Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) #95904256 válasza Rive (#1886) üzenetére


#95904256
törölt tag

Én az AMD processzorok Intel-lel szembeni legnagyobb előnyéről beszéltem.
Ebből meg csak egy lehet. Melyik legyen, IMC vagy HT busz?

Az AMD IMC-je az Intel külső memóriavezérlőjével szemben akár 30%-kal nagyobb teljesítményre képes. Főképp a kisebb késleltetési idő miatt.

A HT busz megfelelője Inteles vonalon szintén a külső memóriavezérlő, hiszen ezen keresztül zajlik a processzorok ( nem a 2(4) mag ) közti kommunikáció. Itt az AMD megoldás előnye még nagyobb a fenti 30%-nál. Nem?

szerk.: Igaz, hogy IMC nélkül nehéz lenne elképzelni a HT buszt. :B

[Szerkesztve]

(#1902) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na ha lesz valahol valami Inteles vetélytársakkal szembeni összevetés játékokban konkrét fps-ekkel, akkor azzal légyszi dobjatok meg, vagy a következő pár napban még ne is várjak ilyet?

I am having fun staying poor.

(#1903) dezz válasza Rive (#1899) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem meg nem éppen stimmelős. Inkább elhallgatós és több helyen téves.

Raymond: Veled sem értek egyet, egy itt leírt dologban sem. (Tanúja voltam, amikor ennek a Bizónak úgy kellett megmagyarázni egy külföldi fórumban, hogy a 10h miért 16...)

Na majd beolvasok nekik. :D

[Szerkesztve]

(#1904) Rive válasza #95904256 (#1901) üzenetére


Rive
veterán

Én az AMD processzorok Intel-lel szembeni legnagyobb előnyéről beszéltem.
Én viszont az efféle fokozást nem igazán érzem fontosnak. No mindegy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1905) Abu85 válasza Drizzt (#1902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ne. Majd ha jönnek a Phenomok akkor lehet játékteszt. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1906) #95904256 válasza Rive (#1904) üzenetére


#95904256
törölt tag

Én meg a keddi esőt...

(#1907) Raymond válasza dezz (#1903) üzenetére


Raymond
félisten

''Inkább elhallgatós és több helyen téves.''

Hol? Ugyis a temahoz tartozik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1908) Raymond válasza #95904256 (#1901) üzenetére


Raymond
félisten

Hat nekem ugy tunik az IMC-s elony nagyon el fog tunni par het mulva. Ha nezted a teszteket mit vegez az uj cache hierarchia a kesleltetessel akkor ott latszik annak az elonynek lottek. Masik hogy az uj Intel chipszetben dual 1600Mhz FSB lesz igy az is csak akkor lesz elony az AMD-nel ha az IMC-t feltornazzak normalis sebessegre a mostani 1600-1800Mhz-rol.

Ami marad az a HT kapcsolat a tobbutas rendszerekbe, de az is inkabb a 4S-nel fog elojonni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1909) Thrawn


Thrawn
félisten

Nézte valaki az élő webcast-et rajtam kívül? Amin a hangsúly volt végig:
- teljesítmény/watt
- dual power plane
- cool core
- socket F kompatibilitás
- K8-hoz hasonló TDP

Az egész K10-et a költséghatékonyságra építették, szervereknél talán ez a legfontosabb. Csak bele kell pattintani a régi procik helyére, miközben nem kell lecserélni sem a tápegységet, hűtést stb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1910) Rive válasza Thrawn (#1909) üzenetére


Rive
veterán

Az egész K10-et a költséghatékonyságra építették, szervereknél talán ez a legfontosabb. Csak bele kell pattintani a régi procik helyére, miközben nem kell lecserélni sem a tápegységet, hűtést stb.
Az tök jó. Ez a metódus garantál cirka ugyanannyi eladott proccot, ahány AM2 v. mi fogyott. Meg még valamennyit. Csak aztán nem túl soká lesz megint egy socketváltás, és annyi. Azokat is el kellene majd adni valamivel.

Ebből a szemszögből ez hasonló, mint a K6-2-3 korszak. Egy ideig egész jól el tudtak vegetálni a régi Socket7 rugdalásával. De ez most nem túl sok lehetőséget rejt magában a jövőre nézvést...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1911) Michell válasza Raymond (#1908) üzenetére


Michell
tag

Üdv!

