Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) , válasza envagyok (#25100) üzenetére


,
addikt

Én béreltem már hitellel terhelt ingatlant, szóval biztos, hogy kiadható, csak a feltételeinek kell utánanézni.

(#25102) biker válasza envagyok (#25100) üzenetére


biker
nagyúr

általánosan nem igaz, de van, amikor úgy adnak támogatott hitelt, hogy annak a feltételeiben benne van, csak saját célra használható, nem adható ki bérbe. Akkor pont azt nem lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25103) envagyok válasza biker (#25102) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm mindenkinek :R

(#25104) qdak válasza tomy86 (#25099) üzenetére


qdak
addikt

Koszi a valaszokat, ilyet meg nem tapasztaltam, mikor Papa halt meg, mar a kesz papirral hivattak be.
Mi tortenik ha egy erdorol nem talalok papirt?
Szinten valami lekotott osszegrol?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#25105) amargo válasza qdak (#25104) üzenetére


amargo
addikt

később fogsz tudni beadni póthagyatékit. Nálam is ez volt.
azt viszont nem tudom, hogy van-e idő korlátja.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25106) qdak válasza amargo (#25105) üzenetére


qdak
addikt

Szóval rajtam múlik, hogy mindent össze szedjek.
Köszönöm.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#25107) Imilenni


Imilenni
addikt

Nemtudom jó helyre írok-e,

Van lehetőség arra, hogy a cég hogy előre megkössön munkaszerződést?
Konkrétan arra gondolok hogy 6.30.-án szűnik meg a mostani szerződésem.

Viszont felreppent egy pletyka, hogy nem hosszabítanak senkinek utána.
A kérdésem az lenne, hogy a cég köthet velem szerződést pl 07.01-től?
Viszont 07.01 előtt, akár a holnapi nap?

Ha igen, azt idő előtt felbonthatja?
Ha felbontja milyen lehetőségeim vannak?
Sajnos vannak tapasztalataim ennél a magyar cégnél..
Ezért érdekelne :F

Press "F" to pay respects.

(#25108) razorbenke92 válasza Imilenni (#25107) üzenetére

Ha nagyon visszagondolok, talán volt olyan szerződésem, amit a kezdő napon írattak velem alá belépéskor, de például a jelenlegi helyen tudom, hogy hónapokkal korábban aláírtam a munkaszerződést, amiben benne volt, hogy mikortól lép hatályba.

A passzív időben tanúsítandó magatartásról itt írnak részletesebben.

Tl;dr : El lehet állni a szerződéstől a hatályba lépése előtt, de meg kell indokolni valamivel, ami az aláírás után lépett fel. Egyébként pedig a próbaidő alatt ugyanazzal az indokkal elküldhetnek, szóval csak egy jól megválasztott munkáltatóval tudod magad bebiztosítani.

Abban viszont nem vagyok tapasztalt, hogy hogyan kezelendő ez az egész, ha a munkáltatód a passzív időszak alatt is azonos. Tippre nem nagyon releváns, főleg, ha két külön munkaszerződésről van szó, és nem a korábbi hosszabbításáról.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25109) Sethdobaloah válasza Imilenni (#25107) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

En felmondtam marcius 4-el, es megkotottem az uj szerzodesem marcius 6-al. Raadasul cegen belul valtok.

...csak én vagyok helikopter?

(#25110) Imilenni


Imilenni
addikt

Konkrétan arról van szó, hogy egy hatalmas project kezdődik most, és 6.20-án érne véget.

Viszont ha tudom hogy nem kapnék szerződéshosszabbítást, akkor egyszerűen nem adnám oda a szakmai tudásomat, időmet energiámat a cégnek.

Inkább korábban lépnék.

Press "F" to pay respects.

(#25111) razorbenke92 válasza Imilenni (#25110) üzenetére

Nem látom a teljes képet, nincsenek részletek, ezért nem ítélkezem, és ne is vedd rosszindulatúnak a kérdést:
A 6.20-ig kifizetett béred nem arra lenne hivatott, hogy addig odaadd a szakmai tudásod, időd és energiádat a munkáltatódnak?

Több választ is el tudok képzelni a fenti kérdésre, de mind ugyanoda fut ki:
Ha a fizetés ellenére a tudásod, időd és energiád odaadásával úgy érzed te teszel szívességet a cégnek, nyugodtan válts, teljesen függetlenül attól, hogy szerződnek e tovább veled.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25112) Yános


Yános
csendes újonc

Hello!

