Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) robyeger válasza dezz (#1548) üzenetére


robyeger
addikt

Azért valamilyen egy magot fullra terhelő programmal jól lehet tesztelni. Hacsak nem néhány % difiről beszélünk. 200 -> 250 MHz-nek ~25% gyorsulást kellene okoznia, ha igazad van.
25% gyorsulás nem lesz természetesen :) , mert ez elméleti, még a Sandra memória benchmark részénél is lefaragódik ebből. Pedig az csak transzfer teljesítményt mér, hátha még olyan programmal nézzük, ahol nem csak a transzfer, hanem a matematikai műveletvégző teljesítmény is számít, mert ugye azonos magórajelen nem fog tudni gyorsabban összeadni, csak a nagyobb alapórajel miatt hamarabb jutt adatokhoz a műveletvégzéshez. De mivel adódik teljesítmény többlet, bizonyitja azt hogy tényleg történik szorzás a procin belül, nem dísznek van az alapórajel és a szorzó.
Meg irtam már, hogy X2-nél nem tiltható le az egyik mag, nem választható szét tisztán a teljesítmény a magok között, akár milyen 1szálú programmal terheled.


[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1552) dezz válasza robyeger (#1551) üzenetére


dezz
nagyúr

''Meg irtam már, hogy X2-nél nem tiltható le az egyik mag, nem választható szét a teljesítmény a magok között, akár milyen 1szálú programmal terheled.''
Ezt most nem értem. Az egyszálas program csak az egyik magot fogja terhelni, miközben a másiknál csak ilyen 1-2%-os terheltség lesz, az OS miatt, tehát nem igazán fogja befolyásolni az eredményt.

[Szerkesztve]

(#1553) robyeger válasza dezz (#1552) üzenetére


robyeger
addikt

elméletben vagy ha DOS oprendszert használsz. :) A lényeg hogy befolyásolja még a szűz win alatt is. Nem pontos tesztet ad vissza. Másodsorban a transzfer teljesítmény erősen magórajel függő, tehát minél nagyobb annál nagyobb különbségeket lehet produkálni az alapórajel növelésével. pl: 2Ghz-nél 250mhz alapórajel felett már nem hoz teljesítmény növekedést, míg 3Ghz-en 333Mhz-ig is emelkedik.
Ha alaposan nézed, teszteled X2-nél is lehet érzékelni ezt nem tagadom. :R

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1554) robyeger válasza dezz (#1552) üzenetére


robyeger
addikt

most néztem Core2 alatt a WinRAR sebesség tesztjét és hiba kapcsoltam ki a multithreading-et, csak annyi történt, hogy leset a magok terhelése 100%-ról 50% körülire, de attól még mind a két mag ugyan azon a teljesítményen dolgozott, tehát a progi a Conroe-t nem tudta rábeszélni az 1magos feladatvégrehajtásra. :U
Jutt eszembe csak a Vista kernele képes arra, hogy programozási szinten külön kijelölhetők a magok. Ezt pedig XP alatt csináltam.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1555) dezz válasza robyeger (#1554) üzenetére


dezz
nagyúr

Ajjaj, csak nem azt hiszed, egy echte egy-szálas programot képes mondjuk a Windows két magra ''szétosztani''? :P

#1553: De értsd már meg, hogy az az 1-2%, amivel a másik mag beleszól, nem számít - feltéve, hogy nem mi is ilyen 1-2%-os nagyságrendű különbséget akarunk kimutatni.

[Szerkesztve]

(#1556) slett27 válasza dezz (#1555) üzenetére


slett27
addikt

''...egy-szálas programot képes mondjuk a Windows két magra ''szétosztani''

Nem vágom annyira ezeket a dolgokat, de nem mintha a Core2 lenne képes erre?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1557) dezz válasza slett27 (#1556) üzenetére


dezz
nagyúr

:)) Na jó, talán jobb lesz ezt itt befejezni, amúgy is OFF.
Max az fordulhat elő, hogy egy egyszálas program többször fut le, és egyszer az egyik, másszor a másik magon - gyors egymásutánban úgy tűnik, mintha mindkét magon futna, és az átlag ezért lesz 50%.