''az IMC-s elony'' - erről nekem - szerverkörnyezetben -
mindig is egy picit másvéleményem volt.

A való életben - adatbáziskezelésnél/konzervatív kód - (pedig elvileg az IMC -nek tetemes előnyt kellett volna jelentenie) az Intel a nagyobb Cache-ekkel egész jól ellensúlyozni tudta (régi Xeon vs Opteron alapján) az IMC hatását.

Akkor viszont ez visszafelé is fog működni, a Barca rontott késleltetését is egalizálja a megnövelt Cache.

(#1912) Thrawn válasza Rive (#1910) üzenetére


Thrawn
félisten

A foglalatváltás előbb utóbb elkerülhetetlen lesz, de az legyen a marketingesek baja. Nem tartom lehetetlennek, hogy az első 45 nm-es példányok belepasszolnak majd. Nagyobb megrendeléseik máris vannak (Lucasarts, IBM, HP, Sun, egy texasi egyetem is berendelt már 15000 db-ot stb)

Kihagytam még egy fontos dolgot (hajnalban volt na) a továbbfejlesztett virtualizációt. A VMWare-től volt egy hölgy, neki is nagyon tetszett az új proci :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1913) #95904256 válasza Raymond (#1908) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hej! Ne hogy már oda legyen a kis memóriakésleltetés!
Melyik tesztben szerepel memóriakésleltetés teszt?

Van jó pár feladat amely nem programozható le úgy hogy időben előkészíthessük a cache-be az adatokat... :O

...mikor lesz itt L3 nélküli változat?!

(#1914) Raymond válasza #95904256 (#1913) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig oda van egyelore, majd a Phenom talan valtoztat rajta kicsit (nem hinnem hogy sokat): [link]

L3 nelkuli valtozat talan jovo tavasszal jon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1915) dezz válasza Raymond (#1907) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyahh: [link] :DDD

(#1916) #95904256 válasza Raymond (#1914) üzenetére


#95904256
törölt tag

~20 ns extra késleltetést hoz be az L3...

Ha jól értelemezem, akkor minden magra jut átlagosan kb. 1MB gyors elérésű memória és utána már a külső memória elérése nem gyorsabb mint a konkurencia...
Mennyi cache is van a konkurencia processzoraiban?

[Szerkesztve]

(#1917) Rive válasza dezz (#1915) üzenetére


Rive
veterán

Nahh, jöhet a kőzápor. :DDD
Hát izé. A cikkírónak megvan az a mentsége, hogy ő bizony egy adott rendezvényről tudósít :P



[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1918) dezz válasza Rive (#1910) üzenetére


dezz
nagyúr

''Ez a metódus garantál cirka ugyanannyi eladott proccot, ahány AM2 v. mi fogyott. Meg még valamennyit.''
Esetleg AM2 + Socket F együttvéve. Plusz azok nagyobb része, akik (desktopon) AM2+-os lapokat vesznek, valószínű előbb-utóbb procit is cserélnek... ;)

''Csak aztán nem túl soká lesz megint egy socketváltás, és annyi. Azokat is el kellene majd adni valamivel.''
Szerver vonalon a köv. foglalatváltás 2009-ben lesz (itt a DDR3 kimarad), és az már a köv. mikroarchitektúra generáció lesz (ami remélhetőleg jó lesz).
Desktop vonalon 2008 2. felében jön az AM3, a DDR2/DDR3 támogatás miatt. Egyébként újabb hírek szerint visszafelé ez is kompatibilis lesz, azaz az AM3-as procik működnek majd a AM2+-os, esetleg AM2-es lapokban is. Ugyan ez lesz Socket F/F+ esetén (2-utas Phenom FX-hez).

Rive: LOL, tudod, sokféleképp lehet tudósítani.

[Szerkesztve]

(#1919) Raymond válasza dezz (#1915) üzenetére


Raymond
félisten

Kicsit hulyet (vagyis fanboy-t) csinaltal magadbol. Nem hozom att ide a diskurat ott meg nem vagyok reggelve, de majd otthonrol kulodok egy privit hogy miert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1920) dezz válasza Raymond (#1919) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem baj, aki a hwsw-n nem az Intelt élteti, amúgy is csak AMD-fanboy lehet.

