Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) TESCO-Zsömle válasza dugo_ (#1647) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ilyen vázat hol/mennyiért lehet csináltatni?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1652) dugo_ válasza TESCO-Zsömle (#1651) üzenetére


dugo_
veterán

A gyöngyösi Lézer Trió vállalta el végül, miután végigpingeltem 16 lemezes céget a gugli elsö két oldaláról.

Volt egy 120ezres ajánlat az eredeti elképzelés szerint aluból, illetve az övék, mezei szénacélból, de itt is csak utólagos lakatosmunka és felületkezelés nélkül.

A többiek egy soros kifogásokkal lepattintottak.

[ Szerkesztve ]

(#1653) TESCO-Zsömle válasza dugo_ (#1652) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viszont ha nincs festve, akkor ez acél.

Ilyen vastagságban nem lett nehéz?

Lehet csal a szemem, de nekem legalább 4mm vastagnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1654) imibogyo válasza PBA (#1646) üzenetére


imibogyo
veterán

Gyártási terv kell (CAD), vagy méretarányos "látványterv" (Sketchup pl.)? Ha utóbbi, akkor szívesen segítek "PH-társ" alapon, elég sok tervet készítettem már. Nem kérek semmit sem cserébe, de ha CAD terv kell, akkor nem én vagyok az embered... :N

(#1647) dugo_:
Alakul. Tetszik. A festés nem nagy valami, ha rendesen előkészülsz mindennel. Pár napja linkeltem, hogy házilag is milyen minőségben lehet festeni, ha türelmes az ember...

[ Szerkesztve ]

(#1655) dugo_ válasza TESCO-Zsömle (#1653) üzenetére


dugo_
veterán

Az első mondat mögött húzódó logikát most nem teljesen értem.;] Azért nem lett lefestve, mert nem foglalkozik vele a cég és kooperációban sincs partnere hozzá.

A 120ezres alu ajánlatban sem volt benne amúgy a kért eloxálás, ott a hegesztés miatti anyagváltozás okozta színeltéréssel indokolták.

5mm vastag St-37 gyengén ötvözött szerkezeti acél az anyaga. Azért lett ez, mert ennél a cégnél meg az 5mm alut nem vállalták a hajlítás kirepedése miatt. Mondjuk így jó olcsó, az biztos.

~6kg Inventorral számolva, mérlegen még nem járt. A súly a megbízhatóság jele.;]

(#1656) TESCO-Zsömle válasza dugo_ (#1655) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Az első mondat mögött húzódó logikát most nem teljesen értem."

Linkeltél képet. Az alumínium nem olyan színű, ergó vagy festve van, vagy acél. Mert az meg de. :P

Hegesztés? Akkor ez nem egy anyagból van lehajtva? Várj, már látom. Az alsó lemeznél ott hegesztés van. Nem adta ki gazdaságosan az anyag?

Ehh... 6kg... Az nekem nem játékos, mert az enyém ennél nagyobb, bár oda eleve más koncepció kéne, csak nem konyítok annyira hozzá, hogy nekiüljek 3D-be letolni. Az alap elrendezés és az elképzelés megvan, de azt úgy letervezni ember legyen a talpán...

sz: Viszont nem lesz gond, hogy eltolod a gépet, ha netán túl kemény a power-gomb rugója. ITX-nél én már futottam ilyenbe, elég nagy blama, ha csak hátulról megfogva lehet bekapcsolni a gépet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1657) tippm86 válasza Ze' (#1633) üzenetére


tippm86
tag

Szia!

Nekem is egy Athlon 200GE-m van, vettem egy ID-Cooling IS-40X hűtőt hozzá, aminek a ventije megállt egy hónapon belül. Ez a hűtő venti nélkül simán lehűtötte a procit augusztusban a melegben. Amit tervezel hűtőt az játszva lehűti.

(#1658) dugo_ válasza TESCO-Zsömle (#1656) üzenetére


dugo_
veterán

Azért nincs egy darabból, mert ütközne a hajlítógéppel.

Ilyen szerszámok vannak ekkora gépekben, és egyszerűen nem adná ki.

Az 5mm vastagság azért kell (mert nem vagyok kreatív és mindent másoltam az utolsó mm-ig), mert a pcie tartót tartó csavarnak a lemez élébe kell fúrni menetet. Én M3 alá már nem fúrok, ha nem muszáj, annak meg kell legalább ekkora vastagság.
Mondjuk ez az egy furat még hátra van, ma nem mertem nekiállni. :D A többi kész van.

