Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Whit3Rav3n válasza Sz.Miki (#2750) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Le van terhelve mind a 2 gpu 100%-osan?

(#2752) Sz.Miki válasza Whit3Rav3n (#2751) üzenetére


Sz.Miki
őstag

50-50% próbáltam úgy, hogy az egyik kártyát kikapocsolom de nincs változás.

(#2753) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Tévedtem még 50% sincs jó ha eléri a 40%-ot a két vga.

(#2754) Whit3Rav3n válasza Sz.Miki (#2753) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Akkor könnyen lehet hogy CPU limit a probléma.

(#2755) Sz.Miki válasza Whit3Rav3n (#2754) üzenetére


Sz.Miki
őstag

azt nem hiszem eddig egy 5870 volt a gèpben ès 70-80fps volt, semmi nem vàltozott csak a kèt kàrtya bekerült.

(#2756) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ha egy GPU dolgozik akkor, 70-80% a kihasználása a kártyának, ha bekapcsolom a második kártyát akkor ezt a 70%-ot pont lefelezi, de semmivel nem ad hozzá több FPS-t
Ebben így nem nagyon van logika.
Egy Phenom 2 X4 965 cpu limitet csinálna? Nem értem ezt az egészet.

(#2757) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#2756) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A CPU limitet azért sem értem, mert Battlefield Bad Company 2 alatt a processor nem éri el a 100%-os kihasználtságot, a 4 mag körülbelül összesen 85%-on megy, a két GPU pedig 98% kihasználtsággal dolgozik.
A játék 1920X1200 felbontásban minden maxon. A StarCraft 2-re is ezek a beállítások igazak, sőtt ott még nincs is élsimítás és mégis ilyen gyengék az eredmények.
A Processor ott sem dolgozik 100%-on de a GPU-k együtt alig érik el a 70%-ot.

(#2758) VBenc


VBenc
tag

Hali. lehet hülyeség lesz de 1 olyan kérdésem lenne hogy 2db Sapphire HD 3870 GDDR4 512mb crossfire-ben összekötve tud-e annyit mint a sima 3870X2?

Mondom de mondom!!

(#2759) radi8tor válasza VBenc (#2758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tanulmányozz ezekhez hasonló teszteket:

[link]

Nagyjából ugyanolyan gyors a CrossfireX is, helyenként 2-3 FPS-el lassabb, mint az X2.

⭐ Stella

(#2760) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#2759) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A dual kártyák általánosan inkább lassabbak mint a 2 ugyanolyan kártya CF-ben.

(#2761) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv!

Még mindíg nem tud nekem senki segíteni abban, hogy miért csak 50-60% a kihasználtsága az 5770-es CF-nek a játéknál????? Ha tesztet futtatok a lazán megy mindkettő 99% de játéknál MÉ nem?????? :Y :Y :Y :Y :(( :(( :(( :(( :((

Lehet köze annak, hogy nem raktam még ujra a wint mióta megvettem a második kártyát??

[ Szerkesztve ]

(#2762) radi8tor válasza Roland06 (#2761) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi van ha nem támogatja az a játék a CrossfireX-et? Melyik is az?

⭐ Stella

(#2763) Roland06 válasza radi8tor (#2762) üzenetére


Roland06
aktív tag

Battlefield BC2!
Tudtommal támogatja! De több játékot is próbáltam!

(#2764) radi8tor válasza Roland06 (#2763) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az támogatja.

⭐ Stella

(#2765) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Jó estét urak!

Most tervezek venni egy Gigabyte radeon 5870 modelt a már meglévő Asus radeon 5870 mellé.
Az lenne a kérdésem hogy ezek így rendesen fognak működni CFX-ben. Nem zavar be a 2 különböző márka.
/bár mindkettő referencia modell elvileg szerintem mennie kéne/
Légyszíves erősítsetek meg ha így van.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2766) Whit3Rav3n válasza daneeeeee (#2765) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem fog zavarni.

(#2767) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Köszi a gyors választ!

(#2768) Sz.Miki válasza Roland06 (#2763) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nálam is sok játéknál csak 35-50%-on megy a két kártya, de pl BF BC2-nél megy rendesen 100%-on a kettő. okát nem tudom. PL a Starcraft 2 és a Need for speed hot pursuit 2 sem.

