Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Roland06 válasza Roland06 (#2885) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv.!

Nem kaptam választ senkitől. Valószínű mert senki nem tudta!
Ezért megosztom, hogy mit olvastam -
"A CrossFire-rel kapcsolatban is meg kell említenünk, hogy több monitor egyidejű üzemeltetésére csak a CrossFire mód kikapcsolása után van lehetőségünk, ez egy nagy hátránya az összes efféle, több GPU-t összekapcsoló technológiának."

(#2902) Mansoner


Mansoner
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: Van két Ati 4850-em, viszont az egyik Gainward másik Gigabyte. Cf-ben működnének együtt jól és elég egy Cf híd hozzájuk?

(#2903) saril válasza alibaba78 (#2895) üzenetére


saril
senior tag

oké :DDD

látom! tehát megéri vennem még egy 6870-et ez a lényeg két 8x pci-e is elég! kösz

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#2904) sanchy


sanchy
aktív tag

Én is várom a választ a 2886-os hsz-re.
Köszi

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#2905) TTomax válasza sanchy (#2904) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem megy!

#2902) Mansoner
Semmi gond nem lesz,egy híd elég!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2906) Mansoner válasza TTomax (#2905) üzenetére


Mansoner
csendes tag

Köszi :)

(#2907) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Van valakinek ötlete, hogyan lehet cf-re bírni Asus P5Q-E (p45)-ös lapban 2 db 5670-est?

eddig bármilyen próbálkozásom sikertelen volt, az alsóra azt írja a CCC, hogy le van tíltva, hogy lehet aktiválni?
Természetesen híd nélküliek.

Alister from Hell

(#2908) radi8tor válasza Alastair' (#2907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hááát én azt látom a képen hogy két külön generáció: Juniper és Redwood.
CrossfireX csak azonos generációval működik.
Milyen pontosan ez a két VGA?

Nem egy 5670 és 5770 párosról van itt szó? (tranzisztorok számából mondom)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2909) Alastair' válasza radi8tor (#2908) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mindkettő 5670, csak egyik VTX3D juniper magos 620 sp-s a másik pedig redwood, 400 sp-s.
De akkor be kell szereznem egy másik junipert. klikk, az a kettő elég jó lesz cf-ben.

Alister from Hell

(#2910) radi8tor válasza Alastair' (#2909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látod, hogy a kártyák felépítése sem ugyanolyan. Nem tud CrossfireX-ben működni egy CF híd csatlakozós kártya híd nélkül....
A másikhoz nem kell híd, ott PCIe csatlakozón keresztül van összekapcsolva.

⭐ Stella

(#2911) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Üdv!
Mivel nagy bukó miatt nem lehet értelmesen kiszállni az 5870-bol, es mer szép ara lett az új daraboknak, úgy döntöttem, hogy veszek meg 1db-ot! Lenne egy kérdésem: nem kavarna be a revizio? A mostani rev.1 giga es melle vennek egy rev.2 gigat! Es kell valami extra profilt felrakni?

Üdv.atya :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2912) radi8tor válasza pottyantós (#2911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kavar be az új revizió.

Igen, a Catalist Application Profiles-t érdemes felrakni. AMD oldalán a Catalist alatt található.

⭐ Stella

(#2913) pottyantós válasza radi8tor (#2912) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Köszönöm! :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2914) Stanchore válasza Roland06 (#2901) üzenetére


Stanchore
senior tag

Hmm, ez engem is érdekelne:

"A CrossFire-rel kapcsolatban is meg kell említenünk, hogy több monitor egyidejű üzemeltetésére csak a CrossFire mód kikapcsolása után van lehetőségünk, ez egy nagy hátránya az összes efféle, több GPU-t összekapcsoló technológiának."

Meg tudja ezt erősíteni valaki, aki 2 monitort használ és mellé CF-et?

Origin / Steam: Stanchore

(#2915) BraveHeart


BraveHeart
tag

Hi All!

Tegnap óta már van mit keresnem és kérdezni ebben a topikban, így meg is teszem! ;] Előre is köszönöm a válaszokat! :R Ez az első cf-es rendszerem, korábban, ha volti is multigpu-s rendszer, akkor az 2gpu 1 nyákon felállás volt, így nézzétek el, pls, ha mások számára olyanon problémáznék, ami nem is probléma, de akkor megnyugtatást kérnék! :DDD

1.

szóval a második kártyánál miért nem veszi vissza az órajeleket alapon? :F

2.

dettó ugyanaz a két kártya, gyártó, doboz, bios, még a szériál szám is kis mértékben tér el egymástól-nagy szerencse volt a 2. kártya-, mégis más az órajel skálázása? :F

viszont vantage szerint minden stimmel...

3.

Illetve korábbi hozzászólásnál olvastam a Catalist Application Profiles-ról.. ez micsoda?mire jó?

