Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Laraxior válasza hackeeeee (#2050) üzenetére


Laraxior
titán

alkalmas,csak lassú lesz :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2052) hackeeeee válasza Laraxior (#2051) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak azért kíváncsiskodok, mert néztem más tesztet, ahol 5870-nel nézegették a sebességeket, és a 16* PCI-E-hez képest 5-10%-al volt lassabb a kártya a 4* slotban. [link]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2053) Laraxior válasza hackeeeee (#2052) üzenetére


Laraxior
titán

mutatok én neked általam mért eredményt,higyj akinek akarsz ;)

P35 lapban VS. P45 & X48

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2054) hackeeeee válasza Laraxior (#2053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, hát nemtom.. :) Nah mindegy, mer 1 kártyával nekem meg egy 5750 meg sztem kevéske lenne.. :\ 5850 meg most még drága.. Nah midnegy, azért köf.

Véleményem szubjektív...

(#2055) hackeeeee válasza hackeeeee (#2054) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah meg a másik dolog, hogy max 1680*1050-es felbontás játszik, ez fölé nem nagyon hiszem, hogy megyek manapság. (még).

Véleményem szubjektív...

(#2056) Lcp


Lcp
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült berakni 2 Firepro V5700-as karit CF-be. A tesztek után felmerült bennem pár kérdés.

Az első teszt a Specviewperf 10 volt. Ott nemekem a legfontosabb érték a 3ds max, ahol 1fps-el lett több CF-be mayában ment fel a legjobban de ott is 192-ről 225 köré. Próbáltam 3D Mark6-ot, itt megduplázódott az érték. Aztán jöttek a saját programjaimban a tesztek. 3ds max 2010-ben volt egy komplexebb jelenetem és ott egyáltalán nem vettem észre javulást, és a kiírt fps sem lett nagyobb. Psben utánaolvastam és sajnálattal olvastam, hogy nem támogat dual gpu-t.

Létezik, hogy ennyit ér a Crossfire pont azokban a progikban amire ki lett fejlesztve? vagy csak valamiről nem tudok?

Nem tudom, hogy van-e még valami beállítási lehetőség a CrossFire-nél? mert eddig csak egy bekapcs pipát találtam catalystban.
Valahol láttam egy képet ahol leírták hogy a 2 kártya nem minden feladatot végez folyamatosan, hanem az egyik ezt csinálja, a másik meg azt. Nem lehet valahogy úgy beállítani, hogy mind 2 mindennel foglalkozzon?

(#2057) kokoato válasza Lcp (#2056) üzenetére


kokoato
aktív tag

Röviden!
Az összes beállítási lehetőség kimerül azzal, hogy beteszed a pipát, vagy sem, illetve a bios-ban betudod állítani hogy melyik kártya legyen a megjelenítő, értelemszerűen a másik csak számolni fog! Olyan nincs hogy mind a két vga csinál mindent!
Progik illetve game-k? Amiben nincs megírva cf támogatás, az nem is használja, mintha ott sem lenne!
Röviden ennyi!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2058) Lcp válasza kokoato (#2057) üzenetére


Lcp
csendes tag

Köszönöm, akkor a progik körül kell keresgélnem!

(#2059) olizsoli


olizsoli
tag

Sziasztok
CF-be van 2 5770-em XP-n tökéletesen ment mind2 a 10.4es driverrel, ma felraktam egy 64bites Win7et(persze drivert is 64bites win7hez valót tettem fel) és az egyik kari órajelei full nullán vannak. Másnak is van ilyesmi problémái?Ha igen, van rá vmilyen hotfix?

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#2060) Andrew_31 válasza Lcp (#2058) üzenetére


Andrew_31
Modder

Sajnos pont a 3d-s progik nem hsználjk. :))

(#2061) kokoato válasza olizsoli (#2059) üzenetére


kokoato
aktív tag

Én is jártam így egyik napról a másikra! Az egyik kártya nem indult el valamiért, pedig hónapok óta hozzá nem volt nyúlva. Valamiért nem érintkezett rendesen a PCIe slotban, kihúztam, bedugtam, aztán megjavult, azóta is megy!
Csak tipp, nálam ez volt! Próbáld meg, hátha ez segít! Ha nem, akkor utána is ráérsz keresgélni.Vagy cseréld meg a két kártyát, és úgy nézd meg, egyenlőre azt kell tisztázni hogy jó-e a vga, vagy az alaplap slotja!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2062) olizsoli válasza kokoato (#2061) üzenetére


olizsoli
tag

Hát megcseréltem a 2 karit, és semmi az egyiknek 0 órajelek, viszont biztos h mind2 működik, mert monitorra megkapom a cuccot akármelyikre csatiztatom.
Alaplap slotja meg szerintem jó, mert akkor nem is észlelné hogy egyáltalán van ott vmi, szerinte legalábbis. Azért köszi a segítséget

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#2063) 505th Echo válasza olizsoli (#2062) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Hi!

