Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) korcsi válasza siriq (#7998) üzenetére


korcsi
veterán

És benne ez a részlet:
"Just above Llano we will have the long awaited Bulldozer CPU. AMD originally wanted to launch Bulldozer at Computex but performance issues with its B0 and B1 stepping chips pushed back the launch. Now we're looking at a late July launch with B2 silicon, but performance today is a big unknown. Apparently the performance of B1 stepping silicon doesn't look too good."

Eszerint július végén esedékes a Bulldozer.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8002) Oliverda válasza korcsi (#8001) üzenetére


Oliverda
félisten

Idő kérdése, és lesz olyan hír is ami szerint már rég megjelent.:))

Ameddig nincs hivatalos infó, addig ezek is csak találgatások. Nem mellesleg sosem volt olyan variáció, hogy a Computex-en mutatják be az FX sorozatot. Ergo ez biztosan hülyeség.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8003) Aske


Aske
aktív tag

Imádom ezt az állandó riogatást. Így késik, úgy késik... Kezdem azt hinni, az a jó a népnek ha minden késik.

Talán egyszer az életben az AMD tartja magát a kitűzött ütemtervhez (ez írónia, mielőtt nekem esne valaki, hogy mikor nem tartotta)

(#8004) korcsi válasza Oliverda (#8002) üzenetére


korcsi
veterán

Reméljük a legjobbakat!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8005) Oliverda válasza korcsi (#8004) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd meglátjuk, ahogy a vak mondta. A fenti esetben júniusban jönne a Llano, júliusban pedig a Bulldozer. Mondjuk azon már én is eltűnődtem korábban, hogy miért hozták ennyire egymás nyakára a kettőt. Hírverés szempontjából nem túl szerencsés, mert valamennyire ütheti egymást a kettő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8006) Cadal válasza monguz82 (#7999) üzenetére


Cadal
őstag

huhh, ez valami fergetegesen jól néz ki. :) és a szokásos:

[ Szerkesztve ]

(#8007) Oliverda


Oliverda
félisten

Az FX-8130P itt már fent van rendelhető állapotban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8008) GyN válasza Oliverda (#8007) üzenetére


GyN
csendes tag

Ez Ft-ba mennyi akar lenni ?? :D

(#8009) Gerisz válasza GyN (#8008) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha az Jüan akkor 30 forint körül van. 60ezer

[ Szerkesztve ]

(#8011) GyN


GyN
csendes tag

Oké köszönöm, ilyesmi árra is számítottam :)

(#8012) siriq


siriq
őstag

[link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8013) whiteman0524 válasza golya87 (#8010) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Akkor ezek szerint, nem lehet annyira vészes a teljesítménye, ha 60 körül fogják osztogatni. És szerintem a kezdeti árakból majd 2-3 hónap elteltével még le fog jönni durván egy 10-es.

(#8014) csatahajós válasza whiteman0524 (#8013) üzenetére


csatahajós
senior tag

Feltehetően a 2600K ellen fogják versenyeztetni az FX8130P-t, 4mag/8 szál vs 4 modul/8 mag, érdekes lesz. Az a kérdés, hogy az Intel mennyire tud feljebb menni majd a Sandy Bridge E-kel órajelben ill. magszámban, mert az borítékolható, hogy a 2600K hosszú távon nem fog kitartani (az AMD modellszámozásból kiindulva a 8130 még elég alacsonyan van a skálában, már most vannak hírek gyári 4Ghz-es 8150-esről).

Minden esetre az biztos, hogy ha alázás nem is lesz, de a Buldi teljesen versenyképes alternatíva lesz a SB ellen, kicsit olyan K7 vs PIII időkre emlékeztető verseny lesz szerintem, mert az Intel is kénytelen lesz most órajelben versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#8015) siriq


siriq
őstag

Kesni fog[link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8016) siriq


siriq
őstag

Bench? [link]

review [link]

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8017) dezz válasza siriq (#8015) üzenetére


dezz
nagyúr

Nekem ennek a nagy része sértődöttségből összekalapált koholmánynak tűnik (még ha mások is átvették), aminek annyi az alapja, hogy egyrészt (vélhetőleg) félreértettek egy slide-ot, amin szeptemberben bevezetésre kerülő, újabb típusokról van szó (mint már Oliverda is felvetette), a másik pedig, hogy egyelőre korai sample-ök vannak az alaplapgyártóknál, akik azok teljesítménye alapján paráznak. Legalábbis jó lenne, ha így lenne... :(((

(#8018) atti_2010 válasza siriq (#8016) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha nem tákolmány a benchmark akkor nem is gyenge a Llano, pont elveri a 2100K-t és mindezt egy jó IGP-vel benne.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8019) schawo válasza atti_2010 (#8018) üzenetére


schawo
titán

Arra számítottunk, hogy a GPU része erősebb, mint a SB GPU-ja. Az is látszik viszont, hogy a CPU rész elég gyengére sikeredett.

