Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Komplikato válasza ftc (#749) üzenetére


Komplikato
veterán

Vajh a HT3.0 miatt kell ilyen chipset hűtő? Eddig azért szerettem az ATI chipseteket, mert ''hidegfejüek'' ... viszont ha veszek egy P35 lapot C2D alá, azon még brutálabb bordák vagynak. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#752) CYX válasza Komplikato (#751) üzenetére


CYX
aktív tag

lehet, hogy csak marketing kinlódás ennyi réz a nyákon... bár kicsi rá az esély :(

(#753) Oliverda válasza Komplikato (#751) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért kell mert így jobban el lehet adni. ;)

Ez [link] gyakorlatilag egy ugyanolyan chipset-es lap, csak egy PCI-E 16X-es slot van. Nézd meg a hűtését. :U

CYX: pedig az

Szerinte az ASUS vett egy komplett rezes bandát: [link]

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#754) #95904256 válasza Raymond (#744) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az 1.6GHz-es dologhoz annyit hozzátennék hogy annak idején mikor az AMD a Hammer-ből szállítótta az első teszt darabokat az alaplapgyártóknak, akkor azok 800MHz-re voltak korlátozva.

(#755) dezz válasza Raymond (#736) üzenetére


dezz
nagyúr

''Nem a pov-ray eredmenyekrol van szo (lasd elozo hsz). Azokbol egyebkent az 1.6Ghz eredmeny lett visszafejtve a megadott szamok alapjan.''
Tudom, csak semmi értelme, mert nem a standard módon futtatta sem az Intel, sem az AMD, így a számok nem jelentenek semmit.

Azt az ''elvileget'' talán érdemes betenni ide: :)
''Phil Hughes, a spokesman at AMD, said Barcelona is still scheduled to launch in the summer, which is in line with the company's previous target. The spokesman said the component Cray was referring to was its Budapest chip, which will come out in the second half of the year following the Barcelona launch.''
Eddig is valami ilyesmiről volt szó, a Cray talán a befektetőknek azt mondta korábban, hogy hamarabb jön a Budapest is. :D

(#746) Komplikato: mert az új procik natívan támogatják a DDR2-1066-os ramokat, amik azért fűtenek is (bár annyira csak nem, állítólag egy cég már demózott 1333-asat is - igen DDR2). szerk: kíváncsi leszek, ''mit mennek'' majd a Phenomok ezekkel... :) De talán az Athlonok is megérzik (főleg a Rana, ami L3 nélküli K10 [2 magos]).

(#748) Keldor papa: Ha még a teljesítményre megy, megértem a C2D-t, de mi értelme lenne ''egy jó kis C2D E4xxx vagyE21xx''-nek? Csak hogy elmondhassa, hogy C2D? LOL. Akkor már értelmesebb egy AM2+-os lap, bele egy olcsó X2, aztán később egy Phenom X2 v. X4, igénytől függően. (Az X2-kkel szerintem kevesebb gond lesz, mármint gyártási szempontból.)

[Szerkesztve]

(#756) Komplikato válasza #95904256 (#754) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet azért vannak lekorlátozva, nehogy valakinek eszébe jusson benchmarkolni idejekorán velük? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#757) Komplikato válasza dezz (#755) üzenetére


Komplikato
veterán

Hajlanék erre az A64 X2 csere Phenom X2-X4-re, de elvileg a géphez max. VGA szinten akartam egy éven belül hozzányúlni, vagy se. C2D meg nem szempont gizdulásból, ellenben igen jól húznak játékok alatt, meg multimédiában. Meg jól húzhatóak. Bár mostanság vannak érdekes pletyik Brisbane ügyben ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#758) Raymond válasza Komplikato (#757) üzenetére


Raymond
félisten

Elmeletileg en is azt mondanam hogy AM2 a megfelelo alaplappal most es utana upgrade de a helyzet az, hogy ki mondja meg melyik lapban fog majd biztosra menni egy ev vegen vagy 2008 elejen megjeleno proci? Egy olcso (mondjuk Gigabyte) alaplap egy 4300-al nem annyival tobb egy X2 konfignal hogy izgulni kelljen miatta. Foleg hogy meg azt sem tudni mit is nyujt majd az uj 10h szeria igazabol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#759) ftc


ftc
nagyúr

[link]

Cinebech...

