Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) FireKeeper válasza MZsoltee (#849) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amd - feel the power on the water :D

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#852) dezz válasza Raymond (#837) üzenetére


dezz
nagyúr

''A core es az IMC feszultseg ellatasa eleve szet vont valasztva.''
Hol? AM2-nél nem, Socket F-nél sem. Majd a +-osok egyik újdonsága lesz ez. Még ha a Barcelona tudja is esetleg, jelenleg csak Socket F-ben járatják, mert még nincs is más.

(#853) dezz válasza 7600GT (#841) üzenetére


dezz
nagyúr

''júni 10-ém launch-olják a K10-t.''
Ez hol van így leírva?

(#843) Gyuri27: LOL, talán nézd meg a szó többi jelentését is. :D

(#854) 7600GT válasza dezz (#853) üzenetére


7600GT
senior tag

[link]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#855) Gyuri27 válasza dezz (#853) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt már láttam, hogy a szakmai részét nagyon tudod ennek a cuccnak. De mint láthatod, mert reagáltak is rá ez egy vicc volt!!! :W Mega LOL

Amd - Radeon - Ryzen

(#856) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#855) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet hogy ő sem gondolta egészen komolyan. :W :DDD

7600GT: Az a Kanadai Nagydíj dátuma! :))

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#857) 7600GT válasza VaniliásRönk (#856) üzenetére


7600GT
senior tag

Lehet de a a vr-zone-on úgy van kinn, hogy;)henom launch date: June 10, 2007

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#858) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

hát, pedig a ferrari (aminek ugye szponzora az amd) nem tudja megverni a mclareneket... :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#859) #65675776 válasza 7600GT (#857) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs ott kint semmi. Egy topicot nyitott valaki a félreértésének. Gondolod ha Te itt nyitsz egy hasonlót, akkor az hivatalos bejelentésnek fog minősülni? :F

(#860) 7600GT válasza #65675776 (#859) üzenetére


7600GT
senior tag

Az egy topik? :DDD
Bocs de angol szókészletem minimalista.
Csodálkoztam is, hogy értettem. :DDD
Bocsánat :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#861) marcias


marcias
őstag

Kezdek aggódni az AMD K10-e miatt. A Barcelona hivatalos források szerint egy negyed évet késik, és ez nagyban rontja a cég túlélési esélyeit. :(

Steam: marcias88

(#862) keIdor válasza marcias (#861) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem túlélik, azért Q4-ig. ;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#863) VaniliásRönk válasza keIdor (#862) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Attól függ mennyire vették a kibocsájtott kötvénycsomagot, ha nem haraptak rá akkor lassan kiürül a kassza, jelenleg minden üzletáguk masszívan veszteséges, mivel mindenhol gőzerővel fejlesztenek, az áraikat meg mindenhol önköltség környékére nyomta a konkurencia...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#864) Thrawn válasza VaniliásRönk (#863) üzenetére


Thrawn
félisten

A videókártya részleg nagyon úgy néz ki hogy nyereséges lesz, nem tudják ellátni az OEM-eket annyi a megrendelés. Nagyon olcsók lettek a beugró kártyák, főleg amelyik (nem emlékszem pontosan) a szokásos 8 rétegű nyák helyett csak 4-et használ.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#865) VaniliásRönk válasza Thrawn (#864) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennek örülök, remélem kicsit kihúzza őket a sz@rból, talán a 690 és 790 chipsetek is kelendőek lesznek, kérdés abból is mennyit tudnak gyártani... lehet 30$-os Sempronokról át kéne állítani 1-2 gyártósort Dresdaban. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#866) Thrawn válasza VaniliásRönk (#865) üzenetére


Thrawn
félisten

Hát ha a Sempronról át is állnak valamire, az inkább már egy új CPU lesz nem GPU. ATI-nak megvoltak a saját szerződéses gyártói, szerintem meg is maradtak. ATI chipsetekkel jól jártak, ami a lapomban van az is egy jól sikerült darab. :)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#867) marcias


marcias
őstag

Ezek rendben is vannak, de azért az ATI és az AMD kötségvetése távol van egymástól. Forrásként ajánlom a Wikipédiát, ott nézzétek meg a két cég bevételét/kiadását. Sajna, mégha az ATInak nagyon jól megy, az sem képes kompenzálni az AMD veszteségeit...