(#8005) Oliverda
Itt június 7-t írtatok, mint megjelenési dátum. Júliust sehol sem láttam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8020) atti_2010 válasza schawo (#8019) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem látom gyengének, mint írtam a 2100k-t éppen elveri, nemrég volt teszt a PH-n a 2100K-ról és nagy vita is lett belőle ahol sokan azzal érveltek hogy a 2100k mindenre jó és jobban megéri mint az AMD x4 955.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8021) Yutani válasza siriq (#7998) üzenetére


Yutani
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#8022) Yutani válasza atti_2010 (#8020) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha a legerősebb Llano meg tudja fogni a 2100K-t CPU téren, akkor azt mondhatjuk, hogy szép eredmény. GPU-ban nyilván erősebb az AMD.

schawo #8019: Ahogy mondod, pontosan ezért vártuk eddig június elejét (a jövő hetet), mert akkorra datálták az FX sorozat hivatalos startját. Most akkor csak július lesz belőle? Ha valaki tudja a választ biztosra, ne tartsa magába! :)

#tarcsad

(#8023) joysefke válasza Oliverda (#8007) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Most tényleg csúszik a dózer? : :(((

(#8024) dezz válasza schawo (#8019) üzenetére


dezz
nagyúr

"a CPU rész elég gyengére sikeredett."

Ilyet csak az mond, aki nem tud róla semmit, mert ahhoz képest, hogy K10.6 alapú, éppen hogy jobb, mint amire számítani lehetett...

Amit még nem nagyon lehet tudni, hogy itt működött-e a turbó, illetve a tuningpotenciál, ami a 32nm-nek köszönhetően nyilván jobb, mint az Athlon II/Phenom II-nél -- főleg, ha letiltjuk az IGP-t (ami itt a fogyasztás valamivel nagyobb részét teheti ki, mint az i3-nál).

(#8025) stratova


stratova
veterán

Siriq linkjei között ezt a részt egész érdekesnek találtam a közeli (next-gen) Bulldozerekre nézve.

Regardless of hearsay that we are all unfortunately, going to experience over the next couple of months, the result is the same: AMD is now forced to work on B2 silicon which may or may not resolve the internal bandwidth issues that plague otherwise excellent concept. The interesting bit to us is that while K8/10 generation of Opterons lagged behind Intel in integer and pummeled them in Floating Point tests, the result right now is exactly the opposite: clock-by-clock, Bulldozer will walk all over Sandy Bridge in integer and get hammered in Floating Point tests. The reason for this is the fact that second generation Bulldozer (so called Bulldozer Enhanced) will unite the Bulldozer cores with Radeon HD graphics which will take over the floating point operations as much as possible through OpenCL and other GPU Computing APIs.

Ha ehhez hozzácsapjuk, hogy a CRAY, ahogy a topikjában olvasni lehetett a könnyebb programozhatóság miatt tett Bull-Opteront az Nvidia kártyák mellé is egyre érdekesebben hangzik.

(#8026) Yutani válasza stratova (#8025) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem ez nagyon tetszett:

Getting back to Bulldozer B1 silicon scores, in one of our discussions with former AMD executive, we were told that B0 silicon was more akin to "Man with a Shovel" rather than being a "Bulldozer".

Hogy az angolul nem értők is élvezhessék:

Visszatérve a Bulldozer B1 szilícium eredményeihez, egy korábbi AMD vezetővel történt beszélgetésünk során mondták, hogy a B0 szilícium inkább egy "ember lapáttal", semmint egy "Bulldozer".

Szerk: Ezt be is rakom aláírásnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#8027) atti_2010 válasza Yutani (#8026) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És ebben mi a szórakoztató? Ha jól értem ezt egy volt AMD vezető mondta az meg mindenki tudja hogy működik ?(savanyú a szőlő) alapon.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8028) Oliverda válasza schawo (#8019) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre gondoltam:

"AMD originally wanted to launch Bulldozer at Computex but performance issues with its B0 and B1 stepping chips pushed back the launch. Now we're looking at a late July launch with B2 silicon,"

Mondjuk ahány oldal és forrás annyi verzió. Majd ha lesz valami hihetőbb akkor érdemes lesz visszatérni a témára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8029) Yutani válasza atti_2010 (#8027) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszett a lapátos ember hasonlat. Azaz a B0 revízió sajnos olyan gyengén sikerült, hogy teljesítményben földmunkagép helyett egy lapátoló ember szintjét hozza. Nyilván ez egy erősen túlzó kép, de poénnak jó volt. :C

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#8030) Oliverda válasza Yutani (#8029) üzenetére


Oliverda
félisten

B0 steppinget még nem láttam kereskedelmi forgalomban az AMD-től. Az első Phenom (Agena) is B2 volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8031) Yutani válasza Oliverda (#8030) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha van valóságalapja annak az egész cikknek, akkor a Bulldozerből is a B2 stepping lehet az első, amely már forgalomba bocsátható.

