Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Pete55555 válasza ViZion (#300) üzenetére


Pete55555
addikt

Na igen, nekem is ez volt a reakcióm :W
Ezért is tanácsoltam, hogy vegyen léghűtést, ne gányoljon vizet (pláne, ha nem ért igazán hozzá)
Ha vizet akar, ott bizony zsebbe kell nyúlni, még használt alkatrészekkel is.
Jobban jár egy egyedi házzal --> jól fog kinézni, plusz jó tervezés esetén ELÉG bele egy jó léghűtő is a CPU-ra, a VGA-n maradhat a Peter.

...Szeretem leracsniztatni...

(#302) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Pár elmélet vs gyakorlat dolog foglalkoztat... Tervezgettem a házamat, majd a vízhűtés és a 2 db 360-as radi miatt kukáztam is :DDD

Amit szeretnék: lehetőleg felfelé álló kivezetések, vagyis 90°elforgatott alaplap. Ráadásul asszony is mondta, h neki tetszett anno az ablakos, pedig nekem a hangszigetelés lenne a fontosabb. Akkor mindjárt a kérdések: rezgéscsillapítás, zajos alkatrészek cseréje, etc. megvolt, beszereztem a "tojástartós" hangelnyelő szivacsot, nem hiszem, h sokat ér (illetve hangban jártasabb barátom mondta, h csak a frekik egy része nyelődik el, a mély hangoknak sokkal vaskosabb elnyelő réteg kellene). Szal. van értelme a szivattyún kívül (ezt is csak finoman, mert hűtés neki is kell) pl. a ház falát szigetelni szerintetek? Egy HDD és pár venti van még "zajforrás".

Másik és EPIC probléma a por. Igazi nyűg, a legjobb minőségű, finom szemcsés porról beszélek, ami mindenen megtapad... A felfelé elforgatott mobo-n a minap gondolkodtam el, mikor a ház tetején a radiba belefújtam porpisztollyal... és brutál porfelhő lett, pedig azt fújja a venti folyamatosan. Nah, akkor a ház tetejére kifújó radi és az elforgatott mobo akkor ennek tükrében mekkora hülyeség?

Próbáltam, h a két radi a mobo mögött, befelé fújna (szűrővel) a mobo hátuljára:

És egy "hagyományosabb" elrendezés. Itt is szűrőn át befelé fújna a radin, vizes topikban érdeklődve ez nem ritka, nem forró levegőt fúj onnan.

Milyen elrendezés lenne jó, ha a viszonylagos pormentesség és a halk üzem a cél? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#303) Drizzt01 válasza ViZion (#302) üzenetére


Drizzt01
őstag

Valami hasonlón agyalok , A ventik teljesen le vannak választva a gépről . Külön " csatornán " mozgatják a levegőt . Elvileg így maga a gép nem porosodik .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#304) ViZion válasza ViZion (#302) üzenetére


ViZion
félisten

UP!
A kérdés még kérdés, csak sokat melózom, de amint elnézem frankón pörög a topik... :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#305) Pete55555 válasza ViZion (#304) üzenetére


Pete55555
addikt

Az a helyzet hogy én néztem a hsz-t, de nem sokat tudok hozzászagolni a dologhoz.
Vízhűtésem nem volt még, ugyan alapvető dolgokkal tisztába vagyok, de talán az ide kevés :(
De mondjuk... ahogy látom a hellyel nincs gond, "bármekkora" lehet a ház ugye?
2 db 360-as radi férjen bele. Mi kell még?
Valami ilyen elrendezés lenne neked jó, nem ?

Lehet tervezek neked egy kuckót, ha kapok ihletet hozzá ;)

Szerk: Inkább leírom gyors: Carbide stílusban: a 2db 360-as radi a ház hátulján, állítva, ventik kifele fújnak. előtte meg felfele álló csatlakozóval az alaplap, úgy, hogy a VGA felőli oldal néz a radik fele.
Másik oldalon meg a táp, HDD-k.
Ház elején tetszőleges számú, és méretű venti. Mondjuk 4-6 db 14-es ;] hogy jusson a radikra levegő, meg hűtse valami a RAM-ot alaplapot, HDD-ket is. Elöl ventikre porszűrő szivacs, természetesen halk ventik, amiből a porszűrő még fog is meg keveset. Így por nem jut be, hátulra nem kell, ott kifele megy a levegő.

