Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Goblin12 válasza Goblin12 (#1400) üzenetére


Goblin12
őstag

[0;0;0] ez a kommand jó, csak nekem nem kell, hogy az egészet az origo közepére tegye, hanem csak az adott elemnek a sarkát tegye az origora.

Régebben volt valami "MoveToOrigin" nevű Extension, de ez ma már nem működik. :(

(#1402) cinemazealot válasza Goblin12 (#1401) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én ezt a leírást találtam (ezen belül is a 6. pontot), de Ubuntu alatt sz@rik rá. Amint elkezdem írni a szögletes zárójelet (AltGr + F), rögtön átvált Offset tool-ra. :F

[ Szerkesztve ]

(#1403) Goblin12 válasza cinemazealot (#1402) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem jó, [0;0;0] ez berakja az adott elem a közepét az Origora. Szal ha van egy 4x4x4-es kockád, akkor az origo 2x2x2-re teszi, nem a csücskét teszi oda <0,0,0> vagy <0;0;0> nem csinál semmit.

(#1404) duncanx válasza Pista0001 (#1313) üzenetére


duncanx
csendes tag

"Hermetikusan zárt ház nitrogénnel töltve, minden elemen bazi nagy passzív hűtő, a benti "levegő" hűtőkörrel hűtve és keringetve?"

Egy ilyen ház érdekelne.
Van valami konkrét elképzelésed róla?
Vagy tudsz adni linket ahol megnézhetem?

[ Szerkesztve ]

(#1405) Pista0001 válasza duncanx (#1404) üzenetére


Pista0001
addikt

Csak egy elképzelés, elméleti síkon játszottam a gondolattal. A lényege, hogy a nitrogén töltet miatt nem kellene tartani a párásodástól, a belső hőmérséklet bármilyen alacsony lehet. Monoblokk kasznit képzeltem el egy tömbből kimarva, de természetesen hegesztett váz és burkolat, vagy "önhordó" rendszer is jó. Egy oldal maradna ki a szerelés végett, ide többrétegű üveget gondoltam a hőszigetelés miatt, illetve hogy látható legyen a belvilág. Egy részlet van, ami jelentősen bonyolítja, a csatlakozók. Mondjuk valami nagy sávszélességű optikai vagy rádiófrekvenciás átvitellel meg lehetne ezt is halálbiztosra csinálni. Utóbbira mondjuk nincs olyan nagy szükség, mert a belső nyomás kb ugyanannyi mint a külső, szóval -gondolom- nem kell annyira komoly szigetelés. Jobban nem dolgoztam ki a dolgot, mert baromi drága lenne a megvalósítás.

(#1406) duncanx válasza Pista0001 (#1405) üzenetére


duncanx
csendes tag

Teljesen egyetértünk.
Azért kell zárt rendszert alkotni, mert a -levegő leszivatásával és lecserélésével, vagy más módon pl. kémiai úton víz elvonással- csak így lehet megoldani, hogy elkerüljük a jég felhalmozódást.
Az alacsony nyomás sokat segítene a hőtartáson.
Egy zárt rendszerrel folyamatos üzemben lehetne tartani a mélyhűtést.

Én egy olyan duplafalú "edény" szerkesztésére gondoltam (lsd pl. termosz) mint amibe a folyékony nitrogént is tárolják.
A hűtés céljából át kellene vezetni egy kétlépcsős Kirogén hűtő megosztott vég patronját.
pl.: http://www2.jpl.nasa.gov/adv_tech/coolers/ACTDP_concepts.htm
szerintem elég a 18K is :-)
Szembe a procival. Én ott gondoltam a többrétegű üvegezést esetleg. Vagy berakok pár kamerát...

A kivezetésre egy két lépcsős megoldást gondoltam, mely szerint a belső kirogén tartályon is van átvezetés és az azt körbevevő szigetelést burkoló felületen is meg kellene oldani az átvezetést.
Vannak nyomás, víz álló hőszigetelt átvezetések is.
pl:
http://hu.rs-online.com/web/p/katonai-szabvanyu-korcsatlakozok/2982516/
http://www.tme.eu/hu/details/ds3101a22-14p/mil-c-5015-csatlakozok/amphenol/

Úgy látom, hogy ma már reálisan megvalósítható lenne egy ilyen projekt.
Én komolyan gondolom, hogy megvalósítható és keresem a partnereket rá.
Most tanulom a Sketchup kezelését.
Még konkrét hőszámításokat nem végeztem, berendezések kiválasztását nem tettem meg.
Elvi vázlataim vannak.

(#1407) ViZion válasza duncanx (#1406) üzenetére


ViZion
félisten

Ezeknél lényegesen egyszerűbb projectet is kukáztam már... A terv egy zárt doboz, amin egy ponton vannak a kábelek kivezetve, kivezetés a vízhűtés 2 csövének, néhány venti, szűrővel befúj.
Egyszerűen árban nagyon elszáll. A Phobya radimnak a szekrény (lézer+hajlítás, kis hegesztés) került 8000 Ft-be. Egyedi gépház olyan 20-25k induló, üvegezés nélkül.