(#2769) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

CAP (Catalyst Application Profiles) csak CCC-vel működik? Leszedtem CCC-t mert MSI Afterburnerrel szabályzom a kártyákat.

⭐ Stella

(#2770) Northman


Northman
csendes tag

Bocsi nem találtam megfelelő topikot a kérdésemnek, de játékhoz kapcsolódik...
A 10.12 catalyst driverrel mennyire megbízhatóan lehet tuningolni a vidókártyát (HD5550 Ultimate ) egy kicsi power kellene még a NFS HP -hez full hd-ben?

(#2771) radi8tor válasza Northman (#2770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megbízhatóan lehet. Emeld a frekvenciát, majd futtass le valamilyen VGA tesztprogramot (pl.: FurMark, 3DMark Vantage, 3DMark11) és ha lefut rendesen (fagyás és hibaüzenet nélkül), akkor elvileg stabilan játszhatsz vele NFS-t.

⭐ Stella

(#2772) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Az egyébként normális, hogy a két kártya kb 30 perc játék után 90C hőmérsékleten fut?
Igazából teljesen mindegy nekik, hogy fent van a ház oldala vagy sem, max 1-2 fok a különbség.

(#2773) 505th Echo válasza Sz.Miki (#2757) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Hali!

Nalad a BC2 alatt a 2 gpu 98%-on megy?Nalam max 30-40%-on (5870 Vaporx 1GB + 5870 Vaporx Toxic 2GB) a proci viszont 100%ra ki van hajtva (+fullproc kapcsoloval inditva a jatekot).Cpu: Intel Q9550 3.5GHz-en hajtva.
Game settings: 1920x1080, minden maxon, Dx11, 2AA+2AF, sound high, driver 10.5 + CAP
Mi a turot csinal a 2 gpu a fennmarado kapacitasaval? :)

[ Szerkesztve ]

(#2774) Sz.Miki válasza 505th Echo (#2773) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Jó kéréds, nálam pl a processor 4 magja nem dolgozik 100%-on kb 80% de a kártyák azok dolgoznak rendesen, termelik az fpst :D
Nálad mennyire melegek a kártyák kb 20 perc játék után?

(#2775) Sz.Miki válasza 505th Echo (#2773) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem értem én sem a logikát abban, hogy sok játéknál miért csak 30-40% a kártyák kihasználtsága, ilyen még például a Cod Modern warfare 2, multiban ok mivel ott 90FPS a limit, viszont single playerben már fölmegy akár 200FPS-re is, de a kártyák akkor is csak fél gőzön mennek, és ez nem hinném, hogy cpu limit, mikor az sincs teljes terhelésen, még egy magon sem.
Senki sem tudja erre a választ???

(#2776) Whit3Rav3n válasza Sz.Miki (#2775) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Játéktól függően nem feltétlenül az a cpu limit ha 100%-on van a cpu mert pl szétosztja valamennyire a műveleteket ami miatt nem terheli le egy magot sem 100%-osan, de mégis a cpu limitál.

(#2777) 505th Echo válasza Sz.Miki (#2774) üzenetére


505th Echo
csendes tag

70 fok fole sosem megy egyik gpu sem jatek kozben, max teszteknel.Ertem en, hogy a kulonbozo jatekok maskepp hasznaljak ki a tobbkartyas rendszereket de itt mindkettonk esetben a BC2-rol van szo.Heaven alatt pl siman 100%-on mennek.A driver befolyasolhatja ezt?

ui: Ja es a BC2 eseteben a 32 playeres multirol beszelek.Nem single player resz.

[ Szerkesztve ]

(#2778) Sz.Miki válasza 505th Echo (#2777) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Detto! ÉN is csak multiban játszom a Battlefieldet.

(#2779) Sz.Miki válasza Whit3Rav3n (#2776) üzenetére


Sz.Miki
őstag

De ez ebben a formában ellentmondásba ütközik! Az a processor ami nem megy 100%-on még egy magon sem az számomra azt jelentené, hogy alul van hajtva, tehát várakozik a műveletvégzésre.