Nos ? :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#306) ViZion válasza Pete55555 (#305) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Igen, méretben nincs kikötés, de szeretném azért valamennyire racionálisan kordában tartani. Két 360-as radi egymás mellett tetszene, kevés nyílás legyen a por miatt, kb. ennyi. Néztem ilyesmiket én is, de nem is tudom... Ez is érdekes, mint minden Caselabs kecó...

Szerk.: Valahol volt ilyesmi rajzom is, annyi, hogy nálam balra van a gép, szal. fordítva lenne a mobo is...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#307) Pete55555 válasza ViZion (#306) üzenetére


Pete55555
addikt

Íme:

Vázlatos, de a lényeg látszik.
Tápon gondolkozok, azt szerintem úgy kéne berakni, hogy lefelé fújjon kifele - mégse a radit melegítse.
HDD/SSD tetszőleges, nyilván a ház jobb oldali rekeszébe.
Radikat azért raktam hátra, mert azokon úgy tudom azért jobban hallatszik a venti, így a zaj forrása messzebb kerül. Előre meg akkor tökéletes a 2 db 200-as venti szerintem - vagy lehet mégnagyobb is.
Ez így 450*450 és 300mm széles.

...Szeretem leracsniztatni...

(#308) ViZion válasza Pete55555 (#307) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megnézed, a 2. terv kb. ilyen, csak kevesebb ventivel, és befelé fújna, a radin át, az menne a gépbe, majd fent ki. Előnye: kevesebb venti, kevesebb zaj, az előlap "tiszta" (szubjektív, de nekem az tetszik). Hátránya, hogy hátul a porszűrő takarításhoz mozgatni kell a gépet (nem nagy cucc, de most elől szív, este porszívózáskor csak végighúzom rajta és kész - cserébe ha poros, akkor csúnya....), illetve agép belsejébe a radin át már langyos levegőt fúj. Annyira nem para ez, sok házban gyárilag is ilyen van.

Ez is volt a kérdés, h a kettő közül melyik lehet "életképesebb". Ez hagyományosabb elrendezés, talán kevesebb a buktatója.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#309) Pete55555 válasza ViZion (#308) üzenetére


Pete55555
addikt

Végülis életképes az ötlet úgy is. RAM-ok manapság nem igényelnek nagy hűtést, alaplap sem, főleg ha bordázott a tápellátás. Talán a táp nem fogja szeretni a meleg levegőt, emiatt feljebb kapcsol a táp ventije, ami megint csak +zaj, de igazából ez akkor derül ki, ha összerakod, meg persze táptól is függ, meg hogy mennyivel van túlméretezve. Bár én így is inkább akkor alul fúvatnám ki a levegőt, úgy nincs nyílás a gép tetején--> halkabb. Nameg a gép tetejére ráül a por, bekapcsolod a gépet, elkezdi kavarni felfele a port...

...Szeretem leracsniztatni...

(#310) ViZion válasza Pete55555 (#309) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, a poros érv az jogos. Lehet már itt írtam, hogy sokan azt mondják: fentre nem kell szűrő, ott kifelé fúj. Részben igaz, de nekem pl. vízhűtésnél minimális a légmozgás, múltkor megfújtam a radit porpisztollyal, hát volt por sz@rásig... Átgondolom hogy is legyen :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#311) Drizzt01 válasza ViZion (#306) üzenetére


Drizzt01
őstag

Lehet valami hasonló is tetszene .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#312) becskeha válasza #17954112 (#284) üzenetére


becskeha
csendes tag

Kis változtatással szerintem igen.

Én építek most egy gépet amely kb. így néz ki.

Csendes, energiatakarékos és gyors.

(#313) Pete55555


Pete55555
addikt

Ma is alkottam :)

Ez egy kis mITX konfig, 200*150*245-ös. Ez is 8mm-es rétegelt lemezből készült. Elfér benne 2db 2.5-ös HDD, SFX táp, meg egy ~18 cm-es VGA.

