Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) ricsi99 válasza czpitti (#2350) üzenetére


ricsi99
addikt

4870x2-cf et a gyorsulás miatt szeretnéd vagy egzotikumot szeretnél? nem egyszerü ezt táppal meg hűtéssel... de szerintem a mostani procid egy sima 4870 cf -et sem tudna kihajtani

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2352) kokoato válasza czpitti (#2350) üzenetére


kokoato
aktív tag

A 4870x2 cf rosszul skálázódik, nem érdemes azt választani, meg aztán ahoz kell egy kW-os táp, a fogyasztásról, ill. a hőtermelésről nem is beszélve! Ha 4xxx cf-ben gondolkodsz, és nem akarsz ráfizetni, akkor 4870x2+4870 1GB cfx-et javasolnám! Nekem is ilyen volt, ha nem jött volna egy jó biznisz egy 5970-re váltásra, akkor még mindig az lenne!
Ja, azt a cfx-et ki is kell tudni hajtani valamivel, nem árt egy jó proci!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2353) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Valaki valamit a (#2348)-ra?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2354) ricsi99 válasza Sz.L. (#2353) üzenetére


ricsi99
addikt

Tuningolva van valami? Ha igen teszt képpen tedd alapra+ a chipsettet is hüsd meg egy + ventivel mert nagyobb terhelést kap cf-ben...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2355) Sz.L. válasza ricsi99 (#2354) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ha mindent visszaállítok defaultra, akkor is fagyás a végeredmény.

Épp az imént néztem meg egy everest naplózással a hőfokokat fagyás előtt:
Alaplap: 43°C
CPU: 55°C
GPU1 dióda (DispIO) : 57°C
GPU1 dióda (MemIO) : 58°C
GPU2 dióda (DispIO) : 54°C
GPU2 dióda (MemIO) : 53°C
GPU1: 50°C
GPU2: 50°C

Más ötlet?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2356) kokoato válasza Sz.L. (#2355) üzenetére


kokoato
aktív tag

Az egy dolog hogy a deszka 43 fok,az egy érzékelö a deszkán, annó nekem is előfordult ilyen a cfx alatt, aztán pasztával bekentem a chipset bordáját, és jó lett, mert cfx alatt jobban melegszik!
Csak próba!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2357) Sz.L. válasza kokoato (#2356) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Kipróbáltam, nyitott háznál + ventivel ugyanúgy fagy :(

Mihelyst bekapcsolom a CF-et és próbálok játszani megfagy max. 5-6 perc után (Pl.: Serious sam HD., Disciplse 3)
Érdekesség, hogy ha a Texas Hold'em Poker 3D - Deluxe Edition-t futtatom ablakos módban CF-el akkor olyan mintha szaggatna a kép, pedig a Fraps folyamatosan írja a 60FPS-t (v-sync ON). Ha kikapcsolom a CF-et minden ok.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2358) czpitti válasza kokoato (#2352) üzenetére


czpitti
senior tag

Az én proccom 4x3700 mhz:) (szerintem elég)Teljesítményt szeretnék növelni,"visszafejlődni"nem lenne jó.Csak ha már lesz egy kis extra pénzem fejleszteném a gépem.Tápot mindenhogy cserélnem kell mert a mostani a gyerkőcömé(az enyém meghalt :O )

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#2359) kokoato válasza Sz.L. (#2357) üzenetére


kokoato
aktív tag

Bios-ban, hogy van? Melyiken van most a monitor? A bios-ban kell kiválasztani melyik számoljon, és melyik legyen a megjelenítő, PEG1 illetve PEG2!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2360) kokoato válasza czpitti (#2358) üzenetére


kokoato
aktív tag

Az elég proc teljesítmény, én annó egy E8500-össel hajtottam 4,2GHz-en, az is elég volt! Most lett váltás Q9550-re az 3,8-on megy, és elég, bár már azóta 5970 van!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2361) Sz.L. válasza kokoato (#2359) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

3 típusom van PCI, PEG, PEG1.
Teljesen mindegy melyikre állítom, nincs változás. Egyébként most PEG (első slot)

A legrosszabb, hogy a legfrissebb BIOS-ban nincs "Advanced Chipset Features" menü, csak PnP PCI config, ahol az IRQ-n kívül semmit sem enged állítani.