Alsó hangon számoljunk 50k-t, ebben nincs benne, hogy az első néhány "kész" ház kuka lesz, akármilyen gondos is a tervezés... És nincs benne az idő, mert hobbi ugye. Ha piaci igény lenne rá, az módosítaná a képletet, de egy db rengetegben van.

Számoltátok, h ilyen dupla és vákuumozott falú, bent nitrogénnel töltött cucc mibe kerülne? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1408) duncanx válasza ViZion (#1407) üzenetére


duncanx
csendes tag

A "ház" lessz ebben a történetben a legkissebb tétel.
A mélyhűtés gépei, gépelemei, a speciális állapotok vezérlése kíván alapos kutatást -a beszerzésben-, esetenként fejlesztést.
Már találtam jónéhány "elbújt" kis céget akik ilyen műszaki taratlommal foglalkoznak.
Ezért van az, hogy a kályhától, azaz a műszaki kialakítástól indulok és nem a látvánnyal, megjelenéssel foglalkozom még.
... nem vízhűtés, hanem kirogén -lásd linkk-, azaz abszolut nullához közelítő belső működési hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#1409) ViZion válasza duncanx (#1408) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de mi igényli ezt a fajta hűtést? Mert ez még szerver cuccoknak sem kell. Vagy ilyen bencshuszár vagy? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1410) Pista0001 válasza duncanx (#1406) üzenetére


Pista0001
addikt

"Kicsit" túlléptél az én elképzelésemen, én max. 0°C vagy esetleg 0°F-ig mennék le, onnan nagyon durván növekednek a költségek. A 0°K már nagyon durva :) Sima hűtőkörre gondoltam, a belső levegő egy sima levegős elpáron lenne keringetve. Minden hűtendő alkatrészen passzív működésre tervezett hűtőket használnék (pl Ninja), így az elpár keringetése bőven elég lenne. Mivel átlagos hűtőszekrények működési hőmérsékletéről beszélünk, egyértelmű hogy szigetelésből sem kellene túl extra.

Ha nitrogént használnál töltőgáznak (erre célra nagyon jó, semleges, színtelen, szagtalan, nem gyúlékony, és ami még nagyon fontos ebben a projektben, megköti a nedvességet, így a vákumolás után bentmaradó nedvesség sem okoz gondot), azzal 70°K alatt csak a légkörinél kisebb nyomás jöhet szóba, hogy megmaradjon a légnemű halmazállapot.

ViZion: Nem véletlenül nem kezdtem tervezni sem, nem hogy kivitelkezni ;)

[ Szerkesztve ]

(#1411) duncanx válasza duncanx (#1408) üzenetére


duncanx
csendes tag

Hogy mi igényli ezt a fajta hűtést? Nem tudom.
A kíváncsiság és az elvi lehetőség érdekel első lépésben.
Az elvi és gyakorlati kérdések megválaszolásán keresztül juthatnék el konkrét kivitelezésig.
Bár attól tartok a kísérletezgetés nem elhagyható. Ám már maga ez is megéri. :-)

Például egy -bár szellemesen-, de trehányul megoldott mélyhűtési megoldás- a L & L Cooling Technologies-tól:
https://www.youtube.com/watch?v=xMPIMTDlpUA
Az itteni hűtési rendszer gyakorlatilag nyitott, és ugyan úgy fellép a jegesedés.
Egy párologtatót látunk és a légneművé vált gáz elvezetését.
Mintha nem lenne végiggondolva és csak a hűtés lenne a középpontba.
Ez nem alkalmas folyamatos üzemre.
Ami elérhető és folyamatos üzemre is alkalmas kb. 1.300 EU :http://www.ldcooling.com/shop/14-phase-change
Ám ez nem kirogén mélyhűtés, csak -30-40 C.

Hogy változnak meg a vezetők ellenállásai olyan komplex szerkezetekben, mint a mikrochip, a memória vagy sorolhatnám, az abszolut nulla felé közelítve.
Mennyire és mimódon változik az ellenállás, és ennek milyen hatásai lehetnek a működésre.
Nem igen találtam erre anyagot a neten. Ha tudtok szívesen veszem.

(#1412) ViZion válasza duncanx (#1411) üzenetére


ViZion
félisten

Jegesedés nem gond, már vannak gyárilag impregnált lapok, csak csatikat kell levédeni rajta. Mire képes a nitrogén? Rá kell keresni OC oldalakon, de Jones és SubaruWRC is tud segíteni, ők használnak LN2-t. Folyamatos üzemre enyhén drága sztem, arra ott a chiller, olcsóbb, elérhető és tutira nem kell ennyit szopcsizni vele. :K De ahogy gondolod, majd rakj fel cikket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1413) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos csak nem tettem le a házépítési kínomról.