(#1659) Ze' válasza flashpointer (#1635) üzenetére


Ze'
csendes tag

Kicsit megcsúsztam a válasszal.
Gondoltam erre én is, de a költséghatékony teszthez szeretném házon belül intézni amit lehet és 6 -os ujjmarónk nincs, amivel kitudnánk alakítani egy fészket a hőcsövek rögzítéséhez a bordára. Másrészt a borda talpa csak 5mm vastag és nem szeretném nézegetni az átfúrt csavarokat, furatokat, ezért tűnik nekem ez a megoldás, amit javasolsz mégis bonyolultabbnak. Viszont most elgurult a gyógyszerem, a tervezett +5mm -es talp vastagság növelő extra alu lapok AVI-zása nem lett túl szép a teszten ezért kipróbálom én is a ragasztást - köszi az ötletet.

Az eredeti terv szerinti hőátadó lapok elkészültek. Nyers állapotban:


Hőcsöves verzióhoz ilyenről esetleg valakinek tapasztalat? Alternatívának ezt néztem ki.

//1657 tippm86:
Remélem, jó lenne javítani a mostani teszt állapoton Arctic Alpine 12 passzív, 60-67 C° átlagos terhelés mellett a "maximálisan nyitott házamban":

[ Szerkesztve ]

(#1660) dugo_


dugo_
veterán

Fent van az első alapozó réteg.

(#1661) mpierre válasza dugo_ (#1660) üzenetére


mpierre
veterán

Pofás. De ha már így felfedted, hogy van jártasságod festésben, akkor a szürke színűre pacsmagolt mercury ház belsejét érdemes felcsiszolni akril festés előtt, vagy elég zsírtalanítani és fújható az akril?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1662) dugo_ válasza mpierre (#1661) üzenetére


dugo_
veterán

Erős túlzás, hogy van benne jártasságom.:D

Én már csak a felület egyenletessé tétele miatt is felcsiszolnám.

(#1663) Iginotus válasza dugo_ (#1660) üzenetére


Iginotus
őstag

Nagyon jól néz ki.
Viszont lenne kérdésem. alumíniumból nagyon drágán csinálták volna. De miért?
Kb egy CNC vágó és egy alumínium lemez és 3 hajlítás lenne. És itt gondolkodtam el hogyan tudsz alumíniumot hajlítani? Egyszerűen lehet vagy nehezen?

Plug and Pray... :)

(#1664) dugo_ válasza Iginotus (#1663) üzenetére


dugo_
veterán

Gondolom beleárazták az egy darabos macera költségét elrettentésnek.

Munkahelyi mérnököl 40-50k-ra saccolták volna az alu változatot.

Anyagban kétszer annyi, megmunkálásban nincs eltérés, ha megcsinálják az eloxot is, akkor kb. reális lehetett volna.

(#1665) nihil41 válasza dugo_ (#1660) üzenetére


nihil41
tag

Ilyen sínt/profilt hol lehet olcsón beszerezni? Mondjuk valami kisebbet, pl. 20mm széleset. Egyáltalán mi ennek a pontos neve?

(#1666) dugo_ válasza nihil41 (#1665) üzenetére


dugo_
veterán

(#1667) nihil41 válasza dugo_ (#1666) üzenetére


nihil41
tag

Köszi, úgy látom nem éppen olcsó sajnos :(

(#1668) mpierre válasza nihil41 (#1667) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor kína: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1669) dugo_


dugo_
veterán

Elkészült a Yuel Beast Designs - Motif Monument kopipaszta harmad pénzből. :B
Pár alkatrészt várok Kínából, aztán elkezdek bevásárolni hozzá.