A Control Centerben nezed?

(#2064) olizsoli válasza 505th Echo (#2063) üzenetére


olizsoli
tag

Máshol is lehet?:D

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#2065) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok.
Csak nem találok olyan oldalt ahol le lenne irva a hibrid crossfire milyen kártyákat müködik.
Valaki egyszer belinkete,de nem találom.
Tudtok segiteni ebben?

(#2066) 505th Echo válasza olizsoli (#2064) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Sztem az Msi Afterburner is tudja.

(#2067) 505th Echo válasza Silentfrog (#2065) üzenetére


505th Echo
csendes tag

Ez segit vmit?

[link]

(#2068) Silentfrog válasza 505th Echo (#2067) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen segit köszönöm.
Ez a lista szerint ,nem használhato semelyik 4XXX sorozatu kártya hibrid crossfire nek?
Akkor ez az egész turot sem ér,honnan szüljek én ilyen kártyákat amikor már lassan csak 5xxx sorozatot lehet kapni... :F

(#2069) olizsoli válasza 505th Echo (#2066) üzenetére


olizsoli
tag

Azzal még nem néztem, de mind1 mert teljesítménybe látszik hogy csak egyet használ. :S új drivert hanyadikán adják ki nem tudjátok?

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#2070) Sanyix


Sanyix
őstag

cső!

hamarosan hozzájutok ingyen egy sapphire hd3870-hez 512 mega gddr4-el, és jelenleg van egy asus hd3850 512 mega gddr3-al. Ezeket szeretném crossfire-be kötni egy 790GX-es lapban. Valami probléma esetleg felmerülhet ebben? :)

Ja és milyen összefüggések keletkeznek ilyenkor a lapra integrált radeon hd3300-al kapcsolatban? Ki lehet kapcsolni a 2 kártyát kis terheléskor, hogy az integrált dolgozzon, vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2071) Gaboman válasza Sanyix (#2070) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem lesz értelme összekötnöd őket,le fogja butítani a 3870et,nem igazán fog jól működni a dolog.Csak azonos kártyákkal van értelme összekötni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2072) Sanyix válasza Gaboman (#2071) üzenetére


Sanyix
őstag

butítani :DDDD ja az a 20 mhz gpu órajel különbség biztos sokat számítana(tudod, akkor még csak ilyen különbségek voltak az 50 és 70-esek közt, nem tiltottak le sp-ket is mint mostanság). Memóriák meg kártyák belső "gondjai", függetlenek egymástól. Egyébként tényleg nincs értelme, mert egy 20k-s lap kéne hozzá, annál meg nem sokkal többért már lehet venni egy 4850-est, ami kb ugyanolyan jó, de kevesebbet fogyaszt. Meg van ez oldva hogy a cf tényleg csak a pénz nem számít esetekben legyen nyerő.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2073) TTomax válasza Sanyix (#2072) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 20Mhz,az több mint 100...arról meg gondoskodtak a 3850 tervezésekor,hogy olyan fesszabályzó kerüljön a nyákra amivel az életben nem lehet utolérni a 3870-et... mindig ott marad az a 10-15% difi...ugye arrol nem is beszélve hogy a hütésen is annyit spóroltak,hogy cserélni kelljen ha vmoddolni akarsz...a memoriáról ne is beszéljek... a 70-en 0.8ns-es mig a 50-en 1.1ns késleltetésű memóriát használnak,és a mem. vezérlő már "csak" 256 bites igy bizony az is megérződik...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2074) Sanyix válasza TTomax (#2073) üzenetére


Sanyix
őstag

pedig sokan megtették, emellett a hűtésen annyira nem spóroltak, hogy egy szép nagy rézdarab van a 3850-esen, amivel még a legnagyobb kánikulában, 28 fokos szobahőmérsékleten sem lépi túl a gpu a 60 fokot sem :) (persze nem a hajszárítós hűtőset kell venni :))
És sajnos a 70-esen is "csak" 256 bites a memóriavezérlő, mivel 512 bites csak a 29xx-as szériában volt(amire te gondolsz az a 36xx ott már csak 128 bites), és mint írtam akkor még semmit sem változtattak a gpu-n azonos számszérián belül, csak a rá kötött memória ajánlásában és az órajel ajánlásában (ezt persze simán áthágták a gyártók ugye elég sokszor).