A régebbi BIOS viszont nem ismeri a procim :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2362) kokoato válasza Sz.L. (#2361) üzenetére


kokoato
aktív tag

Majd gondolkodom még, egyenlőre kifújt minden tippem!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2363) Sz.L. válasza kokoato (#2362) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Sajnos nekem is, pedig 2 napja folyamatosan küzdök vele (most is).

Azért a válaszokat köszönöm.
Ha van más ötleted, írj! THX!

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2364) sakal83 válasza Sz.L. (#2363) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem is volt CF rendszerem és fagyott pár perc után.

Lehet morbid válasz, de nekem ez volt a megoldás:

1. a Gigabyte x38-as alaplapon volt még egy tápcsati amit nem dugtam rá, az alaplap jobb alsó sarkában volt, a ramok alatt. Egy 4 pines csati.
A te lapodnál a külső pci foglalat mellett van, ahogy láttam a fényképen.

2. + memória hibám is volt. Amikor nem volt bekapcsolva a CF, akkor semmi baja nem volt, mikor bekapcsoltam fagyott. Memtesztet futtattam, ami kiszűrte a hibát és ramcsere lett

(#2365) ricsi99 válasza Sz.L. (#2363) üzenetére


ricsi99
addikt

10.5 catalist hotfix ? Nálam ezzel ment 4870cf megy 4850x2
10.6-7 et nem igazán dicsérgetik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2366) Sz.L. válasza sakal83 (#2364) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A 4 pines csati természetesen csatlakoztatva van.
A ramokkal nincs gond, futtattam AMD Overdrive és Everest stabilitás tesztet, nem jeleztek hibát (több óra futás után sem).

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2367) Sz.L. válasza ricsi99 (#2365) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Próbáltam, nem lett jobb :(

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2368) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

A FurMark 1.8.2- vel próbálkozok.
Érdekes, ha a multi GPU-s verziót futtatom villognak a feliratok :U

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2369) ricsi99 válasza Sz.L. (#2368) üzenetére


ricsi99
addikt

Mind2 kártyán ugyan az a bios ban?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2370) Sz.L. válasza ricsi99 (#2369) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Igen.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2371) pottyantós válasza Sz.L. (#2370) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem lehet, hogy az alaplap a hibás?? próbáld meg másik alaplappal ha van rá mód!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2372) Sz.L. válasza pottyantós (#2371) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem lehet :)

A Catalyst volt a hibás!
Így sikerült megoldani: Catalyst 10.7 fel => CF profil fel => CF bekapcs (CCC-ben) => Catalyst uninstall (CF profil fentmaradt)

CF OK! Egyenlőre nincs fagyás, FurMark 1.8.2 se villog. :DD

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2373) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Nekem 2 db MSI Hawk van cfx módban hajtva. Úgy gondolom, minden ok' - az adataimnál lévő konfiggal 17 ezer pontot hoz / a kártyákat 925/1250 MHz-en járatom. Catalyst driver 10.4-es hotfix (BC2-höz ez kell :) ) Azt szeretném kérdezni, hogy amikor a CCC-ben, a crossfirex menü alatt GPU azonosítást kérek, miért mindig 1-es számot jelenít meg? - a konfigurálás és diagnosztika fül alatt egyaránt...Nem úgy kellene azonosítania, hogy hol az 1-est, hol pedig a 2-est írná ki / mivel két kari van cfx-ben?

(#2374) reset válasza reset (#2373) üzenetére


reset
senior tag

Közben megtaláltam egy másik fórumban a megoldást. A GPU azonosításnál nem a videokarik száma jelenik meg, hanem a karik közül annak a száma, amelyikre a monitor van csatlakoztatva...

(#2375) szmolarR válasza reset (#2374) üzenetére


szmolarR
csendes tag

Üdv Urak!
Szeretném a segítségeteket kérni!
A mostani alaplapomon (Asrock M3A785GM-LE/128M) van egy integrált hd 4200-as vga amit eddig használtam.A napokban beszereztem egy Ati hd 3650-es vgat.Lehetséges a két videókártya hibrid crossfire-s használata?

