Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25077) hoffaboy


hoffaboy
csendes tag

Sziasztok!
Öröklés / végrendelettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék a tapasztaltabbakhoz.
Helyzet a következő:

Nagyszüleim 1 hónapja bekerültek idősek otthonába, papám szeretné ha a házuk el lenne adva és 3 unoka egyenlő arányban kapná meg az árát.
Papa és mama fele-fele arányban a háznak a tulajdonosai, a gond ezzel az, hogy mama már nem igen tud aláírni és nem teljesen beszámítható, sajnos hetek max 1-2 hónapot jósoltak neki.
Papám állítja, hogy mamával ezt már évekkel ezelőtt eldöntötték, hogy a ház árát a 3 unoka kapja / örökölje és mama is ezen a véleményen volt, de nem rendelkeztek róla hivatalosan.

A ház eladására tegyük fel gyorsan sor kerülne, akkor mama miatt nem tudom hogy lehetne az adás-vételt lebonyolítani. Megbízhatja-e papát a ház eladásával? Talán az csak 1 meghatalmazás amire 1 aláírás kell. Kérdés, hogy amúgy ez később jogilag támadható-e.

Kérdésem az lenne, hogy jelen esetben milyen opciók vannak arra, hogy valóban a 3 unoka örököljön / kapja meg a ház árát egyenlő arányban és ne pedig a a törvényes örökösök (anyum és testvére)?

Próbáltam minél rövidebbre fogni, felmerültek lehetséges megoldások, de nem tudom mennyire járhatóak.

Köszönöm!


Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.