Szeretnék kínából 150 Eur feletti összegért rendelni. Ennek pillanatnyilag mi a menete, mi kell ahhoz, hogy ezt megtehessem és a vámkezelés is flottul menjen? IOSS szám szükséges lehet ehhez, vagy az pont a 150 euro alatti tételeknél érdekes?

Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis eligazítást adni a témában.

Üdv,
János

(#25113) herdsman12 válasza Yános (#25112) üzenetére


herdsman12
őstag

(#25114) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Kérem a segítségét az alábbi ügyben:

Belterületi teleknek szeretnénk a víz és ivóvíz csatlakozását létrehozni. Ehhez kértünk ajánlatot egy kivitelező cégtől, akinek az ajánlatát elfogadtuk.Az ajánlat PDF formátumban érkezett, e-mailben, E-mailben ment vissza a válasz, hogy kérjük a kivitelezést. Az elfogadás az 2023.02.09-én történt. Ekkor jelezték, hogy indítják a szereléshez szükséges anyagok beszerzését.
Szeretnénk most ettől az ajánlattól/szerződéstől elállni. Milyen jogaink, kötelezettségeink vannak? Kell bármit fizetnünk a cégnek? Mai nappal ment nekik az értesítés, hogy ettől elállunk.
Kérdezték, hogy az anyaggal mit csináljanak, így felmerült bennem a kérdés, hogy tartozunk-e bármivel feléjük.
Kérlek segítsetek

(#25115) b4lukapitany válasza freaghill (#25114) üzenetére


b4lukapitany
tag

Szerintem: Ez egy vállalkozási szerződés, ami létrejött az ajánlat elfogadásával. Mivel még nem kezdték el a teljesítést az elállás jogszerű, de :

Ptk. 6:249. § [Elállás, felmondás]

(2) A megrendelő elállása vagy felmondása esetén köteles a vállalkozónak a díj arányos részét megfizetni és a szerződés megszüntetésével okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a kártalanítás a vállalkozói díjat nem haladhatja meg.

[ Szerkesztve ]

(#25116) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!
Cégre szeretnék mobilkészüléket vásárolni. Alap esetben 2 év jótállás jár hozzá, de felmerül bennem a kérdés, hogy céges vásrláskor, ha probléma adódna a készülékkel, akkor a garanciát, hogy tudom érvényesíteni? Abszolút hivatalos boltból (nem szürke importos) lenne rendelve.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#25117) freaghill válasza b4lukapitany (#25115) üzenetére


freaghill
őstag

Ja, nem tiszta, hogy ez most minek minősül.

Ha kivitelezési akkor meg kell térítsem a kárt, viszont akkor ebben az esetben nem történt meg a szerződéskötés ami ilyenkor szükség ennél a formánál, így mivel nem történt meg a szerződéskötés így nincs mire visszafizessek..

Ha fogyasztói szerződésnek minősül akkor alap esetben 14 napig lenne lehetőségem elállni. Ez alól kivétel lehet, hogy ahogy nézem, fogyasztóként sehol nem kaptam tájékoztatást az elállási jog gyakorlása kapcsán a vállalkozástól. Ezeknek se honlapjuk se ÁSZF-jük, szóval így nehéz is lett volna. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a tájékoztatás elmaradása miatt az elállási jog gyakorlása 12 hónappal meghosszabbodik. Ha ez az esetkör érvényesül, akkor a 45/2014-es rendelet 27. § szakasz a) pontja alapján elvileg NEM kell viselnem a felmerült költségeket.

Végül, ha valamiért mégsem minősül fogyasztói szerződésnek a közöttünk létrejött szerződés, vagy a 45/2014-es kormányrendelet 29. § szakasz (1) bek. c) pontja alapján ez személyre szabott árunak minősül, úgy a Ptk. vállalkozási szerződésre vonatkozó szabályai érvényesülnek, és a 6:249. § (2) bek alapján meg kell térítenem a szerződés megszüntetésével okozott kárt (ami az anyagköltség).

[ Szerkesztve ]

(#25118) ityam válasza freaghill (#25117) üzenetére


ityam
senior tag

Nem jogászként. Ha velem fordulna elő ilyen.

"Kérdezték, hogy az anyaggal mit csináljanak":
Használják fel a következő ügyfeleknél, csak nem én voltam az utolsó. Csak nem a legritkábban kért alapanyagokat kértem, amit sehol máshol nem tudnak felhasználni.