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#2376) reset válasza szmolarR (#2375) üzenetére


reset
senior tag

Esetleg itt is körülnézhetsz...

(#2377) Johni5


Johni5
őstag

Hali mindenkinek!
3870x2 vagy 3870x2 +3870 vagy 3870 x2 *2?????????

(#2378) cyberkind válasza Johni5 (#2377) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ez : 3870x2 +3870 !

Paranormal Cocktivity

(#2379) TTomax válasza Johni5 (#2377) üzenetére


TTomax
nagyúr

3870X2,tök felesleges egy 3870-et mellérakni,hamarabb fogy az 512mb fedélzeti memória...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2380) Barney™


Barney™
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy az normális jelenség, hogy Furmark teszt alatt, csak 3 GPU melegszik, a negyediknek pedig nem változik a hőmérséklete??

(#2381) TTomax válasza Barney™ (#2380) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos a furmark nem az igazi multigpu terhelésre...inkább azt nézd meg,hogy játékok alatt megy a negyedik mag,bár négy gpu-nál már lehetnek anomáliák.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2382) Barney™ válasza TTomax (#2381) üzenetére


Barney™
aktív tag

Tudsz esetleg ötletet adni, hogy miylen progival tudnám monitorozni játékok alatt a GPU-kat?

(#2383) Barney™ válasza Barney™ (#2382) üzenetére


Barney™
aktív tag

közben találtam egyet a GPU-z tudja :)

(#2384) palazzo


palazzo
csendes tag

Hali!

Par napja irta vki, hogy a Cata 10.8+ Appl Prof 10.8a milyen jo kombo a tesztek szerint BC2-hoz crossfire eseten.Na en feltettem (10.5rol valtottam) es 1 ora alatt 2-3 alkalommal siman kivagott desktopra.Aztan visszaraktam mindenbol a 10.5 verziot es azota jo.Teny, hogy gyorsabb a 10.8 de ha ezzel egyuttjar a desktopra dobalas akkor megint sikerult jo drivert csinalni :O

(#2385) palazzo válasza palazzo (#2384) üzenetére


palazzo
csendes tag

Ja majd elfelejtettem, hogy a palyabetoltesi ido is a regi lett, 10 sec helyett majd 1 perc.

(#2386) Duck001


Duck001
tag

Jó napot az uraknak!
Segítséget kérnék van agy sapphire 4870 512-öm
most tudnák jó áron tenni mellé még egyet csak nem tudom hogy megérné-e
meg hogy mennyi plusz teljesítményt hozna Kb?
Hajtaná őket egy amd phenomII 965be Ja meg elég lenne hozzá egy 550w-os táp?

(#2387) reset válasza Duck001 (#2386) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Ebből a linkből láthatod: elég ütős lenne. Csak bezony a fogyasztása loadban 400 W fölött alakulna...és ehhez jön még a hardver többi részeinek energiaigénye. Az 550 W-os táp éppen jó lehet, ha márkás....Az pedig, hogy a cfx "megéri-e", sok mindentől függ - pl. a használt szoftver (program) optimalizálva van-e 2 karira, szempont-e az alacsony fogyasztás...Nekem 2 db HD 5770-es van párban, a BC2 játék nagyon jól fut vele - és mivel a fogyasztása sem eget verő: nekem megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#2388) Duck001 válasza reset (#2387) üzenetére


Duck001
tag

Köszönöm a választ ilyesmire lettem volna kíváncsi hogy megéri vagy nem!
Mert ugyebár nem mindegy szerintem hogy plusz 27k bol van egy ütős géped vagy kiadsz 100k-t egy kariért! Még egyszer köszi belevágok és rendelem a 2. karit!! :C

(#2389) bodo753


bodo753
tag

Üdv mindenkinek!

Az jutott eszembe hogy én is beszereznék még egy hd4890-et,de az alaplapom(P55-UD3R) állítólag 16x-4x-ben kezelné őket,akkor is megérné?
És tudom,tápcsere.