(#1921) Raymond válasza #95904256 (#1916) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, 20-23ns ami gyakrolatilag negalja a most letezo elonyt. Mostaniakban van 4MB/2mag nem osztott vagy 8MB/4mag fele-fele osztott. Ez 6 es 12 lesz a 45nm verziok eljovetelevel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1922) Andre1234 válasza dezz (#1915) üzenetére


Andre1234
aktív tag

:C :C :C :C

:R :R :R :R

Raymond, Rive:

Az első hsz óta követem ezt a topicot.Nem kis mérnöki teljesítmény Ilyet (K10) alkotni!!!
Próbáltam minél több ismeretet magamba szívni ph-s tagságom alatt, és abból saját vélemény alkotni.Persze mikor indokolnám, hogy ez nem így igaz, akkor csak az jut eszembe mikor dezz, akosf, P.H kollega magaszintű már-már számomra aktívan szótárazandó beszélgetést folytattak, és abbóli konklúziót levonva egy nagyon jó, kemyény munkával megtervezett, kivitelezett processzor készült el. Erre egy hazánk fia, ki projektorról vetített előadáson látva, és szubjektíven értelmezve, én sztem is fikázik egy ilyen munkát..Ezért is kérdeztem, hogy vajon honnan kapja a fizetését..

De legalább él a topic.. :D

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1923) Raymond válasza Andre1234 (#1922) üzenetére


Raymond
félisten

Kicsit szelesebb latokor kene, nem csak a puszta elmeleti technikai megoldasokrol van szo hanem bakikrol, cegpolitikarol, tozsderol, penzrol, marketingrol, tulelesrol stb. Magyarul - ''The Big Picture''

Senki nem allitja hogy a dizajn szar, csak egyszeruen keves amit a ceg most nyujt. A dolguk az, hogy barmit is probalnak eladni azt mindig a legjobb szinben tuntessek fel. Ez a PR es a marketing feladata. Alap hogy arrol amiben nem jok arrol nem beszelnek. Ezert jottek elo a fogyasztasrol szolo dumak tavasszal. Mert mar vilagos volt hogy a teljesitmenybol a konkurenciahoz kepest nem lesz semmi. Interviewkban kezdtek a fejesek el-elszorni hogy az alacsony fogyasztas az igazan fontos stb. Kb. akkor amikor a kora tavaszi bemutatasnak lottek. Akkor mar tudtak hogy nem lesz a magas orajelbol semmi, sot mara az is kiderult meg teljesen mukodo peldanyuk sem volt anno. Ezert arra koncentraltak a PR-t amit nyujtani tudtak/tudnak. Szep es jo a fogyasztas/teljsitmeny arany, de miert azt emelik ki? Azert mert puszta teljeitmenyben a konkurencia van az elen. A masik amit keimlnek az a memoria savszelesstol fuggo erdmenyek. Ugyanazert amiert az elobb - mert ebben a jobbak. Ezert latsz mindenhol SPECxyz_rate eredmenyeket. Szamitasi teljesitmenyben nem nagyon zarkoztak fel egyelore. Persze majd jonnek a magasabb orajelek, de ez nem ma es nem holnap. Egy normalis steppinget kihozni honapokig tart. Es normalis stepping per pillanat nincs nekik es a sajat roadmap-juk szerint egy ideig nem is lesz. Ennek ekes bizonyiteka a 2.5Gh-s peldaynok amiket a teszterek kaptak. Nezd meg oket - 2.5+ V-on mennek! Es nem ugy nez ki hogy a nagy valtozas a gyartasban barmelyik nap felutheti a fejet. Ezt lathatod a roadmap-en szereplo orajel felosztasbol is. Ahoz hogy 2.4 fole keruljenek emelni kell a feszt ezert van a nagy ugras a TDP-ben.

Lehetne errol, a PR-rol, marketing-rol, spin doctor-okrol meg sokat irni. Aki atlatja ezeket annak felmondatokbol, kiszivarott es kiszivarogtatott infokbol is sok minden vilagos ma hnapok ota. Es ehez nem kellennek konkret teljesitmeny adatok. Az hogy csoda nem fog tortenni eleg sokan tudtak az altalanos viselkedesbol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1924) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Latest Third-Generation AMD Opteron™ Processor Industry Standard Server Benchmarks
[link]
:)

[Szerkesztve]

(#1925) Raymond válasza Raymond (#1923) üzenetére


Raymond
félisten

Az a 2.5+V termeszetesen 1.5+ V :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1926) hunnylander válasza Raymond (#1923) üzenetére


hunnylander
őstag

Túl nagy falat volt ez az AMD-nek. Az Intel meg röhöghet a markába: ''kellett nektek natív négy mag''! :DDD

Viszont ha 2,5-3 GHz-es lenne jelenleg a Barcelona és az Intel (Kentsfield) négymagosánál kedvezőbb áron, már kezdenék is spórolni egy AMD munkaállomásra. :))
De még mindig a G0-ás Q6600 a befutó a feladatra, és még az is fog maradni sokáig.

www.HunnyF1.com

(#1927) keIdor válasza hunnylander (#1926) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek, bár reménykedem, hogy a Yorkfield se lesz csillagászati árakon Januárban...

