Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #65675776 válasza Thrawn (#189) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredetileg ezt írtad: ''A K9 volt az AM2[...]''.

Namost ez így nem igaz. AM2 esetén is valóban létezik a K9, viszont az eredeti kijelentésed pont fordított viszonyt feltételezett (a ''minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár'' tipikus esete). Persze lehet én veszem túlzottan komolyan az ilyen sorrendiségeket, egymáshozrendeltségeket...

Nem volt célom nekem sem a veszekedés.

(#202) dezz válasza Oliverda (#198) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze, tudom tudom. Csakhogy ráadásul elvileg csak 2008 elején jön a 2.5-ös... Miközben a Penryn már előbb. Floating-pointban már a 2.3-as is jobb jehet, mint a másik, sőt a kisebbek is, de integerben ez már nem olyan biztos (kivéve a memóriahozzáférés-igényes dolgokat, amikben viszont a dual IMC előnye jöhet majd ki).

(#203) vedini válasza dokar (#200) üzenetére


vedini
őstag

hát ez jó ;)
mostanában jól kiestem, de majd behozom a lemaradást, ha lesz időm

workworkwork...

(#204) Oliverda válasza dezz (#202) üzenetére


Oliverda
félisten

Én úgy tudom hogy a Penryn is csak 2008 Q1-ben jön valamikor.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#205) Drizzt válasza dezz (#202) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szóval mostani infók szerint az első K10, amit mondjuk olyan 50e alatt meg lehet majd venni, az mikorra várható?

I am having fun staying poor.

(#206) Oliverda válasza Drizzt (#205) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az 2 magos lesz és leghamarabb augusztus, szeptember.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#207) dezz válasza Oliverda (#204) üzenetére


dezz
nagyúr

Akkor jön nagyobb volumenben, de még az idén piacra akarják dobni.

Közben ezt találtam:
In terms of actual product releases, the first incarnation of AMD's new architecture will be found in the next-generation Opteron due out at the middle of this year. AMD will initially launch at speeds ranging from 2.1GHz to 2.3GHz, but by the end of this year you can expect higher clock speeds. On the desktop, AMD's Agena core will be a Barcelona equivalent shipping at between 2.7 - 2.9GHz. Kuma will be a dual-core variant of Agena shipping in the 2.0 - 2.9GHz range. [link]
Azért mérget rá nem vennék... Ez egy olyan korábbi táblázaton alapul, amiben a Rana (L3 nélküli 2-magos) szerepelt 2.1-2.3 GHz-cel, ami igencsak hasonlít a közeljövőbeli Barcelonák órajelére, szal lehet, hogy valaki összekevert valamit, és annak az órajale lesz a 2.7-2.9 sávban (talán azért nem 2.0-tól, hogy ellensúlyozza a L3 hiányát).

[Szerkesztve]

(#208) Thrawn válasza #65675776 (#201) üzenetére


Thrawn
félisten

Jogos az észrevétel, némi utánajárás után sikerült pontosítanom magam. Az, hogy komolyan veszed ezeket a dolgokat nem gond, sőt legalább van valaki aki vitás kérdések esetén eldöntheti merre billenjen a mérleg :)
Nekem sem volt célom a veszekedés.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#209) Dare2Live válasza Oliverda (#204) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Hamár Intel demoztatja akkor az eddigi tapasztalatok/aim alapján Penryn már vmikor összel elérhető lesz. és intelnél ez nem amds mennyiséget jelent hanem, hogy 1-max2hón belül mindenhol beszerezhető.

reálisan nézve szvsz(tipp) lesz egy +5-15%azonos orajelen a finomítások + cache miatt meg orajel is emelkedik első körben 3.33ra az még egy +13%(kb) és ezmár imho vszeg? elég lesz azellen, hogy k10nak nelegyen olyan könnyű dolga.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#210) Oliverda válasza Dare2Live (#209) üzenetére


Oliverda
félisten

Na majd kiderül ha látunk igazi teszteket. Szoros lesz az bizonyos.

