Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Infók: [link]
Marketing duma. Kiváncsi vagyok a K10 max tuningpotenciáljára. Ha elmegy 3Ghz fölött akkor van esélye! Ha nem akkor elég nagy gáz van mert az új intel procik valószínűleg még nagyobb tuningra lesznek képesek mint a core2-ök :U

(#1652) dokar válasza Hakuoro (#1649) üzenetére


dokar
addikt

pedig annak tűnik :O

extra - SEXRay

(#1653) Raymond


Raymond
félisten

SuperPI, a vilag legfontosabb benchmarkja...foleg a tobbmagos CPU-k eseteben...:U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1654) Oliverda válasza dokar (#1648) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a teszt erősen memória késleltetés függő. Gondolom arról sehol nincs egy szó sem hogy milyen alaplapban volt és milyen memóriák voltak mellette.... :U

Csináljak olyan shotot ahol 10mp alatt lement az 1M? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1655) dokar válasza Oliverda (#1654) üzenetére


dokar
addikt

[link] :)

extra - SEXRay

(#1656) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Ne haragudjatok, de kihasználja ez a teszt a több magot? Az alapórajeleken futó X2 3800+ procim (memoria is alapon van) 43mp alatt végez ezzel a tesztel. Nem lehet, hogy ebböl a tesztböl anyit kell inditani, ahány mag van? Olyan furcsa ez az eredmény, ha agreszívabb időzitést állitanék be a ramoknak, ugyanezt az eredményt hozná a mostani procim. (x2 3800+ nak is 2000Mhz az órajele) Ne üvöltsétek le a fejem, ha hülyeséget kérdeztem.

[Szerkesztve]

(#1657) Oliverda válasza dokar (#1655) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezen továbbra sincs semmiféle info a tesztkonfigról. Legalább egy CPU-Z valid is lenne mellette... :U Szvsz ez simán lehet egy összevágott kép is.

mod: ami miatt pedig még gyanúsabb, hogy csak 1 proci volt a gépben, illetve ez nem is Phenom hanem Opteron... :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1658) dezz válasza dokar (#1645) üzenetére


dezz
nagyúr

Na nézzük akkor az összes képet:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
És végül:
[link]

Nos, a 2.4 GHz-es Xeon E5320-assal készült Cinebenches eredmény nem tőle származik! Azt csak valaki összehasonlításul tette be. De így nem kerek a dolog, összehasonlítva ettől a Coolalertől származó Xeon X5365-ös eredménnyel:

Xeon X5365 3,0 GHz, 8 Kerne:
1 Kern: 3024 CB-CPU
8 Kerne: 17569 CB-CPU
Speedup-Faktor: 5,81
vs.
Xeon E5320 1,86 GHz @ 2,453 GHz overclocked FSB-1400, 8 Kerne:
1 Kern: 2844 CB-CPU
8 Kerne: 17295 CB-CPU
Speedup-Faktor: 6,08


Nos, hogy lehetne csak 6%-kal több még 1 mag esetén is az X5365, 8 magnál meg már csak 1,5%-kal, 22%-os órajelemelés mellett? Ennyire rosszul skálázódna? Nem hinném, inkább úgy, hogy mások voltak a beállítások a programban. :U

Úgyhogy hasonlítsuk csak a tőle származó eredményeket:

Xeon X5365 3,0 GHz, 8 Kerne:
1 Kern: 3024 CB-CPU
8 Kerne: 17569 CB-CPU
Speedup-Faktor: 5,81
vs.
Opteron 2332, 2 GHz, 8 Kerne:
1 Kern: 1896 CB-CPU
8 Kerne: 13295 CB-CPU
Speedup-Faktor: 7,01


A Xeon 50%-kal magasabb órajelen 1 magnál még 59%-kal gyorsabb, 8 magnál (2 proci) már csak 32-vel... Magyarán több maggal használva a K10 a gyorsabb, azonos vagy némileg alacsonyabb órajelen. Ráadásul, a K10 az óralellel egyenesebben arányosan gyorsul, tehát 3GHz-en nyugodtan lehet gyorsabb 1 magot használva is... (Illetve már valamivel alacsonyabb órajelen is, ki tudja, hol van a választó vonal, ahol egyformák.)

