Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1049) üzenetére


#95904256
törölt tag

Értem. Szerintem nem vetted figyelembe a gyártástechnológiák sajátosságait.

(#1052) VaniliásRönk válasza #95904256 (#1051) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyébként konkrétan milyen különbségekre gondolsz?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1053) dezz válasza VaniliásRönk (#1036) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, ebben az új, kimerítő tesztben fej fej mellett vannak, sőt jópár esetben az 5000+ szépen be is előzi: [link]
(Újszerűen ár/telj. táblázatokat is tartalmaz.)

(#1054) VaniliásRönk válasza dezz (#1053) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz a tesztet. ;) Az összes szerint egálban kéne lenniük, jópár be lett linkelve a PH-s teszt topikjába is.
Egyébként a K7-es időkben is előfordult 1-2 ilyen összehasonlítás.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1055) Andre1234 válasza #95904256 (#1041) üzenetére


Andre1234
aktív tag


''( pl. a kétszer gyorsabb osztómű, 1 órajeles super shuffle engine )''

És ez technikai értelemben takar is valami vagy csak szép elnevezése van???
''2xer gyorsabb osztómű'' azt az intel szűrte le???
lassan az enterprise-t hogyák használni.. :D :D :D

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1056) Raymond válasza Andre1234 (#1055) üzenetére


Raymond
félisten

Ez teljesen felesleges volt. Nezd at akosf hozzaszolasait ebben a topicban es lathatod hogy tudja mirol beszel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1057) Andre1234 válasza Raymond (#1056) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Tudom.. :D

Követem a topicot..CSak ezt ne hagyhattam ki..Számomra vicces volt..
Ne hariii Akosf ...oké??
bocsi az off-ért.. :D
de látom itt a poént nem értékelitek..
:)

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1058) dokar válasza dezz (#1053) üzenetére


dokar
addikt

durván kihozzák legjobbnak a 3600+ procit :)
mellesleg egész jó tuning potenciálja is van

extra - SEXRay

(#1059) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1052) üzenetére


#95904256
törölt tag

A kisebb csíkszélességgel nem csak az jár együtt hogy ugyanakkora területen több tranzisztor található. Hanem pl. az is hogy ezek a tranzisztorok kisebb feszültségen üzemelnek. Például az első 8-12MHz-es 80286-osok még 5 voltról üzemeltek és közel 3 wattot disszipáltak el, pedig csak 134.000 tranzisztort tartalmaztak. Az akkori gyártástechnológia 1500 nm-es csíkszélesség volt, a die méret pedig 47 négyzetmiliméter. A mostani 1,1-1,3 voltos üzemi feszültség mellett ez a 134.000 tranzisztor csak 0,17 wattot disszipálna, vagy még kevesebbet, ugyanis a tranzisztorok más paraméterei is javultak.

Na, de ahelyett hogy folytatnám rákerestem gyorsan az intel honlapján a 45nm-re...

The 45nm Hi-k next generation Intel Core 2 and Intel Xeon processors have about 30 percent more transistors but are about 30 percent smaller in silicon area than Intel's current 65nm products and operate at the same or lower power than the current Intel Core 2 processors.

Ugyan más oldalakon az intel csak 25%-os die csökkenésről számol be ugyanolyan tranzisztorszám mellett, de a lényeg akkor is ott van hogy same or lower power .

[Szerkesztve]

(#1060) #95904256 válasza Andre1234 (#1057) üzenetére


#95904256
törölt tag

Semmi gond. Majd beszélek Spockkal nézzen körbe az intelnél hiperhajtómű ügyben is...

