Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) WesTM válasza sakal83 (#1096) üzenetére


WesTM
senior tag

Nekem is táp gyanús a dolog... :K

Logan: Nem, az még s775.
Az i7 az X58.

[ Szerkesztve ]

(#1102) leviske válasza Logan (#1099) üzenetére


leviske
veterán

Nem, ugyan úgy LGA775-ös, ahogy a jelenlegi alaplapod. Nem kell ahhoz memóriát és procit cserélned, hogy X48-as lapot vehess.

(#1103) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni!:)
Mint kezdő CrossFire-rel rendelkező ember kérdeznék!

Adott ez a gép:
Gigabyte GA-EP45-DS3P , Q6600,
PowerColor 4870 512 Mb + Scythe Musashi,
XFX 4870 512 Mb,
2x2 Gb OCZ ReaperX, Samsung 750GB 32MB
valamint egy Gigabyte 720 W Superb

Mindent felismert a rendszer, látja a Crossfire-t a Catalyst stb.

De mikor tesztelném 3D Mark Vantage-ban, az első tesztnél már hibásan jelenik meg a kép.
Valamint FurMarkban Stabilty Test alatt egy idő után fogja magát és újraindul a gép.

A kártyák külön-külön jól működnek, nem hibásak..stb.

Biztos láma vagyok, de van valami ötletetek?

Előre is köszi!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1104) 14adam válasza Tanisz (#1103) üzenetére


14adam
addikt

Szerintem táp,mert csak 504w-t tud leadni 12v-s ágon,és valószínüleg kevés,főleg ha húzva van az a proci akkor a fogyasztás nagyon megugrik.Szerezz kölcsönbe egy erősebb tápot,a 720-al nincs bajom,csak 12v-n több mint 42A-t adjon le

(#1105) Tanisz válasza Tanisz (#1103) üzenetére


Tanisz
senior tag

Azóta van már fejlemény, a 3D Mark Vantage vígan lefutott, hiba nélkül, de FurMarkban Stabilty Test alatt egy idő után fogja magát a gép és újraindul.

Hőmérsékletekkel nem lehet gond, max 65-70 fokra melegszik fel a GPU az XFX-en, a Musashinál 56-58 fokra, ami tudtommal még normális terhelés alatt.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1106) Tanisz válasza 14adam (#1104) üzenetére


Tanisz
senior tag

Értem, én is arra gyanakodtam.
Igen húzva van a proci 2,4-ről 3,2-re!

Fene enné meg, hogy nincs szerencsém, pedig még anno úgy vettem, hogy elég legyen, de akkor tévedtem, benéztem a dolgot.
Milyet tápot tudnál ajánlani?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1107) Tanisz válasza 14adam (#1104) üzenetére


Tanisz
senior tag

Ilyen [link] tápom van, ahogy nézem elvileg bírnia kellene, nem? :F

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1108) 14adam válasza Tanisz (#1106) üzenetére


14adam
addikt

Ha nagyon megrángatod a procit akkor Corsair tx 750, vagy Chieftec cft 750.Corsair azért lenne jobb mert 1-be hagyták a 12v-s ágat,de a chifinél 4 felé van szedve,de jóval olcsóbb.Nembaj,hogy négy felé van szedve,csak úgy kell majd bekötni,hogy minden ágra 1 vga jusson.

Te tápod csak sajnos 504w-t tud összesen 12v-n.Minden egyes ág 18A-t bírna el,de ha levan terhelve az összes ág akkor csak 504w

[ Szerkesztve ]

(#1109) mclaren-d válasza Tanisz (#1107) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Most volt 4870 cf-em 512mb vanatage közbe ugyan ezt produkálta, Driver csere
8,12 vagy 9.8 játsz az Ai val vagy lehet jobban jársz ha eladod és veszel egy 5850-et :R

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#1110) Tanisz válasza 14adam (#1108) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát nem tudom mit gondoljak!:)

Alapra visszaállítottam a processzort, 2,4-en tötymörgött, utánna futattam a FurMarkot és ugyanúgy újraindult a gép!:)

Azt már azért mégsem mondhatja senki, hogy nem elég neki az energy:D:D

Most vettem észre, hogy az egyik merevlemez ugyanazt az ágat használja, mint a kártya, így ha jól sejtem lehet az a gond, hogy nem tud elég energiát felvenni, ugye?