[Szerkesztve]

(#1659) dokar válasza dezz (#1658) üzenetére


dokar
addikt

már nem is működnek a linkek :W

illetve az újak már igen :D

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#1660) dezz válasza dezz (#1658) üzenetére


dezz
nagyúr

Argh, most látom, hogy rosszak lettek a linkek. Itt vannak a jók:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[link]

(#1661) slett27 válasza dezz (#1660) üzenetére


slett27
addikt

Ahogy elnézem többmagos alkalmazásokban éppen megüti a Core2-őt (azonos frekvencián persze)? :( Ennél több kell ! Bár ugye szeptember 10-ig semmit sem szabad elhinni, bár elég hihetőek az eredmények.

SuperPI nem a FPU sebességét méri inkább ? Ha jól emléxem a Pi végtelen nem szakaszos tizedestört, ebből arra következtetek hogy csak primitív FPU sebességmérő. :U


Itt is máshogy jön le az egész :

[link]

Ki az a Vanya Sándor ? ;]

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1662) slett27 válasza slett27 (#1661) üzenetére


slett27
addikt

Az a SuperPI eredmény nagyon sántít. :U Hiába egy magos alkalmazás a SuperPI, a generációk között azért lehet látni a különbséget egy CPU esetén is, sőt 478 és 775 között is volt különbség ugyanazon 3GHz-es P4 ugyanannyi cache-el, most meg szinte ennyit csinál egy 3500+ A64.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1663) #95904256 válasza slett27 (#1662) üzenetére


#95904256
törölt tag

A SuperPI csak a régi utasításkészletet használja, így a K8 vs. K10 összehasonlításban nem is várható jelentős gyorsulás. Az Intel-nél azért érezhető ekkora különbség a Core(2) és a régebbi magok közt, mert az Intel régebbi CPU-i voltak lassúak. A Core2 fejlettebb out of order motorja és a kisebb utasítás latency értékei miatt domborít ekkorát.

(#1664) slett27


slett27
addikt

Köszi az info-t.

A Core2 fejlettebb out of order motorja és a kisebb utasítás latency értékei miatt domborít ekkorát.

Ezt megjegyzem. ;)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1665) dezz válasza slett27 (#1661) üzenetére


dezz
nagyúr

''Ahogy elnézem többmagos alkalmazásokban éppen megüti a Core2-őt (azonos frekvencián persze)?''
Ezt hogy nézted (el :D )? Ha lineárisan gyorsul a K10 az órajellel (könnyen előfordulhat magas memóriasávszél által), a 13295@2GHz-ből 19942@3GHz lesz. A Xeon eredménye: 17569@3GHz. Tehát itt a K10 13,5%-kal gyorsabb, ami azért kicsit több, mint az ''éppen megüti''. ;)

Viszont az 1 magot használó esetet rosszul írtam, ahol 59%-kal gyorsabb a 3GHz-es Xeon, és persze a K10 3GHz-en elvileg max. 50%-kal lehet gyorsabb 2GHz-es önmagánál. Így 1896*1,5=2844 vs. 3024 -> 6,3%-kal még gyorsabb lesz a Xeon.)

SuperPI: ma már az ''FPU egység'' végzi a SIMD (SSEx, stb.) műveleteket is, így a SuperPI-re a legpontosabb jellemzés: elavult x87 utasításkészlet-tesztelő. :)

[Szerkesztve]

(#1666) slett27 válasza dezz (#1665) üzenetére


slett27
addikt

Értem. Az amúgy várható volt, hogy a Core2-őt nehéz lesz jeletősen túlszárnyalni.
Lehet kevés pénz jutott a fejlesztésre ? Vagy kikellett adni a K10-et hamar (Hektor Ruiz szerint 6 hónapot késett a Barcelona) ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1667) Rive válasza dezz (#1658) üzenetére


Rive
veterán

A Xeon...
Bocs, de az Intel is fejleszt ám közben...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1668) rauschie válasza slett27 (#1666) üzenetére


rauschie
senior tag

Ezt nemtudommár ki monta eccer de sztem igaza volt; ha a fejlesztésekre nincs pénz akkor az amd/ati lehúzhatja a rolót, csak fejlesztésekkel tudják behozni az intelt. amugy nemérg volt itt vagy az itnewson 1 cikk a procik fejlesztéséről, számomra tanulságos volt.