(#2780) Whit3Rav3n válasza Sz.Miki (#2779) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ez pl abból származhat hogy maga a rendszer még akkor is ha a program csak egy magot használ szétosztja valamennyire a terhet, persze elég kis effektivitással, így egy mag sem éri el teljesen a 100%-ot, de mégis cpu limit van, mondjuk egy mag ilyenkor eléri legalább a 80%-ot.

(#2781) 505th Echo válasza Whit3Rav3n (#2780) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Ez jol hangzik de nem szamomra nem magyarazza azt a tenyt, hogy 2 hasonlo konfigon miert fut ennyire kukonbozo gpu kihasznaltsaggal ugyanaz a game. :F

(#2782) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ismét kiadtak egy új ATI Catalyst™ Application Profiles-t:

New profiles added to this release:
- Dva Mira 2 (Two Worlds 2) DX10 version: Improves CrossFire performance
- Global Agenda: Improves CrossFire performance
- RIFT: Improve CrossFire performance
- Fable III – resolves negative CrossFire scaling

Letöltés

⭐ Stella

(#2783) SupahKashim


SupahKashim
csendes tag

Hellosztok,

Mostanság nézek új alaplapokat , és találtam párat ami támogatja a crossfire-t és azt szeretném meg tudni hogy mennyire befolyásolja a teljesítményt az hogy a pcie foglalt amibe a videokártya megy az 4x-es vagy 8x vagy 16xos mert amit kinéztem alaplap azon van 1 ami 16X-es és egy ami 4X-es, tehát akkor a 4x-esbe rakom a máik kártyát ami majd kisegíti a fő kártyát ami a 16osba van vagy eleve nézzek olyat amin mind 2ő 16X es nem mostanság mennék a crossfire felé, csak majd amikor a kinézett kártyám kevés lesz ami egy ati radeon hd 5770 es lesz, és úgy gondoltam akkor mellé rakok még 1-et és ezzel növelve a grafikus teljesítményt vagy akkor már egy új kártyát vegyek, ti mit mondotok ? mivel nem sok tapasztalatom van a crossfire-el kapcsolatban ezért inkább kérdezek
jogos lehet a kérdés akkor miért olyan alaplapot nézek most ami tudja ha nem akarom kihasználni még ,erre a válasz 1szerű ha már fejlesztek akkor már olyat amit minél kevesebb hozzá nyúlással lehet fejleszteni gondolok itt a crossfire-ra, csak kíváncsiságból tudtok olyan alaplapot mondani amibe 4 darab videókari foglalat van, kíváncsi vagyok mennyi egy olyan nem mintha akarnék venni csak ha jól tudom elvileg max 4 videokártyát lehet befogni crossfireba, javítsatok ki ha tévedek

válaszaitokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2784) radi8tor válasza SupahKashim (#2783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4x PCIe alaplappal ne tervezz CrossfireX-et. Minimum 8x-ba éri meg kártyát rakni.

Valós 16x PCIe sebességet 4 kártyával Gigabyte UD9 alaplappal lehet elérni, de az már extrém árfekvésben van :)
Nem írtad milyen processzorhoz keresel alaplapot, így picit nehéz segíteni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2785) SupahKashim válasza radi8tor (#2784) üzenetére


SupahKashim
csendes tag

amd athlon II x 4 640 (4 mag 3.0 GHZ) és ehhez néztem ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 alaplapot, pedig azt írják hogy crossfire és hybrid crossfire-re képes, (ebben van integrált videokártya), mert az 5770 kártyát később venném meg ahogy összejön rá a pénzt,azért néztem olyat amibe van integrált videokártya mert van egy nagyon régi ati radeon 9250-esem még a régi gépemből de az édes kevés a mostani játékokhoz,és mivel a régi asztali gépem még 1 magos, ezért most szeretném fejleszteni, vagyis újat összerakni és akkor már a jövőre is gondolva hogy minél több dolgot támogasson és minél tovább kibírja, szerintem ez érthető ,a kérdésem kapcsán elkezdtem nézegetni alaplapokat és ott láttam hogy van ahol már eleve 2 16X es foglalat van, vagy 1 db 16X és 1db 8X-es.