...Szeretem leracsniztatni...

(#314) spanglee001


spanglee001
addikt

Ebben tud valaki segíteni?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#315) Fateys


Fateys
tag

Üdv!
Szeretném kicsit átszabni a Kolink CXA SA-01 házamat. [link]
Blenderrel és mayaval hobbiból 3d-zek,úgyhogy majd azokkal próbálkozom.
Véleményt szeretnék,hogy egyáltalán szerintetek megéri e foglalkozni a házzal. 6-7 ezer forintos olcsó ház.
Oldalra szeretnék nagyobb felületre lyukacsos részt,esetleg magasabbra szerelhető oldalventit,mert nagyon alacsonyan van a hely neki.
Valamint felülre szeretnék szellőzőt,ha megoldható még 1-2 ventit is. Mondjuk sajnos a felső lemez szegecselt,nem levehető.De talán megoldom.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#316) imibogyo válasza Fateys (#315) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem ha egyszer ez áll rendelkezésre, akkor érdemes vele foglalkozni. Én is rengeteg olcsó házat alakítottam már át (most is arra készülök), szóval nyugodtan kezdj bele. És várjuk a terveket. ;)

(#317) Pete55555 válasza Fateys (#315) üzenetére


Pete55555
addikt

Nyugodtan vágj bele. Ha van szerszám, és tehetség, már csak kreativitás kell, és egy olcsóbb házból is sok mindent ki lehet hozni. Annyira kell vigyézni, hogy az ilyen olcsóbb házak általában gyengébb, vékony anyagból készülnek, tehát ha szétvagdosod, okosan kell csinálni, vagy plusz merevítés kell majd bele, hogy ne tekeredjen össze-vissza.
A szegecset meg 3-as fúróval lefúrod szépen, utána ugyanúgy 3-as popszegecset rakhatsz bele.

...Szeretem leracsniztatni...

(#318) ViZion


ViZion
félisten

Az mennyire probléma, hogy a táp az alaplap hátuljáról szívja a levegőt? Mert a fenti hsz-ben az alsó konfigban ezt találták problémának. :F Mondjuk kockában is fűtik egymást, nem?

De akárhogy tologatom, vannak korlátok azért és a legtöbb esetben vagy a vízcsövek, vagy a kábelek nem férnek... itt egy terv, semmi kivágások még nincsenek, porszűrő nincs alul, teteje nincs még, etc... Csak elrendezésre, erről kritika, tanács? Köszönöm! :R


elölnézet


oldalról


Hátulja


felülnézetből

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#319) imibogyo válasza ViZion (#318) üzenetére


imibogyo
veterán

És miért nem fordítod meg 180 fokkal? Bocsi ha már volt róla szó...

(#320) ViZion válasza imibogyo (#319) üzenetére


ViZion
félisten

:U mit?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#321) s3toraph válasza ViZion (#320) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szerintem a tápra gondol. Fordítsd át 180 fokkal úgy hogy ne bentről, hanem kintről szívjon levegőt. Ehhez persze kell kivágást csinálnod valamilyen formában a ház oldalán neki, és akkor meg is van oldva a dolog. Táp és a ház oldala között lesz valami? Mert ha nem, akkor tehetnéd egészen közel az oldalhoz a tápot, hogy hozzáérjen, lyukat neki, és akkor így tuti friss levegőt szív kívülről.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#322) ViZion válasza s3toraph (#321) üzenetére


ViZion
félisten

:W Áhh, értem. Valami porszűrő kell akkor oda is, de megoldható. Elől-hátul nyitható és hozzáférni mindenhez szerintem. Majd nekilátok csövezni és valahogy kábeleket kigondolni, sok verzió olyankor bukik :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#323) becskeha válasza ViZion (#318) üzenetére


becskeha
csendes tag

Kicsit nekem "tervezett elavulás" szaga van az egésznek. Az egész hőleadó felület szárítja és melegíti a gép teljes belsejét? Vagy lehet én képzelem rosszul. Fordítsd meg a teljes házat 180 fokkal és akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#324) viperabácsi válasza becskeha (#323) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igazad van szerintem is szerencsésebb megoldás lenne.Akkor a kábelek is alul jönnének ki.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#325) s3toraph válasza viperabácsi (#324) üzenetére


s3toraph
senior tag

Kérdés, hogy nem-e direkt az a célja hogy felül legyenek a hátlapi kivezetések? Mert ez esetben, inkább a radikat kellene valahova átpakolni.
Vizion, a háznak ilyen állásúnak kell lennie, vagy lehet másabb is, mondjuk alacsonyabb de dagibb? Dimenziókban ez mekkora, és mekkora a max. amit még elfogadhatónak találsz?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#326) ViZion