(#1061) VaniliásRönk válasza #95904256 (#1059) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt hittem valami újat mondasz. Egyértelmű, hogy ha nem emelnek órajelet, és a tranzisztorok száma sem nő, akkor csökken a fogyasztás, de Penryn több tranzisztorból fog állni, és az órajelét is emelni szeretnék.
Ha már az első modelleknél ugyanannyi (Intelnél a ''vagy kisebb'' felejtős, ha már ők is csak azt mondjék hogy vagy, akkor az lesz ugyanannyi) a fogyasztás, ami ha jól tudom 3.33GHz lesz, akkor ők is bajban lesznek az órajel további emelésével.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1062) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1061) üzenetére


#95904256
törölt tag

A 1049-es hozzászólásodra reagáltam. ''Újat'' mondani nem tudok.
Sajnos törölted onnan azt a részt amire válaszoltam.

Ott azt vetetted fel hogy a 65nm-ról 45nm-re történő átállás miatt a cache kisebb területen fog ugyanannyit disszipálni és ez okoz majd gondot a nagyobb sebesség elérésében.

(#1063) VaniliásRönk válasza #95904256 (#1062) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 1049-be csak beírtam azt amit a ''Szerk.:'' után látsz, olyat biztos nem írtam hogy kisebb területen fűt ugyanannyit, mert ez csak hűtési gondokat okozhat (ami így vagy úgy megoldható lenne), a fogyasztást nem befolyásolja, tökmindegy mekkora területen fogyaszt ugyanannyit a CPU. (na ez viszont gond, Prescott óta ez a vesszőparipája mindkét gyártónak, Intel itt is megmutatja mennyire korrekt a TDP értékeivel)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1064) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1063) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hát... Kifejezetten örülök hogy mindenütt megpróbálsz hülyének nézni. :)

(#1065) VaniliásRönk válasza #95904256 (#1064) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már megbocsáss, de nem emlékszem hogy 2x is szerkesztettem volna a hsz-t, bár megeshet, a memóriám néha cserben hagy, de számonra is nyilvánvaló hülyeségeket biztos nem írok le, márpedig ez az azonos terültelen többet fűt dolog ez az.

Szerk.: Ez meg off. ;)

Szerk.2: Úgyhogy itt max. én vagyok hülyének nézve. ;) (így látszik hogy 2x módosítottam)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1066) Raymond válasza VaniliásRönk (#1065) üzenetére


Raymond
félisten

''...de számonra is nyilvánvaló hülyeségeket biztos nem írok le,...''

Azert sikerul itt-ott. A masik dolog hogy meg lehet hulyeseg amit leirsz csak epp *szamodra* nem nyilvanvalo ahogy ott is irtad ;)

Pelda:

''Egyértelmű, hogy ha nem emelnek órajelet, és a tranzisztorok száma sem nő, akkor csökken a fogyasztás, de Penryn több tranzisztorból fog állni, és az órajelét is emelni szeretnék.''

De a feszultseg csokken es az sokkal nagyobb mertekben mervado mint a frekvencia maga.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1067) VaniliásRönk válasza Raymond (#1066) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerinted ha azonos a tranzisztorok száma, és az órajel is megegyezik, akkor mi mástól csökkenne a fogyasztás, ha nem a feszültségcsökkentéstől? Pl. ha jól tudom a Hi-K is azért kell, hogy ne növekedjen a szivárgási áram, és ezzel a fogyasztás.

Kössél belém azért mert nem hagytam szó nélkül azt, hogy olyan állítást tulajdonítsanak nekem, amit le se írtam, nemcsak kiszerkesztettem, le sem írtam.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1068) Raymond válasza VaniliásRönk (#1067) üzenetére


Raymond
félisten

''Szerinted ha azonos a tranzisztorok száma, és az órajel is megegyezik, akkor mi mástól csökkenne a fogyasztás, ha nem a feszültségcsökkentéstől?''

Peldaul a gyartasi technologia sajatossagaitol. Ez egyebkent mar mondva vala az #1051-ben is...

''Kössél belém...''

Nem kotok beled, egyszeruen ne allits marhasagot vagy legalabb nezz utana mielott verremeno vitaba szallsz valamirol. Pl. mint a Hypertransport savszelessege ugyanitt par napja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1069) Raymond válasza VaniliásRönk (#1047) üzenetére


Raymond
félisten

Masik peldaja az elobb emlitett nem utananezesnek. Az L2 cache kisebb mint a mag....