Mondjuk a Penryn-hez még alaplap sincs.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#211) Dare2Live válasza Oliverda (#210) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

intelnek imho egy előnye tuti van: összel leönti a piacot az új költésghatékonyan gyártott magjával.

AMD új üdvöskéje meg mire számunkra elérhető lesz.....

ami még nagy kérdés nekünk az a húzhatóság. allandale is azért bestbuy mert megymintállat. (ez viszont nagyon nem mostanában derül ki.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#212) Oliverda válasza Dare2Live (#211) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért várjunk még azzal a mag öntéssel. ;] Hiába árasztja el, ha a drága felhasználó nem tudja majd mibe belerakni.

Mellesleg egy ilyen cikk szerintem még nem jelenti azt hogy hamarosan már akár sorozatgyártásban is megindulhat a dolog.

AMD új üdvöskéje meg mire számunkra elérhető lesz - Árban vagy időben?

Ki az a nekünk? Személy szerint nekem is fontos, de pl. sok embernek nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#213) #95904256


#95904256
törölt tag

Meddig kell még várni az új AMD arhitektúrára?
Mi a legutóbbi ígéret? Már szívesen izzítanám...

Ott vagyunk már? :U
Ott vagyunk már? :U
Ott vagyunk már? :U

(#214) dezz válasza Dare2Live (#209) üzenetére


dezz
nagyúr

''Hamár Intel demoztatja akkor az eddigi tapasztalatok/aim alapján Penryn már vmikor összel elérhető lesz.''
Ezt a C2D alapján mondod? Ne feledjük, hogy az új arch. volt a régi gyártástechen, most meg új gyártástechre kell átállni, aminek van egy felfutási ideje.

''reálisan nézve szvsz(tipp) lesz egy +5-15%azonos orajelen a finomítások + cache miatt''
Én nem tudok semmilyen jelentősebb finomításról, ehhez képest a K10 tele van bővítésekkel, és így hoz 10-15%-ot integer kódban. Szal szerintem max. a cache miatt gyorsulhat a Penryn azonos órajelen, de amiatt sem ennyit.

''meg orajel is emelkedik első körben 3.33ra az még egy +13%(kb) és ezmár imho vszeg? elég lesz azellen, hogy k10nak nelegyen olyan könnyű dolga.....''
Integerben így nagyjából egálban lesznek, viszont memóriahozzáférés-igényes dolgokban jobb lesz a K10, főleg 4-magos változatban, floating-pointban meg a közelébe sem ér majd a Penryn. Számításom szerint, 40%-os többletet alapul véve a 5355@2.66 vs. Barcelona@2.5 esetben, a Penyn-párnak ~3.7 GHz-en kellene mennie, a szoló Penrynnek meg ~4.3 GHz-en, hogy egálban legyenek. Persze az otthoni felhasználók többségét nem a floating-point érdekli -- a video-/hang-/képfeldolgozókat, és renderelőket annál inkább.

A K9 témához: ha a K8-alapú X2-t vesszuk K9-nek, akkor az új generációban is más K-számot kellene kapnia a 2- és 1-magosaknak (előbbi továbbra is ''X2'' lesz), mint a 4-magosoknak (ami meg X4)... De a ''K'' inkább csak a magra vonatkozik, nem az egész chipre, így mind K10-es. Akkor viszont nem az X2 a K9. Azt olvastam, a 65nm-eseket tekintik inkább annak.

(#215) Dare2Live válasza dezz (#214) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Ezt a C2D alapján mondod? Ne feledjük, hogy az új arch. volt a régi gyártástechen, most meg új gyártástechre kell átállni, aminek van egy felfutási ideje.''
''Szokásos, bevált'' Intel marketinget nem érdekli az architektura. Megaszonydják neki mikor lesz már tömegtermelésben oszt azelött amennyivel szerintük jó kérnek 10db es példányt a marketingesek és hadszoljon. Legutoljára ez sacckb 4hóval volt elöbb.
A dolog anno bejött. Nemlepödnék meg ha uez lenne mostis.


