Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9002) Komplikato


Komplikato
veterán

Tudom nem pont ez a topik alkalmas rá, de nem is tudom melyik igen, csak szeretnélek titeket erről megkérdezni:

Bátorfi Zsolt szerint a késésből előnyt lehet kovácsolni, és itt kap szerepet a Nokia. Innen számítva egy év múlva megjelennek az új generációs SoC (system on a chip) lapkák, és nagy változást hoznak a hardvergyártásban. Ezeken a csipeken egy teljes operációs rendszer fut, DirectX 11-gyel kompatibilis, kétmagos, 1,5-2 GHz-es processzoron. A Microsoft szakértője úgy fogalmazott, “ez lehetővé teszi majd a Windows Phone 7 széles körű, kompromisszumok nélküli bevezetését."

http://index.hu/tech/cellanaplo/2011/08/30/fordulat_elott_a_microsoft/

WTF??? :Y

Ezt akkor most az AMD-től licencelték, lásd hírek a Radeon és egyebek licenceléséről vagy az NV-től??? Azt valamiért nem hiszem, hogy saját ...
Tud erről valaki valamit? Volt valami hírben?

Egyébként idézet utolsó mondata csalóka, mert bizony az a készülék bőven a W8 alá jön ki.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9003) stratova válasza Komplikato (#9002) üzenetére


stratova
veterán

Gondolom ez lapul majd benne és a feltételezett prociról is volt korábban cikk.

[ Szerkesztve ]

(#9004) dezz válasza Oliverda (#9000) üzenetére


dezz
nagyúr

Mi változik a 28nm-es sor beindításával Bulldozer ügyben? 28nm-es Bulldozer leszármazottak tudtommal csak 2013-ban jönnek, a Trinity ugyanúgy 32nm-es, mint a Llano, a Brazos meg a TSMC-nél készül 40nm-en.

(#9005) Oliverda válasza dezz (#9004) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont annyi, hogy a 28nm-es Bulldozerre már lehet megfelelő gyártáskapacitás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9006) cszn válasza dezz (#8999) üzenetére


cszn
őstag

Igazad van. Ez nem is tűnt fel, akkor ettől nem kell többet várni addig amíg csak 32nm-esek jönnek. Csak Drezdában bízhatunk.

(#9007) Interceptor


Interceptor
addikt

Az már biztos, hogy a papíros start jövő héten lesz?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#9008) Oliverda válasza Interceptor (#9007) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a biztos amit hivatalosan bejelentenek. Minden más pletyka és/vagy találgatás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9009) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

remélem nem csak a füstje lesz nagyobb hanem a lángja is, és megpörköli az intelt :D
de erre 1 re kevesebb az esély és akkor most ugorjunk az időben 2013 szeptember végére :D

(#9010) Gerisz


Gerisz
addikt

Mire lesz a boltokban Bull már az Ivy is kint lesz?
Elég szomorú :O

(#9011) Oliverda válasza Gerisz (#9010) üzenetére


Oliverda
félisten

Valami zavart érzek az információid tengerében. :D Az Ivy Bridge-ek 2012 márciusában vagy áprilisában fognak megjelenni, a Bulldozer pedig most szeptemberben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9012) Gerisz válasza Oliverda (#9011) üzenetére


Gerisz
addikt

Zavar az bőven van.
Igazából az Ivy-re emlékeztem, hogy január környékén jön (azért is nem vettem meg a Z68-as lapot eddig hátha lesz valami Sandy Ivy átmenet és nem kell oda is procit vennem), mondom ha ez is csak akkorra lesz kapható akkor szomorú leszek, mert legkésőbb karácsonyra már venni szeretnék.

(#9013) Oliverda válasza Gerisz (#9012) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért lenne csak akkor kapható? Még a legvadabb pletykákban sem volt szó ilyesmiről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9014) Gerisz válasza Oliverda (#9013) üzenetére


Gerisz
addikt

Mert a kezdeti kihozatali nehézségekből én erre következtettem (akkor hibásan :F )
Meg abból ahogy ebben az időszakban szoktak jönni az újdonságok.
Én ősszel mondjuk még csak vidkarit vettem, de az úgy volt, hogy megérkezett és elsőként le kellett rá csapni (ár ilyenkor ugye nem számít) mert ha nem akkor a következő szállítmány volt, hogy 2-3hét múlva volt elérhető megint.