Steam: marcias88

(#868) dezz válasza marcias (#861) üzenetére


dezz
nagyúr

Mik lennének azok a ''hivatalos források''? Eddig csak a Fudzillán olvastam ezt, ebben a formában. :P

(#869) marcias válasza dezz (#868) üzenetére


marcias
őstag

Itt olvastam: [link]

Steam: marcias88

(#870) dezz válasza marcias (#869) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt éppen az áll, hogy az AMD tagadta, hogy a Barcelona csúszna, és hogy csak a Budapest fog csúszni (utolsó bekezdés). A többi egyelőre feltételezés, bár van alapja.

(#871) VaniliásRönk válasza dezz (#870) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Budapest mikor nem volt lemaradva? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#872) dezz válasza VaniliásRönk (#871) üzenetére


dezz
nagyúr

Úgy 100 éve, a milleniumi időszakban.

(#873) marcias válasza dezz (#872) üzenetére


marcias
őstag

Ez tény :)

Steam: marcias88

(#874) P.H. válasza #95904256 (#826) üzenetére


P.H.
senior tag

Tényleg így van. Akkor viszont nem világos a következő:
Az PFRCP egy belső ROM-táblából veszi a közelítő értéket, latency 3 mellett. (''An (on-chip) ROM-based table lookup can be used to quickly produce a 14-to-15-bit precision approximation of 1/b using just one 3-cycle latency PFRCP instruction''). Az RCPSS lappangása 3, RCPPS-é 4 (a 2 db 2x32 bites adategység miatt), ez alapján ezek is lookup-táblából kell vegyék eredményüket. Ekkor viszont három eset lehetséges:
- van egy ROM-tábla az PFRCP-nek és egy külön ROM-tábla az RCPxS utasításoknak, ezek eredménye különbözik, viszont utóbbi ugyanazt adja, mint Intel esetében?
- az, hogy egy közös ROM-tábla van, és PFRCP és RCPxS utasítások eredménye megegyezik, viszont utóbbi nem ugyanazt adja, mint az Intel-nél, nem jöhet számításba, mivel RCPxS hibahatárának az AMD is az említett relative error-t adja meg,hacsak nem
- a két hibamegjelölés ugyanazt a pontosságot takarja?
Tudnál mondani konkrét példaértéket, ahol kijön a különbség? (Itanium esetében az Intel a RCPxS pontosságát már 2^-17 nagyságrendben jelöli meg, de ez nem hiszem, hogy változhatna x86 esetében a jövőben.)


Ha jól értelmezem, akkor K8 esetében precíz, 24 bites a/b értékek kiszámítása PFRCP-PUNPCKLDQ-PFRCPIT1-PFRCPIT2-PFMUL (latency 4-2-4-4-4) sorozattal jóval gyorsabb, mint DIVPS (latency 33) használatával? És ha jól látom, az előbbi minden utasítása fully pipelined, tehát több sorozat is futhat egymás mellett, sorozatonként 2-2 register használatával? (És akkor ez még K10 esetében is áll, hiába fele a DIVPS lappangása, ha nem pipe-olt). Ezt megjegyzem :)

[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#875) alienpapa válasza P.H. (#874) üzenetére


alienpapa
senior tag

Csak tudnám miről van szó.... :R

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#876) VaniliásRönk válasza alienpapa (#875) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tedd amit én, amikor ennyire eldurvul a helyzet akkor csak nézelődj a környéken, hátha írnak olyat is amit megértünk. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#877) #95904256 válasza P.H. (#874) üzenetére


#95904256
törölt tag

Reciprok letesztelve, tessék megkapaszkodni !!!

Teszthez használt CPU-k:
AMD X2 3600+ Windsor (1800@2400MHz)
Intel E4300 Allendale (1800@3200MHz)

Mérés:
31 bites prímszámok reciprokképzése
AMD 3DNow!, PFRCP 32 bit <-> FIDIV 80 bit
AMD SSE, RCPSS 32 bit <-> FIDIV 80 bit
Intel SSE, RCPSS 32 bit <-> FIDIV 80 bit

Mérés beállítások:
FPU, SSE: Kerekítés a legközelebbi egészhez, egyenlőség esetén pároshoz.
FPU: extended ( 80 bites ) pontosság

Eredmény:
Az esetek túlnyomó többségében mindhárom eredmény eltér egymástól.

