Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Laraxior válasza G4ga (#1949) üzenetére


Laraxior
titán

nem. mindkettő alapórajelen.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1952) G4ga válasza Laraxior (#1951) üzenetére


G4ga
őstag

és az ugy nem okoz gubancot?
ha ugy is jo akkor én se erölködök.

Azt hittem hogy CF esetén kell hogy szinkronba legyenek!

(#1953) Laraxior válasza G4ga (#1952) üzenetére


Laraxior
titán

mindkettő annyin megy amennyi a gyári órajele. nincsen probléma. annyi esetleg hogy az erősebbet tedd be masternek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1954) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv
Hosszú crossfire kábelt keresek... nincs valakinek felesleg/kölcsön-be?Lga 1156.os lapot vettem s itt messzebb esnek egymástol a slotok s nem tudom igy beüzemelni a cf.et..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1955) Pug válasza ricsi99 (#1954) üzenetére


Pug
veterán

Hosszú alatt gondolom az 5cm-nél h :F :F

(#1956) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok,
érdekelne, hogy egy HD4830 CF-hez elég egy X3 720BE proci? És milyen órajelekkel, 3maggal, ill. 4maggal?

Köszönöm előre is!

(#1957) ricsi99 válasza Pug (#1955) üzenetére


ricsi99
addikt

Sli csatim van az 10cm hosszu gondolom cf böl is ilyen kellene

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1958) Andrew_31 válasza ricsi99 (#1957) üzenetére


Andrew_31
Modder

CF-et nem probáltad 8/4-es felállasban?

(#1959) ricsi99 válasza Andrew_31 (#1958) üzenetére


ricsi99
addikt

Ugy még nem , sima 4x -ben teszteltem régebben az visszafogná a karit ,viszont most kaptam kábelt s örömmel jelenthetem hogy a 8x pci-e 2.0 elég a 4870 -cf hez ,pár trémárkot futtattam eddig s nem lassabb a régi lapomhoz képest ,igy szerintem egy p55 lap megfelelő a cf-hez. :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1960) Andrew_31 válasza ricsi99 (#1959) üzenetére


Andrew_31
Modder

:DD :C

(#1961) olizsoli


olizsoli
tag

Hali
Tegnap dobtam össze a gépem 2db5770 egy MSI 790XT-G45-ön és azt hittem hogy majd az alaplaphoz mivel direkt CF alaplap kapok szépen CFhidat... hát jól benéztem. Hol lehet CF hidat venni, illetve mennyiért? előre is köszi a segítséget

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1962) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Érdemes 5770 CF-t venni például? Mint 5850-t? Jobb a tesztekben és még olcsóbb is.
Mindegyik játék kihajtja a dupla kártyát?

Szia

(#1963) olizsoli válasza torma1981 (#1962) üzenetére


olizsoli
tag

Nem mindegyik hajtja ki és amik kihajtják azok is elég változóan. A régebbi játékok azok nem nagyon használják ki, de aki 2 karis rendszert csinál az nem csak régi játékokhoz használja... A DX11es játékok elég szépen kihasználják, ha jól tudom... a legtöbb tesztben a CF olyan 180%-ot javít a teljesítményen, ahogyan azt AMD bácsiék is mondogatják :D

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1964) zachari


zachari
tag

Szeretném megkérdezni töletek, hogy cross fire-x be szeretnénk kötni egy 4850x2-t és egy 4870-et.Ez menne együtt?üdv mindenkinek

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1965) Gaboman válasza zachari (#1964) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy 4850et tegyél hozzá ha így akarsz CFXet,a 4870 le lesz butítva nem fogja tudni kihasználni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1966) zachari válasza Gaboman (#1965) üzenetére


zachari
tag

Az a gond, hogy jelen pillanatban ez a két kártya áll rendelkezésünkre és szeretnénk kiprobálni.Még egy kérdés.A 4870-em egyszerre 2 monitorra ki tudja rakni a játékot?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1967) Gaboman válasza zachari (#1966) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én ilyennel még nem próbálkoztam mivel nincs lehetőségem rá.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1968) zachari válasza Gaboman (#1967) üzenetére


zachari
tag

Tehát biztosan lebutítja a 4850x2 a 4870-et?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1969) Gaboman válasza zachari (#1968) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen,vagyis nem tudod kihasználni a benne rejlő plusz erőt egy 4850hez képest.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1970) zachari válasza Gaboman (#1969) üzenetére


zachari
tag

És mit tanácsolsz?Én cseréljem le egy 4870x2-re vagy tegyek be kettöt cross fire-be vagy 4890?Nekem most egy db 4870-em van

