Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Directors válasza #65388800 (#550) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm azért a segítséget. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#552) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Most, a tél derekán a tavaszi "öntözőrendszerem" tervezgetem. Az esővíz összegyűjtése, szűrése és tárolása már megoldott, ilyen 2100 literes ballonban. A továbbiakban viszont bizonytalan vagyok, hálás lennék ha tudnátok 1-2 tippet adni az alábbi kérdésekben.
LPE vagy KPE csövet válasszak? Milyen indító érdemes választania csepegtető csőhöz? A gumitömítéses benyomós verzsön a nyerő választás vagy a menetes?

Köszönöm.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#553) fess


fess
őstag

sziasztok
Tudtok ajánlani valamilyen jó weboldalt, ahonnan gyümölcsfákat, vetőmagokat lehetne rendelni. Lehetőleg rezisztens fajtákat.
Tavaly költöztünk kertes házba, későn lett elvetve minden,de ahhoz képest szép termés volt, idén akarunk magas ágyást, fákat telepíteni, stb, időben el akarom kezdeni a tervezést.

(#554) Rive válasza fess (#553) üzenetére


Rive
veterán

Ha valami speciális kell, akkor a párom Angliából rendel, ottani webshopból.

Gyümölcsfák: a magyar ugaron ez úgy megy, hogy megnézed mi ellenálló, aztán megpróbálod levadászni a lelőhelyet. Az egyetlen nekünk megfelelő fajta sárgabarack-csemetét hetekig vadásztuk, aztán mentünk érte ~100 kilométert.

De: ne toljátok túl, hagyjatok magatoknak időt 'belakni' a kertet. Ahhoz úgy nagyjából elég egy közönséges gazdabolt magkínálata, és el fog tartani néhány évig. Amikor már tudjátok, hogy mik (és: melyik sarokban) szeretnek nálatok, lehet specializálódni.
Nézzétek meg azt is, hogy a szomszédok mit termelnek, mi terem jól, mi megy náluk tönkre, hogyan.
Mikor/meddig vannak fagyok, meddig vizes a föld egy eső után, mennyire szárad ki nyáron... Effélék.

Ez tényleg eltart pár évig, de utána rengeteg munkát és csalódást meg lehet vele spórolni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#555) csibor


csibor
őstag

Tudom ősszel kell ültetni, de lehet most teszek ilyet :) Cseresznyefa, kinek mi jött be?

(#556) #65388800 válasza csibor (#555) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha kora tavasszal ülteted az sem gond.

Nekem most egy MÜNCHEBERGI KORAI van. 6-7 éves fa lehet de rengeteg van rajta.

2 éve ültettem egy Germersdorfi 3-ast. Erről csak idén tudok nyilatkozni mert még nem termett. De most már van rajta ág erősek is szóval egy pár szemre számítok :D

(#557) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Valaki már megkezdte a lemosó permetezést? Úgy látom az időjárás alapján 2-3 nap múlva lehet is.

(#558) Cheesy válasza #65388800 (#557) üzenetére


Cheesy
őstag

Én még nem mertem hozzákezdeni, mert -5-7 fok van itt Szolnokon este, nappal meg 0-1 fok.
Előtte metszeni szoktam, utána bőséges lemosó, szerintem február vége lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#559) #65388800 válasza Cheesy (#558) üzenetére


#65388800
törölt tag

Néztem hétvégére már +10°C-ot nappalra estére meg 3°C-ot. Az már nem olyan vészes. lemosót szeretném 2x használni. Aztán hétvégére meg elég jó időt mond. Lehet megcsinálom addig a málnát. Lesz vele gond bőven :D

(#560) Zozzz2000 válasza #65388800 (#559) üzenetére


Zozzz2000
tag

Erröl a lemosós történetröl kicsit mesélhetnél ha van kedved :R Mit hogyan mivel és miért érdemes lemosni.
Pár éve költöztünk kertes házba, de eddig nem nagyon volt idöm a kertre. Jó lenne egy kis tudást össze szedni.
Na meg málnánk is van arról is jöhet bármi. :B

(#561) #65388800 válasza Zozzz2000 (#560) üzenetére


#65388800
törölt tag

Vegesol eRes-t szoktam használni. Korábban Neviként nyomtam ki de azt mondták a másik jobb. Mikor már nem fagy lehet is menni ki vagyis pár napon belül remélem. Mindig nagy mennyiségben érdemes szó szerint le kell mosni a fákat. 2x szoktam 2 hét különbséggel.
A lemosó a legfontosabb kezelés mivel elvileg nem méreg így aki fél a permetezéstől annak lehet használni. Az ősszel vagy nyár végén rárakódott spórákat és a telelő rovarokat mossa le róla így tavasszal vagy esetleg nyáron kevesebb gond lesz.

