Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) imibogyo válasza TomiLi (#1299) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönjük! :R

Nekem pedig van fenn egy 90%-os AMD Radeon Fury X modellem, de még a ventivel meggyűlt a bajom (Solidworks-ből nem volt hajlandó a Sketchup importer átvenni a ventit, mindig hibára futott) és mivel azóta költözés, munkahelyváltás, új lakás és műhely építése zajlik, így nem is foglalkoztam vele. :N

Ja és már csak kb. egy hónap és megjön az újabb trónfosztó, emiatt sem vagyok túl aktív a PH-n. Na meg azért sem mert még nincs net a házban. :B

[ Szerkesztve ]

(#1302) TomiLi válasza imibogyo (#1301) üzenetére


TomiLi
addikt

Nincs mit, ez csak egy egyszerű alkatrész. Vannak nagyon durván kidolgozott cuccok, el lehet bogarászni Egy szoba tervezése miatt fogtam bele a sketchup témába (az egész jó lett), nagyon megtetszett, de még elég keveset tudok a program használatát illetően.. Sokszor falakba ütköztem már (és vannak még bőven egyelőre megoldhatatlan dolgok, pl: "negyed" gömb... :B ), és sokszor volt olyan, hogy utólag egyszerűbben meg tudtam volna oldani egy órás szöszmötölést...

Számomra egyelőre a ventilátor tabu.... azt sem tudnám hol kezdjem... És nem csak program ismeret hiánya miatt... :B

Zajlik az élet! :C

(#1300) Pete55555:

Én nem is néztem, hogy hívják ezt az eljárást, csak megörültem, hogy akár otthon is megoldható. 6db forrasztó pálca ~ 3k, meg kell egy gázlámpa... Ígéretesnek tűnik, mert szerintem a célnak megfelel, nem?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1303) ViZion válasza TomiLi (#1302) üzenetére


ViZion
félisten

Szobát, házat pikk-pakk össze lehet rakni a sweet home 3D-vel.
Mindenféle modell van, amiket át is szabhatsz, ha nem tetszik. De többnyire megtaláltam ami kellett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1304) TomiLi válasza ViZion (#1303) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi szépen, megnézem azt a programot is, ha már így bele csöppentem ebbe a 3D-s történetbe... :R

Sketcup-pal ilyen lett a szobás terv:

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1305) HookR válasza TomiLi (#1304) üzenetére


HookR
addikt

A padlón a szintkülönbségnek mi a története? Netán erkélybeépítés?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1306) TomiLi válasza HookR (#1305) üzenetére


TomiLi
addikt

Pontosan! :K
Részben már kész ez a szoba, de át akarjuk alakítani, mert a radiátor most egy pultba van beépítve az eredeti helyén, valamint az "erkély" résznél kimaradt alulról a szigetelés.... :B A tolóajtó, gipszkartonozás készen van, de utóbbin is lesz egy kis átalakítás.
Így lerajzolva kicsit illúzió romboló, hogy milyen kis skatulyában lakunk sokan.... :DDD

Bogyóka

(#1307) HookR válasza TomiLi (#1306) üzenetére


HookR
addikt

A méret relatív. Van olyan irányzat, ahol a komplett ház ekkora. :) - tiny homes / wikipedia

Vagy akár több is elférne benne. :D - Micro Compact Home

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1308) ViZion válasza HookR (#1307) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, egy japán CSALÁD már ölni tudna ekkora luxusgarzonért! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1309) TomiLi válasza HookR (#1307) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem nincs bajom a méretével, inkább az a fura, hogy belülről lakva annyira más, mint így "kivett" állapotban. Pl: soha nem gondoltam bele, hogy amikor alszom, akkor a szomszéd kanapéja ~15cm-re van a fejemtől.... :))

Jó pofák ezek a kis "házak", vannak kimondottan jók! Folyamatosan lakni benne azért nem tudnék, de hétvégi háznak tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1310) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#1309) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Folyamatosan lakni benne azért nem tudnék

Funkcionálisan ezek kb egy lépcsőfokkal vannak feljebb a sátraknál. Ez is kb csak arra jó, hogy ne essen a nyakadba az eső, miközben alszol. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1311) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#1310) üzenetére


TomiLi
addikt

Funkcionálisan ezek kb egy lépcsőfokkal vannak feljebb a sátraknál
Jaj de szépen megfogalmaztad azt amit én nem tudtam! :R Erre értettem, hogy hétvégi nyaralós kecónak jók ezek a kis ötletes házikók. Pl. nekem az a típus tetszik, ami mobil, és vihetem bárhová...

