Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) cyberkind válasza Gaboo007 (#1599) üzenetére


cyberkind
félisten

Egy Vantage-t kérhetünk ?

Paranormal Cocktivity

(#1602) Gaboman válasza cyberkind (#1601) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Létszí csinálj Resident Evil Banchmarkot,belinkeltem a letölthető tesztet.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1603) Gaboo007 válasza Gaboman (#1600) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

CoP 4*AA-val: [link]

(#1604) Gaboo007 válasza cyberkind (#1601) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Physx-el, de csinálok egyet Physx nélkül is:

[ Szerkesztve ]

(#1605) Gaboo007 válasza Gaboman (#1602) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Rögtön! :R

(#1606) Gaboman válasza Gaboo007 (#1603) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szép,szép az bizonyos!
Ha lesz időm elviszem hozzád a 4870X2 karit és letesztelheted CFXben a gépedben.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1607) Gaboo007 válasza Gaboman (#1606) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Igen én is kiváncsi lennék rá mit tud egy i7 alatt, csütörtökön lesz is nálam egy XFX 4870XXX! :R

[ Szerkesztve ]

(#1608) Gaboman válasza Gaboo007 (#1607) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát én is mert a te géped egy állat,biztos hogy jobb eredmények születnének mit itt a többi CFX tulajnak a gépén.
Sőt az OCs órajelekről még nem is beszéltünk.
Hát nem laksz közel sajnos! :(

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1609) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

RE5 1680*1050 4xAA minden High, Blur bekapcsolva: 193,7 FPS

[ Szerkesztve ]

(#1610) Gaboman válasza Gaboo007 (#1609) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hohó ez tényleg kegyetlen eredmény! :C

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1611) Gaboo007 válasza Gaboman (#1610) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Far Cry 2 1680*1050 DX10 4xAA Ultra: Átlag:147,49 Max:202,54 Min:112,72 (csak igy fért ki a teljes eredmény!)

(#1612) Gaboman válasza Gaboo007 (#1611) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nálam RES5 CPU limites úgy néz ki,4xAA és 8xAAnál is szinte ugyan az az eredményem.
Sajna FC2 már nincs fent nekem így nem tudom letesztelni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1613) Gaboo007 válasza Gaboman (#1612) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

RE5-nél ahogy a teszteket néztem elég jól teljesitenek a 4870X2-ök kb 20%-al gyorsabbak a sima 5870-nél! :K

(#1614) Gaboman válasza Gaboo007 (#1613) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg ugye még most is az új driverekkel egy 4870X2 kb10%al gyorsabb összességében egy 5870nél a kiadott hivatalos tesztekben.
Nagyon szépen teljesítenek még mindig ezek a kártyák,és kellőképpen jó áron lehet már hozzájutni használtban.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1615) Gaboo007 válasza Gaboman (#1614) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Én is csak azért vettem meg az 5870-eket mert nagyon jó áron voltak! 70K volt a Sapphire és 75k volt a Gigabyte, ráadásul a Sapphire vatta új volt és a Giga is csak 4 hónapos. :)

(#1616) Gaboman válasza Gaboo007 (#1615) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az bizony tényleg jó áron volt annyiért még nem láttam sehol sem 5870et.
Az is nagy szám volt amikor a 4870X2ből 48ért is volt eladó meg 50ért is több darab.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1617) Gaboo007 válasza Gaboman (#1616) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Kitört a pánik a fermi megjelenése elött és nagyon jó áron voltak pár napig az 5870-ek... :D

(#1618) fsb1000 válasza Gaboman (#1616) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bezony... sikerült is szerezni egy ilyen "kazánkát", zuhannak az árak.
najó.. csak vicc volt, még nincs a gépemben, csak sejtem hogy meleg lesz,

Viszont szeretném kipróbálni a 3GPU-s CFX-et, ezért a 4870x2 mellé kéne valami, akár kölcsönbe is. Szerintetek 4890 vagy 70 legyen?

Illetve volt aki már látott 4 GPU-s CFX-et?
Ha müxik akkor mi lehet az előnye/hátrány a 2x4870X2-nek a 4870X2+48xx párossal szemben? (a hőleadáson kivül)

Ebben a tesztben a 4870x2 alig skálázódik tovább ha 3,4 GPU-ra kiegészül a cfx: [link]

///

Abu85 szerint már megszünt a microstuttering (SLI-ben azért még ott van) és most szeretném megnézni 2 és 3 esetleg 4 GPU-val ATI fronton is.