(#1669) villamos válasza dokar (#1648) üzenetére


villamos
őstag

Ráuszítottam ezt az ócskavasat erre a pi -re.
Itt az eredmény.
[link]
Eléggé lehangolónak tűnik számomra, akár hogy is nézzük. Igaz ez a dög itt 200MHz előnyben van, és így is veri, de akkoris ennél a 7 másodpercnél azért többre számítottam volna, főleg ehhez a csotrogányhoz képest... :F
Lehet ráuszítom húg Semprongyát is, hátha azt jobban sikerül alázni... :DD

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1670) FireKeeper válasza villamos (#1669) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem superpi nem mérvadó...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1671) VR6-Fan válasza FireKeeper (#1670) üzenetére


VR6-Fan
veterán

a tuningosoknak sajnos igen :(

#1672:ezzel arra céloztam hogy ha Pi-ben nem fogja verni a korokat akkor egy viszonylag nagy réteg nem fogja(világ méretekben) vásárolni, és ez által azt is mondhatjuk hogy ingyen reklámtól esik el az AMD.... :(((
(engem szintetikus részen max a 3D Markok érdekelnek..)

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1672) FireKeeper válasza VR6-Fan (#1671) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én már csak azért sem szeretem mert nem konstans 100%-on van közbe a proc terhelés, hanem ugrál, mintha nem is használná ki a procit. persze lehet nálam van a hiba :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1673) FireKeeper válasza villamos (#1669) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

2GHz X2 superpi 1M: 46.766sec képet most nem linkelek konfig a nevemnél

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1674) dezz válasza slett27 (#1666) üzenetére


dezz
nagyúr

Nagyobb gyorsulás eléréséhez x87-es kódban jóval nagyobb átalakításra lett volna szükség (a szélességbővítés mellett alaposan át is kellett volna variálni az FPU blokkot), ami már túl sok lett volna egy lépésben. Ne felejtsük el, hogy az Intel sem csak úgy ''csípőből'' váltott P4-ről Core2-re, hanem utóbbi a P3 ükunokája, röpke pár éves mobil vonali kitérővel.

Rive: Még ha a #1665-re reagáltál volna így... A #1658-ban konkrétan a Xeon X5365-ről volt szó. Nyilván a Penryn alapú Xeonok jobbak lesznek - majd amikor jönnek még pár hónap múlva. Persze 3 GHz-es K10-es Opteron sem holnap lesz, de itt nem ez volt a lényeg - abszolút teljesítményt nézve most is veri a 3 GHz-es Xeon X5365-ös az egyelőre legnagyobb 2 GHz-es Barcelonát.

(#1675) dezz válasza villamos (#1669) üzenetére


dezz
nagyúr

Leírnád, mégis miért számít neked ilyen sokat ez a SuperPI eredmény?

(#1676) slett27 válasza dezz (#1674) üzenetére


slett27
addikt

A K10 is SOI technológia, igaz ? Azt nem értem (tudom) hogy a Core2 milyen technológiával készült, hogy sikerült elérni Intelnek a fogyasztás ilyen szintű mérséklését ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1677) FireKeeper válasza slett27 (#1676) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha jól tudom az intel hagyományos CMOS tech-kel gyárt. hogy hogy csinálták, én sem tudom:D azért az athlon x2 se zabál olyan hihetetlen sokat, főleg hogy a 65nanos x2-kből meg kevés van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1678) slett27 válasza FireKeeper (#1677) üzenetére


slett27
addikt

Igen, az Intel önmagához képest javított sokat a fogyasztáson a Core2-vel, K10-nél kíváncsi leszek a fogyasztásra, mondjuk erre leszek a legkevésbé.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1679) dezz válasza slett27 (#1676) üzenetére


dezz
nagyúr

A Core2 nem SOI. A Core2 a Core (Yonah), és azon keresztül a Pentium M leszármazottja. Utóbbi kettő kimondottan mobil vonalra gyúrt procik voltak, minnél jobb telj./fogy. aránnyal. Aztán ezt ''okosították'' vissza desktopra.

