Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) biker válasza vamosip (#25050) üzenetére


biker
nagyúr

Cégjegyzékben szereplő végrehajtási adatok
Eljárás kezdete: 2023.01.10
A végrehajtás ügyszáma: 51016/Ü/70005/2023/2
A végrehajtást elrendelő megnevezése: dr. Szabó András Zoltán közjegyző
Hatályos: 2023.01.10 - ...
és még vagy 8 már lezárt végrehajtás, adótartozások stb
nem bíztató

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25052) asdf_ válasza vamosip (#25046) üzenetére


asdf_
veterán

Árukeresőn lévő webshopból rendeltem, átutaltam, kapam számlát

A vastag betűsön fogsz elhasalni, ennek az összegnek a fejlemények fejében elég jó eséllyel integethetsz :(

[ Szerkesztve ]

(#25053) LuckyL válasza asdf_ (#25052) üzenetére


LuckyL
őstag

csatlakozom, utalással, cryptoval nem szabad fizetni olyannak akiben nem bízol meg 100% osan
csak kártya vagy paypal

cryptot minden termékemért elfogadom

(#25054) vamosip válasza asdf_ (#25052) üzenetére


vamosip
tag

Fasza, fogyasztóvédelemhez mindenesetre beküldtem, nem tudom ér e valamit...

(#25055) gergo5991 válasza LuckyL (#25053) üzenetére


gergo5991
őstag

de miért jó valamit előre kifizetni, aztán a franc se tudja hogy megkapod? utánvétel miért nem jó? ja, mert +300ft az utánvétel? a mai világban még nem hogy előre utalni nem szabad, de még az is kérdéses amit megrendelsz az-e lesz a dobozban..

(#25056) LuckyL válasza gergo5991 (#25055) üzenetére


LuckyL
őstag

azért mert van vásárló védelem a kártyás fizetés illetve a paypal esetében és nincs plusz költsége sem a vevőnek
az utánvétet pedig te magad írtad le miért nem jelent biztonságot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#25057) envagyok válasza gergo5991 (#25055) üzenetére


envagyok
veterán

Utánvétellel annyi a gond, hogy kb 20% eséllyel a vevő meggondolja magát, lusta szólni, és akkor az oda-vissza pistaköltséget, ami több mint 4000ft, az eladó nyeli be.

(#25058) b4lukapitany válasza Atomgeszi (#25049) üzenetére


b4lukapitany
tag

Az illetékes földhivatalnál érdeklődj, pontosan nem tudom a dolog menetét, de a Fétv.-ben 50/A.§ (1) bekezdésben van, hogy egyoldalúan is módosítható a haszonbérleti díj bizonyos esetben.

[ Szerkesztve ]

(#25059) gergo5991 válasza envagyok (#25057) üzenetére


gergo5991
őstag

cégek mivel sok rendelésük van biztos van partner szerződésük a futárokkal, pár 100 ft-ért hozik viszik a cuccokat.. meg amúgy is, a törvény szerint jogom van elállni a vételtől ha úgygondolom, ezt az eladó tudja, gondolom az árképzésben benne van ez is. Ha jön a tárgy fizetek a futárnál és kész, tiszta ügylet. De előre elutalok 30e ft-ot aztán hátha lesz valami? kössz nem. Van vásárló védelem? igen? emberünk akkor nem irna ide mert átverték. A cég végrehajtás alatt, a pénzét meg majd perelheti ki..gondolom az is évekbe fog tellni ha egyáltalán él vele, meg aztán állandóan rohangálni a biróságra, ügyvédet ugyebár fizetni kell..
amúgy nem kötekedni jöttem ide, de szerintem a legnagyobb bohócság előre utalni bármiért a pénzt.. főleg magánszemélynek, de ahogy látszik az üzlet is simán átverte emberünket

(#25060) Atomgeszi válasza b4lukapitany (#25058) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, nekem a fogalmakkal is zavar van az erőben.
A haszonbérleti díjba beletartozik az is, hogy én csak annyival szeretném módosíttatni, hogy inflációkövető legyen?
Vagy itt konkrétan magát az összeget lehet támadni.

Nekem az összeg=díj + sallangok.

Ha már benne lenne az, hogy minden évben inflálódik, nekem már jó lenne! :(

(#25061) amargo válasza gergo5991 (#25059) üzenetére


amargo
addikt

A pár 100ft alatt mit értesz? A napi 40-50 csomag az még semmi, kapsz egy minimális kedvezményt kb 1000Ft lesz a csomag.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25062) b4lukapitany válasza Atomgeszi (#25060) üzenetére


b4lukapitany
tag

A bérlővel próbáltál már amúgy egyezkedni? Az szerintem egyszerűbb lenne. Meg kell neki mondani, hogy, ha a közös módosításba nem megy bele, akkor kérni fogod, hogy emeljék a helyben szokásos piaci árra stb. stb.

(#25063) Atomgeszi válasza b4lukapitany (#25062) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze.

Sajnos olyan kitétellel hajlandó módosítani, ami megint abszurd.
Ő a bérletben maximalizálni akarja a díjat.. ilyen inflációval kb 2 év múlva már annyit kellene fizetnie, és akkor onnantól 16 évig ugyanezt.
Akkorra már bőven a helyi tsz talán már a kétszeresét is fizetné.

