Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) dptrsk válasza 4ron (#24050) üzenetére


dptrsk
addikt

A 7 nap is arányosodik, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24052) Elemental válasza gordonfreemN (#24045) üzenetére


Elemental
addikt

A munka tetszik, a csapat jó, szakmai és ez nagyon tetszik, laptop, teló és autó (7 éves octavia..., de korlátlan), napközben ha dolgod van jössz mész a postára vagy ahova akarsz, igényes helyiségek az épületben, tiszta környezet, A cég szerelési anyagaiból állítólag ha felújítok simán kaphatok egy felújításra való mennyiséget, illetve van egy nagyon jó kis konditermük is, Hozzáteszem, hazajárhatok ebédelni is szomszéd faluba, nem szorosak a határidők.

vs

8ó rugalmas beosztás van.
Ellenben már az interjún elhangzott, hogy 9ó az elvárt

(#24053) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, a kérdés szlovák ingatlant érint, de jogi alapok hasonlóak, szóval érdekelne a magyar bírói/jogi gyakorlat. Adott egy telek (846), 20 éve eladtunk a rajta levő házzal együtt (846/1). A tulajdonosnak most tűnt fel, és mi sem tudtunk róla, hogy a 846/4-es telekrész, az a mama háza alatt van. Értelemszerűen mama használta amíg el nem hunyt tavasszal. Tehát a mama a 844, 845 és 846/1-es telkeket használta, a háza a 845 és 846/1-es részeken van, a 844 a kert. Most kezdődik a hagyatéki eljárás, de ez kb. mellékes. A tulajdonos most tőlünk, mint potenciális örökösöktől szeretne valami kompenzációt. Én nem igazán szeretnék fizetni, mert egyértelmű tévedésként értelmezem ami történt, hisz a mama részét nem állt szándékunkban eladni, egyszerűen rosszul lett megírva a szerződés 20 éve, a 846/4 kerítéssel van elhatárolva, a mamához tartozott. Mit mond a jog? Követelhet 20 év után a tulajdonos kompenzációt vagy bukta? Ha igen, mennyit? A mostani piaci értéken, vagy a szerződésben megállapított alapján, inflációval korrigálva esetleg?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24054) bambano válasza weiss (#24053) üzenetére


bambano
titán

amíg jönnek szakemberek a válasszal (én nem vagyok az :) ), addig biztos utánajárnék, hogy a szlovák törvények ismerik-e az elbirtoklás fogalmát. a magyar a ptk. 5. könyv 44. paragrafusában nevesíti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24055) weiss válasza bambano (#24054) üzenetére


weiss
addikt

Igen, 10 év az ingatlanoknál, csak nem tudom, hogy ez mennyire problematikus/egyszerű, mennyire gyors az eljárás.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24056) inf3rno válasza weiss (#24055) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem is érdekel. Nálunk külterületi ingatlanoknál előfordulhat, hogy bepróbálkoznak vele.

Buliban hasznos! =]

(#24057) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Házvásárlás után kellene illetéket fizetni, meghaladja a 100 ezres határt, de az illetőnek nincs bankszámlája. Mi van ilyenkor? Csekket kaphat, vagy személyes befizetés okmányiroda pénztárban lehetséges?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24058) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni. Szeretném folytatni a Fősulit, abszulotórium már megvan. Hátravan még a szakdoga, a védés és a záróvizsga. A sulit elég régen 2010. szeptemberében kezdtem. Úgy tudom, hogy csak azokat érintette az 5 éven belül be kell fejezni a fősulit törvénymódosítás aki 2011. szeptemberében kezdett, engem elvileg nem érint. Egyenlőre halvány gőzöm sincs, hol kellene ezt megnéznem. Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#24059) Magnum_ válasza dethroner (#24057) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szia!

Már régóta úgy jön a felhívás a vagyonszerzési illeték megfizetésére, hogy átutalással lehet teljesíteni. A Te kérdésedre ezt találtam:
[link]
4. Készpénzátutalási megbízás

A postai befizetéshez a következőképpen lehet sárga csekket igényelni:

a NAV Infóvonalán, a 4-es menüpont választásával (belföldről: 1819, külföldről: +36 (1) 250-9500 hívószám),
az Ügyfél-tájékoztató és Ügyintéző Rendszerben a folyószámla-ügyintézés menüpont választásával (belföldről: +36 (80) 20-21-22, külföldről: +36 (1) 441-9600 hívószám),
a NAV honlapjáról letölthető CSEKK elnevezésű nyomtatványon (az Általános Nyomtatványkitöltő Keretprogrammal (ÁNYK) kitöltött nyomtatvány ügyfélkapus azonosítással is beküldhető a NAV-hoz, vagy kinyomtatva, papíralapon is el lehet juttatni az illetékes NAV-igazgatósághoz),
a NAV honlapjáról letölthető „Kérelem készpénzátutalási megbízás (csekk) igényléséhez” elnevezésű nyomtatványon, amit papíralapon kell az illetékes NAV-igazgatóságra eljuttatni),
a NAV ügyfélszolgálatain, személyesen
.