Arról se feledkezzünk meg, hogy a Core2 65nm-es, miközben a legtöbb közkézen lévő K8 90nm-es. Egyébként az újabb 65nm-es K8-ak is elég jók már fogyasztásban. Ami a K10-et illeti, itt meg az integrált memóriavezérlő, és a több HT busz meghajtó is eszi az áramot. (szerk: mármint persze K8-nál is.)

[Szerkesztve]

(#1680) slett27 válasza dezz (#1679) üzenetére


slett27
addikt

Én fogalmaztam rosszul, a K8 is SOI és a K10 is az, így gondoltam, sorry. Tehát akkor a Pentium M-ből vettek át okos dolgokat.

Na igen, a IMC-ről nem szabad elfeledkezni fogyasztás tekintetében...


Milyen konfigod van, ha nem titok ? :B

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1681) villamos


villamos
őstag

Nekem annyira nem számít, csak valamennyire mégis megmondja mennyire gyors a proci, vagy nem?
Az utóbbi napokban olvasgattam a topicot, de a nagy része számomra kínai, amiről ment a fórumozás. :))
Én csak annyit látok, hogy van egy gagyinak kikiáltott K8 (persze nem itt, és most) és egy überbrutálnak beharangozott K10 (itt meg ott) és van egy teljesítményt reprezentáló cucc, amely szerint alig van különbség...
Persze biztosan én vagyok a suta, és ez a progi lehet hogy a prociknak olyan részét használja, ahol a K8, meg a K10 nagyjából ugyanolyan. Akkor viszont meg lehet nyugodni... :R

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1682) FireKeeper válasza villamos (#1681) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát meg a k10 első példányai 2GHzen futnak...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1683) ftc


ftc
nagyúr

A New SSE Instruction Set: AMD Announces SSE5
[link]

(#1684) dezz válasza slett27 (#1680) üzenetére


dezz
nagyúr

Asus nForce4-es lap, s.754, Sempron ''64'' 2800+@2.2GHz (rev.E6, 90nm, 256kB L2 [végülis egy Venice, 1 csat. memvezérlővel és fele L2-vel]), 1GB sima Samsung ram, Asus GF6600 (nem nagyon játszom), M-Audio Revolution, tévékártya, vízhűtés, Sirtec 360W, 3x80GB Seagate, Pioneer DVR-108, nagy fekete Chieftec ház (hangtalan az egész), Eizo L567. Miért?

villamos: ''Nekem annyira nem számít, csak valamennyire mégis megmondja mennyire gyors a proci, vagy nem?''
Nem. ;)

''ez a progi lehet hogy a prociknak olyan részét használja, ahol a K8, meg a K10 nagyjából ugyanolyan''
Erről van szó. :) Egy régi kód, ami csak az x87 utasításokat használja, mégcsak az újabb regisztereket sem. Az SSEx kód viszont egy magon is 2x gyorsabb K10-en, mint K8-on! (És mivel a Core2 nem 2x gyorsabb ebben, mint a K8, a K10 jóval gyorsabb lesz nála ebben [meg elvileg némileg integer kódban is].) Apropó magok, ugye arról se feledkezzünk meg, hogy egy 4-magos prociról beszélünk, ami egyszerre 4 ilyen SuperPI-t tud futtatni, fullosan, azaz valójában ebben is 4x gyorsabb, mint egy Athlon64. (SSEx kódban meg tehát összesen 8x!)

[Szerkesztve]

(#1685) slett27 válasza dezz (#1684) üzenetére


slett27
addikt

Csak egyszerű kíváncsiság. :) Nem vagy hardcore felhasználó, de gondolom elég amire használod. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1686) #95904256 válasza dezz (#1684) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egy integer Spigot algoritmussal meg olyan több száz millió számjegy / másodperc sebességgel állítható elő PI értéke... és akkor még cseppet sem vagyok biztos benne hogy ez a leghatékonyabb. :)

