Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Drizzt01 válasza Pete55555 (#350) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi . :R
Nem ide akartam , hanem a google drive-ba
Közben megoldottam ,mindjárt meg lesz a link is . :C

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#352) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Elvileg ez az .
[link]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#353) foka válasza Drizzt01 (#352) üzenetére


foka
aktív tag

Tettszik ez is, nem a hagyományos dobozok közé tartozik :R

Egyébként Mi se találkozunk már plexi vagy egyéb ügyben :(

Üdv: Fóka

(#354) Drizzt01 válasza foka (#353) üzenetére


Drizzt01
őstag

Egyenlőre a plexit hanyagolom , de ha kell , szólok . :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#355) foka válasza Drizzt01 (#354) üzenetére


foka
aktív tag

Ne fáraszd magad vele, már nem vagyok ott ahol régen, be se járok Szolnokra :(

Üdv: Fóka

(#356) Drizzt01 válasza foka (#355) üzenetére


Drizzt01
őstag

:W
De a kapcsolatok maradtak ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#357) foka válasza Drizzt01 (#356) üzenetére


foka
aktív tag

Igazság szerint annyira megváltozott már a hely (átszervezés volt, én is azért mentem el), hogy nem. De az új hely sokkal jobb, csak a mani kevesebb.
Nem rég történt, talán még feleleveníthető a kontakt.

Üdv: Fóka

(#358) Drizzt01 válasza foka (#357) üzenetére


Drizzt01
őstag

Vissza térünk rá .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#359) jenei0330


jenei0330
tag

Lehet, hogy nem ide tartozik, de tud nekem segíteni valaki konyhabútor tervezésében? Pénzem sajnos nincs rá, esetleg meg köszönném, egy jószándéku fórumozónak a segítséget. Konkrétan a beméretezéssel van problémám.

(#360) HookR válasza jenei0330 (#359) üzenetére


HookR
addikt

Bár ez csak a részelemek befoglalóméreteit tartalmazza, kiindulási alapnak hátha segít: IKEA konyhatervező

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#361) foka válasza HookR (#360) üzenetére


foka
aktív tag

Én is ezzel terveztem anno konyhát és meg is építettem, mondjuk ténylegesen IKEA cuccokból

Üdv: Fóka

(#362) Pete55555 válasza Drizzt01 (#352) üzenetére


Pete55555
addikt

Most értem oda, hogy meg tudjam nézni, de nincs hozzáférésem. Kértem :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#363) Drizzt01 válasza Pete55555 (#362) üzenetére


Drizzt01
őstag

Most próbáld . :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#364) jenei0330 válasza HookR (#360) üzenetére


jenei0330
tag

Köszi a segítséget, megpróbáltam, de lapszabászatban ezek szerint nem nagyon tudnak dolgozni. :(

(#365) Pete55555 válasza Drizzt01 (#363) üzenetére


Pete55555
addikt

Megnéztem. Tényleg pofás. Bár elég nagy helyet foglal. Ahogy néztem amúgy 2:1-es nagyításban rajzoltad :)
De ez a 70 és 80 cm azért sok :D
Én mondjuk úgy tudnám ezt elképzelni (kicsit továbbgondolva) hogy a monitor mögé raknám, azaz erre lenne rárakva a monitor, függőlegesen állna, tehát nem szögben, így a plexi helyén a monitor lenne, oldalt meg látszanának a ventik :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#366) foka válasza Pete55555 (#365) üzenetére


foka
aktív tag

Mint egy TV/monitor hátuljára szerelhető mini gép csak nagyban :K

Üdv: Fóka

(#367) Drizzt01 válasza Pete55555 (#365) üzenetére


Drizzt01
őstag

A méretezéssel nem nagyon tököltem , csak rajzoltam . Nekem személy szerint nem nagyon jönnek be azok a gépek , amikor a plexi helyén monitor van , szeretem csodálni a belsejét . :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#368) spanglee001


spanglee001
addikt

ide ment a hsz-em, majdnem kész a gép :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#369) Pete55555