Példa:
IEEE734 formátumú reciprok eredmények n=3 -ra.
AMD 3DNow!: 3EAAAA00 ( = 0,33332825 )
AMD SSE: 3EAAA800 ( = 0,3331299 )
Intel SSE: 3EAAA000 ( = 0,33325195 )

Hogy mindhárom eredmény eltért, nos ez erősen meglepett. Ezért a keresést kiterjesztettem az összes 31 bites pozitív egész számra. Ekkor jött a még nagyobb meglepetés, ugyanis a legnagyobb hibát az n=1 eset produkálta!

Maximális eltérések:
AMD 3DNow! : 0,00003051758 ( hiba = 1/32767 -> épp nincs meg a 14 bit )
AMD SSE: 0,000244140625 ( hiba = 2 ^ -12 -> 11 bit mindig jó)
Intel SSE: 0,000244140625 ( hiba = 2 ^ -12 -> 11 bit mindig jó)

Megjegyzés:
Az AMD SSE eredmények mikor eltértek az Intel eredményektől, mindig pontosabbak voltak.

Szerk.: A Newton-Raphson iteráció használható SSE esetén is, csak akkor manuálisan kell leprogramozni. Nem igényel több regisztert, csak eggyel több memória műveletet. Xb=Xa*(2-N*Xa), ahol Xa az N reciprok közelítő értéke. Ez egy körben megduplázza a hasznos bitek számát. Ami azt jelenti hogy az SSE 11 bites pontosságát nem lehet egy körben 24 bites mantissza méretre ( single precision ) interpolálni.

[Szerkesztve]

(#878) P.H. válasza #95904256 (#877) üzenetére


P.H.
senior tag

Köszönöm, nem kevés időt szántál rá.
Nem kapaszkodtam elég erősen.
Először azt hittem, n=1 elírás, de itthon K7-en kipróbáltam, valóban. Sőt, a 3DNow! a kettő hatványaival konzekvensen gondban van, SSE csak 1 esetében. (A példák K7-es eredményei megegyeznek a K8-eredményeiddel. Gondolom, az eltérő első SSE-megvalósítások után fontosabb volt a backward compatibility.)

Igen, meg lehet valósítani, néztem utána a képletet, legfeljebb annyit lehet felhozni ellene, hogy a nagyobb SSE-kód (a 2 menet 2 MOVAPS, 2 MULPS, 1-1 ADDPS és SUBPS, teljes függőségben, ahogy én írtam) csökkenti az ütemezők előrelátási tartományát, illetve az összes 3DNow! DirectPath, a vector SSE-utasítások DirectPath Double-k K8-on. Amúgy nem lehetséges, hogy ezek miatt gyorsabb pár százalékkal a 3DNow!-kód?

alienpapa, VaniliásRönk: én dezz-ék DX10-es beszélgetésére néztem hasonlóan. De gondolom, akosf hsz-e után tisztább a kép.

[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#880) Oliverda


Oliverda
félisten

Mai: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#881) 7600GT válasza Oliverda (#880) üzenetére


7600GT
senior tag

Állítólag holnap lesz valamilyen bemutató.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#882) ftc válasza #95904256 (#877) üzenetére


ftc
nagyúr

érdekes eredmények jöttek ki.

gondolom a CPU saját kódkészletét használtad.Ami érdekelne,hogyha az Intes kodot futtatod AMD-n milyen eredményt ad bár ha ASM-ben irtad akkor enenk nisc jelentősge

(#883) Oliverda válasza 7600GT (#881) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a bemutató csak ennyiből áll(t). Ne legyen igazam. :))

Mégegy: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#884) 7600GT válasza Oliverda (#883) üzenetére


7600GT
senior tag

Hát ne is ;]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#885) P.H. válasza ftc (#882) üzenetére


P.H.
senior tag

A válaszlehetőség természetesen az övé, de a fent említett 3 dolog egy-egy utasítás kimenete, assembly szinten.
Az AMD esetében x értékre két 1/x gyors közelítő reciprokképzési elemi utasítás adott, a 3DNow!-féle PFRCP és az SSE1-féle RCPSS (vagy RCPPS, előbbi egy értékre számolja, utóbbi négyre, itt mindegy). Az Intel CPU-k csak az SSE1-es utasításokat ismerik, ugyanazokat. A dolog ott vált érdekessé, hogy 3DNow! esetében az AMD bevallottan tényleges számítás helyett egy ROM-táblázatból veszi az eredményeket, 'futásidő' alapján az SSE1 esetében is. Az Intel nem nyilatkozik erről. És mindhárom eredmény különbözhet.