Az hogy milyen fajta szerződés azt én most nem firtatnám.
Ha kárját kell megtérítenem, akkor nekem nem tudja megmagyarázni hogy az anyagköltség az ő kárja. Mert nem kell véletően kukáznia miattam.
Mondjon más kárt a vállalkozó amit bekajálok neki, hogy tényleg kár.
Kérdezz rá nála hogy milyen kár megtérítését szeretné.
Max elmaradt haszonféleség lehet(bár erre sem mertnék mérget venni hogy minden esetben kárnak számít az elmaradt haszon, de talán itt lehet). Azt én meg levezetem neki hogy mennyi lehet: Árajánlat szerinti összeg-anyagköltség(beszerzési értéke) -munkásoknak kifizetett munkadíjak(merthogy nem kellett elvégezni sem, így a munkásokat nem kell érte kifizetni).
rendelés összekészítés, esetleg terepfelmérésre ha felhozza max fizetek neki valami jelképes összeget, amit amennyire lehet lealkudok. Ha nem tetszik neki akkor menjen bíróságra. De itt már látni fogja milyen kevés pénze lesz belőle, ha meg is nyeri, így hagyni fogja szerintem.

Én ezt csinálnám, ha nagyon szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#25119) envagyok válasza ityam (#25118) üzenetére


envagyok
veterán

"Ha nem tetszik neki akkor menjen bíróságra. De itt már látni fogja milyen kevés pénze lesz belőle, ha meg is nyeri, így hagyni fogja szerintem."
Emberségből, gerincből jeles.
Komolyan szívem szerint kívánnám, hogy te is járj úgy, hogy napokat töltesz árajánlat készítéssel, szerződéskötéssel. A megbeszélt időtartományra befoglalod a melósokat, negveszed az anyagot, majd a kedves megrendelő mindent borít, meg még a gerincét is zselésíti.
Én ha megrendelek valamit, akkor azt komolyan is gondolom, és végigviszem.
Ha esetleg valamilyen rajtam kívülálló ok folytán mégis el kell állnom, minimum rendezem a vállalkozó felé az összes kárát, nem bújkálok ki a felelősség alól.

(#25120) ityam válasza envagyok (#25119) üzenetére


ityam
senior tag

"Én ha megrendelek valamit, akkor azt komolyan is gondolom, és végigviszem."
Velem sem fordult elő még ellenkezője. a kérdező problémáját magamravállalva problémamegoldási tanácsot/véleményt adtam úgy mintha én lennék a helyében.
Illett volna feltárni persze hogy miért szeretné a kérdező felmondani a szerződést. Meg mondogatni neki hogy ezt nem így kéne stb, de ezt a kört bocsánat most kihagytam.
Foggalmam nincs hogy mekkora munka az adott dolog. Mennyi anyag mennyi munkás/munkaóra kell hozzá.
Ez egy hasraütéses tipp volt hogy az ilyen munkánál az anyag nem annyira egyedi hogy mindenkinek más fajta kell. Ki lehet ajánlani a következő munkánál. Azt ügyebár nem hoztam fel hogy azért drága minden ilyen szakember mert mindegyik el van havazva olyan sok a melója, meg ezért kell várni hónapokat.
Ilyen vállalkozónál az anyagköltség nem kár szerintem.
Mindenesetre árajánlatírásra ne soktízezret akarjon legombolni. Ezért is írtam hogy amit lehet én lealkudnék. Nem azt írtam hogy biztos nem fizetnék.
De indokot írjon elfogadhatót hogy mire, mennyit.
Aztán lehet alkudozni.

(#25121) Eagl3 válasza envagyok (#25119) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyetértek.
Vállalkozó majd tanul belőle és legközelebb küld egy 50%-os előlegbekérőt.

(#25122) ityam válasza Eagl3 (#25121) üzenetére


ityam
senior tag

Milyen jogos meglátás, hogy vállalkozó tud bekérni pénzt az anyagbeszerzéshez, amit jellemzően szoktak is kérni. Fura ha itt nem volt a kérdezőnél. Vagy lehet hogy volt és azt szeretné ha visszakapná a felmondással? Ez nem tisztázott az adott esetben, de ilyenkor más a leányzó fekvése és a javaslatom sem működhet úgy.