(#2390) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!
Az lenne a kérdésem, hogy ha az alaplapomon a PCI-E csatlakozók között 1 slot távolság van csak (nem 2 mint ideális CF-re kiépített alaplapoknál), akkor mire lehet számítani hőfokok tekintetében a felső kártyánál. :F
Hangra nagyon allergiás vagyok ezért ha sikerülne szereznem egy hosszabb CF hidat, akkor leraknám majd a második kártyát a legalsó PCI-E slotba (HD 5770 + GA X58 UD4P), így csak x8 sebességgel menne, viszont ilyen kaliberű kártyánál nem gond ez ha jól vagyok informálva.
Akinek ilyen módon van szendvicsben 2 kártya írhatna konkrét hőfokokat. :R

(#2391) Barney™ válasza szacsee (#2390) üzenetére


Barney™
aktív tag

ilyen mikor két kártya szinte összeér :)

[link]

(#2392) reset válasza szacsee (#2390) üzenetére


reset
senior tag

Hali! Nekem a 2 db HAWK 2 slot távolsággal ilyen idle-ben. Igaz, hogy a HAWK a levegő egy részét a házba fújja, de annyira jó a hűtése, hogy szerintem egy megfelelően nagy házban nem lesz gond...Ha a CPU-n lévő hűtő kifelé fújja a levegőt (és nem az alaplapra teríti szét) és ha netán még felső tápos a házad, akkor a karik melege könnyen távozik. Ha még ez sem lenne elég, tehetsz egy ventit a ház oldallapjára...

[ Szerkesztve ]

(#2393) szacsee


szacsee
nagyúr

Kösz Barney™ és reset ! :R

Barney™: Ha jól sejtem akkor így kb 12-15°C-al melegebb mint egykártyás rendszernél.

reset: Néztem itt pár ember adatlapját is, köztük a Te cuccaidat és böngésztem bőszen a netet hogy néznek ki az adatlapokon szereplő alaplapok. Nálad ideális a CF kialakítása ami a légáramot illeti.
Ha ilyen kiépítésű alaplapom lenne gondolkodás nélkül az első olcsóbb hardveraprós 5770-re lecsapnék így viszont hezitálok erősen. Jelenleg másra is kell a pénz, de ha tudok szerezni hosszú CF hidat, akkor arra beruházok. Utána pedig már a kártya nem fő meg nyáron sem.
Procin vízhűtés van a gép melletti radi passzív. A házam felsőtápos igaz, hogy alacsony fordulatú a ventilátora, de a Hawk mellé van eszkábálva egy venti, így az északi híd, a memóriák és a Hawk hátoldalán levő ramok is friss levegőhöz jutnak.

(#2394) reset válasza szacsee (#2393) üzenetére


reset
senior tag

Terhelés alatt, magasabb fordulaton már nem sokat számít, hogy melyik van alul-felül. Itt, nálam a CCC olyan 54%-on hajtotta a ventiket É és jellemzően mindkét kari 70C körül volt...

(#2395) szacsee válasza reset (#2394) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Attól tartok, hogy egymás alatt közvetlen a 2 kártya már elég húzós lehet hőmérsékletet tekintve.. ;]

(#2396) reset válasza szacsee (#2395) üzenetére


reset
senior tag

Igen...ha "összeérnek"...könnyen egymásba melegednek... :)

(#2397) bodo753


bodo753
tag

Üdv mindenkinek!

Valaki tud válaszolni a [link] hozzászólásomra?

(#2398) TTomax válasza bodo753 (#2397) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem érné meg,alig lenne jobb mint most,cserébe viszont zabálna és meleg lenne.Inkább add el a 4890-et rakd hozzá a másik árát amit vennél és nézz egy 5850-et esetleg 4870X2-öt...azzal többre mész.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2399) bodo753 válasza TTomax (#2398) üzenetére


bodo753
tag

Üdv és köszönöm a gyors választ.

(#2400) cajn


cajn
tag

Üdv Mindenki!
Segítséget kérnék!

Van két darab Gainward HD4850-em és Crossfire-be szeretném kötni.
Szóval az lenne a kérésem hogy valaki eltudná e magyarázni hogy kössem be.

A kártyán két darab csatlakozó van ahova lehet csatólni a hidat de melyikbe?
Egy MSI P45 Platinum Lapon lenne.

Mellékeltem egy képet kérésem lenne hogy melyikre kell duni az 1-esre vagy a 2-esre vagy mindkettőre.
A segítséget köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.