Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
"átlöétözöl" a barkácsolós topicból ide... háth aitt több ötletet kapok.
Szeretnék "valami" pc tornyot csinálni.... Azért irtam hogy "valami"mert még elöttem se körvonalazódott teljesen.

4 gépet szeretnék egybeépíteni. Egy kis HP 2 Mini HP és 1 mini thinclient.
Egyedül a kis hp ami nagyobb de nem sokkal.. az összes többi 20x20 centi körül van.
Az eddigi elképzelés hogy jobbra balra "kicsit" eltolva lépcsőzetesen tenném egymás fölé...
Minden ötletet meghallgatok.... mert eddig nem nagyon találtam többgépes összeépítős moddingot.

(#1702) HookR válasza fboldog (#1700) üzenetére


HookR
addikt

Itt Miskolcon szerencsére van: Szatex kft.
Tábla lemezeknél a szélesség fix, a hosszból meg annyit darabolnak, amennyit szeretnél. Akár néhány cm-es csíkot is (pl. 1000 x 2000 mm-es táblából 1000 x 100 mm-t).
Perforált lemezből nem szokott nagy választék lenni. Elsősorban inkább olyanok, amikre jellemzően van kereslet és kis darabokban is kipörögnek belátható időn belül (pl. Rv 4 – 6 kör, meg valamilyen négyzetluk osztású).
Az 50% körüli, vagy nagyobb relatív nyitottságúak nem annyira jellemzőek, ám épp most készülök körlukasat rendeltetni (Rv 3 – 4 vagy Rv 4 – 5 osztással), ha érdekel.

Ha mindenképp a képen látható nagyon szellős perforációt szeretnél, akkor mondjuk a Jurotissu Kft.-nél érdemes szétnézni (tudtommal csak egész táblát adnak), pl.:
- DEC 12 / DEC 17 / H 6-7,5 [link]
- Rv 5 – 6 [link]
- Qg 8 – 10 / Qg 10 – 12 [link]

Nem tudom, hogy ezek közül hoznának-e a Szatex-be, ha csak egy kevés kell belőle. Meg kell érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1703) fboldog válasza HookR (#1702) üzenetére


fboldog
senior tag

A Szatexet nem ismertem, a Jurotissut láttam már, de ott szó sem esik kisebb méretekről.
Mindenesetre írok nekik, sose tudni alapon. :D

Köszi.

üdv.: Boldog Ferenc

(#1704) imibogyo válasza SwissAirplan (#1701) üzenetére


imibogyo
veterán

Hétvégén igyekszem majd összedobni egy skiccet, hogy én hogyan csinálnám. Van pár ötletem, de sajnos még most is melózom...

(#1705) SwissAirplan válasza imibogyo (#1704) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

O.K. nagyon várom! :DD :C
Amugy a gépekről annyit hogy mindegyiken lessz egy cirka 200 gigás ssd és a legnagyobb alaplaphoz meg RIG kábellel egy szolid (kicsi) 4 gigás videokari.
Illetve az egyik gép az NAS szerepét fogja betólteni azon lessz 4 HDD ( sajnos azok nem SSD-k lesznek mert kicsit huzos az ára és nincs "kedvem" :O abból 24 terrát venni.
Tehát 4 gép 4 hdd 3 ssd 1 gpu és vízhűtés ( legalábbis en azt terveztem ehhez a lépcsőzetes designhoz.

(#1706) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Gyorsan összedobtam egy skiccet hogy én mire gondoltam.
Lehet hogy fantáziátlan.... de valami ilyesmin jár a fejem



és akkor "hátul " elfér minden szerelvény...

(#1707) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Illetve a formának az is az oka hogy optimális esetben oda kerülne a monitor mellé

(#1708) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#1706) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ennyire rossz lett a modell hogy kihalt a topik? :DD
Valaki tuda segíteni?.. ebbe az új " csudálságos" Sketchup-ba merre találom a 3DWarehouse-t?