Pete55555
addikt

Megszállt megint az ihlet. ITX-es kisgép. Nagy vidkarival, szokásomhoz híven nagy ventivel :D
Alul 230-as Spectre fúj befele, az álló alaplapra. Merevlemezeket az alaplap mögé raktam, de már most rájöttem, hogy ez így nem lesz jó/lehetne máshogy is. HDD-k az előlapra, alaplap hátrébb megy, a táp meg felmegy a kábelek helyére, ami most 6cm, úgy kicsit ki kéne bővíteni 3-4 cm-el, cserébe elférne nagyobb CPU hűtő, de majd meglátom. (G3420 lesz benne, arra elég a gyáris is) Anyaga a tőlem megszokott 8-as rétegelt lemez :) Mérete: ~400 magas 250 széles, 220 mély. Kicsit puritán még, gombokat sem raktam rá, de nem is nagyon tervezem. Egy bekapcsoló gomb lesz rajta kb, és annyi. Talán USB csatik elöl/felül, ahol a bekapcs gomb lesz.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#370) Pete55555 válasza Pete55555 (#369) üzenetére


Pete55555
addikt

Továbbfejlesztettem :)
320 mély 220 széles, 200 magas. CPU hűtőből 90mm-es fér el. hosszából lehetne rövidíteni, ha 2.5-ös HDD-t használnék, de így hosszabb VGA fér el. Elölre egy 140-es ventit raktam, de egy 180-as lehet jobb lenne :D

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#371) imibogyo válasza Pete55555 (#370) üzenetére


imibogyo
veterán

+1 a 180 mm-es ventire. Amúgy jól átgondolt kis konfig ez. :K

(#372) Pete55555 válasza imibogyo (#371) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi, én is így gondolom. Az előző konfig nem az igazi... Erre ma jött az ihlet, de nekem is nagyon bejön.
Nézegettem most aprón ITX lapot sandy/haswellhez lehet kapni 15-ért, 18-20ért már Z-s is van.
Abba valami olcsóbb pentiumot/i3-at vennék, ellennék vele egyelőre. (még 2 hónap kb mire gépet fejlesztek)
Úgyhogy ez még lehet, hogy meg is valósul.
Viszont 180-as ventiből nincs nagy választék, EZT pl ennyiért kicsit sokallom, a 230-as Bitfenixem ami van meg nem fér be ebbe a házba.

Szerk: Rétegelt lemez lepácolva feketére, hozzá egy fehér 180-as venti ? :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#373) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Milyen tervező programot ajánlanátok gépház tervezésére? Esetleg olyan lehetőség van, ahol egy meglévő gyártó házát akarom megcsinálni, nyilván más anyagokkal némi átalakítással?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#374) TESCO-Zsömle válasza chester91 (#373) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyat, amihez sok időd van. ;] Főleg utóbbinál, mert az alap házat is neked kell megcsinálnod mm-ről mm-re. A legtöbbünk itt Google SketchUp-pal bohóckodik, de SolidEdge lenne a legjobb megoldás, komolyabb melókhoz meg SolidWorks. Persze ezek összehasonlíthatatlanul bonyolultabbak és ha eredeti kell, akkor drágábbak is, mert a SU pl ingyenesen is elérhető.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#375) chester91 válasza TESCO-Zsömle (#374) üzenetére


chester91
senior tag

Ha nagyon muszáj valahogy megcsinálom az eredetit, igazából annak csak az eleje kell, egy Raidmax Sagitta elejét akarom kissé átalakítani, ami nagyon hasonlítana a gyári megoldáshoz, a többit nyilván meg kell majd csinálni amúgy is.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#376) ViZion válasza chester91 (#373) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Legeygszerűbb, ingyenes a Sketchup, kiegekkel okosítható, utána már jobb. Kedvenceim a layer panel és a forgatós bővítmények, gyorsítja a tervezést. Bonyolultabb, de már igazi CAD program a Medusa4, otthonra szintén ingyenes. A többi ingyenes (Blender, LibreCAD, stb) sztem nem használható olyan könnyen, mint a sketchup. Az igazán profi cuccok fizetősek. Legjobb sztem a Solid Edge. Van benne lemezalkatrész-tervezés, pár kattintással terítéket készít, varratok felvihetők, stb. AutoCAD-nak is van már 3D része, de szvsz nem sokan használják 3D-re.

