Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) radi8tor válasza trutyi (#2949) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ugyanaz a generáció kell hogy legyen. De, ha 5770-et veszel akkor ugyanaz a generáció lesz, tuti.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2952) trutyi válasza radi8tor (#2951) üzenetére


trutyi
aktív tag

Okk

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2953) trutyi


trutyi
aktív tag

egy utolsó kérdés mielőtt megveszem karit. Egy Asus M4a89GTD PRO/USB3 lapban fogom használni. jelentős lesz a különbség így 2db karival?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2954) radi8tor válasza trutyi (#2953) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

M4A89GTD PRO

2 x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX™ technology(@dual x8 speed)

Érezhetően gyorsulni fog játékok alatt. :K

⭐ Stella

(#2955) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

HD6950 2GB vs. 2 x HD6850 1GB Crossfire?

Mekkora táp kell a dupla kártyás megoldásnak szerintetek? A 68xx és a 69xx között milyen technológiai különbség van?

(#2956) trutyi


trutyi
aktív tag

köszönöm a választ :R

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2957) Bunken


Bunken
tag

Üdv az uraknak.

Azt szeretném kérdezni, hogy van egy Sapphire Radeon Hd 5850es karim ami mellé szeretnék még egy ugyan ilyet ami teljes mértékben megegyezik ezzel (magórajel, memória órajel, hűtő stb.).
Itt kell-e valamit figyelembe venni? Vagy ha teljesen megegyeznek az adatok semmit megveszem és mehet is a gépbe?

Ja meg persze a hardverek:
alaplap [link]
táp [link]
Remélem elég lesz a hardver hozzá.

Mekkora teljesítménynövekedésre lehet számítani két ilyen kártya mellett? Egy monitort használok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#2958) reset válasza Bunken (#2957) üzenetére


reset
senior tag

Szia!
A két kari ok' - mehet a gépbe. Össze kell őket kötni a cfx-híddal és engedélyezni kell a VGA-vezérlőben a cfx módot, ezzel szabad a pálya az fps-ek gyűjtéséhez.

A tápod alsó hangon elég lesz - itt legalább 650 W-osat ajánlanak / a 12 V-os ágakon 55-60 A-t stabilan tudnia kell. A 3.2 GHz-es proci-sebesség kicsit sovány a két combos karihoz, a 4 gigának jobban örülnének...de ha tuningolsz, itt még javíthatsz a helyzeten.
A teljesítménynövekedés nagyban függ attól is, hogy a program, amit használsz, mennyire optimalizált 2 karira. A 90%-os övekedés nem ritka. Nálam két 5770-es kari dolgozik együtt - és bizony a BC2 játék igencsak hálás érte: bőven megvan a 90 %-os többlet fps. Ha olyasmivel dolgozol, ami allergiás a cfx-re, akkor átmenetileg letilthatod az egyik karit a VGA driverében...

(#2959) Bunken válasza reset (#2958) üzenetére


Bunken
tag

Hát nagyon remélem, hogy a táp elég lesz hozzá mert most vettem nem olyan rég és nem szeretném máris cserélni.

A 3,2 GHz azt tudom, hogy kevés lesz de még garis a proci ezért nem húztam még de a 4 GHz-et bírni fogja (szerintem) mert BE-ös na meg az ASUS TurboV programmal könnyű lesz számomra tuningolni (ugyanis nem vagyok otthon a tuningba).

Hát a programok amiket használok és használni fogok azok inkább a mai játékok na meg majd amik jönnek. Elég csábító a 90%-os fps növekedés majd csak az új AMD Catalyst-os CCC felületet kell majd megszoknom meg megtalálni benne a dolgokat.

Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#2960) reset válasza Bunken (#2959) üzenetére


reset
senior tag

Biztos, hogy elég lesz a táp. Azért írtam, hogy alsó hangon, mert 12 V-os ágon éppen a javasolt minimumot hozza. A linken 650 W-os tápot ajánlanak hozzá. Egy 4 magos, 4 gigára húzott procival, már vszínű melege lenne. Úgy látom, VGA csatiból 4 db 6-os kell majd neki...

