Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Yutani válasza Yutani (#16000) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát az i3 3.3GHz-en erősebb egy szálon, mint a Phenom II 4GHz-en, és a Piledriver A10 4.5GHz-en. A 6800K-nak kell 4800 MHz a 113 pont eléréséhez, így 3300/4800-1 = 31%-kal erősebb az i3 a 6800K-nél IPC-ben. Ha a Zen hoz az Excavatoron 40%-ot, akkor jól látszik, bőven Sandy felett lesz (talán Haswell felett is), mivel az EXW gyorsabb a Piledrivernél 5-10%-kal.

Persze mindez csak játék a számokkal, remélem meglátjuk év végén és örülünk, hogy összejött a Zen! ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#16002) stratova válasza Yutani (#16001) üzenetére


stratova
veterán

Az gondolom megvan, hogy Olival inkább elbeszéltetek egymás mellett nem egymásnak ellentmondva. Persze i3-nál is 60% az arány mert ott 2 mag van 2 HT szállal míg i7-nél 4 mag 4 HT.
Oli szerint a HT hatékonysága 30% egy maghoz képest, ami stimmel és ugyanígy az is igaz, hogy ha az összteljesítményt szálakra bontjuk le és nem teszünk különbséget fizikai mag és HT szál között ~60%-ot kapunk (éppen azért mert annyi HT szál van ahány fizikai mag és míg előbbi ~30% többletet jelent utóbbi ~95%-ot).

Persze mindez csak játék a számokkal, remélem meglátjuk év végén és örülünk, hogy összejött a Zen! ;)
+1

[ Szerkesztve ]

(#16003) Yutani válasza stratova (#16002) üzenetére


Yutani
nagyúr

Persze, ugyanarról beszélünk, te pedig joinoltad a két állítást. Vagy mergelted, mittomén melyik a helyes. ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#16004) Oliverda válasza Yutani (#15997) üzenetére


Oliverda
félisten

A HT egyetlen magnál optimális esetben ~30% pluszt jelenthet. Kapcsold ki a HT-t, futtasd le a Cinebench-et, kapcsold vissza, futtasd le ismét. 30% körüli lesz az emelkedés magszámtól függetlenül.

Persze úgy is lehet számolni, hogy egyetlen maghoz viszonyítva mennyi plusz jelent több, 2-4 mag HT-val, de ennek nem sok értelme van. Négy magnál 1,2 magnyit ad hozzá a négy plusz szál.

sb: Mutass egy tesztet amiben 30 százaléknál több gyorsulást hoz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16005) lezso6 válasza Oliverda (#16004) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát pl egy 4 mag + HT procinál egy HT-ra nem allergiás program is lassabban fut bekapcsolt HT-val 4 szál esetén? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16006) apatyas válasza lezso6 (#16005) üzenetére


apatyas
Korrektor

Neeem.
1 intel mag = 100%.
1 intel mag + 1 HT mag = 100% + 30%, az utóbbi a többlet teljesítmény az alap maghoz képest.
130% /2 = 65% ha egyenlően osztjuk el a mag+ a HT szál között. Erre mondta a másik kolléga, hogy a HT hatékonysága 60%. Ami így elég hülyén van kifejezve, mert az alap teljesítményre csak 30%-ot tesz rá.

(Ugyanezt ha a Bulldozerre számolod ki, az jön ki, hogy 80% + 80% = 160%, így ott a modul második fele +60% teljesítményt ad hozzá az elsőhöz.)

