Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Oliverda válasza stratova (#7000) üzenetére


Oliverda
félisten

99% hogy az AMD-nek már valamikor az ősszel volt Sandy Bridge alapú ES cucca. Nemsokára az Intel-nek is lesz Bulldozer-e, még jóval a megjelenés előtt.

"Ez az egész csak arról jutott eszembe, hogy az előző szériás Intel és AMD CPU-khoz hasonlítja a Bulldozert a cég"

A cég? Az AMD egyelőre hivatalosan csak a saját processzorához hasonlította a Bulldozer-t. Minden más csak pletyka.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7002) miresz válasza Oliverda (#7001) üzenetére


miresz
veterán

Hát,végigolvasva ez a topicot,én már allíg várom a "tavaszt" így is meg úgy is,egyrészt utálom a telet :) másrészt meg várom már a hivatalos bejelentést,első teszteket,és persze kíváncsi vagyok az árakra is,ami remélem kedvező lesz! Ha kb a mostani Ph II. X4 körül fog mozogni az ára akkor szerintem sokan fognak váltani!

(#7003) Oliverda válasza miresz (#7002) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt még olvasgathatsz egy kicsit, ha ennyire unatkozol. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7004) Cadal válasza Oliverda (#7003) üzenetére


Cadal
őstag

Őő, egy kérdést engedj meg. Bár olvastam az írásodat (na jó elkezdtem), de az magas nekem mint lónak a hátúszás.. szóval a bulldózernél hány csatornás lesz a memória vezérlő?

(#7005) Oliverda válasza Cadal (#7004) üzenetére


Oliverda
félisten

2

"A hivatalosan támogatott memória szabványok sebessége is nő, egészen DDR3-1866-ig, mely 40%-kal gyorsabb DDR3 modulok támogatását jelenti a Phenom II-vel szemben. Ez két csatornás, dual-channel vezérléssel párosul, mellyel elméletben 29.86 GB/secundum-os csúcsérték érhető el. Az LGA-1366-os i7 hivatalosan DDR3-1066-ot támogató, háromcsatornás megoldásának csúcsértéke 25.59 GB/s. A dual-channel egyik előnye, hogy nincs szükség bonyolultabb, több rétegű nyákra és tokozásra."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7006) stratova válasza Oliverda (#7005) üzenetére


stratova
veterán

Ha már a memóriánál/memóriakezelésnél tartunk. Korábban ugye szó volt róla, hogy LIano-ban ketyegő GPU egy HD 5550 teljesítményét nyújtja. Az aláírásodban szereplő adatokra alapozva ez valahol a DDR3-as és GDDR5-ös verzió között helyezkedik el, közelebb az előbbihez valamivel a Geforce GT430 DDR3 alatt, vagy jobb esetbem azzal egy szinten (normál VGA összehasonlításra alapozva) jól gondolom?
Ez szerintem vállalható még egy koca játékosnak is.

[ Szerkesztve ]

(#7007) Oliverda válasza stratova (#7006) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem aláírás hanem dőlt betűs idézet. ;)

Memory bandwidth:

* DDR3: 24.5 – 28.8 GB/s
* GDDR5: 57.6 – 64 GB/s

A Llano max. DDR3-1600-at fog támogatni hivatalosan. Ez 25.6 GB/s sávszélességet jelent, igaz ebből még a procinak is kell jusson valamennyi. Gondolom dinamikusan fognak osztozni a rendelkezésre álló sávszélességen. Azt mondjuk még mindig nem tudjuk, hogy esetleg lesz-e valamilyen sideport jellegű RAM a GPU részére dedikálva valahol a rendszerben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7008) stratova válasza Oliverda (#7007) üzenetére


stratova
veterán

Pedig milyen szép kövér aláírás lehetett volna :DDD
Ezt a két értéket figyeltem én is.
No szép.. pont ott gáncsolják el a LIano-t ahol, jól jönne a nagyobb sávszél? Akkor legalább legyen tuningos a kicsike meg alá jó lap, hogy lehessen mellé 1600 MHz feletti DDR3-at pakolni és megcibálni a bajszát.
Notebookban mondjuk mindegy lesz abban úgy sem húznám.
Arról tudunk valamit, hogy LIano kap-e a CPU cache-ből ahogy Sandy-nál? Az eddigi IGP-knél azért jól jött a sideport, bár egy-két esetben volt némi baki a megvalósításnál (J&W lapon szemetelés bekapcsolt sideport mellett).