Viszont van egy teljesen szabad ágam, de az csak sata-s, asszem veszek holnap egy átalakítót és bepróbálkozom úgy, ha úgy sem megy, akkor komolyan elgondolkodom a dolgokon, hogy mit lehetne tenni!:)

Kicsit megdöbbentő számomra, hogy 610 W (papíron annyit ad le maximálisan, ha jól olvastam) nem elég a rendszernek!:) Csak azért mert más 450 Wos tápokkal csinál crossfire-t (igaz nem 4870-et) és neki nincs ilyen gondja!:) Fura..bár gondolom Ti mégis jobban értetek hozzá, én csak kezdő vagyok a témában!:)

Köszi mégegyszer!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1111) Tanisz válasza mclaren-d (#1109) üzenetére


Tanisz
senior tag

:DD
Nekem az a fura, hogy Vantage (max minden, 1680x1050) alatt tökéletes most már, egyedül a Furmark alatt döglik meg, biztos nem bírja stersszelés, ideges tipust vettem :DDD

Hmmm...most kapásból nincs 70 rongyom, időm és energiám meg eladni ezt a 2 kártyát pláne nincs, de ha tudsz valakit, aki megvenné mind a kettőt szólj és üzletelhetünk :C

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1112) prmcsk válasza Tanisz (#1111) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez nem táp gond szerintem, ott valami nem fér össze és valszeg a két VGA egymással, vagy mással...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1113) Tanisz válasza 14adam (#1108) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na jó, lelövöm magam, most fogtam fel az 504 W-ot, de barom vagyok, bocsi! :R
Beletelt egy kis időbe!:)

Asszem beújjítok, de még nem tudom hogy mire, vagy táp. vagy kártya.

Kissé elszomorodtam most, azt gondoltam még 1 éve, hogy a táp bírni fogja majd ezt :(

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1114) Tanisz válasza prmcsk (#1112) üzenetére


Tanisz
senior tag

A két kártya miért ne férne meg egymással? Mik azok a tényezők amik ezt meghatározzák?

Ha esetleg nem a kártyák a gond, akkor még mi lehet? Extra dolog nincs a gépemben, merevlemez, alaplap, memória, táp, proci, dvd író,vga ennyi, több nincs ezek egymással 1 év óta nem veszekednek :)

Most az XFX 4870 lett az új a gépembe, más nem!:)

Pont most kipróbáltam játék közben, igaz a Dragon Age : Origins alatt csak, mert az volt rögtön elérhető, minden maxon 8x élsímítás, zökkenőmentesen ment minden, igaz max 20 percig játszottam.

Nem lehet,hogy a FurMark nem csipázza a CrossFireX-et? :DDD

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1115) popey37 válasza Tanisz (#1114) üzenetére


popey37
addikt

ne csodálkozz, hogy nem megy: a két kari CF-ben 234 wattot, full terhelésen pedig 440wattot kajázik. ehhez add még hozzá a rendszered többi fogyasztóját,
nekem 3870x2-öm van ahhoz is kellett a 700 wattos, 85+-os táp.
simán ujraindulgathat a kevés fesztől, és nem csak a vga miatt.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1116) prmcsk válasza popey37 (#1115) üzenetére


prmcsk
addikt

Na ne idegesítsetek már ezzel a tápmániával ! :))

A haveromnak nemrég adtam el a gépem. Próbából széntuningra toltam mindent. E8500@4,5Ghz, 4850X2 amit birt és órákig játszás egy Chieftec GPS-650WAB-A táppal. 3x16A a kimenője...Én megnéztem a tápot belül is és valójában ez egyszer 48A, mert minden közösítve van, (mint a tápok 95%-a) csak így kiírva nem eu. kompatible. :DDD

Ezért gondolom, hogy a 3X18Amperjának vinnie kell a rendszerét, mert még az sem játszik bele, hogy van mondjuk 5db. vinyója...

Még az is lehet, amit ír, hogy bizonyos programok nem kajolják a CF.-et...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1117) Tanisz válasza popey37 (#1115) üzenetére


Tanisz
senior tag

Elszomorító :(
Azért ebben nekem az az érdekes, hogy aki mondjuk CF-et akar, az kapásból vegyen egy 35 rongyos tápot a biztonság kedvéért? :U

Asszem meg hányom-vetem ezt a dolgot, mert most egy 30-35 rongyos kiadás nem hiányzik, pláne egy VGA után!:) Szomorú, hogy egy anno 24 rongyos nem "sz@rnak" mondott táp nem bírja a CF-et! :F

Kölcsönkérni nem tudok, mivel a környezetemben senkinek sincs ilyen tápja :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1118) prmcsk válasza Tanisz (#1117) üzenetére


prmcsk
addikt

Mérd már le üzem alatt, hogy mennyit esik, ha esik a 12 voltos részed, a kártyánál...Az "ág elosztást" mégegyszer nézd át és a szabad SATA részt valahogy aplikáld bele a rendszerbe és ne csak írj, olvass is...