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1928) Raymond válasza dezz (#1918) üzenetére


Raymond
félisten

Letoltom holnap a meloban a VMark-ot es lefuttatom par konfig-on. Eddig nem erdekelt tulsagosan, de azert lehet hogy mar letoltotem. 1.4GB csak a progi, aztan meg ott az adatok a benchekhez ami szinten nem piskota.

Szerk.: upsz, ez a 1924-re ment.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1929) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezt a L3-L2 cache-s dolgot nem értem.

Mi a trükk abban hogy az L3-ban való kereséssel együtt nem mozdul rá az IMC az adott címre? Hisz az L2 és L3 mérete közel azonos ( 512kB vs. ~512kB ). Ha az L2-ben nem találja meg a keresett adatot, alig több az esélye hogy L3-ban benne van. Az csak akkor lenne jelentős ha az L3 mérete jóval nagyobb lenne az L2-nél.

Aki ismeri a cache találatok eloszlását, az nagyon jól tudja hogy a cache-nek egy kis részén van a legtöbb találat ( ezért is van egy gyorsabb L1 az L2 előtt ), a nagyobb részén pedig egyre csekélyebb. Ahhoz hogy a csekély mértékű találatokból is találat legyen, bizony nagy méretű memóriára van szükség.

Mi késztette az AMD-t hogy beáldozzák a gyors memóriahozzáférést a gyors magközi kommunikációért?

(#1930) ftc válasza #95904256 (#1929) üzenetére


ftc
nagyúr

Mi késztette az AMD-t hogy beáldozzák a gyors memóriahozzáférést a gyors magközi kommunikációért?

Mivel ugye AMD nem az asztali frontra gyúrt rá...
Van egy 4 vagy több magra írt alaklmazásod. Legyen az egy szimulációs program. Mindegyik mag számol. Ha az egyik egy oylan részhez ér aminél már szüksége van a másik maghoz akkor sokkal célszerübb amgon belül egoldani az átvitelt mint időt veszteni ki/beirásal. Szervereknél virtualizációnál még elmegy. Asztali CPU-nál hááát kitudja.

Szétkelleen választani a szerver paicot az asztalitól AMD-nél

(#1931) Dare2Live válasza hunnylander (#1926) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egész eddig azt mondogattam, hogy oké hihetelen egy nagy szarban ül AMD de majd jön K10 és kihuzza.

És nemlátom, hogy k10 hogy fogja AMD kihuzni a szarbol.
Jelenleg ez igy sansztalan. AMD termeli tovább a veszteséget.
2008q2re felfut a termelés jön a 3+ghzes k10. Ha Intel nem újit be egy majd 4ghzes Penrynt vagy nemkezd eszement árháboruba akkor innentöl AMDhez döl a lé.
De mire kifizeti mondjuk a hitelei 2007-2008as részét kb 2009q2re addigra megjön a Nehalem. Azaz uszik továbbra is az adoságokban és nyakán egy nagyon durvának kinéző dolog.

ha sikerül elérni egy 3+ghzt ha intel nemrukkol elö egy közel 4ghzes penrynnel és nemkezd durva árháboruba ésha nemjön már nehalem 2007q4ben......

Baj van. Ha AMD becsödöl és Intel marad egyedüliként a piacon semmi kétségem nincs afelöl, hogy, hogyfognak megugrani a prociárak miközben hogyfog a felére lassulni a fejlesztés üteme. :(

Végülis nekem már 8 nemrenderelek, nemjátszom codolás meg elfut északa.... Max beujitok egy még olcso 4magos agyonhuzhato vmibe. de ettöl függetlenül nem egy üdvöztő a helyzet.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1932) dezz válasza Raymond (#1923) üzenetére


dezz
nagyúr

Figyu, ezt mindenki tudta itt is, hogy egyelőre nem fog csoda történni. De ennyire túlzóan lehúzni, ez már nem fer, nem elfogulatlan.