Viszont, amíg a BD modul második felét egyszálas ámde jól optimalizált, "sűrű" programmal sehogy sem tudod kihasználni, addig az intel magnál egy "sűrű" program az egész magot leterheli, ezért nem jut erőforrás a virtuális szálat futtatni. Ha meg mégis azt is munkára fogják, akkor a két szál konkurál a valós erőforrásokért, így hátráltatják egymást.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16007) lezso6 válasza apatyas (#16006) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hogy úgy. De hogy lehet így számolni? :F Ez alapján ha a HT +0%-ot hoz, akkor is 50% a "skálázódás" mértéke, ezzel a elcseszett módszerrel a 0%-os HT "skálázódás" csak úgy érhető el, ha lefagy a rendszer. :DDD Én meg már néztem, hogy akkor az OS-ok ütemezőjét kéne frissíteni a bullhoz hasonlóan, hogy jó legyen a HT-s teljesítmény, azaz minden szál lehetőleg külön magon menjen.

szerk: a HT meg a CMT közötti különbség amúgy tiszta. Egyébként nekem is tök az maradt meg, hogy a HT +60% körülit dob, nem tudom miért, gondolom valami vérpista szájából. :B :(

(#16008) Oliverda: Ja, hát baromság is lett volna az intel részéről, ha a P4 óta, csak most jöttek volna rá, hogy az OS ütemezőt is okosítani kéne a HT megfelelő kihasználásához. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16008) Oliverda válasza lezso6 (#16007) üzenetére


Oliverda
félisten

"Én meg már néztem, hogy akkor az OS-ok ütemezőjét kéne frissíteni a bullhoz hasonlóan, hogy jó legyen a HT-s teljesítmény, azaz minden szál lehetőleg külön magon menjen."

A frissítés régen megtörtént, az ütemező ennek megfelelően terheli az egyes szálakat, először minden magra egy szálat oszt ki, és majd csak ezután "tölti fel" a többit.

(javítottam a linket)

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16009) sb válasza Oliverda (#16004) üzenetére


sb
veterán

Keresek majd, emlékeim szerint HT on/off tesztben is láttam ilyet, de ami feltűnt az inkább az, hogy jól skálázódó, cpu igényesebb játékoknál jönnek ki 60-80% különbségek pl. egy Pentium és i3 között. (Persze így nehezebb az összehasonlítás mert cache, órajel eltérés is lehet, de az általában minimális. Vagy akár el is tüntethető.)
Átlag fps-ben is, nem csak minimumban.

Jó lesz ez a Bristol. Ez az X4 845 65W-ból már közel van az i3 telj/fogy szinthez szvsz. Persze csak több szálon egyelőre és némi szépséghiba, hogy IGP nélkül.

Kezd az a rossz érzésem lenni, hogy a Zen nem nagyon fog leszivárogni az "emberi" konfigokba. Főleg ha egy sima Bristol elérné ezt az átlagosan igényelt szintet. Az eddig említett jellemzők alapján is valahogy csak arra tudok gondolni, hogy A Zenből átlagos árú, átlag cpu/apu nehezen jön ki. De ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

(#16010) Oliverda válasza sb (#16009) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár a gőzért, 30 százalék feletti javulást legfeljebb anomália okozhat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16011) Yutani válasza sb (#16009) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Zen szerintem i5-től felfelé fog megjelenni első körben, aztán később az alsóbb kategóriákba is lekúszik. Ez is a cél, megszüntetni a BDZ vonalat és kiváltani Zen uarch-val.

#tarcsad

(#16012) sb válasza Oliverda (#16010) üzenetére


sb
veterán

Hát ez nem túl tudományos magyarázat.
Azért írtam egyébként, hogy nem is min fps-t nézek, mert az simán dobhat hülyeséget, lévén, hogy egyszeri érték. De egy avg fps mérésnél? Több oldal tesztjében is? Crysis 3 vagy GTA V pl...
Még egy dolog jutott eszembe: AVX?

De ez sem lehet igaz, mert emlékszem olyan tesztre is, ahol Ivy vs Haswell i3 is szerepelt és utóbbi állva hagyta. Pentiumon, i5-ön pedig alig volt gyorsulás Haswellel.