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#886) dezz válasza Oliverda (#883) üzenetére


dezz
nagyúr

Valahogy nehezen hiszem, hogy azt reklámoznák az odalukon, hogy a Phenom felirat rákerült egy F1-es sisakra. :))
Annak az értelmét sem nagyon látnám, ha ilyen negyed évvel korábban reklámoznának valamit, mint hogy egyátalán bemutatásra kerül. Amikor végül sor kerül a bemutatásra, mindenki arra gondolna, ''ez nem is újdonság, már réges rég láttam valahol''.

[Szerkesztve]

(#887) #95904256 válasza P.H. (#885) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valószínű hogy az Intel is look-up ol, csak spórolósabban. A 14 bites mantisszához elég egy 16kB-os ROM, illetve a kitevőhöz kell még egy 128 bájtos. Az SSE esetén elég 4kB/128. Egy iterátor áramkörnek legalább 1-2 szorzásra lenne szüksége, ami még ha egy ciklusos is ( 12 bites szorzó ) nem lenne gyorsabb a ROM-os megoldásnál, valamint helyet sem spórolna.

Az AMD illetve Intel eredmények közti különbség is a look-up tábla méretéből adódhat. Az RCPxS-nél a mantissza 24 bitjéből az alsó 12-ő törlődik, viszont az AMD-nek megvan a lehetősége hogy az utolsó megmaradó bitet kerekítse.

(#888) Komplikato


Komplikato
veterán

http://multicore.amd.com/us-en/quadcore/ - [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#889) Oliverda válasza dezz (#886) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát nem tudom. Lehet hogy ma bemutatják, holnaptól pedig már indul is a sorozatgyártás. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#890) #95904256


#95904256
törölt tag

Intel Penryn teszteredmények: [link]

Jó lenne ha kapkodna az AMD, mert 2007-re igéri az Intel a Penryn-t és a fenti eredmények szerint 10-20%-kal veri a Core2-őt ...

[Szerkesztve]

(#891) dokar válasza #95904256 (#890) üzenetére


dokar
addikt

szerint 10-20%-kal veri a Core2-őt ...

14%-al magasabb órajelen :U

extra - SEXRay

(#892) Oliverda válasza #95904256 (#890) üzenetére


Oliverda
félisten

Na meg itt az FSB is magasabb, ami az Intel-nél sokat számít, főleg 4 magnál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#893) #95904256 válasza dokar (#891) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ok. Nem fogalmaztam elég egyértelműen.
Szóval a Penryn 10-20%-kal veri a Core2-őt ugyanarra az órajelre számolva.
( Gondoltam ez egyértelmű, ha nem adom meg külön-külön. )

(#894) vedini


vedini
őstag

honnan lehet letölteni a Cinebench R10 Beta-t, sehol nem találom :(

workworkwork...

(#895) vedini válasza vedini (#894) üzenetére


vedini
őstag

ahogy olvastam, majd csak a végleges változatot lehet majd letölteni, de jön nemsokára ;)

workworkwork...

(#896) 7600GT válasza vedini (#895) üzenetére


7600GT
senior tag

Te skizofrém vagy, hogy magaddal komunikálsz?
Legalább nem unatkozol.
És jó a társaság? :DDD

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#897) Oliverda válasza 7600GT (#896) üzenetére


Oliverda
félisten

:U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#898) marcias válasza 7600GT (#896) üzenetére


marcias
őstag

Ezen jót röhögtem :DD

Steam: marcias88

(#899) Djuree válasza 7600GT (#896) üzenetére


Djuree
félisten

LOL :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#900) dokar válasza vedini (#895) üzenetére


dokar
addikt

hagyd abba egy picit a tanulást mert tudathasadásod lesz :DDD

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.