Energie X: mi lenne, ha megkérdeznéd a tanulmányi osztályt?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#24060) bambano válasza Energie X (#24058) üzenetére


bambano
titán

minden iskolának, azon belül iskolai karnak van tanulmányi és vizsgaszabályzata. ott kell megnézned.
tartok tőle, hogy elévültek a vizsgáid, de majd meglátod pontosan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24061) dethroner válasza Magnum_ (#24059) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, erről nem volt tudonásunk. Eddig az volt, hogy ingatlan utáni illetéket 100 ezer feletti összeg esetén csak utalással lehet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24062) Energie X válasza bambano (#24060) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm!

El is kezdtem utána nézni elvileg jó vagyok akkor még. A szabályzat 2018.08.01-el lépett érvénybe, azóta nem tettek fel a hallgatói követelményrendszerrel kapcsolatosan újabbat. Azért bemásolom ide, hátha másnak is jól jön (Milton):

"A záróvizsga a végbizonyítvány megszerzését követő vizsgaidőszakban a hallgatói jogviszony keretében, majd a hallgatói jogviszony megszűnése után a következő határidők szerint tehető le:
a) a 2006. szeptember 1-je előtt jogviszonyt létesítők és 2010. szeptember 1-je előtt abszolutóriumot szerző hallgatók esetében 2016. szeptember 1-jéig,
b) a 2006. szeptember 1-je előtt jogviszonyt létesítők és 2010. szeptember 1-je után abszolutóriumot szerző hallgatók esetében az abszolutórium megszerzését követő 5 éven belül
c) a 2006. szeptember 1-je és legkésőbb 2011/2012. tanévben jogviszonyt létesítők esetében határidő nélkül
d) a 2012/2013. tanévtől jogviszonyt létesítők esetében az abszolutórium megszerzését követő 5 éven belül.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#24063) run4fun válasza run4fun (#24049) üzenetére


run4fun
tag

Sziasztok!
Erre valaki?

(#24064) Zeki


Zeki
nagyúr

Szervusztok!

Jól gondolom hogy most hogy június elsejével hatályát veszti az egészségügyi vészhelyzet, nem kell már a kötelező covid oltás az egészségügyben?
Magyar közlöny MK_22_085 és ebből jön az MK_21_027

A csak EÜ dolgozókra vonatkozó oltás az MK_21_144 -ben van.

Köszönöm a segítséget!

(#24065) herdsman12


herdsman12
őstag

Közjegyzőkre vonatkozik valami munkavállalási kötelezettség?
Már a második pattint le egy telek adásvételi szerződés ügyében, pedig még nem is tudják, hogy mennyire macerás.
Három tulaj, egy vevő 200 km-re egymástól, egy helyszínre összezördülés kizárva.
Ügyvédeknél, hogy működik ez a kérdés? Mond egy olyan árat, hogy ne akarjak hozzá menni?

(#24066) inf3rno válasza Zeki (#24064) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha átmeneti intézkedés volt, és hatályon kívül került, akkor már nem kell. Én úgy tudom, hogy bizonyos eü dolgozóknak vannak kötelezően előírt oltások továbbra is, pl a Hepatitis B oltásra nálam rákérdeztek anno amikor diagnosztikai laborba felvettek, ahol vérrel dolgoztam.

Buliban hasznos! =]

(#24067) Magnum_ válasza herdsman12 (#24065) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemreg kuldott egy kozjegyzo hozzam adasvetelit, mert neki nem eri meg, a kozjegyzoi dijszabas miatt, ugyanannyit kap egy hitelszerzodesert, ami megvan neki egy ora alatt.

Tudok tenylegesen segiteni az adasveteliben?