ViZion
félisten

Nah, egy ideje már küzdök a vízzel, az "eredeti" koncepció volt ez, alul porszűrő és ventik, felül kifelé... de akkor még léghűtőm volt. Felfelé kivezetés a praktikus, alul pont olyan sz@r lenne, mint hátul... Láttam olyat, amin alul voltak, nem is értettem az miért jó, vagy hogy dugdossa ha kell...

Lényeg a lényeg, vizes topikban is volt pár kérdésem, illetve saját tapasztalatok, csak az "elavulás" végett.
Egyrészt rengeteg ház van, ahova radit lehet előre szerelni, ami "meleg" levegőt fúj a gépre.

Másik érdekes dolog, hogy akinek nincs vízhűzése, az nem hiszi, de a levegő idle gyakorlatilag alig melegebb a környezetnél és ez teszi ki a gépidő nagy részét. Itt ugyanis több venti szállít jóval több levegőt, nem melegszik fel annyira, mint amikor egy venti tolja a léghűtőről... Idle a radiátor és a gépház között is érezhető, de minimális hőmérséklet-különbség van.

Terhelés alatt viszont felpörögnek a ventik, 6 venti megintcsak jóval több levegőt szállít, mint egy, illetve felületén elosztva nagy területen van a hő. Higgyétek el, egy radival sem fúj olyan meleget játék alatt, mint korábban a gépház mögött ömlött kifelé.

Méretben 50 cm (sz) × 28-35 cm (mélység) × 40-50 cm (m) körül kellene.
Azért csináltam a pete5555 kolléga javaslatai alapján egy "klasszikusat" is, csak tologattam, Volt már ilyen terv korábban, asszem az is csövezésnél bukott. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#327) s3toraph válasza ViZion (#326) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmmm... és mi lenne, ha ennél, mondjuk megfordítanád a légáramlatot, és bentről fújatnád a radit kifelé, képen bal oldalt meg a beszívó ventik lennének? Esetleg ezt a tervet átvariálni úgy, hogy legyen picit hosszabb jobbról a ház ahol a radik vannak, ventik kifelé fújnak és belső oldalon vannak mint a képen, de teszel egy elválasztó falat a radik+ventik rajta és a gép belső világa közé. A gépet meg úgy tudnád hűteni, hogy alulra beszívónak, felülre meg kifújónak raksz ventiket. A radik két élénél, elöl és hátul a radi rekeszénél kilyuggalod, onnan beszívják a venti a levegőt, jobbra meg kifújják. Így nem lesz egy légtérben a gépeddel. Kérdés a szerelhetőség, hozzáférhetőség (csövek, stb.). Radim nem volt még, így ebben nem vagyok otthon.

Vagy a másik rajzodnál, szintén rekeszes leválasztást tudnék elképzelni. Egy ilyen L alakban, az alaplappal párhuzamosan, mint egy második tálca, a tápig és ott bekanyarodik az L rövidebbik szára. Így külön lenne a radi. Szintén bentről kifelé fújósra. Ehhez szintén lyuggalás kellene a radik két oldalán hogy legyen honnan levegőt szívni. Viszont, az ábrán így a táp, ha megfordítod 180-al mint volt róla szó, az meg pont onnan szívna be, azt a meleget amit a radikról kifújatsz. ezért meg kéne emelni az alaplapot/vagy kiszélesíteni a házat max.3-4 cm-el, így a tápot csak 90 fokkal forgatnád el, és oldalról (képen a vga ventijének irányából) tudna kívülről levegőt szívni, tehát ő mondjuk képen balról szív, radik jobbról és balról, tap fentre fúj ki, radikról hátra távozik a hő. Nem tudom mennyire volt érthető mire gondolok. :D

