Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) TTomax válasza alibaba78 (#2800) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nagyon kíváncsi vagyok,hogyan fog menni abba a lapban...igazából a P55-ös lapok 16 sávot tudnak... CF esetén ezt a két slotra elosztják,amelyik lapon van harmadik slot is, az már csak 4x-es ,és azt már a lap osztja ki... a te lapodon sajnos nem elosztották a hanem szépen ráengedték egy slotra az összes sávot amit a proci tud,és a lap adja a másik slotnak,szóval szerintem elég merész arra a lapra ráirni hogy CF ready.Remélem nincs igazam,mert akkor sajnos lapcserére kényszerülsz... :(

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2802) alibaba78 válasza TTomax (#2801) üzenetére


alibaba78
őstag

Sehogy. Mar megrendeltem egy ilyet. :) Kb a 40. masodpercnel allitsd meg a videot, ahol jol latszanak az expansion slotok. Jovo het szombaton tudom csak felvenni a hulye post office miatt. :O

(#2803) szacsee válasza alibaba78 (#2802) üzenetére


szacsee
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#2804) szacsee válasza alibaba78 (#2802) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha módodban áll visszamondani a megrendelést, akkor nem ártana.
Az a deszka x16 +x4 sávot oszt ki CF esetén sajnos.
Elég lutri CF-et építeni rá ahogy TTomax írta:

EXPANSION SLOT
# 2 x PCI Slots
# 2 x PCI-E x1 Slot
# 1 x PCI-E x16 Slot , running at x16 (PCI-E x16)
# 1 x PCI-E x16 Slot , running at x4 (PCI-E x4)

(#2805) TTomax válasza alibaba78 (#2802) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mennyibe került?

#2804) szacsee
A mostani lapja is ilyen,ezt meg se néztem még...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2806) TTomax válasza alibaba78 (#2802) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha ilyet rendeltél,le is mondhatod [link]
de ha ezt,akkor minden okay...[link]
Bár úgy látom az elsőt rendelted,és akkor igaza van szacsee kollégának.Gyakorlatilag ha nem a CF-SLI verziót rendelted meg akkor vettél még egy ugyanolyan lapot mint amid van!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2807) alibaba78 válasza szacsee (#2804) üzenetére


alibaba78
őstag

szacsee, TTomax: Azon a lapon, amit rendeltem, a masodik slot is 2.0-s. A x4 meg elvileg 4%-kal lassabb 1920x1080-ban, mint a x16 a 2.0 pci-e szabvanynal. Most en ertek felre valamit? :F

mod.: £54 postaval egyutt. :D

mod 2.: Nem egeszen ertem, amit korabban irtal TTomax. A 2 pci-e slotra fogja leosztani a 16 savot? Azt hittem x16, x4 lesz.....

[ Szerkesztve ]

(#2808) TTomax válasza alibaba78 (#2807) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tessék hogy jobban megértsd...ez egy olyan kiosztás amire szükséged lenne P55-ben...

Na most amint látod a képről a PCI-E sávok osztása opcionális...
Tehát vagy 2X8,vagy 1X 16,a mostani lapod 1X16,a másik slotba a X4-et nem a chipset varázsolja ami hát finoman fogalmazva is harmatos.Cf esetén ez úgy néz ki hogy ami teljesítmény bejön a 4X-es sloton az fog menni a 16X-on is,hiszen a lassabb bus sebesség visszafogja a második kártyát és vele együtt a az elsőt is,mivel AFR-t használnak.Az AFR lényege az,hogy a páros képkockákat az egyik a páratlan képkockákat a másik vga számolja,ezeket ugye szinkronizálni kell,ami azért szépen elnyel a bus szélességéből.Gyakorlatilag egy aszimmetrikus rendszert kapsz így aminek az lesz a végeredménye,hogy a Cf alig lesz gyorsabb mint a single kártya.
Neked a lap vásárlásakor arra kell ügyelned,hogy amikor a gyártó oldalán a specifikációt megnézed akkor X8-X8-at írjon!Ez a lényeg,azok valóban CF ready lapok,persze akkor se kapod meg a 16X-os sávot kártyánként mint egy X58-as lapban,de itt valóban pár százalék lassulás jellemző,tehát elhanyagolható,úgy kb a GTx570-580 teljesítményéig.Talén egy 580SLI-n már érezni lehetne hogy P55 vagy X58-as lapban megy,de még erre sem vennék mérget.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2809) alibaba78 válasza TTomax (#2808) üzenetére