A drága tápok imádatáról már megírtam a véleményem. 8k. környékén teljesen korrekt tápokat lehet venni. Ezek persze nem csillivillik, nincsenek agyon reklámozva és matrica hegy sem borítja őket, csak háromszor annyi anyag van bennük, mint a nevesekben. Nem azért sok az anyag, mert mondjuk Hipro-ék nem tudnak tápot tervezni, hanem pont azért. A jelzett táp az szerverből való, amit nem kicsit kell jobban, más megfelelésnek megcsinálni. És ha valakinek nem elég a valós 4X16A tartós terhelés, lehet kilowattosat is venni úgy 60k. környékén. Erről ennyit...

Lehet cáfolni.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1119) Tanisz válasza prmcsk (#1116) üzenetére


Tanisz
senior tag

Most már kezd egyre érdekesebb lenni a dolog!:D

Nekem is az a fura, hogy csak FurMark alatt indul újra a gép,de az sem rögtön, hanem kb 5 perc után, előtte 1 kártyával órákig futott a tesztelés vele, szal ha bárminemű összeférhetetlenség lenne a gépembe, akkor annál ki kellett volna jönnie akkor is, ha jól gondolom! :F

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1120) Tanisz válasza prmcsk (#1118) üzenetére


Tanisz
senior tag

Olvasok, nyugi, csak épp szerkesztésben voltam, amikor írtál és közben még dolgozom is, szal lassan megy ma a kommentelés nálam :)
Valszeg azt fogom csinálni amit mondasz, hogy beleapplikálom a gépembe a szabad ágat, tegnap este már nagyon nem volt hozzá kedvem és energiám, de majd ma ha eljutok addig!:)

Köszi! :)

Aztán nehogy összekapjatok az én "marhaságomon", mert nincs értelme!, úgyis kiderül pár napon belül, hogy mi a helyzet. :N

Mindenkinek köszönöm a segítséget és az ötleteket, ha van valami érdembeli fejlemény, akkor közlöm, ha kíváncsiak vagytok rá!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1121) #16939776


#16939776
törölt tag

Üdv!
tudom hogy nem tápos topic de, valamelyest kapcsolódik a témához...

esetleg össze lehetne írni:

hogy egy adott STABIL! CF-es konfigurációhoz milyen típusú tápot használtok.

a "stabil" alatt olyan konfiguráció érthető ami nem produkált sem instabilitást, sem fagyást legalább 6 hónapra visszamenőleg! (egy driver frissítés-fagyás-korábbi driver felrakása, nem számít instabilitásnak!:)

legyen feltüntetve:
-Táp típusa,évjárata
-videokártyák száma,tipusa
-Alaplap tipusa(Bios!)
-Cpu tipusa, fsb,szórzó
-ha van valami speciális beállítás/mod amitől "stabil" lett a rendszer akkor azt is!
-lehetőleg legyen a szellőzés megoldása is leírva.

aki mégis csak-úgy beírja a tápja típusát mert "tetszik a színe meg nagyon sokba került akkor az biztos jó is", az a többiekkel baszik ki!

itt nem a hiper-szuper tuning a lényeg és a minél drágább cucc hanem hogy STABIL legyen!

engem is érdekelt CF-es rendszerhez-jó táp..de a legdrágább megoldást választottam mert annak "mindenképpen el kell bírnia"...ettől a fölösleges kiadástól szeretném megkímélni a CF-kiépítést tervezgetőket.

ha láttok benne fantáziát akkor hajrá, ha meg nem akkor bocs:)

(#1122) 14adam válasza prmcsk (#1116) üzenetére


14adam
addikt

A gond nem azzal van,hogy kevés lenne a 3x18A-s ág,azzal van a gond,hogy kombináltan csak 504w-t tud leadni összesen. És ez csak 42A.A te tápod meg így is elveri,mert az 540w-t tud 12v-s ágon.

