Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) zack válasza Laraxior (#1240) üzenetére


zack
nagyúr

Még jó hogy mindenki megcsinálta a tesztet, csak az nem, aki meg lett kérve rá. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1252) Abu85 válasza Gaboo007 (#1250) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van itt egy config a Crysis-hez. [link] - ezt DX9-ben futtasd. Vedd le a sima AA-t, és a driverből pakold rá a játékra a Szuper mintavételt, vagy SSAA-t. 4x szvsz elég lesz. Sokkal szebb lesz a kép. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1253) Gaboo007 válasza Abu85 (#1252) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

THX! :R

(#1254) Vektor_75


Vektor_75
csendes tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni az alábbi dilemmában. Adott egy 790FX-es alaplap meg egy Phenom II X4 955 proci. Perpillanat a régi gépemből maradt egy ASUS EAH4770 kártya. égen földön értelmes áron nem találok HD5850-es kártyát, így megfordult a fejemben hogy veszek még 1 4770-est. szerintetek? DX11 nem szempont nekem, és ahogyan elnézem a játékfejlesztők szempontjából még a DX10 is csak-csak. teljesítmény szempontjából kérdezem igazából DX9. lehet hogy szentségtörés CFX topikban ilyet kérdezni, de sajnos neten nem igazán találtam összehasonlítható eredményeket. valakinek esetleg van tapasztalata hogy mit tegyek?

köszönöm előre is

üdv
Vektor

(#1255) Gaboo007 válasza Abu85 (#1252) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Nagyon keményen néz igy ki! :R

(#1256) zuchy válasza Abu85 (#1252) üzenetére


zuchy
őstag

Ha jól tudom, ez kitolja a LOD-ot nem? :U Én csak ezt vettem észre, bár lehet, hogy mást is adott hozzá, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1257) Gaboo007 válasza zuchy (#1256) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Ahogy észrevettem az árnyékolás és a texturák is szebbek lettek és talán a fények is.

(#1258) Gaboman válasza Vektor_75 (#1254) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Valamivel gyorsabb kártyát kapnál mint a 4850X2.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1259) kokoato válasza Gaboo007 (#1247) üzenetére


kokoato
aktív tag

[link]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1260) Gaboman válasza kokoato (#1259) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor gondolom most is húzod az igát!
Pedig tényleg jó lenne látni mire is képes az konfigod.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1261) kokoato válasza zack (#1251) üzenetére


kokoato
aktív tag

[link]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1262) Gaboman válasza kokoato (#1261) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Priviben is elküldheted majd pár játék eredményét ha gondolod.
Fiad esetleg nem tudja letesztelni,ő is vágja a dolgot gondolom.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1263) kokoato válasza Gaboman (#1260) üzenetére


kokoato
aktív tag

Ja, dolgozom, de lesz hétvége, remélem olvassák ezt a türelmetlenek is, bár nekik beraktam a linket!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1264) kokoato válasza Gaboman (#1262) üzenetére


kokoato
aktív tag

Felrakom ide, nehogy már szó érje a házelejét! Felrakom amit belinkeltél, meg a 3dmark06-ot, meg egy vantage-t, meg egy pár képet a game-ből fraps-al!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1265) kokoato válasza Gaboman (#1262) üzenetére


kokoato
aktív tag

Lehet az lesz, hogy szólok a gyereknek csinálja meg délután, ha hajlandó lesz akkor "cyberkind" nick-el lesz bejegyzés itt!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1266) Gaboman válasza kokoato (#1265) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tökéletes lesz szerintem mindenki számára.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1267) miller65


miller65
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Van egy Gigabyte GA-MA785GM-US2H alaplapom.
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3266
ATI Hybrid CrossfireX képes az alaplap. Sehol nem találtam értékelhető információt, hogy melyik Radeon sorozatú kártyával megy Hybrid üzemmódban. Az információk elég ellentmondóak, amiket eddig találtam. Tud-e valaki erről infót adni? Előre is köszönöm!
Üdv, Miller

(#1268) lsc válasza miller65 (#1267) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak 24xx és 34xx kártyákkal megy a hybrid cf, sokat nem nyersz vele.

Az élet kegyetlen .

(#1269) Gaboman válasza miller65 (#1267) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szia,nekem a Giga X38-DS4 alaplapomba megy együtt a 4870X2 és GTS250 Hybrid CF,azt nem tudom hogy a te lapod alkalmas e erre a lehetőségre de az X38 a teljesen jó hozzá.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1270) miller65 válasza Gaboman (#1269) üzenetére


miller65
csendes tag

Az én alaplapom nem alkalmas arra, csak egy darab PCI-E 16x hely van rajta és elméletileg tudja a Hybrid CrossFire-t. Meg gyakorlatilag is, de eddig ellentmondó infókat találtam róla....

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3266

(#1271) Gaboman válasza miller65 (#1270) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha viszont szeretnél ilyen rendszert akkor érdemes befektetni ilyen lapban vagy X48 esetleg P45be.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1272) cyberkind


cyberkind
félisten

Hali !