[Szerkesztve]

(#1558) Thrawn válasza dezz (#1557) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig Intel bácsi ezen ügyködik. Mitosis a projekt neve és ha minden igaz akkor a Nehalemmel debütál ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1559) dezz válasza Thrawn (#1558) üzenetére


dezz
nagyúr

Attól még a mai procik nem tudják.

Közben megnéztem, miről is van szó: [link] Hát nem igazán arról - ráadásul az új hw mellett új fordítókat is igényel a dolog, és csak 5-10 év múlva kerül piacra. :)

[Szerkesztve]

(#1560) markastor


markastor
tag

Biztos volt már, de 30 000 pont 3DMark 06-al a K10-el?
Ha egy elég erős VGA-benchmark-kel ennyire porig veri az Intel-t, mi lesz itt a proci-benchmarkok-nál? :))

http://theinquirer.net/?article=41970

(#1561) Thrawn válasza dezz (#1559) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt van Inteles részről is: [link]
Mondjuk én úgy tudtam, hogy semmi ördöngösség nem kell majd hozzá, és a gyakorlatban is működött egy szigorúan 1 szálra írt programmal.

markastor: volt bizony, majd meglátjuk mi igaz belőle...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1562) slett27 válasza dezz (#1557) üzenetére


slett27
addikt

Jóvanna :), mondom hogy nem tudom annyira mélyrehatóan a dolgokat. :B

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1563) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1564) markastor válasza Gyuri27 (#1563) üzenetére


markastor
tag

3 comment-tel feljebb? :DDD ;]

(#1565) Rive válasza robyeger (#1551) üzenetére


Rive
veterán

Meg irtam már, hogy X2-nél nem tiltható le az egyik mag, nem választható szét tisztán a teljesítmény a magok között, akár milyen 1szálú programmal terheled.
Ez f@szság.

Ha az OS egy magra készült, akkor a második maghoz nem tud hozzábabrálni és kész. Az bizony ott lóg meló és bármiféle hatás nélkül. Pl. '98 alatt zérónullasemmi gyorsító hatása van a két magnak. De non-SMP kerneles Linux alatt is ugyanez jön ki.

Dezz: ha egy egyszálas programot eresztesz több magot kezelni képes OS/SMP konfigra, akkor a programot elviszi az egyik mag, az OS dolgait ( IO és adminisztráció) pedig a másik. Ez ált. 3-5 százalék gyorsulás. De ha az OS nem képes több magot kezelni, akkor ezer procis gépen is pont ugyanúgy fog futni, mint egymagoson.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1566) #95904256 válasza robyeger (#1529) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali robyeger!

Na, újra nekirugraszkodtam hogy megértsem a dolgot. Ha jól értettem, akkor azt kellene kimutatni hogy a processzoron belül vannak olyan részek amik magórajelen mennek és vannak amelyek nem. Példaként az SRQ-t hoztad fel.

Az állítás szerint egy döntő méréshez az alábbiakat kell garantálni:
- állandó RAM sebesség
- állandó HT sebesség
- állandó magórajel = változó alapórajel x szorzó

Ha ezek mellett változtatom az ''alapórajel x szorzó'' értéket, akkor eltérő teljesítményűek lesznek a konfigurációk.

A kérdésem az hogy minek a teljesítményében várható növekmény?
( memória / cache / integer / float-point ... teljesítmény )

(#1567) M3kk válasza markastor (#1560) üzenetére


M3kk
őstag

Termeszetesen ez kamu hir, vagy elvan kurva a 3dmark sorozatszama, vagy 800x600 as felbontason volt elerve ez az eredmeny.

Miert? Valasz : [link]

Olvassatok vegig.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1568) #95904256 válasza markastor (#1564) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vagy épp a #1515-ben... [link]

(#1569) dezz válasza Rive (#1565) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze, de ezt miért írtad nekem? :F

(#1566) akosf: Úgy tűnik, csak emiatt nem érdemes másik gépet venned: tesztekből nem az jön le, amit robyeger írt...