(#1709) cinemazealot válasza SwissAirplan (#1706) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ez nagyon sok helyet foglalna, és mivel minden szabadon van, hangos is volna. Nem gondolkoztál még "kémény" design-ban?

Tehát hogy van egy jó nagy átmérőjű "csöved", amibe oldalról vagy felülről/alulról lehetne bedugni az alaplapokat és egyéb alkatrészeket (élükkel függőlegesen), a cső legalján egy nagy átmérőjű, de lassú (ezáltal halk) ventilátor fúj felfelé (megfelelő résekkel a cső alja és a padlózat/asztallap között), legalul a legkisebb hőtermelő, aztán a nagyobb, legfelül a legnagyobb, így nem fűtik egymást halálra. A cső belső falán lehet hangtompító szövet burkolat is, így a hangja is mérsékelhető. Kívül meg lehet rá festeni tégla mintázatot, így tényleg olyan lesz, mint egy gyárkémény. Sőt, felül még a meleg is áramlik majd kifelé. :D

[ Szerkesztve ]

(#1710) SwissAirplan válasza cinemazealot (#1709) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Nem rossz ötlet... Erőműhöz "gyárkémény" :C :DD de szeretnék a "nyitott designe-nál maradni.
Amugy folyadékhütést tervezek rá, hátul 1 nagy ventivel, az oprendszerek ssd-n futnak majd, egyedül a NAS tárolői lesznek HDD-n de elvileg lekapcsolós tud lenni, aztán ha mégis "hangos" lesz akkor kicsit áttervezem és tokba megy a HDD

(#1711) imibogyo válasza SwissAirplan (#1710) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tűntem el, de még ma is dolgozom. :(
Amint lesz időm összedobok valamit...

(#1712) biohardware


biohardware
csendes tag

sziasztok!

Laptopból szeretnék egyedi kis gépet készíteni, egész pontosan ez egy kijelzőhibás macbook pro 2015 15"

tehát csak az alaplap és az akksi maradna meg(akksi kell a teljesítmény miatt mint kiderült fórumozás alatt)

csinált már itt valaki hasonlót? nem tudom eldönteni, hogy alu vagy fa ház legyen, félek, hogy a fa nagyon megtartja a hőt, ha fa lenne akkor rétegelt lemez kb 3mm, nem tudom ez vajon mennyire lenne "strapabíró"? alunál is hasonló méreteket néztem, ezt talán kikéne merevíteni, a földeléseket nem tudom, hogy laptopnál, hogy érdemes megoldani...

arra gondoltam, hogy a gyári kis borda kis venti helyett kapna jóval nagyobbat

álló ház lenne ami keskeny, az alaplap mérete kb 20 x 10cm ehhez 2 oldal a csatlakozóknak van 2-2 panel ami kb 5 centis szélesek
az akksi kb alaplap méretü,
arra gondoltam, hogy középen lenne elhelyezve egy főtartó aminek baloldalán alaplap a jobb oldalán az akksi

youtube-on láttam hasonló megoldásokat egész jól néznek ki csak nem tudom a hatékonyságukat

üdv

(#1713) SwissAirplan válasza imibogyo (#1711) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

ok... várom :))

(#1714) imibogyo válasza SwissAirplan (#1713) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem követtem a tervedet, mert szerintem nagyon helypazarló. Természetesen ha kéred összedobok egy olyan elv mentém felépülő házat is, de én inkább valami ilyesmit készítenék... :B

Hangsúlyozom, hogy ez még csak egy V0.1, sok minden nincs még kidolgozva, főleg mivel nem tudom a konkrét cuccaidat. Jó lenne, ha pontosítanál, mennyi merevlemez, mennyi SSD, mennyi tápegység (és azok milyenek, SFX, ATX, paneltáp, pico), milyen hűtések lennének a procikon, vagy a gyáriakat használnád-e tovább? Ha a gyári gépeket akarod felhasználni, akkor jól jönnének konkrét típusok, hátha fenn vannak kész modellben már, és akkor nem kellene a méretezéssel vacakolni. Stb...

