Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) adam320 válasza energy4ever (#7849) üzenetére


adam320
senior tag

Megkaptam a két képet, ez most nem a 15.7.1 WHQL Catalyst, de azzal is ugyan ez.

(#7852) energy4ever válasza adam320 (#7851) üzenetére


energy4ever
addikt

MSI Afterburnel-el kikellene loni az ULPS-t.
Majd ellenorizd GPU-Z-vel hogy valoban inaktiv az ULPS.
Utana merjel ra valamelyik jatekra ami biztosan tanogatja a cf-et.

(#7853) adam320 válasza energy4ever (#7852) üzenetére


adam320
senior tag

Kikapcsolt ULPS-sel játéknál villog a kép, a 3dmark-nál fele annyi fps.

(#7854) energy4ever válasza adam320 (#7853) üzenetére


energy4ever
addikt

Milyen taprol megy ez a gep!? :F Lehet ott lesz valami keves.

(#7855) adam320 válasza energy4ever (#7854) üzenetére


adam320
senior tag

Egy [ilyenről] megy neki, gondoltam rá én is hogy ez kevés, de az az érdekes hogy furmark alatt nem kapcsolt le, se kékhalál vagy fagyás, semmi.

(#7856) energy4ever válasza adam320 (#7855) üzenetére


energy4ever
addikt

600wattos tap!? 500Watt csak a 2db kartya... :Y Nagyon nem ajanlott ez az egesz amit csinaltok! Ha egy alacsony fogyasztasu gep van osszerakva ezzel a 2db kartyaval, epphogy eleg lenne a tap.
Furmak alatt kikellene terhelni a procit is. Vana furmarkban beepitett cpu terhelo. 2db szalat kihagytok a tortenetbol, es mehet a gpu terheles kozben.

(#7857) adam320 válasza energy4ever (#7856) üzenetére


adam320
senior tag

Oké, holnapra kérek eredményt. Én úgy gondolom hogy ha a táp kevés attól függetlenül még működnie kellene az első normális terhelésig, viszont ez full bug.

(#7858) adam320 válasza energy4ever (#7856) üzenetére


adam320
senior tag

Szóval, rálett küldve a proci 4 maggal, mind a két vga, semmi érdekes nem történt.

Szerk.: a fánkról azért nem tudtam külön képet készíteni mert csak full screenbe indult el.

[ Szerkesztve ]

(#7859) energy4ever válasza adam320 (#7858) üzenetére


energy4ever
addikt

Kikapcsolt ULPS-el ment le igy a teszt hiba nellul? :F
Alapbol az a proci 6 szallas, es akkor abbol 4-el ment le a teszt?

(#7860) adam320 válasza energy4ever (#7859) üzenetére


adam320
senior tag

Igen.
A proci 4 szálas.

(#7861) energy4ever válasza adam320 (#7860) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha a proci 4 szalas, akkor 2-t kell terhelni. Ha mindet kiterheled, akkor nem kepes kihajtani a kartyakat rendesen.

(#7862) adam320 válasza energy4ever (#7861) üzenetére


adam320
senior tag

Úgy is megvolt. Furmarkban továbbra is 90fps.

(#7863) Soderes


Soderes
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy lúzernek fogok tűnni a kérdésem miatt.
Előre is elnézést ezért.

Az újabb Ryzen prociknál a Vega iGPU mellé lehet tenni más RX 4 vagy 5-ös szériás kártyát?
Összedolgoznak CF Hybridben?

[ Szerkesztve ]

(#7864) 1diNexDVHEG,


1diNexDVHEG,
újonc

nekem nem megy lenovo thinkcentre edge intel i3 3.1 ghz es intel hd grafikus kartaval

[ Szerkesztve ]

(#7865) 1diNexDVHEG,


1diNexDVHEG,
újonc

nem mukodik a crossfire jatek

(#7866) energy4ever válasza 1diNexDVHEG, (#7865) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez a topik az Ati/AMD Crossfire technologiaval foglalkoznik, nem pedig a Ceossfire elnevezesu jatekkal.
Hsz iras elott maskor olvasd el a tema osszefoglalot. Regisztraciokor pedig illendo lenne elolvasni a szabalyzatot is! Maskor szerkesszed a hsz-ed, es ne irj masikat feleslegesen 5percen belul!

(#7867) 1diNexDVHEG,


1diNexDVHEG,
újonc

hogyan lehet elnevezni egy 2007 es counter strike copy jatekot hogy CrossFire mert pont grafikus kartyarol neventek el

(#7868) energy4ever válasza 1diNexDVHEG, (#7867) üzenetére


energy4ever
addikt

En nem tudok olyan "grafikus kartyarol", aminek a neve "Crossfire".

(#7869) cabriobarat


cabriobarat
tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek. Van egy Asrock H77 Pro4/MVP alaplapom. Ez támogatja teljes sávszéleséggel a crossfre-t ? [link]
2db RX 580 8Gb vga lenne benne.