Más:

nem tudok egyről a kettőre jutni a félgömb témámmal. Pontosabban nem félgömb, hanem fél "kupola".
Megrajzolom a keresztmetszetet (direkt szabályos körökből), majd a közép tengely fölé helyezek egy félkört, aminek az ívét kijelölöm, majd a "follow me" -vel rámutatok a félkupolának szánt keresztmetszetre.
Le is követi a kijelölt félkört, de nem pontosan: alábbi képeken látható.
Mit csinálok rosszul? Vagy meg lehet ezt oldani másképpen is? Valamint a nyitott oldalt hogy lehet "zárni"?

[/

Szerk: természetesen a félkört úgy szerkesztem, hogy párhuzamos legyen teljesen a bázis vonallal (ami az exportált képeken nem látszik: X,Y,Z tengely)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1312) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Belekezdtem valamibe -egyelőre még csak papíron- amit szinte biztosan nem fogok soha megépíteni, de elméleti síkon régóta játszok a gondolatával. Nem akarom lelőni a poént, remélem az sem teszi, akinek kicsit részletesebben leírtam a tervet, majd meglátjátok, ha készen lesz. Elég sokszor rágtam már meg a dolgot elméletben, mikor felvetődött a téma, de sosem álltam neki tervezés szintjén kidolgozni, mert egy olyan archaikus dologról van szó, aminek gyakorlatilag semmi értelme.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1313) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#1312) üzenetére


Pista0001
addikt

Hermetikusan zárt ház nitrogénnel töltve, minden elemen bazi nagy passzív hűtő, a benti "levegő" hűtőkörrel hűtve és keringetve? :D

(#1314) HookR


HookR
addikt

Nagyon leült a topik, ideje kicsit megpörgetni:

ITX-Box v10 - [link]

Nagyon megtetszett a WD My Book Duo, kíváncsi voltam mit tudok kihozni a formából.

- Bővítőkártyának 3 nyílás áll rendelkezésre. Akár kamatoztathatóak azon Mini-DTX-re hajazó MicroATX alaplapok is, amiken 2 közül az alsó a PCI-e x16 foglalat. De a gyakorlatban hasznosabb, hogy:
- a GPU chipje és a 25/26,5mm vastag alsó venti között elfér 30mm körüli kisebb CPU-hűtő (ahogy azt például flashpointer is alkalmazta), azaz nem kell feltétlenül a HIS HD7750 LP-hez, vagy az MSI GTX 750 Ti-hez hasonló bordájú modellre szorítkozni, mert kvázi bármelyik alacsony profilú kártya megteszi, amelyiken az alkatrészek nincsenek útban olyan hűtőknek, mint: Xigmatek Praeton, ID-Cooling IS-40, Alpenföhn Silvretta, DeepCool HTPC-200, Raijintek Zelos...
- a 'teljesítményorientált' összeállítás helyett NAS-ként is hasznosítható a kuckó. Az azonos szélességű hátsó túlnyúlások lehetővé teszik, hogy a jobboldali 3,5"-es HDD helyek tükrözve legyenek bal oldalra is, összesen akár 4db 3,5"-es HDD-nek otthont adva a 2db fix 2,5"-es meghajtó mellett. NAS-ként célszerűbb a dVGA helyét üresen hagyni, hogy az alsó venti a HDD-k között egy alacsonyabb fogyasztású rendszert is átszellőztethessen.
- A VGA nyákja teljesen az előlapig nyújtózhat, bár erre a mai LP kártyák esetében ritkán van szükség. :)