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1070) VaniliásRönk válasza Raymond (#1068) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azzal hogy a mondandómnak csak a szavatosságát vonod kétségbe, mikor a 1065-ös lényege az hogy gyk. rágalmaztak... minek neveznéd? Amint látod a 1049-es hsz módosíthatósága már rég letelt, mikor akosf először reagált, a 1051-es nem kisregény, plussz a hsz amiből ez a mostani téma kiindult másnap született, akosf nem emlékezhetett rosszul, ez kizárt.

Milyen sajátosságról lehet itt szó? Úgy tudom nincs jelentős újítás a Hi-K-n kívül, az meg csökkenést nem okoz, csak a növekedést akályozza meg.

Amikor tévedek azt elimismerem, láthattad is. Egyébként ''csak'' azzal nem voltam tisztában, hogy a HT DDR, ezt nem sok helyen írták le.

(a cache Penryn esetében pont akkora a képek alapján mint a 2 mag)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1071) P.H. válasza VaniliásRönk (#1067) üzenetére


P.H.
senior tag

Meg még sok mindentől, és nem érdemes a Prescott-ra (#1063) hivatkozni e tekintetben, jól tudjuk, hogy akkor az Intel a Netburst-ös 10 Ghz-es cél kitűzésekor egy pillanatig nem gondolta, hogy a fogyasztás egyszer az egyik legfontosabb kérdés lesz, ma pedig mindegyik gyártó igyekszik tartani magát a kimondatlan 130W maximumhoz.
Azonos tranzisztorszám mellett attól is függ a fogyasztás, hogy mire mennyi tranzisztort szánnak, hogyan rendezik át őket a funkcionális csoportok között, az internal buffer-eket milyen hatékonyan használják ki (pl. trace cache vs μop-fusion), az egyes funkcionális egységek (execution unit-ok) mennyi »felesleges« munkát végeznek (pl. Netburst esetében a μop-sequence replay), egy-egy gyakran lefutó műveletsor mennyi belső erőforrást használ (pl. az újabb és újabb utasításkészletek miatt ezek egy csoportja mindig kevesebb elemi műveletet igényel, mint korábban, tehát kevesebb koordinációt és kevesebb, bár bonyolultabb végrehajtási erőforrást), a teljes pipeline hány lépcsős, etc...
Mert úgy látom, hogy Penryn vs Conroe felállásból indult a vita, nem csak arról szól, hogy mi lenne, ha a Conroe-t egy az egyben 45 nm-re implementálná az Intel. Persze az adott technológiai kereteken belül mindegyik gyártó igyekszik kihasználni az elfogadható fogyasztási maximumot legfelső szinten, ha belefér, ha mással nem, akkor órajel-emeléssel vagy cacheméret-növeléssel (és sosem csak pár kilobyte-tal nőnek ezek a tárak).


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#1072) VaniliásRönk válasza P.H. (#1071) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Prescottot azért említettem, mert azt a magas fogyasztása céltáblává tette, azóta törekszik erőteljesen mindkét gyártó kordában tartani a fogyasztást, nyilván az Intel azért tűzte ki azt a célt annó, mert akkor a fogyasztás még nem volt ilyen meghatározó szempont.
Nehezen tudom elképzelni hogy annyira rossz lenne a Conroe szervezése, olyan látványosan pazarolna, hogy ilyen áttervezésnek jelentős tere van, nagy fogyasztáscsökkenés lenne elérhető.