Mivel ingyenes, a skiccelésre tökéletes, ezért legtöbben Sketchupot használjuk. Sok kész modell is van ehhez már.

Teszkó-ZS_ már eladta a gugli pár éve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#377) TESCO-Zsömle válasza chester91 (#375) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

egy Raidmax Sagitta

Melyik múzeumból akasztottad? :Y Mikor utoljára láttam olyat, még Dremel-em se volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#378) chester91 válasza TESCO-Zsömle (#377) üzenetére


chester91
senior tag

8 éve, amikor egy számtech boltban melóztam nyáron, akadtam bele, és lett életem eddigi szerelme. Még mindig imádom, mert szerintem kivételesen jól megépített házról van szó (speciel, ha az oldalsó 80-as ventit leveszem, akkor 175 mm-ig támogtja pl. a cpu hűtőket). Szóval imádom, de fából jobban mutatna némi átalakítással, és modernizálással, mint alsó táp, kicsit szélesebb, több ventilátor hely.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#379) chester91


chester91
senior tag

Összeszedtem, hogy kb. milyen házra gondoltam. Ami még fontos benne, hogy ahol lehetséges, nem használnék fémet, minél több helyen fa legyen akár a rögzítés is.

Lucfenyőt ajánlottak, lenne is ember, aki ingyen és bérmentve megmunkálja, jó áron beszerezve a faanyagot. Kb. megvan, hogy mit akarok csak hát kell rá pénz majd ugye :)) 420*460*242 mm méretek, ATX lapok is beférjenek, elöl 3*140 vagy 120 mm-es ventinek hely, 3*2,5, 3*3,5 és 4*5,25-ös helyek, lemez a táphoz alulra fából, ami takarja a kábeleket, lemez az alaplapi tálcához, ami szintén takarja a kábeleket, lenne egy előlap, ami levehető, Raidmax Sagitta-hoz hasonló.
Alul lenne kivágva 14-es ventinek, felül 2-nek (vagy 3-nak) hely, hátul 1-nek hely.
A célom igazából egy, a Raidmax Sagitta házhoz hasonló, kicsit nagyobb, modernebb ház megépítése. Amit nem igazán tudok még, hogy az alja/teteje/eleje/hátulja milyen vastag legyen, valamint az oldallapok (lényeges kritérium, hogy az egyik oldallapjában lesz üveg/plexi).
Meg amit nem tudok, hogy az egyes eszközök (2,5-3,5-5,25) helyeit hogyan kellene kialakítani.
Ami fontos, hogy nem szívesen szögelnék/csavaroznék, így majd a ragasztásos-stiftes összeillesztést akarom alkalmazni a váz tekintetében, valamint az előlap esetében is. Előlap esetében viszont a Raidmax-hez hasonlóan úgy szeretném megcsinálni, hogy az levehető legyen könnyedén.
Fontos kritérium lesz benne:
• megfelelően hűthetőek legyenek majd az alkatrészek
• kábelmanagement támogatása (ezt vékony, 0,5 – 1 mm-es falemezekkel akarom megoldani az alaplapi tálca és a táp feletti részénél, a táp esetében ott akarom meghúzni a vízszintes vonalat, ahol vagy a kábelek kijönnek a tápból, vagy a táp tetejével egy szinten)
• megfelelő mennyiségű hely
• előlapra legalább 4 usb, 1-2 esata, mikrofon-hangszóró kivezetés, valamint a szükséges gombok
• támogassa a lehető legnagyobb vga-kat és cpu hűtőket
• szerintem maximálisan jó, ha ATX formátumra alkalmas az alaplapi tálca, a lyukakat úgy is akkor fúrom ki neki, amikor már kész, és kerülne bele a jelenlegi, így később, ha ATX lapra váltok, elég csak néhány plusz lyuk rá
• 12-es vagy 14-es ventiket támogasson (nem döntöttem még el, lehet 12-es bőven elég lenne bele)
• meg ugye alsó tápos kialakítás
Ami dilemma, hogy abban az esetben, ha az egész alját körbefogja ez a takarólemez, akkor nyilván az egyes meghajtók helyei alakulnak másként. Lehet, hogy 2-2 hdd-ssd hely, valamint 3 odd hely bőven elég lenne.