Igazándiból csak egy olyan kérdésem volna, hogy hova tervezzem a tápot.

Adott egy mATX-es Fujitsu ház. Jó erős vastag lemezből, merevítésekkel.
Viszont gyárilag a táp a cpu felett van, mint ahogy sok gyári irodai gépnél. De fent vsn annyi hely, hogy felső táposra átalakítsam. De max csak úgy, hogy felűlről be, hátul ki. Csak így nem tudom mennyire fog porosodni.
Átalakítható alsóra is, csak akkor sokat kell a hátuljával barkácsolni.

Mondjuk a jelenlegi kis kuckóba elől van a táp, ami tetszik is
Így lehet úgy csinálnám meg az új kuckot, hogy előre is tehessem, mert most sfx tápom van és egy darabig maradna is.
Viszont a másik hely nem tudom, hogy alsó vagy felső legyen.
Elől lesz 2db 120/140 ventihely, hátul koppra egy 120-as, + tervezek alulra és felülre is, ami egyenlőre nem lenne beépítve, csak ha muszály.
És itt jön még egy csavar. Ha felső táposra alakítom, akkor alul pont a vga alá lehetne tenni a venti, alsó esetben viszont már előrébb tolodna.
Ezért lenne szükségem a véleményetekre, mert olyan univerzálisra akarom, hogy sokáik jó legyen és majdnem bármi pakolható legyen bele.

(#1414) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv emberek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Vettem egy kibelezett padlásszökevény Dell xps 700-ast. Sajna elég szar állapotban van.
A kérdés, h az előlapi panel világításának kábeleinél melyik drót mit csinál? Lévén nincs hozzá gyári alaplap úgy kéne megoldani, h egy 5V-ra szabályozott molex csatlakozós 2pin csatikkal szerelt "vezérlőre" rá tudjam dugni. (3pin ventilátor és 2pin LED elosztó)
Az sem baj, ha csak az egyik szín világít majd.
Esetleg ha találtok valami manualt, vagy leírást, azt megköszönném. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1415) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem hogy szerintetek hogy tudnám meg oldani hogy halk legyen a gépem :\ ? Mert nagyon zavar hogy búg amikor filmezek netezek stb..
A házam egy corsair 500r
A tápom egy termaltake nem tudom milyen pontosan de azt már meg nézem hangtalan !
Cpu coolerem egy termalright macho rev rb szintén hangtalan , a házban csak a gyári ventik vannak ! Viszont a 2 vinyó annyira hangosak. Mind2 hibátlan meg néztem wd blue a másik black . beálítottam hogy a vigyák kapcsoljanak ki 5 perc után , és csak a ssd menjen amin a win van . akkor szinte hangtalan a gép ! De mivel minden más win kivűl a vinyókról megy soha nem kapcsol ki :)
Szerintetek ? Hogy tudom vagy mivel hangszigetelni a házat ? Vagy cseréljem le pl egy coolermaste silenciora?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1416) Pete55555 válasza flymi (#1414) üzenetére


Pete55555
addikt

Szia!

Ezzel a kérdéssel inkább gyere át a házi barkács topikba, illetve egy képet esetleg ha lőnél talán jobban tudnánk segíteni.

(#1415) PsycHo88

Ezzel a kérdéssel is inkább a fent linkelt topikba kellene jönnöd, sok megoldás van a winyók hangtalanítására, ha ott rákeresel találsz hasznos ötleteket.

Szerk: Közben látom már odataláltál.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1417) flymi válasza Pete55555 (#1416) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1418) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Köszi ! Már írtam oda ! Találtunk is megoldást!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1419) HookR


HookR
addikt

Na ide is, mert mégiscsak ide illik leginkább:

ITX-Box v12 - dropbox
Még erősen work in progress stádiumban leledzik, jelenleg:
- 130 x 324 x 220 mm - 9,3l
- CPU-hűtő magasság: 99 mm
- dVGA hossz: 214 mm
- dVGA magasság: 136 mm