(#1670) hegegabi80 válasza nihil41 (#1665) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én ezt néztem ki korábban:

http://caxtool.hu/mechanikai_alkatreszek/gepepitoelemek_457

Van hozzá mindenféle csavar, rögzítők stb.
Azért keresgéltem, mert a Geeek A40 megépítésén gondolkoztam, kicsit magamra szabva. De egyenlőre parkoló pályán van a dolog.

dugo_ : Nagyon jó lett, grat hozzá, kíváncsian várom a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#1671) mpierre


mpierre
veterán

Zavar érzek az erőben... Szereztem egy kábelszettet a Corsair sf450 táphoz. Minden baba, azonban a harisnyázás előtt lecsupaszítottam a 24 pines modu atx kábelt. (Nem tudtam a gyári laposat beszerezni, csak egy másik corsair tápé került a szettbe.) Erre a fekete harisnya alatt fogadott pár kondi (vagy mi). A gyári kábelen ilyen nincs. Pár tápnál olvastam, hogy van ilyen akármilyen okból, sz'al ez a része nem izgat, bár csak remélem, hogy jó a sf450-hez. De ezt így hogy a fenébe fogom harisnyázni? Gondolom szigetelés is kéne neki, mert a zsugorcső alatt tanyázott ez a 3 kondi... ?

Amúgy közben teljesen elszabadult a kis ház kivitelezése, így szereztem egy régi, csavaros rögzítésű, felső tápos mercury házat és 4 óra alatt átszabtam az igényimre. Most épp szárad az epoxi ragacs, majd jövök fotókkal.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1672) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#1671) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szálanként sehogy. Temészetesen. Vagy akkora harisnya kell, ami ak ondikra is rámegy, de akkor vagy ilyen bumszlik lesznek a kábelen, vagy lötyög majd, mint tehénen a gatya.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1673) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#1672) üzenetére


mpierre
veterán

Vagyis ne próbáljam leszedni ezeket a kondikat. Faja. Pedig a gyári laposon nincs ilyen csoda.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1674) mpierre


mpierre
veterán

Megkötött az epoxi. Meg pár dolgot még alakítgattam további ~2 óra alatt. Az eredmény:

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1675) #16258048


#16258048
törölt tag

Sziasztok!

Belefogtam egy projektbe, hogy sajat epitesu hazat csinaljak. A jelenlegi akadaly az oldallapok rogzitese, melyet a caselabs / cerberus es hasonloaknal hasznalt leppatinthato csattokal szeretnem rogziteni, ezekkel az alkatreszekkel megvalositva:

(angolul: ball stud clip )
Sajnos ezt a darabot kis mennyisegben eleg nehez beszerezni, mint ahogy lenni szokott.
Abban szeretnem kerni a segitsegeteket, hogy nemtudjaktok magyar nyelvunk hogyan hivjuk ezt vagy ehhez hasonlo alkatresz, illetve hogy honnan lehetne beszerezni?
Nagyon halas lennek ha tudnatok valami nyomravezeto dolgot mondani, vagy otleteket!

(#1676) dugo_ válasza #16258048 (#1675) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.essentracomponents.hu/csapos-zar

Nem mélyedtem el benne, csak gugliztam kicsit. Indulj el ezen.

(#1677) Pötyi válasza dugo_ (#1669) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez a Columbus utca?

:DDD

QNX is cool!

(#1678) dugo_ válasza Pötyi (#1677) üzenetére


dugo_
veterán

Ne doxx-oljál!;]

(#1679) HookR válasza dugo_ (#1678) üzenetére


HookR
addikt

A mélygarázs/lépcsőház szabadon átjárható az épület egyik feléből a másikba, vagy házszámonként különállóak, mint a paneltömbök esetén?

:D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1680) #16258048 válasza dugo_ (#1676) üzenetére


#16258048
törölt tag

Köszi, ha nemtalálom közelebbi rokonát az alkatrésznek, akkor ez is megteszi.

(#1681) HookR válasza HookR (#1527) üzenetére


HookR
addikt

No! Az egy éves évfordulóra való tekintettel kis helyzetjelentés.

ITX-Box v17 - 3D képek (39-től fölfele tükrözik az aktuális állapotot)

Talán a legkomolyabb változás, hogy az alaplapi tálca tologathatósága immáron 5 mm-es osztásokban történhet a korábbi 20 mm helyett, a CPU-hűtőre nézve 95-45 mm-es, míg a dVGA térfelére nézve 50-100 mm-es tartományban. Erre a reálisan szóba jöhető alkatrész-kompatibilitás okán volt szükség, bizonyos kombinációhoz még a 10 mm-es osztás sem volt ideális. Szintén az érleltebb alkatrész-kompatibilitás folyománya a ház befoglalóméretének (talppal együtt) 270 x 170 x 233 mm-re (10,7l) növelése (a korábbi 260 x 166 x 230 mm helyett). Ugyan a ház szélessége lecsökkenthető 160 mm-re, de akkor ugrik az alsó 3,5"-es HDD-hely (és NAS konfigurációban sem férne el a maradék 85 mm-ben 3 db 3,5"-es HDD).