Az első függőleges tartók helyett eredetileg elegánsabb szerkezetet szerettem volna, de valahogy sehogy sem akartak megfelelni minden funkcionális szempontnak.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1315) TESCO-Zsömle válasza HookR (#1314) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyon komoly cucc, le a kalappal.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1316) tDr1v3r válasza HookR (#1314) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Átgondolt, elég komoly koncepció, remélem sikerül megvalósítanod!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1317) imibogyo válasza HookR (#1314) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon jó terv. És pont ez egyben a "baj" is vele.
Amikor egy terv már ilyen stádiumban van, nehéz mit hozzászólni, javasolni. :B

(#1318) HookR


HookR
addikt

:R

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1319) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, van megint egy kis agymenésem.

Van ugye a kocka faházam, ami jelenleg szét van szedve. Ezt akarnám most állóra alakítani, és kicsit keskenyíteni rajta. A terv az, hogy TFX táp lesz benne (aprón van jó árban) és a képeken látható helyre raknám. Na most arra gondoltam, hogy leszedem a burkolatot, és az első 20-as ventitől elég levegőt fog kapni , valami rácsot meg teszek rá, hogy kicsit biztonságosabb legyen.
Ha valakinek van valami jobb ötlete a táp elhelyezésére, vagy egyáltalán a házzal kapcsolatban, ne tartsa magában :R

Szerk: Méretek: 220x280x380mm

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1320) HookR válasza Pete55555 (#1319) üzenetére


HookR
addikt

A tápba a hálózati tápkábelt a ház oldala felől tervezed bedugni?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1321) Pete55555 válasza HookR (#1320) üzenetére


Pete55555
addikt

Na ez még ugye kérdéses. Ha leszedném a táp burkolatot, akkor a hálózati kábelt is átvezetném, hogy ne kívülről kelljen rádugni.
Ha nem, akkor viszont ezt meg kellene oldanom valahogy, mert az nem néz ki túl jól, ha a ház oldalából lóg ki a vezeték.
Mondjuk ha a burkolat marad is, lehet van annyi hely a házban, hogy átfordítsam a tápcsatit.

A harmadik variáció (ez most jutott eszembe)
Ha leszedem a burkolatot, akkor a 70mm magasságból lesz kb 50mm venti nélkül. Ez a vastagság már lehet elférne az alaplap melletti kis rekeszben, ahol most a HDD-k vannak. Ott kicsit védettebb helyen is lenne a táp, és még talán a szellőzése is jobb lehetne.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1322) Pete55555 válasza Pete55555 (#1321) üzenetére


Pete55555
addikt

Meg is csináltam :)

Szélesség maradt ugyanannyi, csak az alaplap felőli résztől elvettem 20mm-t.
Táp mögött majd lesz rács/kivágás, hogy ott kimehessen a meleg levegő.
Magasság nem változott, 280mm, viszont jóval rövidebb lett, 310mm.

Ha esetleg így nem lenne elég hűtése a tápnak, akkor odarakhatom közvetlen a venti elé is.
Holnap megpróbálom kicsit kipofozni a tervet. Viszont ez így már egész jó elrendezés, még a végén meg is fogom csinálni. ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1323) HookR válasza Pete55555 (#1321) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem ez a táp arra van kitalálva, hogy közvetlen fújjon rá egy venti. Ha hátra a bal felső sarokba rakod, akkor gyanús, hogy ez a feltétel nem fog teljesülni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1324) ViZion válasza HookR (#1323) üzenetére


ViZion
félisten

Az egy aktív táp, van benne venti és elég is neki. Nekem zárt fadobozban volt, kutya baja. Persze SFXY-ben nincsenek gémer csillió wattosak, de azt a 150 W-ot elhűti lazán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1325) HookR válasza ViZion (#1324) üzenetére


HookR
addikt

"Ha leszedem a burkolatot, akkor a 70mm magasságból lesz kb 50mm venti nélkül. "

Viszont az igaz, hogy én hirtelen a bal hátsó sarokra gondoltam, nem a HDD felőlire. Mindenesetre a saját venti nélkül mindenképp kapjon kellő légáramot.