Így hirtelen ennyit ötletem van, talán lesz amit tetszik.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#328) ViZion válasza s3toraph (#327) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Igen, az elsővel már foglalkoztam, ezt említettem is a végén. Szempont lenne még, hogy a radikon kívül lehetőleg ne legyen venti, azzal hűteni a mobo-t is. Lehet itt is elég lene, ha kifelé fúj és befelé résekre dobok szűrőt... :U Az a baj, h ami "blokkvázlatként" jól is nézne ki, az elhasal ahogy viszem fel a részleteket, de küzdök tovább... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#329) becskeha válasza ViZion (#326) üzenetére


becskeha
csendes tag

Ha gyakran kell dugdosnod, akkor lehet nem ideális, de ha csak egyszer kell mikor összerakod akkor megoldás lehet. Tedd az alaplap kivezetését abba a síkba, ahol most a hűtő van és akkor van hely a csatlakozóknak. Az hátuljára meg alul csak egy lyuk kell a kábeleknek.

(#330) ViZion válasza becskeha (#329) üzenetére


ViZion
félisten

Mogfontolo, meglesem azt is, nem sokból tart. :R
Vizesbe linkeltem, szakik szerint nem para a "fűtés" mert tényleg nem olyan itt a kilépő levegő, mint a levegős cuccoknál. Most dolgozom, este majd meghegesztem, kiderül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#331) Pete55555 válasza ViZion (#330) üzenetére


Pete55555
addikt

450*450-es, alul 320, felül 160 széles.
Radikat kétféleképpen rakhatod be, de szvsz "fekvő" pozícióban jobb lesz.
Milyen ? :)

Méreteken lehet még változtatni kell, nyilván pumpa, tartály ilyesmik miatt, pár dolog mehet az alaplap mögé, viszont oda bereked a levegő, tehát HDD inkább a másik oldalra, az oldallapra, vagy ami mégjobb, hogy a táp alá kéne, hogy kerüljön.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#332) ViZion válasza Pete55555 (#331) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a blokkon még kinéz valahogy, de akkor most a vastag, harisnyázott tápkanócot dugjuk rá a deszkára, úgy, hogy ne legyen ronda. :DDD Meg a CPU 8 pinest, mondjuk az elmegy mögötte. Tápból meg kiáll egy halom kóc, valahova azt is rakni kell - ha a mobo mögött van, akkor elfér, nem is látszik. De majd tologatom még, köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#333) ViZion


ViZion
félisten


Parvum systems ház, hátul a táp. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#334) imibogyo válasza ViZion (#320) üzenetére


imibogyo
veterán

Már leírták, de a tápegységre gondoltam. Hátulra egy kivágás (esetleg porszűrő, bár én ezeket soha sem tartottam semmire sem, mert annál sűrűbben szerelem, takarítom, cserélem a gépeimet, arról nem is beszélve, hogy szinte mindig nyitott, félig nyitott házaim voltak, úgy meg megint nincs értelme neki). ;)

(#335) ViZion válasza imibogyo (#334) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam pont ellenkezőleg: zárt házak, porszűrő. Gyakorlatilag a házat nem kell takarítanom, amióta a Core 3000 van... Az is lenne a cél, hogy ne kelljen továbbra sem. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#336) Fateys


Fateys
tag

Alkotgattam kicsit mayával :) Még kezdő vagyok és az első házikó projekt. Teljes mértékben csak az üres háznak a váza,nincs bepakolva semmi,csak kialakítva a helyek. Elég egyedi elrendezés, nem tudom életképes e egyáltalán. Az biztos,hogy nagyon süvítene a 12db 12cm-es ventivel és a 20cm-es oldal ventivel :D
Az ötlet lényege,hogy ketté van osztva a ház teljesen. Szemből a képeken bal oldali részben csak hdd-k,ssd-k és optikai meghajtó + balra lent a sarokba a táp. A tápkábelek egy kialakított járaton át vannak vezetve a jobb oldali nagyobb részbe. A középső lemezen lenne az alaplap rögzítve és rajta ami kell. Hátul is látszik,hogy középen ki van vágva az alaplapi csatlakozóknak a hely. A ventilátor helyek ki vannak alakítva,bár ezek elé persze menne még valami szűrős,rácsos takarás. Alul és szemből ventik befújnak,fent és hátul kiszívnak.
Hátha valakinek beindítja a fantáziáját és kihoz belőle vmi profit :)
Eleje