Kacérkodni kezdtem a teljes magas dVGA gondolatával (Nem mintha jelenleg olyan nagy szükségem lenne rá, de hátha elkap a gépszíj és akkor már ne legyek kidolgozott terv nélkül! :) ). Hosszú flexibilis riser-rel be lehetne forgatni az alaplap mögé, ahogy arra egyre több külföldi megoldást látni mostanság, de egyrészt a jó minőségű riser igen drága, másrészt nálam szempont egy egészséges méretű top-flow hűtő minimum 120/140x25mm-es ventivel, azzal együtt meg már majdnem olyan széles lenne a ház, mintha a teljes magas dVGA normál módon az alaplap PCI-E csatlakozójában lenne.
Alternatívát a 90 fokos riser-ek jelentenek, abból is a merev, PCB-s változat lényegesen egyszerűbb, kedvezőbb árfekvésű. A modellben az alkatrészeket sima 1U méretű változat köré csoportosítottam. (Ennek a hátulütője, hogy a dVGA hátlapi takarólemezének alja így belenyúlik az alaplap IO kivezetésének szélébe, jellemzően az audio csatlakozókba. Nem véletlen, hogy a Silverstone fektetett házainál a 90 fokos riser egy további, sima magasítón keresztül csatlakozik a dVGA-val. Illetve az NFC S4 Mini-nél meg rövid flexibilis riser-rel van távolabb helyezve a dVGA. Másik megoldás a dVGA saját, gyári hátlapja helyett a házhoz idomított saját változatot készíteni, úgy nem kell a dVGA-t távolabb helyezve a ház méreteit növelni.) Az SFX-L táp az elfektetett dVGA mellé került, a ház hátlapjára, így belső táphosszabbító sem kell. A merevlemezek meg a maradék teret töltik ki. 1db 3,5"-es HDD fér az előlap mögé, 4db 2,5"-es merevlemezhely a táp elé és 2db 2,5"-es a CPU-hűtő és a ház hátoldala közé. Itt fontos leszögezni, hogy nem(!) a 6db 2,5"-es meghajtó elhelyezése volt a cél, hanem csak a lehetséges rögzítési pontok kialakítása az alkalmazott tápegység (SFX, vagy SFX-L) kábelezésétől és a CPU-hűtő térfoglalásától függően. Például SFX-L tápegység esetén az első 4db helyből jó esetben valamelyik 2db marad használható.
dVGA-ból a Gigabyte és a Zotac GTX1070 Mini-je is elfér. Az MSI Aero nem, az túl magas. A kártya jobb szellőzése érdekében a ház eleje is perforált.

Bőven akad még rajta mit átgondolni. Például:
- Mivel nincs dedikált házventi, ezért valószínűleg ildomos lenne a dVGA-t külön lemezzel elhatárolni, hogy ne fűtse fel a többi alkatrészt.
- Valamilyen ízléses, mutatósabb külcsín lenne a kívánatos, ehhez a kivágások alakjával és arányaival még játszadozni kell.

Örömmel fogadok minden építő jellegű észrevételt, javaslatot.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1420) imibogyo válasza HookR (#1419) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ehhez nem nagyon tudok/lehet mit hozzáfűzni. Szokás szerint nagyon átgondolt, alapos terv... A dVGA-t talán én is leválasztanám, bár ugye nekem ez a passzívság miatt lenne létkérdés, aktív hűtésnél szerintem nem oszt, nem szoroz.

Nekem a külcsínnel sincs bajom, talán csak a dVGA szellőzőrácsát nem húznám rá az előlapra, hamár a másik oldali is "2 dimenziós" alakzat... :B

(#1421) imibogyo válasza imibogyo (#1420) üzenetére


imibogyo
veterán

De örülök, hogy valaki még tervez is valamit. :R

Bár én is tervezgetek, de mostanában egy "kicsit" nagyobb volumenű projekten ügyködök, bár végső soron ez is "házépítés" téma. Aki ismeri ezt a tervemet (már osztottam meg más topikokban) az észreveheti, hogy a terv annyiban finomodott, hogy két lépcsőssé vált. Vagyis először a kicsi, "mindössze" 52 m2-es műhely fog megvalósulni és majd csak pár év múlva fog megépülni a műhely bővítése, amivel már 150 m2-en garázdálkodhatok majd (plusz mintegy 80 m2-nyi tetőtérben, ahova a "kis" férfi barlangomat tervezem). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1422) HookR válasza imibogyo (#1420) üzenetére


HookR
addikt

Attól tartok, hogy leválasztás nélkül például egy Gigabyte GTX1070 Mini (ami előre és hátra fúj) a meleg egy részét rátolná a merevlemezekre. Az előlapi szellőzés nélkül meg sokkal lefojtottabb lenne. De tény, s való, egyszerűbb egységesebb, harmonikusabb formanyelvet kialakítani csak oldalsó szellőzéssel. Az előlapra hajtott perforált lemez további folyománya még, hogy nagyon merevvé teszi a burkolati lemezt a jobb első hajtásnál. Így most leginkább a bal első hajtás marad rugalmas, amire szükséges is, hogy a hátoldal ráfordulásainak megfelelően szét lehessen nyitni fel-leszerelésnél.
A belső (alaplapi) tartólemez dVGA-nak megfelelő kivágása a ki-be helyezésnél is könnyebbséget jelent, különösen a Zotac GTX1070 Mini-nél, ami szinte koppra kitölti a rendelkezésreálló hosszt.
A másik dolog, ami még megoldásra vár, az a 3,5"-es HDD és az IO portok környékének átgondoltabb rendezése a HDD felhasználóbarátabb szerelhetősége érdekében. Jelenleg teljesen beszorítja a CPU-hűtő. Ha az elektronika része az előlap fele nézne, úgy könnyebb lenne kevésbé betüremkedő tartólemezt képezni, cserébe még a CPU-hűtő sem tudná azt az oldalát legyezni és a kábelek csatlakoztatása is okozna némi fejtörést. Vagy talán az vágná át a gordiuszi csomót, ha maradna így és a tetőlemez lenne felhasználóbarát módon levehető (van is rá ötletem), hisz felülről már gond nélkül becsúsztatható a 3,5"-es HDD.

