Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Milka 78 válasza radi8tor (#6000) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én arányaiba gondoltam,tehát a saját gépe+7970 vs. 7870CF.Az ő procija sacc/kb 4.8ghz körül hasít annyit mint az én 2500k-m 4.5-ön a Crysis alatt így egyértelmű,hogy nem tudja azt az fps-t produkálni mint egy Core i7 3960 Extreme@4.6ghz-n,de ERRŐL is találtam némi infót.

(#6002) proci985 válasza Milka 78 (#6001) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tomsHW teszt

7970 CF vs 3770k/fx8350 összehasonlítással, 1080p/1600p/5760x1080 felbontásokkal, csak hogy ne legyen GPU limit. ha már CF skálázódás az extrémbe.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6003) MiklosSaS válasza proci985 (#6002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem is szerepel olyan rosszul az FX. Meg aztan az FX 4.4 ghz-en, de megyen az 4.8-an is ami mar nem nagyon mondhato el a 3770K-rol. Nalam a 4.5 ghz-es 3570K mar nem tudtam rendesen huteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6004) zsoca875 válasza proci985 (#5996) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Most már csak azt nem értem, hogy egy, vagy két CF híd kell, illetve mi a különbség :F

Láttam egy csomó képet, ahol csak egy CF híddal vannak összekötve, de láttam olyat is amin a kártyák mindkét slotján volt 2 CF híd.

Szóval nem értem..

(#6005) radi8tor válasza zsoca875 (#6004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 db elég hozzá. Még mindig rárakhatsz 2db-ot ha nem működne.

⭐ Stella

(#6006) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Vand egy gondom az aldatlapomon szereplo konfigal. Elinditom a crysis 3-at, FPS kb 40-45 (high, v-sync off), gondolom valami nem stimmel. Kilepek, letiltom az egyik kartyat, visszalepek van kb 50-52 FPS. Aztan megint ki, masodik katyat aktivra teszem, ujrainditom a jatekot es most mar van 60-70 FPS. Ezt mi okozhatja ?

(ugyanaz a palya, 2 kartyaval high-on, v-sync off-al kb 40 - 140 kozott van a FSP.)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6007) radi8tor válasza MiklosSaS (#6006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen drivert használsz? Crysis 3-hoz az új beta drivereket ajánlották.

⭐ Stella

(#6008) MiklosSaS válasza radi8tor (#6007) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

13.3, azt hiszem ez a legujabb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6009) Weareus válasza radi8tor (#6007) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, ahhoz jobb, bár messze nem tökéletes.
Lebeszélni sem akarok róla senkit, de azért legyen szabad halkan megjegyeznem, hogy nálam ez a béta driver sereg más játékkal komoly gondokat okozott. (Fagyás, képi megjelenítési hibák, kilépés, stb.).
Persze, ha csak a Crysis 3 számít, akkor ok, érdemes megpróbálni, de én már vissza is tértem a "régi" driveremre és inkább más, érdemesebb játékkal tolom, és kivárom, amíg emberbarátibb megoldás születik erre a fiaskóra akár a Cryteknél, akár az Atinál.
(A régi driver visszatelepítése után a fent említett problémák megszűntek, más sem hardveresen, sem szoftveresen nem volt változtatva a rendszerben...).

De mondom: az is tény, hogy a Crysis 3 esetében a CF életre kelt, de a szignifikáns FPS-többlet elmaradt, mert a GPU kihasználtság észveszejtően droppingolt (40-50%). Ez valami vicc?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6010) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Ha van egy ilyen MSI GD65-ös lapom, hozzá i7 3770K + 2 db 7970, akkor ezek mellé tudok még rakni egy nvidia kártyát? Hogy minek? A Physx részt az számolná, adná, a többi az ati. Olvastam vhol ilyet anno, hogy lehetséges.
Egyáltalán van ennek értelme a amai modern kártyáknál?
Ez volt az 1. kérdés.
2. pedig az, h 3-as CF esetén a skálázódás megfelelő ezekkel a CAP-okkal?

Köszönöm segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6011) prokxy válasza prokxy (#6010) üzenetére


prokxy
veterán

Van itt egy cikk, erre gondoltam: Hybrid Graphics System

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6012) zsoca875


zsoca875
csendes tag

Sziasztok.
Egy hd 4850 és 4830 CF-hez elég egy minőségi 600w-os táp?

Segítségeteket köszönöm! :)

(#6013) radi8tor válasza zsoca875 (#6012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Kérdésedet ebben a tápos topicban tedd fel kérlek: [link]

⭐ Stella

(#6014) Blue Thunder válasza zsoca875 (#6012) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

messzemenőkig bőven elég....még négynek is :D

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#6015) kovsol


kovsol
titán

CAP ból az utolsó az a 12.11 CAP 2? Ezt még érdemes felrakni a 13.3béta mellé is ?

May the Force be with you!

(#6016) DeadMeat válasza kovsol (#6015) üzenetére


DeadMeat
veterán

Benne van, ne tedd fel.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6017) strikex


strikex
csendes tag

HALI ha 2db 5970 vennék melyik kártya szintjén lennék ..ha lehet valamenyire pontos legyen kérem .

