Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Gaboman válasza monosz (#1750) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Alapórajelen volt a proci,miért?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1752) monosz válasza Gaboman (#1751) üzenetére


monosz
őstag

Nem,csak visszavette a szorzót: 444*8,5 3775Mhz.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1753) Gaboman válasza monosz (#1752) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Na most egy még komolyabb rendszerrel meg OC kártyákkal már nem is lenne túlzottan nagy különbség,erről beszéltem már többször!Max 20-30%lehetne köztük.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1754) monosz válasza Gaboman (#1753) üzenetére


monosz
őstag

Nagyon remélem hogy ezzel a konfiggal,még egy darabig el lehet bóklászni.
Az a 20-30% meg nem érdekel,az a lényeg hogy min 35-40 Fps meglegyen.Az hogy most 80,vagy120 Fps-t hoz egy játék,az tök mindegy.(nem látod).

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1755) Gaboman válasza monosz (#1754) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Így van,ha a folyamatos 40FPS megvan egy FPS gamesnél meg 60 egy autósnál akkor az bőven elég.
A te rendszered azt meg bőven garantálja,árban is kedvező méghozzá nagyon.
Most 80ból már össze lehet állítani ami arányában a legütősebb konfig.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1756) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

CoP: +97%
Just Cause 2: +70%
Crysis: +20%
Far Cry 2: +37%
--------------------------
Átlag: +56% az 5870 Crossfire javára.

4870X2+4870 ár: kb 55k+30k=85k
2db 5870 ár: kb 150k (én 145k-ért vettem)
kb 75%-al drágább az 5870 Crossfire és átlagban 56%-al gyorsabb, igy ha csak a nyers teljesítmény és az ár arányát nézzük akkor jobban megéri a 4870X2+4870 páros, az más kérdés hogy mennyire időtálló, de ha VGA-ról beszélünk akkor kicsit viccesen hangzik az időtálló szó! :)

[ Szerkesztve ]

(#1757) Gaboman válasza Gaboo007 (#1756) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó de nem az ő rendszerével hasonlítsd össze a te eredményeidet,meg a tied OC azt sem kell elfelejteni.
Ezeket mind számításba véve még ennyi különbség sincs.
Árban meg nagyon sok!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1758) Gaboo007 válasza Gaboman (#1757) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Meg azt sem kell elfelejteni hogy a 48xx-as kártyákkal elfelejtheted a DX11-et! :) Mindennek megvan a maga előnye és a maga hátránya, tavaly nekem is volt 4870X2-m és már akkor sem kellett a kutyának sem, elég nehéz volt eladni, zajos és melegszik. ezért nem vettem most 5970-et...

(#1759) Gaboman válasza Gaboo007 (#1758) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A DX11 nem is érdekel túlzottan,mert eddig nem sok értelmét látom neki.Ha látnám akkor 5000 szériám lenne,volt 5850em ez végett adtam el.
A 4870X2 meg igencsak kapós mostanság pont a jó ára végett,AC hűtővel 60ból megvan amitől halk és hűs is lesz.
Nekem is az van rajta,terhelés alatt is síri csendes és 50-60fokos.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1760) Gaboo007 válasza Gaboman (#1759) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Hát igen az AC hűtő megoldja a problémkat, 50k-ért ha nagyon jó áron kapod veszel egy 4870X2-t + 12k a hűtő az 62k. Én 70k-ért vettem az 5870-et 2 év kisker garival, ilyenkor azért elgondolkodik az ember... :)

(#1761) Zoo123 válasza monosz (#1750) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szép-szép, de egy tuningolt 5850-es majdnem hozza ezt az eredményt, legalábbis CoP alatt: :)

A képen megfigyelhető még egy furcsaság:
A tesztet egymás után 2x lefuttatva a második futás min fps-ben jobb eredményt ad, nem is kicsit! Nincs az a "rántás" rögtön az elején a 2. másodpercben, ez másnál is így van, mert akkor felmerül a kérdés, hogy ki melyik futás eredményét linkelte be? ;]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1762) monosz válasza Zoo123 (#1761) üzenetére


monosz
őstag

Én ezt nem is tudtam,de majd megnézem hogy mi a helyzet.Lehet hogy repkednek az FPS-ek? Egyébként beakad az elején nekem is.
De szerintem a CoP-ban nagyon rosszul skálázódik a CFX,nálam legalábbis. :F

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1763) Gaboo007 válasza Zoo123 (#1761) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Azt az FPS laggot csak akkor csinálja a CoP ha sok a CPU-nak a tuning, 4150Mhz-n nekem is csinálta, miután visszavettem a CPU-t 4000Mhz-re megszűnt az FPS lag a teszt elején.

