Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7002) Preacher1980


Preacher1980
tag

Üdv!

Hol érhető el a legújabb (14.4 driver-hez való) CAP?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#7003) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

4870X2 kártyám van, i7 920 proci, 4gb ram. Nagyon sok játékban az fps mondjuk 45 körül van, de a kártya használat nem akar 60-70% fölé menni, mindkét GPU-nál. CPU és RAM használatot is monitorozom, CPU legtöbbször 30% vagy alacsonyabb kihasználtságon megy, RAM is általában megáll 3,2 GB-nál. Ez mitől lehet, rossz optimalizáció? Régebben 1GPU-s kártyáknál nem tapasztaltam ilyet.

Egyedül a BFBC2 és a Dirt 3 a két játék aminél használja is a GPU-t rendesen, és szépen is futnak.

[ Szerkesztve ]

(#7004) Preacher1980 válasza HollyBoni (#7003) üzenetére


Preacher1980
tag

Szia!

Milyen programot használsz monitoringozásra?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#7005) HollyBoni válasza Preacher1980 (#7004) üzenetére


HollyBoni
veterán

MSI Afterburner + Aida64. Ezzel a kombóval bármit tudsz nézni.

Szerk.: FPS-ek alakulását? Ez alatt pontosan mit értessz? Én csak 1 FPS értékről tudok amit monitorozni kéne, azt monitorozza, nem tudom fájlba tud e naplózni.

[ Szerkesztve ]

(#7006) Preacher1980 válasza HollyBoni (#7005) üzenetére


Preacher1980
tag

Az fps-ek alakulását is?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#7007) CirrMee válasza Preacher1980 (#7006) üzenetére


CirrMee
addikt

Ja.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7008) energy4ever válasza Preacher1980 (#7006) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, afterburner mindenre jo! Sot en csak azt ajanlom VGA-hoz.
Csak azt allitsd be, amit tenylegesen szeretnel latni, mert ha mindent bekapcsolsz, bele fogsz zavarodni!

(#7009) Preacher1980 válasza energy4ever (#7008) üzenetére


Preacher1980
tag

Köszi, s egyébként honnan lehet letölteni az MSI Afterburnt-t, mert itt csak egy a régiek érhetőek el:

http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm

Egyébként mi az utolsó verzió belőle?

Előre is köszi!

ASUS ROG based on AMD!!!

(#7010) energy4ever válasza Preacher1980 (#7009) üzenetére


energy4ever
addikt

Jo helyen jarsz, ez a hivatalos, a legfrisebb verzioval! :)

(#7011) Hackerman


Hackerman
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy adott 2db HD 6990 videokártya és én őket hogyan tudom aktiválni,hogy crossfire-be működjön ? a Catalyst-ba kell állítani valamit,vagy csak simán összedugom a kettőt és kész?

Üdv

Laci

(#7012) KillerKollar válasza Hackerman (#7011) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Összedugod CF híddal és igen a Catalystban is be kell hogy legyen kapcsolva a CF.

(#7013) energy4ever válasza Hackerman (#7011) üzenetére


energy4ever
addikt

Alapbol ha nem engedelyezett akkor, catalystban egyszeruen be lehet allitani, utana Afterburnerrel monitorozd ki, hogy biztosan mukodi-e!

(#7014) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!
AMD 6670 -et lehet crossfirebe rakni 6850-el? Haveromnak kéne, mert 6670-ja van éppen. Egyáltalán megérné-e?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#7015) energy4ever válasza eLit-MiLan (#7014) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem kothetoek ossze, es egyebbkent sem ajanlott olyan kartyat cf-be kotni, mely nem boldogul 27-28FPS-el a mai jatekokban.
6970, 7870, gtx-660 amiket ajanlok koca jatekosoknak, es nem dragak.

[ Szerkesztve ]

(#7016) eLit-MiLan válasza energy4ever (#7015) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Rendben, köszi a választ!

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#7017) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van esély hogy a HD6850 + HD7770 CF-ben menjen? Úgy alakult, hogy mind a kettő van itthon, de nem volt még időm össze pattintani őket.