Alapvetően 3 helyen akad még dilemma, melyek tisztázásának hiányában halogatom a gyakorlati megvalósítást:
- A hátlapi modulok több okból is fejtörést okoznak: Jó lenne elkerülni az alu profilból a teljes 6 m-es szál megvásárlását (pláne, ha többféle is szükséges), ám gyanús, hogy ez nem fog menni. Akkor viszont legalább a megvásárolt méret szolgáljon minél többféle alkatrész kiindulási alapjául. Pl. az első két tartóoszlop és az alaplap hátsó kivezetéseinek moduljához a 60 mm széles U-profil passzol, ezzel szemben a dual slotos dVGA moduljához az 50mm-es. Azaz erre a célra ideális lehetne például egy 60 x 50 x 2 mm-es zártszelvény, ha lehetne ilyet kapni, de sajnos nem lehet. És L-profillal sem helyettesíthető, mert a széles kivágások miatt szükséges az U-alak szárainak merevítése. A helyzetet bonyolítja, hogy a 3 slotos EVGA kártyákkal való kompatibilitáshoz meg külön 70 mm széles hátsó modul dukálna. Eddig csak külön 50 x 50 x 2 mm-es, illetve 70 x 70 x 3 mm-es zárszelvényt találtam...
Továbbá az 5 mm-es osztás miatt már nem elég a 20 mm széles helykitöltő modul, 10 mm-esből is fog kelleni, mert bár a ház burkolata a két szélen a 10 mm széles hiányt viszonylag jól elleplezi, ám 15 mm-t már nem.
- A ház tetejéül a legjobb jelölt jelenleg a laminált padló. Bőséges a szín és textúraválaszték, valamint sűrű, tömör az anyaga, ezért precízen, mm-pontosan munkálható (szemben a feldolgozatlan fa nagyobb rostjaival). Cserébe textúra csak a felső síkon van, az éleken nincs és a vastagsága is jellemzően 7-8 mm. Mindenképp több megmunkálást igényel, mint egy sima 3 mm vastag igazi falemez, de legalább megvan a lehetőség a perforált lemez besüllyesztésére. Mindenesetre ennek pontos kialakítása még nem tisztázott.
- A ház alján nem lenne hátrány porszűrőt elhelyezni. Egyelőre még nem találtam olyan 240 x 120 mm körülit, amit egyszerűen adaptálhatnék.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1682) hegegabi80 válasza HookR (#1681) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó kis kuckó, nekem tetszik. Egyedül az alján lévő 3.5" hdd szúrja a szemem. Én egy ilyen kis házikóba biztos nem erőltetném. Sőt már semmilyenbe, már évek óta ssd-t és 2,5 hdd-t használok. A múltkor kellett egy kis adatmentés csinálnom, és egy 3,5 volt kéznél. Alig vártam, hogy kiszedhessem a gépből, borzasztó volt. Pedig nem vagyok annyira érzékeny a hangra.

Jól látom az egyik képen 2 db 120-as venti van az aljában igaz? Az már jobb szellőzés szempontjából. Na meg a 3.5 hdd-nél pont a táp alatt van a venti, ami szerintem jobb lenne a hdd helyén.

A váz miként lesz összefogatva, továbbá az oldallap rögzítése? Csavar vagy szegecs?

Bakker, most esett le, hogy _dugo -nak van a hajlított ház váz nem is neked. :W :Y

(#1683) dugo_ válasza hegegabi80 (#1682) üzenetére


dugo_
veterán

Bakker, most esett le, hogy _dugo -nak van a hajlított ház váz nem is neked.

És egyelőre vázként is porosodik, mert el lett számolva egy nagyobb összeggel a párhuzamosan futó lakásberendezés költségvetése...

Addig is építettem egy 13 literes mATX-et családtagnak:

[kép2], [kép3], [konfig]

(#1684) hegegabi80 válasza dugo_ (#1683) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sajnos az ilyen lakással kapcsolatos költségvetéseket nem nehéz elszámolni, hiába kalkulál az ember többel, mindig vannak rejtett költségek.

Jól mutat a két ház között a váz. Amúgy ez az uni sem olyan rossz.