(#1764) Gaboman válasza Gaboo007 (#1760) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És min kellene elgondolkodnom,a DX11 teljesítménye önmagában a 5870nek sem valami fényes.Meg az effektektől sem estem hanyatt,még nem látom értelmét a cserének.
Az hogy te tudtál annyiért venni az szerencse,aki most akar venni neki 80alatt nincsen,de még nagyon 85alatt sem egy,két kivételtől eltekintve.Én meg nem fizetek egy hasonló teljesítményért és kisebb fogyasztásért plusz 20ezret.

Zoo123 Ez az a játék ahol a 4800 szériát hozza az 5000 széria,nincs ebben semmi különös,nem fekszik a régebbi szériának úgy mint az újnak.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1765) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ebbe az alaplapba milyen VGA-t vegyek? Mivel szeretném kihasználni a CrossFire funkciót.

Válaszokat előre is köszönöm!

"Per aspera ad astra"

(#1766) Zoo123 válasza K3NZO (#1765) üzenetére


Zoo123
senior tag

De az az alaplap nem támogatja a Crossfire-t. A hybrid Crossfire-nek meg a teljesítmény szempontjából semmi értelme. :U

Ha crossfire-t akarsz akkor neked olyan alaplap kell amin van legalább 2db 16X-os sávszélességű PCI-E 2.0 csatlakozó!

Amd-nél a 790FX csipszettel szerelt alaplapok között nézelődj,

Intelnél:
Socket 775 esetében x38, x48
Socket 1366 esetén X58 a te embered! :K

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1767) Zoo123 válasza Gaboo007 (#1763) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Azt az FPS laggot csak akkor csinálja a CoP ha sok a CPU-nak a tuning, 4150Mhz-n nekem is csinálta, miután visszavettem a CPU-t 4000Mhz-re megszűnt az FPS lag a teszt elején."

Visszavettem előbb a procit, majd a VGA-t alapórajelre és nálam mindenesetben ezt csinálja. Mivel még csak kipróbáltam a Win7-et ezért egy régi lassú 40GB-os vinyón van, lehet hogy azért akad meg az elején, de az is lehet hogy ez a benchmark ez ilyen. :U

Egy biztos nálam nem a tuning miatt csinálja! :(

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1768) Gaboman válasza Zoo123 (#1761) üzenetére


Gaboman
nagyúr

4870X2 önmagában ezt hozza nálam,ugyanazokkal a beállításokkal csak 1600x1200ban.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1769) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

sajna nálam nem megy az 5870 ahogy kellene... a Modern Warfare 2-vel valami nincsen rendben. A többi game szépen megy...menne.. :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1770) cyberkind válasza Gaboo007 (#1746) üzenetére


cyberkind
félisten

Íme itt vannak a tesztek :

Még mindig szeretném hozzátenni, hogy ez a vas tuning végett ezerszer halt kékhalált, és a driverek a 9.12 óta csak egymásra vannak telepítve, nem volt eltávolítás sem driver cleaner, hát így ennyi ! Hamarosan újrateszem a rendszert akkor majd teszek fel új teszteket ! Addig is üdv mindenkinek !

Paranormal Cocktivity

(#1771) Gaboman válasza cyberkind (#1770) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Talán nem ártana tényleg újratenni a rendszert mert tényleg gyengécske az eredményed.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1772) Zoo123 válasza Gaboman (#1768) üzenetére


Zoo123
senior tag

És ez így is van rendjén, mivel az 5870-re tuningolt 5850 gyakorlatilag egálban van egy 4870 X2-vel. :)

Viszont monosz 4870X2 4870 CFX-et használ, és ez látható előnnyel csak az utolsó a "sunshaft" tesztben jár, ahol nem 52, vagy mint neked 55 az átlag hanem 81! :D
Ott jön ki a cfx előnye, a többi tesztben nem tud "villantani".