M3kk: Elkezdtem olvasni, de most nem tudom az egészet elolvasni. Mindenesetre, hasonlóan 2 túlhajtott 2900XT-vel egy 5.1GHz-re húzott C2Q 27039 pontot hozott. Akkor ha valamit sokkal jobban csinál a 4 magos K10, miért ne tehetne rá még 3000-et?

(#1570) Raymond válasza dezz (#1569) üzenetére


Raymond
félisten

Az a 27000 pont nem ketmagos C2 hanem negymagos. 5.1Ghz-n:
[link]
Inkabb az lehet a megoldas hogy a K10 demorendszerekben nem ketto, hanem harom darab 2900XT kartya van. Es az talan tobbet dob a vegeredmenyen mint egy gyorsabb proci...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1571) dezz válasza Raymond (#1570) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, C2Q = Core 2 Quad ;)
Viszont hiába 5.1GHz, ha egy számára túl lassú FSB-n üldögél...

A gépről készült képeken 2db kártya látható:
[kép]

[Szerkesztve]

(#1572) Joshi válasza M3kk (#1567) üzenetére


Joshi
titán

Ennél a tesztnél nagyon sok összetevő zsír új(CPU, RD790 chipset, HD 2900XT CF)! :Y Így együtt ki tudja mire képesek. :DDD
Egyébként én is a kamu hírre szavaznék, vagy pedig a 3DMark06 hibás eredményére(esetleg ismeretlen hardver). :U

Ettől függetlenül ráférne az AMD-re egy kis siker. :R :DD :))

(#1573) markastor válasza M3kk (#1567) üzenetére


markastor
tag

Hamarosan úgy is kiderül h. kamu volt-e vagy sem.
Mindenestre a C2Q-s konfigban is AMD videókártya van. ;]

(#1574) Raymond válasza dezz (#1571) üzenetére


Raymond
félisten

Oh, a kepet nem lattam. Akkor viszont egyertelmuen hulyeseg amit irnak. Matematikailag lehetetlen. Probald ki magad: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1575) #95904256 válasza dezz (#1571) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali dezz!

Szerintem közel jársz az igazsághoz. A C2Q négy magját bizony erősen visszafoghatja a szűk memóriasávszélesség. Még P.H. mutatott nekem épp egy Prohardver!-es teszteredményt ami ezt jól példázza. [link] Itt a PhotoWorxx benchmark alatt a C2Q csak 20% előnyre tett szert egy C2D-hez képest. Nem lehetséges hogy a 3DMark is beleütközik ebbe a korlátba?

Tudna valaki egy C2D és egy C2Q eredményt is megadni?

szerk.: Kicsit nézelődtem a neten, a C2Q és C2D közt 3DMark06 alatt kb. 70% különbség van azonos órajelen. Nos lehet hogy az AMD négymagosa ennél jobbat produkál egy kétmagoshoz képest...

[Szerkesztve]

(#1576) Raymond válasza #95904256 (#1575) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

X6800 vs. QX6800 = 2568 vs. 4039

Az egyel feljebb linkelt progival kiszamolhatod mekkora ertek kene CPU score-nak hogy meglegyen a 30K-s eredmeny a mostani csucstarto tulhajtott 2900XT Crossfire kartyakkal:

14316

Nagyon valoszinutlen hogy majdnem 2x gyorsabb lenne egy leghutott Barcelona mint a lefagyasztott 5.1-es C2Q. Raadasul a demo rendszer kartyai alig vannak tulhajtva.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1577) dezz válasza Raymond (#1576) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem ez így téves, mert valószínűleg procilimites két túlhajtott 2900XT-vel mért alap-érték.

(#1578) Raymond válasza dezz (#1577) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, de nem ertem mit irsz.