I humbly and respectfully decline™

(#24068) Zeki válasza inf3rno (#24066) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha jól gondolom, ez a törvény (9-es pont)
https://njt.hu/jogszabaly/2022-5-00-00

Ez meg az abban hivatkozott jogszabály, amiből mostanra kitöröltek szinte mindenkit, akire vonatkozna.
https://njt.hu/jogszabaly/2021-599-20-22

Csak a június 15 a nem világos. Mert közben 31-ével érvényét vesztette a jogszabály

[ Szerkesztve ]

(#24069) inf3rno válasza Zeki (#24068) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a kérdés inkább az, hogy mi ennek a relevanciája?

Buliban hasznos! =]

(#24070) Zeki válasza inf3rno (#24069) üzenetére


Zeki
nagyúr

Asszonyt érinti. EÜ dolgozó, és csak 1 oltást volt hajlandó felvenni. Sikerült időt húznia, mert május 31-ig kellett volna felvenni a 2. oltást.
De így akkor már nem fenyegeti veszély.
Ráadásul már felvehetnek nem oltott alkalmazottat is. Eddig sofőr sem mehetett oltás nélkül.

(#24071) herdsman12 válasza Magnum_ (#24067) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, holnap begyüjtök még pár infót, aztán priviben jelentkezem.

(#24072) Dende33 válasza kw3v865 (#16290) üzenetére


Dende33
friss újonc

Szia! Ennek mi lett a vége? Én is megkaptam a levelet. Elvileg soha SENKIT nem perelt még be csak lehúzásra mennek. De azért nem hagy nyugodni a dolog, nem szoktak minden nap perrel fenyegetni. Ha megosztsnád az eseted végét azt megköszönném, akár ide privátba: denkulcsar@gmail.com

(#24073) inf3rno válasza Dende33 (#24072) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elég nehéz bizonyítani, hogy több ezer euro kárt okoztál a kép megosztásával, valszeg azért nem perelnek, csak fenyegetőznek, hogy hátha beijedsz és utalsz nekik. De persze én sem értek az ilyen szerzői jogi perekhez, csak ugye ez az EU és nem az USA, ahol irreális összegeket is le lehet perelni az emberekről valamilyen mondva csinált indokkal.

Buliban hasznos! =]

(#24074) Dende33 válasza psyche (#17094) üzenetére


Dende33
friss újonc

Szia! A Robert Fechner szerzői jogi fenyegetésnek mi lett a vége? Én is megkaptam a levelet. Elvileg soha SENKIT nem perelt még be csak lehúzásra mennek, több ügyvéd megerősítette. De azért nem hagy nyugodni a dolog, nem szoktak minden nap perrel fenyegetni. Ha megosztanád az eseted végét azt megköszönném, akár ide privátba: denkulcsar@gmail.com

(#24075) weiss


weiss
addikt

Küldj nekik privátot, kötve hiszem, hogy 2 év után még olvasnák a topikot.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24076) Dende33 válasza weiss (#24075) üzenetére


Dende33
friss újonc

Megtörtént. Kettőből egyikük válaszolt is, hogy nyilván semmi sem történt.
Azért írtam itt is, hogy más is lássa ha válaszolnak, elég hasznos. Sokakat lehúznak, kb börtönbe tenném az embert, egész iparág épült rá.

Itt részletesen le van írva minden, soha senkit nem pereltek, pedig több százan vannak csak akik a fórumba írtak.

https://easydns.com/blog/2019/09/16/fechner-law-of-germany-threatens-to-bring-criminal-complaint-for-shielding-client-privacy/

(#24077) mephi666


mephi666
nagyúr

mekkora tróger cég ez az euronics is: május 5-én rendeltem egy gyerek mikroszkópot náluk, amit többi céghez képest kivételesen olcsón hirdettek (6999huf), először 2-3 munkanapot írtak az üzletben történő átvételre... eltelt pár nap, jött értesítés hogy kicsit késni fog... nem sürgős annyira a termék, vártam türelmesen... 2 napja jött az üzenet, hogy "sajnos készlethiány miatt törölték a rendelésem" ...most kíváncsiságból ránézek azért az oldalukra: 7999huf-ért visszarakták ugyanazt a terméket :) megrendeltem, de azért írok nekik egyet, hogy ez így nem korrekt: törlik az 1hónapja visszaigazolt rendelést készlethiány miatt és azonnal visszarakják drágábban? (javaslom nekik, hogy állapodjunk meg egy köztes árban, mert ez így nem korrekt... és nem azért az 500ft-ért, mert 7999ért is náluk a legjobb, pusztán az elvek miatt :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24078) Magnum_ válasza mephi666 (#24077) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt nem a BB topikba akartad irni?