Azért volt aki 58xx-vel is tudta még mérni: [link]

(#1619) Abu85 válasza fsb1000 (#1618) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olvasd már el mit írok!!! A microstuttering már rég megoldott probléma mindkét oldalon. Csak azért tartják a felszínen a gyártók, hogy eltereljék a figyelmet a megoldhatatlan jelenségekről. Pl.: Input Lag.
Légy szíves legközelebb, ha írsz egy Abu85 szerint ... kezdetű mondatot, akkor inkább linkeld a hsz-emet, mert elég sok sületlenséget olvasol ki a hsz-eimből.

3-4 kártya esetén húzd fel a procit 5 GHz-re és skálázódni fog. Még a HD 5970 is platformlimites a legtöbb szituációban, miért várjuk el, hogy 3-4 GPU jól skálázódjon.

Érdemes ezekről a technikai részletekről: Beyond3D-t, Rage3D-t vagy Hardware.fr-t olvasni. A PCGamesHardware elég sok hülyeséget ír le.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1620) fsb1000 válasza Abu85 (#1619) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igazad van.. pontatlanul írtam. Ahogy most is irod az a helyes "szerinted":
"A microstuttering már rég megoldott probléma mindkét oldalon"

Ennek ellénére az userek még mindig tudják mérni, azt a ... bárminek is nevezzük dolgot.
A platformlimitben nem értek veled egyet: furmark alatt nincs platformlimit, VGA limit van.

Persze tudom (tőled!)... a furmark nem mérvadó, az ATI nem is foglalkozik vele.
De én igen, mert abban látszik legjobban a jelenség.
(de a Haven 1.0 demo is pont ezt mutatja)
Nézz be az SLI topicba is, oda is rakok eredményeket, meg ugyanezt a képet.

/////

Azért próbállak idézni, vagy "szerintezni" mert a PH!-n meghatározó véleményformáló vagy.
De nem mindenki ért veled egyet és nem mindenki tartja kiegyensúllyozottnak a gyártók termékeiről irt cikkeid.

Én még nem döntöttem ezekről a vélekedésekről, de úgy gondolom nagy felelőséged van, bármit is írsz egy cikkben vagy a fórumokban.

(#1621) Gaboman válasza fsb1000 (#1618) üzenetére


Gaboman
nagyúr

4870 1GB jó lesz hozzá teljesen!
Én max egy 4870X2+48701GBra neveznék be helyedben!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1622) Abu85 válasza fsb1000 (#1620) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyan mérésekkel, amik mellé nem raktan egy GPU-s eredményt, mert ha raknának, akkor hasonló lenne a grafikon. Ehh ... nem véletlen, hogy a komolyabb hardver oldalak nem foglalkoznak ezzel. A technikai szempontból úttörő Beyond3D és a Rage3D sem írt ezekről, tudják, hogy ez pár soros késleltetéssel kezelhető jelenség.

És a Furmarkra mióta csinálnak Multi-GPU optimalizációt? Megy az alapértelmezett profil és vagy működik vagy nem. :)
És most ezzel mit csináljunk ha neked csinálja, de a tesztekben nem tesznek róla említést, mert nem veszik észre. Lehetséges, hogy egyedi a probléma?

Csak te leírtad, hogy szerintem az SLI-ben még van microstuttering, amikor mondtam, hogy ott sincs, mert az NV programozói is jártak iskolába és tudják, hogyan kezelhető a jelenség.

Mégis mit vártok tőlem? Dicsérjem az NV-t, mert a hardver fejlesztése helyett inkább a piac monopolizálásán dolgozik a zárt szabványaival? Ez lenne az érdekünk? Egyetlen gyártó, egy specifikus zárt rendszerrel, ami ellen senki sem tud majd fellépni? Persze a Fermi megjelenésével ez a stratégia erősen vesztett értékéből, de nyilvánvaló mi a törekvés. Konkurens mellett ez a GPU piac értelmét veszti a vállalat részéről. Most is láthatod mi történik. Az Intel kicsinálta az integrált GPU bizniszét, míg az AMD túl gyorsan fejleszt, amivel nem tudják tartani a tempót. Csak a zárt rendszerek terjesztése a járható út, ekkor nem számít, hogy mennyit teljesít a hardvered, más nem képes futtatni a programot/effektet. Persze ez sokat ront a piac értékén, de a semminél ez is jobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1623) fsb1000 válasza Abu85 (#1622) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az a véleményem, hogy nem az a gond, hogy a furmarkban csinálja, hanem pl a GTA4-ben meg a COD5-ben meg a Dirt2-ben is.