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1971) Gaboman válasza zachari (#1970) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha a 4850X2re nem sokat kellene ráfizetned hogy 4870X2 vegyél akkor én azt venném.
A 4870 1GBos?
Milyen tápod van ha esetleg egy 4870X2+4870 1GBba gondolkodsz?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1972) zachari válasza Gaboman (#1971) üzenetére


zachari
tag

Nekem egy lc power 550w.A 4850x2 a barátomé.Én arra gondoltam hogy a 4870-emet ami 1 gigás azt cserélném le 4870x2-re.A gta 4 miatt sem lene rossz csak az elöző kártyám 3870x2 volt és azt se látta 1 gb-osnak csak 512-nek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1973) Gaboman válasza zachari (#1972) üzenetére


Gaboman
nagyúr

4870X2 kedvezőbb áron van mint a 4890CF,teljesítménybe kb 15%al van a CF alatt az órajel különbség végett.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1974) zachari válasza Gaboman (#1973) üzenetére


zachari
tag

ennyit számít az órajel?Akkor a 4890 az jobb mint az 4870x2?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1975) Gaboman válasza zachari (#1974) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyszerű a dolog,ha nézed a sima 4870 és 4890 közti különbséget láthatod hogy kb 15%al gyorsabb a 4890.
Gyorsabb de drágább is,35-40 ezer között kapsz 4890et,a legjobb esetben is 70ből van meg a CF.
A 4870X2 meg már 50-55között kapható.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1976) zachari válasza Gaboman (#1975) üzenetére


zachari
tag

A cross fire ugyanazt a célt szolgálja mint az x2-k?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#1977) Gaboman válasza zachari (#1976) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen,csak több helyet foglalnak mert ugyebár 2 slottban helyezkednek el,az X2nek meg elég 1db.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1978) cyberkind válasza Gaboman (#1977) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha jól tudom, x2 szoftveres crossfire, a két VGA-s megoldás pedig a hardveres !!!!!!!!!
Úgyhogy, tulajdonképpen ugyanaz !!!!!!!! :K :K :K

Paranormal Cocktivity

(#1979) MPowerPH válasza Gaboman (#1977) üzenetére


MPowerPH
félisten

Viszont így a melegedés lehet nagy hátrány... :U
És a 4890CF nem 15%-al erősebb a 4870X2-nél, főleg akkor, ha magas felbontásban játszol, és húzod a VGA-t. A 256bit-es busz mellett magas felbontásban kell a nagy ramsávszél, de az X2-ön 1000 a vége, míg a 4890-ek 1100-1150-et bírnak állandóban a memóriák. Nem beszélve a GPU-ról, ami X2 esetében 800MHz, ha nincs bios mod, bios moddal az átlag az 820MHz, míg a 90-ek esetében 90%-uk tudja a 950MHz-t állandóban.

Én X2-ről váltottam CF-re.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1980) MPowerPH válasza MPowerPH (#1979) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alátámasztva ezt, az X2 elméleti maximum memória sávszélessége 2x128000MB/s, míg a 4890CF -é 2x147200MB/s, 1150-es memória órajellel.