@Yutani
Tudom merre indultak papíron és mi a cél. HEDT-ről ereszkednének le, ami nem is i5 szint, hanem bőven felette.
Erre írtam, hogy én még ebben se nagyon hiszek, mert amit eddig felsoroltak: 16-32 magig skálázódás, hozzá megfelelő belső busz, 4-8 csatornás DDR4, vagy ha a későbbi APU-t nézem egy HBM1, de inkább HBM2... Egyik sem az a technológia szvsz amit lenegyedelnek és occsóért adnak majd. Vagy legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy így ki fogja termelni a tervezési/technológiai költségeket.
A másik oldala pedig a technológiai szint: HBM-et nem raknak gagyi gpu és i3 cpu mellé. Ha egy combos gpu-t is kiszolgál akkor megintcsak magasabb sávba érkezik majd a termék.

(szerk: És emellé érkezik most úgy látszik, egy i3-hoz közelebb kerülő, gpu fronton meg (tuningolt) DDR4-el erősödő gpu alsó/középkategóriába. Az IPC nincs vele megoldva, ez tény.)

Persze ezt a céldátumokra írom. Lehet, hogy 3-4 év múlva egy office gépbe is lehet gyártani 2048 shaderes gpu-t HBM2-vel 5ft-ért. :D

[ Szerkesztve ]

(#16013) F34R válasza sb (#16012) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem is tudom, hogy ezt mikent tudna megvalositani, ha jo fejek akarnak lenni es az Intel-t megszorongatni akkor felaldozzak a koltsegeket es relative megfizetheto aron adjak oda. Amennyiben ez nem valosul meg akkor jonnek az ellenervek a masik oldalrol.

(#16014) Yutani válasza sb (#16012) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem sima liba lenne lefedni i5-ig a piacot:

8 mag+HT = i7 feletti terület
4 mag+HT (letitlott 4 mag) = i7 terület
4 mag (letiltott 4 mag és letiltott HT) = i5 terület

Nem hiszem, hogy ezt a range-et több szilíciummal kellene lefedni, elég, ha a 8 magos selejtjeit eladják olcsóbban, letiltott részegységekkel. Ha valamiért a HT nem megy egy 8 magosban, még azt is el lehetne adni az i7 ellenfeleként, multi threadingban tuti megenné (8 valós mag vs. 4+4 szál).

Talán az Intel is ezt teszi; nem tudom, hogy az i5 egy HT-től megfosztott i7, vagy egy másik chip?

#tarcsad

(#16015) Fiery válasza Yutani (#16014) üzenetére


Fiery
veterán

"8 mag+HT = i7 feletti terület"

Hamarosan erkezik a 10 mag+HT-s Broadwell-E, ami szinten Core i7 neven fog piacra kerulni. A Zen 8 maggal nehezen fogja befogni azt, hacsak nincs valami extra trukk az AMD tarsolyaban. Just sayin' ... :)

(#16016) F34R válasza Yutani (#16014) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem egy adott foglalaton belul egy cput visszafele butitanak, en a gyartast csak igy tudom elkepzelni.

Viszont a csucs Zen remelem a 2011-s Intel platformot remelem megfogjak valahogy, ott eltudom fogadni hogy dragan adjak a CPU-jait.

#16015) Fiery

8mag + 8ht vagyis az elso hirek alapjan beharangozott 16magos is megvalosulhatna es akkor talan nem lenne akkora konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#16017) TESCO-Zsömle válasza Fiery (#16015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahhoz már nem tükk kéne, hanem csoda... :O

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16018) sb válasza Yutani (#16014) üzenetére


sb
veterán

@FEAR
Az az alapvető gond, hogy már nincs mit beáldozzanak költségben. Épp a veszteségeket kéne foltozgatni.

@Yutani:
Ehhez látni kéne varázsgömbben a piacot is, hogy alakul.
Jelenleg is ott tartunk, hogy a többségnek elég lenne egy i3. Ha bejönne a DX12 overhead csökkenése akkor meg főleg. Ez viszont nem egy magas ársáv.