I humbly and respectfully decline™

(#24079) inf3rno válasza mephi666 (#24077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem eleve jogszerűtlen ez a kereskedelmi gyakorlat és a GVH foglalkozik ilyesmivel. Mondjuk inkább ez a topikja: [link]
Az Euronics-el nekünk is volt már gondunk, amikor garanciáztatni akartunk hűtőt, aztán elküldtek valami szervizhez, hogy intézzük velük. Elvileg a kiskereskedőnek kötelessége intézni, közvetítetni ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24080) mephi666 válasza inf3rno (#24079) üzenetére


mephi666
nagyúr

+24078: ide akartam, pont ezért, mert a GVH biztos díjazná ezt a kereskedelmi gyakorlatot :) írtam nekik is, hogy ezt nem tartom korrektnek, hogy lesztornózzák a rendelést, majd visszarakják a terméket emelt áron... várom még a reakciójukat

ui: euronics-ban 15+ éve vettünk tv-t, hűtőt, mosógépet, gáztűzhelyt... egyikkel se volt problémánk... 12-13év után csereprogramba adtuk a mosógépet, mert már a rozsda ette, de működött még tökéletesen (úgy voltunk vele, hogy inkább kihasználjuk a lehetőséget, mert murphy 1-2 éven belül megöli, ha nem tesszük :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24081) G@ben


G@ben
addikt

Adott egy ház, ami pár éve ketté lett szedve, külön helyrajzi számra, de a telek osztatlan közös tulajdon maradt azt hiszem. Ennek az egyik felét megvettük, de felmerült két kérdés.
Az egyik, hogy a szomszéd földszinti hálószobaablaka a mi telkünkre néz, le van fóliázva, bár pár milliméteres csíkokban kihagyták a fóliát, illetve az ablak alja nyitható, teljesen átláthat. Ez mennyire legális? A szétszedéskor nem kellett volna befalazni, üvegtéglázni, ilyesmi? Ha én eléhúzok egy kerítést vagy plexit vagy akármit és azzal leárnyékolom, az szabályos?
A másik, hogy a tetője feléről a víz hozzánk folyik egy IBC tartályba, mert így van kialakítva a csatornája. Nem rossz, mert van öntözővizünk, de ennek a szabályossága is érdekelne.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24082) razorbenke92 válasza G@ben (#24081) üzenetére

Amatőrként egy hasonló jogviszonnyal rendelkező ház tulajaként a következőket tudom mondani:

- Ha a telek osztatlan közös tulajdon, akkor sajnos nincs "mi telkünk". A telek az övé is, és a tied is. Maximum valamilyen okiratba foglalva közösen megegyeztek a használatáról. Ha nem tudtok megegyezni, akkor marad a peres út, Ptk. szerint a következő megoldási sorrendben:
-- Természetbeni megosztás (külön hrsz-okra bontva a telek, ha lehetséges)
-- Tulajdoni hányad megváltás (kifizeted a részét)
-- Társasházzá alakultok (nem megoldás a problémádra)
-- Árverés (minden tulajdonos tulajdonát egyben árverezik, és a végeredményt elosztják tulajdoni hányad arányában)

Szóval a lényeg, hogy osztatlan állapotban joga van az ablakát a telekre "nézetni", ha pedig osztoztok, vele kell megegyezni, hogy jó e az ablak (illetve bármi más) úgy vagy nem.

Emellet azonban van egy másik dolog is:
Amikor megvetted a házad, az ablak már valószínűleg ott volt. Sőt, feltételezem, hogy a házak felosztásakor (és az osztatlan telek "alapításakor") is ott volt már. Innentől kezdve eleve nagyon nehéz ügy lenne befalaztatni az ablakot. Ha új ablakot akarnának nyitni, az más helyzet lenne persze.