(#6018) radi8tor válasza strikex (#6017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán 2 db 7870, de az is lehet, hogy ez alatt helyezkedne el.
Nem lehet összehasonlítani ezeket a generációkat. Főleg azért, mert már 2 gen. régebbi kártyáról van szó.

De, ha látni szeretnéd: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6019) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok srácok

7850 CF-et akarok építeni, egyelőre csak próbaképp, hogy megnézzem mit is tud. Úgy tervezem, hogy mindkét 7850-et 1150-en járatom majd (Egy MSI és egy Sapphire kártyából fog állni)

Az alaplapom szerintem megfelelő hozzá (X8-X8-ban fog menni elvileg), meg a tápom is (Corsair TX 750W V2).
Kb mire figyeljek majd? Miket lesz érdemes beállítani? Egyforma feszre kell állítani mindkét kártyát, ugye?

(#6020) radi8tor válasza lowzor (#6019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell semmi másra figyelni, csak azonos órajelen kell járatni őket.
A feszültségekhez ne nyúlj szerintem. Túlságosan meg bonyolítaná a helyzetet. :)

Vagy valamelyik új Beta drivert telepítsd fel, vagy a legutóbbi hivatalos drivert a CAP (Catalist Application Profiles)-al.

⭐ Stella

(#6021) lowzor válasza radi8tor (#6020) üzenetére


lowzor
veterán

Feszt muszáj lesz emelni, mert alapfeszen nem fogják tudni az 1150-et :( Ha egyforma feszt kapnának (1,225V), akkor csak nem lenne bonyodalom, nem?

(#6022) radi8tor válasza lowzor (#6021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tesztelted külön a két kártyát? Nem tudom mennyire reális az 1150MHz egy 7850-el.
Feszültség állítás mellett már el kell gondolkozni az ULPS kikapcsolásáról is.

Persze adhatsz magasabb feszültséget is a kártyáknak, és igen alap esetben mindkét kártya ugyanazt kapja.

⭐ Stella

(#6023) lowzor válasza radi8tor (#6022) üzenetére


lowzor
veterán

Van most 1 a gépemben, ami viszi az 1150-et, meg most veszek 1 kiteszteltet, ami szintén. Szóval ezzel elvileg nem lesz gond. Akkor ha az ULPS-t kikapcsolom, akkor nyugodtan mehet a feszültség állítás, ugye?

(#6024) radi8tor válasza lowzor (#6023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

Elég sok külföldi topic foglalkozik Crossfire ULPS dolgokkal. Ha gondolod olvass utána.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6025) lowzor válasza radi8tor (#6024) üzenetére


lowzor
veterán

köszi a segítséget :R
Majd még írok, ha meglesz a cucc és nem tudok valamit :)

(#6026) -oli-


-oli-
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy új videókártyát (Asus HD7770) és megmaradt a régi(Sapphire HD4850). Össze lehet ezeket kötni vagy szabaduljak meg a régitől? Alaplap: Asus M4A89GTD-Pro/USB3, táp: Enermax modu 82+

Előre is köszi! :)

(#6027) prokxy válasza -oli- (#6026) üzenetére


prokxy
veterán

Nem azonos generáció, add el a 4850-est.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6028) -oli-


-oli-
aktív tag

Oké, ennyit akartam, köszi. :)

(#6029) Kerto84


Kerto84
csendes tag

Üdv!

Lenne egy ilyen alaplapom: [Gigabyte Ga-880ga-UD3 rev 2.1] ezen van integrálva Radeon hd4250-es vga, és tudja a lap a hybrid cf-et.
Össze lehet hozni az alaplapi kártyát egy Hd 5750-el? Köszi a helpet előre is. Üdv

(#6030) prokxy


prokxy
veterán

Ebben senkinek nincs tapasztalata?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6031) radi8tor válasza prokxy (#6010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Berakhatsz egy 3. kártyát fizikát számolni, ehhez kicsit hackelni kell a VGA drivereket.
Akkor van értelme, ha sokat játszol olyan játékokkal, amik profitálnak a fizikából.

3-way CF-et most ugye nem erre a 3 kártyára értetted, hanem egy AMD kártyát tennél be 3.-nak?
Jól skálázódik, de az alaplap már szerintem csak 4x sebességgel tudná kihajtani a 3. kártyát.
3-4-es rendszerekhez X58 vagy X79-es alaplapokat szoktak használni, hogy ne fogja vissza a VGA kártya sebességét a 4x PCIe.

Egyik topic, Másik cikk és topic

utóbbit látogattam anno, amikor egy GT220-at raktam be HD5850 mellé.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6032) Whit3Rav3n válasza prokxy (#6010) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A 3 kártya alapvetöen jól skáláz de az utóbbi idöben elég sok game jött amihez nincs rednes 3 kártyás profil, pl anno 2070, sleeping dogs, hitman absolution, crysis 2, crysis 3.