(#1715) SwissAirplan válasza imibogyo (#1714) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Szia!
Tetszik a terv, de rajz alapján még több helyt foflal mint az enyém.
Összeszedem a po tos alaplaptipusokat meg méreteket és akkor valós rajzot tudunk csinálni.

Apropó egy másik kérdés a vizhűtéshez.....
Rendelt már valaki ilyen "csudálatos" 10-16$ os univerzális proci vizesblokkot?
Rá lehet bizno egy i5 öt vagy egy i7 et?

(#1716) imibogyo válasza SwissAirplan (#1715) üzenetére


imibogyo
veterán

50x25x35 (HxSZxM) méretű az egész. Szerintem ez 4 gépnek, 4 tápegységnek, 4 merevlemeznek és 8 SSD-nek elég baráti...

De egyébként ezért mondtam, hogy kellenének a pontos méretei mindennek és akkor utána lehet még alakítani a terven. Zárójelben a végleges formát is csak akkor érdemes kialakítani, mert addig megint csak tippre menne az egész, erre a részére azért nem is fektettem nagyobb hangsúlyt.

Komolyabb tervekbe csakis a valós méretek megléte után érdemes belevágni, mert gyorsan repülnek bele a szabad órák és abból eléggé híján vagyok... :K

(#1717) SwissAirplan válasza imibogyo (#1716) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Igen tudom... azért mo dtam hogy összeszedem a pontos méreteket, csak elöbb a vizes dolgokon kell tuljussak, mert ez "szabadon" csak folyadékhütessel meg jol... meg néz ki jól..
Most youtubon nézegetek teszteket, de annyira nem is katasztrófálisak... :C

(#1718) fboldog válasza SwissAirplan (#1715) üzenetére


fboldog
senior tag

Az az adott i5-i7-en is múlik.
Lehet kapni 35W hőleadással és 100+W hőleadással is.
A 35W-ot meg simán lehűti egy passzív borda is.:)

Amúgy a 4 gépnek külön vízköre lenne vagy egyben? Azért kérdem, mert ha 4 cpu blokk és még gpu is lesz a körben, akkor azért nem árt majd a pumpára is odafigyelni.:)

üdv.: Boldog Ferenc

(#1719) SwissAirplan válasza fboldog (#1718) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Na látod ilyen irányban fogalmam sincs hogy mekkora a hőleadása... de akkor megnézem
A 4 gépből mondjuk 3 nem nagyon lenne hajtva, mert jelen pillanatban a 3 i5 ös ( domoticz, NAS, NAS) átlagba 14% os prociterhelés mellett mennek az i7 amit használok "asztali gépként" na az néha belenyúl a teljes terhelésbe de átlagba az se egy hajtott valami..
Mondjuk tudom, ezek tök szubjektív dolgok... attől még tud fűteni mint egy hősugárzó.

A hűtésvezérlés saját tervezés.. a 4 CPU ra 4 pumpát tervezek, belépő-kilépő hőmérsékletfigyeléssel ( pumpasebesség miatt) előre van betervezve 3 "kis látványtank" hátra elrejtve pedig egy nagyobb.
A hűtőradiátornál szintén belépő kilépő és tankhőfok figylés a radiátorkör sebességének és a ventillátro sebességének a szabályozása érdekébe....