Szerk.: abban várnám a segítségeteket, hogy miylen gyakorlati tapasztalatotok van, a helyek, kialakítás kapcsán, mennyi pci helyet érdemes hátul kivágni, hogyan érdemes az elejénél az odd helyeket megoldani, meg ilyenek :))

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#380) chester91 válasza chester91 (#379) üzenetére


chester91
senior tag

Közben a nagyon kemény?? tanulás közben :U :F eszembe jutott valami. A HDD és SSD helyeket mi lenne, ha nem hagyományos módon alakítanám ki? Gondolok itt arra, hogy hosszanti irányban élére állítva lennének az alján az alábbiak szerint:

A tárhelyek mellett hosszanti irányban lennének fából kialakítva 10 mm széles, 100 mm hosszú, és 25 mm magas rögzített sínek, amelyekbe belehelyezném magát a hdd-t/ssd-t. Ssd esetén nyilván nem feltétlen kell 100 mm hosszúság, rövidebb is elég. Esetleg annyit lehet, hogy minimális mélységben befaragni az alját, amelybe belesüllyed.

Kérdés ezzel kapcsolatban, hogy ha így oldom meg, akkor 10 mm távolság 2 hdd között elégséges-e, ha nem, 20 mm elégséges-e, ha az sem, akkor mekkora távolságot kellene hagyni. Ami fontos, hogy elölről, amennyiben 12-es ventiméretben maradok, 2x12 cm-es venti hűtené egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#381) foka válasza Pete55555 (#372) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor miért nem nézel 20-ast, abból elvétve a hardveraprón is találsz. Nekem összesen 7 db van a gépbe/gépen, 3 bent 4 kinn a radin, de mind meg van fogva az AC Touch2100-zal, a 4 db külsőre még előtét-ellenállást is raktam, hogy a lehető leglassabb legyenek. Arra kell csak figyelni, hogy sokaknak (amiket házból szedtek ki) nincs fordulatjele.

TESCO-Zsömle, chester91: nekem akkoriban Raidmax Smilodonom volt :)) De imádtam!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#382) ViZion válasza foka (#381) üzenetére


ViZion
félisten

+1 a Smilodonra!
Erős, masszív, csak már nem volt praktikus belül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#383) foka válasza ViZion (#382) üzenetére


foka
aktív tag

Ráadásul az is vizezve volt, de a mostani konfiggal már az őrületbe kergetne a szerelés (meg a radi is felborítaná :DD ).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#384) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Az épülő házikóm belső elrendezésénél 2 koncepciót hoztam össze, de elég nehéz a döntés, így beteszem ide is, kinek melyik tetszik, melyik miért lenne jó szerintetek, ill. javaslatokat, tanácsokat, kritikát is szívesen fogadok! :R

Ezek már tényleg célközeli állapotok. :B

Első:
A legutóbbi tervemhez a legközelebb álló. Alapvetően tetszik, de elég necces ebben a felállásban a legfelső 3,25"-os bővítő hely kialakítása - nincs neki hely -, márpedig 3 normál méretű hely kellene (1 mobil rack, 1 usb+memóriakártya olvasó kombónak, 1 a DVD meghajtónak, ezeket szemléltettem méret ügyileg 3 db dvd meghajtóval), a 4. hely lehet rövidebb is a ventiszabályozónak.
(Amit nem rajzoltam be, hogy elválasztanám az alsó és felső szintet egy lemezzel teljesen, hogy a hdd-k melege ne kerüljön egy légtérbe a felső szinten lévő alkatrészekkel.)