(#2961) radi8tor válasza vbbb (#2955) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem kb 600W-os táp kellene egy ilyen CrossfireX rendszerhez, de ebben a topicban jobban ismerik a számokat.

⭐ Stella

(#2962) vbbb válasza radi8tor (#2961) üzenetére


vbbb
őstag

Ok!

Megkérdezem ott is. :)

kösz

(#2963) spety87


spety87
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre volna szükségem!

A konfigom:

- Asrock ALiveXFire-eSATA2
- AMD Athlon II X2 250
- 4x1GB DDR2 1066Mhz
- Sapphire Radeon HD 5570 1GB DDR5 128bit

Szeretnék crossfire-t kiépíteni, csak azt nem tudom pontosan hogy az alaplapom engedné e? Ugyanis 480X chipsetes! Amennyiben ez nem akadály, akkor arra lennék kíváncsi, hogy a jelenlegi kártyámhoz milyet lenne érdemes +ba megvásárolni!

(#2964) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok ez a kettő közül szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni? Nagyjából egyforma áron vannak:
- HD 5850 Toxic 2GB Vapor-X
- HD 5870 Vapor-X - 1 GB

Miben lesz jobb vagy rosszabb a 2 vagy 1 gb videomemória?
THX

Origin / Steam: Stanchore

(#2965) radi8tor válasza Stanchore (#2964) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt tedd fel a kérdésedet.

(#2963) spety87: Igen, létrehozható CrossfireX a te alaplapoddal.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2966) radi8tor válasza spety87 (#2963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármilyen 5570 kártyát vehetsz mellé. Nálad nem lesz szükség CF hídra (nincs ilyen csatlakozó a VGA-n), ezt az alaplap oldja meg a PCIe csatlakozón keresztül.

⭐ Stella

(#2967) monosz


monosz
őstag

Nah,szóval visszatértem.Voltak ugye kétségek,az 5970+5850 CFX párossal kapcsolatban.Valószinű,hogy működik a dolog,mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
A lényeg a lényeg,nagyon szépen mennek együtt. :C

(#2942) klac : Szerinted?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2968) spety87 válasza radi8tor (#2966) üzenetére


spety87
csendes tag

Hali!

A másik kérdésem ezzel kapcsolatban a köv:

- A CF kiépítéshez lehet-e más típusú kártyát rakni? pl 5450?

Illetve hogy hogyan célszerű kiépíteni teljesítmény szempontjából:

- Ha gyengébb kártyát rakok bele pl 5450, az 5570 mellél
- Ha ugyanolyat rakok mellé?
- Ha gyorsabbat rakok bele pl 5750-est másodiknak?

(#2969) kokoato válasza monosz (#2967) üzenetére


kokoato
aktív tag

Mert a jó "monosz" már megint megmondta!!!! :R

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2970) emre válasza monosz (#2967) üzenetére


emre
veterán

Az 5900-as gpu-z miért azt írja hogy disabled crossfire? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2971) Whit3Rav3n válasza spety87 (#2968) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mindig a leggyengébb kártya szintjéhez igazodik az erősebb kártya tehát ha gyengébbet raksz bele akkor a jelenlegi kártyád lesz lassabb, erősebb meg simán pénzkidobás.

(#2972) gombcomp válasza emre (#2970) üzenetére


gombcomp
senior tag

Vsz. azért mert különböző kártyák vannak,más-más órajelen összekapcsolva,
és az 5800 a "master" kártya a rendszerben (pl. az 1-es slotban van,míg a másik a3-asban),
így a CFX az 5800 felől épül fel. :K
Az is igaz amit akolléga írt,de hatásos működéshez ajánlott az azonos GPU/RAM órajel is.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#2973) emre válasza gombcomp (#2972) üzenetére


emre
veterán

itt is különböző kártyák vannak, igaz csak kettő (Sapphire4850+HIS4870)

mod.
Az azonos órajel meg szerintem baromság. :U
Van amikor a catalyst nem kezeli azonos órajelen az azonos vga-kat sem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2974) gombcomp válasza emre (#2973) üzenetére