Barcelona vs Xenon 3220

nekem tünik ugy,hogy az AMD-s gépen szebbek a kövek?

(#760) Oliverda válasza Raymond (#758) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt már az AM2+ lapokról volt szó, hogy azt várja meg. Illetve, megenné a fene ha a most megjelenő AM2+ lapokban majd esetleg nem megy a 2008 elejen megjelenő proci.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#761) CYX válasza Oliverda (#760) üzenetére


CYX
aktív tag

hát igen, nem vallana az AMDre, meg az alaplapgyártóknak sem lenne különösebben nagy biznisz a dolog. inkább intelnél jellemző, hogy nem megy az új cucc egy fél éves lapban, de ott is inkább az intel chipset miatt fordul elő, de ott is volt már rá példa, hogy egy nem intel által nem kompatibilisnek kikijáltott chipset bios frissítés után vitte az újabb prociket.
szerintem nem kell félni tőle hogy akármelyik AM2+-os lapban nem fognak menni a K10-es am2+-os procijai.

(#762) Komplikato válasza Raymond (#758) üzenetére


Komplikato
veterán

Most nézem a The Inquireren azt írják (nem röhögni!), hogy a K10 csúszka miatt Júli 9-én atomnagy áresés lesz, sz'a lehet megfogadom a fenti tanácsokat még is. El nem tudom képzelni hová eshet még egy X2 ára? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#763) VaniliásRönk válasza Komplikato (#762) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az egy dolog hogy hova esik az X2 ára, nade a 3000+-om mennyit fog érni? Bocicsoki? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#764) CYX válasza VaniliásRönk (#763) üzenetére


CYX
aktív tag

valve egerek mellé adják majd ajándékba az AMD procikat, vagy tesco-s kiflihez ha veszel 10 db-t :))

(#765) Oliverda válasza ftc (#759) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ez ''vicces'' eredmény. Egy 3200MHz-n járatott AM2-es X2 tud ennyit tud, kicsit jobb RAMokkal megtámogatva. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#766) Raymond válasza ftc (#759) üzenetére


Raymond
félisten

Cinebench nem sokat er, egyik ujitas sem fog ott megmutatkozni.

''nekem tünik ugy,hogy az AMD-s gépen szebbek a kövek?''

Ez remelem vicc...mert akkor :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#767) ftc válasza Raymond (#766) üzenetére


ftc
nagyúr

belefér nem? :DDD

(#768) Raymond válasza Oliverda (#760) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb arrol van sz hogy varakozas a semmire. Persze hogy szep a terv a jovobeli upgrade-re de meg lap sincs (par hetbol nyugodtan lehet megint ket honap mire valami megjelenik) egy olyan procihoz amihez meg a server/workstation valtozat sem jott ki. Ha fejleszteni kell egy C2D-s lapba ugyanugy belerakhatod majd a leszallitott aru Quad procikat ev vegen vagy jovore, sot az biztosabban menni fog mert mar most mukodik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#769) Raymond válasza Komplikato (#762) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sokat fog nekik segiteni. Az arak mar most majd mind az Intel alatt vannak es nem segit nekik. A juliusi csokkentes csak az Intel juniusi csokkentesere lesz a valasz igy ugyanott lesznek mint most.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#770) VaniliásRönk válasza Raymond (#768) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Na itt tévedsz, a mostani lapokban nem fognak menni az újabb C2Q-ok (de lehet hogy a C2D-kat is átalakítják), szokásos Intel rizsa, hogy a fejlettebb bla-bla miatt nem megy régi, egyébként lábkompatibilis foglalatban az új CPU...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#771) Raymond válasza Oliverda (#765) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a Cinebench-el mar a mostani procikat sem lehet normalisan tesztelni. Ha megnezed az X2 vs. C2D eredmenyeket latod hogy csak az orajel szamit. Ugyanugy mint amit most latni. Barcelona 4 core 1.6Ghz = 27 sec. A proci 2.4Ghz-n ugyanugy kb. 17 sec alatt vegezne mint a Xeon. Meghat X2 3200Mhz = X4 1600Mhz a Cinebench-ben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#772) ftc válasza Raymond (#769) üzenetére


ftc
nagyúr

X2-k 15-25% cs9kkentés
A64,Sempron 15%

(#773) vedini válasza Oliverda (#765) üzenetére


vedini
őstag

nekem 2003-ba csinált az x2-tőm 32 biten 825 pöttyöt
9.5-be 64 biten vagy 100-at még hozzá lehet adni
jah és 939-es

