Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ftc válasza Raymond (#698) üzenetére


ftc
nagyúr

megvan az uj háttérképem :)

mit nem adnák azért ha már egy ilyen dobogna gépem belsejében...sztem Barcelona bemutató a jelnlegi Computexen...

azt ah beszereztem egy ilyet átkéne állni Vistára,vagy Linuxra...de sajna a szi,ulácio csak winen futnak...meggyorsitaná a számolást a 4 mag...

(#702) keIdor válasza 7600GT (#699) üzenetére


keIdor
titán

Valószínüleg igen, az, hogy mennyivel nem tudni egyelőre... én olyan +20-30%-ra tippelek max, bár biztos alkalmazás függő is lesz...
Ha meg nem veri meg, akkor elmondható róluk, hogy ügyesen tudják húzni az időt. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#703) dezz válasza 7600GT (#699) üzenetére


dezz
nagyúr

Az SSE2+ végrehajtásra kimondottan alaposan rágyúrtak (de nem csak azzal, hogy egyben dolgoz fel 128 bitet, mint a Core2, hanem a végrehajtó egységek ''etetése'' is jóval hatékonyabb), és ez az ezt használó programokban (pl. kodekek, médiafeldolgozás, és más, ami jól párhuzamosítható és/vagy vektorizálható feladat) nyilván ki fog jönni. Az általános műveletvégzésen is javítottak, de hogy mennyit, azt nem nagyon lehet tudni. Sok függ az órajeleken is. A X4-ekkel kapcsolatban 3GHz-ről lehet mostanában hallani, az X2-nek is legalább ezt kell vinnie, de inkább többet. Ha így lesz, szerintem általános kódban is verni fogja a C2D-t, SSE2+-ban meg főleg. És valószínű egy szinten lesz a Penrynnel is (SSE2+-ben még annál is jobb lehet valamennyivel).

Nehalem... Azzal majd a 45nm-es, K10.5-ösnek mondott Shanghai-alapú cuccok fognak versenyezni elvileg. De az is lehet, hogy a Shanghai még 65nm-es, és még jövő év elején jön, mint a Barcelona itt-ott még csiszolt utódja szerver fronton, és a 45nm-es chip valami újabb lesz.

(#704) dezz válasza Raymond (#698) üzenetére


dezz
nagyúr

Valaki csinált belőle normál 2D-s képet: [link]

Meg ez sem rossz:
[kép]
Nagyban: [link]

Jó lenne már látni egy Kumát is...

ps. reméltem, hogy valaki azért ír majd az előzőre egy SSE2+ + ált. telj. becslést, az új és a régi utasítás-latencyk és egyebek összehasonlításával. :)

[Szerkesztve]

(#705) bruce24


bruce24
tag

A K10 megjelenése mikorra várható? (ejha lelkes újonc lettem)

[Szerkesztve]

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#706) sharKBITE válasza Raymond (#698) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Ez annyira szép... de tényleg. Remélem legalább annyira bejön majd AMD-nek a Phenom, hogy kilábalnak a mostani helyzetükből, és újra odapörkölnek kicsit Intel bácsiék orra alá. De a topicos fejtegetések alapján úgy néz ki, hogy tényleg újra nyeregben lehetnek ha megjelennek a K10-ek. Mellesleg kész öröm olvasni a topicot, még akkor is, ha csak a negyedét értem a részletekbe menő fejtegetéseknek. Csak így tovább! :))

(#707) 7600GT válasza dezz (#703) üzenetére


7600GT
senior tag

Köszi :R
És még egy kérdés.
Mi fogja kihasználni a 4 magot?
Mert, láttam rengeteg összehasonlító tesztet a 2 magos és a 4 magos intel-ekről és csak nagyon kevés tetsztben volt észre vehető különbség.
Igaz ott volt vagy 50%.
Tehát ha mondjuk én játékra venném akkor nekem nem éri meg a 4 mag?
Illetve mikorra lesznek nagy mennyiségben olyan progik amik ki is használják?

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#708) dezz válasza bruce24 (#705) üzenetére


dezz
nagyúr

Goto #660. :)

7600GT: Desktopon: a renderer programok kb. mind kihasználja a több magot. A jobb média-feldolgozók is. Meg pár egyéb program is. És várhatóan hamarosan a játékok is elkezdik kihasználni, bár lehet, hogy először inkább csak a 2-magosakat (mert abból sokkal több van, mint 4-magosból, és nem egyszerű úgy megcsinálni, hogy 2- és 4-magoson is jó legyen).

De átlagos felhasználónak szerintem még nem nagyon létszükséglet a 4-magos. Én pl. a 2-magosokat fogom megcélozni, nevezetesen a Phenom X2-t.