A 14K+ szam ugy jon ki, hogy a legjobb elerheto grafikuskartya eredmenyeket innen:
[link] beirod a linkelt szamoloba es megnezed milyen CPU score kell ahoz hogy az osszesitett eredmeny 30K+ legyen. Es ahoz a mar emlitett 14K+ kene. Mar mennyire valoszinu, hogy egy (legyunk nagyvonaluak) 3Ghz-n jaro Barcelona majdnem ketszer akkora eredmeny-t ad mint egy 5Ghz-n jaro C2Q? Szerintem semennyire. Annak aki nem akarja a Futuremark oldalt kinyitni itt a mostani csucs eredmenyek:

3DMark Score 27039 3DMarks
SM 2.0 Score 11273 Marks
SM 3.0 Score 12088 Marks
CPU Score 7619 Marks

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1579) Joshi válasza Raymond (#1578) üzenetére


Joshi
titán

Miért, csak az órajel számíthat? :F
Fúúújjj! Te biztosan Intel párti vagy. ;]

De most AMD szétrúgja INTEL pajtás fenekét. :DDD :)) :C :DD

(#1580) Joshi válasza Raymond (#1578) üzenetére


Joshi
titán

Az adataidnál ezt láttam: 17'' 1920x1200 LCD :F
Elküldenéd a monitorod típusát? :R

(#1581) Raymond válasza Joshi (#1580) üzenetére


Raymond
félisten

Szinten az adatoknal: ''Dell Inspiron 9300''
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1582) Joshi válasza Raymond (#1581) üzenetére


Joshi
titán

Ja lepptoppod van? :B ;] De mégis miért írtad oda ezt: 17'' 1920x1200 LCD :F

(#1583) Raymond válasza Joshi (#1582) üzenetére


Raymond
félisten

Mert olyan display van benne? Arultak meg 1440x900-asal is. Az enyemben a nagyobb felbontasu van. Asszem eleg az off-bol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1584) Joshi válasza Raymond (#1583) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ. :D

(#1585) dezz válasza Raymond (#1578) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt mondom, hogy amennyiben 2db 2900XT fullos kihajtásához egy 5GHz-es C2Q is kevés (főleg, ha nem is használja mind a 4 magot a program), akkor egy gyorsabb CPU-val azok az SM score-ok is magasabbak lesznek, nem csak a CPU score!

(#1586) dezz


dezz
nagyúr

Pl. ha 15%-kal emelkednek az SM számok, és a CPU mondjuk 8000, az máris 30402 pontot ad.

(#1587) #95904256 válasza dezz (#1569) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali dezz!

Azon sosem aggodtam hogy nem tudok feladatot találni egy újabb gépnek. Sőt, szerintem egy AMD-nek feküdne is az Eternity solverem... Hátha nyerünk. :)

(#1588) Raymond válasza dezz (#1585) üzenetére


Raymond
félisten

''...amennyiben 2db 2900XT fullos kihajtásához egy 5GHz-es C2Q is kevés...''

[link]

Nem ugy nez ki hogy az FSB visszafogna a C2-ket. Meg mindig gyorsabbak alacsonyabb orajelen mint az AMD procik (pl. Q6600 vs. FX-72 vagy Q6700 vs. FX-74).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1589) Zeratul válasza robyeger (#1547) üzenetére


Zeratul
addikt

Az északi és déli híd külön órajelet kap PLL-től a AGP/PCI/PCI-E órajelek előállítására, ez teszi lehetővé a ezeknek fixálását, mivel ezek a HT linken kapcsolódnak a procihoz másodlagos a HT link frekvenciája.

(#1590) Zeratul válasza Raymond (#1588) üzenetére


Zeratul
addikt

Amíg 1 socket van addig valóban nem, de ahogy növeled a socketek számát úgy fossa össez magát a memóriabusz.

(#1591) kicsivocsok


kicsivocsok
csendes tag

A Bűvös 27 ezres szám ilyen kártyákkal: ''ASUS 2900XT Crossfire 1200/1000MHz''

Na most a 30k-s tesztben: ''two HD2900XT cards were overclocked to 830MHz for the core and 900MHz for the memory''

Szóval ilyne órajelen nem hinném hogy proci limitbe ütközne... a cpu teszt pedig nem ad olyan sokat a pontszámba, hogy hirtelen 23k-ról (minimális vga tuninggal ) 30-ra ugrojon! lehetetlen!