Persze árban megéri a 4870X2, csak most így nyáron azt nagyon nem tudod húzni se, mert a nélkül is piszok forró lesz, és mellette hangos is lesz a gyári hűtő. Egy +hűtő még X2-re az 10k legalább. Nekem a téli hónapok alatt jó szolgálatot tett, szépen fűtötte a szobát, és nem is nagyon melegedett. Most a 90Cf is fűti rendesen, csak itt van annyi előnyöm, hogy azok nem egy hűtőt terhelnek, hanem külön-külön izzadnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1981) kokoato válasza MPowerPH (#1980) üzenetére


kokoato
aktív tag

Nekem semmi bajom az x2 hűtésével, félóra szörös fánk után, 84 fokos gpu-k vannak, 30% ventifordulat mellett! Az azért nem olyan vészes, se celsiusban, sem dB-ben! Fűteni fűt, télen jól jön az! A gyári hűtéssel is birja a nyarat, minden évben a telken lakunk nyáron, faházban, volt 35 fok bent tavaly, akkor is tette a gyári hűtő a dolgát csak kicsit hangosabb volt! Bár megjegyezném, hogy a számítógépház hűtése az x2-re lett hangolva!
Elől 2x12 cm, felül 14cm, hátul 12 cm fan, az oldalsó 23-as levéve, minden egy zalman szabályón, egy ilyen házban

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1982) MPowerPH válasza kokoato (#1981) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ez alapon, ugye? Tudom, hogy jó a gyári hűtése, de a tuning az már nem ajánlott. Én a gyári hűtést többre tartom, mint a spec hűtéseket. Ennél a kártyánál nem is a GPU volt a vészes, hanem a VRM melegedése. Ami gyári hűtővel tartható, viszont mással simán nyalja a 110C -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1983) kokoato válasza MPowerPH (#1982) üzenetére


kokoato
aktív tag

Persze alapon minden, max 20Hz-et visel húzásban mind gpu mind ram terén, így elég a gyári hűtés, nagy szükség meg nincs tuninra nálam az x2+4870 1Gb cfx-nél! Jó az Accelero hűtő is, de többen panaszkodtak a vrm-ekre annál! Meg az mind betermeli a meleget a házba!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1984) MPowerPH válasza kokoato (#1983) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bezony, a VRM a gyengéje, és a meleg is bent marad, ami nem kis hátrány.
Igen, 20MHz, magyarul 770MHz-n tudod járatni. Én a CFX-emet 970/1100-on hajtom most, azért akkor 2x200MHz és még a sokkal nagyobb memfreki biztos ér valamit. :U

Don't Tread On Me

(#1985) Laraxior válasza MPowerPH (#1979) üzenetére


Laraxior
titán

:Y nekem a sima verzió 1000nél lehal...vaporX-et meg sem néztem,de elég nullák tuning ügyileg az tuti :W
Pedig nem is Furmarkoztam,hanem csak Crysis...100% ventivel 82°C ami még nem is lenne rossz... de hogy nem bírnak szinte semmiféle tuningot. Legalábbis a simát nem tudtam a VaporX-re húzni,pedig elég sokat mutatott a teszt alatt,mert egy benchmark le is fut de hosszabb game-nél elkezd csikozódni,meg kis zöld kockák jönnek,tipikus ramtéma :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1986) Gaboman válasza MPowerPH (#1979) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Alapórajelen annyival,a tuning sosem mérvadó és nem borítékolható!
ACvel meg jó a hőfok nem is kicsikét jó!
És így is 60ból megvan,árulnak már ennyiért is,sőt volt 55ért ACvel,ami sokkal jobb a gyári hűtőnél,tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1987) MPowerPH válasza Gaboman (#1986) üzenetére


MPowerPH
félisten

A tuning annyiból mérvadó, hogy az általam ismert X2-esek között csak egy volt jól húzható, a többi az mind gyorsan meghal. Míg egy 90-es biztosan jobban megy. Tehát a 15%-ból simán lesz 25%.

AC VRM miatt akkor se megoldás, ráadásul akkor is a házba megy a sok hő. Az nem túl egészséges. Az olcsó X2-esek mindegyike gari nélküli. Szvsz, nem venném meg. Keldor árult itt egy normális X2-est, AC-vel 62k-ért, és még garis volt. Az a +8k már nem nagy összeg a CFX-hez. Nekem mindenképpen megérte a váltás, mert piszok jól megy mind két 90-es, garis is, és nem melegszik úgy, mint az X2-es. Szvsz ár/teljesítményt nézve is versenyképes a CFX. 5870-t a földbe döngöli. :)