Úgy látom irigylésre méltó műhely van kibontakozóban. Mi több, kész gyártócsarnok. :C Bárgyártást is vállalsz majd? :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1423) Dani_kp válasza HookR (#1419) üzenetére


Dani_kp
őstag

Milyen hűtő, milyen cpu-t hűtene? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#1424) HookR válasza Dani_kp (#1423) üzenetére


HookR
addikt

A képen látható Thermalright AXP-200-ast (60mm magas + 26,5mm a TY-147-es venti) használom most 95W TDP-s procival és egyelőre nem látok okot a cserére. A jelenlegi állás szerint úgy fest, a házban 100,5mm-es magasság áll a CPU-hűtő rendelkezésére, ami a gyakorlatban (felső ventivel) maximum kb. 70mm-es magasságot + 25-27mm venti vastagságot jelent. Elméletileg a Be Quiet! Shadow Rock TopFlow SR1-et is be lehet passzírozni, az 100mm magas (alsó ventivel), ha kevésnek bizonyulna az AXP-200, de ezt kétlem. CPU-nak valószínű valamilyen (max. 95W TDP-s) AM4-es kerülne bele, de ez még képlékeny.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1425) Dani_kp válasza HookR (#1424) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszi a választ.
Nagyon megtetszett a karcsú gépházad alapja. Én már vagy 6x nekifutottam, hogy miként kellene kinéznie.
A kocka dizájnt elmondani nem tudom, hogy mennyire nem tetszik, meg szerintem nem is praktikus. Én is mindenképpen valami keskeny, max. 150 mm széles, 300-350 mm magas házat szeretnék, mélységre is talán ilyen 250-300 mm közé tenném. Ezekből még le kell vonnom az alapanyag vastagságát, ami nagy valószínűséggel fa lesz, mínusz alaplap távtartó csavarok. Külsőre majdnem ez is nagy még így is :D . De most ez jegelve van legalább 1 évig. A jelenlegi hűtőmet imádom, de aligha van ennél nagyobb (Brocken 2) szóval az most erősen limitáló tényező. Plusz platformot akarok váltani, Fm2->Am4, természetesen egy APU-s megoldásra várok. VGA-ra nincs/nem is volt/soha nem is lesz pénzem, illetve annyit nem is játszok, a LoL, DiRT szériák ezen is jól futnak, a GTA V pedig "megy" rajta alap graf.-on, de azért némi plusz képkockát el tudnék viselni :B , de csak ezért nem akarok dvga-t.

Itthon most egy cipőspolc és beépített szekrény mod projektbe vagyok benne :D . Természetesen home made/low budget kategória, de minél igényesebben :D . Alapanyag fa, azon belül is szétbontott raklapok.

Cipőspolcról modell: kép
Külső méretek: 130 cm x 74 cm x 20 cm.
Cipőtároló rész: 70 cm
2 cm-es favastagsággal számolva.
Ez speciel nem raklapból lesz, mivel voltam kint nagyszülőknél, említettem tatámnak, hogy mit is szeretnék és nagyon fasza kiszáradt akácdeszkái vannak, amit mutatott, szóval abból tervezem megvalósítani.

Sajnos még nem vagyok egy tapasztalt őstehetség csak lelkes hobbi barkácsoló. De úgy gondolom kezdésnek és első nagyobb gyakorlásnak ez teljesen jó lesz. Plusz a kamrába lesz beállítva, szóval még csak szem előtt sem lesz :D .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1426) HookR válasza Dani_kp (#1425) üzenetére


HookR
addikt

Hajrá! :)

"De most ez jegelve van legalább 1 évig." ... "Plusz platformot akarok váltani, Fm2->Am4, természetesen egy APU-s megoldásra várok."
Raven Ridge-re amúgy is várni kell közel egy évet.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1427) Dani_kp válasza HookR (#1426) üzenetére


Dani_kp
őstag

:R

Izgatottan várom az új generációs APU-kat és csalódott vagyok, hogy idén nem mutatják be, jó lett volna tudni mit tud teljesítményben, plusz talán jövőre az ára is lement volna. Na mindegy.