Beszéltem a földhivatallal, de azt mondták, hogy ez nem az ő hatáskörük, azt se tudják, hogy mi hogy van, nem is érdekli őket, hogy ki mennyiért köt, ha két embernek az megfelel. :U
Azt mondták, hogy ügyvéd stb.

(#25064) amargo válasza Atomgeszi (#25063) üzenetére


amargo
addikt

Azért azt lássuk be, hogy most itt Te szerződést szeretnél módosítani. Az, hogy korábban valaki látszólag előnytelen szerződést kötött az egy dolog, az örökléseddel legjobb tudomásom szerint nem lesz érvénytelen a megelőző szerződés (ha nincs benne ilyen kitétel).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25065) Atomgeszi válasza amargo (#25064) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem lesz érvénytelen, csak jelen állapotában igen csak egy mamát átverő szerződés, amit manapság senki nem írna alá, akkor sem kellett volna.
Akárhogy is nézem a kifüggesztéseket, az összes szerződésben benne van az értékkkövetés vagy 2-3-4-5 évenkénti felülvizsgálat, sőt még EU támogatáshoz is kötik egy két árnál, hogy mit fizetnek.

[ Szerkesztve ]

(#25066) amargo válasza Atomgeszi (#25065) üzenetére


amargo
addikt

Teljesen jogosan gondolod, hogy a szerződés maga eléggé egyoldalú (akarati hibák felmerülhetnek).
Én nem vagyok jogász, de azt gyanítom, hogy ezt a szerződést csak bíróságon fogod tudni megtámadni/érvényteleníteni.
Érdekelne egy jogász véleménye, de sajnos kb mindegyik elpártolt a topic-ból.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25067) biker válasza Atomgeszi (#25065) üzenetére


biker
nagyúr

Határozott idejü szerződés felmondási lehetőség nélkül?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25068) Atomgeszi válasza amargo (#25066) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akarati hiba annyi, hogy ők arra apelláltak, hogy majd eladásra kerül a sor, ezért merték meglépni az előnytelen szerződést, vagy azt gondolták, hogy valaki képes elnézni azt, hogy 20 éves haszonbérletet majd hagynak fixáron, miközben minden arról szól, hogy minden csak drágul és drágul, plusz a bérleti díjak csak nőnek. Szép is lenne, ha valaki 2003-ban köt egy szerződést 500Ft/Ak áron, majd 20 év múlva is ezt az árat fizeti, miközben már bőven 2850 Ft-ért kötnek. :D Hát ilyen a világon nincs.

(#25069) Atomgeszi válasza biker (#25067) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az első oldalon kívül eddig semmit nem láttam, mert csak most került hozzám az ügy. Amint meglesz, már én is okosabb leszek, bár gyanítom, hogy mindent kigyomláltak a szerződésből, ami támadható lenne.
Itt maximum az összeget tudom támadni, hogy már most 20% a differencia, mint a cégnél.

(#25070) asdf_


asdf_
veterán

Én lehet, hogy teljesen hülye vagyok -ehhez mindenképp-, vagy valamin átsiklottam, de nem az van, hogy ha valaki bérbead valamit egy 20 éves szerződéssel, és a bérbeadó meghal, akkor te, mint az örököse megöröklöd ezt a szerződést, azaz az változatlan feltételekkel megy tovább a szerződés lejártáig? Tehát ha van még hátra 8 év, akkor 8 év múlva tudsz bármit is csinálni (árat emelni, eladni, bármi olyat, amire a szerződés nem biztosít lehetőséget)? Meg persze idő előtt felmondani, viselve annak minden -elsősorban, gondolom anyagi- következményét. Így nem igazán értem, hogy mi az amit keresel. Ha az egy előnytelen szerződés volt, akkor azokkal az előnytelen feltételekkel megy tovább, csak most már számodra előnytelen.

[ Szerkesztve ]

(#25071) biker válasza asdf_ (#25070) üzenetére


biker
nagyúr

de, a jelek szerint ez van, és igen, az örökléssel a jogok és követelések is átszálltak.
Ettől függetlenül az áremelést meg lehet lépni, vagy megpróbálni felmondani, vagy eladni így a földet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25072) b4lukapitany válasza Atomgeszi (#25063) üzenetére


b4lukapitany
tag

"Beszéltem a földhivatallal, de azt mondták, hogy ez nem az ő hatáskörük, azt se tudják, hogy mi hogy van, nem is érdekli őket, hogy ki mennyiért köt, ha két embernek az megfelel."
Nem volt kedvük dolgozni valószínűleg. :U

Először meg kell nézni, hogy a szerződés meg felel-e ezeknek a feltételeknek:

"A legalább 10 éves időtartamú haszonbérleti szerződés esetében a szerződő felek bármelyike az e §-ban foglaltak szerint a szerződéskötést követő 5 év elteltével - ha a haszonbérleti szerződés időtartama meghosszabbítás folytán éri el a 10 éves időtartamot, a meghosszabbítás időpontjától számított 5 év elteltével -, majd az első kezdeményezést követően 5 évente kezdeményezheti a haszonbérleti szerződés módosítását a haszonbérleti díjnak a kezdeményezéskor irányadó helyben szokásos piaci haszonbérleti díjra való módosítása érdekében, feltéve, hogy a haszonbérleti szerződés időtartamából legalább még 5 év van hátra."