4.

msi afterburnerrel tudom húzni mindkét karit? tehát a beállítások mindkét kártyára érvényesek lesznek vagy cf-nél más módszer is létezik?
:R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2916) emre válasza BraveHeart (#2915) üzenetére


emre
veterán

Próbálj ki másik drivert, van ami nálam is ilyen szarul kezeli a 2D-3D órajeleket.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2917) BraveHeart válasza emre (#2916) üzenetére


BraveHeart
tag

én eddig még 10.xx-esből hajtottam meg, de cf-nél már rinyált, így a legújabb catalyst-ot töltöttem le, a februárit.. 11.2-es.. akkor az eggyel előbbi legyen?
illetve nézegettem, hogy pl. az F1 2010-nél lesz külön cf-es opció valamelyik driver verzió után.. :F

:R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2918) emre válasza BraveHeart (#2917) üzenetére


emre
veterán

Hát ha te tudsz újabb drivert is kipróbálni mint a 11.02-es akkor mehet azzal is, minden más esetben régebbi drivert javaslok. :DDD
Azt hogy eggyel, vagy kettővel előbbi legyen azt neked kell kitapasztalni, vagy megkérdezed az 58xx-es topikban hogy mit javasolnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2919) BraveHeart válasza emre (#2918) üzenetére


BraveHeart
tag

:DDD a 12.10-esre gondoltaaam :P
akkor majd kipróbálgatom őket.. köszi a gyors reagálást!
:R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2920) monosz


monosz
őstag

Üdv urak!
Szerintetek,egy 5970 mit szólna egy 5850-hez,CFX-be?
Mert anno 4870X2 mellett volt egy sima 4870,és az hasított Cfx-ben.
Kösz. :R

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2921) emre válasza monosz (#2920) üzenetére


emre
veterán

4870 mellé én is tettem egy 4850-est, de az csak a 4850cf teljesítményét hozta
szóval működhet, de csodát ne várj

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2922) BraveHeart


BraveHeart
tag

...és a korábbi képemnél a busz sebességénél a @ x8 mit jelent? most csak 8x-os buszsebességen mennek a kártyák? :F

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2923) lsc válasza BraveHeart (#2922) üzenetére


lsc
nagyúr

Gondolom a lapod több kártyánál csak 8x-os sebességgel megy slotonként, de mivel 2.0-ás foglalatok az az 5870-nek szűken elég.

Az élet kegyetlen .

(#2924) BraveHeart válasza lsc (#2923) üzenetére


BraveHeart
tag

evga 760-asnál.. :Y

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2925) lsc válasza BraveHeart (#2924) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] 16 és 8x-ost is ír, a manual nálad van ha olyan lapod van, gondolom abban le van írva.

Itt [link] pl ilyennek írják a kiosztást :the allocation is 16x-16x-8x-8x.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2926) Whit3Rav3n válasza lsc (#2925) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

De 2 mindig megy 16x sávszélességgel mivel a prociban 32 lane van a pci-e-nek. Esetleg az lehet hogy nem a 16x-os portokat használja, mert legtöbbször csak 2 port megy 16x-os sávszélességgel.

[ Szerkesztve ]

(#2927) BraveHeart válasza lsc (#2925) üzenetére


BraveHeart
tag

:R 2-es, 3-as slotba raktam, mivel a 6cmes cf híd csak ezeket éri el, s a leírás szerint teljes értékű 16x-os slot mindkettő, csak az 5-ös,6-os slotok /8-asok... szóval ez a rész kizárva hibaként... :U

egyébként az application profiles-t csak feltelepítem, s kész? semmi külön állítási lehetőség vagy megjelenési felület? :F

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2928) lsc válasza BraveHeart (#2927) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt csak telepíteni kell.
Az 5-ös 6-ost meg nem értem, négy foglalat van a lapon nem ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2929) BraveHeart válasza lsc (#2928) üzenetére


BraveHeart
tag

:R akkor telepítve van.. :B

jaja...számozás csak.. az 1-es az 1x-es Pcie, a 4-es meg a sima pci-os slot, fentről lefelé számolva.. na, szóval a lényeg, hogy a 2db teljes értékű 16x-osban mennek a karik.. bár a linkelt kép tetején a névnél 16x-os van írva...

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#2930) monosz válasza emre (#2921) üzenetére


monosz
őstag

Értem.Ha netán az órajelek megeggyeznének,(5970-5850)akkor is visszafogná?
Elvileg ez alapján működik a két kártya,de lehet hogy rosszul értelmezem?
Mindenesetre kösz. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2931) Whit3Rav3n válasza monosz (#2930) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az órajelek megegyeznek alapból is, viszont a hd 5970-ben több shader van ami miatt gyorsabb azonos órajelen egy gpu mint egy hd 5850 gpu.