(#1685) mpierre válasza HookR (#1681) üzenetére


mpierre
veterán

Porszűrőre egy opció. [link]
Nálam ilyen lesz. Nem tökéletes, de a semminél több.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1686) HookR válasza hegegabi80 (#1682) üzenetére


HookR
addikt

"Egyedül az alján lévő 3.5" hdd szúrja a szemem. Én egy ilyen kis házikóba biztos nem erőltetném."
Opcionális.

"Jól látom az egyik képen 2 db 120-as venti van az aljában igaz?"
Igen, alulra kerülhet 2db 120 x 25 mm-es venti. Mely esetben amúgy a venti két oldalára mehet 1-1 további 2,5"-es meghajtó élére állítva (ilyenkor az SFX(-L) tápot közrefogóakkal együtt akár összesen 4db). Az aljlemez szélén 2-2 furat árulkodik a rögzíthetőségről.
Én egyelőre még nem tudom elereszteni a 3,5"-es HDD lehetőségét. Pláne hogy a jelenléte nem jár feltétlenül együtt a csendes működés hiányával. Pl. rendszer (M.2-es) SSD-n / frekventáltan használt adatok és torrent 2,5"-es SSD-n vagy HDD-n / a nagy tárkapacitású 3,5"-es HDD-n meg ritkán használt cuccok, amit elég csupán alkalomadtán felpörgetni.

A terv egyik célkitűzése az asztali gépekre jellemző variálhatóság és alkatrész-kompatibilitás megőrzése. Pl. a VGA térfelét 90 mm-re növelve betehető helyette egy 3 db 3,5"-es HDD-t fogadó keret, NAS variációt eredményezve. Az alsó hellyel együtt pedig akár 4 férőhelyes NAS-ra is bővíthető (a szellőzés rovására).
A 16-22-es képeken láthatsz példákat különböző variációkra (akkor még a 20 mm-es léptetés szerint). Azóta az 5 mm-es léptethetőséggel csak finomodott a helyzet, ami főleg az egyes CPU-hűtő és dVGA(+25mm vastag venti) kombinációknál kamatoztatható. A legutóbbi 39-43-as képeken pedig az a variáció látható, amikor az AXP-200-as CPU-hűtőre is és a gyári légkavarójától megfosztott dVGA-ra is elfér egy-egy 25 mm vastag venti. Bár épp nincsenek megjelenítve, de képzeld oda. :) (Ilyenkor az alaplapi tálca aktuális pozíciója szerint a CPU-hűtő számára 85 mm, míg a dVGA térfele számára 60 mm áll rendelkezésre).

"Na meg a 3.5 hdd-nél pont a táp alatt van a venti, ami szerintem jobb lenne a hdd helyén."
Házszerkezeti kötöttség, hogy csak a hátsó 120x25 mm-es venti helyére tehető 3,5"-es HDD hely. Elől a függőleges tartók miatt nem fér el.

"A váz miként lesz összefogatva, továbbá az oldallap rögzítése? Csavar vagy szegecs?"
Csavarokkal. Az oldallemezeket is azért alkotja csak 1 db többszörösen meghajtott, összefüggő palást, hogy a csavarkötést elegendő legyen csak hátul, nem látható helyen alkalmazni. Az oldalsó perforált lemezek ragasztással rögzülnek a palástra. A felső perforált lemez esetén pedig majd a fedlap végleges szendvicsszerkezetén múlik, hogy csavar lesz, vagy ragasztó.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1687) HookR válasza mpierre (#1685) üzenetére


HookR
addikt

Thx! Valami ilyesmi akár jó is lehet (alu háznál nem feltétlenül előny a mágnes :) ): [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1688) hegegabi80 válasza HookR (#1686) üzenetére


hegegabi80
addikt

Huhh kimerítő és alapos válasz. Nem semmi mennyire belemélyedtél ebbe a gépépítésbe. Én még agyban sem tartok ilyen szinten a projekttel, nem még hogy programmal stb.
Na meg nem is akarok, inkább megrajzolom gyorsan magamnak, hamarabb végzek, mire megtanulnám a progit.

Igen az alján a venti és hdd kombinációt láttam, hogy a tartók miatt nem lehet másképpen elrendezni.
A rögzítést milyen ragasztóval lehet megoldani?