Ehhez írni kell egy kérelmet, amiben leírod, hogy a Fétv. 50/A.§ (1) alapján egyoldalúan módosítani akarod a szerződést stb., és csatolni hozzá igazságügyi szakértői véleményt. (Ezeket az iratokat kell leadni a földhivatalnál.) A szakértő lesz, aki meghatározza a helyben szokásos piaci díjat. Ilyen szakértőt itt találsz: https://inyr.im.gov.hu/experts/advanced-search "Szakterület csoport és szakterület" résznél olyat kell keresned, hogy "földminősítés, földvédelem és földhasznosítás".

Aztán, ha a megállapított díj magasabb 20%-kal, mint ami most van a szerződésben, akkor a haszonbérlő felmondhatja a szerződést a gazdasági év végére, vagy elfogadja. Stb. Stb,. de a fenti módon lehet megindítani a dolgot. Az is lehet, hogy a szakértő jobban el fogja tudni majd magyarázni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#25073) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, jogosítvány ügyében lenne kérdésem, elég bonyolult, tanácsot kérnék.

Lényeg az, hogy korábban a házi orvosom annó amikor jogosíványt szerettem volnaa, PÁV 4 vizsgálatra küldött. Erről azt kell tudni, hogy alap esetben senkinek sem kell ilyet csinálni, csak speciális esetekben, pl ha 5-ször megbukott a gyakorlati vizsgán.
(Engem annó skizoid személységzavavrral diagnosztizáltak, gondolm emiatt.)

A lényeg, hogy a páv vizsgán elutasítottak, és aztán vavgy 4 évig évről évre elutasítottak.
A probléma ezzel az, hogy nem nevezték meg soha sem az okot, hogy mi konkértan az, ami a gondot jelenti nálam , és amin esetleg javítani kellene, egyedül annyit közöltek, hogy olyan jellemvonásokat találtak, ami miatt nem vezethetek. Én magam pedig nem tapasztalok semmi hasonló jellegű tulajdonságot magamon, sem az ismerőseim, emellett pszichológusoknál is voltam a problémával, többnél is, és egyikőjük sem talál semmi ilyesmit, értetlenül álltak az eset előtt.
Amikor elmondtam nekik, hogy terápiára lenne szükségem, de nem tudom miért, akkor értetlenül néztek, pedig technikailag nézve én korrektül írtam le a helyzetet nekik.
Végül nem igazán segítettek, de volt egy, aki egy évnyi beszélgetés után hajlandó volt leírni, hogy javasolja a jogosítvány megadását.
Skizoid személységzavarral, vagy más problémával nem rendelkezek már évek óta, erről papírom is van.
Végül nagy nehezen sikerült kipréselni belőlük a jogosítványt, de csak három évre adták meg, és három év után egy újabb páv vizsga után is újra csak három évre adták most meg.

Nagyon elegem van belőle, hogy szivatnak, és hogy amiatt kell aggódnom, hogy a vállalkozásomat, amihez mindenképpen kocsi kell, bármikor elvehetik tőlem mondvacsinált okokkal. (Az éveken át tartó meghurcoltatásról nem is beszélve)

Ők minden bírálatot elutasítanak, és arra hivatkoznak, hogy egyedül csak ők értenek a témához, és teljesen normális, hogy a többi pszichológus nem tudott nekem segíteni.
Utána néztem, és valóban nem nagyon találtam olyan céget, aki komnpetens lenne a témában és hajlandó lenne nyilatkozni az esetben.

Az ok ami miatt elutasítanak mint mondtam a mai napig ismeretlen mindenki számára így 7-8 év után is, és ők nem hajlandóak írásban nyilatkozni felőle, így igazából se leellenőrizni se felülbírálni nem lehet hogy igazuk van-e. (És így kezelni sem lehet az esetleges problémát.)

Ami támpontot jelenthet, hogy az elutasító levélben hivatkoznak egy jogszabályra, ami felsorolja azokat az eseteket, amiknek fennállásánál megvonhatják az alkalmasságot, de közülük egyikkel sem rendelkezem, és erről papírom is van.

Kérdés, hogy jogilag fel lehet-e lépni ellenük valahogy, vagy hiába van akár igazam, azt nem lehet bizonyítani, mert ők, az egyedüli szaktekintélyek maguk mellett szólnak (nem tudom hogy ez egy bíróságon elfogadható-e érvként).
Vagy rá lehet-e bírni őket a bíróságon, hogy megnevezzék a korlátozó jellemvonásokat, és azoknak a meglétét az elvégzett tesztjeikkel bizonyítsák?

Amit még nem mondtam, de fontos, hogy a pávot végző szervezet bár egy magán cég, de egy hivatalból vált ki néhány éve, és a hivaatallal szorosan összefonódva működik most is. Bár technikaliag nem az, de kb olyan mintha még ma is egy hivatal lenne.
Be lehet egy ilyen jellegű céget perelni, vagy nincs értelme, mert egyszerűen túl nagy halak ahhoz, hogy a bíróság ellenük ítéljen függetlenül attól, hogy kinek van igaza?

