Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Gaboman válasza emre (#2500) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megcsinálom azokkal a beállításokkal mint amivel ott neked ment.
Nekem a Crysis és a Warhead nem megy jól, szaggat folyamatosan, még Játékos beállításon sem tökéletes, valami driver gondja lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2502) reset válasza Gaboman (#2494) üzenetére


reset
senior tag

Én a BC2 játékhoz fölraktam a 10-8a. ap.profilt, mert a kártyához javasolták. De onnantól kezdve csak hosszas várakozás után tudtam belépni a játékba, a többiek rendre elfoglaltak minden technikát és kilométerekre jártak, mire loginoltam :DDD Úgyhogy egyből uninstall profil és minden újra ok'. Sztem az csak akkor kell, ha bizonyos alkalmazások jóval jobban futnak vele; a driver ismertetőjében leírják, hogy mely dolgokat optimalizál - de az sem mindig válik be. Nem sok helyet foglal és büntetlenül el lehet távolítani / egy próbát megérhet fölrakni... Nálam az A.I. standardon megy - ide raktam föl bech-eredményeket....most látom, hogy Te is :)) Mindjárt meg is nézem.

[ Szerkesztve ]

(#2503) Gaboman válasza emre (#2500) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Heaven DX10ben a CF szerintem nem működik rendesen, mintha csak 1 kártya menne alatta, nagyon kevés FPSt kapni velük.
Rosszabb eredményt kapni mit amikor DX11 4xAA és Tessellació is be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2504) reset válasza Bernyó84 (#2495) üzenetére


reset
senior tag

(#2505) emre válasza Gaboman (#2503) üzenetére


emre
veterán

Én már egy ideje nem forszírozom a heaven-t, :N Inkább mint régebben írtam is 1-2 játék bencsmarot fogok megnézni, de majd csak meló után.
Az előző linket csak érdekességképp nyomtam be.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2506) Gaboman válasza emre (#2505) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen, én sem a Heavent részesítem előnyben, játékok érdekelnek elsősorban.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2507) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Volt a gépemen egy CF program ami arra szolgált ha nem használta ki a játék rendesen Crossfire kártyákat ennek segítségével ösztönözni lehetett hogy nagyobb %ban hasznosítsa GPU1 és GPU2őt.
De sajna formatálláskor nem mentettem le, nem tudja valaki mi lehet a neve ennek a programnak, esetleg használja valaki?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2508) emre válasza Gaboman (#2507) üzenetére


emre
veterán

csak találgatok :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2509) Gaboman válasza emre (#2508) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ő lesz az, köszönöm! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2510) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

(Külön üdvözlet a motoros kollégáknak, na mi van, motor nélkül ti is unalmatokban gépet fejlesztetek? :DDD)
Korosodó konfigom tervezem félig nyugdíjazni és újabbra cserélni, egész pontosan most a procit és lapot (meg ramot) váltanám le (E2160 @ 2.7G + 945G --> i5-750 + P55), egyelőre HD4850-em maradna; aztán a lapok nézegetése közben röviden elméláztam azon, hogy CF-es (x8+x8-as) lapot (Biostar C5XE CFX-SLI ~23-24k) vegyek-e, és akkor a 4850-em mellé akár később betehetek egy másik kártyát is.
Az első hsz alapján jól értelmezem, hogy csak azonos generáció, ill. közel azonos teljesítményszintű kártyákkal (kiv. X2-es kártyák) dolgozik együtt? Végülis ez se baj, egész olcsón kapni aprón még egy 4850-est...
Még gondolkozom ezen az egészen, hamarosan többet tudunk meg HD6xxx-szériáról is, aztán még eldöntöm, hogy
a.) marad csak egy 4850 (szűrők nélkül játszok, eddig inkább a proci fogyott el pl. pár rts-nél, a vidkari eddig mindent vitt azokkal a viszonylag magas, de nem max beállításokkal, amiket használni szoktam), vagy ha változtatok a jelenlegi felálláson, akkor
b.) eladom a régit és veszek egy, de erősebb kártyát (6750, 6770, 6850?), vagy
c.) veszek CF-es lapot és még egy kártyát.
Most utóbbi két változat közül a CF tűnik jobbnak, mert a két 4850 kb egy 5770-nel van egy árban, teljesítményben viszont erősebbek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2511) Gaboman válasza .mf (#2510) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Üdvözletem motoros kolléga! :R
Hát igen, motor most kilőve így gépfejlesztés van. :K

Most utóbbi két változat közül a CF tűnik jobbnak, mert a két 4850 kb egy 5770-nel van egy árban, teljesítményben viszont erősebbek.