Tudom ez a része egy kicsit ágyuval verébre.. de ez az én perverzitásom természetesen kijelezve minden értékkel... :)) :DD :D

(#1720) imibogyo válasza SwissAirplan (#1719) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom ez a része egy kicsit ágyuval verébre..
Tényleg az. Egy normálisan méretezett és megfelelő áramlású rendszerben alig 1-2 fok szokott lenni a különbség. Nekem még a 2700k-t húzva sem volt komolyabb különbség pedig anno az "passzívan" ment egy 480-as radiátorral. ;)

(#1721) SwissAirplan válasza imibogyo (#1720) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Tudom... de ez a része az én hobbielektronikai perverzióm...
Kb tökéletrsen megfelelne egy 4 es oszto egy nagyobb teljesítményű pumpával és eg, 200mm silent air venti a radiátoron...
Se hangisabb nem lenne se melegebb... és megsporolnek magamnak kb 5 ora tervezés 1 ora élesztés és 3 óra ösök emlegetéset... :DD

(#1722) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv srácok ! Adott egy Adobe illustrator file. Ebből hogyan tudom kinyerni az objektum méreteit ? Köszi előre is a segítséget
Üdv Imre !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1723) imibogyo válasza viperabácsi (#1722) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem vagyok egy nagy Adobe user, de ezen indulnék el... ;)

(#1724) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Számítógép barkácsoláshoz/átalakításoz keresek bekapcsoló gombot. Elvileg ehhez az egy pozíciós gomb kell, nem pedig a reteszelős. De ebből is van többféle. Sima is érdekelne, meg a ledes is pl ezek:
sima
ledes
Ezek jók lehetnek amiket kinéztem? Vagy melyik/milyen kell pontosan? Jó lenne a linkelt oldalról, mert onnan lesz még sok minden rendelve.
Előre is köszi!

(#1725) Pötyi válasza hegegabi80 (#1724) üzenetére


Pötyi
őstag

Nekem ilyen véletlen benyomás ellen védő van a reseten, mint a vadászgépekben a rakétaindító gomb:

Aki csak látta, eddig mindenki azt hitte, hogy az atomháborút lehet indítani vele... :DDD

(A Lomexben vettem, pár forintért.)

QNX is cool!

(#1726) imibogyo válasza hegegabi80 (#1724) üzenetére


imibogyo
veterán

LED-esből a 12V-os verzió kell neked, nem a 24V-os. Magára az elvárt működésre, mármint a számítógépen belüli feszültségek és áramerősségek "kapcsolására" (power, reset stb.) egyébként mind a kettő általad linkelt nyomógomb jó, csak az általad linkelt LED-es nyomógomb 24V-os sárga LED-del van szerelve (V22-11R-24Y-S), amit én linkeltem pedig 12V-os kék LED-del (V22-11R-12B-S).

Egyébként a lényeg, hogy amit használsz annak a stabil pozíciókhoz "egy pozíciós" legyen írva. Vagyis csak addig zárja (vagy nyissa) az áramkört, amíg aktiválva van a nyomógomb.

Wikipedia szócikkből:
Egypólusú egyáramkörös kapcsoló
Két kivezetése van. Ezek között folyik vagy nem az áram.
SPST - Single pole single throw.
Típusjel: 101.
Alaphelyzetben lehet nyitott (NO, Normally open) vagy zárt (NC, Normally close).

[ Szerkesztve ]

(#1727) hegegabi80 válasza imibogyo (#1726) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez való igaz, nem is figyeltem hogy 24V-os, csak a sárga ledre koncentráltam. köszi

(#1728) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ötletelgetek egy kis matx ház kuckón (még mindig) már 1x belekezdtem, de abban maradt a dolog most leporoltam és újra kezdtem. Csináltam egy erős vázlatot, de elbizonytalanodtam,. a hűtésen, hogy mi is lenne a legoptimálisabb. Most úgy néz ki, hogy elől 3 db 120 venti, hátul nincs venti, felül perforáció és ennyi. Ez így kevés szerintetek vagy el lehet vele lenni, később (majd valamikor vagy sose :) ) Ryzen menne bele valami min 6 magos konfig. Valahogy így nézne ki: (mostanában tetszenek a karcsú hosszúkás kissé toronyszerű házak)

fektete: alsó fekete egy atx táp
fekete: jobb szélen 3db fekete 120 venti
fehér: középen rx 570 itx
piros: matx alaplap

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1729) flashpointer válasza Nerazim (#1728) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha mar sajat epites akkor miert nem ugy tervezed hogy a proci/VGA ventije a hazon kivuli kornyezetbol szivja be a levegot ?