Második:
Ez most jobban tetszik, alacsonyabbra tenném a felső szintet, így több bővítőhely is kialakítható lenne, főleg a rövidebbekből ahova mehet ventiszabályozó, stb ami ilyen 4-6 cm-t nyúl be a házba. A legfelső helyre a képen látható módon dvd író mehetne, még pont elférne elvileg. Sínes szerelékkel, így ha ki akarom venni a lapot felülröl, nem okozna sok pluszmunkát.

A nagy kb. 20cm-es ventit direkt raktam úgy mindkét esettben. Elméletileg így jól telibe fújja amit kell, többi venti meg terelgeti a levegő útját.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#385) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Amikor tervezek hűtőmagasságban, akkor az alaplapi tálcától a hagyományos távtartókkal számolva hány cm/mm, mire kezdődik a cpu hűtő talpa? Most számolgatom, hogy a jelenlegi tervszámokkal mekkora a maximális cpu hűtő magasság. 215 mm van jelenleg az alaplapi tálca és az oldallap között.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#386) imibogyo válasza chester91 (#385) üzenetére


imibogyo
veterán

Az már bőven jó. Én olyan 30 mm-t szoktam levenni a hűtő talpa és az alaplapi tálca közötti távolságra (bőven túl becsülve). Tehát a te esetedben akkor olyan 185 mm marad a hűtő maximális talptól való távolságára. Oda meg szinte bármi befér. ;)

(#387) chester91 válasza imibogyo (#386) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi!

A korábban írtakra mi a vélemény? Azóta konkrét számokat is számoltam, véglegesítve a magasság, szélesség mélység, valamint az egyes egyéb kiegészítők pontos méretét. Anyagköltséget is számoltam, 0,0195 m3 faanyagra lesz szükségem, bár ebben a tervezett plusz előlap nincs benne, nyilván az majd utána, valami könnyen megmunkálható puha fából, így akár bármikor át lehet alakítani az elejét anélkül, hogy szét kellene az egészet szedni.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#388) imibogyo válasza chester91 (#387) üzenetére


imibogyo
veterán

A korábbi dolgokra már leírtam a véleményemet. Ha nincs végleges terv, akkor meg kell venni a fát és neki állni, majd adja magát. A Raidmax-os ötletek is jónak tűnnek. Minden a kivitelezés milyenségén, minőségén múlik. :K

[ Szerkesztve ]

(#389) chester91 válasza imibogyo (#388) üzenetére


chester91
senior tag

Az érdekelne még hogy valami gyakorlati tapasztalat esetleg van-e, ami mondjuk előre nem látható, hanem a gép építése közben merülhet fel (szerencsémre, mivel gépem nincs megmunkálni a fa felületét, de emberem, aki megcsinálja van, így azzal nem én fogok bajlódni, bár lehet, ez nem az igazi házépítés, de higgyétek el, egy vésővel majdnem sikerült elkaszabolnom az ütőerem, nem is biztos, hogy jó móka, ha a nagy gépeket a kezembe veszem....:DD). Pl. az oldallapokat 0,5 cm-re tervezem, alját-tetejét 1 cm-re, elejét 0,5 cm-re, hátulját kettő darab 0,5 cm-es lapból akarom megoldani. Az ODD tartókat szintén 0,5 cm-es vastagságú anyagból szándékozom. Alaplapi tálca esetén nem tudom, hogy 0,5 cm vagy 1 cm-es anyagvastagság kell-elegendő. HDD-SSD esetén élére állítva köztük 1 cm távolság lenne, ha elölről 2 db 12-es venti hűti, ez is jó-e?