(#1592) robyeger válasza dezz (#1557) üzenetére


robyeger
addikt

valószínűleg az van, amit te mondasz, hogy gyors egymásutánban váltogatja a magokat és ezek átlaga 50% mutat. Teljesítmény szempontjából 1szálú programnál Core2n ugyan mind1, hogy egyik pillanatban az egyik magra másik pillanatban a másik magra allokálja az alapadatokat a műveletvégzéshez, hiszen az L2 cache közös, viszont K8-nál még ilyen esetben is növekszik a teljesítmény, mert az osztott memóriavezérlő miatt az adatelőkészítés gyorsul 2magnál az 1magos procihoz képest. Csak azt tudom mondani nehéz 1magra tesztelni, 2magos procival. Talán Win98 alatt, ahogy Rive javasolta.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1593) Raymond válasza Zeratul (#1590) üzenetére


Raymond
félisten

Kosz, most mar nem halok meg hulyen. De ennek mi koze van az itt vitatott 30K-s 3Dmark06 eredmenyhez?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1594) Raymond válasza robyeger (#1592) üzenetére


Raymond
félisten

''...mert az osztott memóriavezérlő miatt...

Na most mar tenyleg elmesz a busba. Nem fogod ezt a topic-ot is osszeb*szani ezzel a hulyesegel. A K*8-BAN NINCS SEMMILYEN OSZTOTT MEMORIA VEZERLO. EGY VAN BENNE AMI AZ EGESZ PROCESSZORT KISZOLGALJA (MINDKET MAGOT) ES NINCS FELOSZTVA SEHOGY. UGYANAZ A VEZERLO VAN AZ EGYMAGOS ES A KETMAGOS VALTOZATOKBAN IS UGYANOLYAN FELEPITESBEN.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1595) robyeger válasza #95904256 (#1566) üzenetére


robyeger
addikt

Hali! Igen jól érted milyen tesztekre gondolok. Az alapórajel növelésével az adatelőkészítés(adatbeáramlás) növekszik, magyarán a memóriából gyorsabban érhetők el az adatok, ergo ha nem növeljük a magórajelet a műveletetvégző teljesítménye nem fog növekedni.
Az SRQ(SRI)-t én úgy képzelem el(úgy következtetek), hogy külön buszokkal kapcsolódik az L1 cache-hez és az L2 cache-hez és egyik magórajelen másik alapórajelen működik. Az SRQ egy folyamatvezérlő, kapocs az XBAR(HTT és IMC) és a gyorsítótárak között, ezek különböző órajeleit szorozgatja igazítja egymáshoz. Azt se tudom pl., hogy programozás technikailag leválásztható-e az L2, tehát lehet-e közvetlen L1 és memória közötti kapcsolatot létesíteni az L2 kihagyásával vagy ez x86 utasítás szinten lehetetlen? Hátha te tudod, én 32biten felhagytam az assembly-vel. Nekem jóval több kérdésem van, mint válaszom, de azt látom hogy nem állnak össze a részletek, hiányosak az ismereteink :B

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1596) robyeger válasza Raymond (#1594) üzenetére


robyeger
addikt

[link] azonban az egymagos processzoroktól eltérően fontos megemlíteni, hogy az X2-esek esetében a két mag között meg van osztva a memóriavezérlő
vagy keressél rá a google-ben ''Shared integrated 128-bit wide memory controller'' :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1597) Zeratul válasza robyeger (#1596) üzenetére


Zeratul
addikt

A Crossbar miatt nem shared hanem dedikált, azaz mikor valamelyik magnak szügsége van rá akkor tejes sávszélt megkapja, ha közben a másiknak is kellene addig az vár. Intelnél a Shared memobusz azt jelenti hogy 2 proci között megfeleződik sávszél, állandó fél sávszélt kap.

(#1598) Balala2007 válasza robyeger (#1592) üzenetére


Balala2007
tag

Csak azt tudom mondani nehéz 1magra tesztelni, 2 magos procival.
Task Manager -> Processes -> Jobb click a processen -> Set Affinity ...
Ezzel mi a baj?

AIDA64.com

(#1599) ftc


ftc
nagyúr

(#1600) Balala2007


Balala2007
tag

AMD SSE5: (3 operandusos fpu muveletek, fused-multiply add stb.)
http://developer.amd.com/assets/sse5_43479_BDAPMU_3-00_8-27-07.pdf

AIDA64.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.