(#25074) Gabonetta válasza Golyobis (#25073) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szia!
A korábbi hozzászólásaid és a mostani hozzászólásod alapján (plusz a topikbéli inaktivitásom miatt) kicsit gondolkoztam, hogy válaszoljak-e neked. Ugyanis nem tudom, hogy ha nem fogadod el a KAV szakvéleményét (nem kell homályosan beszélni róluk, ez az a szervezet, akiről szó van), nem gondolom, hogy bárki más véleménye hatással lehet rád, főleg innen.
Az objektív válaszom a kérdésedre: igen, felülvizsgálati kérelmet lehet benyújtani a pályaalkalmassági vélemény ellen.
A szubjektív véleményem összetettebb. Először is, a megkapott eredményt áttekintve szerintem láthatod, hogy melyik elemmel volt az esetedben probléma. Úgy tűnik számomra, hogy ezt te nem megérteni, hanem elfogadni nem akarod. Véleményem szerint a KAV-ban szakértők vannak, évek óta bevált, nemzetközileg elismert módszerekkel vizsgálják a járművezetőket, így - nem mondom, hogy tévedhetetlenek -, de ha azt mondják, hogy nem, vagy korlátozott ideig vagy alkalmas pályaalkalmassági szempontból a járművezetésre, én elfogadnám a saját és a közlekedésben résztvevők biztonsága érdekében. Amit a szervezet jogállásáról írtál, teljesen lényegtelen, egyébként közfeladatot ellátó nonprofit kft.-ként működik, ezen ne akadj fenn.

[ Szerkesztve ]

(#25075) Golyobis válasza Gabonetta (#25074) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Szia.
Nem akarok hálátlannak mutatkozni, de a vélemélnyedet nem fogom megköszönni.
Kérlek a személyeskedést mellőzd legközelebb. Kérlek téged, és a többieket, hogy vonatkoztasd el a korábbi kérdéseimtől a mostanit, és kezeld objektívan, magára a kérdésre fókuszálva. Nem tudom hogy mért kell hozzákapcsolni a korábbi írásaimhoz (legyen azok akár tévesek, vagy helyesek), vagy bármi más tartalomhoz, és miért nem lehet csak a feltett kérdésre fókuszálni úgy, mintha bárki más tette volna azt fel?
(Ad hominem?)

Másrészt nekem nem állt szándékomban homályosan beszélni róluk, egyszerűen a fontos elemeket emeltem ki, és amit nem tartottam fontosnak azt mellőztem. Szerintem az, hogy hogyan hívják az emltett céget mellékes a kérdés szempontjából.

Egy ilyen bevezető után én is elgondolkoztam, hogy válaszoljak-e neked, de mivel úgy érzem, hogy a hozzászólásod engem lejárat, és mások előtt úgy próbál bemutatni, mint egy buta és önfejű embert, vagy egy felelőtlen gyereket, aki nem képes elfogadni a szomorú valóságot - ami nem igaz -, ezért hogy tisztázzam magam, inkább válaszolok.

Emellett nem ézem úgy, hogy a felvetett kérdéseim is érdemben választ kaptak volna, azok továbbra is fennállnak.

Te teljesen figyelmen kívül hagytad a hozzászólásom bizonyos elemeit, és már megbocsáss de valótlanságokat írtál.
Először is, mint írtam, a válaszukból nem derült ki sem az én számomra sem hivatásos pszichológusok számára, hogy mik a korlátozó tényezők. Ebből kiindulva én nem hiszem hogy az én értelmi képességemmel lenne a gond, és azt sem hiszem, hogy ne lennék képes elfogadni azt hogy esetleg nem vagyok képes vezetni. Nem tudom hogy honnan vetted ezeket.
Mint írtam, a tájékoztatásuk nem említette pontosan hogy mik szerintük a gondok, sőt külön kérésre sem voltak hajalandóak írásban nyilatkozni felőle.
Természetesen, ha valóban gond van a jellememmel, akkor elfogadom, bár akkor is élnék a lehetőséggel, hogy változtassak magamon.

Azt sem értem, hogy miért kellene beletörődnöm, hogy nem, vagy csak korlátozottan vezethetek? Még ha igaz lenne is, hogy alkalmatlan vagyok, miért ne lehetne mondjuk kezeltetni a problémát?
Én azt nem vagyok képes elfogadni, hogyha meglapozatlan módon korlátoznak, és hogy nem kapok lehetőséget a véleményezett probléma megismerésére, és így a kezeltetésére.

Természetesen megértem ha te jó véleménnyel vagy a KAV munkásságával kapcsolatban, (bár hogy mi alapján, azt nem tudom) de ez csak a te szubjektív véleményed, és nem hiszem hogy ezzel mindenkienk feltétlenül egyet kellene érteni. Nekem is meglehet a saját vélemlényem.
Én személy szerint inkább szkeptikus jellem vagyok, és nem fogadom el csupán tekintély alapján valakinek a véleményét - legyen az egy olyan nagy szaktekintély mint akár a KAV, vagy csak egy fórum hozzászólás - kifejezetten ha az abszurd, és ellent mond a saját maga által hivatkozott jogszabálynak. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy senkinek a vémeményét ne hallgatnám meg, vagy ne lennék kíváncsi rá, még akkor sem ha például a KAV-ét vagy a tiédet hátrányban részesítem.