Duracellm...: cf-hez vagy sli-hez én mindig azokat a tápokat ajánlom aminek egybe hagyták a 12v-s ágát.Corsait tx 650,ami ugye képes leadni 620w körül,ez bármelyik 1gpu-s vga-ból összerakott cf-hez elég

[ Szerkesztve ]

(#1123) Tanisz


Tanisz
senior tag

Nem sok fejlemény van :(

Teljesen szétkaptam a gépet, rendbe is tettem a kábelezést is egyúttal.
Most az egyik VGA-hoz megy a szokásos két 6+2 -es tápcsati, aztán 1-1 ág megy a másik VGA-hoz, igaz az egyik ágra kénytelen voltam rákötni egy T elágazással a Musashi ventijét mert máshova nem tudtam bekötni.

Itt azért megfogalmazódott a kérdés bennem újfenn, hogy a 6 pin-es átalakító miért nem SATA tápcsatlakozójú, miért a régi IDE-hez használt tápcsati???

Aztán a 3. ágon (csak sata tápkábel kimenetes ág) pedig a 2 merevlemez van és az 1 DVD író.

Levettem a tuningot is, FurMark teszt, újraindul, ugyanez persze tuningal is.

Ahogy észreveszem ebből tényleg tápcsere lesz.

Feszültségeket nem tudtam mérni a kimeneteken, mert műszerem nincs sajna, ez is egy pótolandó hiányosság.

Csak még mindig nem fér a fejembe, hogy a 3D Mark Vantage alatt miért nem száll el, pedig minden maxon van és 1680x1050-ben tesztelem. Nem hajtja ki a rendszert? Fura....

Mindenkinek köszi, ebből is sokat tanultam, most már oda fogok figyelni ezekre az "apróságokra", holtig tanul az ember, szokták volt mondani :B

Nézegettem a tápokat, lenetebb említettétek is valami HYPER nevezetű tápot. Az valamennyire elérhető áron van, ahogy láttam, nekem elég noname-nek tűnik, érdemes olyat venni? Mert egy Corsair 750 vagy 850 jóval 30 fölött van, úgyszintén a Chieftech.

Igazából nekem az a bosszantó, ha 3-4 ezer Ft-val többet kiadok 1 éve, akkor nincs ilyen probléma :W Pedig még spórolni sem akartam, csak megfelelőnek tűnt :W

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1124) prmcsk válasza Tanisz (#1123) üzenetére


prmcsk
addikt

Csak nehogy potyára vegyél tápot ! :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1125) Tanisz válasza prmcsk (#1124) üzenetére


Tanisz
senior tag

Tudom, ez is benne van a pakliban, én örülnék a legjobban, ha nem kellene venni! :))
Szerintem nem most fogok rögtön, eldöcög ez így, vagy kiveszem addig az 1ik kártyát.

Viszont mit csináljak, leszedtem mindent alapra, már úgy is kipróbáltam, hogy csak 1 merevlemez van csatlakoztatva, a proci ventin kívül más ventillátor nem megy a házban, csak a musashi két ventije közül az egyik, amit rádugtam az alaplapra és úgy sem megy, újraindul a gép, és ahogy olvastam a FurMark tudja kezelni a CF-et.

Ha meg a 2 kártya közötti összeférhetetlenség lenne, az már rég kibukott volna, ha jól gondolom? Mind 3D Mark és mind játék közben nem?!

Az lenne a legjobb, ha lenne valami ismerős akinek lenne egy hasonló Corsair, vagy Chieftech tápja és ki tudnám próbálni, de nincs. :O

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1126) prmcsk válasza Tanisz (#1125) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, az volna a legegyszerűbb, ha lenne valami próbatáp a közeledben.

Nekem van egy Hipro 700W tápom ilyen teljesítménnyel, amit kölcsön is tudnék adni, de biztos vagy annyira peches, hogy jó messze lakunk egymástól...

Ha kérdésed van, privátban...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1127) r9550 válasza Tanisz (#1125) üzenetére


r9550
senior tag

most veszek énis majd tápot mivel már igyis eléggé gázos húzott proci mellett kb másodpercenként ugrál a proci fesze 1,296-1,312-1-328 :DDD és még lehet hogy most lesz még egy 3850 a gépben 450w-os mtech táppal küldöm :DDD

(#1128) mclaren-d válasza prmcsk (#1126) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Énis Hipro 700w-al hajtottam a 4870cf-et nekem nem volt vele gondom, am mér? elmennek ezek a kártyák legalább 27-28 körül én most adtam el öket 2 hete egyik 29 másik 28,., 3 ezret kellet rádobnom 5850-re és nagyon megérte