[ Szerkesztve ]

(#7009) Oliverda válasza stratova (#7008) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy mainstream viszonylag költséghatékony platform lesz. Nem rakhatnak mellé hivatalosan drágább DDR-1866 vagy 2133-as RAMokat. A tuning már más tészta.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7010) stratova válasza Oliverda (#7009) üzenetére


stratova
veterán

Nem is várom el, hogy az AMD tegye ezt meg. Ha az alaplapgyártók hoznak, ki ehhez olyan jól felszerelt, de elérhető árú lapokat, amik támogatják túlhajtással az 1866-os és 2133-as ramokat az teljesen rendben van. Ha a proci is hozza a mostani csúcs Phenomok szintjét már nem rossz vétel. Csak ugye egyelőre LIano-ról van a legkevesebb konkrétum.

De ha mostani üzleti szériás notebookok beköszönnek 200 alá (lásd. új Lifebook PH50/C) az olcsó AMD-s platformok miatt az már jó. Később egy addigra lassú notebook még mindig jobb mint egy döglött...

[ Szerkesztve ]

(#7011) Archer


Archer
őstag

Böngészgettem az MSI honlapját és erre a lapra lettem figyelmes. A lapra már AM3+ van írva de a chipset meg maradt a RD890+SB850.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7012) Oliverda válasza Archer (#7011) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez valami baki lesz. Jó lenne megnézni egy kereskedelmi forgalomba került példányt is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7013) Archer válasza Oliverda (#7012) üzenetére


Archer
őstag

Pedig ezen cikk szerint is úgy van, az "AM3+CPU Support"-ot meg a gyártó írta rá, csak nem ír hülyeséget.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7014) petike2014


petike2014
aktív tag

Kicsit,hogy beleszóljak, asrock 890gx bios forumban írtak róla, asrockos emberek,hogy készítenek hozzá am3+ kompatibilis bios-t! Most az istennek se találom...

(#7015) stratova


stratova
veterán

Az új csúcs lapoknál néztem, mi is ez az IOMMU ma is tanultam valamit.

(#7016) miresz válasza Archer (#7011) üzenetére


miresz
veterán

LOL! Az kemény Am3+? Már most? Előre látó az MSI!

(#7017) sjocó


sjocó
csendes tag

Kicsit lehűtött a nagy llano várásban ez a pletyka[link], remélem csak kamu, és nem gondolták komolyan , hogy gyengébb cpu-t készítenek.

(#7018) Oliverda válasza Archer (#7013) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ilyen hírek általában csak sima másolt vagy átfordított cucc, így én ennek nem tulajdonítanék jelentőséget. Az AM3+ procikon elvileg egy lábbal több lesz így már fizikailag sem fog belemenni a sima AM3 foglalatba, ahogy az AM2/AM2+ sem megy bele AM3-ba. Persze ne legyen igazam. :)

sjocó:

A doanimhaber egy félig-meddig hírgyártó oldal. Egy Llano mag legalább olyan számítási teljesítményre kell legyen képes mint egy jelenlegi Propus/Rana vagy Regor mag. Ezen felül még lesznek kisebb architektúrális módosítások is melyektől várható pár plusz százalék teljesítmény. Ezek már pár hónapja említve lettek itt a topikban csak vissza kell tekerni kicsit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7019) sjocó


sjocó
csendes tag

(B)Oliverda(/B) köszönöm a hozzászólást,nagy tisztelője vagyok a cikkeidnek igazi AMD guru vagy.zárójel bezárva. Azért nem vettem olyan komolyan,csak elég rég nem jelent meg már hiteles hír ezekről a procikról, nagyon kiváncsi vagyok a cpu részre(a gpu biztos jó lesz) meddig lehet még finomítgatni az arhitektúrát, a bulldozer is érdekel,de nekem az vsz. feleslegesen erős lesz. teljesítményben és árban is.