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#774) Raymond válasza VaniliásRönk (#770) üzenetére


Raymond
félisten

Hmm..akkor a sok Core 2 Quad teszt ami az iden kijott csak kamu volt? Pedig mindegyikben ugyanazt az alaplapot hasznaltak az osszes Core proci-val.... :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#775) VaniliásRönk válasza Raymond (#774) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt mondtam újabb, Penryn és társai.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#776) Raymond válasza VaniliásRönk (#775) üzenetére


Raymond
félisten

Azok ebbol a szompontbol lenyegtelenek. A Q6600/Q6700 es tarsai az alacsony arukkal a fontosak. Penryn csalad messze van. Meg egy X2 arcsokkenes utan is az enthusiast piacon nem lesz ertelme Egy barmilyen jo X2-t venni 150-ert ha 200 korul kapsz egy Quad-ot az Inteltol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#777) Oliverda válasza Raymond (#768) üzenetére


Oliverda
félisten

Várakozás a semmire? :F Ahhoz képes eléggé érdekel téged is ez a bizonyos ''semmi'', mert ahogy látom sokat szóltál már hozzá a témához. :)

Mellesleg azt nem szabad elfelejteni hogy az ígéret szerint a jelenlegi AM2-es lapok többségében is menni fognak a procik. Pár hétből lehet pár hónap, de az is lehet hogy már két hét múlva itt lesznek az új lapok. Arról nem is beszélve hogy pl. az Intel P35 lapkészletre épülő lapok hamarabb váltak kaphatóvá, mint ahogy bemutatták volna őket. Tehát bármi megtörténhet. Az meg hogy pesszimista vagy már a Te bajod. :D

Ha fejleszteni kell egy C2D-s lapba ugyanugy belerakhatod majd a leszallitott aru Quad procikat ev vegen - Itt szerintem sok embert nem a 4 mag izgat, és főleg nem egy olyan aminek az apukáját rezsónak hívták. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#778) Raymond válasza Oliverda (#777) üzenetére


Raymond
félisten

''Várakozás a semmire? Ahhoz képes eléggé érdekel téged is ez a bizonyos ''semmi'', mert ahogy látom sokat szóltál már hozzá a témához.''

Utolso hozzaszolasom ehez: kolleganak most kell osszeraknia a gepet az eredeti hsz szerint. Nem ket honap mulva vagy ev vegen vagy kesobb. Per pillanat a legjobb kezzel foghato valasztas egy C2D a jovore nezve is azt is beleszamitva az AMD mit hoz ki vagy mit nem az ev vegeig. Ennek ahoz semmi koze hogy erdekel a 10h tema technikailag vagy nem. Pesszimizmushoz meg vegkepp semmi koze. Nem tegnapelottol foglalkozom az iparral hogy a ''majd menni fog, tuti'' tipusu kijelenteseket keszpenznek vegyem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#779) Oliverda válasza Raymond (#778) üzenetére


Oliverda
félisten

A kolléga sehol nem írta hogy ő majd a jövőben Quad procira vágyna, és ha jól sejtem nem is vágyik ilyesmire.

Nem tegnapelottol foglalkozom az iparral hogy a ''majd menni fog, tuti'' tipusu kijelenteseket keszpenznek vegyem. - Ehhez képest úgy látom hogy az ''If reports out of Taiwan are to be believed...'' kijelentésekre már többet adsz. Na mindegy, végülis a Te dolgod, semmi közöm hozzá. :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#780) rollins válasza Oliverda (#765) üzenetére


rollins
őstag

de 1.6 GHz-en , azé az nem rossz, vagy igen?

(#781) keIdor válasza rollins (#780) üzenetére


keIdor
titán

Nem rossz, de szerintem azonos órajelen nem lesz sokkal jobb, mint az Intel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#782) Oliverda válasza keIdor (#781) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt miből gondolod?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#783) CYX válasza keIdor (#781) üzenetére


CYX
aktív tag

Cinebench-ben jó esélyel nem lesz gyorsabb, de ezt pár hozzászólással feljebb megbeszéltük már, hogy inkább az órajel ami számít neki és nem az architechtúra.

