Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) kokoato válasza cajn (#2400) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Mindegy melyikre teszed a hidat, nem oszt nem szoroz!
A bios-ban állítsd be, melyik legyen a megjelnítő, és melyik a számoló kártya!
PEG0, PEG1, vagy vagy valami ilyesmi, már rég volt cfx-em!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2402) cajn válasza kokoato (#2401) üzenetére


cajn
tag

Nekem msi p45 platinum lapom van azt nem tudod hogy hol lehet belőni rajta?

(#2403) szacsee


szacsee
nagyúr

Urak lenne egy kérdésem, mivel mérőszalaggal neccesnek tartom a méretet.
Adott egy X58 UD4P alaplap és tervezem a crossfire kiépítést.
Viszont van egy Xonar D1-em, ami PCI csatlakozójú, valamint a tervezett társkártya HD5770 lenne, aminek elvileg elég az X8 sebesség.
A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valakinek hasonlóan kiépítve CF.
A lényeg, hogy az alaplap felső kék PCI-E slotjában lenne a felső VGA, a narancs színű alsó PCI-E csatlakozóban az alsó. Mérőszalaggal ~8cm-es CF híd elég lenne, de nem tudom a valóságban is elérhet-e...

Meg tudna ebben valaki erősíteni, vagy cáfolni? :R
A standard CF csatlakozók milyen hosszúak? Most vagy nem kaptam a Hawkhoz CF csatit, vagy elkevertem.... és vadásznom kell egyre. :B

cajn: Biosban álltalában a beállítható perifériáknál van ( Firewire, Hd Audio stb)... Init Display First néven. Gigánál PEG1, PEG2 névvel, MSI-nél nem tudom mi a neve.

[ Szerkesztve ]

(#2404) Drexler válasza szacsee (#2403) üzenetére


Drexler
tag

Nekem P5E3Pro lapom van és nem állitottam semmit a biosba, de igy is megy a cf vagy nem? :F

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#2405) kokoato válasza szacsee (#2403) üzenetére


kokoato
aktív tag

Üdv!
Nekem annó ugy volt, hogy a két kékben voltak a vga-k, ahoz pont jó a szabványos cfhíd, aminek a mérete 7cm, a csatlakozók 6cm-re vannak, tehát neked a 8cm nyilván kevés lesz!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2406) reset válasza szacsee (#2403) üzenetére


reset
senior tag

10 cm-es cfx híd kellene neked / a PH-aprón hátha találsz...

(#2407) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi az infókat.. :R

(#2408) szacsee


szacsee
nagyúr

Nem találni, kérdezgettem mindenhol standard 6cm-es cf híd van.
Viszont feladtam egy aprót hátha és este beizzítom egyik ismerősömet talán megszánna. :D

[ Szerkesztve ]

(#2409) gentlemanus


gentlemanus
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítség kellene!
Egy gigabyte GA-MA790X-DS4 alaplapom és egy shappire 4850-es kártya mellé most kaptam egy sapphire 4670-es.
Működne-e a CF és ha igen mit és hol kell beállitani ?

Ja és Win 7 alatt (nem tudom hogy ez számít-e)

(#2410) szacsee válasza gentlemanus (#2409) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sajna nem működne együtt a két kártya cf-ben. :(

(#2411) Duck001


Duck001
tag

Jó estét az uraknak!
Szeretném a segítségeteket kérni van egy sapphire 4870 512mb-os karim
lessz hozzá egy asus 4870 512mb
A kérdés az lenne (mint kezdő cfx-es) hogy milyen progik kellenek hozzá
kell a sapphire Catalyst+ ugyanez az asus-hoz is meg mind a két karihoz kell a Catalyst crossfire kiegészítése is?
Help!

(#2412) Duck001


Duck001
tag

Help PLS!

(#2413) monosz válasza Duck001 (#2411) üzenetére


monosz
őstag

Elég a Catalyst,és a CCC.Automatikusan felismeri a két kártyát,és CFX-ben fog működni.Röviden ennyi.A CF hiddal azért kösd össze a 2 VGA-t

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2414) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv ismét az Uraknak!
Szereztem szép hosszú CF hidat, savanya fórumtársnak köszönhetően (volt neki egy felesleges).
Viszont lenne egy apró kérdésem.
Jelenleg egy MSI HAWK 5770-es kártyám van, amin a CF csatlakozó kicsit hátrébb van a kártyán mint a többinél.
Ezen amúgy is csak 1 csati található...
Ha akármilyen HD5770-et vennék és a kártyán levő 2. CF csatlakozóval kötném össze, ami ugye egy vonalban van az MSI csatlakozójával, akkor abból lehet valami gubanc. :F
Mikor kötjük az elsőre és mikor a második csatlakozóra a CF hidat?
A válaszokat köszönöm előre is.