#tarcsad

(#8032) Aske


Aske
aktív tag

Kifinomult humorérzéke van az AMD-nek. Csak azok nehezen tudnak ezen röhögni, akik esetleg ilyen procit akarnak venni a közeljövőben.

(#8033) Oliverda válasza Yutani (#8031) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd kiderül. 1-2 hét és szerintem lesz már megbízhatóbb infó is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8034) dezz válasza stratova (#8025) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem hiszem, hogy direkt elhanyagolták volna az FPU-t azon az alapon, hogy majd úgyis minden számításigényes dologhoz az IGP számolóegységeit használják a fejlesztők OpenCL alapon. Főleg, hogy a Trinity középkategóriás cucc lesz, miközben a felső osztályt az IGP nélküli Komodo képezi majd. Szerintem itt leginkább a nem túl hozzáértő újságíró fantáziája működött...

Apropó Cray, ha igaz ez a negyedéves csúszás, nem szintén a Cray volt, ami pár éve megjárta a Barcelonával? :D

(#8029) Yutani: Poénnak poén, de nem túl eredeti (nem kellett hozzá sok kreativitás)...

Hozzátenném, az első steppingek minden cuccból lassúak szoktak lenni, pl. az első SandyB eng. sample is elég alacsony órajelen működött, de mondhatnék bármit.

(#8035) stratova válasza dezz (#8034) üzenetére


stratova
veterán

Nos én csak mint egy érdekes megközelítést említettem, bizonyára nem hanyagolják el kifejezetten az FPU-t, ahhoz túl új még ez az irány. Számomra hangsúly azon van, hogy lassacskán tényleg elérhető lesz egy olyan programozási felület, amiben lényegesen könnyebb az adott feladatra leginkább alkalmas HW elemek kihasználása.

(#8036) dezz válasza stratova (#8035) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó, hát ezt leginkább a cikk szerzőinek címeztem. :)
Végülis már elérhető az OpenCL, meg ott van a DirectCompute is, de akár shader ASM-ben is írhat valaki kódot. Csak arról van szó, hogy nem fognak mindent átírni ezekre, másrészről a sok ugrásos, komplikáltabb algoritmusoknál erősen esik a GPU-k teljesítménye, ilyenkor nem elhanyagolható tényezővé válik a proci ereje.
Főleg, ha azt vesszük, hogy a BD támogatja az FMA-t, miáltal ha át is írnak egy ilyen algoritmust a fentiek valamelyikére, nem kell lemondani az FMA-ról ahhoz, hogy a procit se kelljen kihagyni a jóból.

(#8037) siriq válasza atti_2010 (#8018) üzenetére


siriq
őstag

En spec mas forumot olvasok ebben a temaban. Idom nincs(reggel elmentem, most jottem az elobb haza)kulonosebben regenyeket diskuralni arrol, hogy valos vagy nem.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#8038) Oliverda


Oliverda
félisten

Valamikor augusztusban jön. Ez már hivatalos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8039) Coccer válasza Oliverda (#8038) üzenetére


Coccer
tag

Pont most keresgettem a neten infókat és erre a 60-90 napos csúsztatásra leltem, erre látom van slide is. :R

Már csak egy kis adag teljesítmény és fogyasztás "tesztet" lássunk, hogy mire is vártunk pontosabban eddig és várunk még egy kicsit... Ha így megy tovább, később tudjuk meg mire is képes, minthogy megvennénk... :D

(#8040) Spirit válasza Oliverda (#8038) üzenetére


Spirit
őstag

És a teljesítményéről lesz fogalmunk korábban? Tehát bemutatják az E3-on, lesz bármilyen info róla, vagy megint 2-3 hónap hallgatás?

(#8041) Oliverda


Oliverda
félisten

"The other thing I did hear at the show floor regarding Bulldozer was about its clock speed. Current B1 stepping parts are easily hitting 3.8GHz which is what the high end SKU may actually ship at (with turbo support up to 4.2GHz). I'm waiting for more confirmation but it sounds like Bulldozer will at least clock very high."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8042) Kissjeno


Kissjeno
tag

Talán megjelenik akkorra mint az Ivy. Lehet, hogy sokan elállnak most az AMD-től aki mostanában akart gépet venni

[ Szerkesztve ]

(#8043) Gerisz válasza Kissjeno (#8042) üzenetére


Gerisz
addikt

Azért annyit ne kelljen rá várni, mert azt én sem fogom kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#8044) Oliverda válasza Kissjeno (#8042) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért ennyire ne túlozzunk. :)

Gerisz: Teljesen egyéni dolog, de a saját privát gépbuherálási ütemtervemet, és a tesztelést tekintve is jó, hogy csak valamikor augusztusban jönnek az FX procik. Alaplapot amúgy is hamarabb akartam cserélni, azok meg néhány héten belül elérhetőek lesznek. A Llano és a Bulldozer 1-2 héten belüli tesztelése, és a cikk megírása pedig elég hardcore meló lett volna. Ilyen szempontból nem baj, hogy távolabb kerülnek egymástól.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8045) Plazmacucci válasza Oliverda (#8044) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pláne túlzás, ha a prémium kategóriás AM3 lapokban is menni fognak.