[Szerkesztve]

(#709) 7600GT válasza dezz (#708) üzenetére


7600GT
senior tag

Köszi.
És egy utolsó kérdés.
Mikor és milyen árban várhatóak az x2-es phenomok?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#710) dezz válasza 7600GT (#709) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt én is szeretném tudni! :DDD Nem találkoztam erre vonatkozó infóval.

(#711) marcias válasza dezz (#710) üzenetére


marcias
őstag

Azt viszont biztosan lehet tudni, hogy nem ezév nyarán, igaz? :(((
De sebaj, most a HD 2600 jön :DDD

Steam: marcias88

(#712) 7600GT válasza marcias (#711) üzenetére


7600GT
senior tag

Állítólag az is egy kalap ... lesz.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#713) #65675776 válasza 7600GT (#712) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy érted azt, hogy ''is''?

(#714) 7600GT válasza #65675776 (#713) üzenetére


7600GT
senior tag

Elnézést, is nélkül. :B

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#715) Gyuri27 válasza 7600GT (#714) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nana. :(((
Az nv mit domboritott a 8800-n kívül? :F

[link] :P

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#716) 7600GT válasza Gyuri27 (#715) üzenetére


7600GT
senior tag

Az Ati meg a 2900-el kicsit mellé lőtt...
És nem is biztos hogy jobbak lesznek a 2600osok.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#717) Gyuri27 válasza 7600GT (#716) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem vagyok jővőbe látó. Egy biztos a 8600-os széria elég vérszegény dx9-ben (az 1950pro-hoz képest). Mi lesz velük dx10 alatt?

Viszont ne offoljuk szét a totyikot. Ezeknek a kariknak is van totyikja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#718) ftc


ftc
nagyúr

Ez egy K10 totyik ahol jo lenne találgatni nem pedig GPU-ról VGA kártyárol beszélni...

Legyen végre PH!-n is egy magasabb szint(tudom ha azt aakrom járjak át másik oldalra és oda is külön ebeb a részbe...)

Én személy szerint arra lennék kiváncsi,hogy mit hoz az K10 X2 L3 cache nélkül az L3 cache -s társukhoz képest...Milyen hátráynt jelenthet a kevesebb cache hiánya...

(#719) #95904256 válasza ftc (#718) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egyelőre csak találgathatunk a harmadszintű gyorsítótárral kapcsolatban. Ha azt veszem figyelembe hogy a K10 felépítése erősen hasonlít a K8-éra, ami nem volt különösebben érzékeny a L2 cache méretére, valamint az L3 várhatóan lassabb hozzáférést biztosít mint az L2, akkor azt mondhatnám hogy nem okozhat jelentős lassulást a hiánya. Ha azonban megnézzük hogy az L2 mérete a K10-nél is csak 512kB magonként, ráadásul ezek a magok éhesebbek ( gyorsabb működés, szélesebb adatutak ), akkor igenis nagy szükség lehet az L3-ra...

(#720) Raymond válasza #95904256 (#719) üzenetére


Raymond
félisten

Az L3 inkabb a negymagosoknal lehet fontos a szinkronizacio vegett. Igaz hogy az uj mag ehesebb mit a regi K8, de legfokeppen olyan esetekben ahol stream-elt adatokkal dolgozik. Itt jon a kepbe az atdolgozott memoria vezerlo es a load/store ujitasok. Igy a ketmagosok el lehetnek L3 nelkul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#721) dezz válasza marcias (#711) üzenetére


dezz
nagyúr

Tess?

(#722) ftc


ftc
nagyúr

Akkor a Phenom nevei forgalomban

Phenom FX TBD
Phenom X4 GP-7xxx
Phenom X2 GS-6xxx


[link]

(#723) CYX válasza ftc (#722) üzenetére


CYX
aktív tag

nem hangzik rosszul, bárcsak már hazafelé tartanék vele...

(#724) #95904256


#95904256
törölt tag

Nem ma kezdődött a Computex? Sőt, ha jól sejtem akkor már javában AMD Barcelona demók mennek... Mit hallani???

(#725) Raymond válasza #95904256 (#724) üzenetére


Raymond
félisten

Nemigen megy semmi. Egyre tobb (egymastol fuggetlen) forrasbol hallani hogy eltoljak a Barcelona-t nyar vegere vagy oszre :(

Szerk.: Peldaul utoljara itt:

''Speaking of AMD, we were originally hoping as many others that Computex 2007 would have been the launch event for Barcelona and Agena. Unfortunately, this will not occur and the best we can hope for at this time is a Barcelona release in the latter part of Q3 at best and Agena following up in late Q4 or possibly sliding to Q1 2008 based on recently received information.''