[ Szerkesztve ]

(#7020) Abu85 válasza Oliverda (#7018) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elfelejted, hogy 95 watt áll rendelkezésre a teljes APU-ra. Ebből egy HD 5570 szintű IGP 65%-ot elvisz. Az Athlon II 640-nél 95 watt volt IGP nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7021) Oliverda válasza Abu85 (#7020) üzenetére


Oliverda
félisten

100 watt, hogy pontosak legyünk. ;] Ettől még nem igazán értem, hogy miért kéne csökkennie a clock2clock teljesítménynek a K10.5-höz képest. Persze lebutíthatnánk az L2 cache órajele, ahogy a Bobcat-nél tették, de ez szvsz nem túl valószínű.

Egy 5570 TDP-je memóriával meg minden kutyafülével együtt ~43W. Na most ugyanez memória és egyéb kiegészítők nélkül, kisebb csíkszélességen kétlem, hogy többet enne mint 30W, és akkor még mindig marad 70W a négy magra meg az IMC-re (ill. egyebekre) ami elég sok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7022) Archer válasza Oliverda (#7018) üzenetére


Archer
őstag

Persze, majd a gyártó bejelentésének hiszek csak érdekesség képen linkeltem. Különben én azt furcsálltam, hogy 890 alá van AM3+, mintha azt olvastam volna valahol, hogy új chipset is lesz hozzá. Különben német árlistákon már látni a lapot 130euro körül, az annyira nem is vészes érte.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7023) Oliverda válasza Archer (#7022) üzenetére


Oliverda
félisten

Még 790-re is lehetne majd alaplapot csinálni. A chipset az egy viszonylag passzív része az AMD-s platformoknak már elég régóta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7024) FireGL


FireGL
aktív tag

Zambezi stock clock

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=54018&page=19

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#7025) Oliverda válasza FireGL (#7024) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez mind szép csak éppen semmi sem utal arra, hogy ez nem egy bármilyen más eddig még nem támogatott AMD proci. Végül is csak a lényeges részek vannak kitakarva a képen. :D

Ez akár egy Zacate vagy Ontario is lehet egy odafotosoppolt órajellel.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7026) stratova válasza Oliverda (#7025) üzenetére


stratova
veterán

Csepegtetik az infókat csak nem tudjuk mi van a tartályban, de azért legalább valami :)
Olyat ne is kérdezzek, hogy Zatace-ből lesz-e izmosabb mint az E-350 ugye?
Számomra egész meglepő, hogy a Bulldozer fel tudja venni a versenyt egy ilyen foglalaton, ha az Intel csúcskategóriája LGA2011-en tudja kifutni magát, de bizakodom.

[ Szerkesztve ]

(#7027) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Én nagyon várom már ezt a Bulldozert. Milyen jó lenne ha újra az AMD lenne a csúcson mint anno amikor kijött az első Athlon. Emlékszem amikor az első tesztek megjelentek róla. Kegyetlenül leverte az intel procikat. Alázás volt :)

(#7028) stratova válasza whiteman0524 (#7027) üzenetére


stratova
veterán

Szép volt az, de kegyetlen áruk is volt akkor ;)

(#7029) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

AMD Reschedules 32nm Product Launch Again: Llano Comes Ahead of Bulldozer.

A Llano hamarabb jön (Q2), de 1-2 hónapot csúszik a Bulldozer :(

(#7030) csucsbicep válasza petike2014 (#7014) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az érdekes, mert elvileg nem fog belemenni. De nem volna rossz dolog....

(#7031) Oliverda válasza stratova (#7026) üzenetére


Oliverda
félisten

Tőlem ne mert én erre nem tudok válaszolni. :)

Hakuoro:

Úgy látszik, hogy az X-Bit labs is hírgyártó kedvében van. Amit biztosan ill. hivatalosan lehet tudni az a második negyedév. Ez ugyebár április, május és június lehet. Az áprilist én már eleve kizárnám. A május hónap nevezhető egy reális intervallum már elég régóta. Ezt az április nem tudom, hogy honnan szedték.