(#25123) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, szeretném megkérdezni itt a jogász topikban hogy a következő kérdés: az xy (nemzet) részéről várható-e megtorlás az xy (nemzet) irányába? és itt egy hasonlatot felhoztam ami a múltban, ami mai szemmel nézve már inkább történelemnek számit megtörtént, de nem szeretném megnevezni a vallást.. szóval a prohardver: III.10.2 + III.10.7 szabályára hivatkozva végleges tiltást kaptam. Érdekelne hogy szerintetek ez a kérdés valóban ki-e meriti a fórum szabályzat megsértését, mert én ezt valahogy nem birom felfogni.. úgy veszem észre elfogultak ellenem..fellebezni se tudok a döntés ellen, se semmi.. szóval konkrétan el lettem hallgattatva egy kérdés és hozzá egy történelmi hasonlat miatt.. Irtam már a prohardver üzemeltetőjének is hogy itt szerintem valaki visszaél a moderációs hatalmával, mások szólásszabadságát önkényesen korlátozza, de úgy néz ki válasz nélkül fogok maradni..

(#25124) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Családban idős emberrel szemben történt egy csúnya átverés. Szerintem.
Először a vállalkozásban szereplő villanyszerelő jelent meg, cserélt valamit, dolgozott, elvileg rendben elvégezte a feladatát mégha elég drágán is. Senki nem hívta, tipikus házaló, a székhelyétől 200km-re egy társasházban.
"Rajtakaptuk" és érthetően elmagyaráztuk köszönjük szépen nem tartunk igényt a szolgáltatásaira. Egy héttel rá megjelent egy felméréssel, előleg beszedéssel és egy ilyen cetlivel. Sajnos nagymamám gyanútlanul aláírta és kifizette, gondolta ráfér a felújítás a régi lakás villamos hálózatára.
Még nem tudtam eldönteni létező vállalkozásról van szó vagy kamu az egész.
Mivel a villanyszerelői munkát végül is megcsinálták és a NAV oldala szerint is egy működő vállalat kissé fura. Telefonon sem voltak felétlen lekezelőek, de azért sántít a dolog.

Igazából két kérdésem lenne: [kép] [kép]
1. Mennyire állja meg egy ilyen papír a helyét?
Ha ezt aláírom, lemondás esetén tényleg nem köteles visszafizetni az összeget vagy az anyagot átadni, amit a pénzemből vett? Elmondásuk szerint egyből beszerezték a szükséges dolgokat stb, ment a mellébeszélés... (Ami fura 2 külön "munkalapon" más aláírásával ugyanaz a telefonszám szerepel.)
2. Ha átvett előleget nem kellett volna legalább egy kézi számlát adni róla?
Ezen kívül semmit sem kaptunk, illetve egy előre megbeszélt dátumot sem a tényleges munkáról.

[ Szerkesztve ]

(#25125) ityam válasza Grave_444 (#25124) üzenetére


ityam
senior tag

bocsánat hogy megint nem jogászként belekontárkodok.
"Családban idős emberrel szemben történt egy csúnya átverés. Szerintem."
Szerintem is.
"1. Mennyire állja meg egy ilyen papír a helyét?"
vállalkozási szerződésnek néz ki egy tevékenység elvégzésére(apró betűs részt(vállalási feltételek) nem értelmeztem, mert nem tudom elolvasni, eléggé ).
Rajta van hogy ki szeretne és mit. Van ráírva ár és mennyi foglaló hozzá.
Nem hozzáértőként én nem tudok belekötni. Foglaló emlékeim szerint büntetőpénz, míg az előleg az megelőlegezett kifizetés a teljesítés érdekében/előrehaladáshoz. Foglalónál ha a szerződő táncol vissza akkor elbukásra kerül, de ha a megbízott táncol vissza, akkor a foglaló összeg dupláját kell visszafizetnie(a régi emlékeim szerint, de a jogászok lehet rámcáfolnak).
2:"2. Ha átvett előleget nem kellett volna legalább egy kézi számlát adni róla?"
Nem hozzértőként is azt gondolom hogy kellett volna. De ezzel szerintem max nav foglalkozik. Ha bíróságra akarnál menni a pénzért(amit előlegnek írsz, de igazából foglaló van írva, ami nagy különbség) akkor a bíróság a szerződést nézi szerintem
Szerződési akarat megvan. Azzal hogy itt leírtad hogy "nagymamám... gondolta ráfér a felújítás a régi lakás villamos hálózatára." még azt sem lehet mondani, hogy nem is akart ilyet a szerződő(még ha nem is ért hozzá mi kellene igazából, de hasznosnak gondolta). Szerződést szerintem bíróság érvényesnek veszi még ha számlát nem is adtak(az navos mellékszál talán).
Foglalót lemonásnál visszaszerezni? hát az macerás lesz szerintem.............
Persze ezt csak laikusként gondolom. lehet jön egy jogász aki megcáfol pikpakk.