[link]


[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#726) #95904256 válasza Raymond (#725) üzenetére


#95904256
törölt tag

Eddig reménykedtem hogy esetleg egy karácsony előtti árcsökkentést is láthatok.
:W

(#727) Oliverda válasza Raymond (#725) üzenetére


Oliverda
félisten

Én valahol július végét olvastam nem rég, majd megkeresem. Remélem az AMD hamarosan hivatalos bejelentést tesz, és akkor végre véget érnek a találgatások.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#728) dezz válasza Raymond (#725) üzenetére


dezz
nagyúr

Lauch event vagy sem, azért demózták a cuccot az új Opteron 2200 személyében: [link]

Ennek a csúszásnak a forrása talán csak a DigiTimes, amely ide vonatkozó hírének hitelességét sokan megkérdőjelezték.

Tudom, a Fudzilla kicsit más súlycsoport, mint ez, vagy akár az Anandtech, mindenesetre ők kicsit mást írnak erről: [link]

Mondjuk kicsit alacsony annak a 2200-asnak az órajele (1.6 GHz), vélhetően ha lenne nagyobb, azt mutogatnák. Ha igaz a csúszás, talán ezzel függ össze...

[Szerkesztve]

(#729) Raymond válasza dezz (#728) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a Digitimes-os cikkrol van szo. Az uj infok frissek. Pl. a Cray bejelentese hogy kesik a negymagos procikra epulo rendszere:
[link]

Az Anand-os cikk pedig mai, az sem a Digitimes-ra alapul.

Fudzilla-t ne....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#730) dokar válasza dezz (#728) üzenetére


dokar
addikt

Mondjuk kicsit alacsony annak a 2200-asnak az órajele (1.6 GHz), vélhetően ha lenne nagyobb, azt mutogatnák.

lehet, hogy megy a C'n'Q... bár akkor még alacsonyabbnak kéne lennie :U

extra - SEXRay

(#731) dezz válasza Raymond (#729) üzenetére


dezz
nagyúr

''Cray's last outlook, dated May 3, 2007, noted that anticipated revenues from quad-core Cray XT4 systems and upgrades were an important factor within the company's overall revenue plan for the year, and a key risk.''
''''Two of our most important goals have been to grow and achieve profitability, both of which are now in jeopardy for 2007''

Biztos repesnek az örömtől... :(

(#732) Raymond válasza dezz (#731) üzenetére


Raymond
félisten

Az Anandtech (Barcelona-hoz egyebkent nem kotodo) Athlon X2 BE-2350 cikk elso bekezdese sem biztato sajnos:

''Those hoping for nail biting, teeth clenching battles should apply elsewhere - the CPU wars these days is a one horse race. If reports out of Taiwan are to be believed, initial performance results from AMD's Barcelona fail to impress and we've got at least a quarter before the race can even potentially get competitive. But as we've seen lately, you don't need chart topping performance to bring excitement to the game.''

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#733) Oliverda válasza Raymond (#732) üzenetére


Oliverda
félisten

If reports out of Taiwan are to be believed - hát ezt akár a fuccillán is írhatták volna :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#734) dezz válasza Raymond (#732) üzenetére


dezz
nagyúr

Vajon ez az ''initial performance results'' véletlenül nem a POV-Ray benchmarkos téma akar lenni? (Ami semmit sem jelent, lévén tök más beállításokkal futtatták.)

Visszatérve egy pillanatra a Cray-re:
''The AMD processor's on-chip, highly associative data cache supports aggressive out-of-order execution and can issue up to nine instructions simultaneously.'' [link]
Ez meg mi akar lenni? A 4 mag összesen? Az 2.25 magonként, holott az up to 3.0, és így up to 12-nek kellene lennie 4 magra. Vagy az egész mondat a data cache-re értendő (kicsit félrevezetően)? :F

(Viszont emlegetik a Torrenzát is, és talán terveznek is vele valamit:
''AMD's Torrenza open innovation platform allows Cray and other partners with acceleration technology to increase system performance, scalability, and flexibility. Capitalizing on the Direct Connect Architecture and the AMD64 platform, the Torrenza initiative enables innovation within a common ecosystem. Its open socket specification allows Cray customers to use AMD Opteron processors, Cray custom multithreaded processors or FPGAs in the same high-performance fabric.'')

[Szerkesztve]

(#735) Raymond válasza Oliverda (#733) üzenetére


Raymond
félisten

Nem egeszen. Fuad egy szerencsetlen f*sz aki a netrol osszeszedett morzsakrol ir ugy mintha valami ipari forrasokbol megszerzett info lenne stb....Anandtech kicsit mas ettol :) Nem mintha kulonosen oda lennek ertuk de Fuad-nal meg nehai nagyanyam is jobban irna...

Bonusz:
''Citigroup’s Glen Yeung wrote in a research note this morning that “several sources” at the Computex 2007 show in Taiwan this week, including vendors, distributors and board makers, “have confirmed” that Advanced Micro Devices’ (AMD) Barcelona server processor, originally expected to ship June or July, now isn’t expected until September or October. Yeung writes that “yield problems” were most frequently cited as the reason for the delay.''