(#2415) kokoato válasza szacsee (#2414) üzenetére


kokoato
aktív tag

Minegy melyikre kötöd, azért van rajta kettő, mert ha kettőtől több gpu-s cfx-et épitesz, akkor feltudd füzni őket sorban!
Bár nem értem az 5770-esed gyártóját, mert egy gpu-s kártyákon általában kettő csatlakozó van, az x2-eseken van egy , hogy max két x2-est lehessen összeköni, mert ott van akkor a 4 gpu, annál többet meg nem lehet!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2416) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ezt a vga-t (és még egy ilyet), hogy lehet cf-be kötni, ha nincs rajta cf csatlakozó? CF híd nélkül is működik a crossfire? Ha igen akkor van valamilyen hátránya a cf hidas megoldással szemben?
Egyáltalán lehet két ilyen vga-t cf-be rakni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Bogyóka

(#2417) pottyantós válasza TomiLi (#2416) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!
Lehet softveresen! :) Profilt kell létrehozni csak akkor működik, volt aki hasonlót használt és profil nélkül kifagyott, szerintem ez a macera a híd nélküli CF-el! De én inkább vennék a 2 árából egy erősebbet!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2418) TomiLi válasza pottyantós (#2417) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen!

Catalyst-ben kell profilt létrehozni? Ezt érted az alatt, hogy szoftveresen?
Egy barátomnak van már két ilyen vga-ja, egy volt már régebbről, egyet meg pár ezerért szerzett...
Jobb lenne, ha valami erősebb vga-ja lenne, csak szŰkösek az anyagi lehetőségek.

Bogyóka

(#2419) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy cfx-nél elég 1 híddal összekötni a két vga-t vagy pedig 2-vel kell? Mert némelyik képen csak 1-el látom néhol meg 2-vel.... Üdv

Battletag: Myth#1775

(#2420) reset válasza Myth (#2419) üzenetére


reset
senior tag

Sztem eggyel is megfelelő. Bár van, amikor kettőt javasolnak [link]
Vannak karik, amelyek alkalmasak cfx-re, pedig csak egy csati-hely van rajtuk / pl. MSI Hawk 5770...

[ Szerkesztve ]

(#2421) pottyantós válasza TomiLi (#2418) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!

Igen a catalystban kell profilt csinálni! :K A szoftver kapcsolja össze a két karit! [link] Valahogy így kell!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#2422) Drexler válasza Myth (#2419) üzenetére


Drexler
tag

1gyel elég összekötmi! Ha 3vagy 4kötsz össze akkor van szükség a többi csatira

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#2423) TomiLi válasza pottyantós (#2421) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a segítséget!!! Hasznos volt nagyon, mert ennek fényében inkább lebeszélem a bartáom erről a megoldásról! Inkább gyűjtögessen egy erősebb vga-ra, vagy két olyanra, amin van lehetőség cf híd csatlakoztatásra!!!

Köszönöm még egyszer!!!

Bogyóka

(#2424) Abu85 válasza TomiLi (#2416) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CF híd egy külön csatorna a kártyáknál, de a kommunikáció a PCI Express interfészen keresztül is lehetséges. A híd nélküli megoldások úgy működnek, mint a HD 5970, vagy a többi két GPU-s kártya.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2425) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! 2 kérdésem is lenne... Most raktam össze egy cfx rendszert egy 4890-el és egy 4850-el. Vantage-ben pontszámban látok javulást mert gpu score-om 14500, a 4890 magában 11000 csinál viszont néhol mintha sokkal lassabb lenne maga a teszt... Emelett furmark-al teszteltem és amikor 1 gpu-s furmarkot indítok több pontszámom lesz a 4890-el mint amikor több gpu-sat valamint furmark közbe néztem a gpu load-okat és a 4890 csak 70-80%on van viszont amikor csak magában van akkor pedig 98-100%on pörög. Valami ötlet? Vagy ez így rendben van? 10.6os catalyst van fent... Melyiket ajánljátok? Előre is köszi! Üdv