amúgy érdekes hogy az Egyéni megrendelés nem kötelező feliratnál rajta maradt az aláírás a kisatírozásból. Tájékoztatásnak elmegy ha a a szakié. Erős tudomásulvételnek ha nagymamádé.
Nagymamád akarta a szerződést. megköttetett. teljesíteni kell. Ha nem akkor a foglaló ugrik.Foglalónak ez a lényege. Előleg az más lenne, de te hiába írtál előleget én foglalót olvasok.
foglaló duplájára azt hiszem, akkor pályázhattok ha nem csinálta meg az adott dolgok cseréjét. Persze ezt bizonyítani kellene tudnotok...
Mivel elektromossághoz annyira értek mint a quantumfizikához, azt nem tudom mennyire nehéz bizonyítani hogy nem fogják megcsinálni amit vállaltak(már ha tényleg nem csinálják meg). teszem hozzá hogy perpill a nyomtatott kézírást én nem tudom mindenhol értelmezni, de bíróságon ha elmondja az illető mi van odaírva valszeg felismerhető lesz hogy jéé tényleg ez van odaírva...

(#25126) Grave_444 válasza ityam (#25125) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezeket sajnos én is így látom, ezért szeretnék megerősítést olyantól, aki biztosra tudja mondani.

Minden esetre gusztustalan okádék egy cég és az igazságérzetem miatt nem fogom ennyiben hagyni.

Én is vállalok szolgáltatásokat munkám során, de ez nem így működik. A kis hazánk kormánya, törvényei mondjuk általában a bűnözőket védik, nevetséges az igazságszolgáltatás, jogi úton szerintem csak az időmet pazarolnám.

Még mindig kérhetem a munkájuk elvégzését különben, kérdés ezek után kijönnének-e. Szerintem nem.

Szóval létezik ilyen és semmi esély a pénz visszaszerzésre? Nyilván rendőrségre bemenni az utolsó lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#25127) asdf_ válasza Grave_444 (#25126) üzenetére


asdf_
veterán

Attól függően, hogy mint mondtak neki, simán lehet csalás is (ha megáll, irány a rendőrség, már csak a többi nagymama miatt). Ha azt, hogy kell, meg az elektromos művek megbízásából* meg új szabvány meg anyámkínja, akkor gondolom megáll (bizonyítani persze nehéz lesz egy szóban elhangzottat). Mindenesetre én azt tippelem, hogy ha a továbbiakban elhajtjátok, nem ő lesz az, aki fizetésit fog kiadni a nagymama ellen, főleg, hogy a pénz a semmiért már a zsákban.
* egyszer a céghez hozzánk is jött egy csóka hogy a csatornázás művek megbízásából jött csatornát tisztítani, lobogtatott valami papírt és amikor másodszorra az ügyvezetőt említette, hogy vele akarja azt aláíratni, akkor lett egy másodperc alatt ez gyanúsból rettenet gyanús és elhajtottam a vérbe.

(#25128) Grave_444 válasza asdf_ (#25127) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze ez világos, de nem a csalás tényét szeretném felderíteni, hanem a jogi oldalát vizsgálni. A két kérdésem ezekre irányul, a többi részét tudom hogyan intézem.

(#25129) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Hosszú kálváriám a fosch mikrós szolgáltatóval és NMHH-val célba ért, 6 pontból 6ban nekem adtak igazat. Gyakorlatilag a szolgáltató mindent elmulasztott kezdve a tájékoztatásokat, 72órás hibaelhárítást, kötbér fizetést, friss ÁSZF bemutatását stb.
Most ennek az apropóján fel akarom mondani a szolgáltatást a szerződésszegésükre hivatkozva, így már van jogalapom.
Ehhez kérnék pár tanácsot hogyan csináljam hogy jó legyen.