(#9015) dezz válasza Oliverda (#9005) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja vagy úgy... Az még kicsit odébb van. :(

Amúgy érdekes, hogy közel egy évig nem használják ki, hogy már megy a 28nm-es gyártás... Vagy nem ugyanarról a 28nm-ről van szó? (HP, LP, stb.) Úgy tűnik, későn született meg a döntés, hogy 22nm helyett 28nm-en jön a köv. gen., vagy ilyesmi... Ha más nem, a Trinity már jöhetett volna 28nm-en és akkor a GPU-t sem kellett volna áttervezni 32nm SOI-ra.

(#9012) Gerisz: Januárban jött volna az IB, de az Intel is halasztott.

(#9016) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Na végre lecserélhetem régi (IBM XT 1987) konfigom már nagyon vártam!
Márcsak 1 kérdés van hogy fog futni ezen a win 3.11-es Számíthatok némi gyorsulásra? :DD

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9017) Milka 78 válasza KIRA\/NOVA (#9016) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért sokra ne számíts,nem lesz olyan nagy előrelépés...mondjuk ha tamagocsiról váltanál akkor érezhető lenne :DDD

(#9018) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Azért remélem a Test Drive 3 már szagatás mentesen fog futni legalábbis remélem mert a TD2 már unom egy kicsit :DD
Remélem lesznek Driverek Win 3.11re mert ha nem, váltanom kell Win95-re ami nem lenne előnyös mivel elég rossz híre van!
Ja igen mégvalami vennem kell cd-olvasót is sajnos, az ilyen extra plusz kiadások fájdalmasak szoktak lenni! :DD :))

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9019) Oliverda válasza KIRA\/NOVA (#9018) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól van, jól van. Most már akkor be is lehet rekeszteni nosztalgikus a játszóházat.;]

Esetleg nézz át ide, ha már ennyire nosztalgiázni támadt kedved.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9025) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Újabb pletyka:
AMD's Highly-Anticipated Bulldozer Chips Might Face Further Delay.
Érdekes, hogy a "well informed" források némileg ellentmondó információkkal szolgálnak. Azért ahhoz is tehetség kell, hogy szinte 0 friss információból ilyen szép cikkeket kerekítsenek. :DDD

(#9026) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Ez már jobb hír. Úgy tűnik tökös új CEO-ja van az AMD-nek.
New CEO of AMD: We Need to Become Predators, Aggressors.

(#9032) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az arabok is meg mondták fekete arany (olaj) után jön a barna arany (silicium) :DD
Csak mifizetjük meg az árát ennek is előálítása valahol 1MHz/5Ft ra eshet lapkák mérete nem változik négyzet mm-ben és ma egy PIII-as proci 1k-2k körül van.
Nem tudom elképzelni merre is tartunk de egyenlőre az biztos hogy valami nem koser azzal a tényel hogy a dupla mag csak 25-50%os gyorsulást produkál és azta kiakasztó tényt hogy a chace memoriakat növelik hogy legyen egy kis plussz amikor ezt már 1999ben is megtehették volna az intelesek is nézd meg C2D L1: 64kB, P4 L1: 20-24kB P3 L1: 32kB
értelmetlen volt számomra az L1 gyorsítótár csökentése majd annak növelése nem is volt P4-em.(ráadásul a P4 szarul is kezelte az L1 3xgyorsabban olvasta mint irta bezzeg C2D már szinkronban tudta kezelni) "intel rules"
Most jön a bull hasonló K8 féle ujításokkal ezt is már rég meg kelet volna lépni 2007-08ban K8 óta nem nagyon volt változás.
Arra leszek maj kiváncs milesz kb 15év mulva mert hát moor törvénye szerint ekkorra kéne elérni az 1-2nm-es csík szélességet vajon akkor milesz atomot nem lehet ketté nyesni hely megtakarítás véget akkor mikörül lesz a cécó a foglalatok és egyéb bugyant oktatlanságok végett mert biztos lesz valahogy elkell adni az uj technologiát még akkor is ha az nem igényel uj megoldásokat lásd a bull esetét régi csipszettel is mukodni fog ezt az AMD is aláirta jováhagyta. :DD
Etöl a ténytől fügetlenül veszek maj bull-t de csak 4-6 magosat még nem tom melyiket az majd elnálik! :DD

Valahol valaki, lehuz engem ez a technik!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9035) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Rules Apple mért intel kellet neki sztem ezt a kérdés őse vágja csak ránézett a C2Dre és hanyagul kijelentete "ezis jólesz" hát nesze neked így épits platformot intel vs amd vs nvidia!*** :C
Ez a mai kép szerintem erre nem számított.

