Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) kill_bill1


kill_bill1
tag

Lehet, hogy amatőr a kérdés, de HD4850 crossfire-nél 1 vagy 2 crossfire hídat kell a kártyákra tenni?

----

(#1302) monosz válasza Gaboman (#1300) üzenetére


monosz
őstag

Sikerült lefuttatni,és ez lett az eredmény:

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1303) Gaboman válasza monosz (#1302) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm szépen,nagyon jó eredmény ez is!
Kérdésen laggolás van nektek játékoknál rendesen,értem ezalatt nagyon ingadoznak az FPSek játékoknál vagy stabil a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1304) Gerisz válasza kill_bill1 (#1301) üzenetére


Gerisz
addikt

1-is elég

(#1305) monosz válasza Gaboman (#1303) üzenetére


monosz
őstag

Nincs mit.
VSYNC-el nyomom a gamek-et,és fix 60-65 FPS van.Tök mindegy hogy mit csinálok az egérrel,merre forgok és milyen a textúra.A 60,az fix-en megvan mindíg.
Nekem totál stabil a renszer.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1306) Gaboman válasza monosz (#1305) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezt nagyon jó hallani,mert van itt keményen ellenszurkoló is!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1307) monosz válasza Gaboman (#1306) üzenetére


monosz
őstag

Igen láttam.
Én úgy gondolom,hogy a fúrumok azért vannak hogy ott megbeszéljünk szakmai dolgokat,és eszmét cseréljünk.De van aki nem úgy gondolja,és kioktat a saját maga hülyeségeiről,és ossztja az észt!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1308) Gaboman válasza monosz (#1307) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez van vannak ilyen fórumozók is,nem az első és nem is az utolsó lesz!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1309) cyberkind


cyberkind
félisten

Hali !

Én is csináltam egy CoP Benchamrkot azokkal a beállításokkal amit "Gaboman" kolléga linkelt, annyi a különbség a "monosz" kolléga által készített teszthez képest hogy nekem a beállítás ultra-n volt de ez látszik a képen ! Hozzáteszem hogy ez egy decemberi tuning miatt ezerszer kékhalált halt win7 a 9.12-es catalyst-ra csak rá lett dobva 10.1 és 10.2 .

Íme az eredmény .

Paranormal Cocktivity

(#1310) Gaboman válasza cyberkind (#1309) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez az eredmény is kellemes,köszi szépen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1311) cyberkind


cyberkind
félisten

És most megmutatom hol lakozik az FPS gyár !

Az én cfx rendszerem kialakításában is nagy szerepe volt "monosz" kollégának ! :R :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1312) cyberkind


cyberkind
félisten

Bocs véletlenül letöröltem a CoP Benchmarkot ! Itt van mégegyszer ! :W :W :W

Paranormal Cocktivity

(#1313) zack válasza cyberkind (#1311) üzenetére


zack
nagyúr

Szép izléses a géped! :K
Nekem már a new G-15 van, mert az a fajta ami neked is van, nem volt túl tartós, mert megkoptaka betük.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1314) Gerisz válasza cyberkind (#1312) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez alá már csak a quad kellene és gyilkos lenne.
Mert így nekem az 1 szál 5850 jobb eredményt hoz.
Vagy ebben nem mutatkozik meg a CFX ereje!
Lehet inkább az utóbbi.

(#1315) zack válasza Gerisz (#1314) üzenetére


zack
nagyúr

[link]

Nekem is szvsz. jobban megy a sima 4870 X2.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1316) Gerisz válasza zack (#1315) üzenetére


Gerisz
addikt

Hoppá az Advancedbe nem néztem bele.
restart

(#1317) Gaboman válasza Gerisz (#1316) üzenetére


Gaboman
nagyúr

4xMSAA rá van téve a CFX esetében,kicsikét olvass vissza ott vannak a beállítások hogyan mértük!
Így volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1318) Gerisz válasza Gaboman (#1317) üzenetére


Gerisz
addikt

Azért írtam, hogy restart, mert észrevettem amit írtál.
Ott van a rendszer keményen. Ott van a CFX ereje.

(#1319) Gaboman válasza Gerisz (#1318) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Eredmény X2 vel és CFXel.