gombcomp
senior tag

Jól mondod "igaz csak kettő" GPU.
Az 5970 "önmagában" sem írja ki a crossfire-t. Az azonos órajel meg nálam
tapasztalat volt,volt néhány CFX a birtokomban eddig.
A catalyst a VGA-k órajeleit a BIOS-ból veszi,így lehetséges,hogy két azonos
kategóriáju kártya más órajelekkel látszik a CCC-ben,de ezt kézzel korrigálhatod.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#2975) Whit3Rav3n válasza emre (#2973) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem kell azonos órajel a CF-hez de a magasabb órajelen futó kártya sosem lesz teljesen leterhelve mert max. azt a teljesítményt adja mint az alacsony órajelen futó kártya.

(#2976) monosz válasza emre (#2970) üzenetére


monosz
őstag

Igen,jelenleg úgy van összeállítva ahogy gombcomp is írta.Elsődleges az 5850 (a monitor is azon van),aztán az 5970.Majd kipróbálom fordított felállásban is,hogy miben változik az órajel kiolvasás,ill a GpuZ monitorozás.
Egyébkén,én is furcsáltam a dolgot.Anno,4870+4870X2 párosnál,az X2-nél is cfx enabled volt,a 4870-nél,pedig 3Gpu Enabled. :F

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2977) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Egy láma kérdésem lenne: egy 6850-es összeköthető egy 5770-essel? Lehet, hogy visszakerül hozzám a régi kártyám (utóbbi) - gondoltam, megérne egy misét... :B

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2978) radi8tor válasza Vigneau (#2977) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem használhatóak CrossfireX-ben :(

⭐ Stella

(#2979) csucsbicep válasza Vigneau (#2977) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

68xx csak 68xx-al.

(#2980) Vigneau válasza radi8tor (#2978) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint a generációknak egyezniük kell. De még így is szabadabb a dolog a jelek szerint, mint az SLi-nél...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2981) alibaba78 válasza emre (#2973) üzenetére


alibaba78
őstag

Ennek ellenere hiba nelkul mennek.

(#2982) monosz


monosz
őstag

Megfordítottam a felállást:1-es slot:5970x16,2-es slot:Gtx9800x8,3-as slot:5850x8.Ugyan Physx-el ment a vantage,de baxott jó az eredmény.
Mondjuk,ez számomra nem fontos,de a játékokban is kimagasló teljesítményt nyújt.
:K

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2983) klac válasza monosz (#2982) üzenetére


klac
aktív tag

Na, ez már nem semmi, sőt nagyon is ütős összeállítás.
Ráadásul tanulságos is, CFX és mellette Geeforce PhysX összeállítóknak.
Köszi, hogy feltöltötted.
Gratulálok, nagy, erős rendszer.

(#2984) monosz válasza klac (#2983) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm. :R Valóban félelmetes teljesítménnyel bír.
Itt egy pár kép,hogy hogyan is néz ki a dolog.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2985) pottyantós válasza monosz (#2984) üzenetére


pottyantós
aktív tag

kb. mennyit hozott az 5850?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2986) radi8tor válasza monosz (#2984) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnálom szegény kártyákat. Nem melegednek fel túlságosan?

⭐ Stella

(#2987) monosz válasza radi8tor (#2986) üzenetére


monosz
őstag

Engem is meglepett a dolog,mert Furmak alatt sem megy 86 fok fölé,az 5970.Az 5850 mivel legalul van,és kapja a friss levegőt,az csak 63 fok környékén van.
Az NV kártya,Ati szendvicsben van,de az csak akkor dolgozik ha Physx-es utasítás van.Az kb.55-60 fok.
Szerintem nem veszélyes.

(#2985) pottyantós:Én úgy gondolom,hogy durván 30%-os Plusz teljesítmény növekedés van átlagban.De nyilván alkalmazás válogatja,hol kevesebb,hol több.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2988) Whit3Rav3n válasza radi8tor (#2986) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Végülis mennek ezek a kártyák így is, nálam is ilyen közel vannak és lehet hűteni őket. [link]

(#2989) pottyantós válasza Whit3Rav3n (#2988) üzenetére


pottyantós
aktív tag

:Y :Y :Y Az igen ott aztán van dzsungel.... ;] Később nem vizezed le a VGA-t is? :D

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2990) Whit3Rav3n válasza pottyantós (#2989) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Még meglátom mert ugye 3 vga-ra kb annyiba kerül a vízhűtés mint mégegy kártya ára.