Ez nem igaz, én 4870X2ről váltottam 5770CFre és a CF erősebb az eddig kipróbált játékokban mint az X2.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2512) .mf válasza Gaboman (#2511) üzenetére


.mf
veterán

Hjah, már várom a tavaszt, pedig a tél még hivatalosan el se kezdődött :( :DDD

Na jó, de ez 4850CF vs egyetlen 5770 lenne, s mivel az egy-egy 4850 és 5770 között sincs akkora nagy teljesítménybeli különbség (10- max 20%), két 4850 CF-ben egy 5770 ellen már nyer :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2513) Gaboman válasza .mf (#2512) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Úgy persze hogy erősebb lesz, egy 4890 teljesítményét meghaladó párosítást fogsz kapni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2514) reset válasza .mf (#2512) üzenetére


reset
senior tag

Esetleg a dx.11 szempont lehet - 5770 tudja, karöltve meg jól tudja :)

(#2515) .mf válasza reset (#2514) üzenetére


.mf
veterán

Jelenleg még Dx9-en vagyok, és annyira még a Dx10 sem hiányzik :)
A grafikai javulásból nem sokat láttam összehasonlító képeken, viszont sebességben mintha gyengébben muzsikálna a Dx10.1 és 11... úgyhogy egyelőre a Dx10.1 is elég lesz.
De mondom, evvel az általam vártnál kicsit kedvezőbb 6850-es indulóárral lehet, hogy az lesz belőle, hogy 4850-en még kihúzom addig, amíg lecsökken a 6850 ára és lesz használtan is, s majd akkor váltok rá, ha egyáltalán szükségét érzem. A 4850 most még egész jól bír mindent, amit dobok neki (pedig csökkentett órajelen jár, hogy kicsit hűvösebb maradjon), s pl. RTS-eknél a proci fogja vissza, tehát van még a kártyában kraft. Mint látjátok, még nagyon gondolkozok a dolgon :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2516) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem hogy CrossFire-be miként kell párosítani a videokarikat? A generációnak kell megegyezni vagy minek? Pl. 4770+4730 menne? vagy 4730+4830? 4830+4770? 4850+4770? Mi a meghatározó tényező amit figyelembe kell venni hogy tökéletesen stabil és jó legyen a rendszer?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2517) gombcomp válasza HolyFire (#2516) üzenetére


gombcomp
senior tag

Sokadszor :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#2518) HolyFire válasza gombcomp (#2517) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Értem... Akkor eszerint nem kompatibilis egy 4730 a 4770-el vagy 4830-al :F Mondjuk ezen a táblázaton rajta sincs :S:S

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2519) gombcomp válasza HolyFire (#2518) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem a 4730 / 4770 működik együtt.
A táblázatból az is lejön hogy 47xx a 47xx-el,48xx a 48xx-el működhet.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#2520) .mf válasza HolyFire (#2516) üzenetére


.mf
veterán

Amennyire én értem, a lassabbik kártya fogja meghatározni a sebességet, a gyorsabb kártya is a lassabb sebességével fog csak menni (hiába rendereli gyorsabban a saját frame-jét, a másik frame-mel meg kell várnia, hogy a lassabb végezzen). Ezért érdemes hasonló teljesítményű kártyákat összeválogatni. Aztán lehet, hogy van még benne más is, ezért ajánlnák csak az egyes családtagokat együtt, pl akár a 4850 és 4890-est is, miközben a közel hasonló teljesítményű 4850 és 4770-et nem...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2521) PageDown


PageDown
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:
A közeljövőben tervezem 2db HD6870 beszerzését, CF-ben használnám őket.
Viszont P55 chipsetes alaplapok PCI-E x16 portjai ha jól tudom maximum x8-x8-on működnek 2 kártyával.
Lenne valami teljesítménybeli különbség például az X58 chipset x16-x16-ához képest?
Köszi a választ!

(#2522) HolyFire válasza gombcomp (#2519) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Én a táblázatból azt vettem ki hogy a gpu-nak kell egy "családból" származni...ergo RV770 gpu-s modellek működnek együtt... nah de a 4730 nem azonos gpu-ra épül mint a 4770 hanem a 4870 RV770-es gpu-r mint a 4850 és a 4830...