Battletag: Myth#1775

(#2426) Myth válasza Myth (#2425) üzenetére


Myth
aktív tag

Az egyik kérdésemre már kitaláltam a választ :) gondolom azért megy a 4890 csak 70-80%on mert magasabb az órajele mint a 4850-nek és visszafogja picit... A többi kérdésre még várnék választ! Előre is köszi! Üdv

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#2427) szacsee válasza Myth (#2426) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne benchmarkokkal tesztelj, hanem játékokban. ;]
Ha van olyan játékod ami szeresse a CF-et, akkor nézd meg CF nélkül és CF-el.
Catalyst-ban csak egy pipát kell kivenni, berakni.
Fraps-al monitorozod és kiderül mi a helyzet.
Ha nagyon kíváncsi vagy töltsd le az MSI Afterburnert és monitorozó részét nézd meg játékokból kilépve ... ha látod, hogy mind2 gpu terhelve volt akkor nincs bibi.

Viszont nekem is lenne kérdésem.... :B
Beléptem a klubba egy 5770 párossal ami 16x+8x sávszélességen ketyeg.
Nem is ez a lényeg, hanem Dirt2-ben fix 75FPS-em van, GTA4-ben pedig 55 körül
Nincs minimum, nincs maximum... ennyire beáll és kész. :DDD
CPU limitem lehet vagy küldjek még pl GTA4-ben rá látótávot stb-t.
Nem mintha nem lenne elég az FPS... sőt, csak egykártyás rendszerhez képest szokatlan, hogy nem ingadozik. :DDD

(#2428) Duck001


Duck001
tag

Én is beléptem a klubba 4870 512 cfx-el!
És mit ne mondjak hozta az elvárásaimat (1600x900-ban)
És a lényeg hogy elviszi az egészet egy 550-es chieftec táp ugy hogy ki van hajtva a két kari
(phenom 965be 3.8Ghz)

(#2429) ADAM1337 válasza szacsee (#2427) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A monitorozásra nagyon jó még az evga programja a precision, amivel gpu kihasználtságokat is kitudsz íratni, hőfokokat és még sok mindent fps-t is :K

(#2430) Motion_Blur válasza Duck001 (#2428) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Rámersz tolni egy Furmarkot és egy Prime-ot? Nekem is ugyanilyen tápom és procim van, most váltottam 4870 512MB-ról 5870-re, de szerintem tápot cserélek, mert 12v-on ez a táp csak 360w-ot tud, ami nagyon kevés, nem is beszélve a hatásfokáról. Egy 650-es Corsair táp már 'csak' 20k (624w-os 12v-al és kb. 83%-os hatásfokkal ;) )..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2431) Duck001 válasza Motion_Blur (#2430) üzenetére


Duck001
tag

Hát addig nem cserélem ameddig gond nem lesz vele, eddig semmi nem utal arra hogy kevés lenne!
Egy kérdés ezt a progit honnan tudom letölteni? :ATI CrossFire Extension
mert sehol nem találom mert pl a GRID nem megy cfx-el csak sok krix-krax látszik? Valakinek vélemény? (ugyan ez van a DIRT1-nél is!)

(#2432) szacsee válasza ADAM1337 (#2429) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a tippet, de az csak NV kártyán megy nem?
Ez áll a leírásában:
System requirements:

--------------------------------------------------------------------------------

- Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (both x86 and x64 versions) with full
administrative rights
- NVIDIA 6, 7, 8, 9, 200 and 400 series graphics card
- NVIDIA ForceWare 96.xx or higher drivers

(#2433) reset válasza Duck001 (#2428) üzenetére


reset
senior tag

Több féle 550-es csifi táp van...a Tiéd konkrét típusa milyen?

(#2434) Motion_Blur válasza Duck001 (#2431) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2435) Duck001 válasza reset (#2433) üzenetére


Duck001
tag

GPS-550

(#2436) Duck001 válasza Motion_Blur (#2434) üzenetére


Duck001
tag

Ez a link nem hoz be semmit!