Persze most végig csak a Stalker COP-ról beszélek.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1773) Gaboman válasza Zoo123 (#1772) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kicsivel alatta van azért még így is,egy 5870OC van egálban a 4870X2vel a legtöbb esetben mai játékokban.
Jó kis teszt erről,friss driverekkel.
CFX ott valamiért nem akar nekik beindulni,tényleg csak az utolsó pályán mutatja meg az erejét,de ez is bőven elég,pár HSZel előbb megfogalmaztuk miért.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1774) Gaboo007 válasza Gaboman (#1773) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

[link] ezt viszont szerintem senki sem hiszi el! Nincs ma olyan asztali PC ami ilyen sebességgel futtatná ilyen beállításokkal a Crysis tesztet!!! Ismét egy fake teszt, nem az első mondjuk... :)

[ Szerkesztve ]

(#1775) Zoo123 válasza Gaboo007 (#1774) üzenetére


Zoo123
senior tag

Valóban sokkoló eredmény, de kérdés hogy a Tomshardveres teszt melyik driverrel készült mert én 10.3-as CCC-s driverrel ezt lőttem:

Ami érdekes hogy nekem csak 1920x1080-as TV-m van, mégis lefutott a teszt, lehet hogy a TV átméretezte a képet? Mindenesetre fekete keret volt körben... :U

És bingó, 1920x1080.ban ugyanezekkel a beállításokkal
min:17,88 avg: 30,60 max:34,41, hmm, hmm csak ennyit számítana a magasabb felbontás? :F

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1776) Gaboo007 válasza Zoo123 (#1775) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Igen, itt valami nem stimmel!

(#1777) Gaboo007 válasza Zoo123 (#1775) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Toms is 10.3a-val tesztelte.

(#1778) fsb1000 válasza Gaboo007 (#1774) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jah... itt másik "fake" teszt:

lehet hogy egymásról másolják.....

Áruld mer el, hogy egy Tomshardver szintű tesztoldalt mivel lehet rávenni ,hogy csaljon a tesztekben.?
És ez esetben mi oka lehetett rá hogy fake tesztet közöljön gyártótól függetlenül?

És légyszi nézd már meg a linkeden milyen procival készült az az alacsonyabb érték.
Csodák nincsenek.
Tévedések lehetnek, de egyszerre több tesztelő oldal nem tévedhet és nem fizethető le.

(#1779) Gaboo007 válasza fsb1000 (#1778) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Nem a toms csinált fake tesztet, szerintem félreértettél! Nekem a 4870X2+4870 eredmény tűnik hihetetlennek, de ha végigolvasod a kommentem... :)

Féreértések elkerülése végett szerintem ez a fake, bár salgótarjánból érkeztek már érdekesebb dolgok is:

[ Szerkesztve ]

(#1780) fsb1000 válasza Gaboo007 (#1779) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elnézést kérek! Félreértettem.
Igazad van a másik nem stimmel.

Mostanában nagy divat lett a tesztoldalakat fakézni és azt hittem már te is beálltál a sorba.
Csodálkoztam is...
BOCS!

//

Engesztelésül:
Nálam 3 GPU-s Cfx ben (4870x2+4890) i7-860@3,5GHz-vel 45,6 fps lett az eredmény full HD-ban
Tehát a linken lévő 70-as fps irreális nagyobb felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#1781) Gaboo007 válasza fsb1000 (#1780) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Na végre egy hiteles teszt! :R Ez igy már reális és szép eredmény!

(#1782) K3NZO válasza Zoo123 (#1766) üzenetére


K3NZO
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ!

"Per aspera ad astra"

(#1783) kokoato válasza Gaboo007 (#1779) üzenetére


kokoato
aktív tag

Minden "fake"!

Kezdődött azzal, hogy "monosz" kolléga benézett egy beállítást az egyik bench-ben, Te mindjárt csalónak, hazugnak nevezted, meg sem próbáltad felhívni a figyelmét emberi hangon, hogy állítsa át. Aztán egy egész estés vita lett itt belőle, mikor mi is felraktuk a saját tesztjeinket, onnantól mi is azok lettünk a szemedben - mert mint látható, mindig hivatkozol Salgótarjánra - mert ebben a régióban csak csalók, senkiháziak laknak, és beregeltek ide, hogy idegesítsék a fórumtársakat, ugye? Ha magunktól rakunk fel tesztet az "fake", ha olyan beállításokkal csináljuk, amit kérsz, az is "fake", ha elviszem a vasat, oda, ahol van akkora monitor, hogy nagy felbontásban tudjak csinálni tesztet, veszem a fáradtságot, az is "fake", ha megkérlek próbálj már csinálni ilyet - pusztán kiváncsiságból, hogy mit megy a cfx-ed, akkor leugatsz, hogy azért nem veszel monitort, az is "fake"! Én se vettem, vittem a vasat! Teljesen mindegy, mi mit csinálunk, ha meglátod hogy Salgótarjánból van a teszt, az csak "fake" lehet!