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#1129) Tanisz válasza prmcsk (#1126) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, megy is PÜ! :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1130) Tanisz válasza r9550 (#1127) üzenetére


Tanisz
senior tag

Bátor ember vagy! :DD

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1131) Tanisz válasza mclaren-d (#1128) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na jó, de a 2 kártyát most vettem 2 napja!:D
Azért még nem akarom eladni, pont az lett volna a koncepció, hogy egy kis "izmot" nyerjek viszonylagosan kisebb beruházással!:DD
Viszont ha most még a tápot is hozzászámolnám, már vehetnék egy 5870-et is, az a baj :DD
Peches hónapom van, mostanában minden felemásan sikerül :))

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1132) mclaren-d válasza Tanisz (#1131) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

pont ezaz, hagyd cf-et neméri meg 5850 nagyon jó válsztás

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#1133) sakal83 válasza sakal83 (#1096) üzenetére


sakal83
addikt

Csao

Úgy néz ki megtaláltam az előzőekben leírt hibajelenség okát.

Még egyszer röviden:

Összedobtam egy CF-t asus (glaciator hűtős) 5750-ből. Sajnos egy idő után elkezdett fagyogatni játék közben a gép.

Sikerült kideríteni, hogy a felső vga hőmérséklete (mivel közel van a másik) eléri a 83C-t és ekkor a gép kifagy (4x pont ennél a hőmérsékletnél). A lenti vga 10-12C-al hűvösebb.
Úgy néz ki nem a táp a hiba.

Szerintem a probléma, hogy a két kártya közötti kis helyen a venti a már meleg levegőt fújja rá.

Szerintetek egy jobb hűtésű 5750 kellene (vagy cseréljem le a kártyán lévőt egy 12cm-esre), valamilyen házventi (ha igen, hova kellene tennem), vagy egy jobb hűtés?

Milyen megoldást tudok alkalmazni? Persze költséghatékonyat, de végleges megoldást.

Köszi a segítséget.

(#1134) popey37 válasza prmcsk (#1126) üzenetére


popey37
addikt

látom neked is hypro van, én 7k-ért vettem itt a forumon és tök jól bevállt.
viszont a fogyasztás nem semmi: a gépem külön konnektorból kapja a naftát egy fogyasztásmérőn keresztül. idle 300-320 watt, full load 580 watt.
ebből max 60w körül eszik a táp, a többi a gépé.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1135) popey37 válasza sakal83 (#1133) üzenetére


popey37
addikt

ezért van x2-őm.
a ventit a két kari végéhez tedd és teszteld le, hogy szívó vagy fújó oldallal jobb a hütés,
bár szerintem a legjobb megoldás egy csővel a venti szívónyílásához vezetni a hüvösebb levegőt, ha keskeny a nyilás akkor az első ötlet a jobb.
bár 83 foknál még nem igazán kellene lefagynia: a 3870x2-öm egyszer 10%-os ventifordulattal üzemelt/ elfelejtettem feljebb állítani/ amikor hozzáértem holyagosra égette a kezem. volt vagy 100 fok. és nem fagyott.
A gyári biosában olyan alacsonyra van véve a venti fordulata, hogy egyszerüen nem pörög fel. A teljesen passzív karik is kb 80-90 fok körül üzemelnek.
a tápodnak elvileg elégnek kellene lenni

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1136) prmcsk válasza popey37 (#1134) üzenetére


prmcsk
addikt

Azért linkeltem is többször ezt a tápot, mint lehetséges alternatívát, mert ennyi pénzért verhetetlen...Persze lehet azzal jönni, hogy nem 87% a hatásfoka, meg meddő fogyasztás, de vegyen már nekem valaki egy ferrarit öt milláért és 5 literes fogyasztással.

Akkor már te is meggyőződhettél arról, hogy mennyi anyag van benne és az nem véletlen.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1137) #16939776 válasza sakal83 (#1133) üzenetére


#16939776
törölt tag

Üdv!

próbáld meg hogy oldalára fordítod a gépet levett tetővel, mert ugye a meleg levegő felfelé száll...

ha így megy, akkor érdemes kísérletezni a hűtéssel.

a gyári hűtés azért van mókuskerekes ventivel megoldva, mert az akkor is tudja ugyanazt a légszállítást, ha eltakarod a beömlő nyílás egy részét. ugyanezt a mutatványt a propelleres társaik nem tudják.

ui: volt hagyományos 1 szlotos 4850 ből CF-em FEKVŐ házban, nagyon jó szellőzéssel(a kártyákból kijövő meleg egyből a házon kívülre került) és a cpu felöli mindig 10 fokkal melegebb volt a külsőnél. a mostani konfiguráció is ui. viselkedik hiba nélkül.