Ebben reménykedek :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8046) Gerisz válasza Oliverda (#8044) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem igazából a mostani rendszer teljesítményére sincs szükségem kb 80%-ban, de addig nem veszek lapot míg nem tudom mit tud a bele való proci. Lehet majd Llano-t kellene vennem, csak legyen hozzá szép lap :) . Ezért várnám az összehasonlítást. A VGA lekapcsolós téma mindennél jobban érdekel, a Virtu-t úgy fogom kipróbálni, hogy öcsémnek veszek a Z68-at a P67 helyett. De nem fogok Intelt venni magamnak (amíg nem muszáj, az meg még kilátásban sincs).

(#8047) dezz válasza Plazmacucci (#8045) üzenetére


dezz
nagyúr

Már kiderült, hogy menni fognak pár komolyabb ASUS és MSI AM3 lapon.

(#8048) Remus389


Remus389
veterán

engem a 970-es lapok érdekelnek és nem a 990FX

tehát a közepes kategória(bár kérdés miben)

kérdésem az lenne hogy ha eltekintünk a crossfire támogatásról(szerintem felesleges, ha mégis akkor meg vannak dupla magos VGA-k, sosem lesz nekem), na tehát akkor mi hátrány ér még(esetleg nem lesz usb 3.0 csak 2.0?, meg kevesebb port lesz de ez sem érdekel mert bőven elég)

PCI-E 2.0 vagy 3.0 lesz a grafikus port a 970-esekben?(ha hosszútávra tervezünk ez is számít)

másik kérdésem ezekbe várható-e ACC?

úgy tervezem hogy bevásárolok egy ilyen 970-es lapot, talán gigabyte-ot(mert abban nem csalódtam) és belerakok egy phenomot vagy esetleg egyből bull-t, ha most veszek 970-es lapot, az még sokáig kiszolgál gondolom, hisz a szuper bull és a 22nm-es szuper bull is bele fog menni nem?

P.S.: kár hogy ismét késik az AMD, kár :(

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#8049) jolti05


jolti05
őstag

Többen vaciláltak már írásban, hogy jelen helyzetben mit érdemes annak tennie, aki erősen most akar gépet újítani. Megosztanám az én álláspontom.

Intel vonalon szerintem a 2500k-t érdemes megcélozni egy x68as alaplappal, így minden megengedett, a virtu meg csak eljut odáig, hogy mérhetően kevesebbet egyen a gép. Ezzel nekem az a problémám, hogy ha jól informálom magam, az Ivy Brigde egyes "csínját-bínját" nem lehet majd a mostani lapokkal kihasználni. Tehát ha valaki hosszú távra tervez, akkor nem tökéletes a terv.
Az AMD-t követve, nekem ma az ugrott be, hogy a Bull alaplapok úgyis nemsokára forgalomba kerülnek, tehát a procinak meg lehet teremteni a környezetet, mondjuk 4-8gb 1600as memóriákkal(ha már a gyorsabb nem gyorsabb...), mindezt ideiglenesen egy AM3mas(én még 939et erősítem :) ), olcsón beszerezhető X2-es phenommal, amivel szerintem el lehet éldegélni addig, amíg nem kapunk egy szép palettát a Bulldozerekből(és hátha még unlockolható erő is lakozik benne). Addigra gondolom árban elfogadhatóbbak lesznek.
Olvastam valami olyasmit, hogy ha "fullAMD"-s a gép, akkor a catalyst lehetővé teszi, hogy energiagazdaságosabban üzemeljen a számítógép, és ez hatásosabb, mint a virtu, szóval újabb pirospont ennek a műveletsornak.

Én azt hiszem, veszek egy 9-es szériájú lapot(nem kell négy pci-e x16, de még kettő sem), lehet, hogy 970-eset, mert ha jól értem, mindegyik egyformán gyors, csak abban van különbség -nagyvonalakban-, hogy "miből hányat" tudunk az alaplapra dugni.

Most, hogy ezt kiengedtem magamból, fórumozótársaim nevében is megköszönném azoknak az közreműködését, akik a velejéig benne vannak a témában és worldwide követik az eseményeket :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#8050) dezz


dezz
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.