(#2437) reset válasza Duck001 (#2435) üzenetére


reset
senior tag

Ha erős, akkor vszínű GPS 550 A :R

(#2438) Duck001 válasza reset (#2437) üzenetére


Duck001
tag

Talán A-s lusta vagyok szét szedni :B
Azt tudom hogy megy minden és mőködik
(3db 200 venti+140-es+proci+2 kari+a többi apróság)
És nem is melegszik a táp, csak azért írom ezeket mert mindenki azt mondta hogy kevés
lesz hozzá a táp de bírja! Gondoltam megosztom a tapasztalataimat hátha valakinek jól jön!
Igaz a game támogatásokkal még vannak gondok de van egy két segítőkész ember nekik NAGYON köszönök mindent :R :R

(#2439) szacsee válasza Duck001 (#2436) üzenetére


szacsee
nagyúr

Abu85-t küldte nekem ezt a linket amikor rákérdeztem, hogy melyik játékok támogatják a CF-et. Valamint az aktuális Catalysthoz elérhető CF profil itt letölthető.

(#2440) kokoato


kokoato
aktív tag

Mindig hivatkoztam "monosz" kollégára, hát itt van :

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2441) monosz válasza kokoato (#2440) üzenetére


monosz
őstag

No,ez F@sza. :Y
A legközelebbi "szippantás"alkalmával,majd én kezelem a gépet.Hátha te is betoppansz a topikba. :DD

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2442) kokoato válasza monosz (#2441) üzenetére


kokoato
aktív tag

Max a lábujja !

No ezaze !

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#2443) Duck001


Duck001
tag

Egyedül egy valamit nem értek eddig a felfő karin jött a kép most meg az alsón kíváncsi lennék hogy ez számít-e valamit is pedig nem lett állítva semmi :W

(#2444) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az egyik PCIE csatolóm16*a másik 4*. CF kiépítését tervezem. Jelenleg egy 4830 XFX van. Egy 4850-et szeretnék mellé tenni. Működhet így a rendszer? Mekkora táp javallott ehhez. A config az adatlapomon.

(#2445) Myth


Myth
aktív tag

Hali!

Azt nem tudjátok mitől lehet, hogy ha bekapcsolom a vsync-et akkor jelen van ez a bizonyos micro-stuttering (pár másodpercenként ugrik egyet a kép olyan mintha kimaradna néhány képkocka...) Több játékban is... 10.6os catalyst van fent, konfigom pedig az adatlapomon.

Pls Help!

Battletag: Myth#1775

(#2446) reset válasza Myth (#2445) üzenetére


reset
senior tag

Próbáld meg külön-külön is mindkét kártyánál, úgy, hogy letiltod a cfx módot. Ha csak cfx-nél jelentkezik, akkor lehet, hogy a hídba kapcsolt különböző karik eltérő (?) RAM-sebessége okozza...legalábbis én erre tippelek. Hozzáértőbb guruk lehet, hogy majd moddolnak... ;)

(#2447) Myth válasza reset (#2446) üzenetére


Myth
aktív tag

Érdekes mód állítgattam a catalyst control centerbe egy két dolgot, aztán visszaállítottam mindent úgy ahogy volt és elmúlt :C :) remélem többet vissza se jön...

Battletag: Myth#1775

(#2448) G y u r C i


G y u r C i
csendes tag

Hali !
A kérdésem az lenne , hogy egy alaplapi hd4200 -t , meddig érdemes CF-ben használni másik Ati kártyával ? Mennyire növeli a teljesítményét ,melyik az amelyiket még érdemes és melyik amelyiket már nem ?
Hallottam már sokfélét, olyat pl. hogy ha nincs használatban ,csak letölt a gép akkor az alaplapit használja és csökken a fogyasztás stb.
Segítségetek előre is köszi . :)

(#2449) GAbre


GAbre
veterán

Üdv kérdezném,hogy GTA IV-el tapasztalt vki qva nagy szaggatásokat lagolásokat,mert szátbax az ideg,h 1 karival nincs baja,de ha crossfire bekapcsola,akkor szaggat rendesen(nem mindíg),de gyakran,és ugyanannyi fps van...

Avatar

(#2450) reset válasza GAbre (#2449) üzenetére


reset
senior tag

Hali! Lehet, hogy egyszerűen nincs optimalizálva cfx-re. Ezen a listán - amit szacsee linkelt a #2439-ben- ellenőrizheted. Itt föl van tüntetve, mely játékok szeretik a cfx-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.