alibaba78
őstag

De ez csak a chipset diagram. Ez nem zarja ki a x16, x4 kialakitast. Mi a banatnak rakjak akkor a x4 slotot a lapokra?

mod.: Akkor az elmeleted szerint, a masodik slot hasznalatba vetelkor elveszi a savot az elsotol, tehat a x16 x4 lapnal az elso slot x12-ben, vagy x8-ban fog menni. Eme diagram szerint meg az sem lenne problema.

[ Szerkesztve ]

(#2810) TTomax válasza alibaba78 (#2809) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 4X-es slot pl jó fizikszes karinak,hangkártyának,ssd-nek,és még sorolhatnám mennyi mindent rakhatsz oda!
A chipset diagram zárja ki pont a 16/4-es kialakitást hiszen a proci önmaga csak 16 sávot képes kiosztani!!Ha egyéb más is kap PCI-E sávot azt a chipset adja,mint a P35-ben az pedig 4X PCI-E 1.0 vagy esetleg 1.1.ezért nem jó a mostani lapod sem CF-re és erre rendeltél egy ugyanolyat!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2811) alibaba78 válasza TTomax (#2810) üzenetére


alibaba78
őstag

Na majd meglatjuk hamarosan. Ugysem talaltam a neten senkit, aki erre a "baromsagra" vallalkozott volna. :D Joccakat! :)

mod.: Koszonom a segitseged!

[ Szerkesztve ]

(#2812) TTomax válasza alibaba78 (#2811) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szívesen,várjuk az eredményeket majd!Jó éjt!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2813) alibaba78 válasza TTomax (#2812) üzenetére


alibaba78
őstag

Tessek csak elolvasni, amit a 6870 topicban link-eltel nekem! :)

mod.: A #2809-ben az nem diagram, hanem grafikon akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#2814) alibaba78 válasza alibaba78 (#2813) üzenetére


alibaba78
őstag

Talaltam meg valamit: [link]

Emberunk ugyan sli-t rakott bele, de ez most mellekes. :)

(#2815) radi8tor válasza alibaba78 (#2814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Netes vásárlás esetén jogod van visszaküldeni nekik a lapot, ha mégis a SLI lap mellett döntenél.

⭐ Stella

(#2816) Whit3Rav3n válasza alibaba78 (#2813) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ami vicces mert:

"Here’s a list of motherboards whose second PCI-Express slot is connected at 4X with the P55 and that I urge you to avoid if you plan to build a Crossfire or SLI system:"

Ès a BIOSTAR T5 XE: 1 x PCI-E x16 Slot, running at x16 (PCI-E x16) 1 x PCI-E x16 Slot, running at x4 (PCI-E x4)

(#2817) -Jackal- válasza alibaba78 (#2800) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Hi alibaba78! Nekem most egy hd 4870 van cf be kötve. Fentebb, ha olvastad, én is új gépben és egy 6870 es cf ben gondolkozok. Ha már lesz tapasztalatod a kártyák futásával kapcsolatban, itt gondolok az üzemelésükre akkor várom megjegyzéseidet. Előre is köszi. Priviben megírhatnád hogy mennyibe vetted őket THX.

(#2818) -Jackal- válasza alibaba78 (#2814) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Szerintem sem lesz jó a lap!

[ Szerkesztve ]

(#2819) tobias40


tobias40
veterán

2799-re valaki segítene nekem a válaszadásban?