[ Szerkesztve ]

(#2786) lsc válasza SupahKashim (#2785) üzenetére


lsc
nagyúr

5770 cf-hez még elmegy az a lap, 2.0-ás pcie foglalatok vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2787) radi8tor válasza SupahKashim (#2785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ez az alaplap 8x sebességre képes, ha 2 VGA kártya van a gépben:

The board has two PCI Express x16 slots each of which is Generation 2.0. This allows the graphics card to have up to 5GB of bandwidth at x16 speed, or 2.5GB/second when two cards are installed in CrossfireX at x8 each.

Picit többet kéne áldozni rá, ha érezhetően erősebb CrossfireX-et szeretnél.

Szerk: 5770-hez még elég szerintem is, de akkor egy VGA bővítés már nem hozna érezhető gyorsulást.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2788) SupahKashim válasza lsc (#2786) üzenetére


SupahKashim
csendes tag

ha 5770hez még jó akkor örülök neki,akkor ha maradok ennél nem úszom meg a szinte teljes gép cserét később.akkor milyen alaplapot ajánlotok mert néztem az ASUS M4A89TD PRO/USB3 ezen már 2 darab 16X-es csatlakozó van csak ebben nincs integrált videó kártya,
sajnos anyagilag a keret az nagyon szorít, igaz most még a crossfire nem elsődleges cél csak gondolván a jövőre ha úgy alakulna hogy mégis akkor már csak a másik videokártya beszerzése legyen

akkor azt mondjátok 1 darab 5770esnek elég de már 2nél nem lenne olyan hű de nagy változás evvel az alaplappal csak ha egy kicsit fejlettebbre váltok értem megfontolom
lehet hogy még egy picit jegelem a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#2789) SupahKashim válasza lsc (#2786) üzenetére


SupahKashim
csendes tag

sorry mellé kattintottam és 2szer küldte el, mert elsőnek off topicnak küldte mert mellé katintottam.. sorry

[ Szerkesztve ]

(#2790) radi8tor válasza SupahKashim (#2788) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5770 valószínű nem igényel PCIe 8x sebességnél többet, emiatt valószínű nem lenne érezhető gyengülés. Vagyis ennél a kártyánál lenne értelme CrossfireX-nek. De mondjuk 58XX vagy 68XX szériához már karcsú lenne az alaplap CrossfireX módban.
Ha nem 100% a CrossfireX bővítés, akkor mindenképpen jó alaplap ez számodra.

⭐ Stella

(#2791) SupahKashim válasza radi8tor (#2790) üzenetére


SupahKashim
csendes tag

Akkor meg nyugodtam, vagyis hogy értsd a crossfire-rel úgy számoltam ha már gyenge lesz az 5770es kártya a játékokhoz akkor nem egy újabbat veszek hanem még 1 5770-est és a kettővel együtt próbálok játszani, de ha az is kevés lesz akkor természetesen jobbat veszek, de ezt majd az idő eldönti nem kell nálam nagy igényeket venni nem full hd meg hd elég nekem a vagy 1440X900, 1280X1024 meg innentől lefele medium beállításokkal, esetleg kicsit csúnyábban low-on csak menjen szaggatás mentesen a játék, csak a jövőre nézve kérdeztem hogy ebbe bele tudnék-e rakni egy 5870-est, vagy másik nagy kártyát crossfirebe,
beletörődtem hogy majd ha eljön az az idő akkor cserére kerül a sor.
akkor körbe nézek a jövőre nézve, hogy akkor már célirányosan tudjak keresni és tudjam mire figyeljek,alapjában minél jobban fejleszthető alaplapot próbáltam kinézni mind proci/vga szempontjából és a pénztárcámnak ez felelt meg a legjobban az integrált videokártyával míg meg nem veszem a rendes vga-t,az integrált így is erősebb annál amit beletudnék a régi gépből rakni ( a régi ati radeon 9250 gamer edition 256mb rammal:D) meg a laptop videokártyájánál is erősebb

:R köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#2792) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az új 11.1 driverrel megtáltosodott a kártya:

1920x1080, 8xAA, 16x, normal tess, high texture, high shaders

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2793) Csongi111


Csongi111
csendes tag

Sziasztok!

