Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) dezz válasza ftc (#250) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja igen, itt van: [link]
(Néztem is már, csak valahogy nem jegyeztem meg.)

Naszóval, már a mai procik is 1000 MHz-es HT-t tudnak (kiv. a 800 MHz-es Sempron 64-ek), ami már az 1.1 spec fölött áll. Így könnyen lehet, hogy 1400-at tud a Barcelona is.

(#252) ftc válasza dezz (#251) üzenetére


ftc
nagyúr

ez a HT növelés sztem csak Opteronoknál jön majd elő...főleg ha a pletykák igazak lehet majd 16-t is egymás mellé rakni....szal 16x4 mag fog dolgozni oda meg elkél a sávszél főleg ha elkezdenek komunikálni...

(#253) Oliverda válasza ftc (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

64 mag szép lesz... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) ftc válasza Oliverda (#253) üzenetére


ftc
nagyúr

inkább ugy számolj,hogy a 8 magos CPU-k 2 K10 össze drótozva lesz....nah ezt kikell elégiteni majd....

(#255) dezz


dezz
nagyúr

Hivatalos: 50/20 % többlet fp/int-ben a Kentsfieldhez képest, azonos órajelen: [link]

ftc: esetleg egy 2-4 kártyás (hamarosan külső házas megoldásoknál 8+ kártyás) SLI/CrossFire PCIe1.1/2.0 konfigban egy procinál is számíthat. :)

[Szerkesztve]

(#256) EQMontoya válasza dezz (#255) üzenetére


EQMontoya
veterán

hmm, jól hangzik. Csak tényleg legyen igy :D

Same rules apply!

(#257) VaniliásRönk válasza Oliverda (#253) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eltévedtem, a zöldségesnél vagyok? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#258) Frigo


Frigo
őstag

Már megint fudzilla . :))
Sandra-ban 33%-os fölény FP-ben 60% feletti fölény multimedia benchmark alatt .
[link]

[Szerkesztve]

(#259) Armando_19 válasza Frigo (#258) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát ha ez igaz akkor itt valami nagyon nagy mocskos dolog van készülőben CPU piacon! :C

(#260) Oliverda válasza VaniliásRönk (#257) üzenetére


Oliverda
félisten

:DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#261) dokar válasza Frigo (#258) üzenetére


dokar
addikt

hát ez nagyon üt :C (tapsikolós szmájli :DDD )

extra - SEXRay

(#262) Frigo


Frigo
őstag

TheInq-en írják hogy hamarosan várhatóak a fríss hírek Tuniszból ,reméljük sok konrétum ki fog derülni.

Viszont egy nem túl rózsás hír ,újabb 1.8millirádos hitelt vesz fel az AMD ,amivel még nagyobb adóságba taszítja magát :

[link] :W


[Szerkesztve]

(#263) Oliverda válasza Frigo (#262) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán most mindent feltesznek egy lapra. Nincs is sok választásuk ha belátható időn belül jelentősebben akatják növelni a részesedésüket. Minden vagy semmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#264) dezz válasza Oliverda (#263) üzenetére


dezz
nagyúr

Fel kell venni azt a hitelt, mivel gyorsan fogy a félretett pénz (ami azért volt): túl rizikós lett volna elfogyasztani az egészet, plusz úgy csak lelassulna a K10 család piacra dobása. De azt azért nem mondanám, hogy mindent vagy semmit. Egyszerűen mást nem nagyon tehettek, mint a hitelfelvétel. Ha meg nem bíznának a K10-ben, és remélhetőleg az R6xx-ban, már most becsukhatnák a boltot.

[Szerkesztve]

(#265) ftc válasza dezz (#264) üzenetére


ftc
nagyúr

és ki állhat a hitel mögött? fejem tenném rá,hogy a nagy kék..

(#266) CYX válasza ftc (#265) üzenetére


CYX
aktív tag

lehet hogy bilibácsi, hogy legyen elég power majd a wienna alá ;)

(#267) VaniliásRönk válasza Frigo (#258) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha ez a ''teszt'' nem kamu, akkor az Intelnél már nagyon izzadnak. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#268) dokar


dokar
addikt

semmi új hír? :U

extra - SEXRay

(#269) siriq válasza dokar (#268) üzenetére


siriq
őstag

En is varok mar egy kilopott tesztre vagy valami extra infora.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#270) CYX válasza siriq (#269) üzenetére


CYX
aktív tag

Hát nagyon ideje lenne már egy ilyennek :)

nagyon csípném ha az Intel júzerek meg a c2d istenítöknek :Y <- ilyen lenne a feje :))

AMD páti júzerek meg :C

Akik meg az AMD halálát jósolgatták azok meg : :W

De végülis mindenki: :DD

(bocsi az ökörködésért, de néha kell ;) :B )

mod: hejesiráázs :B

[Szerkesztve]

(#271) Achill3uS válasza CYX (#270) üzenetére


Achill3uS
veterán

márpedig ha idén nem fog kijönni nem lesz :Y <-ilyen fejünk :) mert a Kentsfield év végére olyan árban lesz, hogy sztem senkit nem fog érdekelni ha 30%-al gyorsabb lesz dupla áron a K10 csak az ilyen ''AMD páty'' usereket. egyébként pedig a Penryn-t már év vége elöttre igérte Intel papa, akkor a Yorkfield is jön utána nemsokára.. hiába lesz jó a K10 nem lesz neki tér igazán érvényesülni, de ne legyen igazam, AMD-t is szeressük :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#272) ftc válasza Achill3uS (#271) üzenetére


ftc
nagyúr

kérlek ezt ne mond,hogy nem fogja érdekleni az embereket....