I5 legyen mondjuk a közép, de ha versenyképes lesz a Zen akkor vélhetően lecsúszik ez is és a "mezei" i7. Kérdés, hogy úgy is megéri-e levinni vagy egy kicsit felturbózott BR, akármi is el tudná vinni.
Persze a terv nem ez, tudom. Csak annyit akartam jelezni, hogy az eddigi slide-ok alapján az új architektúra elég durvának tűnik ahhoz, hogy gazdaságosan lehessen negyedelni. És emellé az Excavator is kezd feljönni egész használható szintre az alsó (<=65W) szegmensben.

szerk: 8-10 mag + HT. Értem, hogy a HEDT erről szól és most a Zen-től is ezt várjuk, de ennek van létjogosultsága ha a masszívabb eladásokat nézem?

[ Szerkesztve ]

(#16019) Petykemano válasza Fiery (#16015) üzenetére


Petykemano
veterán

Specifikáció szerint 16 magos opteron selejtje: 12(-14) magos FX
(Erre vajon lenne fizetőképes kereslet?)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16020) Fiery válasza Petykemano (#16019) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a Zen clock-for-clock hozza a Haswell teljesitmenyet, akkor ha 1500 dollarert megy majd a 10 magos BDW-E, akkor szerintem egy 12-14 magos FX-nek 1000-1200 dollar korul mindenkepp lehet letjogosultsaga. Az egyeduli kerdes: a dual channel DDR4 kepes lesz ennyi magot ellatni? A BDW-E quad channel DDR4-et fog hasznalni, mig erre az FX-nel keves esely van, hiszen nem valoszinu, hogy mas foglalatba jonne, mint AM4.

(#16021) Thrawn válasza Fiery (#16020) üzenetére


Thrawn
félisten

Papíron (persze ez az adott programtól is függ) pont a Haswell és a Broadwell közé kell jönnie. Abban az esetben ha a 40%-os IPC növekedést nézzük. Ezt ugye a szimulációk alapján közölték.
Legutóbb viszont "at least 40%" vagy "greater than 40%" IPC növekedésről írtak, azt pedig már sejteni lehet, hogy az első elkészült chipek náluk vannak és ezért lett optimistább ez a becslés. Meglátjuk, messze még az év vége.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16022) Petykemano válasza Fiery (#16020) üzenetére


Petykemano
veterán

A felvetés jogos. A kérdés, valóban hátrányt jelent-e?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16023) Fiery válasza Thrawn (#16021) üzenetére


Fiery
veterán

Nem abban ketelkedek, hogy clock-for-clock elegendo teljesitmenye lesz a Zennek, inkabb az a bajom, hogy eleg-e ilyen sok maghoz a 2 db DDR4 csatorna. Az Intel mar 6 maghoz (elso Sandy Bridge-E) is 4 csatornas memoriavezerlot hasznalt.

Persze az is egy (kicsit vad) lehetoseg, ha feltetelezzuk, hogy az AM4-et ugy alakitja az AMD, hogy lehetoseg legyen 2 es 4 csatornas modra is. Velhetoen ezt meg lehet oldani, legalabbis elvileg hasonlo modon mukodnek az MCM-es high-end Opteronok is. Az mindenkepp egy kellemes meglepetes lenne, ha az AMD ilyen uton is elindulna, es az AM4 ennyire sokretu platform lehetne.

(#16024) Fiery válasza Petykemano (#16022) üzenetére


Fiery
veterán

Ez egy 6 magos proci. Mas teszta, ha 12 vagy 14 magos CPU-rol beszelunk. Teny, hogy sok benchmarkban es velhetoen a legtobb jatekban is minimalis lenne a kulonbseg. De az Intel aktualis legkemenyebb desktop ill. HEDT procijat is egyertelmuen le kell nyomnia a Zennek ahhoz, hogy ujra felkeruljon a terkepre. Nem veletlen, hogy pont most dobta be az Intel a 10 magos HEDT procit ;) Amig nem volt ilyen kozel a Zen, addig furcsamod eleg volt a 8 mag is ;)

[ Szerkesztve ]

(#16025) kleinguru válasza Fiery (#16023) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez volt már talán korábbi spekulációban.