Üdv!

(#2820) radi8tor válasza tobias40 (#2799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a tesztben azt látom, hogy pont nem éri utol 5750 CrossfireX 5850-et Crysis-ban és Vantage-ben.
A másik kérdésedre is választ találsz ebben a tesztben.

1 CF híd elég 2 kártya összekötésére, igen.

⭐ Stella

(#2821) tobias40 válasza radi8tor (#2820) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi a választ!
Tehát jobban járok ha eladom az 5750-met és veszek egy jobb kártyát amit többet tud mint az 5850?
Mit ajánlotok ami most a best buy és 50 ezer alatt van?

Üdv!

(#2822) alibaba78 válasza radi8tor (#2815) üzenetére


alibaba78
őstag

Tudom, koszonom! :)

Whit3Rav3n: Mar egyszer leirtam, de leirom megegyszer, hogy pci-e 2.0 szabvanynal elmeletileg a x16 x4 kozott 5% a kulonbseg fullhd felbontas mellett. Persze ez az eredmeny nem cf mellett szuletett, hanem kulon teszteltek az 5870-et x16, es x4 sebessegen. Ennek megfeleloen, ha csak x8 x4-ben megy a cf a biostar t5 xe lapban, akkor sem veszitek tobbet 10-15%-nal, mivel a masodik pci-e slot is 2.0 szabvany. Ez igy rendben is lenne. :)

Termeszetesen 50% eselyt adok a dolognak, mar csak kivancsisagbol is. Egyetlen hiheto dolgot tudok elkepzelni, amit TTomax irt, hogy aszimmetrikus rendszert kapok, es alig lesz gyorsabb. Ha nem jon ossze, eluzletelem vele a kartyakat. ;]

-Jackal-: Tudnal mutatni egyetlenegy tesztet is, ami bizonyitja az allitasod?

[ Szerkesztve ]

(#2823) radi8tor válasza tobias40 (#2821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a kérdés már ide tartozik igazság szerint.

⭐ Stella

(#2824) tobias40 válasza radi8tor (#2823) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem nem mert elsődlegesen CF-et akarok csak szeretnék tisztán látni hogy melyik az időt állóbb megoldás.
Azért kérdeztem itt mert sokan álltak át az egy kártyás rendszerről a CF-re tehát van bőven tapasztalatuk! :Y

(#2825) mesysil


mesysil
csendes tag

Hali!
Nem Ati kártyáról lenne szó, de gondoltam itt is tud vaki segiteni. Egy SLI rendszerben mindig 2 ugyanolyan kártya kell vagy mondjuk lehet más fajta is. pl: 8500GT és egy 8600GT.
Köszi a válaszokat.

(#2826) alibaba78 válasza mesysil (#2825) üzenetére


alibaba78
őstag

Ugy tudom, mindig egyforma kartya kell, de itt biztosan tobbet tudnak a temaban. :)

(#2827) -Jackal- válasza alibaba78 (#2822) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Hi mindenkinek! alibaba78 szerintem ez egy jó cikk, lehet hogy sokan olvasták, de ebben az írásban sok kérdésre választ adnak.[link] Azonban máshol is olvastam, hogy csak a x8 kiosztásban működnek a cf.-ek. én is most akarok majd lapot venni egy asus p8p67 del. ott a műszaki adatoknál a bővítőhelyek így van feltüntetve:
2 x PCIe 2.0 x16 (x16, vagy egy kettős a x8/x8 módban)
1 x PCIe 2.0 x16 [Black] (a x4 módban kompatibilis a PCIe x1 és x4 eszközök)
2 x PCI Express 2.0 x1
2 x PCI
"Ennek megfeleloen, ha csak x8 x4-ben megy a cf a biostar t5 xe lapban, akkor sem veszitek tobbet 10-15%-nal, mivel a második pci-e slot is 2.0 szabvany." Ezt te írtad de ha százalék vesztésről írsz, akkor mi értelme van egy cf.-nek, nem azért veszed, hogy nyerj vele, nem?
Ez a te lapod amit, de itt nem ír X8/X8 kettős módban
2 x PCI bővítőhely
2 x PCI-E x1 foglalat
1 x PCI-E x16, x16 sebességű (PCI-E x16)
1 x PCI-E x16 foglalat, a x4 (PCI-E x4)
Amúgy más tesztekben is olvastam az x8 kiosztást, majd még keresgetek. Szerintem ne vedd át a lapot, mert ha átveszed macerásabb lesz visszaadni. Meg tudnál venni egy másikat. Ez a saját véleményem, én is csak tesztekből merítek.