(#1322) Pete55555: A kábelezés miatt lehet célszerűbb lenne fejjel lefelé fordítanod a tápot.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1326) Pete55555 válasza ViZion (#1324) üzenetére


Pete55555
addikt

Olvass vissza, a tápot ki akarom szedni a házából, így a venti sem fog maradni. Cél, hogy ~50mm vékony legyen.

(#1325) HookR
Mire válaszoltál már módosítottam a 1322-es hsz-em, hogy lehet közvetlenül a venti elé rakom a tápot.
Most azon gondolkodok hogy tudnám leellenőrizni, hogy elég-e a hűtés.
Veszek vmi hőmérőt, gyári állapotban belerakom, megizzasztom és megnézem a hőmérsékletet. Ha módosított állapotban sem lesz melegebb akkor öröm bódottá.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1327) ViZion válasza Pete55555 (#1326) üzenetére


ViZion
félisten

bakker, ez kimaradt, viszont akkor tutira nem fogja díjazni, ha nincs légáramlat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1328) Pete55555 válasza HookR (#1325) üzenetére


Pete55555
addikt

A kábelezés miatt lehet célszerűbb lenne fejjel lefelé fordítanod a tápot.

Úgy gondoltam, csak valamiért rossz irányba forgattam - most veszem észre. Bár ez részletkérdés :DDD

(#1327) ViZion Semmi gond :R Nos, most ezen agyalok, hogy hogy legyen megoldva, fent olvashatod az eredményét. Ha más nem, van 2 db 40mm-es ventim, azokat leszabályozva odarakom rásegítésképp. De szvsz, ha közvetlen a 20 cm-es venti előtt lesz, nem lesz gond.

Ha minden igaz hétfőn beszerzem a tápot, majd akkor kiderül mit tudok vele kezdeni.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1329) Pete55555 válasza Pete55555 (#1328) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, komplettíroztam :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#1330) Imperius


Imperius
csendes tag

Sziasztok! :)

Ismertek esetleg Bp-en cnc megmunkálással foglalkozó céget, aki olcsón vállal apró modolásokat? Gondoltam megkérdezem, mielőtt telefonálgatni kezdek.
140mm-s venti nyílást és egy táp rögzítő lemezt szeretnék vágatni.
Esetleg, ha valakinek van 135mm körüli körkivágó 2mm aluhoz... :)

Közben másik topicban látom több infó van róla.

[ Szerkesztve ]

(#1331) imibogyo válasza Pete55555 (#1329) üzenetére


imibogyo
veterán

Ismerős elképzelés... :DDD Mondjuk én nem vágtam bele.
Nekem most ez foglalkoztatja a fantáziámat.
De két kicsi mellett nem tudom mikor tudok hozzáfogni?

[ Szerkesztve ]

(#1332) ViZion válasza imibogyo (#1331) üzenetére


ViZion
félisten

Vicces, h mikor én jöttem egy ilyen alaplap mögött a táp elképzeléssel, akkor erősen megkaptam (nem tudom kitől, nem keresem vissza), h jajj, onnan a meleget fogja szívni, stb. Erre később találtam gyáriban is ilyet, de sok modot is láttam ezzel az elképzeléssel... :U

SSD-t nem látom hogy rögzíted majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1333) imibogyo válasza ViZion (#1332) üzenetére


imibogyo
veterán

Én már építettem is pár ilyet és terveztem is jó pár darabot és az egyik legjobb megoldásnak tartom. És ha nem is függőlegesen, akkor pedig vízszintesen szeretem leválasztani a tápegység és merevlemez részt (na jó ezek közül sok nem lett befejezve, de a végcél mindnél ugyanaz volt, tervben is van pár ilyen elrendezés). Bár én nem elsődlegesen a hő miatt, hanem zajcsillapítás (1 db merevlemez) miatt alkalmazom ezt a leválasztós dolgot szívesen.