A piac nagy részének (saját elmondásuk alapján) igenis nagyon sokat számít a fogyasztás, és úgy általában a költségek, ezért nem a csúcsprocit használják, hanem a középszegmenst - és itt nagyon is versenyképes a Barcelona már most is!

A CPU-Z feszkiirására nem alapoznék, ''állandóan'' ''fölémér'' - olvasható már egy ideje fórumokban.

Az a 2,5 GHz-es annyit fogyaszt, mint a Xeonból a 2,33-as, miközben a tesztek többségében legyőzi. Akkor miről is beszélünk?

Annyi, hogy ez már a B2, miközben a gyártósorról most még a B0-k v. B1-ek gördülnek le. És közben a B2-nél is jobbnak mondott B3 is a ''kemencében'' van már...

Be fog ez indulni... Mint annak idején a Hammer.

Dare2Live: Jaj, jön majd Nehalem, a szikrákat szoró szemű Isten... Mindenki meneküljön! :DDD AMD meg most már tuti becsődöl, mert egyelőre a csúcsszegmensben nincs indulója. Erm, véletlenül nem gurult el az antidepid? ;) (Bocs.)

[Szerkesztve]

(#1933) #95904256 válasza ftc (#1930) üzenetére


#95904256
törölt tag

De ennyi erővel megoldhatták volna azt is hogy a 4x512kB L2-ből gyúrnak össze egy 2MB-os osztott L2-őt és akkor kapunk egy még gyorsabb magközi átvitelt valamint megmarad a gyors memóriahozzáférés is. Igaz, a teljes cache méret a fele lenne, de kisebb lenne a magméret is. Mint ismeretes az IMC miatt a cache mérete nem túl jelentős az AMD processzoroknál. ( Hasonlítsd csak össze a 2x512kB-os illetve 2x1MB-os Windsor magos processzorok eredményeit... )

(#1934) VaniliásRönk válasza #95904256 (#1933) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Meg kiveszik a magból az IMC-t és C2Q-nak cimkézik őket. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1935) sh4d0w válasza Dare2Live (#1931) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz Intelnek sem érdeke, hogy egyedül maradjon az x86-os piacon, akkor ugyanis nagyon durva trösztellenes törvényeknek kell megfelelni, aminek most nem, hogy van egy vetélytárs is. Anno a MS is ezért pumpált egy kis pénzmagot az Apple-be, hogy életben maradjon a cég.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#1936) dokar


dokar
addikt

akit érint már töltheti is le: [link] :)

AMD Opteron™ Third Generation Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.0053

extra - SEXRay

(#1937) ftc válasza #95904256 (#1933) üzenetére


ftc
nagyúr

Megoldhatták volna ez tény. DE mi az egyszerübb elektronikai szempontból? Megtervezni egy belső átvitelt vagy egy osztott cache-t ? Sztem a 2. lehetőség sokkalta nehezebb a mag belsejében.
IMC egy kényes kérdés... ugye elméletileg benne van DDR3 támogatása is ha jól emlékszem.Kitudja mire gyúrtak rá illetve mennyit sikerült javítaniuk A64 X2-k IMC-hez képest.
Mondjuk én AMD helyében hagytam volna L3-t(ez majd kiderül mennyit is jelent majd jönnek L3 nélküli változatok is). Inkább azzal keleltt volna kezdeni valamit, hogy a CPU és a ram közötti átvitel méggyorsabb legyen.

(#1938) Rive válasza Andre1234 (#1922) üzenetére


Rive
veterán

Nem kis mérnöki teljesítmény Ilyet (K10) alkotni!!!
Mint Raymond is írja: ezt senki nem is vonta itt kétségbe. A gondok ott vannak, hogy pl. anno a Transmeta CodeMorphing cucca is csúcsteljesítmény volt. Ma meg az energiatakarékossági licenceiből vegetál a cég.