[ Szerkesztve ]

(#2828) -Jackal- válasza alibaba78 (#2826) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Itt egy másik link de szerintem ezt mindenki olvasta:D[link]

(#2829) arnocost


arnocost
csendes tag

Sziasztok!
Kérném segítségeteket a következő témában:
Adott lesz nemsokára Asus p45ös P5Q3 alaplap, hozzá 2db HIS ICEQ4 4850 1GB kártyák.
x8x8 módban tudnak majd menni, crossfireban.
Érdemes e beruházni 2db HIS-kártyába vagy inkább vegyek 1db erősebb kártyát?
Valamint, Corsair HX450 táp elég-e a 2db kártyához?
e8400, 2sata eszköz, 4x2GB ram lesz a gépben, semmi sem lesz húzva.
üdv:arnocost

[ Szerkesztve ]

(#2830) TTomax válasza arnocost (#2829) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én már nem vennék 4850CF-et még ha 1G-ak is... Én,de azért az nagyban függ attól hogy mennyiért veszed a kettő kártyát.Ha olcsóbban mint egy 6870-et akkor talán de ha nem akkor inkább 6870,azt biztos viszi a VX450,habár nekem a HX520 simán vitt egy 4850X2-4850 3utas CF-et,és egy Q9550-en mellett... szóval a tápnak bírnia kéne.A másik amit én inkább ajánlok,hogy a wolfi helyett szerezz be egy yorkot,mert már a 4850CF-nek is kevés lesz a wolfi,még 4Ghz-en is...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2831) -Jackal- válasza arnocost (#2829) üzenetére


-Jackal-
csendes tag

Szia arnocost!
táp kiszámításához itt van két link [link] és [link]
Adok még egy linket amit fent is megtalálhatsz. Itt választ kapsz sok kérdésedre szerintem. Nekem most két kártya van benne, de én is dilemmázok, hogy vegyek e még egyszer két kártyát. Elvileg ha nagy felbontásban szeretnél játszani akkor éri meg létrehozni egyet. Amúgy elolvashatsz sok tesztet a vége az válasz az igényeid szerint. Itt a link remélem okosabb leszel tőle [link]. Ezen a linken pedig összehasonlíthatod a 2008 as kártyákat más más teszteken ott van a 4850 is [link] Remélem tudtam vmit segíteni.

(#2832) dAnky válasza arnocost (#2829) üzenetére


dAnky
aktív tag

táp kevés hozzá legalább 550 kéne

(#2833) arnocost


arnocost
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#2834) alibaba78 válasza -Jackal- (#2828) üzenetére


alibaba78
őstag

Nezd csak, mit talaltam. :D Hat ez mi, ha nem cf? :)

(#2835) alibaba78 válasza alibaba78 (#2834) üzenetére


alibaba78
őstag

Lecsusztam a szerkesztesrol. :B A 10-15% veszteseget el tudom viselni, ha sporolok vele £80-100-ot.