"kokoato" az apám megkért, hogy futassak teszteket a 4870x2+4870 1 GB cfx rendszerteljesítményéről, nos itt van ! :K

"Gaboman" kolléga belinkelte a crysis benchmarkot, ami nekem ezeket produkálta :

Sajnos ezzel így tudok szolgálni !

A 3DMark06 megállt openal32.dll hibával úgyhogy ez sincs !

Viszont itt van egy VANTAGE, mindenki figyelmébe ajánlom a gpu pontszámokat :

Paranormal Cocktivity

(#1273) cyberkind


cyberkind
félisten

Én nem tudom mi van, egyszerűen miután feltöltöttem az előző képeket nem hagy a szerver többet feltölteni, pedig itt lenne a tesszalációs eredmény és egy csomó Crysis 60-70 Fps-es kép, később próbálom !
A 9.12-óta nem raktam új op-rendszert, a Catalystok csak egymásra lettek telepítve így kaptam ezeket az eredményeket ! :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1274) Gaboman válasza cyberkind (#1272) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szép eredmény tőle,főleg hogy az én rendszeremmel 34.17FPSt kaptam csak.
47%os többlet a CFXel,persze nem egy géppel lett csinálva ezért nem teljesen egyértelmű a különbség!
10.2nél van még javulás sebességben úgy hogy érdemes felrakni,persze előtte rendesen leszedni a régit.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1275) Gaboman válasza Gaboo007 (#1234) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg tudod csinálni ezt a tesztet ugyanazokkal a beállításokkal csak a 2GPU alapórajelen menjen?

cyberkindMost 10.2es Catalystod fent,érdemes lenne tényleg tisztítani mert az nem tesz jót a gépednek ha csak egymásra teszed őket.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1276) monosz válasza cyberkind (#1273) üzenetére


monosz
őstag


Ez sem olyan rossz!! Egyszóval,kiforrott a CFX rendszer,nyilván a grafikus meghajtóknak nagy szerepe van ebben.De már éppen itt az ideje.
Nem kell még a 4xxx-s szériát temetni.Teljesítenek ezek még szépen.Mondjuk azt azért megjegyezném,hogy nem egy energiatakarékos vasak.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1277) Gaboman válasza monosz (#1276) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tudnál te is csinálni CFX tesztet Crysisban ugyanazokkal a beállításokkal?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1278) monosz válasza Gaboman (#1277) üzenetére


monosz
őstag

Megpróbálom,mindjárt nekiesek.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1279) Gaboman válasza monosz (#1278) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Előre is köszönöm!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1280) Laraxior válasza cyberkind (#1272) üzenetére


Laraxior
titán

:K ez kurvajó eredmény..nekem is csak 39 ca 40 FPs-t csinált AVGben. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1281) Gaboman válasza Laraxior (#1280) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És látod még is megszólták többen is hogy a CFX hülyeség nincs értelme,pedig mégis van,ezért mondtam hogy amíg nem próbálták miért szólják meg,tényekre kellene alapozniuk nem mendemondára,tiszta FERMI topick szindróma. :(
És akinek van és dicsérte azt meg megszólták és hogy félrevezeti a másikat,és végül mégis csak igaza van annak aki mellette tette le a voksát.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1282) Laraxior válasza Gaboman (#1281) üzenetére


Laraxior
titán

azért ha kiszámolod annyira nem jó eredmény, én arra értettem hogy jó hogy 50FPS...de ha megnézed 2 GPUhoz képest pontosan 25%ot gyorsult...és a minimum FPS semmit sem.
90pénzért mondjuk tényleg nem vészes, tekintve ez bőven megveri az 5870et...asszem :D
5970 meg ennyiért nincsen. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1283) Gaboman válasza Laraxior (#1282) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó a 4890CFedhez van 28%,nekem 34.12FPS volt átlagban a 4870X2vel,ahhoz képest igen csak szép tőle.
És a 4870X2 és 4890CF között meg van 15-20% különbség.
Ebben a 85ezres árban igencsak a legjobb vétel úgy néz ki,monosz fórumtárs is csinál tesztet,meglátjuk mit kap ő.
Mindenesetre kezd jobb kép kialakulni a CFXről,más játékokban is lenne értelme kipróbálni,letesztelni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1284) cyberkind


cyberkind
félisten

Hali !

Saját magamat szopattam meg bmp-t próbáltam feltölteni jpg helyett, de átkonvertáltam remélem most sikerül !

Itt egy tesszallációs teszt :

Mivel nem sikerült futtatnom a "Gaboman" kolléga által belinkelt Crysis Benchmarkot, mentettem képeket a gameból :

Sajnálom ha a Crysis Benchmark nem működött soha nem használtam, ha valaki megmondja hogy hogyan kell használni, akkor szívesen lefuttatom, és felrakom az eredményeket !