(#7018) CirrMee válasza eldiablo (#7017) üzenetére


CirrMee
addikt

A büdös életben nem, annyira semmi közük egymáshoz ilyen téren... :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7019) eldiablo válasza CirrMee (#7018) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Rá szántam magam, hasonlókat tapasztaltam. :DDD
Eladom mind a kettőt a p***ba és veszek egy jobb kártyát.
Az a baj, hogy a 7770 van amiben jobb mint a 6850, de a 6850 szépen húzható és azt a fölényt nem hozza be, csak itt-ott a 7770.
Húzni meg nem szeretnék folyton, de cserélgetni sem.

Az élet fááááj! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7020) CirrMee válasza eldiablo (#7019) üzenetére


CirrMee
addikt

Rosszul gondolkodsz. :)

A két említett kártya már első körben sem passzol össze, mivel az egyik még VLIW5, a másik a GCN arhitektúrához tartozik, ez már eleve lehetetlenné teszi a kettő összefogását. Amúgy normál CF esetén azonos GPU chip a feltétel.

Szerezz be egy 270(X) -est, azzal jobban jársz, mint a mókolással. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7021) eldiablo válasza CirrMee (#7020) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sejtettem, hogy lehetetlen, de ki tudja. Régen az volt "szlogen", hogy nem kell egyforma GPU, mint az SLI-nél.
Inkább veszek egy 7850-et olcsóért vagy egy 7950-et. Gyenge a tápom a CF-hez, de talán már a 7950-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#7022) CirrMee válasza eldiablo (#7021) üzenetére


CirrMee
addikt

Van még a hibrid crossfire (APU+gyengébb dedikált kártya párosítási lehetősége), de szerintem ott is mérvadó az architektúra, illetve nem is ilyenből akarsz építkezni... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7023) eldiablo válasza CirrMee (#7022) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

APU nem játszik nálam. Marad az erősebb, egykártyás rendszer.

(#7024) Comic


Comic
aktív tag

Sziasztok!

Dilemmázok egy csöppet, mivel a különböző "compare" oldalak nem tudnak egyértelmű választ adni a kérdésemre.

Adott jelenleg a gépemben egy Sapphire Radeon HD 4870 1Gb GDDR5-ös kártya és van egy lehetőségem leváltani 2 db Pegatron Radeon HD 5670 1Gb GDDR5 CrossFireX-re!

Melyikkel járok jobban?

(#7025) Milka 78 válasza Comic (#7024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Felesleges pénzkidobàs.Ahol működik a cf ott alïg tud alávágni egy húzott 4870-nek (van ahol egál vagy lassabb),ahol meg nem működik a cf...jobb nem is beszélni róla.
Minimum 6850/5850/6870 es karira lenne értelme váltanod,de ez alatt felejtős.

(#7026) Comic válasza Milka 78 (#7025) üzenetére


Comic
aktív tag

Nem leváltás lett volna. Két asztalink van.

1.:
Asus F1A75-V
AMD A8-3870k
2x4Gb Kingmax DDR3 1333Mhz Dual
Sapphire Radeon HD 4870 1Gb GDDR5

2.:
Asrock A75M-HVS
AMD A4-3300
1x4Gb Kingston HiperX Blu 4Gb 1600Mhz
Pegatron HD 5670 1Gb GDDR5

Van elfekvőben egy másik ilyen Pegatron HD5670-es (Tökéletesen ugyan ez)
Az asus lapba befér cfx-ben a két 5670-es, az asrock lapba viszont nem.
Gondoltam, hogy az erősebb gép akkor már legyen is erősebb!

(#7027) energy4ever válasza Comic (#7026) üzenetére


energy4ever
addikt

Most vegul mi a kerdes?
En az 1db 4870-et huznam inkabb!

(#7028) Comic válasza energy4ever (#7027) üzenetére


Comic
aktív tag

Erre voltam kíváncsi! Köszi!