Köszi :B :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25130) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Tud valaki segíteni munkajogi kérdésben?
1) Feleségem 2 év után GYED-ről menne vissza dolgozni, de a cégnél létszámstop van és nincs pozíció ahova vissza tudnák venni.
2) Több mint 5 évet a cégnél töltött, így 2 havi végkielégítés jár neki.
3) Munkaszerződésében 90 napos felmondási idő szerepel (mindkét fél esetén).

Ha 2 év után visszatér és kiadják a szabadságokat, utána a 90 napos felmondási időre a cégnek fizetnie kell neki, akkor is ha nincs pozíció amibe vissza tudna térni?

Vagy csak X nap szabadnapot kifizetik aztán a 2 hónapnyi bér végkielégítésre?

(#25131) gergo5991 válasza BullZeye (#25130) üzenetére


gergo5991
őstag

a 90 napos felmondási időt milyen pozicióban kell ledolgoznia, ha látszámstopp van és nincs pozició egyáltalán? :D
a gyedesek helyére általában csak átmenetileg vesznek fel munkaerőt szóval joga lenne ugyan oda visszatérni szerintem, az átmenetist kell kitenni (vagy pont lejár neki akkora a munkaszerződése)
amúgy meg a felmondási idő alatt is jár a teljes bér
[link] alulról a 3. bekezdés

(#25132) weiss válasza gergo5991 (#25131) üzenetére


weiss
addikt

az átmenetist kell kitenni

Szia, A, tudod az van, hogy jönne vissza B, akit két éve senki sem látott, szóval ki kell rúgnunk... :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25133) BullZeye válasza gergo5991 (#25131) üzenetére


BullZeye
veterán

Multiknál nem szoktak átmenetileg felvenni senkit, pakolják az embereket ide-oda.
Lehet fél év múlva felszabadul egy pozi és vissza tud oda menni, de jelenleg nincs.

Amit linkeltél olvastuk, de nem tér ki a felmondási időre pont.

Tehát ideális esetben kap 1 hónap szabadságot, 2 hónap végkielégítés és 3 hónap felmondási idő miatt, azaz fél évnyi fizetést?

(#25134) biker válasza BullZeye (#25130) üzenetére


biker
nagyúr

Én csak erre reagálnék: "1) Feleségem 2 év után GYED-ről menne vissza dolgozni, de a cégnél létszámstop van és nincs pozíció ahova vissza tudnák venni."

Mivel jelenleg is állományban van, nem növeli a létszámot ha visszamegy dolgozni. Nem szűnt meg a munkaviszonya a gyed alatt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25135) BullZeye válasza biker (#25134) üzenetére


BullZeye
veterán

Értem, de nincs pozíció ahova visszamehetne, speciális dolgot csinált, magasabb pozíciót felajánlottak neki, hogy jelentkezzen (akár egy külsős) de az ottani manager egy 40-50 éves férfit keres és nőt biztosan nem fog felvenni, tehát csak az idejét vesztegetné.

Ugye ilyenkor ugyanolyan vagy jobb elven kell pozíciót felajánlani és amik jelenleg nyitva vannak jellemzően belépő szintűek.

(#25136) biker válasza BullZeye (#25135) üzenetére


biker
nagyúr

igen, marad a felmondás, és igen, minden szabit kifizetnek + a felmentési idő + a végkielégülés :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25137) MCGaiwer válasza BullZeye (#25130) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Gyed-en sem szűnt meg a munkaviszonya, és a pozíciója is megmaradt, egyszerűen csak a feladatkörét látta el más.
A GYED-ről való visszatérést egyszerűen be kell jelenteni a munkáltatónál. A bejelentéstől számított 30. naptól a munkavállaló hivatalosan visszatért a Gyed-ről, így a munkahelyen meg kell jelennie, a munkáltatónak pedig a szerződés szerinti munkabért kell fizetnie. Ehhez nem kell a munkáltató beleegyezése, vagy hogy munkával tudja ellátni a munkavállalót. A munkáltatónak ezt köteles elfogadni, mérlegelési joga nincs.

Ha az eredeti munkakör nem áll rendelkezésre (ide nem értendő az az eset, hogy valaki mást időközben felvettek a helyére), akkor közös megegyezéssel lehet más munkakört megállapítani.