Málnát célszerű felkarózni. Ha lehetséges akácot használj mert sokkal hosszabb az élettartama mint a fenyőnek vagy bármi másnak. Ha megégeted akkor még tovább eláll. Itthon észrevettem meg olvastam is hogy nem szereti az folyamatos napfényt mert a termés rászárad és a levelek is megsárgulnak. Sokat kell öntözni főleg akkor mikor terem. Pétisót és levéltrágyát használok. A letermett ágakat ki kell vágni ezt tavasszal szoktam de sokan már nyár végén ősszel megcsinálják. Ezt célszerű elégetni. Most idén még gyorsan ültetek aranymálnát azt mondtál finom szóval kipróbálom. 2x 10m sorom van kb ezen van 20 kg málna. Fogalmam sincs milyen mert úgy kaptam 2 tövet :D amiből ennyi lett. Vannak olyanok is amik novemberig érnek most ebből is ülttetek párat kíváncsiságból :D Ja és visszatérve a karózásra. 3-4 m-re érdemes leverni a karókat. Málna nálam 50cm re van ülttetve egymástól a sortávolság meg 1 m lehet. Amik meg a földből össze vissza kinőnek vagy kikapálod vagy oda ülteteted ahol tönkre ment vagy új sor de semmi képpen ne hagyd ott mert a végén olyan dzsungel lesz hogy az ember nem igazodik ki semmin sem. :D

(#562) Zozzz2000 válasza #65388800 (#561) üzenetére


Zozzz2000
tag

Ezt a lemosást alkalmazni fogom, van pár fa az udvarban :R

(#563) #65388800 válasza Zozzz2000 (#562) üzenetére


#65388800
törölt tag

Érdemes és hasznos!

Amúgy valaki nem tudja hogy a Vegesol eRes-nél van jobb lemosó?

(#564) Cheesy válasza #65388800 (#563) üzenetére


Cheesy
őstag

Én sima rézkénnel szoktam.

www.vakbelmutet.hu

(#565) #65388800 válasza Cheesy (#564) üzenetére


#65388800
törölt tag

A fő hatóanyag ebben is réz kén.

(#566) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Jobb topikot nem találtam, ezért itt érdeklődnék!
Pest megye északi részéhez közel keresek kertépítéshez követ, kőtömböt (20-30 kg, kézzel mozgatható súlyút) elfogadható áron. Ahol találtam, ott arany árba kerültek.
Ha van valakinek tippje, akkor kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#567) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv! Használt valaki már lemosó? Nem akarok kifutni vele az időből. Ezt a nehéz még időzíteni hogy ne legyen még rügypattanás de hideg se legyen

Most még az időjárás is rossz. Fúj a szél meg majd esik az eső :(

[ Szerkesztve ]

(#568) Zozzz2000 válasza #65388800 (#567) üzenetére


Zozzz2000
tag

Pont ezen rágódunk mi is . Megvettem a lemosót meg egy kis permetezöt.
Tegnap kipróbáltam csak sima vizzel ,de a fele rajtam köttöt ki a szél miatt.
Mennyi idő kell a lemosónak ,hogy ugy megtapadjon,hogy nem ázik le?

(#569) #65388800 válasza Zozzz2000 (#568) üzenetére


#65388800
törölt tag

Na ma lemostam őket :D kb 45 liter lé fogyott el. Nem gondoltam volna. Így hát el is fogyott a lemosóm. Vegesol eRes. Kb 1,5dl maradhatott. Kutkodtam a szekrényben és találtam egy literes neviként. Gyártásnak 2014 volt ráírva. Lehet ezt még használni? Ha igen nem gond hogy előtte nem nevikénnel hanem Vegesol eRes-sel volt lefújva?

