Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ViZion válasza Goblin12 (#450) üzenetére


ViZion
félisten

objet properties vagy melyik panel az, ahol írja hol van a kijelölt objektum. Ott a legördülőben választasz mást.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#452) imibogyo válasza Goblin12 (#450) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor ott valami nincs rendben, nekem még ekkora projektek sem akadoznak, pedig itt aztán van vagy 100-150 modell. ;)

(#453) mrbig25 válasza imibogyo (#452) üzenetére


mrbig25
őstag

Akkor valami nálam sincs rendben :(
Egy ITX házikót tervezek magamnak...semmi extra.
Most szúrtam be egy 5,5MB-os alaplap modellt, amire nyomtam egy "explode"-ot és ki vagyok fagyva.
Anno mikor a Cubitek házikómat tervezgettem, szintén extrém laggolás volt, amikor 5-6 objektumnál többel dolgoztam.
/a gépem alapja: i5, 8GB ram, GTX760, SSD/

...

(#454) imibogyo válasza mrbig25 (#453) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól is függ, hogy az adott modellek mennyire részletesek. Nem feltétlenül "szemre" gondolom, hanem mennyi poligonból állnak. Vannak a warehouse-ban olyan elcseszett modellek, amik több százezer poligonból állnak, míg egy ugyanolyan modell, de "jobb kezekből" 2-3000-ből áll. Érdemes ezt is figyelembe venni. ;)

Én most ezen dolgozom egy i3-on és egy AMD HD5670 512 MB-os kártyán 4 GB memória társaságában és semmi laggolás nem tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#455) Goblin12 válasza ViZion (#451) üzenetére


Goblin12
őstag

Király meg is van. :R

Imi, most működik, érdekes. :U

Phanteks PH-F140TS a rögzítéshez szánt lyukai 120mm-es ventihez vannak igazítva? Ahogy látom igen. de mind1 újra tervezem akkor: https://lh6.googleusercontent.com/-Lz89SM6Nfzg/U6qqYPRFUlI/AAAAAAAAAGU/hCk_1G3Xcos/w603-h611-no/fan%252Bgrill.pnglink

[ Szerkesztve ]

(#456) mrbig25 válasza imibogyo (#454) üzenetére


mrbig25
őstag

Anno saját objektumokat használtam, amiket én csináltam. Tehát csak és kizárólag a külső egyezett, belülről mondhatni üresek voltak, és így is előfordultak néha elég durva lassulások.

#455@Goblin12
Igen, 12-es ventihez való rögzítés van rajta.

...

(#457) Goblin12 válasza Goblin12 (#455) üzenetére


Goblin12
őstag

Hogy egyem meg a linkelést. :U

Tyűű, Imi az jól néz ki. :K

(#456) mrbig25: Akkor nem én rontottam el :C

Mo-Ra 3-mat valaki belerakta a progiba, nem tudja valaki aki ilyen modellekkel dolgozik? :R

[ Szerkesztve ]

(#458) imibogyo válasza mrbig25 (#456) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor passz. Amit beágyaztam szerintem elég részletes gépet azt azon a relatíve kis gépen szerkesztgetem amit írtam és nincs lag. Vagyis, csak egyszer-kétszer volt a cirka 6 óra hossza alatt. De a 3770k-s gépemen SSD-vel nem volt lag, sem IGP-vel, sem a 7970-el. :N

Goblin12: Mora 2 és 3 is van. Warehouse a barátod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#459) ViZion válasza mrbig25 (#453) üzenetére


ViZion
félisten

"Tipikusan" SSD történet. Ha kikapcsoltad a lapozófájlt, akkor az lehet az ok. Nálam 50-500 MB van SSD-re rakva, meg mittomén 50-5000 a HDD-re. Na meg 16 GB ram. Akkor szokott kicsi lag lenni, ha autosave épp dolgozik.