Nem soká egy crossfires konfigot fogok összerakni.
Gigabye p55ud3
intel core i3 540
és 2db Ati FireGL kártya (még nem tudom pontosan milyen)

Azt szeretném megkérdezni, igazából hogy is működik ez? Elég lesz hozzá egy crossfire híd? A legújabb ATI Catalystal menni fog? Mit telepítsek hozzá? Hol állítsam be? Illetve milyen programokat (benchmark)-ot ajánlotok, hogy tesztelni lehessen és megmutassa, hogy ha össze van kötve illetve ha nem?

Előre is köszi!

(#2794) radi8tor válasza Csongi111 (#2793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Priviben is válaszoltam neked, hogy nem ismerem sajnos a FireGL kártyákat. AMD oldalán nem írják róluk hogy támogatnák CrossfireX-et, de ettől még nincs kizárva.

⭐ Stella

(#2795) -Jackal-


-Jackal-
csendes tag

Sziasztok! Azért fordulok hozzád radi8tor1 és hozzátok, mert a sok teszt olvasása után már én sem tudom, hogy mit csináljak vagyis vegyek. Most egy Asus Maximus Extreme alaplapomban van két Asus HD4870-es egy quad 2.66-os procival. Ezt több mint két éve vettem és most cserélni szeretném egy Asus p8p67 deluxe -ra benne intel p. i7 2600 vagy k. Na most itt jön a gond, hogy elvileg két 6870 vennék bele, de vacilálok az sli ben is, azon belül a most kijött gtx560Ti ben gondolkozom. Vagy vegyek egy high-end kártyát bele?
Tudom sok megközelítése van a dolognak, fogyasztás, a játék kompatibilitás meg miegymás, de érdekelne a véleményetek. Válaszokat elóre is köszi
Amúgy a mostani configommal semmi problémám nem volt, itt gondolok a crossf.-re is.

(#2796) radi8tor válasza -Jackal- (#2795) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tudsz várni és befér a házadba, akkor lehet egy HD6990-et kellene venned. De az is lehet, hogy irreálisan magas áron lesz kapható (200k HUF).
nV vs. AMD örök dilemma. Sokfelől azt hallottam, hogy nV soha többet, AMD jobban megéri a pénzt. Ha azt nézzük tényleg olcsóbb a teljesítményhez képest.

⭐ Stella

(#2797) -Jackal- válasza radi8tor (#2796) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Köszönöm a válaszod, akkor szerinted inkább egy nagyobb kártya?, most nem feltétlenül a 6990 re gondolok. Ezen is sokat töprengek elvileg kevesebb fogyasztás és melegedés is kisebb utána meg vehetnék bele még egyet ha lemegy az ára. Szerinted? Vagy hogy irtam két 6870-es. Amúgy meg muszáj várnom mert még zs gyűjtés van:DD

(#2798) radi8tor válasza -Jackal- (#2797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 kártya jobban szellőzik mint 1 duplamagos az tény.
nV sem a hűvös működéséről híres, akkor még 1 pont AMD-nek.

⭐ Stella

(#2799) tobias40


tobias40
veterán

HI!
Van 1 hd5750 1gb vga-am és ezt szeretném CF-be kötni egy hasonló vga-val.Melyik kártya teljesítményéhez fog közelíteni ez a megoldás?(esetleg az 5850?)
790XT4UDP alaplapban AMDX4 965 procival hajtva.
Sztetek mekkora javulást kapok a 2 vga-tól érdemes-e így megoldani,vagy adjam el a meglévő vga-mat és vegyek 1 komolyabbat?Ha ezt ajánljátok akkor milyen vga-t érdemes ma venni ami nem felső kategória de egy darabig(1-2)évig még elmegy?
Ha dobozosan vettem az első kártyát akkor abban is lennie kell CF kábelnek?(kb.2 éves)
Az újban tuti hogy lesz hozzá ilyen kábel,és ha igen akkor 1 db elég lenne ehhez a két kártya összekapcsolásához?
Win7 64 bites van most a gépemen ezzel simán fog menni a dolog?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv!

(#2800) alibaba78


alibaba78
őstag

Holnaptol bekoltozom ebbe a topikba is 2db 6870-nel. :) Mivel az elso 2 kartyas rendszerem lesz, igy mar most elore is elnezest, ha lesznek lama kerdeseim. Mindenkitol szivesen veszek minden tanacsot, otletet, ugyhogy ne kimeljetek! Elore is koszonom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.