Csak sokkal nehezebben kimérhető, kivéve ha megállunk egy helyen, hogy az fps ne ingadozzon dinamikusan. Ezért ajánlom a Haven 1.0-át. Az szép egyenletes menetű.
És igen... az ATI 1 GPU-s konfigokban is mérhető hasonló akadás jelenség.
NVIDIA-nál még nem tapasztaltam, de mások már beszámoltak róla.

Van akit zavar, van akit nem.
Engem zavar, mert látom, és egy 100K-s VGA-nál az elvárásaim közé tartozik, hogy ne legyen ez a jelenség. Egy 100K feletti CFX vagy SLI esetén is.
És kevéssé érdekel hogy a Beyond3D és a Rage3D sem írt ezekről, ha egyszer megfájdul tőle a fejem.

Amiket mutatok, azt bárki kimérheti egy frapssal és mindenki maga döntheti el hogy játék közben zavarja vagy sem.

Ha van megoldás, akkor kérlek írd meg milyen konfiggal és milyen driverekkel nem fogom ezt tapasztalni a felsorolt játékokban.
Kösz!

(#1624) Abu85 válasza fsb1000 (#1623) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az én konfigomban nem tapasztalok problémát még furmark mellett sem. Egyébként ha engem kérdezel szoftveres problémára tippelek, mert a tesztekben sok a különböző konfig és ott sem említenek problémát. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1625) fsb1000 válasza Abu85 (#1624) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, akkor fogadjuk el, hogy a probléma nem létezik (bocs.. megszünt már).

Amelyik játék vagy bench akadozik, dadog akár SLI-vel, akár CFX-vel netán 1GPU-val, az vagy szarul van megírva vagy a VGA gyártók nem támogatják, nem készítenek hozzá profilt esetleg gátolják a futását.

Kár hogy nem létezik hivatalos gyártói tesztelő program az userek részére.

(#1626) mad1


mad1
veterán

Volna nekem 1 p35os p5k pro alaplapom 4870el.
2 x PCIe x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode) supports
Az volna a kerdesem hogy ez most 1x16 es 1x4 es pcie slottal rendelkezik ugyebar.
Na most... maximalisan milyen vgat hajtana ki az a 4x es slot?vagy4670bol hany szazalekot lehetne kipreselni szerintetek?vagy hadjam a fenebe dobjak bele 1db 8600gt t fizixnek?
Tudom keves hozza de tobb mint a semmi. :))

Ne szemetelj ! = Steam

(#1627) Abu85 válasza fsb1000 (#1625) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy valamelyik program befolyásolja a driver működését. Esetleg egy windows frissítés. Láttunk már erre példát - nagy kurzor bug.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1628) Zoo123 válasza mad1 (#1626) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szerintem p35-ös chipset-nél felejtsd el a crossfire-t!

Nekem is p35 lapom van (Asus p5k) és én próbáltam 4890-es mellé berakni egy 4850-est.
Az eredmény katasztrófálisan rossz volt. :(
Ha benne volt a 2. kártya, teljesen mindegy melyik, akkor a teljesítmény az egykártyás teljesítmény felére, harmadára! :Y esett vissza, ilyen fokú szaggatást én még nem láttam! :(((

Működött a crossfire, mert CCC-ben is megjelent a 2. GPU és kiírta hogy Crossfire-X mód aktív, csak hát éppen a PCI-E 16x, 4x -es felállás agyonvágta a teljesítményt.
A 4x slotba maximum fiziksznek való kártyát tegyél, igazándiból arra való.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1629) palazzo


palazzo
csendes tag

Akit erint:
[link]

(#1630) mad1 válasza Zoo123 (#1628) üzenetére


mad1
veterán

Aha ertem :) thx...es 1db 9500-9600gt bol mennyit lehet kihozni fizixhez a 4x slotbol?Mert ha mar physx akor mar nem artana 9600gt kb.

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#1631) Zoo123 válasza mad1 (#1630) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nem értek hozzá, de elvileg egy 32 Stream processzort tartalmazó kártya bőven elég fizikszre. :)
Ha jól emlékszem, többen Nvidia gt220-at vettek, de inkább kérdezz meg másokat is, nem akarlak félreinformálni.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#1632) Gaboo007 válasza Zoo123 (#1631) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Igen, én is egy GT220-at választottam az 5870 Crossfire mellé.