A Llano 2. szériája lesz a tuti befutó bull alapokon csucs GPGPU val integrálva durva jelenséglesz 2012-2013ban addigra talán már a ddr4es memok is kigördülnek a futószalagon
Márlátom ahogy az Apple káromkodik az intel felé gyönyörü a jövőkép :)) :DD

Bocsi de nelégyetek mérgesek ez afféle káröröm.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9037) Oliverda


Oliverda
félisten

Probléma megoldva. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9038) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Bulldozer K11es 2011
K8: 2003, K9: 2005, K10: 2007, K10.5: 2008

csemege csomag itt

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9039) Oliverda válasza KIRA\/NOVA (#9038) üzenetére


Oliverda
félisten

Légy szíves fejezd be az ide nem illő hozzászólások sorozatgyártását. Köszönöm

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9041) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

GA-990FXA-UD7 (rev. 1.0) CPU support :DD

Huh.. Megelőztek... De ez az eredeti forrás. :P

[ Szerkesztve ]

(#9042) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

dv!
Van vmi infó a bulldozerről? MIkor érkezik már? Lassan másfél hónapja nincs gépem; mert arra várok hogy intel vagy amd :-D

(#9043) Oliverda válasza Lazarus911 (#9042) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs. Amit éppen feletted linkelted az is csak az aktuális időjárás jelentés.:)

Hakuoro: Ismét kiderült, hogy az infók 80%-a kamu. Az utóbbi időben szinte mindehol azt írták, hogy a hat és négy magosoknál csak 6 és 4MB L3 lesz. Ezekkel szemben ezen a kiszivárgott hivatalos, majd egy évvel ezelőtti dián már pont az volt mint amit friss a Gigabyte táblázat is mutat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9044) Hakuoro válasza Oliverda (#9043) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Az árakról szoló pletykákat eddig elég furcsának találtam. A négymagos kb. 200 a 8 magos meg 300 dollárba kerülne. Ez alapján a magok számával arányosan annyira nem fog nőni a teljesítmény. Valószínűleg a Turbo Core miatt, mert minél több a mag annál szűkösebb a TDP keret. Szerintem a kis 4 magos lesz az igazi "Speed Demon". ;]

(#9045) cszn válasza Hakuoro (#9044) üzenetére


cszn
őstag

Én is arra pályázok, ha meg lesz a teljesítmény. :)

(#9046) Oliverda válasza Hakuoro (#9044) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből még akkor sem lehetne kiindulni, ha valóban így lenne. Elég ha összeveted az X4 és X6 jelenlegi árait

Szvsz éppen ennél a procinál nőhet sokkal inkább a teljesítmény. Ergo a nyolcmagos még négy szálas kihasználtság esetén is gyorsabb lehet mint négymagos. Az okot korábban már részletesen leírtam itt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9047) whiteman0524 válasza Oliverda (#9046) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Ez csak akkor lehet igaz, ha az operációs rendszer megfelelően kezeli a Bull modulokat és azokon belül a "magokat" hogy ilyen képzavarral éljek. A 4 magos proci ugye 2 modulból áll. Ha mind a 4 magja terhelés alatt van akkor maximálisan és egyenként 90%-al működhetnek ahhoz képest mintha egy modulon belül csak 1 mag lenne aktív. Ellenben 4 modul esetén hasonló terhelés és megfelelő kiosztás mellett (minden modulból csak egy mag van terhelve) a teljesítmény akár 100%-os is lehet az iméntiekhez mérten. Szóval nagyon fontos hogy az operációs rendszer ezt miképpen fogja kezelni, mert ez elméletileg akár 10%-os sebességkülönbséget is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#9048) Oliverda válasza whiteman0524 (#9047) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján a W7 már úgy kezeli.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9049) whiteman0524 válasza Oliverda (#9048) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Ha jól látom nem igazán derül ki, hogy melyik kis ablakocska pontosan melyik "magnak" fele meg. Pedig ez egy elég fontos dolog. Szvsz ha lesz ez kézzel fogható Bull példány akkor érdemes lesz letesztelni XP-vel is a több szálas teljesítmény tekintetében, ha az még nem támogatja a szálak ilyen mértékű dinamikus kiosztását, és az eredményeket hasonló terhelés mellett összevetni mondjuk a Win 7-el. Bár lehet, hogy az operációs rendszerek egyéb funkciói és eltérő processzor igénye/használata bezavarhat a végleges képbe. De azért egy próbát megérne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9050) Oliverda válasza whiteman0524 (#9049) üzenetére


Oliverda
félisten

Balról jobbra: CPU 0, CPU 1, CPU 2, CPU 3, CPU 4, CPU 5, CPU 6 , CPU 7.

A CPU 0 a processzor első magja/szála, a CPU 7 meg sorban az utolsó.

Nincs ebben semmi ördöngösség. Pont úgy kell működjön ahogy Hyper-Threading-es processzoroknál.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.