Amúgy felülvizsgálati kérelmet többször is nyújtottam be, de ez ugyan úgy a KAV-nál történt, így az eredménye jelen szempontból irrelevánst. Úgy nem lehet egy vitás kérdéseben igazságos eredményt elvárni, ha az ügyet az egyik érintett fél vizsgálja ki.
A kérdésem nem erre irányult. Engem az érdekelne, hogy bírósági úton, lehetőleg a KAV, vagy a felettes Építési és Közlekedési Minisztérium hatáskörén kívül lehet-e tenni valamit, az általam felsorolt szempontok figyelembe vételével.

Első sorban az a célom, hogy ne kelljen bizonytalanságban élnem többé, hogy ne kelljen attól rettegni, hogy valamilyen okból megvonják az alkalmasságot, és elvesztem a szeretett munkámat három év múlva.

Emellett megjegyezném, hogy szerintem a fórumnak nem a személyeskedésről vagy a vitatkozásról kellene szólnia, hanem inkább jogi problémák megoldásáról, és egymás segítéséről, bár ez csak az én véleményem.
Bár építő jellegű kritikákat szívevsen fogadok, de több ad hominem, vagy hasonló jellegű kommentre nem kívánok válaszolni, ha itt ez a megszokott stílus, akkor inkább elmegyek, no offense.

[ Szerkesztve ]

(#25076) ityam válasza Atomgeszi (#25063) üzenetére


ityam
senior tag

Én nem vagyok jogász. még csak a közelében sem vagyok DE:
Valaki írta hogy max bíróságon tudod eldönteni a dolgot(nem keresem ki most hogy ki írta) , de valószínűleg így van a szerény véleményem szerint is.
PTKban kicsit keresgélve Ezeket a pontokat találtam ami LEHET hogy melletted szólnak(jogász/ügyvéd azért bólintson rá, mert nekem furcsa világnézetem van amire csak rázzák a jogászok a fejüket oldalirányba, mintsem bólogatnának)
6:63. § [A szerződés létrejötte és tartalma]
(3) Ha a szerződés létrejött, de a felek az ellenszolgáltatás mértékét nem határozták meg egyértelműen, vagy ellenszolgáltatásként piaci árat kötöttek ki, a teljesítési helynek megfelelő piacon a teljesítési időben kialakult középárat kell megfizetni.
Vagy utáni részben a régi szerződő az akkori piáci árat szerződte le, ami mára már nem a piaci ár ugyan, de a szerződés elvileg létrejött a PTK rendelkezései szerint.
Ha sikerül ügyvédnek belemagyarázni hogy a teljesítési helynek megfelelő piacon a teljesítési idóben kialakult középárat kéred te csak a jóvő hónaptól, akkor az reális LEHET(egy pernél).
"6:88. § [Semmisség]
(1) A semmis szerződés megkötésének időpontjától érvénytelen...
(2) Ha a semmis szerződés más szerződés érvényességi kellékeinek megfelel, ez utóbbi érvényes, kivéve, ha ez a felek feltehető szándékával ellentétes."
semmis szerződésre hivatkozni ennyi idő után nem tudom mennyire lehet..., de ha sikerül akkor más hasonló szerződés szerződés érvényességi kellékei érvényesek lehetnek(mint pl az inflációkövetés)
"6:89. § [Megtámadás]
(1) A megtámadható szerződés az eredményes megtámadás következtében megkötésének időpontjától érvénytelenné válik.
(2) Megtámadásra a sérelmet szenvedett fél és az jogosult, akinek a megtámadáshoz jogi érdeke fűződik.
(3) A megtámadási jog a szerződés megkötésétől számított egyéves határidőn belül a másik félhez intézett jognyilatkozattal vagy közvetlenül bíróság előtti érvényesítéssel gyakorolható....
(5) A megtámadás joga megszűnik, ha a megtámadásra jogosult a megtámadási ok ismeretében, a megtámadási határidő megnyílása után a szerződési akaratát megerősíti, vagy a megtámadás jogáról lemond."
Hogy új szerződésnek minősülhet e a bérbevevő és a te közötted lévő szerődés az eredeti megkötő személyéhez képest azt nem tudom, de az örölés után valamennyire "megújul a szerződés mert mások a szerződő felek, lévén hogy az eredeti szerződő meghalt és az örökös lesz az új szerződő fél"
Lehet megtámadható hogy érvénytelen legyen?
Ha ez mégsem új szerződés(megújított az új szerződőnek hála) hanem Te voltál az eredeti szerződő is akkor:
"6:90. § [Tévedés]
(1) Aki a szerződés megkötésekor valamely lényeges körülmény tekintetében tévedésben volt, a szerződési jognyilatkozatát megtámadhatja, ha tévedését a másik fél okozta vagy felismerhette. Lényeges körülményre vonatkozik a tévedés akkor, ha annak ismeretében a fél nem vagy más tartalommal kötötte volna meg a szerződést."
Ha már akkor is jellemző volt az inflációkövető ár megállapítésa, de a vevő ( vagy az ügyvédje) nem foglalta bele a szerződésbe akkor a vevő okozta azt a tévedését a szerződőnek, hogy ez az ár az évek előrehaladtával megfelelő lesz.
"6:98. § [Feltűnő értékaránytalanság]
(1) Ha a szolgáltatás és az ellenszolgáltatás értéke között anélkül, hogy az egyik felet az ingyenes juttatás szándéka vezetné, a szerződés megkötésének időpontjában feltűnően nagy az aránytalanság, a sérelmet szenvedett fél a szerződést megtámadhatja. Nem támadhatja meg a szerződést az, aki a feltűnő értékaránytalanságot felismerhette vagy annak kockázatát vállalta."
Ha sikerül bebizonyítani, hogy az eredeti szerődő fél olyan hülye volt, hogy nem mérte fel hogy idővel többet kell kérni a földért, hogy inflációkövető legyen, akkor is meg lehet támadni a szerződést.