Szóval egyszerűen mondva jelentsétek be a visszatérést (ha még nem tettétek volna meg), a munkáltató meg találjon megoldást. Elbocsátásra lehetőség csak nagyon korlátozott esetben lehet, amibe egyértelműen nem tartozik az az eset, hogy az eredeti munkakör még elérhető, csak valaki más végzi azt.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25138) Sanyi.mTs válasza biker (#25136) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mármint munkáltatói felmondás, amit írsz, nehogy a kérdező párja mondjon fel.

amúgy én úgy értelmeztem az indító hsz-t, hogy:
- "visszamegy" 1 hónap szabadságra, de ha nem tudják alkalmazni, akkor a szabadságokat is megválthatják pénzen.
- felmondanak a munkavállalónak, ami 3 hónap. ebből a felét kellene csak ledolgoznia, de az is lehet, hogy az egészet elengedik.
- végül munkaviszony megszűnése után utalják a végkielégítést.

amit érdemes mérlegelni, hogy a szabadság és felmondási idő alatt is van biztosítása a hölgynek VS ha egyből kifizetik az egészet, akkor lesz 6 havi pénze, de nem lesz biztosítása, ilyenkor el kell menni a munkaügyi központba felvetetni magát munkanélkülire.

fontos, hogy a hölgy ne írjon alá közös megegyezést, csak ha az jobb feltéleket biztosít, mint a fentiek összesítve.

(#25139) BullZeye válasza Sanyi.mTs (#25138) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Munkanélküli magától értetendő, másnap lejelentkezik és azonnal kikéri a 3 hónapot ott is, és közben keresne új helyet magának (vagy hát már most is keres).
Nekünk jobb, ha azonnal fizet a cég, könnyebb új munkahelyen kezdeni.

(#25137) MCGaiwer
Már lejelentette januárban emailben, hogy Március 1-től szeretne visszajönni és addig a szabadságokat szeretné kivenni (még a szabit se sikerült nekik kiadni úgyhogy holnap ez lesz velük a kövi harc.)
Eredeti munkakör azért nem áll rendelkezésre, mert mást felvettek azóta határozatlan szerződéssel (cégen belülről helyeztek át oda valakit).

[ Szerkesztve ]

(#25140) MCGaiwer válasza BullZeye (#25139) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Eredeti munkakör azért nem áll rendelkezésre, mert mást felvettek azóta határozatlan szerződéssel (cégen belülről helyeztek át oda valakit).

De ilyen nincs, meg nem is a ti problémátok. Ha valakit áthelyeztek oda, akkor most helyezzék át megint máshova.

Március 1-től szeretne visszajönni és addig a szabadságokat szeretné
kivenni

Ilyen sincs. Gyed tulajdonképpen fizetetlen szabadságnak minősül, ezért amíg vissza nem jön gyedről, szabadságon van, arra ráadásként nem tud duplán szabadságra menni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25141) Tottu


Tottu
senior tag

Sziasztok,
Jelenleg van egy vállalkozásom, amit szeretnék kibővíteni a "6312 - Világháló-portál szolgáltatás" tevékenységi körrel, hogy pl. Youtube-on keresztül tudjak játékokat streamelni. Első körben nem a bevétel miatt kell a cég, hanem a költségek elszámolása miatt akarom bevonni a mostani cégem. Bevételre egy jó ideig nem is számítok.
A kérdéseim ezzel kapcsolatban:
1) Ha egy céges profillal streamelek, akkor nekem van-e plusz teendőm, hogy jogosult legyek streamelni?
2) Láttam egy videót korábban, ahol arról volt szó, hogy bizonyos kiadóktól külön engedély kell ahhoz, hogy lehessen a játékról tartalmat készíteni, amiből nekünk saját bevétünk is van (http://www.csontigaming.com/blog/sample-page/youtube-gameplay-video-penzszerzes/).
Egyelőre bevétel szerzés nélkül, nekem kell valami hasonlóra figyelni?
3) Ha vásárlok egy játékot a cégre, amiből tartalmat fogok készíteni, akkor itt kell plusz költséggel számolnom? Itt első körben plusz szerzőjogi díjakra gondolok.

Esetleg tudtok olyan fórumot ajánlani, ahol hasonló, inkább jogi kérdésekre találok választ?

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#25142) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Van valakinek mintája haszonélvezeti joggal rendelkező ingatlan bérbeadásához?