Imiboci: nagyon fain, én letettem a "fali PC"-ről, egyszerűen k!b*ott por van itt. :((

Jah MO-RA van, én meg most vettem Phobya radit...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#460) imibogyo válasza ViZion (#459) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nem fali-pc, csak még félig sincs készen. Egyszerűen itt tartok most vele.
De köszönöm! :R

(#461) mrbig25 válasza ViZion (#459) üzenetére


mrbig25
őstag

Nincs kikapcsolva a lapozófájl, fix 1GB meg van hagyva.
No de mindegy...tudok élni vele, úgysem használom napi szinten.

...

(#462) Danex


Danex
addikt

Hello, igaz nem igazán a témába illik, de tudtok ajánlani valami egyszerű szoftvert amivel lehetne tervezni egy triciklit? (jó lenne, ha csapágy/lengéscsillapítókat kezelne (ha létezik ilyen)) Előny lenne a miegyszerűbb használat. :U

Előre is kösz! :)

(#463) imibogyo válasza Danex (#462) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos ami igényeket támasztottál, azok (szerintem) kizárják egymást. Olyan progiról nem tudok ami amellett, hogy kezel dinamikus egységeket, mindemellett egyszerű is. Ha be tudod szerezni, akkor Solidworks és Inventor programok amik elsőre eszembe jutnak. Ezek kezelnek függőségeket és dinamikus részegységeket is, valamint mind a kettővel lehet animálni is, de olyan nagyon egyszerűnek (értsd előismeretek nélkül) egyiket sem tartom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#464) ViZion válasza Danex (#462) üzenetére


ViZion
félisten

Megtervezed sketchupban, a mozgó alkatrészek asszem proban vannak vmien szinten, de ezt jobb, ha csak hozzá képzeled... az egyszerűbb. Többi progi fizetős, esetleg a Medusa-t nézd meg, profi, de ingyenes, viszont neki kell hasalni a tutorialoknak, mert egyszerű ilyen szinten nincs, ahogy a kolléga is írta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#465) Danex


Danex
addikt

Értem, hát akkor marad a képzelőerő :U Köszi a tippeket! :R

(#466) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv mindenkinek!

Tervezem a saját házikómat, és ha minden jól megy elkészítik nekem CNC marógéppel.
Kérdés:
- Milyen anyagból legyen? Én 3 mm-es kemény PVC-re gondoltam, mert az olcsó és strapabíró. De ha valaki tud más műanyagot, ami jobb, akkor kérem ne tartsa magában.. :)
- A ház oldalán is látható egy PCI-e nyílás, ami sajnos belelóg a 5.25-ös tartólemezébe.. Ezt nem tudom hogy csináljam jobban, úgy, hogy ne kelljen az egészet áttervezni.
- Az oldalsó PCI-e nyílás pontos helye is kétséges... Próbáltam kimérni a riser kártyát, de félek, hogy pár mm-ert tévedek, mivel nem tudom, hogy a nyílás, hogy helyezkedik el a csatlakozóhoz viszonyítva..

Beszúrok pár képet:
Elnézést, hogy nem csináltam meg őket nagyon szépre, de szerintem a lényeg így is látható.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#467) ViZion válasza Honkydoo (#466) üzenetére


ViZion
félisten

lemezből olcsóbb, utána porfestés és kész is. Szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#468) Honkydoo válasza ViZion (#467) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, csak az ismerősöm marógépe csak műanyagokból tud vágni.
Bár ha valaki ki tudja vágni nekem lemezből, az is jó. (Persze nem ingyen.) :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#469) imibogyo válasza Honkydoo (#466) üzenetére


imibogyo
veterán

A PVC szerintem jó, ha meg tudod oldani a rögzítések fészkét úgy, hogy pár hét, hónap múlva ne töredezzenek ki. CNC-vel szerintem ez nem lesz gond.

Mit fog tartani az az oldalsó PCI (értsd mekkora felületű kártyát...)?