Szerk.: Mielőtt megint hülyeség leírásával vádolnak: #1070 végén természetesen 4 magnek kéne lennie (bár nekem úgy tűnik inkább 2x2 mint 4)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1073) P.H. válasza VaniliásRönk (#1072) üzenetére


P.H.
senior tag

''A Prescottot azért említettem, mert azt a magas fogyasztása céltáblává tette, ...''
Szerény véleményem szerint az Intel-nek az volt a balszerencséje, hogy az AMD hagyományosan jó mikroarchitektúrája megfelelően jól teljesített mellette, de ha azzal a felépítéssel akarta volna az Intel legyőzni, a datasheet-eken egy sorban túl nagy különbség lett volna ahhoz, hogy az egyszeri vásárlónak ne tűnjön fel a különbség. Az AMD pont annyira kevéssé tehet arról, hogy jó helyen és időben volt egy jó felépítéssel és teljesítménnyel, mint az Intel arról, hogy nem úgy alakult a jövőbeli vásárlói ''fogyasztásérzékenység'', ahogy azt elképzelte.

''Nehezen tudom elképzelni hogy annyira rossz lenne a Conroe szervezése, olyan látványosan pazarolna, hogy ilyen áttervezésnek jelentős tere van, nagy fogyasztáscsökkenés lenne elérhető.''
Erre majd térjünk vissza később, pl. ha megjelent a Penryn, akkori szemmel a Tualatin is egy kifogástalan felépítés volt, mégis mennyit sikerült továbbfejlődni belőle kiindulva a PentiumM/Core/Core2 vonalon. :)


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#1074) Raymond válasza VaniliásRönk (#1070) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet kicsit higgadtabban kene diskuralnod ahogy elneztem az utobbi par nap a tevekenysegedet.

''Milyen sajátosságról lehet itt szó? Úgy tudom nincs jelentős újítás a Hi-K-n kívül, az meg csökkenést nem okoz, csak a növekedést akályozza meg.''

Azon kivul amit P.H. mar leirt meg van egy rakas magan a gyartosoron a gyartofolyamattal elvegzett valtoztatas. Ezt non-stop csinaljak a kihoztali arany novelese es a koltsegek csokkentese miatt. Nekem ugy tunik nem sok fogalmad van a szoban forgo gyartasi techn ologiakrol es folyamatokrol. Es itt megint oda terunk vissza ahova mar nem egyszer - leallsz vitazni valamirol amirol hianyosak az ismereteid es egy normalis diskurat ami (megprobal) ravilagit(ani) szemelyes tamadasnak veszel es indulatbol valaszolgatsz ahelyett hogy utannaneznel a dolgoknak. Akkor nem lenne ilyesmi mint itt is: #1047 ''...cserébe a cache viszont sokkal nagyobb.'' versus #1070 ''a cache Penryn esetében pont akkora a képek alapján mint a 2 mag'' Egyebkent teruletileg kisebb, de ha legalabb az alapokkal tisztaban lennel akkor tudnan hogy ez lenyegtelen. Ha a cache ketszer akora lenne is a Penryn-ben mint a core akkor sem fogyasztana meg megkozelitoleg sem annyit mint a core.

Raadasul a 10h topicban folyik az egesz meddo vita egy olyan temaban amelynek reszegyszegeirol is hianyos ismereteid vannak igy mindig lesz egy rakas dolog amihez valaki hozzaszol mert nem birja tovabb es ez csak tovabb bonyolitja a mar amugy is kusza eszmecseret.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1075) VaniliásRönk válasza P.H. (#1073) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem ugyanarról beszélünk, nyilván valamihez képest volt magas a Prescott fogyasztása, ha a K7/K8-nak is ilyen magas lett volna akkor senkinek sem tűnik fel.

Nade mennyi időbe tellt. ;) Egyébként absz. igazad van.