(#7029) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Mekkora teljesítmény növekedés érhető el +1 r9 280x toxic-al a másik mellé?

(#7030) Montesantos válasza dodoroli (#7029) üzenetére


Montesantos
senior tag

Játék fűggő a dolog, de max 70% körül van, erős proci is kell a két kártyához. Nekem volt 2 db 7870 anno.... háát jo-jó de nem az igazi...
Nem tudom mennyiben mennek a 280x kártyák de lehet jobban járnál ha eladod és veszel egy 290x-et

Gabi

(#7031) energy4ever válasza Montesantos (#7030) üzenetére


energy4ever
addikt

2db 280X azert erosebb mint 1db 290. A max 70% azert tulzas. Tomb Raiderben, farcryban, es a tobbi igenyesebben optimalizalt jatekban 100%ban kihasznalodik a 2. kartya is! A processzor meg relativ, en egy 8350el 4db huzott 6970et dolgoztattam meg, nem volt proci limitem egy jatekban sem. Atlagban mindenhol megvolt a minimum 63FPS, atlag 120, max 240FPS. Ha eros processzorra gondolunk, akkor nem kell feltetlenul dragat venni. 2db 280x-hez elegendo lenne egy erosebb 6magos, gyengebb 8magos AMD is! :)

(#7032) Montesantos válasza energy4ever (#7031) üzenetére


Montesantos
senior tag

Ebben igazad van, azért írtam hogy játék függő, viszont ha megnézed a jelenlegi játékfelhozatalt van köztük optimalizálatlan jócskán, nem beszélve az cf-sli támogatás hiányáról.... vagy jóval késöbb jön ki hozzájuk támogatás
Nekem volt 7870 cf erőben ott volt a 290x körül de eladtam (voltak játékok amik szélsősőges fps-t produkáltak) és vettem egy nagyot : kevesebb nyűg, fogyasztás.....

Gabi

(#7033) Gtnm


Gtnm
újonc

Hali! Tudom kissé elavult,de nekem még az igazi kezdetleges crossfire-höz kéne egy kis segítség. Van egy x1550 és egy x1600 kártyám,de az istenért sem találom a catalysten belül,hogy ezek most együtt dolgoznának vagy bármilyen változást értem volna el velük. Így csináltam, két karit betettem kívül összekötöttem a kártyákat 1 vga "átvezető" kábellel mivel,h keresztbe tudtam volna csak kötni a vga kábelt ezért úgy csináltam,hogy dvi helyre ment az egyik fele és közvetlen alá pedig a vga-ba ment a másik fele és az elsődleges kártya vga kimenetére kötöttem a monitort. (pont fordítva voltak a dvi, vga helyek egyiken-másikon így egymás alá kerültek a csatik) Kerestem youtube-n videókat stb.,de édes kevés ami volt fent, a topic első felét elkezdtem olvasgatni,de beüzemelési infó szintén igen kevés volt és akkoriban még a CCC nem volt kiforva eléggé. Kérdésem jól csináltam az összekötést, és CCC-ben mit állítsak át,be vagy esetleg az alaplap biosában kéne vmit állítanom? Vagy hol látom,hogy sikeres volt a művelet. Még annyit,hogy az adapterben az elsődleges kártya adatait írja ki ebből következtettem,hogy eredménytelen a megoldásom, ccc mind a 2 kártyát felismeri és xp-m van gondolom más a kinézeti felülete így a CCC-nek. Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7034) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Hali!
Az a kérdésem lenne, hogy más gyártótól származó videókártyát egy másikkal össze lehet-e kötni? Lenne nekem 2db 280X és az egyik gigabyte a másik asus lenne. Össze lehet őket így kötni? Itt a gpu számít vagy a sorozatszám is? Vagy hogy megy ez? Köszi!

(#7035) energy4ever válasza jozsef8 (#7034) üzenetére


energy4ever
addikt

Menni fog! Kompatibilitas tablazaton az amd oldalan tudod megnezni mi mivel rakhato ossze. 4 kartyas konfigoknal nem ajanlott a kettonel tobb marka hasznalata.