Mert ha csak mondjuk valami félmagas valamit (hangkártya, extra hálókártya, firewire kivezetés stb.), akkor állítva is rakhatod, nem fog sokat levenni a szellőzésből, legalábbis nem többet, mint a riser kábel.

Ha nem félmagas, akkor pedig én az 5,25-ös helyeket vágnám rövidebbre, majdnem egészen a felfogató csavarokig, ott látok még vagy 2-4 centit amit le tudsz faragni. Gondolom nem szeretnéd mind a három helyet teljes hosszúságú cuccal megpakolni. Ha mégis, akkor nem marad más, mint nyújtani a házon azt a 3-5 centit. ;)

Esetleg még elgondolkozhatsz azon, hogy az 5,25-ös helyek mellé csússzon be a kártya és akkor, ha csak nem valami több-slotos egységről beszélünk, akkor csak pár centit buksz szélességben, viszont ugyanennyit akár rövidíthetsz is a házon. Mert gondolom most ez a felső PCI hely szabja meg a házad hosszát.

Mekkora táp megy bele és hova szánod, még ez is egy fontos kérdés. Ezért jó legalább gagyi modellekkel feltölteni a házat, jobban látod a méretezésed helyességét. ITT találsz sok mindent, meg persze a Google Warehouse is ott van. :K

[ Szerkesztve ]

(#470) Honkydoo válasza imibogyo (#469) üzenetére


Honkydoo
őstag

Egy félmagas kártyát fog tartani az oldalsó PCI. igazából most jöttem rá, hogy mivel félmagas a kártya szerintem pont befér és csak a fém rész az ami hosszú (és lapos). Szóval nem fog beleütközni semmibe.

A táp egy ipari tápegység. 12V-ot ad le, és erre lesz rákötve egy pico-psu.
Lehet az pont nem látszik, de majd csinálok a táp helyéről is képet, amint lesz több időm.

Köszi a linket! Igen, az tényleg jó 5let, így legalább nem kell izgulni, hogy csak a végén derül ki, hogy valami nem stimmel. :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#471) Honkydoo válasza imibogyo (#469) üzenetére


Honkydoo
őstag

Basszus, dejó, hogy ajánlottad ezt az oldalt, ahol fel lehet tölteni a házat alkatrészekkel. :C
Most derült ki, hogy az alaplap és az i/o slot között nem hagytam helyet, és így nem tud hova becsusszanni a PCI-e kártya alsó nyelve.. Ha most nem töltöm fel a házat, ez biztos csak a végén derült volna ki! :Y

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#472) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nah feltöltöttem a házat.

A PCI-e problémával egyelőre nem foglalkoztam + nem tudom mekkora méretűek az alaplapot tartó csavarok.. (Hirtelen egyet se találtam itthon, hogy lemérjem.)

Szerk: Észrevettem, hogy a használt modelleknek picit más a mérete, mint ami a házamon. (pl a 3 db 5.25-ös hely) Ez azért van mert az elemeket a feltöltő pontatlanul mérte le, vagy én vegyem picit nagyobbra a nyílásokat?

Szerk II.: A táp is meg van csinálva.(a 3db 5.25-ös hely alatt lévő téglatest)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#473) imibogyo válasza Honkydoo (#472) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez sok mindentől függ. Általában nem túl pontosak a méretek a különböző modellek esetében. Én azt szoktam csinálni, hogy utólag hozzáigazítom őket a gyári méretekhez a "scale" eszközzel, majd úramérem őket ellenőrzésként a mérőszalaggal. De azért nagyjából jók szoktak lenni a méretek. Legalábbis látványtervezéshez jók. Egyébként alakul ez nagyon. Kíváncsi leszek kész állapotában is rá, mármint kész terv és kész produktum szintjén is. :K

Még annyit tudsz tenni, hogy összeszedsz egy kb. jó méretezésű pakkot (alaplap, vga stb.), vagy csinálsz magadnak egyet (mármint az utólagos méretezésekkel) és a későbbiekben azt használod mindenhova. ;)

[ Szerkesztve ]