(#1687) dezz válasza slett27 (#1685) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát, define ''hardcore felhasználó''! ;) Hardcore játékos tuti nem vagyok, de azért a gépet általában fullosan kihajtom (és elég sokat is ülök előtte :D ). 24/7-ben megy (ezért is kell hangtalannak lennie), hangkarin egész nap zene megy [jó kis chillout és hasonlók, flac-ból, ami azért jobban terhel, mint egy mp3], de közben sokszor tévézek rajta, fejhalgatóval az alaplapiról; vagy épp filmet küldök a tévére, miközben én hallgatom fejhallgatóval a zenét (na persze ilyenkor nem az alaplapira dugom [mindkettő előre is van vezetve]), és közben netezek [most kb. 25 tab van nyitva] v. dolgozok. Persze a háttérben mindig megy a torrent, időnként kitömörítés, DVD írás. Hogy ez most hardcore felhasználás-e, azt nem tudom. :P

(#1688) 7600GT


7600GT
senior tag

[link] Tehát kamu volt... Ennyit Theo Valich-ról...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1689) Raymond válasza 7600GT (#1688) üzenetére


Raymond
félisten

''Ennyit Theo Valich-ról...''

Jo reggelt...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1690) 7600GT válasza Raymond (#1689) üzenetére


7600GT
senior tag

Micsoda?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1691) Stirlitz válasza 7600GT (#1690) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem volt meg a 4magos Phenomal a 30000pont 3dmark06-ban.

[Szerkesztve]

(#1692) Zeratul válasza Stirlitz (#1691) üzenetére


Zeratul
addikt

A hardop topikból semmi nem derül ki csak hogy szerintük nem lehetséges. Szokásos FUD.

(#1693) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Az AMD-től már a harmadik fejes megy el pár hónap alatt: [link] Bár ez is volt ATI-s, mint Dave Orton :F

[Szerkesztve]

(#1694) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Sziasztok..

Az én ezen szakmai ismereteim kevesek ahhoz hogy a technikai dolgok mögé belelássak de, és itt a de.Én úgy tudom minden országban van egy információs törvény mely arra vonatkozik hogy nem állíthat valótlant egy média forma sem.Persze a gyakorlat nem ezt mutatja.
De, és még mindig itt az a de, miért is égetné le magát egy két szakmabeli oldal amelyeket sokan hitelesnek gondolnak. 9 nap múlva úgy is kiderül mi a valóság!!!
Én így látom..

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1695) Zeratul válasza Hakuoro (#1693) üzenetére


Zeratul
addikt

AMD most kötött exclusive szerződés az APLE-lel és DELL-lel VGA szállításra, ami szerint az nVidiát ATIra cserélik.

(#1696) Gyuri27 válasza Zeratul (#1695) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondjuk most többet is tudnak, igaz néhol nem olyan gyorsak.
Nos az nem kis tétel.


Hakuoro: azért azt lássuk be ezek az emberek nem tudták sikerre vinni az atit. Sőt majdnem az amd-t is vitték magukkal. Logikus lépés.



Hogy egy klasszikust idézzek (most már): ''a végtelenbe és tovább'' :o

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1697) Hakuoro válasza Zeratul (#1695) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ez jó hír de processzoroldalon nem áll túl jól a szénájuk :U És ha tényleg kamu a 3Dmarkos eredmény. Jobb szeretném ha inkább a superPi-s eredmény lenne a kamu :D

[Szerkesztve]

(#1698) Gyuri27 válasza Hakuoro (#1697) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt miből gondolod?
Akkor mondjun ítéletet ha az összes jelentős partner és szakujság tesztelte. Eddig az sincs tisztázva honnan szerezték a procit?

Amd - Radeon - Ryzen

(#1699) Hakuoro válasza Gyuri27 (#1698) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hát idgen ez eddig csak találgatás részemről is. Szinte az egész topik találgatások megvitatásából áll :DDD Jó lenne már valami konkrétabb infó, amit azért nem adnak ki szerintem mert nem elég jó a K10. Hasonlít a helyzet mint az R600 esetében :O

(#1700) Gyuri27 válasza Hakuoro (#1699) üzenetére


Gyuri27
félisten

van itt konkrétum csak ahhoz én kicsi vagyok (érsd: csak a kötöszavakat értem) :o

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.