25%-al volt gyorsabb C2D egy X2-tól és mindenki C2d ...rohanok pedig majd 2x áron volt van... :U

(#273) szacsee válasza Achill3uS (#271) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha a kingsfield-nek kevés lesz az ára, az ájemdé a közelébe árazza a K10-et, nehogy má rajtuk porosodjon. (mint az X2) :DDD
Kisöpri a raktárait, hogy a K10-nek legyen hely, aztán a boltok polcait, hogy szintén ne a földön kelljen tárolni őket.

(#274) Achill3uS válasza ftc (#272) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, de az x2 és a c2d más árszegmens mint a kentsfield pl.. év végére intel 300$ alá fogja vinni a Q6600 árát, sztem a legkisebb K10 sem fog kijönni 100k alatt, tehát valóban, fogja érdekelni az emberekt, csak éppen marha kevesen vesznek 100k+-os procit, ergo ezzel nem fogja a veszteségét bedolgozni az AMD csak ha jó áron adja, de mint írtam a legfőbb gond a megjelenés, és ezzel a 45nanos Intelek közeledte..

mod: az a 25% van ahol ennek laza 2x-ese :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#275) szacsee válasza Achill3uS (#274) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt a 2x-et megnézném ugyanolyan órajel mellett! :(((
Valós alkalmazásban, mert gondolom te is azokat használsz, nem egész nap csak teszteket futtatsz.

(#276) Achill3uS válasza szacsee (#275) üzenetére


Achill3uS
veterán

ugyanolyan órajel mellett
ez igy nem fair :) vagy alapon nézed mind2-t vagy kipörgeted azonos körülmények között, (léghütés, egyéb akadályozó tényezők nélkül) egy X1950XT-t se azonos frekin tesztelsz egy 7900GTX-el mondjuk, mind2 más architektura.. más órajeleken üzemel.. pl egy X2-vel 3ghz fölé nemigen szoktak menni, Core 2-ből pedig még egy E4300 is megfutja kis fesszel.. miért fogjam vissza ha megy még és gyorsul..
igen valós alkalmazásban, pl nézz egy Winrar-t egy kipörgetett Core 2 -vel 2000+kb/s elérése sem ritka, egy húzott x2 az 1300-at éppen eléri.. ez mi ha nem egy valós alkalmazás sebességének a kimutatása?
nah ez már kezd elmenni egy másik vitába amit nem akarok tovább vinni, mert nyakig van vesézve..

mod: egyébként értem mire gondolsz 3ghz vs 3ghz nem jön ki 50% sehol, de attól még a Core 2 képes erre az X2-vel szemben, és nem is kell hozzá több ennél: ''(léghütés, egyéb akadályozó tényezők nélkül)''

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#277) VaniliásRönk válasza Achill3uS (#276) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az emberek 90%-a nem tuningol, nem tömörít HD-DVD-ket warezra, nekik az ár számít, azonos áron pedig gyorsabb egy X2-es konfig.
Egyébként miért nem olyan alkalmazásokkal példálózol, amikben a K8 még mindig jobb, miért csak olyanokkal amiben jó a Core? Lebegőpontos számításokban még mindig hülyére veri az ósdi K8 a csúcsszuper Core-t. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#278) Achill3uS válasza Achill3uS (#276) üzenetére


Achill3uS
veterán

vááh, rohadt [Szerkesztve] de gyűlölöm.. :U :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#279) Achill3uS válasza VaniliásRönk (#277) üzenetére


Achill3uS
veterán

Lebegőpontos számításokban
ha ennyire alkalmazás mániátok van, mondj erre programot is, ami ezen alapul, és grafikont kérek, hogy veri a Core 2-t egy K8-as konfig, ha mutatsz elfogadom :) ne csak dobálózzunk a kifejezéssel..

Az emberek 90%-a nem tuningol, nem tömörít HD-DVD-ket warezra, nekik az ár számít, azonos áron pedig gyorsabb egy X2-es konfig.
persze, ezt énis tudom, nem is mondtam, hogy szar az x2, ne vegyél x2-t, core 2 rulez és különben is.. nem erről szólt az előző hsz sem. valóban egy 3600+-ot lappal össze lehet rakni egy E4300+lap kombó árának majdnem a feléből.

de gyertek át a Core 2 topicba ne itt offoljunk :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#280) ftc válasza Achill3uS (#279) üzenetére


ftc
nagyúr

nyomj rá egy rendert....valós rendert nem teszteken használt rendert....eléggé lebegőpontos a számitás...olyat amit pl egy X2 3800+ is 1 óráig csinál...szerezz egyet épitészektől

(#281) Gorneck válasza CYX (#270) üzenetére


Gorneck
titán

No para nem lesz ilyen '' :Y '' fejem, de sztem másoknak se. 50 felett szóba se állok procival, ahogy VGA-val sem. ;) Még vannak így egy páran. Nagyon várom AMD magáhoztérését.