Ezért kérdezem csak hogy valaki tud-e valami konkrétumot...Azt tudom hogy közel azonos sebességű kártyákat érdemes párba állítani...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#2523) .mf válasza PageDown (#2521) üzenetére


.mf
veterán

ph teszt
add hozzá, hogy a 4850-hez képest a 6870-nek még nagyobb sávszélesség-igénye van... Ha van rá zséd (ha már 2db 6870 árát ki tudod fizetni), akkor már inkább X58. Amúgy nem sokkal drágább már hozzá képest, mert x8+x8 CF-t tudó P55-ös lapok is egy kivételével 30k...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2524) emre


emre
veterán

Helló halló :D
erre tudtok mondani valami okosságot köszi :R

mod:
Szintén a pci-e sebesség hatása teszt

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2525) [MGC]Hege


[MGC]Hege
tag

Sziasztok, Tiszteletem! Egy egyszerű kérdésem lenne, mégpedig:
Vettem egy ASUS M4A88T-M/USB3 alaplapot és a kérdésem az lenne ,hogy milyen VGA -t rakjak bele amivel menni fog a Hybrid crossfire...? Mert úgy tudom bivaly ATI Vga-val nem nagyon megy mert azt visszafogja... Ha valaki tud linket akkor dobjon. Csak azt ne , hogy www.AMD.com mert ott aztán böngészhetek egész nap. :D köszönöm!

06-hetven/411-2265

(#2526) Gaboman válasza [MGC]Hege (#2525) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyszerű képlet, veszel egy 5850et mellé meg egy 9600GT fizikához és kész is a rendszered, vagy ugyanez 5870el.
De ami most nagyon megéri GTX460 SLIben, ugyanott vagy árban mint az 5870 +9600GTvel.
Viszont a teljesítmény jóval fölötte lesz mint az ATi párosításnak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2527) trutyi


trutyi
aktív tag

sziasztok hozzáértők. kérdésem a következő. van 2 lapocska amit megvennék de persze az alapján döntöm el hogy mit írtok.Asus M4A89GTD- Pro/USB3 és egy M4A785TD- V EVO. ami a lényeg hogy 2db videókarit szeretnék betenni vagy 2db 460gtx, vagy 2db hd5850. kérdésem az lenne hogy melyik az a lap amelyikben elmegy valamelyik kártyapáros. az evo az crossfire azt hiszem tehát abban az atik mennének? vagy menne benne az nvidia kártya is vagy mi van? segítsetek köszönöm a válaszokat

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2528) reset válasza trutyi (#2527) üzenetére


reset
senior tag

Az NV kari egyikben sem fog menni. Mindkét lap cfx-es. Én az M4A89GTD- Pro/USB3 deszkát venném. Az EVO 16x4-et, a Pro 8x8-at tud cfx-ben.

(#2529) reset válasza reset (#2528) üzenetére


reset
senior tag

Az NV kari egyikben sem fog menni ....úgy értem, hogy cfx-ben :DDD

(#2530) trutyi válasza reset (#2529) üzenetére


trutyi
aktív tag

ok köszi a választ. cfx nem tudom micsoda de ha nem megy akkor nem megy.

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2531) trutyi


trutyi
aktív tag

akkor marad a gtd lap és 2db hd5850 ati. így akkor frankó lesz ugyi?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2532) reset válasza trutyi (#2530) üzenetére


reset
senior tag

cfx = crossfirex ( két kari együtt)...Tehát, ha két karit együtt akarsz használni, akkor ezekbe a deszkákba csak az ATI karik közül választhatsz. Az 5850-es karik jók bele, mennek cfx-ben - tehát frankó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#2533) trutyi válasza reset (#2532) üzenetére


trutyi
aktív tag

köszönöm:D közben növekedett a szám:D 6850-ből lesz 2db benne. mégegyszer köszönöm a segítséget

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2534) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Ismét felmerült a kérdés bennem, hogy egy CF-et kiépítsek.
Az lenne (talán volt már) a kérdésem, hogy akinek esetleg van több konfiggal tapasztalata, kérem ossza meg velem.
Arra lennék kíváncsi, hogy egy adott konfignak van előnye, hátránya ha egy cf rendszert kell kiszolgálnia.
(amd am3, intel - p55, esetleg x58 érdekelne)

Bogyóka

(#2535) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !
Szerintetek ez jó eredmény ?
Az 5970 az 5870 szintjére van húzva, meg a proci 3775MHz-en megy !

Paranormal Cocktivity

(#2536) reset válasza cyberkind (#2535) üzenetére


reset
senior tag

Szia!
Nem rossz....Innen mazsolázhatsz eredményeket. A 3 karihoz olyan 4 GHz körüli freki azért nem ártana. Nyomass neki Unigine Heaven benchmarkot, ott a karik ereje dominál. Aztán összehasonlíthatod az eredményedet másokéval :)

(#2537) fess


fess
őstag

sziasztok
most fogok venni,egy ASUS M4A785D-M PRO alaplapot,amire hd4200 kari van integrálva.
nekem van egy 4830-as karim.érdemes lesz/lehet e ezeket összekötni hybrid crossfirex-el?

