Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Oliverda válasza DeadMeat (#350) üzenetére


Oliverda
félisten

:U :P

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#352) Tibiajax válasza Dare2Live (#342) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

[kép][kép]
[kép]

(#353) ftc válasza #65675776 (#340) üzenetére


ftc
nagyúr

nő a sávszélesség igen... jól láthatóan 10%-al ugye DDR2 800-nál ugrott a CPU teljesítménye.(de mitől,mert X2 tuti nem szűkölködik sávszélben)

Arra akartam célozni,hogy

ha marad az AMD eddigi K8-nál bevett szokása,hogy érzékeny a késleltetésre akkor gondot okozhat.

ige a fogyasztás lényeges pont(mennyit is fogyaszt egy DDR2-s alapon?)

(#354) Drizzt válasza EQMontoya (#349) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy vannak olyan környezetek, amikben több ram van egy gépben, mint szálka a sünin. Persze othonra majd tökmind1, mennyit fogyaszt a ram.

I am having fun staying poor.

(#355) vedini válasza dezz (#341) üzenetére


vedini
őstag

ne aggódj, kint is fenom-nak ejtik majd

workworkwork...

(#356) ftc


ftc
nagyúr

(#357) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

here they come....

[link]


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#358) Oliverda válasza Dare2Live (#357) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy látom hogy a feles szorzóról lemondtak...szerencsére.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#359) dokar válasza Oliverda (#358) üzenetére


dokar
addikt

akkor nézd meg jobban a ''low power models''-t ;)

extra - SEXRay

(#360) Oliverda válasza dokar (#359) üzenetére


Oliverda
félisten

Láttam, de a többi érdekesebb lesz számunkra szerintem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#361) thomboy


thomboy
tag

Csak lenne már itt a gépemben az az Agena 2,4-es :C , a Kuma-ra, ha jól látom még várni kell egy negyed évet... Arra van esély, hogy a ''Q3'' augusztusában már nálunk is beszerezhetőek lesznek ezek :F

Mindenesetre pozitívum, hogy már ez is kiderült, nagyon remélem ezekkel a Phenomokkal visszaszerzik a kiesett bevételt és megszorongatják inteléket... ;]

| Trance 4ever |

(#362) VaniliásRönk válasza thomboy (#361) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha úgy vezetik be őket mint az AM2-t, akkor örülj ha januárban kapsz itthon. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#363) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#362) üzenetére


Gyuri27
félisten

Birsalmát sem lehet találni. :DDD
Január? Melyik év?

Amd - Radeon - Ryzen

(#364) dezz válasza ftc (#353) üzenetére


dezz
nagyúr

Az érzékenység a cache-ek kicsisége miatt van. Valószínű a 2 MB L3 jót fog tenni neki.

(#355) vedini: miből gondolod?

(#365) rollins


rollins
őstag

Kíváncsi leszek az am2 -es lapok bios-írói mennyire lesznek a helyzet magaslatán...
Mikor megjelenik gondolom jó drága lesz és még +fél év mire ''emberi'' áron lehet majd idehaza hozzájutni.

(#366) Oliverda válasza rollins (#365) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem olyan baromi drága nem lesz majd (a 2 magos).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#367) eXodus válasza Oliverda (#366) üzenetére


eXodus
őstag

szerintem ha kicsit jobb lesz mint a c2d akkor a k8és c2d közöt lesz az ára,
ha sokkal jobb akkor kicsit drágább mint a c2d.

(#368) rollins válasza Oliverda (#366) üzenetére


rollins
őstag

Mostanában sokszor gondoltam hogy veszek egy 3600+ brizbént (hogy kell kiejteni? :) ) , de tulajdonképen semmi sem indokolja nálam hogy 2 mag legyen, egyelőre. Viszont a Kuma-ra eléggé kíváncsi vagyok, remélem igazad lesz és nem lesz olyan drága.

[Szerkesztve]

(#369) Zoli329 válasza eXodus (#367) üzenetére


Zoli329
addikt

Ennyi idő után muszáj, hogy jobb legyen kicsit. A tuningpotenciál megint más kérdés. Azonos órajelen legyen gyorsabb (meg pi-be :) )

(#370) Oliverda válasza rollins (#368) üzenetére


Oliverda
félisten

Én egy Budapest-re vágyok, már csak a neve miatt is. :B Ha nem adják ki akkor meg egy Phenom X2.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#371) ftc válasza Oliverda (#370) üzenetére


ftc
nagyúr

nincs Budapest...kihagynak egy lépést...nincs HT2.0

(#372) Oliverda válasza ftc (#371) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt nem igazán értem... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#373) Zoli329 válasza ftc (#371) üzenetére