Gorneck#1239

(#282) Gorneck válasza ftc (#280) üzenetére


Gorneck
titán

Gyorsabb a Core természetesen ATI-val párban.

Gorneck#1239

(#283) CYX válasza Gorneck (#281) üzenetére


CYX
aktív tag

Nagyon kevesen nemmek bele az 50k+ -os hardverekbe, az általános inkább az 20-30k-s plafonnal vásárolt alkatrészek (de inkább a fő tényező a 10k).

Egyébként csak poénnak írtam, kicsit eljátszottam a hangulatjelekkel :))

(#284) bbchris


bbchris
senior tag

Hát nem tudom hogy ide tartozik-e de leírok egy fura álmot amit valamikor 2000 körül álmodhattam : AMD-s gépet raktam magamnak össze na és a lényeg : a proci neve érdekes módon Athlon 128 volt és már nem fémkupak volt rajta hanem gyantaszerűben volt benn a mag úgy láttam a tetejét és arra ment rá a venti mintha a lesarkazás ellen a gyanta védett volna . AZtán egy érdekes barna alaplapba ment bele és egy nagydarab memória volt s kezemben és csak egy modul , mintha egybeintegrálták volna hogy dual-ban fusson . És a memóriát is már venti hűtötte . Érdekes volt a memóriamodul is mert olyan kissé magasabb volt a maiaknál tetején egy kicsike venti volt . Ennyi mert már csak egy plexiházat láttam amibe beleraktam és sajnos ezután felébredtem . Kb 4 év múlva talán ilyenek lesznek ?! :F

Hmm ami érdekes hogy a 128 bit már szerepel .

[Szerkesztve]

(#285) FireGL


FireGL
aktív tag

[kép]

AMD Phenom, Phenom-X2, Phenom-X4, Phenom-FX

[link]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#286) ftc válasza FireGL (#285) üzenetére


ftc
nagyúr

ez az össze karistolt lenne K10?

(#287) FireGL válasza ftc (#286) üzenetére


FireGL
aktív tag

Még nem polírozták ki. :D Nincs semmi felirat rajta, valami korai sample példány lehet.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#288) Armando_19 válasza ftc (#286) üzenetére


Armando_19
őstag

Első ránézésre kicsit hasonlít egy lekupaktalanított LGA775-re. :U A nyákon azok a törések olyanok mint intelnél, csak itt 2 van belőlük. :U :U

(#289) vedini válasza FireGL (#285) üzenetére


vedini
őstag

ejj, bazi nagy a mag, ezen már illene 4 magnak elférnie, majdnem 2x akkora mint egy x2, és kevesebb nm

workworkwork...

(#290) Oliverda válasza FireGL (#285) üzenetére


Oliverda
félisten

Phenomenális a neve... :))

Reméljük hogy a teljesítménye is az lesz. :U

vedini: [link]

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#291) #65675776 válasza vedini (#289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyi van rajta.

(#292) -=Lord Tom=- válasza VaniliásRönk (#277) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

A Super Pi az lebegőpontosan számol ellenben nem látom h a K8 hülyére verné a C2-őt[link]

(#293) VaniliásRönk válasza FireGL (#285) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem ez kínai, le tudnád fordítani? :DDD
Egyébként tényleg kukázzák az Athlon nevet? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#294) VaniliásRönk válasza -=Lord Tom=- (#292) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A SuperPI 12 éves program, egyébként sem fair az összehasonlítás, mert ezt még Pentium Pro-ra optimalizálták, a Core 2 meg egy baromi gyors Pentium Pro. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#295) -=Lord Tom=- válasza VaniliásRönk (#294) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Pentium Pro-ra optimalizálták? Konkrétan hol olvastad?

(Egyébként akkor fair volt amikor a K8 alázta a Netburst-öt?)

(#296) VaniliásRönk válasza -=Lord Tom=- (#295) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor sem adtam a SuperPI-re, most sem adok rá, ha gondolod rákereshetsz a SuperPI topikban, annó ott is hangot adtam a véleményemnek. ;) Egyébként mit gondolsz '95-ben mire optimalizáltak? Nehalemre? :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#297) dezz válasza FireGL (#285) üzenetére


dezz
nagyúr

Hmm, Phenom... Asszem tetszik.

(#298) Oliverda válasza dezz (#297) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, már látom a márketing szöveget:

AMD Phenom - Simply phenomenal (vagy work phenomenally)

Lesz itt szöveg.... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#299) vedini válasza #65675776 (#291) üzenetére


vedini
őstag

akkor ami a képen van az a Phenom x4 :)

workworkwork...

(#300) DeadMeat válasza FireGL (#285) üzenetére


DeadMeat
veterán

4,5-os hsz meg a topik elejen :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.