Közben "befejeztem" a beépített szekrény átalakításáról a terveket. Még megmutatom az asszonynak, illetve anyámnak, hogy mit szól(na) hozzá :D (mivel az Ő lakásában élünk, csak nélküle).
Persze semmi sem végleges, legfőképpen méreteket nézve, sajnos nem tudtam rendesen lemérni, hogy mekkora is az egész ahova ezt terveztem.
De körülbelül a nettó méretek:
magasság: 275 cm
szélesség: 115 cm
mélység: 55 cm

Ezekből jön le a faanyag vastagsága, itt mindenhol 2 cm-el számoltam/modelleztem.
TV 40", ami még nincs meg, illetve inkább egy 43" szeretnék :DDD . Monitor 22", de idővel ezt is cserélni akarom.

Végül a képek:
kép01
kép02
kép03
kép04

Gépház nincs a képen, mivel tervezés alatt :P . De amúgy a monitor mellé menne.
Várom a véleményeket, ötleteket, tippeket és kérdéseket mindennel kapcsolatban (elrendezés, méretezés...stb.).
Programhasználatot tekintve a kezdő alatti szinten vagyok, még csak ismerkedem vele.

szerk.:még egy hifi tornyot kellene valahova tenni a 2 hozzá tartozó hangfallal, mivel szeretném a TV-re kötni és filmnézésnél azt megszólaltatni. Gyors mérőszalag használat után a hifi hangfalak 32 cm magasak, elvileg pont elférne a Logitech hangszórók felett :D . Csak félek, hogy túlzsúfolt lenne.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1428) HookR válasza Dani_kp (#1427) üzenetére


HookR
addikt

Nem tudom milyen szélesek a lecek és mennyit szoktál a gép előtt ülni egyhuzamban, de a ránézésre 40-50cm-es asztallapmélységnél probléma, hogy nincs hova kinyújtsd a lábad. A másik észrevétel, hogy gondold át a kábelezést, mit vezetsz honnan hova (konnektor, polcok illesztése stb.)! Minél többet tudsz elrejteni szem elől a könnyű hozzáférhetőség megőrzésével, annál jobb.

Úgy tűnik, hogy a szekrény tetejének nincs vastagsága. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1429) Dani_kp válasza HookR (#1428) üzenetére


Dani_kp
őstag

A mostani asztalom is csak 55 cm mély, szóval ilyen téren nem lesz sok különbség. Ha egyhuzamba leülök gépezni az csak filmnézésnél van, amellet csak sok kicsit vagyok előtte, gyerek mellett nincs már időm gépezni, de nem is szakítok rá időt.

Azért nincs "teteje" mert az már a mennyezet, amit az ajtók takarni fognak.

Szerk.: ~10 cm szélesek a deszkák.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1430) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Gépház építés/tervezés előtt állok és felmerült bennem illetve több helyen láttam is, hogy lehetne a szokványostól eltérő belső elrendezést használni. Az érdekelne, hogy mit hol lenne célszerű elhelyezni a leghatékonyabb és leghalkabb hűtéshez. A "konfig": 2db 120mm vagy 140mm ház ventilátor, 1db HDD, 1db ODD, ATX táp, ATX -es alaplapon 1db VGA (ha nagyon célszerű akkor riser is szóba jöhet) illetve egy Scythe Mugen 2 CPU hűtő, amin a RAM -ok magassága miatt csak az alaplapi ki/bemeneti csatlakozók felőli oldalán fér el az 1db ventilátora. Nagyjából 49 x 21,5 x 50 cm az egész gépház max. külső befoglaló mérete.
Van valami ötletetek, javaslatotok erre vonatkozóan?

Köszönöm

(#1431) cinemazealot válasza nzozz (#1430) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kb. 50×50×20 centis gépházak a midi tornyok vagy álló házak, amikkel sajnos nagyjából tele van a piac. Ilyenből egyedit szerintem úgy tudnál csinálni, ha radikálisan eltérő belső kialakítást dolgoznál ki valamilyen speciális cél érdekében. Pl. kifejezetten csendes, kifejezetten hűs, kifejezetten könnyed légáramú, kifejezetten szemrevaló, kifejezetten lapos, kifejezetten szerelhető stb., illetve ezek kombinációi. A kellően nagy szabadsághoz viszont lehet, hogy néhány összeköttetést (pl. tápvezetékek) újra kellene szabnod (esetleg harisnyáznod, ha fontos a látvány is), ami drágíthatja a projektet.