(#2932) monosz válasza Whit3Rav3n (#2931) üzenetére


monosz
őstag

Az okés,hogy kevesebb a shader,de teljesítményben,hozna-e a konyhára ez a párosítás?
Mondjuk,nem mintha nem lenne elég az 5970 teljesítménye,csak hát a több,az több.Kérdés,hogy mennyivel.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2933) Whit3Rav3n válasza monosz (#2932) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Sztem olyan +30-35% lenne a nyereség.

(#2934) monosz válasza Whit3Rav3n (#2933) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm a választ, :R még meggondolom.
Viszonylag jó áron lehet már hozzájutni használtan,ezért is estem gondolkodóba.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2935) legenda007


legenda007
aktív tag

2 4850-hez mekkora táp kellene. minimum?

(#2936) emre válasza legenda007 (#2935) üzenetére


emre
veterán

talán segít eldönteni

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2937) DI3S3L


DI3S3L
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan rég vásároltam egy Gigabyte Radeon HD 5770-es VGA kártyát, amivel nagyon elégedett vagyok.

Két kérdéssel fordulnék hozzátok: mivel tervezem a Crossfire kiépítését még egy ugyanilyen kártyával ezért úgy gondoltam hogy megkérdezek néhány fontosabb dolgot ezzel kapcsolatban.
Az egyik az volna hogy az alaplapom (Gigabyte GA-H55M-UD2H) támogatja a Crossfire-t, de az egyik PCI-E slot x16, a másik viszont csak x4-es sebességű. Ebben az esetben van értelme a CF-nek, várható gyorsulás, mennyiben befolyásolná ez a tényező a CF-be kötött kártyák teljesítményét?

A másik kérdésem az volna hogy a jelenlegi tápegységem 500W-os. (Superflower Atlas 500P-12P) Ez elegendő lenne-e arra hogy kihajtsa a két kártyát?

Válaszotok köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"Trance is a natural drug that will heal us all"

(#2938) radi8tor válasza DI3S3L (#2937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PCIe 4x sebesség már eléggé visszafogja a sebességet. Mentségedre váljon, hogy 5770-ről van szó, ami nem egy felső kategóriás darab. Tippem szerint a második kártya csak 60-70%osan lenne kihasználva az alaplapoddal.

⭐ Stella

(#2939) DI3S3L válasza radi8tor (#2938) üzenetére


DI3S3L
csendes tag

Értem. Már a 60-70% sem egy rossz érték véleményem szerint.

Tápegység teljesítményt illetően mi a véleményed?

"Trance is a natural drug that will heal us all"

(#2940) radi8tor válasza DI3S3L (#2939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezen teszt alapján elégnek kell lennie a tápodnak amennyiben jó minőségű a táp.
Sajnos én még nem hallottam a Superflower-ről. Próbáld megkérdezni esetleg a tápos topicban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2941) DI3S3L válasza radi8tor (#2940) üzenetére


DI3S3L
csendes tag

Rendben, mindenesetre köszönöm szépen! :)

"Trance is a natural drug that will heal us all"

(#2942) klac válasza monosz (#2930) üzenetére


klac
aktív tag

Nézd meg figyelmesen azt a táblázatot, mert az 5970 es nem megy együtt az 5850 es kártyával.
5970 - 5970
5970 - 5870
Mennek csak együtt.

(#2943) klac


klac
aktív tag

Ezek viszont HD 4890 és HD 4870X2 elég jól mennek együtt, a hőfokok is elfogadhatóak.

(#2944) Whit3Rav3n válasza klac (#2942) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nézd meg inkább te figyelmesen, ugyan nem ajánlott konfiguráció, de mennek együtt.

(#2945) trutyi


trutyi
aktív tag

sziasztok. 5770-ből 2db-ot szeretnék cf-ben használni. kérdésem az lenne hogy 5770-en belűl számít az hogy sapphire radeon vagy asus cucore vagy mi. vagy márka független csak 5770-legyen?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2946) radi8tor válasza trutyi (#2945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen mindegy a kártya gyártója, stb. A lassabb kártya szabja meg a két kártya sebességét. Ez ott lehet érdekes, ha az egyik kártya OC a másik nem. (bár lehet 5770-nél nincs is OC változat)
Tehát működni fog!

⭐ Stella

(#2947) DI3S3L válasza radi8tor (#2946) üzenetére


DI3S3L
csendes tag

De van bizony OC-s változata az 5770-es típusnak... :)

[link]

"Trance is a natural drug that will heal us all"

(#2948) trutyi válasza radi8tor (#2946) üzenetére


trutyi
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2949) trutyi


trutyi
aktív tag

RV840? ez valami Juniper akármi. ez számít hogy a másik kártya is ilyen legyen?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2950) trutyi


trutyi
aktív tag

mostanim ilyen ezezaz

[ Szerkesztve ]

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.