Ha etikusan akarod megoldani a belátásgátlást, akkor tudom ajánlani egy pergola szerű paraván építését, nálunk így lesz megoldva a terasz takarása:

A lényege, hogy a jellemző benapozási iránnyal leginkább párhuzamosan, de az ablakra szöget bezáróan helyezel el lamellákat. Ezáltal a telek legnagyobb részét véded a betekintéstől, de a benapozást nem korlátozod teljesen.

mephi666
Nálunk tavaly augusztusban az RS játszotta el ugyanezt (nem tudom végül beírtam e ide).
Felhívtak, hogy nem tudják teljesíteni a rendelést, döntsem el, hogy levásárolom vagy visszakérem az árát. Mielőtt döntöttem volna, szét akartam nézni a piacon, és akkor láttam, hogy van a szekrényből 15kHUF-al drágábban. Bementem, és ment a habi, hogy a gyártó változtatott a cikkszámon mert emelt az áron, és hogy ez nem az a termék amit megrendeltem, szóval ha kifizetem a különbözetet, vihetem azonnal. Megemlítettem, hogy kikérdezném a GVH-t arról hogy szerintük attól, hogy a beszállító cikkszámot váltott, ez most ugyanaz a termék e vagy nem. Egyből meg tudták oldani, hogy az új cikkszámút elhozzam 15000 kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24083) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Tiszteletem,

Otthonfelújítási támogatással kapcsolatos kérdéssel jönnék.

Van egy ilyen kikötés a doksiban:
"A támogatás feltétele továbbá, hogy Ön, együttes igénylés esetén Ön, vagy házastársa/élettársa a kérelem benyújtásának időpontjába a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 6. §-a szerint biztosított, de nem közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy legyen és rendelkezzen egy év folyamatos, egybefüggően legfeljebb 30 napra megszakított biztosítási idővel."

Továbbá az űrlapon is így szerepel:
"EGY ÉV FOLYAMATOS BIZTOSÍTÁSI IDŐVEL RENDELKEZŐ IGÉNYLŐ ADATAI"

Jól értelmezem e, hogy elég ha kettőnk közül csak egyikünknek van meg a folyamatos egy éve? A feleségem épp válllalkozás indításban van, szóval az ő jogviszonya megszakadt, és igen, több mint 30 napra. Szóval, az hogy neki megszakadt, de az enyém folyamatos, még nem zár ki minket a pályázatból?

Köszönöm!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#24084) G@ben válasza razorbenke92 (#24082) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm! Esetleg még egy polikarbonát mehet elé, de nem közvetlenül raknám oda, lenne bőven légrés. A nap közvetlen nem süt be oda, mindig árnyékolt felület.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24085) yerico válasza G@ben (#24081) üzenetére


yerico
senior tag

" szomszéd földszinti hálószobaablaka a mi telkünkre néz"

Ezt rohadtul nem értem. Mi az, hogy a mi telkünkre néz? Egy házon minden oldalon van ablak, azok meg garantáltan ránéznek valamelyik szomszéd telkére, vagy az utcára. Ez már csak ilyen biznisz. Ez kb. olyan, mint mikor valaki be akarná perelni a szemben levő panelben lakókat, mert az ablakok az övére néznek.

[ Szerkesztve ]

(#24086) razorbenke92 válasza yerico (#24085) üzenetére

Gondolom arra gondolt, hogy a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet [ OTÉK ] 37. § 4. bekezdése alkalmazható e az ő esetében:

Az épületnek a telek oldalhatárán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet.

Nem arról van szó, hogy a szemben lévő panel ablakai az ő ablakaira néznek, hanem arról, hogy a kertjét határoló szomszéd ház falán ablak van a telkére. Ami nem buta kérdés a hivatkozott rendeletet ismerve, de a körülmények miatt sajnos nem alkalmazható.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24087) G@ben válasza yerico (#24085) üzenetére


G@ben
addikt

Jól mondja razorbenke, közvetlen a telek végében van egy hálószobaablak, aminek az alsó része nyitható, ha a szomszéd kicsit vékonyabb lenne, a szúnyogháló kiszedésével simán átbújhatna. De akadálytalanul átnézhet, amit én nem szeretnék, ezért szeretném eltakarni valamivel. Azt számoltam, hogy ferdén (így adja ki a kerítés szögével) 0,5-1 méterre az ablakától felhúznék egy polikarbonátot. Levegőt kap, tud szellőztetni, a fénye is minimális mértékben csökken, mert semmilyen közvetlen napfényt nem kap onnan.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24088) mephi666 válasza mephi666 (#24077) üzenetére


mephi666
nagyúr

csoda történt: tegnap jött értesítés, megérkezett a termék a boltba 6999ft-os áron... 20perc múlva újabb email, hogy 7999ft-os áron is megjött :) oké... bementünk, mondták hogy melyiket kérem, mondtam az 1. rendelésszámot (a 6999ft-ost) és elmondtam röviden, hogy ezt sztornózták központilag "készlethiányra hivatkozva", mégis valahogy kiküldték :D kb röhögtek rajta ők is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24089) bambano


bambano
titán

egy új kérdésem lenne: közeli hozzátartozók közötti ajándékozás esetén kell alkalmazni a 2017. évi LIII. törvényt?
kösz előre is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24090) Magnum_ válasza bambano (#24089) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha ingatlan (de penz ajandekozasnal is) az ajandek targya, akkor az okiratszerkeszto ugyvednek kotelezo