(#1633) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy tervezek venni egy ilyen alaplapot. Van egy 1 GB-s 4870-es karim, ha berakom az integrált kari "mellé", ezek fognak menni CFX-ben?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1634) zuchy válasza hackeeeee (#1633) üzenetére


zuchy
őstag

Nem, az integrált lekapcsol. 4890 mellé csak azonos Sp számú GPU-t lehet tenni. 4870, 4850. De még ha menne is, és jó lenne, nem húzná vissza az integrált a nagyot, akkor se sokat érne.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1635) hackeeeee válasza zuchy (#1634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, na ez kár. Arra gondoltam csak, hogy esetlegesen úgy működne-e, hogy 2D-ben az integrált menne, terhelésnél menne a nagy, v akár 1ütt. Azt hittem, hogy ez így működne, de akkor ez bukott téma.. :o

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1636) zuchy válasza hackeeeee (#1635) üzenetére


zuchy
őstag

Nem sokat vesztesz vele, ha 3D-ben megy. Azt nem tudom, hogy 2D-ben vajon a nagy lekapcsol-e és a kisebb veszi át a 2D-t, vagy sem. :U

PC-STYLE.hu

(#1637) hackeeeee válasza zuchy (#1636) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében erre lennék kíváncsi, mert ha így meglenne a CF a 2 kártya között, az már jó lenne. Csak ugye így azt sem tudom, hogy melyikre kéne kötni a monitort.. Hátha ezt valaki tudja konkrétan. :)

Főként a fogyasztás miatt érdekelne a dolog. Bár sztem ugyis ez a lap fog maradni, legalább tud CF-et, ha 1szer mégis csak építenék.

Véleményem szubjektív...

(#1638) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Lenne egy kérdésem, CF híd nélkül működne a CF valamilyen szinten (hd4830)?
Csak addig meg nem találom, vagy veszek egy összekötőt :DDD

(#1639) fsb1000 válasza Lacika001 (#1638) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nem.

(#1640) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor erre a hybrid CF dologra tudna még mondani valaki valamit esetlegesen, hogy egy 785-ös HD4200-as karija megy-e együtt egy 4870-nel? :U

Véleményem szubjektív...

(#1641) palazzo


palazzo
csendes tag

hali!

Sztetek az normalis ha tobb ora Bad Company 2 jatek utan azt mutatja az Msi afterburner progi hogy 90 fok fole ment neha mindket gpu viszont a ventillatorok maximum 32%ra porogtek fel?
Max grafikai beallitasok mellett 5870 crossfireben.10.3 legujabb verzioja van fent.

Thx az otleteket.

(#1642) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Kéne egy kis segítség:

4870x2-nél, hogy lehet az egyik GPU-t lekapcsolni?
Szeretném 1 GPU-val is tesztelni.

Azt hittem benne lesz a CCC-ben.

////

Mégegy kérdés:

4890-vel párosítva melyik legyen a "FŐ" kártya? Mármint az amelyik kirakja a képet. (monitor rá van kötve)
Én a 4890-re tippelnék, mert az gyorsabb, mint egy 1db 4870-en.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Pero válasza hackeeeee (#1640) üzenetére


Pero
senior tag

amennyire én tudom a hybrid CFet az újabb CCC-k tiltják, csak kis kártyáknál engedik, de hogy mi minősül kis kártyának azt pontosan nem tom behatárolni, de a 4870 tuti nem. azt kéne megtudni h melyik CCC-től nem támogatott a hybrid CF.

(#1644) helkis válasza fsb1000 (#1642) üzenetére


helkis
addikt

tökmindegy melyik kártya, mert CF-ben mindig a lassabb érvényesül.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1645) TTomax válasza fsb1000 (#1642) üzenetére


TTomax
nagyúr

én azt hiszem csak eszközkezelőből lehet letiltani...
és az x2 legyen a fö karesz,de amúgy szerintem tökmindegy....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1646) fsb1000 válasza helkis (#1644) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hát... a GPU sebesség azonos lesz, de az X2-ben van még 1 plusz chip, ami valamit elvezérelget a 2 mag között.
Ezért gondoltam, hogy a direkt 4890-en gyorsabb lehet.

(#1647) hackeeeee válasza Pero (#1643) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ehhez mindenféleképp kell CCC? Nameg persze, ez win7 alatt műxik? Mert ugye ott volt vmi kavar, hogy a hybrid rendszerek nem fognak menni...

Véleményem szubjektív...

(#1648) Pero válasza hackeeeee (#1647) üzenetére


Pero
senior tag

én úgy tudom hogy az AMD tiltja le maga a win 7 tudná, CCC meg sajnos kell mert ott is engedélyezni kell a CF-et. de erről talán Abu tudna többet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#1649) monosz


monosz
őstag

Ehez biztos nem fér kétség:
[/L

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1650) hackeeeee válasza Pero (#1648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor várok még kicsit, hátha jelentkezik. Ha nem akkor max megkeresem a kérdésemmel. Köszi. :) :R

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.