A leghatékonyabb és leghalkabb léghűtés a kevés, nagy átbocsátási képességű, de halk, tehát nagy átmérőjű és relatíve lassú ventilátort feltételezi, amiből viszont ha kevés van, akkor egy olyan légcsatornát kellene kitalálnod, ami kellőképpen elér minden hűtendő alkatrészhez úgy, hogy azok ne rontsák egymás hatásfokát (pl. egyikről a meleg átkerül a másikra, így utóbbi nem tud normálisan lehűlni). Érdemes a gravitációval is számolnod, tehát, hogy a meleg levegő felfelé áramlik, ahogy a Silverstone Fortress FT03-nál. Alternatíva lehet a vizes hűtés, de ez nehéz, drága, nem túl időtálló, és a pumpa miatt alapzajos.

Persze lehet zajosra is tervezni a konstrukciót (sok kisebb ventilátorral és/vagy vízhűtéssel), ha mindezt egy nagyon jól hangszigetelt burkolatba (lásd "hush box") rejted el, amiből viszont már nem szűrődik ki semmilyen nesz.

A Mini-ITX topic-ban nézd meg HookR kolléga hozzászólásait, ő folyamatosan gyűjti és listázza a (Mini-ITX) házakról szóló tudnivalókat, hátha kapsz tőle ihletet.

[ Szerkesztve ]

(#1432) nzozz válasza cinemazealot (#1431) üzenetére


nzozz
aktív tag

A rövid történet annyi, hogy egy baromi gagyi házban van már a fene tudja mióta a gép, amiben többek közt nem fér el a CPU hűtő, ezért nincs fent az ház oldala illetve a szellőzése is irgalmatlan sz@r, ezért nem is tudnám berakni, a már említett méretű, az asztalom alatt erre gyárilag kialakított helyre, ami azért lenne célszerű, mert több lenne a hely illetve azért egy 15mm bútorlap csak beleszámít a hangszigetelésbe (de kiegészítő belső hangszigetelés is tervben van.)
Egy csendes és hatékony hűtés a cél, a kinézetre vonatkozóan extra elvárás nincs, külsőre Lian li jellegű, szálcsiszolt alumínium a terv, feltéve, hogy találok valahol olcsón alu táblalemezt. A belső elrendezés pedig lehet teljesen szokatlan, egyedi - ezért is építek és nem kész házat veszek - ha ez célszerű, mert segíti a hűtést, ami egyelőre marad full léghűtés.

(#1433) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Franc enné meg, hogy a vágy és a szükség is egyszerre kapott el, hogy vízhűtést építsek...

Ceruzát ragadok és megpróbálok felskiccelni valamit, aztán holnap jöhet a SketchUp, ha nem lesz jobb program.

A minta nem más lesz, mint az InWin 909-es, csak nyilván kicsit máskép:

Ez egy nagyon jó kész megoldás, de sajnos 160k-t kérnek érte...

Két körös rendszert tervezek egy-egy 420-as radival. Egy elől, egy hátul, kettő közt a gép. Az még nem tiszta, hogy az alaplap hogy lesz bent. A 909-es elrendezése nyilván jobb, mert akkor átfúly a kártyák közt a levegő, de arra is gondoltam, hogy elforgatom a belét, hogy ne húzza a VGA a foglalatot.

A cél, hogy 30°C-os szobában is csendesen üzemeljen a gép és zárt legyen a ház. A tetején nem lehet szellőzés, annak ott teli lapnak kell lennie és jó lenne, ha az eleje is az lenne.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1434) Pete55555 válasza TESCO-Zsömle (#1433) üzenetére


Pete55555
addikt

Komoly ez a ház, szeretem az ilyen egyedi megoldásokat.

Várjuk a rajzot :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#1435) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1433) üzenetére


ViZion
félisten

Most InWin 301 a terv, jövő héten rendelem is. A képen is látszik azért, h itt-ott szűköcske a hely. Készülök én is, már moduláris táp megjött, normális táp kanócait oda ember nem rakja be. :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1436) TESCO-Zsömle válasza Pete55555 (#1434) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rajzot nem kaptok, mert nem perspektívába rajzolok, csak amolyan layout-okat, hogy a HW-ek egymáshoz képest hogy helyezkedjenek el.

Jó lenne élőben látni egy 909-est, hogy lássam miként vannak megoldva a csatlakozások, hogy kapcsolódik a belső váz az egy anyagból hajtott, makulátlan előlaphoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1437) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1436) üzenetére


ViZion
félisten

YT-on vannak elég jó videók, 301-ről is láttam modokat, stb. szépen részletesen.
Én mindig a kábelekkel "hasaltam el" a tervek vs. gyakorlatnál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1438) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#1437) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Énkonkrétan a kapcsolódásokra vagyok kíváncsi, ha esetleg találok szakit, aki megcsinálja ugyanolyanra.

Nem hiszem, hogy az U-alakban meghajtott alulemez csak a két végénél kapcsolódik a vázhoz, belül is kellenek kapcsolódási pontok, de azok nem látszanak a képeken, illetve a külseje makulátlan a cuccnak, ami része a design-nak.