Köszönöm szépen!
Alaplap gyártó oldala: [link]

Slotok:
- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE2: x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE3: x4 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x1 slot
- 3 x PCI slots
- Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™

(#7870) energy4ever válasza cabriobarat (#7869) üzenetére


energy4ever
addikt

Belerakva a ket karit mit ir? GPU-Z Bus interface...

(#7871) cabriobarat válasza energy4ever (#7870) üzenetére


cabriobarat
tag

Nincs két kártyám, akkor vennék még egyet, ha tudnám, működik e tökéletesen ebben az alaplapban a Cf. Sajnos kölcsönkártyát sem tudok szerezni. Köszönöm!

(#7872) energy4ever válasza cabriobarat (#7871) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha jol ertem mindket slot mukodtetese eseten csak 4x-es modban megy a 2. Lehet felreertek valamit, szoval ez nem biztos.
Amennyiben mukodne jol, a mai multi gpu tamogatas melett nem javaslom a tobb kartyas gepek epiteset. Uj kartyak nem tamogatjak, uj jatekok szinten nem tamogatjak. Mar csak retrozni, vagy fanatizmusbol "eri meg" epiteni ilyeneket.

(#7873) cabriobarat válasza energy4ever (#7872) üzenetére


cabriobarat
tag

Hát, én is így értem. Köszönöm! :R ( Alaplapot ezért meg nem cserélek. )

(#7874) MasterDeeJay

Léptem egy szintet CF-ben egy duplagpu-s kártyával, azaz nem igazán belső crossfirera készült kártyával mert hivatalosan VR-re van de úgy tudom hogy jó CF-re is csak drivert kell cserélgetni. Radeon Pro Duo-ról van szó.
A kék driverrel (radeon pro enterprise amivel rendesen radeon pro duo a kártya neve) van valami CF-hez hasonló beállítás de ott úgy van elnevezve hogy VR mode és ugyan azok a módok vannak mint CF-nél (AFR meg hasonlók)
A piros driverrel (adrenalin amnél Radeon Fury Series nevet ad a GPU-knak) már máshogy van elnevezve a dolog. 3Dmarkok nem érdekelnek, alapvetően meg vagyok elégedve a kártyával (hangja nincs, alig melegszik) és konfigommal csak kíváncsiság szinten érdekel a dolog.

Kingdom Come Deliverance - ennél az esetek 90%-ban fix 60 fps-van cf -nélkül de szeretném hogy soha ne legyen gond az fps-el és felemelném a limitet 75-re (már ha a fizikát nem cseszi szét) amennyi a kijelzőm frissítése is, ehhez nyilván kellene a CF. A játék crysis 3 motoros szóval elméletileg mennie kellene. Addig jutottam hogy AFR módot beállítva az egyik gpu közel maximumon fut 3,6gb vram lefoglalva a másik meg 0% és 1,8gb vram foglalt szóval leginkább nem működik vagy csak akarna működni de nem hajtja meg a második gpu-t. Ehhez kellene valami CF profil (annak hívják gondolom).

Star Citizen - ez már kicsit kemény mert igazából nem készült el , brutálisan optimalizálatlan és nincs összefüggés az erősebb hardver és fps között (1070ti-vel jól ment 6 maggal, Vega56@64-el 24 maggal meg játszhatatlan volt de 12 maggal meg megint jó, aztán most egy gpu-val ezzel a kártyával meg valamivel jobb de 20 magom van. Na szóval ennél háát nem is tudom van-e értelme szenvedni vagy megvárjam a vulcan módot, de annál nem tudom milyen lesz a multigpu támogatás. (bár már vagy 5 éve várok... :DDD )

Más játékkal nincs gond, fallout4/skyrim modokkal szépen megy egy kártyás módban azoknál nem életbe vágó a CF de ha menne nem lenne baj.
Próbaképpen érdekelnének nagyon régi játékok is opengl alatt CF-el, pl COD1 aminek mondjuk nincs sok értelme CF-ben de érdekelne hogyan lehetne engedélyezni. 1070ti SLI-vel működött (legalábbis volt mindkét gpu használva) de mivel erős Cpu limit volt ezért nem volt látható előnye. (bár igazából 800 vagy 1000fps már lehet mindegy de érdekes lenne)

Azt láttam még hogy valahol kivételesen jól működik a CF ennél a kártyánál, de sajnálatos módon ez a ritkább eset. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7875) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#7874) üzenetére

KCD-ben CF meg egy moddolt driverrel de villog a kép. :(((

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7876) fowe válasza MasterDeeJay (#7874) üzenetére


fowe
csendes tag

Ez nem ugyanaz a kártya mint az amd s9300 x2 csak hdmi csatikkal telerakva? Lehetne vajon moddolni a biosát?

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.