(#784) CYX


CYX
aktív tag

arra leszek kiváncsi , hogy mi lesz akkor, ha az AMD csinál egy olyan ''összedrótozott'' procit mint ami a C2Q, csak ő a K10 x4-gyel csinálja és nem a csipszeten keresztül kommunikáltatja meg a procit hanem egy belső 3.0-s ht linken húzza össze a magokat (vagy valami használhatobbon, csak ne holmi szétfullot agyonterhelt fsbn). akkor az intel csinál egy 4x c2d-t egy 1666-os fsb-re vagy 2ghzs-re?
az intel mindig le van maradva a natív x magos procikkal az amd-hez képest.

(#785) keIdor válasza CYX (#784) üzenetére


keIdor
titán

A Montreal már olyan lesz... 2db Shanghai mag (Octa Core) egy tokban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#786) CYX válasza keIdor (#785) üzenetére


CYX
aktív tag

akkor majd megnézem az inteljuzerek arcát ;] meg majd az intel akkori megoldásait. komolyan kiváncsi leszek mit fog lépni rá, mert x2-nél össze tudott drótozni 2 db 1 magosat
megcsinálta a natív két magosát, gyorsan össze is drótozta mint az egymagosokat. de az fsb meg egyre szűkebb keresztmetszet, a ramok és az összedrótozott magok miatt és akkor még a vgák is egyre éhesebbek. lépniük kellha ezt be akarják hozni (és bizta be akarják)

(#787) dezz


dezz
nagyúr

Legyünk tekintettel erre a két dolgra:
1. A Barcelona, mint szerver-chip igen jól fog szerepelni:
[link] (megj.: kiderítették - l. link cikk elején -, hogy a Barcelona csak 5-10%-kal jobb valójában, mint a mostani Opteronok, viszont így is szépen veri az Intelt SPEC mérésekben, amik kimondottan szerveres benchmarkok)
[link] (megj.: szakértők is egyetértenek, hogy szerver vonalon ütni fog a cucc -- az általános desktop szereplés meg szvsz majd az órajeleken dől el, illetve a SIMD-et kihasználó programokban nyújtott teljesítmény)
2. A Barcelona HT2.0-ás, non-split power plane-es chip, aminél az IMC erősen visszafogja még az órajeleket... Tehát én nem aggódnék amiatt, hogy egyelőre 2.3 GHz-es a leggyorsabb, amit eddig összehoztak belőle. (Állítólag a Budapest, és a vélhetően azon alapuló Agena ezáltal kapásból 500MHz-cel többet bír.)

CYX: 65nm-en ez nem fog menni, túl nagy a die. De állítólag már tervben van, hogy a 45nm-esek között lesz ilyen is.

(#786) CYX: abból 2008H2-re lesz valami, és Intel is nagyjából akkor fog kijönni a Nehalemmel... (Legalábbis demózni fogja.)

[Szerkesztve]

(#788) 7600GT válasza dezz (#787) üzenetére


7600GT
senior tag

Eddig nem arról volt szó, hogy agyba főbe fog verni mindent a Barcelona?
Ehez képest nekem egy kicsit kevésnek tűnik a 10-15%.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#789) keIdor válasza CYX (#786) üzenetére


keIdor
titán

Soká lesz ez még...:) Elösszőr is el kell érniük a 45nm-t, mert ugye a Shanghai egy 45nm-es natív Quad lesz.

Mod: Ok, látom ezt már dezz leírta... :B sebaj!

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#790) CYX válasza dezz (#787) üzenetére


CYX
aktív tag

Köszönöm az infókat, abban biztos voltam, hogy nem a jövő héten jön ki egy ilyen proci az AMD boszorkánykonyhájából, de így már sok kérdésemre megvan a válasz :R

azért arra továbbra is kiváncsi vagyok, hogy az intel hogyan kivánja realizálni a 8 magot és az FSB-vel milyen tervei vannak illetve olyan hirek szállíngóztak, hogy 4 magot még kibír az intel féle fsb-s rendszer, de 8 magnál olyan szinen kevés, hogy sem a memóriával nem tudja magát etetni, sem a magok közötti kommunikációra nem elég.