Az üveglap rögzítése is érdekes. Nyilván a 909-es nem szív előlről, csak alulról. Azt is meg kéne oldani valahogy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1439) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1438) üzenetére


ViZion
félisten

Meglepő módon a kollégákkal már beszéltünk erről. A lemezeknél több rögzítés is lehetséges, popszegecs, csavarozás vagy ragasztás is lehet. Az edzett üveget csavarral rögzítik, ennek a lemezbe lehet folyatófúrással elkészíteni az "anyát". Teteje-eleje-alja zárt, egy lemezből hajlítva (ez volt nálam is a terv a 301 előtt), hátlap csavarozva, alaplapi tálca a hátlaphoz csavar, a többihez ragasztva vagy ponthegesztve.
Ügyes festő el tudja tüntetni szépen a hegesztések nyomait.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1440) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#1439) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A lemezeknél több rögzítés is lehetséges, popszegecs, csavarozás vagy ragasztás is lehet.

Ezt tudom, de itt a külső lemezról van szó, amin kívülről semmi nincs. Se csavar, se szegecs, semmi. Ragasztás eléggé meh, mondjuk még azt tartom elképzelhetőnek, hogy valami kis rögzítők vannak belülről ráhegesztve a lemezre, de az macerás. Ragasztással az a bibi, hogy a legtöbb ragasztó nem bírja a nagy meleget, szóval porfesteni nem tudod, mert ott kap 220-260°C-ot.

Belül nem gond, szegecs megold minden bajt.

Üvegnél nálam az ab aj, hogy ha telibe hagyom az előlapot (szeretném), akkor valahonnan szívni kell a 3x140-nek. Alulról felejtős, túl nagy légcsatorna kéne, így csak oldalról oldható meg, akkor viszont az üvegre kell csinálni nyílásokat, vagy ott alumínium oldallap kell ráccsal.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1441) HookR válasza TESCO-Zsömle (#1436) üzenetére


HookR
addikt

"Jó lenne élőben látni egy 909-est, hogy lássam miként vannak megoldva a csatlakozások, hogy kapcsolódik a belső váz az egy anyagból hajtott, makulátlan előlaphoz."

In Win 909 review - [Link]
Csavarkötéssel van megoldva: DSC_4285 / DSC_4290

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1442) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1440) üzenetére


ViZion
félisten

Ami nálam tervben volt: alul a táp az oldalára fordítva (mint a 303-ban fent). A ventije előről szív, hátra fúj. Alul az a 20 cm-es sáv rács, felette az üveg. Alura is odapötykölnek olyan pöcköt, ami kívülről nem látszik. De nálunk van egy srác, úgy hegeszti és szálcsiszolja az alut, h bizony keresni kell, h hol a varrat.

Ha alu, akkor nem kellene a porfestés. Az marha drága is amúgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1443) TESCO-Zsömle válasza HookR (#1441) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Menetes zsákfurat lemezbe? :Y Ez beteg! Milyen vastag lehet az a lemez? Azért oda legalább 2-3mm kell, hogy értelme is legyen a menetnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1444) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#1442) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Belső vázra kell a porfestés, mert nagyon ellenálló. Meg ott lehet befigyelne némi acél, de ez még képlékeny. Találok-e helyet/embert, aki megcsinálja, mert itthon én nem tudok semmit hajtogatni sehova, ismerős meg nincs.

Régen nem volt drága a porfestés. 10 éve komplett házat lehetett festtetni 5k-ból. Nyilván nem vmi extrém színre, de akkor is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1445) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1443) üzenetére


ViZion
félisten

1-1,5 lemez már OK, folyatófúrás a neve. De van szegecsanya is, keress rá, szuper dolog. Üveg rögzítéshez az kell. Porfestés m2-re megy, színtől is függ, a régi árat min. duplázhatod...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1446) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#1445) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A folyatófúrás oké, de ilyet hogy csinálsz úgy, hogy a lemez ne lyukadjon át?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1447) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#1446) üzenetére


ViZion
félisten

Belső oldalra csap vagy anya hegesztésre gondolsz? Megoldják.

#1448: erre írtam, h bentre hegesztenek anyát vagy menetes szárat, megfelelő lemezvastagságnál nem látszik kintről, főleg nem festve.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1448) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#1447) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem. A kérdés az volt, hogy oldják meg, hogy belülről csavaroznak a kívülről makulátlan lemezbe. Azt tudom, hogy van folyató-fúrás és ezzel leeht lemezbe menetvágásra alkalmas pontot csinálni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1449) HookR válasza TESCO-Zsömle (#1443) üzenetére


HookR
addikt

"Milyen vastag lehet az a lemez? Azért oda legalább 2-3mm kell, hogy értelme is legyen a menetnek."
"909 features a single piece 4mm brushed aluminium shell..." - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1450) TESCO-Zsömle válasza HookR (#1449) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na abban mondjuk elfér... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.