Igazából ezekre szeretném, ha tudnátok választ adni, mert a tervek szerkezetileg megvannak (3d-be mikro tudom megcsinálni, ha egyáltalán menni fog, nem tudom), csak nem akarok sem túl vékony, sem túl vastag anyagot használni. Az alja biztosan 1 cm-es vastagságú lesz, mivel ott 0,5 cm-t be akarok vésni a HDD-SSD helyeknek, így 2,5 cm-t lesz oldalt támaszték, és előre-hátra sem tudnának kimozdulni.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#390) imibogyo válasza chester91 (#389) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát én eddig csak táblásított fenyővel dolgoztam önmagában, valamint bútorlappal (18mm vastag) azokkal nem volt gond. Nekem külön váz nélkül (zártszelvényből, vagy fakeret) nem tűnik túl stabil megoldásnak az 5mm-es anyag. Itt még találhatsz pár házat, ahol fával, vagy fa+fém párossal dolgoztam. Ahol 5 mm-es vastagságú anyaggal dolgoztam (laminált padló, ami azért elég erős) én oda is úgy éreztem kell a plusz váz. Persze ez lehet csak az én rigolyám. Én szeretem az olyan házakat amikre akár rá is ülhetek. :B

[ Szerkesztve ]

(#391) chester91 válasza imibogyo (#390) üzenetére


chester91
senior tag

Ez is táblásított fenyő lesz, nem értek hozzá annyira, hogyan vannak ezek méretre vágva, egy ismerősöm szerzi majd be jó áron, és munkálja meg a felületet.

Amit kitaláltam: Mivel 420 mm magas lesz a házbelseje, így át kell a magasságot számolnom.. ATX lapméretet támogató gép esetében úgy van hely, hogy lent, hosszanti élére állítva a HDD-t, 100 mm magasak, de mivel elöl van 12-es venti a padlón állva, 120 mm magasan kell meghúznom a keresztlemezt, 5 mm anyagszélességgel számolva tehát 125 mm jön le. Marad 295 mm hely az alaplapnak. Azaz növelnem kell a magasságát a háznak. Hgoy ne legyen passzentos, rá kell hagynom 5-5 mm-t, az ATX szabvány 305 mm, tehát 315 mm hely kell, így ebben az esetben 20 mm-t kell növelnem a ház magasságán. Így magasságra 440 mm lesz (szép kis dromedár :DD)

470 mély; 440 magas, 260 széles.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#392) ViZion válasza chester91 (#391) üzenetére


ViZion
félisten

Halgass rám, hagyj rá többet... :DDD Ami nem kalkulálható, vagy nehezen az a kábelek, a ezed ha vmit szerelni kell... Nekem végezte fain faházam router dobozként pár cm miatt. Ha nagynak találod az elkészülte után, akor a rev.2 lehet kisebb, korrigálva az esetleges hibákat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#393) chester91 válasza ViZion (#392) üzenetére


chester91
senior tag

Önmagában eleve nagyobb darab faanyag lesz táblánként beszerezve, eleve azért, hogy inkább vágjunk, mintsem kidobjunk. Ha más nem, nem 44, hanem 45 cm lesz a magasság, és akkro 1 cm hely van. A ház eleve úgy van megtervezve, hogy az alaplapi tálca mögött 2,5 cm hely lesz az oldallapig, így majd összeépítést követően körvágóval oda fogok lyukakat vágni az alalpali tálcába, ahol a kávbeleket elvezetem. Bár igaz ami igaz, az alaplapi 12 V-os kábelnek jelen esetben nem túl sok helye lenne, így nem lehetne mögötte kidugni. Felül így speciel 10 mm hely kell az alaplap és a tető között. Alul-felül az alaplap esetében 1-1 cm-t hagytam neki, így amennyiben el is van mérve, kivágni ki lehet körvágóval (nem látszik, mivel takarja az alaplap). Egy valamit viszont valahogy be kellene szereznem: Az a házakban használt gumi, amin keresztül kivezetik a kábeleket. Az jól jönne, méretben is, ha meglenne előre, mert akkor tudnám, mekkora helyet kell vágni. Olyan helyeken, ahol meg finomhangolás kell méretben nagyon, úgyis az utolsó milliméterek kézzel lesznek megdolgozva.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#394) Pete55555 válasza chester91 (#391) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát nem tudom... az az 5 mm. Rétegelt lemezből, még oké, de táblás fenyőből...
Ráadásul nem tudom lehet-e kapni ilyen anyagot, de ha 18mm-esből kellene neki megmunkálnia 5 mm-t, biztos hogy szidná a felmenőidet közben :P
Szóval szerintem tervezd át 18 mm-re, belül ami kell meg legyen valamilyen alu profilból, hogy ne foglaljon sok helyet.