Ez azt jelenti, hogy egy lapkán több chip van és kvázi csipenként * 2 a memóriacsatornák száma:F
Gyakorlati sebességben mennyi a lemaradása a natív 4 csatornával szemben?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16026) Fiery válasza kleinguru (#16025) üzenetére


Fiery
veterán

Nem, me'g ilyen trukkre sincs szukseg. Nativan is lehet CPU-nkent duplaannyi csatornat tamogatni, ha olyan a memoriavezerlo. Lasd Magny Cours vagy Interlagos. Azoknal duplaakkora a memoria savszelesseg, mint a nem MCM-es tarsaiknal.

(#16027) leviske válasza Fiery (#16020) üzenetére


leviske
veterán

Mano hozzászólásától elvonatkoztatva alapvetően egy, szálanként Haswell teljesítményt hozó, jól skálázódó CPU 8mag/16szál formában szerintem könnyedén belőhető volna az i7-x800-asok $400-os ársávjába a két csatornás memóriavezérlővel is. Már önmagában az is egy erős kezdés volna árban, főképp, hogy ahhoz az Intelnek komolyabb árvágásokat kéne meglépnie, hogy ezen az AMD módosítani kényszerüljön. Én nagyon durva túlzásnak érzem, hogy az AMD-nek már kezdetben volna esélye az Extrem Edition cuccok ellen versenytársat indítani.

Vagyis nekem logikusabbnak tűnik, hogy az AMD a lapkával először a $200-450 kategóriára koncentráljon, majd valamikor 2017-ben meg hozzon az i7 EE-k ellen HBM-es variánsokat, amik talán önmagukban is képesek volnának ellensúlyozni a kétcsatornás memóriavezérlőből fakadó hátrányt.

[ Szerkesztve ]

(#16028) Thrawn válasza Fiery (#16023) üzenetére


Thrawn
félisten

Ja, SB-E-hez raktak 4 channelt, értelme meg nem sok volt: [link]
8 maghoz még bőven jó lehet a dual channel. Van egy csomó teszt a neten quad vs dual channel témában, hajszálnyi a különbség a kettő közt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16029) Fiery válasza Thrawn (#16028) üzenetére


Fiery
veterán

A link nem eppen relevans, tekintettel arra, hogy CPU korlatos (video enkodolas) es GPU korlatos (3DMark) tesztekrol szol :) De termeszetesen ertem, amit mondasz, es 8-10 magig nem is ketelkedek abban, hogy a legtobb helyzetben eleg lesz a dual channel. Majd meglatjuk, ha lesz is 12-14 magos FX, az milyen memoriat kap.

(#16030) Oliverda válasza sb (#16012) üzenetére


Oliverda
félisten

Korábban linkeltem, itt van újra: [link]

Egy rosszul optimalizált, más processzorokra (GPU) is erősen támaszkodó (játék) program nem releváns, nem mérvadó teszt. :N

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16031) Oliverda válasza Fiery (#16020) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem fognak 8 magnál többet AM4-re rakni, a célszegmens nem tudna kihasználni többet. Másrészt a dual-channel DDR4-3200 sok mindenre elég lesz desktopon.

Btw az AM4 amúgy sem az LGA2011 ellen megy, hanem ez utóbbi és az LGA115x közé céloznak majd vele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16032) kleinguru válasza Oliverda (#16031) üzenetére


kleinguru
addikt

Lesz egyáltalán olyan platforma az AMD-nek, ami LGA2011 ellen megy majd:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16033) Oliverda válasza kleinguru (#16032) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, de én a helyükben annyira nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16034) F34R válasza kleinguru (#16032) üzenetére


F34R
nagyúr

En ebbe az AM4-sbe biztam de akkor ugy gondolom melle fogtam, szerintem mar akkor is fellelegzhet ha az amit Oliverda mondott beteljesul.