(#2538) lsc válasza fess (#2537) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem fog menni együtt, csak 24xx vagy 34xx kártyákkal. Egyébként ha a fogyasztás a lényeg a sapphire 4830 2d-ben nem eszik sokat, ha jól emlékszem 13 W körül eszik.

Az élet kegyetlen .

(#2539) fess válasza lsc (#2538) üzenetére


fess
őstag

köszi

(#2540) DoubleFe

Sziasztok! Lenne pár kérdésem. CF-et szeretnék építeni,a két választás az vagy 4830 vagy 4850 CF. Teljesítménybe mennyire lenne jó? Vagy inkább vegyek egy darab 4890/6850-et pl. ? Illetve a lapom X16/X4 (Asus M4A87TD V EVO) ,ez mennyire fogná vissza?
Köszi.

(#2541) Ragadozó válasza DoubleFe (#2540) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egy kérdés, van-e tapasztalat, hogy egy 4850, összeköthető-e egy hd4830-cal?

4830 tudtommal kevesebbet eszik, emiatt a kérdés...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2542) DoubleFe válasza Ragadozó (#2541) üzenetére

Szerintem nem köthető össze.

(#2543) emre válasza Ragadozó (#2541) üzenetére


emre
veterán

4870-e sem köthető össze a 4850-el mégis megcsináltam. [link]

A gond az hogy egy 4830CF körüli teljesítményt fogsz kapni.
Szerintem egy próbát megér, DE CSAK ha adottak a vga-k.
Ez miatt én nem vennék még egy 4850-et, vagy 4830-as vga-t. :N

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2544) Ragadozó válasza emre (#2543) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszi, külföldi oldalakon tálaltam ilyen párosítást.
Haveromnak van egy hd4830-asa, és kölcsönkérném kipróbálni a CF-et...

Igaz érdemesebb lenne enyémet eladni, és mondjuk egy HD6850-be beruházni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2545) lsc válasza Ragadozó (#2544) üzenetére


lsc
nagyúr

Összeköthető, viszont csak 4830 cf lesz.

Mod feri555 : Mivel a lapodon a 4x-es 2.0-ás az említett kártyákat nem fogná vissza.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2546) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Én mindig az egy kártyás rendszerek híve voltam, de most kipróbálnám a két kártyás megoldást is.

Felmerült bennem pár kérdés:

Mit 'ehet' (tápegység) két ilyen kártya és mekkora CPU kell a kihajtásukhoz?
Mennyire támogatják a mai játékok a két kártyás rendszereket? (Főleg az FPS-ek...)
Milyen kártyákból érdemes ezt most megvalósítani, én a HD6850-re gondoltam...elég jó best buy ajánlat, magában is szép teljesítményt nyújt kedvező áron.

No meg mit érdemes még tudni mielőtt belevágna az ember...ja és a HD69xx és a karácsonyi dömping után eshet még a VGA-k ára szerintetek? Bár ATI szépen tudja tartani az árakat sajnos...

(#2547) kecske21


kecske21
csendes tag

sziasztok olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy szeretnék crossfirébe tenni 2db hd 2900pro t ehez mekkora táp kellene MINIMUMBA ?
esetleg ha 2db 400as táppal hajtanám őket?
vagy 500W os elég lenne
meghallgatok minden lehetőséget és segítséget

CPU C2D E6320
Deszka Asus P5Q Deluxe
Memória crucial ballistix 2X1gb 1066mhz
hdd 160gb maxtor ata

(#2548) Ragadozó válasza kecske21 (#2547) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem eladás és egy HD4850...
Esetleg még 2 giga memória...

Jobban jársz...

Akkor táp is maradhat, egy jó fajta 400-as simán viszi a hd4850-et...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2549) kecske21 válasza Ragadozó (#2548) üzenetére


kecske21
csendes tag

okés de legalább kiszeretném próbálni!
tehát a kérdésem még mindig fen áll
mekkora kellhet neki minimumba?
valakinek esetleg tapasztalat?

(#2550) Ragadozó válasza kecske21 (#2549) üzenetére


Ragadozó
Ármester

hány bitesed van?
a 256-os kevesebbet eszik, de szerintem egy jó fajta 450-esnek el kell vinnie, egy 500-550 meg bőven.

[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.