[ Szerkesztve ]

(#1730) Nerazim válasza flashpointer (#1729) üzenetére


Nerazim
őstag

Tudnál erre esetleg egy példát mutatni, mert nem teljsen értem. Arra gondolsz, hogy perforáljam az oldalát? Akkor viszont hangosabb lesz, azt meg nem akarom, mert itt lenne mellettem az asztalon.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1731) fboldog válasza Nerazim (#1730) üzenetére


fboldog
senior tag

Attól, hogy jól szellőzik egy ház nem lesz hangosabb. Sőt, sokkal inkább csendesebb.
A mesh jellegű megoldások felé mennek a ház gyártók, mert így lehet hatékonyan alacsony hőmérsékleten tartani komponenseket és ebből kifolyólag a csend is lesz, hiszen nincs miért pörögni a ventillátoroknak.

Pl.:
https://www.lian-li.com/lancool-ii-mesh-performance/
https://www.fractal-design.com/products/cases/meshify/meshify-2-dark-tempered-glass/
http://phanteks.com/Eclipse-P500A.html

ez külön érdekes lehet neked:
http://phanteks.com/Enthoo-Evolv-Shift-Air.html
https://www.nzxt.com/product-overview/h1
https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mini-itx/masterbox-nr200/

üdv.: Boldog Ferenc

(#1732) TESCO-Zsömle válasza fboldog (#1731) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tessék, kijavítottam neked :DDD :

"A mesh jellegű megoldások felé mennek a ház gyártók, mert így lehet hatékonyan alacsony hőmérsékleten tartani komponenseket" a nevesebb tech-lapok fenemód elkezdték ekézni a ventilátorok elé 1 centire üveglapot és egyéb nem szellőző anyagokat rakó cégeket, amiért csilivili ipari hulladékokkal árasztják el a piacot.

Sajna agyártókat nem érdekli csak az eladás, még olyan neves gyártók is fullba tolták a kretént, mint a CoolerMaster...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1733) fboldog válasza TESCO-Zsömle (#1732) üzenetére


fboldog
senior tag

:DD Ez sokkal jobb megfogalmazás.

üdv.: Boldog Ferenc

(#1734) Nerazim válasza fboldog (#1731) üzenetére


Nerazim
őstag

Oké, Mesh. De mitől Mesh a Mesh, mert én annyit látok, hogy elől ventik (2-3) hátul venti (1) felül rács vagy és venti. Alul van a táp jól eltakarva esetleg az is perforáción keresztül szellőzik. Ergó úgy néz ki mint nálam. Szóval mitől Mesh a Mesh?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1735) TESCO-Zsömle válasza Nerazim (#1734) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól Mesh, hogy az elején Mesh van, nem pedig plate. :DDD

Magyarul hálós az előlep, nem pedig teli.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1736) fboldog válasza Nerazim (#1734) üzenetére


fboldog
senior tag

Akkor nézd meg jobban. ;)
Az, hogy teszel valahova ventillátort még nem jelenti azt, hogy át is fogja járni a házat a levegő.

Tökéletes kemence ház gyári kiépítésben (csak panaszkodnak rá és lényegében mindenki átalakítja, ha valamit el akar érni benneÖ:
gyönyörű nyújtott forma, láthatóan formatervezett és a belső kialakítás is át van gondolva, de egyszerűen nem lehet átszellőztetni. Hacsak nem valami "zero" tdp konfig van benne, megsülnek a komponensek:
Evolv Shift
Evolv Shift X (ez utóbbinál többször lebegett az "order" gomb felett az egerem, de annyi kompromisszum és probéma jár vele, hogy sosem vettem meg)

Mesh -> Apró (vagy néha nagyobb) lyukakkal ellátott hálos felület.

vs.