(#16035) stratova válasza F34R (#16034) üzenetére


stratova
veterán

Ha azt feltételezzük, hogy teljesítményben átmenet LGA2011 és LGA1551 között, azért egy kellően nagy réteg számára bőven elegendő lenne.

.

Egy 500-400$-os árcédula is (több mint) duplája lenne annak, amennyit most az FX-9590-ért [230$] vagy FX-8370-ért [190$] elkér(né)nek.

(#16036) F34R válasza stratova (#16035) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen most az FX az aljan kotott ki, a Zen meg majd kozeptajekon a 3960x kornyeken.

(#16037) varmi2 válasza F34R (#16036) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha tényleg eléri a Zen a 3960x szintjét, akkor nekem teljesen megfelelő lesz, és végre leválthatom a phenom2 955-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16038) kleinguru válasza varmi2 (#16037) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért nem volna baj ha többet tudna, az Intel sem véletlen helyezte kilátásba a 10 magos hedt cpu-t.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16039) Oliverda válasza kleinguru (#16038) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért helyezték kilátásba, mert jóformán nem tudják mással überelni a korábbi sorozatot.

Ez jól mutatja, hogy mennyire éri meg manapság desktopra a 6+ mag. A 8 és 10 mag között még kisebb lesz a különbség, ezért a 8 magos Boradwell-E i7 modellek órajelét elég alacsonyan kell majd hagyniuk, hogy ne jelentsen konkurenciát a majdani a csúcsmodellnek.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16040) kleinguru válasza Oliverda (#16039) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen a tdp keret felülről korlátoz, de egy kis túlhajtással és megfelelő hűtéssel elég jó lehetne a teljesítmény további skálázódása-

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16041) sb válasza Oliverda (#16030) üzenetére


sb
veterán

Ez megint puffogtatás.
1. Rosszul optimalizált: Pont a rosszul optimalizáltság jele, ha valami jól skálázódik a cpu magokkal, HT-vel? Mert ezek ilyen játékok.
2. GPU függő: Igen, meg ram meg alaplap... Még szerencse, hogy erős vga-val kis felbontásban nyomják a cpu teszteket és nem vga limites környezetben, aminek semmi értelme.
3. Nem releváns, ha több kódban is ez látszik? Az mennyivel relevánsabb, ha 1db progira hagyatkozunk? (A CB nyilván jó benchmark cpu-ra de azért általánosítva ne az egyprogramos teszteket hozzuk már ki jónak.)

Ne érts félre, simán igazad lehet. De az alátett magyarázat nem tesz hozzá nagyon semmit az eredményhez ebben a formában.

(#16042) sb válasza Oliverda (#16031) üzenetére


sb
veterán

Ezt próbáltam én is megfogalmazni. Szvsz a desktop eddig tart átlagusernél. Vagy eddig se.
Ettől függetlenül én azt várom a slide-ok alapján, hogy lesz HEDT 16 magos is. AM4-be.

Csak nem tudom arra mekkora kereslet lesz és az bármit jelent-e a presztízsen kívül anyagilag. Ha nem akkor viszont a (vélhetően) nyomottabb árú i5/i7 szegmensnek kéne hoznia a profitot.

Ha erre még külön platform is jön AM4 helyett akkor végképp nem látom mi értelme az AM4 egyesítésnek.
(Hozzávéve, hogy még lentebb még gazdaságtalanabb lesz menni, ahogy HBM irányba is.)

Polaris már csak Zen magok mellé fog jönni elvben, ugye?

(#16043) F34R válasza sb (#16042) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogyne lenne, akik streamelnek es vagnak meg epenist novelnek azoknak ugyanugy kell mint az intel 16 magosa. Kerdes, hogy lesz-e olyan vagy csak megint sarazzak oket.