(#1138) popey37 válasza prmcsk (#1136) üzenetére


popey37
addikt

ár érték teljesitmény arányában teljesen verhetetlen.
simán tudja a jóval drágábbak szintjét.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1139) sakal83 válasza #16939776 (#1137) üzenetére


sakal83
addikt

már próbáltam az oldalára fordítva, az eredmény dettó ugyanaz. 83C és kész... bát több ideig tartott, h. elérje

lehet h. lecserélem a cpu felőlit egy vapor-x-esre

ha kiveszem a társát, és egyedül van akkor 65C volt a max. agyontunigolva.

ha bennt van +18C és akkor lefagy

(#1140) popey37 válasza sakal83 (#1139) üzenetére


popey37
addikt

a két karid 340 watt körül eszik full load, lehet kevés a tápod, idle 140w/db a fogyasztás

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1141) sakal83 válasza popey37 (#1140) üzenetére


sakal83
addikt

A táp a leírás szerint max 624w-t tud leadni a 12V-os ágon. Több teszt szerint a fogyasztás 482W (i7-es procival), vagy bőven alatta.
A 4870 X2-nél több mint 100w-al eszik kevesebbet, és előzőleg az volt a gépemben.

(#1142) #16939776 válasza sakal83 (#1139) üzenetére


#16939776
törölt tag

esetleg nem lehetne újrapasztázni a hűtőt?

az jelenthet pár fokot mínuszban, vagy egy 12cm-es venti csak a teszt erejéig?

(#1143) popey37 válasza sakal83 (#1141) üzenetére


popey37
addikt

az lehet, de a vga 83 foknál tuti hogy még müködőképes és nem okozhat ilyen gondot.
a tápnak meg sose nézd a leirását, a papirok szerint sokkal kissebb is elég lenne az uj vga-nak, de gyakorlatban jó ha a leirás 75%-át leadja.
indenesetre a 650W-os tápnak elégnek kell lennie, a vgaspeed.hu oldalon ugyanekkora táp van a tesztrendszerben és müködik.
probáld meg felcserélni a két vga-t / amelyik alul volt az legyen felül/

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1144) sakal83 válasza popey37 (#1143) üzenetére


sakal83
addikt

A csere már meg volt, így is 83C a limit :)

a táp biztos h. bírja, mint az előzőkben is írtam.

83C-nál már nem is csak lefagy, hanem megszűnik a vga jel :O

(#1145) monosz válasza sakal83 (#1144) üzenetére


monosz
őstag

Lehet hogy a felső kártyád elmelegszik,és egyszerűen letiltja a védelem.Próbáld meg a bios-ban a PEG2-re tenni az elsődleges VGA-t,mentsd el a beállítást,azután mikor ujra indul a gép,tedd át a monitor csatlakozót az alsó kártyába.Anno 2db X2-vel én is hasonló cipőben jártam,de ezzel a megoldással megoldódott. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1146) skitzoo


skitzoo
senior tag

sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy egy his radeon 2900pro és egy sapphire radeon 2900xt
mennyi fog e cf be? (512mb/512 bit mind2) :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#1147) leviske válasza skitzoo (#1146) üzenetére


leviske
veterán

Igen. ;) Gond nélkül.

De érdemes a PRO órajeleit megemelni, mert más esetben vissza fogja fogni az XT-t.

[ Szerkesztve ]

(#1148) skitzoo válasza leviske (#1147) üzenetére


skitzoo
senior tag

azzal nemlesz gond fullon fog menni mind a 2 :C :C
am mien táp kell mjad neki? :B :B

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#1149) leviske válasza skitzoo (#1148) üzenetére


leviske
veterán

Egy minőségi 550W-os nagyon ajánlott, de ha biztosra akarsz menni, akkor lehet, hogy elkél egy Corsair HX620. :) De erre biztosabb választ kapsz, ha itt kérdezed meg.

Amúgy milyen alaplapba lesznek téve? Mert a PCIE1.0 8X azért elkél ezeknek a kártyáknak is, tehát ha nem ROG lapod van, akkor a P45/P35/965P-re épülő lapokat érdemes kihagyni. :K

(#1150) skitzoo válasza leviske (#1149) üzenetére


skitzoo
senior tag

asrock m3a770de :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.