Itt az utóbbinál az első részek kis tulzással semmi levegő nem jut be, viszont a tetején (kb. értelmetlenül van szellőzés)

üdv.: Boldog Ferenc

(#1737) Nerazim válasza fboldog (#1736) üzenetére


Nerazim
őstag

Jaja oké, így már értem. Ezek alapján a "torony" szerű házat el is vetettem. Mondjuk én eleve úgy gondoltam, hogy előre az összes olyan helyre ahol venti van perforálom a lemezt.
Akkor úgy kérdezem, hogy elvi felépítésben, hogy előre rakok 2-3 ventit és rácsos kivitelűre csinálom a lemezt, de hátra nem rakok ventit viszont felülre rakok megint csak rácsot. Ezzel így jó lehet a dolog vagy hátulra az egy szem venti nagyon kell, hogy elszívja a levegőt?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1738) fboldog válasza Nerazim (#1737) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem úgy tervezd, hogy legyen egy venti hátul, mert különben csak megragad a levegő és nem tud kiszellőzni.
Kell a "huzat".

üdv.: Boldog Ferenc

(#1739) Nerazim válasza fboldog (#1738) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben, akkor úgy lesz. Köszönöm a segítségedet. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1740) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van pár dolog amiben nem vagyok biztos így inkább megkérdezem:
-alaplap háta mögött mennyi minimum helyett illik hagyni a kábeleknek?
-alaplapi tálcát miből érdemes csinálni? (mi a leg költséghatékonyabb és jó megoldás erre)?
alu lemezből nem akarom, mert gondolom akkor egy egész táblát meg kell vegyek, acél lemezt néztem oldallapnak 0,8-1,00 mm vastagban, de nem tudom az alaplapi tálcának jó-e félek h nem elég vastag.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1741) imibogyo válasza Nerazim (#1740) üzenetére


imibogyo
veterán

Én úgy szoktam, hogy annyi helyet hagyok, amennyit csak lehet... :DDD Egyébként kb. 1 cm szerintem a minimum, ha pl. a 8 pin-es alaplapi kábelt is ott akarod elvezetni. De én általában az alaplapi tálca mögé szeretem tenni a merevlemezeket, SSD stb.-t is. Szóval tényleg csak rajtad áll. Itt találsz jó pár képet ötletadónak. Nem túl minőségi munkák, de azért esetleg találhatsz benne pár hasznosítható megoldást...



A legköltséghatékonyabb megoldás kiszedni egy régi házból és akkor egyúttal a hátlapi IO panelnek és minden másnak is adottak a nyílások, felfogatási pontok. A legtöbb házamnál én legalábbis így csináltam. De a 0,8-as, 1-es lemez is tökéletes. Lényegében az alaplapodat amikor felcsavarozod rá, akkor az szépen megfogja majd a 8-9 csavarjával a lemez esetleges "lógását".

(#1742) imibogyo válasza imibogyo (#1741) üzenetére


imibogyo
veterán

Basszus a LINK meg lemaradt... :B

(#1743) Nerazim válasza imibogyo (#1741) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi szépen, hogy megosztottad, sok hasznos dolog, gondolatébresztő van benne. Kacérkodom a gondolattal, hogy a szélességén is csökkentsek a háznak, ezért tennék bele riser kábelt. Na most visszaolvasva a topikban a szalagkábeles megoldás annyira nem megbízható, ezért inkább a merev 90 fokos PCB változatot javasolták. Alin rákeresve többet is kidob a gép. Melyek azok amik jók lehet: 1 (ennél nálam lehet gond, hogy nincs olyan kis PCI-E 1x csatlakozó az alaplapomon? csak PCI-E 16x van ahova a VGA is megy) vs 2

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1744) fboldog válasza Nerazim (#1743) üzenetére


fboldog
senior tag

Vannak eleg jó minőségű riser kábelek.
Amire figyelni kell, az az, hogy pl. a PCI-E 4.0 Riser kb. mint a fehér holló. Eddig egy helyen láttam, ahol garantáltan működő, tesztelt verziót kap az ember.