Nálam 1600x1200 DX10.1 AA/off ezeket produkálta az X2.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1320) zack válasza Gaboman (#1317) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor én is újból futtatom. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1321) Gaboman válasza zack (#1320) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Oks!
Jó lenne még FC2 Benchmarkot is nézni,ott mit megy a CFX.
Vannak eredményeim X2 vel,érdemes lenne megnézni mennyivel csinál többet.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1322) zack


zack
nagyúr

Mit mondjak. Nem vagyok még mindig elájulva a CFX-től. A minimum fps majdnem annyi nálam, mint a CFX-el. Az hogy a maximum mennyivel több, az meg nem érdekel. Max. 97fps és max. 123fps csak a bench alatt néz ki jól, játszhatóságban semmivel se tud többet a CFX rendszer számomra ez nem érne +30-35k-t. De nem fejtem ki, mert folyamatosan ezt magyarázom 2 napja. Az okosok értették eddig is, aki meg ezek után se érti mi a mondanivalója amiket írtam eddig...azt sajnálom. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1323) Gaboman válasza zack (#1322) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Rendben elfogadjuk az álláspontodat!
Te így látod a dolgot,mások meg másképp gondolják,szíved joga ha így gondolod de attól még más nem hülye se nem buta mint aminek te beállítod!
Nem megszólni kell másokat ha nekik más a véleményük,álláspontjuk róla.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1324) kokoato válasza zack (#1322) üzenetére


kokoato
aktív tag

Tegnap mikor felraktad a Cop benchet, szép eredmények születtek, gondoltuk "cyberkind"-del hogy valszeg az MSAA nem volt bekapcsolva, de nem akartuk ezt megjegyezni, mivel a csatabárd lassan eltünik, inkább csináltam egy tesztet én is azokkal a beállításokkal, a gpu-z meg ilyeneket nem rakom fel, azok nem változtak.Elsőnek a full-os bench, aztán a sima, minden nélkül.

Jól látszik a teljesítmény csökkenés, annyival viszont nem lett szebb, hogy megérné így használni a game-t!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1325) Gaboman válasza monosz (#1302) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szia,megkérhetlek hogy 1680x1050ben ilyen és ilyen beállításokkal megcsinálnád a tesztet?
Lényege hogy a DX10 és a DX10.1 között itt is kijön e az különbség sebességben.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1326) kokoato válasza Gaboman (#1325) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Itt vannak, az első az a beállítás ami az első linkeden van, a másik meg adja magát, bár a felbontást benéztem, 1680x1050-ben csináltam, de ha van különbség, akkor ez itt is előjön.

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1327) Gaboman válasza kokoato (#1326) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi,jó eredmény még így is Full,fullban a CoPtól,mert nem egy jól optimalizált játék,még a Crysisnál is nagyobb a gépigénye a napfényes pályákon!
Megnézem monosznak mit hoz ki ha leméri majd.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1328) Gaboman válasza kokoato (#1326) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Eredmény,beállítások.
Jól látszik hogy igazán komoly beállítás mellett a CoP képes játszhatatlan FPSt is produkálni akár a 4870X2is,a napos pályán többször 20-25FPS között volt és az átlag is csak 27lett,azért a 40FPS átlagban kell folyamatos futáshoz a legtöbb játékban.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1329) monosz válasza Gaboman (#1325) üzenetére


monosz
őstag

Stalker Dx10.0 1680x1050 HDAO ultra

Stalker Dx10.1 1680x1050 HDAO ultra

C2D E 8500.@ 3,8Ghz 9,5x400Mhz

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1330) Gaboman válasza monosz (#1329) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm szépen,jó eredmények,gondolom teljesen folyamatos a teszt a napos résznél is,nincs benne akadás.
Egy 4 magos proci meg még jobb eredményt hozna benne mert a CoP használja.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1331) Angel1981 válasza cyberkind (#1311) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez igen!
Elismerésem! ;)

(#1332) cyberkind válasza Angel1981 (#1331) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszönöm !

Paranormal Cocktivity

(#1333) Gaboman válasza cyberkind (#1332) üzenetére


Gaboman
nagyúr

FarCry2 van fent a gépeden?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1334) cyberkind válasza Gaboman (#1333) üzenetére


cyberkind
félisten

Nincs !

Paranormal Cocktivity

(#1335) Gaboman válasza cyberkind (#1334) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az sajnálatos,és BF2 BC?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1336) cyberkind válasza Gaboman (#1335) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen !

Paranormal Cocktivity

(#1337) Gaboman válasza cyberkind (#1336) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ott esetleg egy FRAPSos mérést full,fullban?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1338) zack válasza Gaboman (#1328) üzenetére


zack
nagyúr

Ez azért nem teljesen így van, csak részben. :U Játék engine-től függ. A méréseim, és a tesztjeim szerint 20-22 minimum fps elég a folyamatos játékhoz, ami persze azt jelenti hogy nem mindig ennyi, csak bizonyos pontokon ennyi a minimum. A 40fps átlag amit írsz, az kijöhet 20fps alatti minimummal is, és 60fps feletti maximummal.
Ezért nem célszerű átlagolni, és ezért köpök egyet, amikor a teszteket olvasva átlagokat látok, mert abból semmi sem derül ki konkrétan. De ha úgy fogalmazzuk meg a játszhatóságot, hogy 22-50fps közötti értékkel, az átlagban 35fps, ami tényleg elég mindenhez..ezt is teszteltem. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1339) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

NFS Shift-hez hol találok Crossfire patch-et?

(#1340) Abu85 válasza Gaboo007 (#1339) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1341) Gaboo007 válasza Abu85 (#1340) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Közben megtaláltam 1.02-es patch-el tökéletesen müködik a Crossfire.

(#1342) Gaboman válasza zack (#1338) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A CoP átlagban 27FPS hoz napos pályán az nem elég folyamatos futtatáshoz.
Persze ez is játékfüggő,Crysisnál nem annyira észrevehető mint például COD sorozatnál vagy Stalkernél,Crayostasis is ilyen,én is tesztelem őket.Én nem csak köpök egyet,talán Lord Vadert kérdezd meg hogy is tesztelek,mert vele már több mint elég játékot veséztünk ki ilyen téren.GTS250 topickban megtalálod ha érdekel a véleménye.Engem azért az már zavar ha mondjuk a teszt 30%ban 20-25FPS között meg egy játék,pere amit írtam is ez is játékfüggő hogy mennyire látszik rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1343) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Egy ilyen laphoz790GM milyen VGA-at lehet társítani, hogy mennyen a HCF?

(#1344) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!

Asszimetrikus CrossfireX-t tervezek megvalósítani.
Az első elgondolásom egy 5870+4870, de lehet 5850+5770 lesz belőle.
(p55+i7-860 platformra)

Van valakinek tapasztalata asszimetrikus CFX-ről? megírhatná. Esetleg tesztek?

Sokat azért nem várok a dologtól, mert olyan játékhoz kéne ami eleve nem SLI / CFX barát...
(GTA4) SLI-vel max. 30-40%-ot értem el fps növekesdésben.

Arra gondoltam, hogy 5870-et legalább 20% megdobja egy 4870. Ez elképzelhető?

(#1345) Gaboman válasza fsb1000 (#1344) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És ezt hogy valósítod meg,még ilyenről nem hallottam hogy működne.
Én eddig úgy tudtam hogy CFbe azonos kártyákat érdemes kötni,persze kivétel ha Physxnek teszel be egy NVt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1346) Cootermain válasza fsb1000 (#1344) üzenetére


Cootermain
tag

Tudtommal a két GPU-nak azonosnak kell lennie. Ez az összeállítás talán MSI Big Banggal lenne életképes, kérdés mennyire érné meg :F

(#1347) zuchy válasza fsb1000 (#1344) üzenetére


zuchy
őstag

Inkább 20%al tuningold meg. Sokkal több értelme lenne, de ezeket az összeállításokat amúgy nem lehetne megcsinálni. Érdemesebb akkor egy HD5850-t venni, ha nem elég egy HD5870 teljesítménye. :) Vagy még egy 70-t csak nem tom minek??

PC-STYLE.hu

(#1348) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Kösz a válaszokat!

Úgy tűnik nem eléggé tájékozódtam, mielött kérdeztem.

Mert mixed illetve asszimetrikus CrossfireX létezik, de csak azonos szérián belül.

Tehát 4870 párosítható 4890-vel , vagy 5770 5750-tel, de keresztben sajnos nem.
Igy az elképzelésem megbukott, amelnek célja az lett volna hogy adott összegből ~100K környéke a legerősebb cfx rendszer jöjjön létre.

Kevés tesztet találtam asszimetrikus CFX-rő, de úgy tünik a kisebbik kártya sebessége a meghatározó. Azaz felesleges 5850-et 5870-el párosítani.... [link]

(#1349) Gaboman válasza fsb1000 (#1348) üzenetére


Gaboman
nagyúr

100ból jelenleg egy 4870X2 és 48701GB a legjobb,sőt 80-90 között már meg is lenne!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1350) fsb1000 válasza Gaboman (#1349) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor lehet megvárom az 5770x2-öt és azt párosítom egy másik 5770-vel.
(vagy ugyanez 5850-vel, ha lemegy az ára....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.