Nah jó több agyszüleményt nem ollózok össze. Párszázezer forintért bíróságra menni kétes kimenetelű ügyért felelőtlenség. Nem ér annyit az idegeskedés utánajárás meg aztán az esetleges pervesztés esetén keletkező veszteség.
Szerintem okosabb dolog annyiban hagyni a dolgot(csak mert már próbáltam én is széllel szemben p*s*lni).
Szerintem várjátok meg a 20 év lejáratát aztán kössetek új szerződést jó feltételekkel. addig legjobb szerintem ha kivártok.
Szerintem sérült jogú ember csak, akkor menjen bíróságra ha tuti igaza van, vagy van fölös pénze ÉS energiája.
Ha egyikbe se tartoztok szerintem passzolni kell, bármit olvastál az üzimber fenntebb.

Másik UGYANCSAK RIZIKÓS tippem:
Ha még 18 év van hátra a 20 évből az írásod alapján("ilyen inflációval kb 2 év múlva már annyit kellene fizetnie, és akkor onnantól 16 évig ugyanezt."), próbáld meg felmondani a szerződést erre hivatkozva:
"6:340. § [A bérelt dolog átruházása]
(3) A bérbe adott dolog új tulajdonosa a határozott időre kötött bérletet felmondhatja, ha őt a bérlő a bérleti viszony fennállása vagy lényeges feltételei tekintetében megtévesztette."

Megírod hogy a szerződésetekben te meg lettél tévesztve a bérleti szerződés lényges feltételeiben, mert az inflációkövetés szerinted lényeges feltétel, amelyet a megkötéskor nem tudtál felismerni(mert hogy nem te voltál az eredeti szerződő, csak most lettél te a bérbeadó).Ez esetben gondolom érdemes megakadályozni a bérbevevőt hogy használhassa a területet. Szóval kulcsra lezárt kerítésféleség vagy egyéb akadályozó mód.Ha tovább tudja használni a te felmondásod ellenére, akkor mitsemér a felmondásod.
Ez esetben a bérbevevőnek kell bíróságra mennie, hogy jogszerűtlen volt a felmondásod és azt bizonyítani. Túloldali érveket hogy mennyire jöhet ki ő egy ilyen perből már nincs kedvem összeszedni.
De valszeg hagyni kell a fenébe a dolgot......Annyi plusz pénz nem biztos, hogy lenne belőle amennyi macera van vele.

[ Szerkesztve ]

(#25077) hoffaboy


hoffaboy
csendes tag

Sziasztok!
Öröklés / végrendelettel kapcsolatos kérdéssel fordulnék a tapasztaltabbakhoz.
Helyzet a következő:

Nagyszüleim 1 hónapja bekerültek idősek otthonába, papám szeretné ha a házuk el lenne adva és 3 unoka egyenlő arányban kapná meg az árát.
Papa és mama fele-fele arányban a háznak a tulajdonosai, a gond ezzel az, hogy mama már nem igen tud aláírni és nem teljesen beszámítható, sajnos hetek max 1-2 hónapot jósoltak neki.
Papám állítja, hogy mamával ezt már évekkel ezelőtt eldöntötték, hogy a ház árát a 3 unoka kapja / örökölje és mama is ezen a véleményen volt, de nem rendelkeztek róla hivatalosan.

A ház eladására tegyük fel gyorsan sor kerülne, akkor mama miatt nem tudom hogy lehetne az adás-vételt lebonyolítani. Megbízhatja-e papát a ház eladásával? Talán az csak 1 meghatalmazás amire 1 aláírás kell. Kérdés, hogy amúgy ez később jogilag támadható-e.

Kérdésem az lenne, hogy jelen esetben milyen opciók vannak arra, hogy valóban a 3 unoka örököljön / kapja meg a ház árát egyenlő arányban és ne pedig a a törvényes örökösök (anyum és testvére)?

Próbáltam minél rövidebbre fogni, felmerültek lehetséges megoldások, de nem tudom mennyire járhatóak.

Köszönöm!


(#25078) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Kirúgtak próbaidő alatt, rendben van, de tudomásom van róla, hogy szervezkedés ment ellenem a háttérben és az ügyvezető ezek alapján döntött, a munkám nem vette figyelembe. Úgy tudom, január óta extra védelemben részesülnek a munkavállalók, lehet ezzel valamit kezdeni? Sokan tudnának sok szépet és jót mondani, objektív bizonyítékok is vannak arra, hogy a munkám rendben volt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25079) Đusty válasza IO.sys (#25078) üzenetére


Đusty
addikt

Kérj indoklást, az új törvény szerint kérésre kötelesek adni próbaidő alatt is. Meglátod mi lesz benne.