''Én nem tudok semmilyen jelentősebb finomításró....''

legyen pl anand:
'' Keep in mind that the Wolfdale core is running at a 9.2% higher clock speed, but even if Cinebench scaled perfectly with clock speed there's still at least a 10% increase in performance due to the micro-architectural improvements found in Penryn.


Tippelgetni meg énis tippelgetek K10teljesítményér mert megnéztem, elolvastam a sajtóanyagot amit kiadott AMD, meg pl anadtech írását, hogy ez milyen fasza lesz. De ezalapján kijelenteni, hogy integerben ez lebegőpontosban az.... no ilyet nemmernék... rengetegszer vágtak már át minket a marketingesek sajtóanyagai. rengetegszer. (nemcsak engem szakembereket is)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#216) #95904256


#95904256
törölt tag

Mutatnátok egy olyan integer utasításokat tartalmazó forráskódot amelyik egy Core2-n gyorsabban fut mint egy K8-as magon azonos órajelek mellett?

(#217) dezz válasza Dare2Live (#215) üzenetére


dezz
nagyúr

1. Meglátjuk, de én továbbra is úgy gondolom, ez egy kicsit más eset.

2. Én ebből indultam ki: the new Penryn processors will have the same basic design as current ones, but the circuitry will be 30 percent thinner -- just 45 millionths of a millimeter wide. [link]
Azt persze tudjuk, hogy itt megjelent az SSE4 is, de az egyéb részeket illetően elvileg nem sok változás van. Anandék meg valamit elfelejtenek: az FSB is emelkedett ott 25%-ot, ez is bizonyára befolyásolja az eredményeket.

3. Én nem tippelgettem, hanem a hivatalos - bár estimated - specfp és specint értékekből indultam ki.

[Szerkesztve]

(#218) Dare2Live válasza dezz (#217) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1 Kiderül. De a demoztatás egyértelmüen marketingfogás és köze nincs ahoz, hogy 45 vagy 60 vagy....

2 Ha chipstet is számolod akkor már 3-4 változásunk is min van. új chipsetben új memovezérlő, sse4, +cache, +fsb +.....

3 hivatalos estimated
Ja sztem is jólesz. Csakmár 10*''megégettem'' magam egy nagyonúj termék preelemzése miatt így én kijelenteni nemmerek semmit. ez nem winchester->venice, hogy max 1-2%a difi oszt tényleg annyi.
btw vszeg sztem is jólesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#219) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]
nemtom volt e mar

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#220) dokar válasza DeadMeat (#219) üzenetére


dokar
addikt

huhú a mindenit :Y
ha ez nem fake és a teljesítményben is hozza a beígértet, akkor nagyon oda fog ütni az Intel-nek :)

extra - SEXRay

(#221) ftc válasza dokar (#220) üzenetére


ftc
nagyúr

ha te órajelből leszűröd mit tud...megint gondjuk lesz a skálázhatósággal...

(#222) DeadMeat válasza ftc (#221) üzenetére


DeadMeat
veterán

hat ha ebbol neked az jon le h gond lesz a skalazhatosaggal :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#223) Oliverda válasza ftc (#221) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha már az első 4 magos példányok is szinte lazán mennek majd 3 gigán, akkor nem lesz ott olyan nagy gond azzal a skálázhatósággal. Illetve ha megnézed akkor a Kentsfield-ek sem olyan jól húzhatóak mint a Conroe vagy Allandale magos társaik. Később meg kis finomítások után kiadnak egy újabb stepping-et, mint ahogy a Windsor esetében is tették (vagy Winchester --> Venice), és megy az majd még akár feljebb is szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#224) ftc válasza Oliverda (#223) üzenetére


ftc
nagyúr

az ES példányok álltalában a legjobban sikerült példányok...

én valahogy nem bízok benne,hogy nagyon 3Ghz felett futkosna majd...