Mi, itt mindenki ebben a régióban, csaló, hazug, és nem utolsó sorban "fake"!
Előbb-utóbb biztos lesz itt valaki, aki letud futtatni hasonló konfiggal egy ilyen felbontású tesztet, amit belinkeltél,és a látottak alapján itél, nem matematikai számítások alapján, és majd felteszi! Remélem annak majd hiszel, feltéve ha nem lesz "fake"! :K

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1784) Gaboman válasza fsb1000 (#1780) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Te nézel is vagy csak odapillantasz?
51FPS volt az átlaga nem pedig 70.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1785) cyberkind válasza fsb1000 (#1780) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez hol van 70 ? :W :W :W

Paranormal Cocktivity

(#1786) cyberkind válasza Gaboo007 (#1779) üzenetére


cyberkind
félisten

Figyelj, azért mert másnak jobb a konfigja és jobb teszteredményt kap mint te azért nem kéne fikázni !!!!!! :W :W :W
Inkább az a hihetetlen hogy az 5870 CFx nem hoz ennyit se !!!!!!!

Paranormal Cocktivity

(#1787) kokoato válasza cyberkind (#1786) üzenetére


kokoato
aktív tag

Ne írj neki, mert "fake" lesz, irgumburgum! ;] ;] ;] ;]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1788) cyberkind válasza Gaboo007 (#1781) üzenetére


cyberkind
félisten

Érdekes, neki kép nélkül is elhiszed ! Ha én kitalálok egy számot pl. 50 avg lett, te kezded a szokásosat hogy Salgótarjánban irreális eredmények születnek .
Van olyan amibe te nem tudsz belekötni ! A tulajdonneveket nagy kezdőbetűvel írjuk ! :K :K :K

Paranormal Cocktivity

(#1789) cyberkind válasza fsb1000 (#1780) üzenetére


cyberkind
félisten

"Mostanában nagy divat lett a tesztoldalakat fakézni és azt hittem már te is beálltál a sorba."

Nem beállt a sorba hanem, ő a BOSS !!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1790) Gaboman


Gaboman
nagyúr

RES5 Benchmark Full 4xAA.
Első tesztnél 100%os kihasználása a 2 magnak,2-3-4nél 50-60%os csak.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1791) fsb1000 válasza cyberkind (#1785) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs fiúk! Duplán benéztem!!!

51 nem 70

Ami már elképzelhető ha húzott 4870-ekről van szó, bár a felbontás és a proci még mindig kérdéses.
De ha a Crysis jobban szereti a C2D + magas órajel, mint i7/4mag közepes-magas órajelet, akkor az a 10% is megvan.
(azért 25xxx-en nem kevés az 51.... én sem értem)

Én is amellet vagyok hogy ne fakézzunk és tiszteljük egymás munkáit, méréseit.
Elöbb kérdezni aztán véleményezni, ha valami nem világos!

BÉKE!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1792) fsb1000 válasza fsb1000 (#1791) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom... mégis kicsit hihetetlen...

i7-860@3,5 4870x2 + 4890 1920x -> 46
C2D@4,2 4870x2 + 4870 2520x -> 51

Erősebb procival, gyak ugyanolyan VGA parkkal, kisebb felbontáson 10%-val gyengébb eredmény.

Nem zavar, de kéne hozzá megfejtést keresni, miért ez jött ki
A tesztoldalak sem támasztják alá az 51-et 25xx-re.
Viszont kb. azt hozzák amit írtam 1920xx-re.

Megkérdőjelezni nem szeretném, mert nem tudom kipróbálni a 25xx-et.