(#570) #65388800 válasza #65388800 (#569) üzenetére


#65388800
törölt tag

Közben nézegettem a lemosókat, de nagyon a Vegesol eRes-nél nem találtam jobbat. Talán még a Rézkén 650 FW

(#571) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Több helyen olvastam, hogy szabadgyökerű, oltott gyümölcsfák ültetése (pl. kajszi és őszibarack) esetében fontos, hogy az oltás helyen az uralkodó széllel ellentétes irányba nézzen is a föld felszíne felé kerüljön. Egyrészt, hogy az erős szél ne csavarja ki a fát a jövőben, másrészt, hogy ne kezdjen el a nemes rész gyökeret ereszteni? Jól tudom? Valóban ilyen fontos ez? Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#572) Zozzz2000 válasza Anubis_9 (#571) üzenetére


Zozzz2000
tag

Pont ezt a két fàt vettem nemrég , a kertészetben azt tanàcsoltàk ,hogy az a gumó :B lent a szàràn észak felé nézzen ,és maradjon a föld felszine felett.

(#573) Anubis_9 válasza Zozzz2000 (#572) üzenetére


Anubis_9
őstag

Érdekes... Úgy tudom, ezért kell, hogy dél felé nézzen, mert az erős északi szél így nem tudja olyan könnyen kicsavarni... De én is elültettem, mire ezt megtudtam: az egyik véletlen módon pont dél felé néz, a többi nyugat/délnyugat felé. :DDD Most már nem ásom ki őket.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#574) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Frissen vágott akác tuskó felületét mivel érdemes kezelni sarjadzás megakadályozásának céljából?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#575) Cheesy válasza #25712384 (#574) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha ki akarod írtani, akkor én a gázolajat hallottam eredményesnek.

www.vakbelmutet.hu

(#576) #25712384 válasza Cheesy (#575) üzenetére


#25712384
törölt tag

Lényegében igen, az elsődleges cél az lenne, hogy a kivágott fák többé már ne hajtsanak tuskóról.

Gázolajat simán rá kell kenni ecsettel és kész? :F

(#577) Cheesy válasza #25712384 (#576) üzenetére


Cheesy
őstag

Úgy tudom, hogy addig amíg vissza nem kezd el száradni folyamatosan "gázolajnedvesnek" kell lennie.
A gázolajos rongy sem megoldás, mert az is kiszárad idővel. Kenegesd ecsettel, és ha megszárad, akkor újra. Jobbat nem tudok.
Léteznek hatékony vegyszerek is erre a célra, bármelyik gazdaboltban adnak felvilágosítást.

www.vakbelmutet.hu

(#578) #25712384 válasza Cheesy (#577) üzenetére


#25712384
törölt tag

Rendben, köszönöm!

(#579) fero02 válasza #25712384 (#574) üzenetére


fero02
veterán

Fúrd meg több helyen a tuskót és abba öntsd a gázolajat, vagy a vegyszert. De arra figyelj, hogy háziállat ne férjen hozzá!

(#580) #25712384 válasza fero02 (#579) üzenetére


#25712384
törölt tag

1,3 [ha], valami ecsetelős módszert keresnék, de majd bekérdezek egy gazda boltba vagy marad az évenkénti fejszés gyakorlat :R

[ Szerkesztve ]

(#581) modflow


modflow
veterán

Ma minden előzetes értesítés nélkül megkaptam a Bakker webáruháztól az epremet. A Starkl-től anno szépen egyesével csomagolt epertövet kaptam, itt meg beömlesztették egy zsákba a 25 db-ot.

Na mindegy...

Szerintetek holnap kiültethetem? Reggel néha azért még van fagy. Kibírja ha elültetem?

(#582) Cheesy válasza modflow (#581) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha hűvös, sötét helyen tartod, a gyökereket kicsit megspriccelve vízzel, hogy ne szárazon legyenek, ki kell bírnia néhány hetet. Április közepén lehetne kiültetni.

www.vakbelmutet.hu

(#583) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valakinek an otlete, hogy milyen betegseg tamadta meg az osszes bokrunkat?

Don't Tread On Me

(#584) modflow válasza Cheesy (#582) üzenetére


modflow
veterán

Már kiültettem. :)

(#585) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Palántának csinálnék fóliát. Mekkorát érdemes és honnan lehetne rendelni normális áron fóliát.