Szóval a mérnöki munka egy dolog, és más dolog a piaci siker, a fennmaradás. Ha az utóbbi nem jön be, akkor nem nagyon lesz folytatás. És szerintem - meg egyre több komoly elemző szerint is - a Barcelona mindenestül csak a 'harmatos' kaliberben játszik, nem egy blockbuster.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1939) Rive válasza ftc (#1930) üzenetére


Rive
veterán

Mivel ugye AMD nem az asztali frontra gyúrt rá...
Hát izé. Anno a K8 pont azért tudta bealázni a szumma Intel termékskálát a néhány processzoros szerverek piacán, hogy az Intel-féle 100-150 core-clocknyi késleltetés helyett az IMC produkált 50-60 -at. Az Intelnek meg maradt a nagyjából késleltetésfüggetlenné optimalizálható render, multimédia. Némileg kétellem, hogy a 'nem asztali fronton' itt előnyt tudna jelenteni egy nagyobb latency.

Szóval én most első közelítésben azt látom, hogy a K10 kevésbé jó szervernek és tök fölöslegesen kacsingat a sokprocis WS-piac felé.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1940) Rive válasza dezz (#1932) üzenetére


Rive
veterán

A piac nagy részének (saját elmondásuk alapján) igenis nagyon sokat számít a fogyasztás, és úgy általában a költségek, ezért nem a csúcsprocit használják, hanem a középszegmenst
Marketing. Nyugi bele, ha nem kell atomerőmű - és most egyik középkategóriás procchoz se kell, egyik szegmensben sem - akkor az árért felmutatot teljesítmény dönt. És ott van kurrens inteles vetélytárs. Ennyire ezért ne kajáld be a marketinget.

Be fog ez indulni... Mint annak idején a Hammer.
A Hammer eleve blockbusterként indult. Az első teszteket senki se akarta elhinni, annyira aláztak néhány szegmensben. Ezek a tesztek meg...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1941) #95904256 válasza ftc (#1937) üzenetére


#95904256
törölt tag

Természetesen egyszerűbb tervezni egy új egységet és hozzátoldani a régihez, mint a régit módosítani. A napi gyakorlat igazolja...

Részemről nem is gond hogy ez toldozott-foldozott feelinget kölcsönöz a K10-nek...
Viszont kár hogy ez a teljesítményen is meglátszik...

Az L3 nélküli változatokról mit tudni még?
Van olyan élő roadmap amin szerepel ilyesmi?

(#1942) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1934) üzenetére


#95904256
törölt tag

Imádom az efféle okosságokat. :C

(#1943) ftc válasza #95904256 (#1941) üzenetére


ftc
nagyúr

L3 nélküli csak Phenomban lesz viszont az 2 magosnál....

Nekem a K10 úgy néz ki mint egy foltozott K9(nem AM2-re s X2-re gondolok) amit a fiók méllyére dobtak. K10 nek 1 éve a aicon kellene lennie csak ugye a mem vezérlőt ők nem DDR2 s DDR3-ra tervezték hanem FBD-re vagy XDR-e már nem tudom pontosan s ahoz újrakeleltt tervezni lényegében a magot is
Lehet hülyén fog hangozni amit írok, de
elkéne szakadni a K7,K8 vonalátül AMD-nek...valami újjat alkotni
Gondolok itt egy oylan speciális dolgokra, hogy

lenne egy központi elosztó(ala router) és lennének kisebb magok bizonyos műveletekre..igaz akkor az már nem x86-s architektúra lenne.Mert 4 mag natívan elég komoly kihívás és még nem beszéltünk a 8 magos CPU-ról ha majd valamelyik őrült arra vetemedig, hogy nativan.

Sztem kezd kimúlni az x86-s architektúra .Kellene egy kis inováció ebbe a piacba.Az nem megoldás, hogy duplázunk mindenből...

(#1944) Rive válasza ftc (#1943) üzenetére


Rive
veterán

lenne egy központi elosztó(ala router) és lennének kisebb magok bizonyos műveletekre..igaz akkor az már nem x86-s architektúra lenne.
#1.: szigorúan véve már a jelenlegiek sem x86-os architektúrák. Kevésbé szigorúan véve nagyjából minden procc x86-os, ami képes a tárból beolvasott x86-os utasításokat darabról darabra történő SW átfordítás nélkül közvetlenül lefuttatni. (Mondjuk a Transmeta régi csodaprocija még igen, de egy PPC-re írt emu már nem. Meg kéne fogalmazni rendesen, de ennyiből már talán látszik, mire is gondolok.)
#2.: sejthetően az AMD valami effélére tör a grafikus mag integrálásával - és az egészet talán pont a nemrég házhoz édesgetett Transmeta régi megoldásához hasonló valami igazgatná. De ez csak néhány utaláson alapuló találgatás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1945) ftc válasza Rive (#1944) üzenetére


ftc
nagyúr

Aha. Szal minden CPU x86-s ami x86 kódokkal dolgozik és nem fordítja le saját kódjára. Akkor elméletileg megvalósítható lenne amire gondtam