(#2991) alibaba78 válasza Whit3Rav3n (#2990) üzenetére


alibaba78
őstag

Szerintem tobbe. Csak a 3 blokk kb 100k, nem? Es akkor meg nem volt szo a tobbirol.

(#2992) Whit3Rav3n válasza alibaba78 (#2991) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A többi rész megvan csak a blokkok kellenének. Olyan 80€ egy blokk szóval 280€ lenne kb csatlakozókkal.

(#2993) radi8tor válasza Whit3Rav3n (#2992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezért nem kezdek bele a folyadékhűtésbe. Ha már olyat építenék, akkor mindent azzal hűtenék.

⭐ Stella

(#2994) alibaba78 válasza Whit3Rav3n (#2992) üzenetére


alibaba78
őstag

Akkor eleg komoly lehet a radi, meg a pumpa, ha mar most is elbirna a 3 kartyat. :)

Mas.: Szerintetek lehet ugy flash-elni a masodik kartyara bios-t, hogy nem szedem ki az elsot a gepbol? Szeretnek a sapphire-ra is asus bios-t rakni.

(#2995) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Ma én is beléptem a klubba 2 db 6870-es kártyával és bele is botlottam az első furcsaságba.A problémám az lenne,hogy a 2-es számú kártyám folyamatosan ugrál0-99%-os kihasználtság között.Értelem szerűen a core és a memória jelek is ugrálnak vele együtt,miközben win asztalon vagyok.Jelenleg 10.12-es drivert használok.Driverben engedélyezve a CF.Íme egy kép róla...

Ui:Azóta anyi változott,hogy folyamatosan pörög a 2-es gpu fullon.Az 1-es gpu normálisan működik 0-42% között mint amikor egyedül volt.

(#2996) Whit3Rav3n válasza alibaba78 (#2994) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

2 Laing DDC+ pumpa van meg egy 3x12cm-es ventis radiátor és egy 9x12cm-es ventis radiátor.

Windowsból nem lehet, bootos flash-el ha jól tudom lehet.

(#2997) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akkor átfogalmaznám.A 2-es GPU-nál a gpu usage állandóan 99%-on van(néha lemegy nullára)viszont a core és a memória órajelei nyugalmi állapotnak megfelelőek,tehát teljesen rendbe vannnak(100/300).Kell ezzel nekem foglalkoznom vagy ez normális?A másik érdekesség,hogy ha átírom az Afterburnert,tudom tolni 1000mhz fölé a core-t,de ha bármit állítok benne akkor egyből kifagy és csak reset gomb segít.Külön külön simán mennek 1050-et is,de így csak 1000-ig engedi.Valaki találkozott ezzel a hibával?

(#2998) Whit3Rav3n válasza Milka 78 (#2997) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ahogy nézem csak egy megjelenítési hiba mert a hőmérséklet nem arra utal hogy terhelve van a gpu. Unofficial Overclocking CF alatt csak akkor megy ha kikapcsolod az ULPS-t.

(#2999) Milka 78 válasza Whit3Rav3n (#2998) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Reménykedtem,hogy ezt mondod és nem valami hiba.Még ropogós a dolog,de eddig nincs vele különösebb bajom,minden szépen megy.ULPS?Az mi lenne és hol tudom lekapcsolni?
Válaszod előre is köszönöm! :R

(#3000) Whit3Rav3n válasza Milka 78 (#2999) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Másnál is volt már ilyen, valami driver bug okozza. ULPS az a funkció ami lekapcsolja a nem használt gpu-kat idle-ben. Kikapcsolni a registry módosításával lehet:

Go to registry and disable Ulps:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cl ass\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

and change "EnableUlps" to 0 under the 0000 and 0001 or 0003 keys.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.