De mint mondtam felejtős a dolog, a lap ára miatt, inkább csak berakom a 3870-est, és nyerek néhány százalékot, persze csak miután meghallgattam annak elég csöndes e a sajnos ref hűtője.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2075) Gaboman válasza Sanyix (#2072) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Butítani bizony,mert Mhzben igencsak le lenne.Az a te 20Mhzed kicsikét azért több,nem is olyan kicsikét,ami jelent bőven teljesítményben visszaesést.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2076) Laraxior


Laraxior
titán

toltam egy Furmarkot
940es GPUval. Meg a 975MHz ramot feltettem 1000-re. Sajna a vaporX-es 1050et nem birja :W
100% ventivel nem ment 80 fok fölé egyik GPU sem :C
vezérelt ventivel is úgy csinálta hogy 80 körül maradjon,de akkor 82%os ventivel mozgott

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2077) tzsolesz válasza Laraxior (#2076) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sajna a vaporX-es 1050et nem birja

Ati Tray Tools-ban nem engedi emelni kicsit szoftveresen a fesz értékét? Mert én úgy tudtam stabilizálni a 750/1100 pl. a 4850-emen. :K

De gondolom azt már próbáltad.

(#2078) Laraxior válasza tzsolesz (#2077) üzenetére


Laraxior
titán

csak a sima ref kártyán engedi, ezen a new desing-en nem lehet,csak be tudom állitani mennyire vegye vissza a GPU feszt. De hát könyörögöm igy is két programmal tolom.
Catalyst-ben a tuning, Riva tuner a monitorozás, meg tegyek fel egy ATT-t, hogy... :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2079) tzsolesz válasza Laraxior (#2078) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az Ati Tray Tools monitorozni is jó. nekem jobban bejön, mint a Riva. Ráadásul ha Ati Tray tools-al tuningolsz, akkor lesz PowerPlay is, és ráadásul el felejtheted a CCC-t is. Minden az egyben. :K

(#2080) Laraxior válasza tzsolesz (#2079) üzenetére


Laraxior
titán

att meg a tray tools az ugyanaz?mert mindenhol azt látom hogy nem... :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2081) kimi02


kimi02
őstag

A 4870-es mellé be lehet rakni egy 4670-es kártyát ? Mindegyik 512-es.

Az órajel ugyan az mindegyiknek.

Gyárilag 750/1000

[ Szerkesztve ]

(#2082) Laraxior


Laraxior
titán

az a baj ezzel hogy az egyik kártyát szépen lekezeli,de a másik... :Y :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2083) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2084) TTomax válasza kimi02 (#2081) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2085) tzsolesz válasza Laraxior (#2082) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jah, igen, a CF-el ban baja az ATT-nek.

(#2086) PiE137


PiE137
senior tag

Szevasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert még soha nem volt crossfire megoldásom, csak szimpla karis. :DDD
Adott 2 db teljesen ugyanolyan Sapphire HD3870 Toxic videókari, ezeket szeretném majd a jövőben összeláncolni... :D
Az első kérdés, h milyen gépet vegyek alá? Vmi újat tervezek, v LGA1156-os core i3 v core i5 megoldást, vagy am3-as amd-t X4-es v X6-os procival...
Melyik típusú alaplap fogja jobban kihajtani őket? :F
A másik kérdésem, h ezeknél az újabb chipset-es alaplapoknál szükség van-e még kábeles v hidas összekötésre, v simán kommunikálnak egymással a PCIe bus-ok?

Bocs, ha lámák a kérdések, és előre is köszi a help-et... üdv.

(#2087) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

A kérdésem annyi lenne, hogy a Hybrid CF-et milyen vga-ig lehet működésre bírni? Adott egy Giga 785GT-UD3H lap, ugye integrált HD4200-al, és lehet akkor dobnék mellé vmi karit, hogy mennyen, ha már van. Na meg persze a másik kérdés, ez win7 alatt is működésre bírható?