(#25080) IO.sys válasza Đusty (#25079) üzenetére


IO.sys
őstag

Kaptam indoklást, a kollégáim hazudtak a munkámról. Nem is azt csináltam, amit kifogásoltak. Aki meg a munkámat szervezte, nem vállalta be, hogy ő adta a munkákat. Még hétfőn tudok a munkaügyi felügyelethez fordulni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25081) Atomgeszi válasza IO.sys (#25080) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Biztos jó ötlet egy ilyen légkörben dolgozni? :(

(#25082) IO.sys válasza Atomgeszi (#25081) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem hozták tudomásomra a légkört, amíg ki nem rúgtak miatta. :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25083) razorbenke92

Sziasztok!

Csak egy elméleti kérdést/érdekes sztorit hoztam. Biztos, hogy nem fogok foglalkozni vele, de kíváncsi vagyok, mit tehetnék, ha igazán érdekelne.

Az előzmény, hogy a környékünkön van egy elhagyott gyárépület. Idővel a hajléktalanok meglátták a potenciált az ott heverő mindenféle fémhulladékban, és a közeli MÉH telepben. Eleinte csak hajnalban banyatankkal/bevásárlókocsival hordták a cuccokat, nem ütöttem bele az orrom. Aztán egy nap egy kb. 2.5 négyzetméteres trapézlemezt úgy löktek ki a kerítés fölött, hogy egy véletlenül arra járó gyalogosnak egy az egyben levágta volna a fejét. Felhúztam magam, bejelentést tettem. A telefonos operátornak lassan esett le, hogy folyamatban lévő lopásról beszélek, de a helyi jard így is megfogta őket a vasudvarban.

Itt jött az első fejcsóválás. Először elvittek hozzájuk, hogy azonosítsam őket a helyszínen. Ők azok - ők. Felvették az adataim, és az aztóban ülő rendőr az irataimat lefotózta és átküldte Facebookon a kollégájának, és ezt hangosan kikáltva jelezte is neki.

Eztán behívtak vallomást felvenni. Már ezt is fölösleges körnek tartottam, de legyen. Kb. 2 óra az életemből, de hátha legalább értelme van. (Másnap már láttam őket ugyanoda tartani).

Eltelt 5 (!) hónap. Vissza kéne mennem.
Az ügyész kérésére fel kellett ismernem a két elkövetőt 4-4 lehetőség közül. Az egyik tablón simán kiszúrtam a fazont (aztán protokoll szerint egy másikon ugyanazzal a képpel újra).

A másikat viszont néztem, és semmi. Mondtam, hogy azokról senkit nem ismerek fel.
Tudni kell, hogy ketteskéről többek között a következő személyleírást adtam az első vallomásban:
- 30-35 körüli
- Rövid hajú
- Sovány
- Kreol bőrű, de erősen koszos ápolatlan arca/kezei miatt nehéz meghatározni

A 4 képen amit elém tettek mind szemüveges volt (nyilván az elkövetőn nem volt, ki látott már szemüveges csövest?). Mind a négy jól táplált, vagy inkább kövér fehér fazon volt. Kettő tarkopasz, egy hosszú leeresztett hajú, egy hosszú hátrafogott hajú. Mind kb. 20-25 évesek. Ami azt illeti, olyan volt, mintha az 1998-as informatikus-rendszergazda szakközépiskola végzős tablóját vették volna elő.

Nos mikor kikisért az őrmester, akkor ajtónyitás előtt annyit mondott: Hát igen, a második tablón tényleg felismerhetetlen volt, pedig rajta volt...
Tehát konkrétan felraktak a tablóra 4 olyan arcot, ami teljesen szembemegy a személyleírásommal, és azt várták, hogy felismerjem rajta, holott a rendőr maga is elismerte, hogy jelen állapotában felismerhetetlen a képeken.
Kérdem én:
- A helyszínen megfogták az embert a lopott trapézlemezzel
- Be is azonosíttatták velem még akkor, ott
- Utána adtam egy személyleírást, ami az akkori kinézetét takarta

Mi értelme 5 hónappal később eljátszani a fentit, rabolni vele az időmet? Főleg, ha esetleg a vége az lesz, hogy felmentik az egyiket, mert nem ismertem fel egy olyan képen, ami valószínűleg akkor készült, amikor még nem ment félre az élete?
Tényleg azt akarják elérni, hogy az ember inkább sz.rjon mindenbe, mert nem akar magának fejfájást?
Nyilván hivatalosan nem tudok erről a húzásról, de hol, vagy kinél lehetne ezellen szót emelni?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#25084) biker válasza IO.sys (#25080) üzenetére


biker
nagyúr

próbaidő alatt indoklás nélkül is elküldhetnek, és akkor is ha tökéletesen végezted a munkát, mindenki szeret, de meggondolták magukat. Visszavetetni magad ide nem jó ötlet, kártérítést meg nem fogsz kapni, időd elmegy vele

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25085) Đusty válasza biker (#25084) üzenetére


Đusty
addikt

(#25086) biker válasza Đusty (#25085) üzenetére


biker
nagyúr

ez semmit nem változtat, csak papiron
"mégsem tervezünk bővitést"
Tessék, meg van indokolva. Bepereled?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25087) Đusty válasza biker (#25086) üzenetére


Đusty
addikt

Én csak azt írtam, hogy már nem lehet indoklás nélkül, ha kéri, kell adniuk.