és láttuk már Am2 fronton is hasonló esetet...az első teszteken X2 3600+ ment mindenhol 2,66Ghz és felett ami a néphez került csupán % ment azon a frekin


(#225) Oliverda válasza ftc (#224) üzenetére


Oliverda
félisten

az ES példányok álltalában a legjobban sikerült példányok - Ez egyáltalán nem minden esetben igaz, kérdezd meg erről mondjuk Achill3ust. :)

A másik pedig az hogy lehet első körben nem is lesz szükségük arra hogy tökig kicsavarjanak minden ezekből a procikból. Utána meg lesz egy kis idejük arra hogy csiszolgassanak a magon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#226) dokar válasza ftc (#221) üzenetére


dokar
addikt

a hsz-omban a mondat eleji ''ha'' a ''teljesítményben'' szóra is vonatkozik

extra - SEXRay

(#227) dezz válasza DeadMeat (#219) üzenetére


dezz
nagyúr

Wow, amikor tegnap a 3GHz-es állítást olvastam tőlük, még nem nagyon hittem el, így már egy fokkal hihetőbb.

ftc: én már annak is örülnék, ha csak a procik egy része tudja a 3GHz-t...

''ha te órajelből leszűröd mit tud...''
Ha tudjuk, mit tud egy proci x órajelen, lehet valami fogalmunk arról is, y órajelen mit tudhat ugyanaz a proci... Számításigényesebb feladatnál kb. egyenesen arányosan változik, memóriahozzáférés-igényesebbnél meg persze a memsávszél és késleltetés befolyásoló tényező.

''megint gondjuk lesz a skálázhatósággal...''
Ezt viszont te miből szűrted le?

Btw, esetleg azzal lehet még gond, ha 2.5 GHz fölött már túl van a spec. max. 120-130 W-on (illetve utána kellene nézni, AM2-nél és s.F-nél hol is van a határ).

[Szerkesztve]

(#228) vedini válasza dezz (#227) üzenetére


vedini
őstag

az mért gond hogy átlépi húzáskor a 120-130w-ot, inkább velejárójának tekinteném a dolgot

workworkwork...

(#229) Oliverda válasza vedini (#228) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha otthon húzáskor túllépi az nem akkora gond. (Persze táp meg hűtés kell alá.) Viszont azt hiszem hogy valahol meg van határozva hogy melyik foglalatnak (foglalatba rakott CPU-nak) mekkora lehet a max. fogyasztása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#230) vedini válasza Oliverda (#229) üzenetére


vedini
őstag

jah az lehet
bár a 939-es dfi-m bírja a 150-180w-ot, hozzátenném, hogy lehet nem lenne hosszú életű mindennapos használatban

az fx-62 - fx-76 -ig 125w-ot esznek alapból

ne is beszélünk a 771-es 7130-7140-es Xeonról ami alapból 150w-ot eszik

szal, keményen helyt kell állniuk az alaplapoknak ;)

workworkwork...

(#231) dezz válasza vedini (#230) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyan procit nem nagyon adhat ki az AMD, ami csak egyes spécibb alaplapokban megy... Max. az FX szériából, mert ahhoz talán minden lap magasabb TDP-re van tervezve a standard 125-130W-hoz képest.

[Szerkesztve]

(#232) Oliverda válasza DeadMeat (#219) üzenetére


Oliverda
félisten

nF590 SLi-ben húzták: [link] :C

A Budapest meg hű lesz a nevéhez, késni fog mint a 4es metró:[link]

Már tesztelik a Shanghai-t: [link]

Ha igaz amit írnak akkor az AMD lassan behozza gyártástechnológiában az Intel-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#233) dokar válasza Oliverda (#232) üzenetére


dokar
addikt

''Ha igaz amit írnak akkor az AMD lassan behozza gyártástechnológiában az Intel-t.''

Úgyis elpöcsölnek vele sokáig. Míg Intel a félkész cuccokat is felhájpolja.

extra - SEXRay

(#234) DeadMeat válasza Oliverda (#232) üzenetére


DeadMeat
veterán

hála istennek :D
Vegre 1 uj cucc,amihez nemkell mindent cserelni. :C Csak addig csodbe ne menjen amd :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#235) vedini


vedini
őstag

ezt a shanghait nem értem, most akkor 4 magos lesz vagy 8?
az persze biztos ha 8 az nem natív 8 hanem 2*4, csak fura mert az ember olvas 4-et is meg 8-at is

workworkwork...