(#6033) MiklosSaS válasza Whit3Rav3n (#6032) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A crysis 3 meg 2 katyaval is okorkodot. Sokszor csak 1 kartyaval ment.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6034) Whit3Rav3n válasza MiklosSaS (#6033) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Elöfordulhatnak problémák de a lényeg hogy ott alapvetöen van egy rendesen skálázó cf profil hozzá míg 3-4 kártyánál csak annyira lesznek terhelve a kártyák hogy 2 kártya teljesítményét adják, szal max 67% vagy 50% és az fps is ugyanannyi mint 2 kártyával.

(#6035) prokxy válasza radi8tor (#6031) üzenetére


prokxy
veterán

2 kérdés volt, az egyik az nvidia egy ati mellé, megyek a linkelt topicba.
A másik pedig a 3way CF, igen, azaz még egy AMD kari menne a másik 2 AMD mellé. Köszi a válaszokat!

Most még "csak" egy db 7970-em van, első körben mellé akkor mehet egy nvidia, kipróbálásképp.
Majd kérek egyet havertól, aztán meglátom, h mit produkál mondjuk Borderlands, BF3 alatt.

:R

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6036) kovsol válasza MiklosSaS (#6033) üzenetére


kovsol
titán

Nekem pedig C3 ban szépen megy a CF és mind a két kártya 90+% használtsággal megy.

(#6035) prokxy BF3 alá erős proci kell és nem NV kártya pluszban a 7970 mellé.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6037) prokxy válasza kovsol (#6036) üzenetére


prokxy
veterán

Csak elég már neki az i7 2600K 4GHz-en! :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6038) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Van két db 5850 es karim. szeretném kipróbálni a CF-et. Asus P8H77 V le alaplapom van támogatja a CF-t, a kérdésem cska annyi lenne hogy az a régi CF híd kell e amivel a két kártyát össze lehet csatolni? Erre gondoltam

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#6039) Whit3Rav3n válasza marinea2 (#6038) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Kell a híd továbbra is.

(#6040) marinea2 válasza Whit3Rav3n (#6039) üzenetére


marinea2
addikt

Okés, időközben már rájöttem! :DDD

A helyez az hogy az egyik 5850 egy Sapphire sima referencia. A másik pedig egy Xtreme. Ugye ez nem jelent majd gondot?

A referencán kettő db CF csatolási lehetőség van az Xtremen meg csak egy. Ez számít valamit?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#6041) Whit3Rav3n válasza marinea2 (#6040) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az nem probléma hogy különbözö márka addig jó amíg ugyanaz a gpu. A csak egy CF csatolás csak akkor zavaró ha pl ugyanazokkal a modellekkel akarnál 3-4 kártyás cf-et, az nem müködne. De 2 kártyánál mindegy.

(#6042) marinea2 válasza Whit3Rav3n (#6041) üzenetére


marinea2
addikt

Okés köszi!

Amúgy a gyártó az mindkét esetben Sapphire. Csak az egyik kártya nyákja és hátése már az átgondoltabb verzió.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#6043) kovsol


kovsol
titán

Az lehetséges, hogy a két eltérő alapfeszültségű kártyám feszültségeit szinkronba hozza automatikusan ?
az 1,168V -os kártyám is 1,2V -t kap gpu-z szerint mióta CF ben van a másikkal. Vagy szimplán hülyeséget ír a gpu-z ?

May the Force be with you!

(#6044) radi8tor válasza kovsol (#6043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg másik programmal is. Afterburnert is be lehet állítani hogy ne a beállított értéket mutassa monitoring-nál, hanem a tényleges értéket.
Valamint van olyan funkciója is, hogy "Force constant voltage"

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6045) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

7850 CF-nél hogy lehet, hogy ha elindítom akár a Heaven-t, akár a 3Dmark-ot elkezd összevissza ugrálni, meg csíkozni a kép mindenféle színben?

(#6046) lowzor válasza lowzor (#6045) üzenetére


lowzor
veterán

Helyrejött :)
Meg kellett cserélni a kártyákat :D

(#6047) ZrinyiGabó


ZrinyiGabó
csendes tag

Helló.
Valaki segítsen nekem.
Nagy dilemmában vagyok.
A gépem egy asrock fx970 extrem 3, fx6100, 2x4Gb ddr3, 3 sata winchi, ATI HD 5850, ATI HD 5830.
A két kártya crossfire van kötve, windows alatt nincs gond szépen felismer a rendszer mindent.
Viszont ha elindítok egy játékot, leáll a gép.
A tápom egy HKC 630W táp.
Elméletileg bírnia kellene.
Ha mégsem akkor mekkorát érdemes venni?

(#6048) Kiskutyák válasza proci985 (#5994) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#6049) DeadMeat válasza ZrinyiGabó (#6047) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link] Ezt ide tedd fel.De a gond a tápoddal lesz, hkc nem egy életbiztosítás.Bátor vagy :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6050) ZrinyiGabó válasza DeadMeat (#6049) üzenetére


ZrinyiGabó
csendes tag

Köszönöm a tippet, meg próbálom ott.
Nem vagyok bátor csak alig látok. :D
Örököltem a tápot, az előző rendszerböl.
:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.