(#7036) jozsef8 válasza energy4ever (#7035) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Egyik gigabyte, másik asus lenne. Csak nem tudom hogy máshol van-e a CF híd csatlakozása a két kártyán. Elvileg nem. Akkor így menne. Köszönöm!

(#7037) energy4ever válasza jozsef8 (#7036) üzenetére


energy4ever
addikt

A cf hid csatlakozo nem lehet mashol, szabvanyt kell kovetnie. De ha megis mashol lenne, akkor is hajlik az a cf hid, nem fix tomb mind az SLI-nel 2-es kotes felett.

[ Szerkesztve ]

(#7038) jozsef8 válasza energy4ever (#7037) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, akkor megveszem őket. :R

(#7039) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Egyébként az alaplap leírásában van két kép. Az egyiken egy Cf híddal van összekötve a két kártya, a másikon két híddal. Azt írja teljesen mindegy melyik módszert használom. Van abból valami előny ha 2 híddal van összekötve?

(#7040) energy4ever válasza jozsef8 (#7039) üzenetére


energy4ever
addikt

Nincsen.

(#7041) rabar01


rabar01
csendes tag

Sziasztok!

Van két sapphire hd 7770oc gépembe és több drivert is kipróbáltam hozzá. Sajnos egyik driver-nél sem kínálja fel a crossfire opciót a catalystban. Szerintetek mi lehet a hiba oka? Mindkét kártya jól működik, windows 7-ben az eszközkezelő szerinte megfelelő hozzá az illesztőprogram.

Köszönöm a választ!

(#7042) energy4ever válasza rabar01 (#7041) üzenetére


energy4ever
addikt

CF hidat felraktad ra? :F
Milyen alaplapod van? Tamogatja a crossfiret?

(#7043) rabar01 válasza energy4ever (#7042) üzenetére


rabar01
csendes tag

Természetesen felraktam. Alaplapom ASUS P8 Z68-V. Biztos, hogy támogatja.

(#7044) energy4ever válasza rabar01 (#7043) üzenetére


energy4ever
addikt

A fekete pci-e nem kezeli a cf-et. A kekben, es a feherben van a ket kartya?

(#7045) rabar01 válasza energy4ever (#7044) üzenetére


rabar01
csendes tag

Köszönöm szépen. Végül sikerült megoldani!:-) A Bios-ban kellett engedélyezni.

(#7046) Adamka0713


Adamka0713
újonc

sziasztok olyan kérdésem lenne felétek Crossfire-el kapcsolatban h nekem van egy asus hd7770 2 gb gigahertz edition kártyám és ahogy néztem ilyen néven már nem gyártanak kártyát elvileg ezt a r7 250x- nevezetűre cserélték és az lenne a kérdésem hogyha veszek a 7770 mellé egy r7 250x et az crossfire-be fog e rendesen működni ? előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#7047) energy4ever válasza Adamka0713 (#7046) üzenetére


energy4ever
addikt

R7 nem jatekra van! Ossze-vissza akadna minden. Ez a nem ajanlott kategoria mar sajnos. Inkabb vegyel egy erosebb kartyat, ami minimum 30-35FPS-el elvisz mindent! :)

(#7048) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Valaki tudna segíteni abban egy gyors leírással, hogy hogyan és mit kell szoftveresen belőni 280x cfx-hez win8.1?

(#7049) energy4ever válasza RazoR (#7048) üzenetére


energy4ever
addikt

Eleg ha az amd drivereben bekapcsolod a crossfiret. Majd GPU-z vel ellenorzod.

(#7050) RazoR válasza energy4ever (#7049) üzenetére


RazoR
veterán

ok thx! :R

Arra valami ötlet, hogy miért lehet az, hogy egy MSI K9N2 Diamond NVidia chipsetes lapban a 280x folyton kékhalált dob,viszont ha NVidia kari van benn akkor minden rendben működik???[ Bocs az offért!/OFF]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.