Raymond: Én itt egyedül arra reagáltam agresszívan, amikor azt próbáltad igazolni, azt se tudom mit beszélek, szerintem te is zokonvennéd ha valaki eljátszana veled valami hasonlót.
A teszt topikjában pedig szintén akkor támadtam, amikor személyeskedésbe csapott a vita, pl. rudi mindig képes normálisan betűbe önteni a mondanivalóját, nézd meg azokat a hsz-eket amiket neki címeztem.
fLeSs meg nálam a ''buzi-e vagy'' megjegyzésével ásta el magát már nagyon rég, ilyet még én se postoltam (és ha durva/bunkó is voltam, akkor is csak ''viszontválaszban''), pedig nem vagyok mod se, nemhogy házigazda.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1076) dezz


dezz
nagyúr

Ha még esetleg nem olvastátok: egyes alaplapgyártói források szerint csak jövőre jönnek a Phenomok. Viszont az AMD ezt máris cáfolta. [link] (Az nem derült ki, itt a 4-magosokról és/vagy a 2-magosokról van-e szó, pedig ugye azok külön utat járnak be.)

(#1077) ftc válasza dezz (#1076) üzenetére


ftc
nagyúr

az érdekes mert Novemberről vlt szo alaplapgyártoknál AM2+ -rol

(#1078) Zeratul válasza VaniliásRönk (#1047) üzenetére


Zeratul
addikt

Minnél nagyobb a cache annál nehezebb őket hibátlanúl legyártani.

(#1079) ftc


ftc
nagyúr

Teszt?
[link]

Van ey oylan hir is,hogy nem lesz több 1 magos CPU AMD-től...Lima nem kerül bejelentésre...

(#1080) dokar válasza ftc (#1079) üzenetére


dokar
addikt

hirtelen meg is lepődtem, hogy 1,6GHz-en demózzák, aztán azért mégis 2,6GHz-en tesztelik :F
utána észrevettem amit kerestem:

Barcelona’s test results are “estimated performance” of the chip at 2.60GHz

extra - SEXRay

(#1081) dezz válasza dokar (#1080) üzenetére


dezz
nagyúr

A két felső grafikon még tavalyról van, a két alsó a mostani, 2.3 GHz-es prociteszt.
(Amúgy nem értem, miért nem 100+x% formában jelzik, úgy jobban nézne ki, és egyesek félre is érthetik.)

(#1082) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1083) ftc válasza Gyuri27 (#1082) üzenetére


ftc
nagyúr

most akkor a K10-ben benne lesz a DDR3 és a DDR2 me vezérlő is :F

(#1084) Oliverda válasza ftc (#1083) üzenetére


Oliverda
félisten

A 45nm-esekben már igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1085) Gyuri27 válasza ftc (#1083) üzenetére


Gyuri27
félisten

Muszály. Az intel is így cselekszik.
Meg hát nem is baj, hogy nem erőltetik a ddr3-at. Annó a ddr-ről nem sok ilyen átmenet volt. Itt a ddr2 oszt vegyétek. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#1086) #95904256 válasza Gyuri27 (#1085) üzenetére


#95904256
törölt tag

A DDR2 és DDR3 közt jóval kisebb az eltérés, így könnyebb összeházasítani őket.
Nem csoda hogy nincs AM1+ / AM2- alaplap. :)

(#1087) Gyuri27 válasza #95904256 (#1086) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az addig ok, de mégis csak fájdalmas volt.
Ez meg talán sima lesz mint a baba popsi. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#1088) Rive válasza Rive (#829) üzenetére


Rive
veterán

Jeah.

[link]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1089) Gyuri27 válasza Rive (#1088) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ennyire nem vágom ködös albion nyelvezettét. :O
Lehetne kis összefoglalót kapni? Persze magyarul. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#1090) Raymond válasza Gyuri27 (#1089) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi tortent hogy az AMD vett Transmeta reszvenyeket 7.5 millio dollar ertekben. A Transmeta tavaly novemberben beperelte az Intel-t hogy megserti 10 kulonbozo szabadalmat igy paran ezt ugy latjak hogy az AMD adott egy kis penzt nekik - az ellensegem ellensege a baratom alapon. Az AMD azt allitja nem, csak gondolkodnak par a Transmeta tulajdonaban levo technologia implementalasan es egyebkent is haverok (dolgoztak egyutt mar elotte is). A Transmeta-nak osszesen 200 millio reszvenye van a piacon, ebbol vett az AMD 7.5 millioert elmeletileg 70 centes aron - tehat valamivel tobb mint 10 millio darabot.