(#2836) echo001


echo001
aktív tag

udv
lehet hogy megszoltok de nem olvastam el ezt a majd 5000 hozzaszolast
kerdesem a kovetkezo

van 2 db sapphire hd 5870 ovelrock edition hogy kell crossfirebe osszerakni ?
van hozza 1 db szalagkabel es a kartyan van 2 db csatlakozo hogy kell osszedugni?
nem mertem probalkozni hatha elrontom .
elore is koszi

Echo

(#2837) echo001 válasza echo001 (#2836) üzenetére


echo001
aktív tag

tovabb kerdezek ket fajta drivert lehet leszedni az ati kartyakhoz mi a diferenci melyik a jobb ?
Catalyst Software Suite 1.
Catalyst Software Suite with APP removed (64 bit) English Only 2.

udv

Echo

(#2838) radi8tor válasza echo001 (#2836) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért van 2 db csatlakozási pont, mert 3 kártyás CrossfireX-nél már a középső kártyára 2 CF híd megy.
Neked a 2 kártyás CrossfireX megoldásnál 1 hídra van szükséged, általában a fém IO panelhez közelebbi helyre szokták tenni (de elméletileg teljesen mindegy a helye).
Nálam ilyen:

Drivernek a 11.1 Catalistet ajánlom plusz külön feltenni a Crossfire App Profiles-t.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2839) echo001 válasza radi8tor (#2838) üzenetére


echo001
aktív tag

ezer koszi
kozben keresgettem a neten a tomshardwaren azt ajanljak hogy mindkettot kossem ossze.
vagy az mar tulzas ?
windows xp is megy a crossfire mert ott nem talatam a profileokat.
udv

[ Szerkesztve ]

Echo

(#2840) radi8tor válasza echo001 (#2839) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is keresgéltem és azt találtam, hogy volt kártya mikor jót tett neki a 2 híd, volt amikor rosszabb lett. Felesleges a kettő. Szerintem.

Amúgy szomorú, hogy adnak CF hidat a VGA-hoz, de leírást nem. Guglizni kell, hogy lehet-e mindenhova dugni a hidat....

⭐ Stella

(#2841) echo001 válasza radi8tor (#2840) üzenetére


echo001
aktív tag

hat ez az sapphire weboldalan keresgeltem eloszor de semmi
utanna gugliztam tobb modot is talaltam ezert is akadtam el
koszi megegyszer
xp -s kerdesre valaki ?
udv

Echo

(#2842) radi8tor válasza echo001 (#2841) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy megy XP-n.

Driver és Application Profiles letöltése.

⭐ Stella

(#2843) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

adott 2 db sapphire hd 5870 (rev is egyezik, olyanok mint két tojás)

az egyik 1050/1400-at tud, a másik meg 900/1300 környékét

belőttem catalyst-ben az órajeleket 900/1300-ra de fagylaltozik 3trémárk alatt, hogy tudnám ebből a két kártyából a legjobb teljesítményt kihozni?

driver 11.1a hotfix

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2844) alibaba78 válasza Motion_Blur (#2843) üzenetére


alibaba78
őstag

Masik driverrel is probaltad? Mondjuk a 10.12-vel?

(#2845) alibaba78


alibaba78
őstag

TTomax, szacsee, -Jackal-:

Elotte:

Utana:

:)

(#2846) djcsefa válasza R̲e̲m̲ (#2695) üzenetére


djcsefa
tag

nekem 1gyel tökéletesen müködik. :)

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#2847) TTomax válasza alibaba78 (#2845) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tehát akkor 8X-8X megy,a biostar marhaságokat irt a saját termék adatlapján.Akkor van egy szuper géped,gratula!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2848) alibaba78 válasza TTomax (#2847) üzenetére


alibaba78
őstag

Igazad volt, tenyleg szimmetrikusan mukodnek csak. Koszonom! :R

(#2849) radi8tor válasza Motion_Blur (#2843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbálj Afterburner-t használni, abból is az új beta változatot. Itt fesz-t is tudsz adni picit nekik.

⭐ Stella

(#2850) Motion_Blur válasza radi8tor (#2849) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És a két kártyát függetlenül húzhatom egymástól? Vagy akár függetlenül feszelhetem is? Én úgy tudom hogy nem. És a második kártya sajnos nem egy tuningbajnok :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.