(#25088) IO.sys válasza Đusty (#25087) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen, az piszkálja a csőröm, hogy kértem és kaptam indoklást, de egy hazugsághálóra derült fény. Ügyvezető reakciója: mindegy, már nem csinálja vissza. És gyerekem lehetne, aki a főkolompos volt az egészben.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25089) Sethdobaloah válasza IO.sys (#25088) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

de szamit ez? Visszamennel dolgozni olyan helyre ahol ilyenek a kollegak, es igy kezeli ezt a fonok? Orulj neki, hogy nem kellett bele sok energiat fektetni, mert gyorsan kiderult hogy egy egyebkent egy rossz munkahely

...csak én vagyok helikopter?

(#25090) IO.sys válasza Sethdobaloah (#25089) üzenetére


IO.sys
őstag

Maga a munka jó volt és a fizetés is a helyi viszonyokhoz képest, a szociális jópofáskodás meg sose érdekelt, ez volt az egyik bajuk velem. Miért nem beszélgetek reggelente két és fél órát arról, hogy ki mit vásárolt be, mit evett, hogy van az autója, a nagynéje, ilyenek. Most itt maradtam 2 gyerekkel meg egy albival, ők meg gratulálnak maguknak, mert sikerült hazugságokkal kirakatni valakit, aki amúgy a munkát elvégezte, de még a betokosodott folyamatokon is javított sokat. Ez volt a másik baj. Szóval szívesen élnék a lehetőségeimmel, ha vannak.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25091) gergo5991 válasza IO.sys (#25090) üzenetére


gergo5991
őstag

nem tudtad próbaidő alatt jópofizni kell, nem ph-n tippeket szedni hogy kell visszavetetni magad egy olyan helyre ahonnan kiutáltak? ha kiutáltak onnan te meg visszaerőszakolod magad oda, szerinted hogy fognak ott bánni veled? kell az neked?
a fönöknek az lesz a fejében hogyha késik 1 napot is a fizu vagy bármi, akkor te egyből rohansz majd a biróságra..

[ Szerkesztve ]

(#25092) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok lehet rossz topic akkor bocsánat.
Van egy intézmény amiben szerepel a nevem és egy régebbi képem. 1 hete írtam egy levet melyben megkértem őket hogy legyenek azt szívesek eltávolítani. Azóta se válassz email se ügyben lévő cselekvés nem történt. Most menjek be ezért személyesen? Vagy írogassak e-maileket?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#25093) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Többször felmerült itt ingatlan kiadás.
Piaci ár alatt adnék ki egy lakást (meg van az oka), viszont akik költöznének 2 gyerekkel jönne egy anyuka. Szeretném közjegyző előtt intézni a dolgokat, a kérdés: bárki is fog abba bele szólni, hogy olcsóbban adom ki a lakást?

Ugye vészhelyzet alatt volt kilakoltatási moratórium is.. de egy kétgyermekes esetén kapnak valami extra védelmet?
(nyilván nem akarom kirakni majd őket, de szeretném tudni a lehetőségeket)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25094) weiss válasza amargo (#25093) üzenetére


weiss
addikt

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha biztosra akarsz menni, akkor írass velük befogadói nyilatkozatot.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25095) amargo válasza weiss (#25094) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a segítséget, erre már nem emlékeztem, de ilyen infót kerestem :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25096) qdak


qdak
addikt

Hello,

HAGYATÉKI NYILATKOZAT kitöltésre, rokonom elhalálozása (egyedüli örökös vagyok)
Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.
Miért és hogyan derítsem ki, hogy Nagymamámnak volt e erdő, szántó egyéb ?
A másik a takarék bank idáig sem volt segítőkész, azt hazudták nincs neki bent semmi aztán mégiscsak jött 7db lekötésről papír, mi alapján töltsem ki a hagyatékit, ha el sem árulják ?
Mi történik, ha valamit kihagyok ? elbukom ? a takarék meg röhög a markában ?

Az ingatlanról tudtam lekérni Tulajdonlapot, de pl fogalmam sincs van e másik ingatlan rész ?
Ezen kívül olyan kérdések: mit dolgozott a Mama meddig ? Ez komoly ? Most ha nem töltöm ki nem kapom meg ami jár ? :W
6.1 rész: Örökhagyó Apja, Anyja és nekik az Anyja neve, szóval az ükanyámat nyomozzam ki ? :W

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#25097) Padisah válasza qdak (#25096) üzenetére


Padisah
tag

Kérem, szíveskedjék ÁTHÚZNI azt a mezőt, amellyel kapcsolatban nem tud tájékoztatást
adni!

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#25098) weiss válasza qdak (#25096) üzenetére


weiss
addikt

Ezt kideríteni nem a hagyatéki eljárást lefolytató jegyző/ügyvéd/akárki dolga lenne?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25099) tomy86 válasza weiss (#25098) üzenetére


tomy86
addikt

A közjegyző (ő intézi a hagyatéki eljárást) csak az örökösök által megadott infókból dolgozik. De esetemben még azt sem sikerült megoldania. Az általa kiállított hagyatékátadó végzésben csak a dátum volt helyes. Harmadszorra sikerült olyan végzést kiadnia, amiben csak kisebb hibák voltak. Úgyhogy az a biztos, aminek az örökös utánajár.

(#25100) envagyok


envagyok
veterán

Valaki azt mondta nekem, hogy hitellel terhelt ingatlant nem lehet kiadni.
Igaz lehet ez?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.