Zoli329
addikt

Szomorú vagyok :(

(#374) Oliverda válasza Zoli329 (#373) üzenetére


Oliverda
félisten

A BP elvileg 4 magos Opteron lesz, ami majd az AM2(+) lapokba fog menni. HT 3.0 lesz benne. Nem tudok róla hogy kimaradna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#375) thomboy válasza VaniliásRönk (#362) üzenetére


thomboy
tag

:O :((( :W

| Trance 4ever |

(#376) Zoli329 válasza Oliverda (#374) üzenetére


Zoli329
addikt

A lényeg, hogy belemegy a mostani lapunkba remélhetőleg :)

(#377) ftc válasza Oliverda (#374) üzenetére


ftc
nagyúr

anno az 1 magoskról volt szó.... és már arról is volt szó,hogy asztali CPU(stars)

(#378) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#379) klepto


klepto
addikt

Egy mai magyar cikk a megújuló AMD-ről [link]
Ezek szerint mégsem fogok váltani Intelről AMD-re egyelőre :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#380) ftc válasza ftc (#377) üzenetére


ftc
nagyúr

nem egymagos vazz hanem egy utas....

#379 miért is nem? mert sg ugy irja?

[Szerkesztve]

(#381) Oliverda válasza klepto (#379) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért? Eddig tervben volt? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#382) klepto válasza Oliverda (#381) üzenetére


klepto
addikt

Bizony ;]
Az AMD 6000+, és még egy topicban gyüjtöttem az infókat, hogy egy ilyen, mármint 6000+ procit veszek a C2D E6400 Intelem helyett :D

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#383) Oliverda válasza klepto (#382) üzenetére


Oliverda
félisten

Jahh...tényleg. :) ..és ez a cikk most lebeszélt? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#384) slett27 válasza Oliverda (#378) üzenetére


slett27
addikt

Agena és Agena FX közöt mi a különbség ? Úgy látom csak órajel ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#385) klepto válasza Oliverda (#383) üzenetére


klepto
addikt

Hát egy kicsit :U
Nem szeretnék most is, meg 1 év múlva mindent cserélni.
Ha kivonják az AM2 foglalatú procikat a forgalomból, akkor jóval nagyobb bukásom lesz 6000+ eladásával, mint a C2D cseréjénél :U
De azthiszem ez egyértelmű ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#386) Oliverda válasza slett27 (#384) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, illetve godolom hogy az FX lock-mentes lesz felfele is. Illetve lesz 1207-es verziója, ami a jelenlegi AMD 4x4 továbbgondolása (2x4 mag).

klepto: hát, az AM3 szeritem még nagyon odébb van. Ilyen cikkekre én nem alapoznék. Viszont az szinte biztos hogy a mostani AM2-es lapokba bele fog menni a Phenom, viszont a jelenlegi Intel-es lapokba nem fog menni a Penryn. :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#387) Mackósajt válasza ftc (#377) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ezt most nem értem. A Budapestnek már a nevéből is kitűnik, hogy nem ''stars''. Soha nem volt róla szó, hogy asztali lenne. A Barcelona utáni szerverprociként emlegették.

(Más kérdés, hogy az utóbbi időben valóban nem hallani róla.)

(#388) dezz válasza Oliverda (#374) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt valami kavarás van, mármint AMD részéről. Elvileg ugye a s.F-es Barcelona HT2.0-ás 2+ utas Opteron lesz, miközben az s.F+-os, 2 utas Agena FX meg HT3.0-ás. Pedig mi más lenne az Agena FX, mint a Barcelona desktop változata? Azt lehetne gondolni, a Barcelona is tudja a HT3.0-át, csak sima s.F-be rakva ugye visszavált HT2.0-ra.

A Budapest meg az 1-utas, HT3.0-ás, s.AM2+-os Opteron lesz, aminek desktop változata az Agena (hogy tulajdonképpen milyen külömbség lesz közöttük, azt nem tudom...). Viszont érdekes, hogy itt az Opteron változat is kvázi-új foglalatos, ellentétben a többutassal. Persze nyilván ezt is bele lehet majd rakni sima AM2-be is (egy Santa Ana helyére).

(#379) klepto: mi olyat olvastál abban a cikkben, ami miatt erre jutottál? :F

(#389) dezz válasza klepto (#385) üzenetére


dezz
nagyúr

Most akkor az a baj, hogy az AMD új procikat dob piacra? És nem a 6000+-t gyártja még jövőre is? :P

Miért nem vársz akkor inkább kb. nyárig, és veszel egy Agenát (sima v. FX), vagy akár új Opteront?

[Szerkesztve]

(#390) klepto válasza dezz (#388) üzenetére


klepto
addikt

Mit?
2008, vagyis 1 év múlva új foglalat, és DDR3 memória. Ez nem elég?
Nekem még mindig van egy komplett S754-es gépem, ami már sehol nincs az S939-el együtt (elsősorban árilag). Vagy szerinted az a cikk fals, és nem lesz foglalat/memória váltás belátható időn belül :F
MOD:
DEZ:
Nem, az nem baj, hanem a foglalatváltás, és az ezzel egy időben bekövetkező memória váltás közelsége a gond. Még szinte meg sem jelent az AM2, máris lehet kukázni, mert jön a következő foglalat :U
Bezzeg a Socket A...