Előre is köszi a választ. :R

Véleményem szubjektív...

(#2088) wolf523


wolf523
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy van egy 790xta-ud4 lapom es hogy lehet szabalyozni a slotok sebesseget?(x16,x8) erre gondolok
Üdv

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#2089) ricsi99 válasza PiE137 (#2086) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Cf hid az nem árthat ,amugy is adnak a karikhoz
alaplapnál meg minimum 8x- 8x legyen a 16x- 4x es lapok nagy mértékben lelassithatják a 2 kártya teljesitményét.
Procibol meg pénztárcafüggö....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2090) Silentfrog válasza hackeeeee (#2087) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy pár hozzászolással fejjebb nagyon hasonlot kérdeztem,engem is érdekel a téma
Igy egy pár napja keresgélek és ezt találtam
"HD2400Pro, HD2400XT, valamint a HD3450/HD3470 GPU-k támogatják a Hybrid crossfire-t."
Az 5xxx sorozatrol semmi infot sem találtam,egy ideig szo volt rola,hogy a belépószintü kártyák támogatják.de nem tudom mi lett belőle
Win7,vista kell hozzá Xp alol nem megy a hybrid crossfire

(#2091) hackeeeee válasza Silentfrog (#2090) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg HD4650-ig van, vagy ez nem azt jelenti? Mert ugye nekem HD4200 az integrált GPU a 785G-s lapon. És tudtommal ez ezekkel a VGA-kkal megy együtt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2092) Sanyix válasza Gaboman (#2075) üzenetére


Sanyix
őstag

nem sokat, most felhúztam 770 mhz-ra, amit az overdrive enged. Kb arányosan gyorsult, ami azért nem sok, mint a 100mhz sem.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2093) Silentfrog válasza hackeeeee (#2091) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lemegyek hidba tényleg! :D
Egy másik atis oldalon nincs benne a támogatottsági körben.
Belinkelem.
Ott nem irja a 4xxx sorozatot csak amit leirtam
Hihetetlen ,hogy erről senki sem tud biztosat.

(#2094) Silentfrog válasza hackeeeee (#2091) üzenetére


Silentfrog
veterán

[link]
Itt nem irja a 4es sorozat egy kártyáját sem pedig szerepelnek a listán.

(#2095) hackeeeee válasza Silentfrog (#2094) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, jah. Viszont amit én linkeltem az 785G-s chipkészlet.

Véleményem szubjektív...

(#2096) Silentfrog válasza hackeeeee (#2095) üzenetére


Silentfrog
veterán

Bár amit belinkeltél ott sehol sem irja a hybrid támogatást.
Ugy néz ki mintha azt irná,de nincs leirva

(#2097) hackeeeee válasza Silentfrog (#2096) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a lapomra rá van írva. :D

Meg ez van írva: " A rendszerek Hybrid CrossfireX támogatással alapból rendelkeznek, így megfelelő videokártya alkalmazásával az IGP és a dedikált GPU együttműködik, és növekszik a rendszer videó teljesítménye. Természetesen CrossfireX támogatással ellátott alaplapok is készülnek az új lapkakészlet felhasználásával. " [link]

Véleményem szubjektív...

(#2098) Silentfrog válasza hackeeeee (#2097) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem is integrált 4200 van meg egy 4850.
Ha a játékokban uborka szezon van akkor ki szoktam venni a "nagy kártyát"
Jo lenne ha egy viszonylag erős és keveset fogyaszto kártya mint a 4650, menne hybrid modban.és nem kellene állandoan kártyát cserélgetni.
Keresgetek akkor infot a neten. jo e végülis

(#2099) hackeeeee válasza Silentfrog (#2098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okés, ha találsz valamit max ozd meg légyszives. Én nem nagyon keresgéltem, csak kérdeztem.. :)

Véleményem szubjektív...

(#2100) Silentfrog válasza hackeeeee (#2099) üzenetére


Silentfrog
veterán

Rendben.
Én meg keresgéltem de nem nagyon találtad eddig infot.
Bár érdekes lenne ha csak 3xxx kártyákat támogatna ami már szinte elérhetetlen ujan majdcsaknem ugy mint a 4xxx sorozat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.