Hátulja

Belső rész elölről 1

Belső rész elölről 2

Tudom,olyan mint egy gáztűzhely :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#337) ViZion válasza Fateys (#336) üzenetére


ViZion
félisten

:Y Még ennyi lyukat! Ebbe ventit venni már egy konfig ára ;] :DDD

Nah, @302 tervet kicsit kipofoztam, mert egy dolog volt, amibe még bele tudtak kötni az alsó radisnál, hogy a HDD-t fűti, ami nem komálja. Játék aatt nem szerencsés vaklóban, többi alkatrésznek a mittomén 40°C luft nem árt. Akkor a terv, kicsit jobban elhelyezve a dolgokat:


Talán még a víz csövekkel sem lenne para...


Hátulról. Kábeleknek is van hely, nincs ilyen hosszú VGA-m, csak ez volt szép modell... Azért lehet oda sem ártana egy kivágás...


Fentről. Ide is kerülnek még dolgok, sata, meg USB3 kivezetés, etc...

Kritika, javaslat? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#338) becskeha


becskeha
csendes tag

Nekem nincs tapasztalatom a vízhűtés területén, csak úgy kérdezem.
Mindenképp ventilátorok is kellenek az ilyen rendszerekhez, a menetszél nem elég?
Úgy értem a nagy hőleadó felület nem elég ahhoz, hogy a hőt átadja a környezetének?
Valami hasonlóra gondolva

[ Szerkesztve ]

(#339) ViZion válasza becskeha (#338) üzenetére


ViZion
félisten

...a reseratorból is többet építenek egybe, nem tud egy gépet lehűteni, ezért szokták azt is megtoldani ventivel. Természetesen IRL nem lesz ennyi rajta, csak azért raktam rá -ráadásul 30 mm-es vastagot-, hogy lássam mennyi hely marad. Ha úgy tetszik a "legrosszabb" verzió van vázolva. Remélem 4 elég lesz, amiből idle még lekapcsol a vezérlő majd... És lehetőség szerint terhelve sem kell mindet fullon pörgetni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#340) imibogyo válasza becskeha (#338) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól függ. Nekem 9x120-as passzívan vitte a 2600k + GTX 460 kombót, valamint az AMD X6 1055T-t, ami elég forrófejű volt. És egy 4x120-as simán vitte a 2600k-t és a 3770k-t dVGA nélkül passzívan. A procik olyan 60-70 fokon tetőztek mind a két felállásban, a dVGA olyan 60-80 fokon. Ezek természetesen a legnagyobb terhelésekre értendőek (prime, lynx, furmark stb.), normál használat mellett olyan 60-65 fokon tetőzött minden. :K

De egy izmosabb géphez (erős proci + plusz komoly dVGA) már kellhet akár a 2db 9x120-as is 45 mm-es vastagsággal, vagy 2db 4x120(140)-es 60 mm-esből. És még itt sem garantált, hogy vígan elfutna passzívan. Viszont még mindig van lehetőséged arra, hogy egy-egy ventit rájuk téve (tehát nem 6-8-at) értékelhető hőfokokat kapj. Nekem a 1055T mellé amikor érkezett próbára egy vizes GTX 680, akkor még tuning mellett is egy darab 180-as venti elég volt a 9x120-as radira és semmi sem ment 70 fok fölé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#341) becskeha