(#1793) cyberkind válasza fsb1000 (#1791) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszönöm ! :R

Paranormal Cocktivity

(#1794) dízelracer válasza Gaboo007 (#1779) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hagyd, nem érdemes... :N

Ez itt már lassan átmegy vicc topikba. :D

[ Szerkesztve ]

(#1795) monosz


monosz
őstag

Nem szeretném borzolni a kedélyeket,de Full HD-s felbontásban ez az eredmény született.Nyugodt lelkiismerettel meglehet nézni,a jobb felső sarokban a teszt beállítást.Egyeseknél lehet hogy "Fake ez is. :F Az hozzátartozik a dologhoz,hogy a sima 4870-es kártyának,a GPU,ill.a RAM frekijén 20Mhz-t emeltem.
Gondolhatják egy páran,mi van itt? Fake gyár de nem,itt egy jól működő CFX redszer van.
Aki hiszi,aki nem sajnálattal közlöm,hogy ez is Salgótarjánban született! :C
Biztosan ez is Fake,de nem nagyon izgat a dolog hogy ki mit gondol.
Ez a konfig így teljesít,majd ha lesz lehetőségem,akkor beruházok egy drágább de gyengébb konfigba,de csak ha sok pénzem lesz! Addig meg jó lesz ez az "FPS" gyár.
Nem rabolom az időt senkitől,jöjjenek az eredmények:

Egyébként nagyon sajnálom,hogy ide fajult a dolog.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1796) Gaboman válasza monosz (#1795) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A többiről is jöhetne teszt,hogy mit tud ott 1920x1200ban,tudod amiket ő is tesztelt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1797) cyberkind válasza monosz (#1795) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát "monosz" ez FAKE, ez Salgótarjánból jött, ne viccezz már, ilyen nem lehet, mondaná : ő, de sajna most nincs bejelentkezve, a FAKE-man !!! :C
Majd ha megjön a FAKE-man, aki ő az, majd megkapod te a magadét, hogy lehet már ilyen FAKE eredményeket gyártani Salgótarjánban ! Csak csendben jegyzem meg, hogy én is meghúzom 20 Megával a gpu-t, meg a ramot, aztán csinálok egy FAKE tesztet, innen Salgótarjánból, mert nem szeretném ha egyedül maradnál a FAKE-háborúnkkal ! :((( :((( :(((

Hülye tarjáni, mit gondolsz TE, nem gondolod te se komolyan hogy rendes tesztet tudsz,
neki csinálni !!!! :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1798) monosz válasza Gaboman (#1796) üzenetére


monosz
őstag

Ne haragudj de én már belefáradtam abba hogy bizonygassam hogy nekem így megy,másnak meg úgy,már marhmód nem érdekel.
Ha netán a tanácsom kéri valaki,akkor szívesen segítek amit tudok,de folyamatosan bizonygatni az igazam,ez már sok.Hazugnak,meg csalónak titulálnak,de a lényeg: Kell egy hasonló konfig,és mehet a teszt .Akkor majd kiderül hogy mennyi az annyi!

Tesz eredményt,már nemfogok pubikálni! Merthogy minek? S.tarjánból jött,akkor az biztosan Kamu-s.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1799) fsb1000 válasza monosz (#1795) üzenetére


fsb1000
nagyúr

minosz:
ha jól látom ez 63 fps 1920x1080-ban.
Szerintem akkor tudnád kifogni a szelet a FAKE-zók vitorlájából, ha ugyanezzel a beállítással és konfiggal, de csak 1 db 4870-el is csinálnál egy tesztet.

Ha úgy eléred a 25 fpst akkor biztos elmúlnak a kételyek és te is elégedett lehetsz, mert a 3xCFX skálázódása 252%-os lesz ami azért világviszonylatban is nagyon szép.

Én 21,8 fpst értem el i7+HD4890-el Persze lehet hogy hibás volt a konfigom.

****

A 3xCFX akkor müködik 300%-on (ennél több nem lehet....), ha 1GPU-val eléred a 21 fpst.

Várom az eredményeket!

(#1800) agemate


agemate
addikt

Hali!

HD 5750 & HD 5770 menne együtt? A GPU-juk ugyanaz, szóval elméletileg menniük kell.
CF-et tervezek, de egyenlőre csak egy 5750-re lenne keret, utána kerülne be az 5770-es.
A rendszer:
-Gigabyte MA-785GT-UD3H egy PCI-E 2.0x16 és egy PCI-E 2.0x4 - ez mennyire hátrány? Láttam egy táblázatot, ahol 5870 CF-nél csak 4-5% mínuszt jelentett a 2.0x4-es interfész.
-Phenom II X4 955
-2GB DDR3 (később még 4GB)
-Samsung F3 1GB
-Corsair CX400

Nem találtam olyan tesztet, ahol ez a két kártya lenne CF-be kötve, de kb hozná a CF az 5850-es szintjét? HD5770 CF 15-20%-al fölötte teljesít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.