Pü-re itt válaszolva; Nincs most túl sok időm, de itt a topikban nyugodtan kérdezhetsz sketchuppal kapcsolatban, segítenek/segítünk ahogy tudunk. Illetve ajánlom imibogyo youtube videóját is. Topik eleje fele be van linkelve.

...Szeretem leracsniztatni...

(#395) chester91 válasza Pete55555 (#394) üzenetére


chester91
senior tag

Az a baj a 18 mm-rel, hogy iszonyatosan vastag. Önmagában is nagy házról van szó, pedig csak 10 mm és 5 mm vastag anyagról van szó. Nagyon remélem, hogy valami űrárustól szerzi a fát, akinél létezik hasonló, mert ha nem, akkor eléggé szívás a tervem :DD

Oldallapra pontosan milyen fát ajánlotok, pontosítva milyen lehetőségek vannak, ami vékonyak, de mégis elég masszívak, könnyen festhetőek és vághatóak, mivel az egyikbe plexi/üveg kerül?

Nyilván amennyiben 18 mm-es fa van kizárólag, úgy magasságban is növekszik majd, nem csak hosszúságban, mivel a hdd-k fölé gondolt esetén szilárdságot is akarok adni vele, így kell 18 mm-es vastagságú, nem lehet valami vékony lemezzel.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#396) s3toraph válasza s3toraph (#384) üzenetére


s3toraph
senior tag

Közben eldöntöttem hogy a kettes verzió lesz a nyerő. :) Remélem hamarosan tudok berakni egy félig meddig kész képet róla.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#397) Livio válasza chester91 (#385) üzenetére


Livio
tag

20 mm is elég kell, hogy legyen. A normál távtartó 7 mm, a laptól a proci teteje LGA 775-nél felkerekítve 8.
szerk. A lap vastagságát nemtom pillanatnyilag, de az ATX szabvány tartalmazza. Meg a legkönnyebben mérhető otthon.

[ Szerkesztve ]

(#398) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Beszéltem a sráccal, azt mondta, hogy gond nélkül tud nekem 0,5 cm és 1 cm anyagvastagságú darabokat gyártani, így simán megvalósítható a tervezett méretekkel. Azt is vállalta, hogy az 5 mm-es oldallapot 2 mm-re befaragja, és besüllyesztetjük így az üveget, tehát gyönyörűen rá fog feküdni az oldallapra :)

Ma elkezdem ismerkedni imibogyo youtube videójával ( :R ), és remélhetőleg hamarosan 3D-s terveket is tudok felétek közölni :P

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#399) chester91


chester91
senior tag

Most kezdtem el tervezgetni, piszkosul élvezem :D Amit láttok, azok az oldallapok, és maga a ház. Persze ez még nagyon az eleje. Gyorsan bele lehet jönni ebbe a Sketchup-ba, bár még van mit tanulni :))

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#400) chester91 válasza Livio (#397) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi a választ! Csak most vettem észre, ne haragudj!

Kérdésem felétek a következő: jelenleg 5 db 5,25-ös hellyel számolva marad elöl 110mm üresség. Szerintetek azzal mit kezdjek? Nyilván a kapcsolók is oda kerülnek, amelyek esetében: i/o, reset, 6* usb (e-sata, ha szerintetek is van értelme), a hang és mikrofon kimenetet hanyagolom.

Ami még megfordult a fejemben, hogy van egy Aerocool Touch-1000 ventiszabályozóm, esetleg azt oda berakom.

Ti mit gondoltok? Érdemes lehet neki külön helyet a sketchup-ba csinálni? Mivel 5,25-ös méret, így később, esetlegesen ha váltok másfajtára, akkor is belemehet.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.