(#16044) Oliverda válasza kleinguru (#16040) üzenetére


Oliverda
félisten

Túlhajtás? Azzal akár egy négymagosból is ki lehet hozni egy 6-8 magos teljesítményét. Ez egy eléggé okafogyott felvetés.

sb:

"GPU függő: Igen, meg ram meg alaplap... Még szerencse, hogy erős vga-val kis felbontásban nyomják a cpu teszteket és nem vga limites környezetben, aminek semmi értelme."

Tehát szerinted nem számít, hogy milyen VGA van a CPU mellett játékoknál, a GPU nem befolyásolja döntően az eredményeket? :U

Mellesleg továbbra sem mutattál legitim teszteket, melyek egyértelműen alátámasztanák, hogy a HT 30% feletti gyorsulást produkálhat, addig pedig ez az egész csak egy fantazmagória, amire totál feleslegesen pazaroljuk az időt.

"Ettől függetlenül én azt várom a slide-ok alapján, hogy lesz HEDT 16 magos is. AM4-be."

Belátod, hogy nincs értelme, mégis arra számítottál, hogy egy ilyen értelmetlen termékkel jelentkeznek?

"Ha erre még külön platform is jön AM4 helyett akkor végképp nem látom mi értelme az AM4 egyesítésnek."

Méretgazdaságosság. Azonos lapkakészlet, foglalat, tokozás, alaplap, stb. Ez az értelme.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16045) sb válasza Oliverda (#16044) üzenetére


sb
veterán

Tehát szerinted nem számít, hogy milyen VGA van a CPU mellett játékoknál, a GPU nem befolyásolja döntően az eredményeket? :U
Úgy csinálsz mintha nem teszteltél volna cpu-t olyan programmal ami gpu-t is használ. :U
Vagy szerinted nem létezik cpu limites beállítás?

Mellesleg továbbra sem mutattál legitim teszteket, melyek egyértelműen alátámasztanák, hogy a HT 30% feletti gyorsulást produkálhat, addig pedig ez az egész csak egy fantazmagória, amire totál feleslegesen pazaroljuk az időt.
írtam mire gondolok, 2 perc fellapozni, de tessék:
Crysis 3
GTA V
AC Unity
F1 2013
Rainbow Six Siege
Witcher 3
Just Cause 3
Rise of TR

Top vga, kis felbontás, egyértelmű (és logikus) cpu skálázódás a grafikonok alapján, tehát vajmi kevés köze lehet a gpu/ram vagy akár az odd/alaplapi speaker teljesítményéhez a méréseknek.
Kivéve a HT on/pff és a Pentium vs i3 eredményeket mert ott 1.4-1.8x szorzó van.

Magic? Minden olyan "szarul" optimalizált, hogy több maggal szépen és a matek alapján skálázódik, HT-vel meg egy "bug" miatt 2x jobban mint kéne?

szerk: I3/i5/i5 előző gen-es tesztekben is látni, hogy a HT javult, de ilyet nem találtam most hirtelen.
Értsd: az i5 kisebbet gyorsul mint a felette ÉS alatta lévő i3/i7. Így anomáliára, más limitre sem nagyon lehet fogni, hogy két oldalról előznek.

Belátod, hogy nincs értelme, mégis arra számítottál, hogy egy ilyen értelmetlen termékkel jelentkeznek?
Úgy látom már ontopicban is kötekedés módba váltottunk. Világosan leírtam miért várok rá: mert ez volt az eddigi szivárogtatásokban. Hogy HEDT-be jön a Zen (és vélhetően szerverbe a még több mag), az meg 8 magtól indul.
És ezzel szemben nem látom ÉN az értelmét, megtérülését.
Nincs ellentmondás, Én várok valamit, az AMD meg csinál/szivárogtat valamit. Engem nem kérdeztek tehát lehet eltérés a véleményünk között.