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#391) Oliverda válasza klepto (#390) üzenetére


Oliverda
félisten

A 45 nanométeres csíkszélesség felbukkanása csak 2008 második felében várható, egy-másfél év múlva. Ez a Deneb FX kódnevű processzorok megjelenésével veszi majd kezdetét, amely emellett egy szempontból jelent majd megújulást (a Barcelonához képest), mégpedig a DDR3 memóriák támogatása révén. Az FX jelzés nélküli Deneb (szintén csúcskategóriás asztali) chipek elsőként veszik majd igénybe a Socket AM3 foglalat szolgáltatásait, ezek képviselik majd az AMD ajánlatának túlnyomó részét.

Milyen 1 év? :U

Még szinte meg sem jelent az AM2, máris lehet kukázni - Ehh....már lassan 1 éve a piacon van jóreggelt kívánok. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#392) eXodus válasza klepto (#390) üzenetére


eXodus
őstag

Intelnél méghamarabb kell cserélni...
Nem értelek. :U

(#393) klepto válasza Oliverda (#391) üzenetére


klepto
addikt

Azért 1 év nem olyan sok. Vagy igen?
Ahoz, hogy egy 100-150.000.-Ft-os alaplap+proci páros egy foglalat váltás miatt az árának a 10-re zuhanjon, ahoz bizony nem elég hosszú a kifutási idő. Márpedig egy ilyen hír hallatán vagy zuhanni fognak az AM2 procik és alaplapok árai és megmarad a kereslet, vagy sokan, akik mostanában tervezték a vásárlását, nem fogják megvenni ezeket a lapokat és procikat, hiszen mindjárt itt van az új. Én is egyébként ez utóbbi tábor felé hajlok, pedig a szívem az AMD felé húz, de nem ilyen áron... :U

MOD:

eXodus:

Azért ha megnézed meddig volt forgalomban az S478, és szó sincs egyelőre az LGA775 cseréjéről :U
Vagy rosszul tudom :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#394) dezz válasza klepto (#390) üzenetére


dezz
nagyúr

Egy AMD-s emberke valahol megígérte, hogy többet nem vágnak el idő előtt egy foglalat-platformot úgy, mint a s.939-cel tették, hanem 3 évig támogatják új procikkal. Tehát vélhetően az AM2+ (ami kompatibilis az AM2-vel) egy ideig párhuzamosan fog létezni az AM3-mal. Sőt, állítólag az AM3 visszafelé kompatibilis lesz az AM2+-szal (de nem a sima AM2-vel): az AM2+-os procik elvileg mennek majd AM3-ban is.

A Socket A meg saját magával sem volt mindig kompatiblilis, csak fizikailag... Mint ahogy Intelnél is van ez a mai napig.

[Szerkesztve]

(#395) Gyuri27 válasza klepto (#390) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az am2+ sincs sehol. Az, hogy az amd próbálja erősiteni a pozicióját talán érthető. Ahogy nézem a dolgok állását magyarország min 3-6 hónapos csúszásban van mindennel. Miért lenne ezzel más a helyzet. Arról már nem is beszélek, hogy a megjelenést követően: 1 drága lesz, 2 mint minden ujdonság tele lesz hibával.
Tehát szerintem min 2 évünk van. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#396) klepto válasza dezz (#394) üzenetére


klepto
addikt

Hm...
Ha az AM2 kompatibilitása helytálló az AM2+ procikkal, és ezek a procik valóban menni fognak az AM3 foglalatban is, az nem lenne egy rossz húzás az AMD-től :D
De, ha fizikailag meg fog eggyezni mind a 3 verzió, akkor mi értelme van a válltásnak, és miben fog különbözni egymástól a 3 foglalat :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#397) eXodus válasza klepto (#393) üzenetére


eXodus
őstag

Intelnél hamarabb jön a ddr3, ott van még a Penryn is...
Attól h marad a LGA775 még nem biztos h használható előző gen proci....
Mire kijön az am3 + normális ár/időzítésű ram addigra már nagyon elavulnak a dolgok...és nem csak a foglalat...

(#398) Zoli329 válasza eXodus (#397) üzenetére


Zoli329
addikt

Eleinte biztos nem lesz érdemes pl ddr3-ra váltani. Ahogy olvastam ilyen pc8500ról indulnak cl7-ről, ami elég sovány. A ddr2 már egész jól kiforrta magát megfelelő időzítésekkel (nem cl5re gondoltam)

(#399) ftc válasza dezz (#394) üzenetére


ftc
nagyúr

AM3-al vitatkoznák már.......ujabb források kiszivárgott hirek alapján nem lesz kompatibilis Am2+ és Am2-el sem..

(#400) eXodus válasza Zoli329 (#398) üzenetére


eXodus
őstag

Mindenesetre nem lehet panasz a tizenezres am2es alaplapokra + 17k x2 3800+ (ehelyett lesz mondjuk egy huszonezres phenom akkor is k*rva olcsón megússza az ember.... )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.