Laraxior: feszemeléssel menne az 1000/1100 is, de azt a +30MHz-t nem éri meg a dolog. :N Tesztekre a nélkül is jó mindegyik, de játékokban ahogy Te is mondod kockáz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1988) Gaboman válasza MPowerPH (#1987) üzenetére


Gaboman
nagyúr

AC VRM miatt nem megoldás?
Na ez nem igaz,teljes terhelésnél sem megy 90fok fölé,gyárival volt 115is!
X2 2év garral volt 55 nekem,szinte új volt as kártya,60ba volt ACvel 1év garral,az is jó.
De mindegy is,nekem megérte az X2,tuningot még nem próbáltam mert felesleges,amit nem bír el alapórajelen azt már OCval sem, fogja.És ez a 4890CFre is igaz,ha kevésnek érzek egy kártyát akkor veszek másikat nem húzogatom.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1989) MPowerPH válasza Gaboman (#1988) üzenetére


MPowerPH
félisten

"tuningot még nem próbáltam mert felesleges,amit nem bír el alapórajelen azt már OCval sem, fogja.És ez a 4890CFre is igaz,ha kevésnek érzek egy kártyát akkor veszek másikat nem húzogatom."

Ez nagyon nem igaz, a tesztemben bebizonyítottam, hogy bizony az OC rengeteget jelent. Egy olyan játékban, ahol alapon éppen csak játszható FPS-ek vannak, ott OC-val királyok vagyunk. Megjegyzem, OC alatt a 4890CFX hozza a GTX480 közeli teljesítményt.
Szóval ez az állításod így nem állja meg a helyét. Az, hogy nem bírja a kártyád az OC-t, nem jelenti azt, hogy egyből hülyeség is a VGA-t húzni. ;) Mert nem mind1 hogy 850MHz-n vagy 970MHz-n jár a GPU, főleg ha 2db van belőle. :) Nem beszélve a memóriáról, ami nagy felbontásnál sávszélhiányban szenvedhet.
Egy GTX260SOC jól megrángatva veri a GTX280-at... Akkor hülyeség a VGA-t húzni? Korántsem. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1990) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egyébként árban pont 15%-al kerül többe egy 4890CFX, mint egy 4870X2 AC hűtéssel. Így akkor egyenlő, de ha azt vesszük, hogy melegedés, és OC utáni teljesítmény, akkor a 4890CFX jobb vétel, mint egy X2-es. :) Szvsz, erre akartam kilyukadni, csupán a számok alapján.

Don't Tread On Me

(#1991) Gaboman válasza MPowerPH (#1989) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Másképp látjuk a dolgokat,persze ez nem rossz,mert nem lehetne mint elmélkedni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1992) MPowerPH válasza Gaboman (#1991) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bizony. Viszont csinálhatnánk egy game tesztet, mondjuk egy Crysis és még valamivel, egyből kiderülne hány 100% OC alatt. Ha van itt vállalkozó kedvű egyén, akkor megoldható.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1993) Gaboman válasza MPowerPH (#1992) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó de ahhoz egy gépben kellene tesztelni mert így nem lenne hiteles!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1994) MPowerPH válasza Gaboman (#1993) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az igaz, i7-es kollega kellene.

Don't Tread On Me

(#1995) Gaboman válasza MPowerPH (#1994) üzenetére


Gaboman
nagyúr

COD6 alatt feltettem a GPUt 850re eddig stabil volt játék közben!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1996) MPowerPH válasza Gaboman (#1995) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csakis Crysis vagy Stalker. :K Felbontás, részletesség?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1997) TTomax válasza cyberkind (#1978) üzenetére


TTomax
nagyúr

mindkettő hardveres CF ....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1998) Gaboman válasza MPowerPH (#1996) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Crysis nincs fent a gépemen,Stalkertől csak a Benchmark.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1999) olizsoli


olizsoli
tag

vki erre vmi tipp?:)

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#2000) MPowerPH válasza olizsoli (#1999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alaplaphoz általában csak SLI hidat adnak, nem is értem. De CF hidat szoktak adni a VGA-hoz, legalábbis én eddig mindegyikhez kaptam.
Szvsz érdekes, hogy Te nem kaptál. Itt a PH-n apróba szoktak árulni flexibilis CF hidat, nézzél rá. :K

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.