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#736) Raymond válasza dezz (#734) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a pov-ray eredmenyekrol van szo (lasd elozo hsz). Azokbol egyebkent az 1.6Ghz eredmeny lett visszafejtve a megadott szamok alapjan.

Nem tudom mi akar lenni az a ''9 instructions''.

Torrenza: A Cray volt az egyik elso ceg aki a tamogatasat megerositette. Mar a torrenza elott is foglalkoztak Opteronos gepekkel es gondolom tudtak a tervrol meg a bejelentes elott :)

Ja meg a Cray-hez kapcsolodik hogy elmeletileg a budapest van eltolva nem a Barcelona:
[link]

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#737) ftc


ftc
nagyúr

MSI,Tyan,Supermicro,Uniwide Barcelonaval demozik....[link]


(#738) Raymond válasza ftc (#737) üzenetére


Raymond
félisten

A cikkbol:

''One vendor demonstrated Barcelona to DailyTech running at 1.6GHz. Current AMD Barcelona samples are not scaling too well. AMD partners confirmed the highest running, POST and OS capable, Barcelona processor is 2.0 GHz.''

Awesome.......

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#739) #95904256


#95904256
törölt tag

Megtudnátok mondani hogy az SSE2-es regisztereknél az FPU-n belül is csak 52 bites a mantissza vagy nagyobb a kerekítések miatt? Ha nagyobb akkor melyik CPU-nál mennyivel? Vagy erre is kitér az IEEE754 vagy egyéb standard?

(#740) ftc válasza Raymond (#738) üzenetére


ftc
nagyúr

reméljük,hogy az első darabokbol kaptak csak....

(#741) Komplikato


Komplikato
veterán

Hát igen, lesem a hírket az OCW-n és egyenlőre csak némi AM2+ lapokról esett szó, mint a GigaByte féle. Pedig érdekelne, hogy MIKOR lesz ebből proci? Össze kell raknom otthonra egy második gépet, és ha sokat filóznak rajta, akkor egy szimpla C2D lesz belőle :(
Pedig elég szimpi ez a GigaByte RD790-es deszka.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#742) Oliverda válasza Raymond (#738) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom inkább a stabilitásra mentek. Elég ciki lett volna ha visznek egy 2.5GHz-n üzemelő példányt ami a demo közben megfagy mint a win98... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#743) Raymond válasza Komplikato (#741) üzenetére


Raymond
félisten

Erre varni felesleges. Desktop procik nem lesznek karacsonynal hamarabb ugyhogy szvsz rakj ossze egyet egy C2D-val.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#744) Raymond válasza Oliverda (#742) üzenetére


Raymond
félisten

Tegyuk fel hogy ez lenne az oka. Ugye erzed ez is milyen szomoru...1.6Ghz kell ahoz hogy stabil legyen?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#745) VaniliásRönk válasza Komplikato (#741) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rakj össze most egy C2D-t, mire itthon Phenomot kapsz már túlleszel a szilveszteri bulin. ;) Eleinte a kis darabszám, később a karácsonyi láz miatt nem fog eljutni hozzánk egy darab sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#746) Komplikato válasza Komplikato (#741) üzenetére


Komplikato
veterán

Hümm, azért az Asus féle RD790/780 deszkák se rosszak, de vajh miért van az új alaplapoknál (P5K Deluxe WiFi, M3A32-MVP, stb.) hőcsövecske a ramok mellett? :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#747) Oliverda válasza Raymond (#744) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, lassan a felénél jár a 100as csomag papírzsebkendőm...

Komplikato: azt ne feledd hogy ezekbe az új AM2+ lapokba bele tudod rakni majd a jelenlegi összes AM2-es procit, tehát ha kibírod egy sima X2-vel a Phenom-ig, akkor nem kell lemondanod róla.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#748) keIdor válasza Komplikato (#746) üzenetére


keIdor
titán

Hogy Fűtse :D Az ASUS hőcsöves megoldása szerintem undorító: [kép]

741: szerintem vegyél alá egy jó kis C2D E4xxx vagyE21xx-et! Mire itthon AMD-t kapsz lesz 2008...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#749) ftc válasza keIdor (#748) üzenetére


ftc
nagyúr

ez az uj NV chipset hűtőbordája?

amugy meg Komplikato

várd meg az első AM2+ -s lapokat....3 hét s itt vannak bele egy X2-t és azt majd egy Phenomot...

(#750) Oliverda válasza ftc (#749) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez AMD RD790-es lap szerintem, csak raktak rá egy kiló rezet hogy kapósabb legyen. :)

mod: viszont aki hiányolta a PCI slotokat az most örülhet

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.