Méretgazdaságosság. Azonos lapkakészlet, foglalat, tokozás, alaplap, stb. Ez az értelme.
Mintha nem lenne világos. De szintén világosan leírtam, hogy mire gondolok: 2-32 mag között nem tudsz értelmesen skálázható és méretgazdaságos architektúrát kihozni. Hiába azonos a tokozás, lap. A fejlesztési költségből jó része felesleges. Mi az ami kell egy 2-4(-8) magos rendszerbe ami musthave és k* drága fejlesztés/tervezés egy 16-32 magos/szálas HEDT/szerver cuccba? Kb. semmi.
Gyárthatod ezeket gazdaságosan (már ha tudod, mert azért a lap se tud pl azonos lenni 2-8 memcsatornával), ha a többi elvitte a költségeket. Erre dobtad rá, hogy még egy 16 magos se fog jönni AM4-be, tehát még a csak gyártáson sem spórolhatnak majd, ha még ezt is szétfragmentálják.

Összefoglalva még egyszer:
- HEDT/szerver feature-ökkel készült a fejlesztés, ami oda jó és drágán adható. De pl. HEDT-ből nem hiszem, hogy nagy eladások vannak, ott nem lesz profitcunami belelő. Szerintem.
- Lentebb meg nem adható méregdrágán és ezen feature-ök nagy részére 8 magtól lefelé semmi szükség. amúgy sem.
- És ehhez fűztem még hozzá, hogy ha az APU-t is idevesszük és pl. egy HBM fejlesztést akkor az szintén csak magasabb ársávba jöhet, mert kis gpu mellé tenni drága/felesleges. Nagy gpu mellé éri meg de az már nem lehet olcsó. És nagy gpu mellé kis cpu se illik. Tehát ebből is inkább felső-közép termék jöhet csak ki a végén.

De mindegy. Szerintem ha nem kötekedéssel indítunk talán érthető amiről beszélek.
Nyilván az AMD terve ennek ellenkezője. Csak nem látom hol fog megtérülni gyártási költségen a csúcstekknika lehozása alsó szegmensbe.

[ Szerkesztve ]

(#16046) sb válasza F34R (#16043) üzenetére


sb
veterán

De ez nem a tömegben eladott cucc mégsem.
Vagy igen?
Mert amúgy kérdésként tettem fel, hogy a HEDT mennyire nagy piaci szegmens. Nem vagyok képben, de szerintem elenyésző.

Reatilre. WS-re biztos van igény, de ott más szempontok is erősek.

(#16047) F34R válasza sb (#16046) üzenetére


F34R
nagyúr

Oda Xeonokat hasznalnak, ebbe a szegmensbe szerintem az AMD-nek nem lesz felmutathato kartyaja, viszont az eros 8 magos vagy 6mag+ht-val szemben talan tudnak ujat mutatni.

(#16048) carl18


carl18
addikt

Kíváncsi vagyok már mit tud majd a zen! :) Csak sokat kell rá várni! :) magonkénti teljesítménye lehetne legalább Ivy bridge szinten! Legalább volna végre egy kis konkurencia a piacon :DD
Bulldozer 4 éve van piacon de azóta nem igazán mentek lefele :S

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#16049) Atti777 válasza Oliverda (#16033) üzenetére


Atti777
senior tag

Keresgéltem, de nem találtam, hogy milyen socket lesz majd a szervereknél. Annak nincs esélye, hogy kijöjjenek a szerver sockettel a HEDT és workstation lapokon?

Путин, иди нахуй!

(#16050) Fiery válasza Atti777 (#16049) üzenetére


Fiery
veterán

SP3 es SP4 BGA lesz a 2 szerver tokozas. Nem socket, BGA. Igen, en is meglepodtem, nem is kicsit :) Jo hir viszont, hogy nem alaptalanok a pletykak, hogy lesz 16 es 32 magos Zen alapu szerver CPU is, meghozza viszonylag hamar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.