(#236) Frigo


Frigo
őstag

Idén kevés desktop K10 fog piacra kerülni : [link]

Ez mega korábbi hírek megerősítése : [link] :))

(#237) szacsee válasza Frigo (#236) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha az ájemdé talpon akar maradni, akkor idén betör a desktop piacra, vagy hugyér-szarér (bocs a kifejezésért :DDD ) fogja adni a procikat. Pl X2 6000+ 15k.

A fudzillára nem adok, inkább ami már megtörtént az a biztos!
PL PH-s teszt a K10-ről (csak nem április elsején). ;]

(#238) Oliverda válasza vedini (#235) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom lesz 2 magos, 4 magos, meg 2x4 magos (mint az Intel jelenlegi megoldása) is Shanghai alapokon, de nyilván a default az négy magos lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#239) dezz válasza vedini (#235) üzenetére


dezz
nagyúr

A Shanghai-ban a 45nm a lényeg, másodsorban a nagyobb L3, és néhány további kisebb(-nagyobb?) architektúrális fejlesztés. A kisebb méret és fogyasztás teszi lehetővé 2db összeépítését is egy tokba.

szacsee: állítólag ma mutatják be újságíróknak a Barcelonát (meg az external R600-ast {''Lasso''}): [link]
(Állítólag egyelőre NDA alatt, kíváncsi vagyok, kiszivárog-e azért valami.)

[Szerkesztve]

(#240) vedini válasza Oliverda (#238) üzenetére


vedini
őstag

okés, csak nekem az volt fura, hogy 1 kódnév alatt fut mindez

dezz: a felépítéssel, tisztában vagyok, legalábbis ami megjelent az iquerierben meg fudzillán :DDD

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#241) szacsee válasza dezz (#239) üzenetére


szacsee
nagyúr

:DDD A barca az opteron, ha jó sejtem, a BP, meg a desktop?
Volt itt egy táblázat, de már nem találom abban ami szerepelt: Agena X4 2500+, az milyen magos? BP?

Remélem lesznek téglák az újságírók között! :DDD

(#242) #65675776 válasza szacsee (#241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Városneveket az Opteronok kapnak, a desktop procikat csillagokról nevezi el az AMD.

(#243) Drizzt válasza szacsee (#241) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A cca. 185 meghívottból a nagy számok alapján biztos lesz min. 1 tégla. :D

I am having fun staying poor.

(#244) szacsee válasza #65675776 (#242) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz! :R

(#245) Armando_19 válasza Drizzt (#243) üzenetére


Armando_19
őstag

Jaja.
185ből minimum 1 lesz, aki elegendőnek találja azt a pár dolcsit amit a zsebébe kap az infóért! :C

(#246) ftc válasza Drizzt (#243) üzenetére


ftc
nagyúr

és ha rájönnek akkor min 100x bevaslják rajta + örökre kitiltják az ilyen konferenciákról

(#247) dezz válasza szacsee (#241) üzenetére


dezz
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe hsz #170, és környéke.
A hírek szerint az első Agena FX a Barcelona desktop változata lesz, tehát HT1.1-es lesz, kicsit később jön a Budapest a HT3.0-val, és ennek is lesznek desktop változatai.

(#248) ftc válasza dezz (#247) üzenetére


ftc
nagyúr

nem aShanghai lesz 3.0? a Budapest meg 2.0?

(#249) dezz válasza ftc (#248) üzenetére


dezz
nagyúr

Eddigi infók alapján: nem.
Amúgy elvileg már a Barcelona is 2.0-ás, de hogy mi a különbség az 1.1 és a 2.0 között, azt nem tudom.

(#250) ftc válasza dezz (#249) üzenetére


ftc
nagyúr

már multkor linkltem...nézz körül a HT hivatalos oldalán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.