A CPU-ba int VGA sztem csak notebookok illetve munkahelyi gépenél lesz előrelépés...nem komoly számolásra

(#1946) shabbarulez válasza dezz (#1932) üzenetére


shabbarulez
őstag

Anno a legelső 10.-ei postok között volt egy IBM bench, de az is szerepelt benne hogy a szerverük legkorábban november közepére jön csak ki. Novemberre pedig itt lesznek a Penrynes Xeon DP-k, és gyanítom az Intel nem paper launchot fog csinálni. Vagyis igazán a jelenlegi 65nm-es Xeon DP és Barcelona összehasonlítás nem olyan releváns, mire kereskedelmi termékként szerverek épülnek belőle addigra idejétmúlt lesz ez az összehasonlítás, mert más termékkel kellene összevetni, aminek a fogyasztás mutatói sokkal jobbak és még jobban skálázható.

Xeon MP fronton valóban Barcelona előny van, de ott eddig is Opteron előny volt, szóval ez nem olyan újdonság. Viszont régen a Opteron előnye talán nagyobb volt a P4-es Xeon MP-kel szemben, mint most a Barcelpnának a Core2 alapú Xeon MP-kel szemben. És amíg ilyen kis órajelen kapható addig inkább átmenetileg hátrányba is került, de ebből még van esélye kilábalni. 45nm-es Xeon MP még odébb van, majd egy év, szóval ezen a fronton van esélye AMD-nek, viszont erősen csökkent az előnye a korábbi Opteron termékekhez mérten.

Dektop fronton Phenom és 45nm-es Intel procik között nagyjából az lesz a helyzet mint Xeon DP-knél. Ott sem a jelenlegi 65nm-es kínálattal kell összehasonlítani mit tudnak, mert mire megjelennek időszerűtlenné és irrevelevánsá válik az összehasonlítás.

A Nehalem az még valóban odébb van, legalább 1 év. Annak az ellenfele viszont a 45nm-re áttérő jelenlegi K10 lesz, kérdés elég lesz-e ellene? Szeritem nem. Ráadásul a 45nm-re való áttérés időpontja az AMD esetén ismét kétséges, gyanítom ugyanúgy fognak késni vele mint az utóbbi időben minden termékük bevezetésével.

[Szerkesztve]

(#1947) #95904256 válasza ftc (#1943) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mit értesz az alatt hogy x86-os arhitektúra?
Illetve az alatt hogy kezd kimúlni?

Szerintem az x86-os utasításkészlettel nincs baj. Tény hogy egy rögzített utasítás és opernadus hosszúságú utasításkészlet sokmindent egyszerűsítene ( rövidebb pipeline, egyszerűbb dekóderek, egyszerűbb out of order szervezés ), de ez csak egy bizonyos mértékű hátrányt jelent, nem korlátot.

Mint ismeretes az x86-os utasításkészletet sikerült már eddig is bővíteni ( x87, MMX, SSEx, 3DNow! és az aprók ), így a fejlesztésére a jövőben is lehetőség van. Akár több operandussal is. Gondolok itt pl. az AMD-féle SSE5-re vagy a CPU építendő GPU erőforrásaira.

A számítási teljesítmény legnagyobb ( na ebbe, valaki megint bele fog kötni ) korlátja maga a programkód, illetve az abban szereplő függőségek. Ezt csak úgy lehet feloldani ha sikerül a kódot párhuzamosítani. Ekkor pedig arra van szükség hogy minnél több végrehajtó egység legyen. Az már ''mellékes'' hogy x86-os utasításokkal vagy mással vezéreljük ezeket.

(#1948) Raymond


Raymond
félisten

BIOS and Kernel Developer’s Guide (BKDG) For AMD Family 10h Processors:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1949) rauschie


rauschie
senior tag

a piacon mennyire meghatározó asztali szegmensben eladás szempontjából a tuningpotenciál? mert intelnél az is van, bőven.

(#1950) #95904256 válasza rauschie (#1949) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tuti hogy nem az. Az emberek nagy részét nem érdekli a tuning.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.