(#474) HookR válasza Honkydoo (#472) üzenetére


HookR
addikt

A kiegészítő alacsony profilú bővítőkártya hova lesz bekötve az alaplapon?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#475) Honkydoo válasza HookR (#474) üzenetére


Honkydoo
őstag

Riserrel lesz rákötve egy mini pci-e portra.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#476) viperabácsi válasza Honkydoo (#475) üzenetére


viperabácsi
addikt

Miért nem veszel bele egy wifi kártyát (látom a modellben azt rajzoltál bele) aprón 2-3 k között kapsz.Annyiból nem jön ki a riser.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#477) Honkydoo válasza viperabácsi (#476) üzenetére


Honkydoo
őstag

Csak azért tettem bele azt, mert azt találtam félmagas kivitelben.
Egyébként egy gigabites hálókártya lesz benne.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#478) viperabácsi válasza Honkydoo (#477) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szükséges 2 db lan csati?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#479) Honkydoo válasza viperabácsi (#478) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, mert router is lesz a drága. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#480) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

új észrevételem Sketchup-ban, ha teljesen kiakarunk valamit lyukasztani a megfelelő mérettel, akkor fogjuk a push/pull tool-t és dupla klikk arra a területre amit kiakarunk lyukasztani, és tádá, nem kell pontos mm számot megadni. Bár lehet ez sokaknak nem új. :B

(#481) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Kicsit átterveztem, növeltem méretet, nem túl nagy változások, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre. Furatokat is megjelöltem rendesen, mivel nem lehet század milliméterre pontosan belőni, így nem 100%-os a terv, de ettől kérlek tekintsetek el. (Néhány napba beletellett így, hogy mellette még 2 vizsgám van, remélem nem mértem el semmit :DD) Ha valaki közelebbről is szemügyre venné, akkor adok linket, ahonnan elérheti a tervet.

Szerk.: amelyikben nincsenek alkatrészek, az a frissített.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#482) imibogyo válasza chester91 (#481) üzenetére


imibogyo
veterán

És miért a méret növelése? Én az előző tervedet is elég "üresnek" látom. Vagy tervezel még bele valamiket amik nem látszódnak a terveken és ezek igénylik a méret növelését?

(#483) chester91 válasza imibogyo (#482) üzenetére


chester91
senior tag

hosszában az indokolta, hogy ha olyan táp kerül bele, ami 170-180 mm hosszú, akkor ne akadályozza a levegő áramlását alulról felülre.

magasságban pedig a cpu hűtő miatt, ugyanis ha egy 140-es szélességű hűtő bekerül, akkor muszáj a fenti ventiket kiszedni, így viszont a fenti ventik pont elférnek, mellesleg még a szerelésre is van hely benne.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#484) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

olyasmi van valahol, hogy egyszerre az összes segédvonalat törölni? :R

(#485) ViZion válasza Goblin12 (#484) üzenetére


ViZion
félisten

layer panelt töltsd le. csinálj egy üres réteget, legyen az az aktív, tedd rá a segédvonalakat, majd másik réteg legyen aktív, a segédvonalasat meg töröld. Mindent külön rétegre, mint Photoshopban. Nagyon sokat gyorsít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#486) chester91


chester91
senior tag

Na, még csináltam pci slot nyílás takarókat is hozzá, bár az anyaga kérdéses. 1 mm vastag lenne, vagy valami puha, ruganyos fából, vagy esetleg műanyagból lehetne (fa jobb lenne, de annyira azért nem vagyok otthon bennük)

Kezd lassan összeállni, hogy teljesen élethű legyen a modell, bár még a takarók kihúzásához hagyott 30 mm hely sem teljesen biztos, hogy elég, bármennyire ruganyos anyagból készülne el.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#487) Goblin12 válasza ViZion (#485) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

:R

[ Szerkesztve ]

(#488) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szerintetek mennyi helyet hagyjak az alaplap és a ház hátszó takaró lemeze között? Én olyan 7-10 mm-re gondoltam..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#489) imibogyo válasza Honkydoo (#488) üzenetére


imibogyo
veterán

(#490) Honkydoo válasza imibogyo (#489) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hú, köszönöm! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#491) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Újabb képek:

A berakott kártyák, csak imitációk, azért ezt a videokártyát választottam, mert ez x16 hosszú pci-e sínnel rendelkezik, és így tudtam ellenőrizni a méreteket..