mod: Keldor papa neked is köszi az infót

[Szerkesztve]

(#791) keIdor válasza CYX (#790) üzenetére


keIdor
titán

Nos az FSB-t nem tudom, csak annyit, hogy a Penryn-nél 1600-at akarnak, azaz 400FSB lesz ott az alap. (igaz ez nem válasz a kérdésedre, csak érdekesség képpen írtam) Mindenesetre az Intel is ugyanígy készűl a Natív Quad Procijával, meglátjuk mi lesz belőle! :R Amúgy nincsmit! :)

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#792) VaniliásRönk válasza CYX (#790) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Intel is IMC-re gyúr, meg a HT-t is le akarják koppintani, kérdés mikorra jön nekik össze.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#793) CYX válasza keIdor (#791) üzenetére


CYX
aktív tag

akkor újabb csipszetek lesznek a natív quad core-nak... újra lehet kihajlítani az inteljúzereknek a deszkájukat. mégeccer köszi az infókat :)

#792 VaniliásRönk:
a HT nem nyilt szabvány? miért nem integrálja simán mint az összes többi cég akik használják? jaa... hogy az presztiv veszteség lenne, ha nem a ''nagy ellenlábastól'' átvenni a dolgt?
IMC .. hát pedig micsoda ellenkampányuk volt annak idején, hogy mekkora hülyeség. De legalább memvezérlőben intelnek van némi tapasztalata, igaz nem cpuba integrálttal kapcsolatban.

[Szerkesztve]

(#794) keIdor válasza CYX (#793) üzenetére


keIdor
titán

Igen valszeg az EagleLake lesz azaz új chipset.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#795) VaniliásRönk válasza CYX (#793) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AMD64-et is átkeresztelték EM64T-re, és nagyon csendben vezették be. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#796) CYX válasza VaniliásRönk (#795) üzenetére


CYX
aktív tag

hát igen... de ha jól tudom akkor nem is 100%-osan azonos a két utasítás készlet (meg annak idején a p4-esekben nem is volt olyan hatékony mint az A64-ekben) és emiatt írják a tesztprogramok (konkrétan a CPU Z) hogy x86-64 az utasítás készletre.

(#797) dezz válasza VaniliásRönk (#795) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, és még az átkeresztelés is félrevezetés. :D EM64T = Enhanced Memory 64(-bit) Technology -- mintha csak annyi lenne az egész, hogy nagyobb a megcímezhető memória-címtartomány... Utóbb egyébként újra átkersztelték, most már ''Intel 64''. :D Oké, kicsit talán (de csak talán!) szemtelen is volt az AMD, hogy eredetileg AMD64-nek nevezte el. Egy semlegesebb név talán jobb lett volna, azt az Intel változtatás nélkül is átvehette volna (mint az SSE-ket az AMD [mondjuk az SSE(1) tulajdonképpen az Intel 3D-Now!-ra hajazó megolása volt]), és így egyértelműbb lett volna laikusoknak is, hogy tulajdonképpen ugyanarrról van szó, és eredetileg az AMD-től származó dolgot vett át az Intel.

CYX: A lényeget tekintve azonos. Egyébként a C2D-ben sem működik a Macro-op Fusion 64 bites módban.

[Szerkesztve]

(#798) keIdor


keIdor
titán

K10 Barcelona delayed to Q4 - [link]

Computex 07: Speed and yield issues

We've just learned that Barcelona K10 will be delayed.

AMD was hoping for a July launch but it looks that it won't start shipping the Opteron 2200 series till Q4.

This will make its financial scores even worse but AMD needs higher speeds and a new revision.

We can only say DAAMIT.


Szerintem nem kamu hír, mivel ezt állítólag a Computex-en jelentették be. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#799) dezz válasza keIdor (#798) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem meg kamu, mivel jobban hiszek az AMD szóvivőjének... :U Lásd #755-ös hsz!

(#800) VaniliásRönk válasza dezz (#797) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AMD fejlesztette ki, szerintem nem lehet elmarasztalni őket a névválasztás miatt. Amit viszont nem értek, hogy miért adták el az Intelnek akkor, amikor ők voltak nyeregben, nagyon keményen oda lehetett volna vágni vele, ráértek volna a C2D után is eladni, akkor az Intel elmehetett volna a kóróval a ***** :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.