A masik amit megtudhatoin az Inq cikkbol hogy Theo Valich (a szerzoje) nem tud szamolni:

''We have checked the stock price of Transmeta, which stood at $0.70 at time of writing. With AMD’s investment being $7.5 million and the fact that the value of transaction yielded in AMD taking five and one quarter million stocks, it does not take a wizard to calculate what is actually happening.

A szerencsetlen nem osztotta, hanem szorozta a 7.5 milliot a 70 centes egysegarral igy azt irja az AMD 5.25 millio reszvenyt kapott a penzert :D Ennyit a cikk minosegerol...

Ezert kicsit ketketdve kell fogadni az ''elemzeseit'' mint peldaul az hogy ''Did AMD just pull Nvidia’s trick from the hat and start to acquire Transmeta?'' 10 millio reszveny a 200 milliobol meg nagyon messze van a ceg megveteletol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1091) Oliverda válasza Raymond (#1090) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt is fenn van: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1092) Gyuri27 válasza Raymond (#1090) üzenetére


Gyuri27
félisten

:R
Azért az 20% nem kevés. Kíváncsi vagyok ebből mi lesz :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#1093) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#1092) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

200-ból 10 az 5%, vagy korábban is vásárolt már részesedést az AMD?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1094) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#1093) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban 5%. Sorry.
Thx :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#1095) ftc


ftc
nagyúr

AMD is planning to launch the industry’s first native quad-core processors, codenamed Barcelona, in September 3 months later than it was supposed to be. The processor is slated to be shipped to OEMs by August and will appear in systems in September. The news comes as Intel announced that shipments of its quad-core Xeon 5300 microprocessor have topped one million since its release in November.

This processor is the first AMD x86 chip to integrate four processing cores on a single die of silicon and remain compatible with earlier AMD processors. The processors will arrive in a variety of frequencies up to 2GHz, with higher-frequency standard and special-edition versions due to launch in the fourth quarter. AMD claims a up to 70 per cent on certain database applications and by up to 40 per cent on some floating point applications at the same thermal ratings of current Opterons.


ocw

(#1096) #95904256


#95904256
törölt tag

Kár hogy az AMD a G1 stepping óta nem újított a K8-on. Szerintem implementálhattak volna egy 128 bites SSE engine-t. Végülis az SSE 1999-es megjelenése óta még mindig 2 darab 64 bites műveleteként futtatják.

(#1097) Oliverda válasza #95904256 (#1096) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, nyilván pofonegyszerű beleimplementálni egy 128 bites SSE engine-t bármelyik architektúrába.

Amúgy meg szerintem tök felesleges lett volna tovább csiszolgatni a K8-at. Inkább teljes gőzzel a K10-re összpontosítottak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1098) #95904256 válasza Oliverda (#1097) üzenetére


#95904256
törölt tag

Honnan veszed hogy pofonegyszerű? Bár valóban igaz hogy 7-8 év alatt azért meglehetett volna oldani.

Ez a ''felesleges lett volna tovább csiszolni a K8-at'' csak akkor lenne helytálló ha már az év eleje óta piacon lenne a K10. Előtte félévenként újabb steppingek láttak napvilágot...

(#1099) ftc válasza #95904256 (#1098) üzenetére


ftc
nagyúr

nem leht megoldani mert ha megoldották volna auz már nem K8.

ilyenkor átkell tervezni a CPU-t...bonyolultabb mint ujjat tervezni.
stepping inkább arra hivatott,hogy javitson apro hibákat amik gátolják az orajel növekedését,pl kevesebb hőt termeljen a CPU...

(#1100) #95904256 válasza ftc (#1099) üzenetére


#95904256
törölt tag

Jó-jó... ha nem megy, akkor nem megy.

Csak bosszankodom hogy nálam az AMD a favorit, mégis mindenütt Intel-t használok. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.