A pci-e problémát megoldottam, talán még lehetne finomítani rajta..

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#492) ViZion


ViZion
félisten

Nah, én meg eladtam a 2 db radiátort, és szereztem egy közel 40×40 cm-es szörnyet... :)

Megitn kezdhetem előről a tervezgetést... :DDD
link
Szal a radi hátul, venti fúj rá (porszűrőnek csak helyet hagytam). A fefelé IO-t elvetettem, sok a por és pakolok is a tetejére. Ha felfelé lenne, akkor is kellene valami extra fedél. Mérnök és ajánlatkészítő kollégámmal beszélgetve a lényeg: kevesebb alkatrész, kevesebb gépidő vezet az olcsóbb gyártáshoz. V1.0 kell, utána biztosan lenne mit finomítani.

Szeretném,h látszódjon a mobo, mondjuk a radi sem csúnya. Tápot, pumpát rejteném, még lehet másik tartály is lesz, nem tudom... :U

Egyelőre az elrendezásen variálok, de már a nem kocka formák is voltak ötlet szinten, lehet valami olyan kellene... de majd tologatás közben látszik igazán, h mi hogy fér el. :U

Honkydoo: szerintem Te is ott hibázol, ahol én szoktam: kábeleknek nincs hely... :B

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#493) Honkydoo válasza ViZion (#492) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nagyon csini videó lett! :C Ilyet hogy lehet csinálni? :B

Amúgy igen, a kábeleket nem kalkuláltam bele.. De nincs olyan sok végül is. Van a Pico-psu, abból a morex csati a hot-swap rackbe megy, a másik tápcsati pedig a riserbe. Van egy ventikábel, meg egy 220V-os kábel. Más szerintem nincs. Ja de, a rengeteg SATA kábel. :D Igen azon gondolkodom majd picit, hogy hogyan kellene elvezetni.. :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#494) Honkydoo válasza ViZion (#492) üzenetére


Honkydoo
őstag

Egy kérdés: Látom a hűtő is be van vonva plexivel. Nem lenne jobb szabadon hagyni? :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#495) ViZion válasza Honkydoo (#494) üzenetére


ViZion
félisten

a doboz csak a befoglaló méret miatt van, semmi kivágás, etc nem került rá. Elrendezésben sem vayok még biztos...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#496) imibogyo válasza ViZion (#495) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem lesz ez rossz. Ugyanilyen radit használtam jó két évig, passzívan elvitte a Phenom II 965-öt és a 6 magos 1065T-t is, pedig azok aztán disszipáltak nem keveset, főleg tuning esetén. :K

(#497) ViZion válasza imibogyo (#496) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! :R
Van már korrektebb rajz is, még alakítom, az elrendezés amolyan Borg kocka lesz, elsőre ez van, nem szórakozok vele, majd lesz a 2. jobb... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#498) imibogyo válasza ViZion (#497) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is mindig azt mondom, hogy na majd a következő lesz az igazi. Így tartok jelenleg úgy a 190. tervnél. ;]

De ugyanígy vagyok a megépített házakkal is, hogy "na ez aztán minden igényemet kielégíti két évig hozzá sem kell nyúlni", de két hét múlva már a flex-szel és a fúróval álmodom. :B

(#499) ViZion válasza imibogyo (#498) üzenetére


ViZion
félisten

...mert a génekben van. Olyan, mint a családi ház: soha nincs kész :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#500) imibogyo válasza ViZion (#499) üzenetére


imibogyo
veterán

És mennyire igaz.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.