Amúgy itt egy hivatalosnak nevezhető álláspont tegnapról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7032) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A brazos mennyire használható, fullhd fimnézésre? Dts-hd-t támgatja?
Van rajta hdmi?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7033) Oliverda válasza adamssss (#7032) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen és van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7034) adamssss válasza Oliverda (#7033) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7035) Hakuoro válasza Oliverda (#7031) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Reméljük, hogy így lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#7036) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7037) adamssss


adamssss
veterán

A brazos milyen frekvenciájú ramokat kezel, és hány voltosokat?
Tuningolni lehet? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7038) whiteman0524 válasza Oliverda (#7036) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Oliverda, had kérdezzelek már meg, hogy te személyesen mit vársz, illetve mi a véleményed erről az új architektúrától? Úgy értem, hogy persze amíg nincsenek tesztek nem sokat lehet mondani, csak következtetni meg egyebek. De mégis teljesítményben, szolgáltatásokban és időtállóságban az eddigi információk alapján mire lehet következtetni, vajon lesz olyan jó legalább hogy felvegye a harcot az aktuális Sandy-vel?

[ Szerkesztve ]

(#7039) Oliverda válasza adamssss (#7037) üzenetére


Oliverda
félisten

DDR3-1066. Akárhány voltosokat.

whiteman0524: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7040) adamssss válasza Oliverda (#7039) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Bár pl a giga azt írja, hogy oc-ben viszi az 1333-asokat is. Ezek szerint van vmi tuning lehetőség is?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7041) Oliverda válasza adamssss (#7040) üzenetére


Oliverda
félisten

Gőzöm sincs. Az alaplap leírását kell megnézni hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7042) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Laptopban a Llano GPU-ja kb milyen szinten lesz? Ezt lehet már tudni?
Esetleg egy HD 6750M körül? Vagy ez más mag?

(#7043) Oliverda válasza Mandarinn (#7042) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább 6630M.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7044) BangoSkank válasza Mandarinn (#7042) üzenetére


BangoSkank
tag

Szerintem inkább 6550M teljesítménye körül lesz. A 6550M pedig egyenlő a mobil 5650-essel, csak átnevezték. A mobil 5650-es DDR3-mal pedig egy asztali 5550-5570 teljesítményét hozza, RAM és magórajeltől függően. Szóval nagyon komoly cucc lesz, kár hogy még várni kell rá fél évet.

Szerk: Megelőztek :) Úgy látszik túl optimista voltam..

[ Szerkesztve ]

(#7045) Oliverda válasza BangoSkank (#7044) üzenetére


Oliverda
félisten

Elírtam. Tehát inkább HD 6530M szerintem. Persze az UVD 3.0 és egyéb pluszok benne lesznek már.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7046) Mandarinn válasza Oliverda (#7045) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Csak mert úgy emlékszem, hogy 480stream procis lesz a Llano. És azok amiket írtatok 400-asok meg régebbi tervezés. Vagy rosszul emlékszem a 480-ra?

[ Szerkesztve ]

(#7047) Oliverda válasza Mandarinn (#7046) üzenetére


Oliverda
félisten

400 vagy 480. Nem lehet tudni még.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7048) Mandarinn válasza Oliverda (#7047) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Áh!

Remélem lesznek különböző órajelű és memóriájú verziók belőle.
Ha jó áron adják akkor ez nagy siker lehet ilyen erős GPU-val.

(#7049) ZIL


ZIL
tag


Ha zet most jól értelmezem, akkor ez azt jelenti, hogy az AMD egy dozer modul relatív teljesítményét 2,25x erősebbre saccolja mint a korábbi generációs magé. Egy generációs ugrásnak megteszi!

(#7050) korcsi válasza ZIL (#7049) üzenetére


korcsi
veterán

Tehát a magonkénti teljesítmény 12,5%-al növekszik. Szerintem itt megint az ár lesz ami eladja ezeket a termékeket (remélem), de legalább az AMD-nek sem fog sokba kerülni, jót tesz ez a piacnak.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.