Paranormal Cocktivity

(#1285) cyberkind


cyberkind
félisten

"Gaboman" kolléga meggyőző volt ? :F :F :F

Paranormal Cocktivity

(#1286) cyberkind


cyberkind
félisten

"monoszz" kolléga köszönöm a támogatást, legyen szíves a 4850x2/4870x2 topikban velem együtt aprítani a hitetleneket ! :R :R :R :R :R

Paranormal Cocktivity

(#1287) Gaboman válasza cyberkind (#1284) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tesszelláció nem lehet mivel azt csak DX11es kártya tudja.
És a felbontás sem 1024x768ban lenne ideális hanem 1680x1050ben vagy még nagyobban.
A Crysi Benchmarkot egyszerű használni,beállítod a felbontást jelen esetben 1680x1050 az AA 8xra és DX10ben 64bitre teszed,GPU benchmarkot futtasd vagy a CPU benchmarkot,3szór fut le a teszt utána automatikusan kilép és mutatja az eredményt,ha végén megint azt a hibát írja ki ne foglalkozz vele csak a jobb felső kis X-re kattints rá és nézd az eredményt.
Számomra az én eredményemhez képest meggyőző az eredményed.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1288) monosz válasza Gaboman (#1279) üzenetére


monosz
őstag

Nah sikerült:

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1289) Gaboman válasza monosz (#1288) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát mindjárt besz@rok! :DDD
Azta jó életbe,hogy lett ez ennyire durván jó!
Ennyit egy 5850OC CF csinált mint amit te kaptál a 4870 CFXel,ehhez gratulálni tudok csak,most már komolyan érdeklődök egy 4870 1GB után.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1290) monosz válasza Gaboman (#1289) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm. :R
Jah,és ez egy szaros C2D E8500-as procival.Vajon mit művelne egy Quad-al? :Y
Ha van lehetőséged,szerezz be egy sima 4870 1Gb-os kareszt,az X2 mellé.Nem fogsz csalódni azt garantálom.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1291) Gaboman válasza monosz (#1290) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Már érdeklődöm a neten utána,ezt ki kell próbálnom,tényleg iszonyat jó eredmények.
Nekem Q6600 mellé lenne a CFX,a procit 3400on hajtom.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1292) cyberkind válasza Gaboman (#1289) üzenetére


cyberkind
félisten

No "Gaboman" kolléga remélem minden meggyőző volt a cfx rendszer teljesítményével kapcsolatban nekem illetve "monosz" kollégának egyforma vasunk van remélem hogy a fotók és a tesztek meggyőztek és a hitetlen kollégák beismerik hogy vesztettek !
:)) :)) :)) :)) :DD :DD :DD :DD :C :C :C :C

Paranormal Cocktivity

(#1293) cyberkind válasza Gaboman (#1291) üzenetére


cyberkind
félisten

Kevés lesz, proci limit várható ! :( :( :(

Paranormal Cocktivity

(#1294) Gaboman válasza cyberkind (#1292) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem tetszik az eredmény ez tény és való,utánajárok hol lehetne jobb áron szerezni 4870 és ha a GTS250 elmegy akkor beszállok a buliba.
Majd akkor tekerek még rajta feljebb,3.6 környékén már elegendőnek kell lennie,bár nagy AA társaságában már nem a proci szokott lenni a gyenge keresztmeszet.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1295) monosz


monosz
őstag

Kb.1 évvel ezelőtt Giga X38 Ds4-em volt,benne 2Db 3870X2 CFX-be.Akkor még nemvoltak a driverek ilyen szinten jól kihegyezve a crossfire rendszerre,és már abban az időben is így muzsikált a CFX.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1296) Gaboman válasza monosz (#1295) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem most van GA-X38-DS4 lapom,gondolom teljesen jó lesz a CFXhez.
Kíváncsi vagyok ha nem bántom a procit mekkora lesz a különbség a sima X2höz képest.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1297) monosz válasza Gaboman (#1296) üzenetére


monosz
őstag

Az X38-as lap tökéletes a CFX-hez.A teljesítmény növekedés persze játék függő,de nagy általánosságban Kb.40-60%-os plusszt hoz ha mellé teszel egy 4870 1Gb-os kareszt

Csak kíváncsiság képpen,a 3Gb ram hogy megy neked Dual-ban?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1298) Gaboman válasza monosz (#1297) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sehogy,majd most lesz hozzá 2x2 Geil Ultra 1200Mhz

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1299) monosz válasza Gaboman (#1298) üzenetére


monosz
őstag

Na az igen. :K Azok majd sepernek,mint a veszedelem. :C
Sokat számít hogyha Dual-ban működnek a ramok.(teljesítményben)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1300) Gaboman válasza monosz (#1299) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Stalker CoP Benchmarkot is le tudnád nekem tesztelni?
1680x1050ben lenne jó ezekkel a beállításokkal.
Nálam 1600x1200ban ment a teszt,de az 1680x1050 is tökéletes lenne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.