Köszönöm a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25143) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Egy kedves ismerősöm még a nyáron a Facebookon megosztott egy koncert jegyet az idővonalán nagy örömében úgy hogy látszott rajta a QR kód mint utólag kiderült a jegyeket felhasználták a koncertre melyre vásárolta. (Darabja 75.000Ft volt) Sajnos mind 2 jegy QR kódja olvasható volt a képeken. A koncertre elment viszont belépni már nem engedték mert korábban valaki már felhasználta. Milyen jogi lépéseket lehet tenni ilyen esetben? Ő volt sajnos a hibás mert a jegyen jó nagy betűvel rajta van hogy véletlenül se ossza meg... :(

(#25144) weiss válasza hramon94 (#25143) üzenetére


weiss
addikt

150 rugóért már mennék a rendőrségre. ill. most már valszeg cseszheti.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25145) asdf_ válasza hramon94 (#25143) üzenetére


asdf_
veterán

Józan paraszti ész, ha helyjegyes, akkor ott, és akkor még esetleg lehetett volna tenni valamit, ha állós, akkor szerintem esélytelen, kellene a jegyleolvasás időpontja, biztonsági kamerakép a belépőkről, mely tartalmazza a pontos időt, és a két órarendszernek ráadásul szinkronban kellene lennie hozzá. És akkor még mindig csak egy arckép van, amin be kéne tudni azonosítani a szereplőket. Ha a koncert a felvételmegőrzési időn túl volt, akkor meg már eleve bukó.

(#25146) razorbenke92 válasza asdf_ (#25145) üzenetére

Plusz még ott van az is, hogyha meg is van ki használta fel, akkor azt mondja: "Itt vettem kint a bejárat előtt valakitől készpénzért".

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25147) biker válasza asdf_ (#25145) üzenetére


biker
nagyúr

ha helyre szól, akkor is rá van írva a jegyre, ne oszd meg, és aki elsőre felmutatja, azt engedik be, nem névre szóló. El is adhatta, majd bement volna ő is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25148) BullZeye válasza biker (#25147) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, sajnos ezt hívják úgy, hogy tanulópénz :(

(#25149) biker válasza BullZeye (#25148) üzenetére


biker
nagyúr

ha megtalálná azt, aki bement a jeggyel, max őt perelhetné, ha be tudja bizonyítani, de a rendezvényt nem terheli felelősség

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25150) haddent


haddent
addikt

szerk.: csak sikerült másik topikba beküldenem, mint ahova terveztem, elnézést. átraktam offtopikba, ha zavaró töröljétek pls, átrakom oda ahova szerintem "jobban illik" :R

Sziasztok!
Nem kifejezetten garanciális kérdés, de nem találtam jobban illő topikot, illetve ez egészen aktívnak tűnik, valami köze meg csak van hozzá, hátha tudtok segíteni..
Szóval történt a dolog, hogy vásároltam egy terméket néháyn tízezres nagyságrendben egy magyar webshopból. Elmentem, átvettem, hazavittem, használtam ésszel, pár napon belül visszacsomagoltam 100% sértetlenül, teljesen gyári és sértetlen állapotban, visszavittem, mondtam, hogy szeretnék élni a 14 napon belüli elállási jogommal, elfogadták. Egyeztetés után 24 órán belül megkaptam a "minuszos számlát".
Na itt kezdődik a ge*#**ég.. eleve a számla természetesen, nyilván centire kimérve, a visszavitel napjától 14 napra lett kiállítva. Értem én, hogy törvényileg nekem 14 napom van visszavinni, nekik pedig átvételtől számítva 14 napjuk visszafizetni, de azért ez mocskos pofátlanság véleményem szerint. Nagyon normálisan, tisztelettel álltam hozzá/juk, a termék sértetlen volt, és mondom, néhány napot volt nálam, nem vált be..
Na oké, nem szóltam egy szót sem, hiszen törvényileg megtehetik. Letelt a 14. nap, azaz az a nap, amelyre ki lett állítva a minusz számla. Utalás sehol. Direkt beléptem a netbankba is természetesen, mert van, hogy az SMS késik stb. Semmi..

Mit tudok ilyenkor tenni? Kihez forduljak? Perelni nem fogok az összeg mértéke miatt nyilván, mert egy egyszer ügyvédi konzultáció több :DDD De egyrészt elvből sem hagynám el, másrészt azért annyira nem is kevés az összeg, illetve nem szeretem a mocskos pofátlanságot, főleg, ha én tisztelettel és normálisan állok valamihez, valakihez.. Milyen szervezethez érdemes fordulni?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.