(#586) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de hátha.
Arról van szó, hogy a garázsunkban eléggé elszaporodtak az egerek. Próbálkoztunk hagyományos egérfogóval, majd a ragasztóval, meg is fogtunk párat, de csak nem múltak el, és egyre idegesítőbbek lettek. Két napja vettem a Protect egérirtó szert, azt a kis tasakosat. Másnapra egyet meg is kezdtek, bár nem sok hiányzott belőle. Tegnap viszont csináltunk egy kis pakolást a garázsban, melynek során találtunk több méretes egérfészket is, bennük még kölyök példányokkal. Ezeket sikerült is likvidálni, de mire észbe kaptunk, a kutya kb. négyet el is fogyasztott.
Most kicsit aggódok, hogy került-e méreg a kutyába, és hogy az mennyire tud kárt tenni benne, tekintve a méretbeli különbségeket (németjuhászról van szó). Nyilván egy ekkora testhez nem ugyanaz a mennyiség szükséges a mérgezés kiváltásához, mint egy egér esetében, meg azt sem tudom, mennyire agresszív ez a szer.
Milyen tünetei lehetnek, ha mégis gond lépne fel? Azt tudom, hogy valami belső vérzés kiváltásával "gyilkol" ez a szer.

(#587) föccer válasza Voice24 (#586) üzenetére


föccer
nagyúr

Vidd el állatorvoshoz, kap egy adag kálciumot, esetleg megvizsgálja. Ha a kutyakedélyállapota nem változik, akkor nincs baja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#588) #65388800 válasza Voice24 (#586) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ha van otthon K1 vitamin azt kellene neki adni. Mivel ez a méreg ellenszere. De van kutya topik is. Ott is érdemes megkérdezni.

(#589) Anubis_9 válasza Voice24 (#586) üzenetére


Anubis_9
őstag

Így van ahogy a többiek is mondják: az egérméreg véralvadási zavarokat, elvérzést okoz. Ennek ellenszeri a K1 vitamin, valószínű ezt fog kapni majd a dokitól is. Egyébként ez a Kutya topic.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#590) Voice24


Voice24
őstag

Köszi mindenkinek!
Amúgy ez a K1 vitamin speciálisan állatoknak van? Mert épp most voltam egy gyógyszertárban, és nem tudtak ilyet adni, csak valami kombináltat, de abban is K2 volt, nem K1.

(#591) #65388800 válasza Voice24 (#590) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nem állati. Létezik ilyen vitamin: [link]

(#592) fero02 válasza #65388800 (#591) üzenetére


fero02
veterán

Úgy néz ki tényleg itt a tavasz! Ma virágba borult 2 barackfám is. Remélem jelentős eső és fagy sem lesz az elkövetkezendő hetekben.

(#593) Cheesy válasza fero02 (#592) üzenetére


Cheesy
őstag

Jön egy kis lehűlés, de a fagyot én már nem tartom valószínűnek.

www.vakbelmutet.hu

(#594) #65388800 válasza Cheesy (#593) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát nem tudom. :( tavaly elfagyott a meggy és a szőlő is. Akkor kb május volt.

Amúgy olvastam erről a wuxal ascofolról. Elvileg növeli a növények stressztűrő képességét. Fagy ellen is jó. Wuxal superrel lehet keverni?

(#595) fero02


fero02
veterán

A méhek már dolgoznak szorgosan. Fagyot felénk nem mondanak az időjósok. Remélem nem fognak tévedni és így marad.

(#596) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok, az udvar mögött van egy nagy lekerített kert rész amivel nem tudunk mit kezdeni. Sajnos nem sok időnk lenne vele foglalkozni a sok munka és egyéb dolgok mellett. Tudnátok ajánlani olyan Zöldséget gyümölcsöt, vagy bármit ami igénytelen, nem igazán kell vele törődni? :F

(#597) Anubis_9 válasza bucihost (#596) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezüstfenyő, gyönyörű, ha megnő. :DDD Nem kell metszeni, permetezni. Azt csak öntözni kell az elején és ennyi. :C

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#598) Zozzz2000 válasza bucihost (#596) üzenetére


Zozzz2000
tag

Tegyél bele napraforgót azt a kicsi feketét amiböl az olajat csinálják.
Dudva se lesz alatta, és elvileg egy kis pénzt is hoz.

(#599) martillo


martillo
tag

sziasztok,

keresek termofoldet es murvat kiszallitassal, kistarcsai cimre.
Tudtok ajanlani kozeli helyet/kapcsolatot?

Koszonom

(#600) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Használ itt valaki Stihl MS 231-es fűrészt? Otthoni használatra kéne, néha néha kivágni egy fát. Esetleg a jövőben tüzelőfa aprítására. Köszi.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.