Az első amit linkeltél, az tipikusan crypto bányász kártyáknál használják, ahol nem adat mozgatás megy, hanem számítás. (van itthon pár darab :U , csak a "helyet" foglalják).

A második már sokkal jobb, viszont ha megnézed akkor az látszik, hogy a videokártya ventillátorai (hacsak nem vizhűtés) az alaplap felé fognak nézni, így nem igazán használható. Ráadásul a magassága alapján nem fog elférni egy tipikus 2 PCI slotot elfoglaló kártya.

üdv.: Boldog Ferenc

(#1745) Nerazim válasza fboldog (#1744) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi úgy látom mégse olyan egyszerű ez. Ezeken kívül másfajta riser nem létezik ami mondjuk nem ennyire drága, mint az általad linkelt? Úgy látom a többi ki is esik.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1746) imibogyo válasza Nerazim (#1745) üzenetére


imibogyo
veterán

A fix, nyákos kütyük akkor jók, ha pl. ITX konfigot építesz. Mert akkor el tudod fordítani a VGA-t 90 fokkal. MATX és ATX lapoknál, általánosságban csak akkor lehetnek jók (általánosságban, mert egyes nagyon vékony, pl. Quadro stb. kártyáknál megfelelőek lehetnek), ha találsz olyan magasat, mint ami például ezen a render képen is látható. Ekkor ugye a felső videokártyáig felérő slot-ba (vagy szimplán abba az egy slot-ba, ami elég magasan van), ha bedugod a VGA-dat, akkor alatta még elférhet a nagyobb alaplap is (más kérdés, hogy mennyi levegőhöz jutna így a kártya, de ez már az adott kártyától függ, mert lehet van amelyiket nem zavarná az alatta lévő nyák, mert egyszerűen túl nyúlik azon :DDD ).

Érdemes nézegetned ilyen "magasított" ("2U") riser-eket, hátha van közöttük megfelelő. Nem tudom, hogy lehet-e és hogy hol lehet, ha lehet kapni őket, de valahonnan csak beszerezhetőek emberi áron. Vagy maradhatsz a flexibilis megoldásoknál is, csak válassz jó rövidet, azzal ugyanezt eléred és (vélhetőleg) az árnyékolással sem lesz gondod, mint a hosszabb példányoknál, mert ha jól értem azokkal általában az szokott lenni a gond épp ezért a "minél hosszabb, annál rosszabb" elvet kell alkalmazni (már amennyiben jól értem a dolgot, mert jómagam még nem használtam csak nyákos verziót és abból is nagyon alacsonyat).

[ Szerkesztve ]

(#1747) imibogyo válasza Nerazim (#1745) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi kicsúsztam szerk. időből...

Még ilyeneket is találtam most gyorsban a neten, szerintem egy hasonlóval talán egy vékonyabb 2 slot-os kártya elférhet (melegedés más tészta, lehet nem lesz vele baj, lehet nagyon melege lesz, ezen a ponton szerintem ez csak tesztelve derülhet ki). :K

(#1748) HookR válasza Nerazim (#1745) üzenetére


HookR
addikt

ADT-Link webshop.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1749) fboldog válasza HookR (#1748) üzenetére


fboldog
senior tag

Uuuu, itt van jopár egyéb típus is. Ez még jól fog jönni. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#1750) varmi2


varmi2
nagyúr

Linkeljetek már egy olyan embert, aki 1mm lemezből tud kivágni méretre, lézerrel vagy ilyesmi, rajz alapján bármilyen formát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.