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#24091) bambano válasza Magnum_ (#24090) üzenetére


bambano
titán

az a történet magja, hogy megkérdeztem, hogy az ajándékozási okiratba bele kell-e írni, hogy a felek nem kiemelt közszereplők.
(limiten felüli zseton).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24092) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

kihez lehet fordulni, amennyiben a társasházi közös képviselő eltűnt?
Úgy értem telefonon, e-mailben hónapok óta elérhetetlen, a rendszeres feladatait pedig abszolút nem végzi el.
Az egyik ilyen dolog például a havi fogyasztás alapján összeállítani egy rezsi-összesítőt lakásonként. Ez alapján utalunk (-nánk) a társasház számlájára, innen történik aztán a közüzemi számlák kiegyenlítése.
Ez nem történt meg március óta és mivel teljes mértékben elérhetetlen, nem tudjuk az okát.

Mi ilyenkor a teendő?

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#24093) Magnum_ válasza bambano (#24091) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor van mas eljaras, ha azok, ha nem azok, nem irom bele. De kockazat ertekelest el kell vegeznie az ugyvednek, ott is van ra hivatkozas.

Ennyit irok, ha nem kozszereplok a felek: Eljáró ügyvéd tájékoztatja a Feleket, hogy a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvény (Pmt.) alapján azonosítási
kötelezettség terheli a szerződő felek adatai vonatkozásában. Felek adatai a Pmt. rendelkezéseivel
összhangban kerültek jelen szerződésben rögzítésre, Felek adatszolgáltatása és az általuk
bemutatott, személyazonosság igazolására alkalmas okiratok bemutatását követően. Felek
aláírásukkal büntetőjogi felelősségük tudatában kijelentik, hogy jelen szerződés aláírása során saját
nevüket használva, saját nevükben járnak el.

Es ez pont eleg.

I humbly and respectfully decline™

(#24094) Magnum_ válasza kovacsroli (#24092) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egy ceg a Kk? Egyedul rendelkezik a szamlak felett?
Ha nem elerheto, akkor javasolt lehet egy rendkivuli kozgyulest osszehivni es levaltani, mast megvalasztani, ha szukseges, akkor SZMSZ-t is modositani (pl, hogy SZVB tagok is hozzaferjenek a szamlahoz, sljarhassanak kozmuszolgaltatok fele, stb.), a tovabbiakrol pedig kesobb donteni, ha mar hozzafertek a szamlakhoz es latjatok, hogy allnak a penzugyek.
En bevonnek egy ugyvedet is, aki jartas ezekben.

(En most ket tarsashaznak is dolgozom, tenyleg vannak problemas esetek)

I humbly and respectfully decline™

(#24095) kovacsroli válasza Magnum_ (#24094) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Köszönöm a választ!
Igen cég és igen, egyedül rendelkezik. :(

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#24096) B.i.L válasza kovacsroli (#24095) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nálunk is volt ilyen,most eljárások sokasága illeti meg a kk-t.
Leváltották,mindent is módosítottak,többet nem nagyon tudok sajnos,de ha nagyon kell akkor esetleg lehet tudok mondani kontaktot.(lehet,de nem biztos)

Horgászni mentem...B.i.L

(#24097) bambano válasza Magnum_ (#24093) üzenetére


bambano
titán

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24098) Venyera7


Venyera7
senior tag

Üdv mindenkinek!

A barátnőm szeretne főállásban dolgozni, viszont van vállalkozása is (ingatlanértékesítő). Egy banknál dolgozna, de nem folytathatja a tevékenységét. Összeférhetetlenségi nyilatkozatot kell kitöltenie. Ha csak szünetelteti a vállalkozását az megfelelő lehet? Illetve ha időközben visszalépne az milyen következménnyel járhat?

(#24099) weiss válasza Venyera7 (#24098) üzenetére


weiss
addikt

De valóban van összeférhetetlenség, vagy csak nyilatkoznia kell, hogy nincs?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24100) Venyera7 válasza weiss (#24099) üzenetére


Venyera7
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.