(#1689) HookR válasza hegegabi80 (#1688) üzenetére


HookR
addikt

"A rögzítést milyen ragasztóval lehet megoldani?"
Az előző házaknál kétkomponensű fémragasztót használtam.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1690) mpierre válasza HookR (#1687) üzenetére


mpierre
veterán

Attól függ hova kellene. Ha a tető alá, akkor a 7-8 mm vtg hdf lapba marógéppel egy kis 1 mm mély süllyeszték, abba valami régi házból pár acélcsík beragasztva. Problem solved.
Ugyanez alunál is megoldható. Ha legalább 2 mm vtg az anyag. A régi gépházak max 0,8mm vtg acéllemezből készültek.
Dremelre príma kis marók és kiegészítők kaphatók.

@hegegabi80: Fém ragasztásra pl: [link] Itt ugyan a végeredmény látható, de a két komponensű ragasztó elég erős kötést ad. (Nem élben van ragasztva, hanem alulról egy plusz fémlap van aláragasztva.) Autoweld cx80-at használtam.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1691) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Köszi az infókat a ragasztásról, ezt észben fogom tartani.
Bár a Geeek A40-nél minden csavaros megoldással van gépépítő aluval, így valszeg én is azt fogom alkalmazni. Nekem az a legnagyobb gondom, hogy csak ha maradok az eredeti gyári méretnél, akkor csak 92-es ventiket tudok használni alul és felül. Ha picit növelem a méretet akkor már 120-is mehet. Bár magasságba mindenképp növelni akarom egy kicsit, hogy a legkisebb matx lapok is beférjenek.

(#1692) Iginotus


Iginotus
őstag

[link] Ilyen alaplap távtartót hol szoktatok venni? Budapesten kellene 6-8 db.
Illetve plexi lapra fogom ezzel rászerelni. Van ennél szebb és egyszerübb megoldás szerintetek?
Azért erre gondoltam, mert a plexibe nem nagyon lehet rendes menetet tenni. Kifúrni viszont egyszerű. Ezzel akkor viszonylag szép is lesz.

A másik kérdés, hogy fém vázra (bányagép lesz) alul plexi van de nincs helye a tápnak. Vegyek egy régi házat és annak vágjam ki az alu keretét és azt erősítsem rá a keretre csavarral, vagy van ennél szebb megoldás is?
Szépet szeretnék és fekete keretem van alumínium. Hegeszteni nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1693) HookR válasza Iginotus (#1692) üzenetére


HookR
addikt

"Ilyen alaplap távtartót hol szoktatok venni? Budapesten kellene 6-8 db."
Pl. itt:
- Lomex
- HESTORE

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1694) fboldog válasza HookR (#1693) üzenetére


fboldog
senior tag

+ Árwill
+ HR Elektronika

üdv.: Boldog Ferenc

(#1695) Iginotus válasza fboldog (#1694) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi már megrendeltem HESTORE-tól

5letek a táp beszerelésére? Hogyan nézne ki szépen? Sajna a zártszelvény miatt nem tudom a keretbe magába bele tenni :(

Egyenlőre egy olyan megoldáson gondolkoztam, mint az ATX-SFX táp átalakítója az SFX rész nélkül plusz 2-2 cm es vastagság a zárt szelvénybe való belecsavarozáshoz. De ilyen nem tudom ki csinál...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1696) fboldog válasza Iginotus (#1695) üzenetére


fboldog
senior tag

L profilú aluból nem tudsz keretet hajtogatni a tápnak? A tartó "oszlopokat" meg szegeccsel simán összefogod. :)
Drágább mulatság: fogsz pár gépépítő 2020-as ITEM, VSLOT vagy BOSCH profilt és építesz keretet. (kell persze csavar, sarok elem is, stb)
Olcsóbb: fából ugyan ezt.

üdv.: Boldog Ferenc

(#1697) viperabácsi válasza dugo_ (#1683) üzenetére


viperabácsi
addikt

szia ! Meg tudhatnám mi a típusa az mAtx háznak ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1699) viperabácsi válasza dugo_ (#1698) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1700) fboldog


fboldog
senior tag

Sziasztok,
szerintetek van (akár webshop) magyarországon ahol kiskereskedelmi vagy méretre vágott formában adnak el perforált lemezt?
Régebben használtam méhsejt perforált lemezt egy átalakításhoz (,de nem tudok rájonni hova raktam a maradékot és ahhoz túl messziről rendeltem, hogy megint ezzel szivassam magam... :D )

Ilyesmit szeretnék venni.

üdv.: Boldog Ferenc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.