becskeha
csendes tag

(#342) ViZion válasza becskeha (#341) üzenetére


ViZion
félisten

ööö...miért lenne jobb az olaj? Az sűrűbb, keringetni, beszerezni nehezebb és drágább is. Ha csepeg valahol, akkor takarítani is nehezebb, mint az ioncserélt víz+ 5% alkohol párost. A nyílt, "akváriumos" - növényi olajos rendszer elég hamar elkezd büdösödni, cserélni macera és ki tudja mik csapódhatnak ki belőle. Másrészt egy ram csere, ne adj Isten gariztatás is kihívás lenne... De pl. HDD nagyon nem örülne a fürdőnek. Hatékonyságban pár % lehet a különbség zárt rendszernél, Bacsis tesztelt már minden létező folyadékot, TEJ a legjobb! Ha lenne a víznél ésszerűbb, akkor az terjedt volna el. Peltier is megbukott, ahogy a kompresszoros is, mert annyival többet nem tud, mint amennyivel több a hátránya. Valamikor volt egy kompresszoros ház, nagyon agyaltam rajta, de tudom, hogy a csend fontos nekem, szal. eladtam volna az első bekapcs után... így kihagytam inkább. Pedig ha azt le lehetne közel 0 db-re szigetelni, akkor nem is kellene jobb. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#343) foka


foka
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Sok jó ötletet találtam itt, ha egyszer lesz időm belefognék egy ház építésébe, rozsdamenetes lemezből, elméletileg a szálcsiszolt mutatna a legjobban.
De addig is tanácsot kérnék abban, lenne-e értelme a HAF-X ház plexis oldallapján a ventilátor megszüntetésének, a lemez kivágásával és új, nagyobb plexi beépítésével. A gép hűtését egy kívülre helyezett MO-RA2 végzi 4 db 20-as CM ventivel. Az első (vinyókat hűtő) ventinek még látom értelmét, a felső dupla, a hátsó, és az oldalsó ventik közül viszont gondolom némelyik már fölösleges. Ennek folyamodványaként kerülne átalakításra a ház, csak ugye a kiindulási alap az oldallap.

Üdv: Fóka

(#344) ViZion válasza foka (#343) üzenetére


ViZion
félisten

Már 100 éve volt tesztben, h az oldalsó ventik nem jók amúgy sem. Jobb az elöl-alul be, fent-hátul ki. Alapból leragasztom az ilyen nyílásokat. Ha VGA-t és mobo-t is vizezed, akkor sok meleg nem lehet bent ami indokolná a sok ventit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#345) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Én azert legalább egy ventit bele tennék a házba hogy valami mozgassa a levegőt a vizzel nem hűtött alkatrészek felett. Nem az oldallapba hanem inkább előre.

(#346) foka válasza OutsideR (#345) üzenetére


foka
aktív tag

Mivel most az a problémám, hogy túl sok venti van (nem vizes gépnek is elég lenne) ez a veszély nem áll fenn.
Ezen szeretném kitapasztalni a megfelelő hűtést (most már nekiállnék redukálni), hogy legyen az eljövendőkben tapasztalati alapom.


Nagyon megfogott ez a felfele álló alaplapi elrendezés, de tetszeni jobban tetszik a hátrafele kábelzsungel, hacsak nem rak fölé az ember egy takaró egységet (fedél, lemez vagy hasonló).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#347) ViZion


ViZion
félisten

Nah, nagyon alszik a topik :D


Ma este befejeztem egy korábbi skiccet. Nem hinném, h ilyen lesz, mert túl nagy.
Már megfordult a fejemben, h szakítok a kocka (ok, téglatest) designnal... Valahogy vagy túl üres és nagy, vagy rosszul lehetne belakni. Gondolkodtam a 318-as módosításán is, ha a meleget a radiról egy lemezzel a mobo mögé terelném, a mobora meg fújnék egy ventivel... :U Még mindíg ez a legszimpatikusabb amúgy... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#348) tDr1v3r válasza ViZion (#347) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A második cuki, plexiből meg jó is lenne szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#349) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Kicsit rajzolgattam unalmamban . :DDD

A file-t hogy tudom feltölteni ?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#350) Pete55555 válasza Drizzt01 (#349) üzenetére


Pete55555
addikt

Te, ez egész pofás :)
Fájlt ide nem tudod felrakni, valami fáljmegoszón oszd meg. (dropbox, ha van, stb...
Kíváncsi lennék a méretekre (bár vízhűtésem előreláthatólag nem lesz) mert jól néz ki ez a cucc :R

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.