Az új ITX tervben az egy-ventis elrendezéssel ráadásul teljesen át lenne "fújva" a táp belseje, ami a mostani teljesen passzív (és elég zsúfolt) felállásban nincs meg, viszont a külön-kamrás elrendezés mégis ad valamennyi mozgásteret zajcsillapítás terén, mert a főkamrát nem szeretném teli szivacsozni.

Az SSD rögzítés pedig valószínűleg úgy fog történni, mint az ITX kuckó első verziójában (amit azóta is bánok, hogy szétszedtem, mert most hogy végül mégis csak lett egy dVGA-m, most jól jönne a plusz hely). :B

[ Szerkesztve ]

(#1334) Pete55555 válasza ViZion (#1332) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt most belinkelhetnéd, mert nem emlékszem rá, hogy pontosan hogy is nézett ki. Ahogy Imibogyó is mondta, szerintem is elég jó megoldás ez, lehet nálad valami mással volt probléma.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1335) ViZion válasza Pete55555 (#1334) üzenetére


ViZion
félisten

Hát ez sztem már vagy 2 éve volt, vagy itt, vagy a gányolósban, vagy az FX offban, franc tudja. Csak mindenki aggódott, h a VRM hátoldaláról a táp meleget szív... Nah, már mérem a hőfokokat, és hűtöm hátul is a deszkát, sokat nem jelent, inkább csak megnyugtató. Azóta elvetettem azt is, meg egy tucat tervet, egy éve kb. rajzolgatni sincs erőm, mert más a munkaköröm, zokni az agyam estére. De a pormentes házról nem tettem le.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1339) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne az ASRock H110M-ITX/ac alaplap SketchUp modellje, az letöltheti a 3dwarehouse-ról.

Épp a gépemet tervezem, ezért számíthattok folytatásra is. :)

(#1340) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Fú, de rég jártam erre.
Felmerült bennem a minap egy elvetemült gondolat...
Vannak ezek a vastagabb parafa táblák, amikkre hirdetéseket szoktak felszúrkálni.
Legetne ilyenbõl egy open air case stílusú valamit összehozni? Egyedül az alaplapi tálca maradna fém, no meg néhány tartókonzol, merevítõ és egy kis plexi is helyet kapna természetesen.
Azért ötlött fel bennem, mert szerintem kellõen vastag és stabil, lehet festeni is talán (vagy bõrrel bevonni), zajelnyelõ, ragasztható és elég a szabáshoz egy tapétavágó is.
Szerintetek hülyeség? :S

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1341) ViZion válasza flymi (#1340) üzenetére


ViZion
félisten

marha drága, de amúgy nem para sztem. Viszont rétegelt lemezzel jobban jársz, vékonyabban is erős és hasonló jó tulajdonságai vannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1342) flymi válasza ViZion (#1341) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megfontolandó...
Szeretem a fát, de sem eszközöm, sem idõm nincs foglalkozni vele.
Bármilyen anyag, ami szikével, ollóval meg egy kis tũéles fémfũrésszel módosítható az érdekel. Korábban ezért is szemeztem kömatex? lemezzel (szintén drága), de a parafa jobban tetszik jelenleg.
Hungarocel is képbe került, de nem tudom mennyire ajánlott ilyen célra.
Korábban láttunk már szerintem mindannyian kartonból összetákolt "gépházat", profin kivitelezett fakuckót és futurisztikus kömatexes casecont is.
Viszont fogalmam sincs, hogy a gép alkatrészeinek feltétlen kell-e érintkezniük bármilyen fémmel?
Vegyük például a Scythe Himurot. Ahhoz is adtak gyárilag ilyen drótot/kábelt, aminek az egyik felét a bordára, a másikat a gépháx vázához kellett csavarozni... Miért kell ez?
Bocs, tudom láma kérdés, de örülnék a felhomályosításnak!
Alaplapi tálcát is lehet plexibõl akkor ugye?
Voltak régebben ilyen full plexi házak is, azt hiszem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1343) cinemazealot válasza flymi (#1342) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az, hogy egy PC ház teljesen fémből van, illetve minden alkatrész teste fémes kapcsolatban van a többivel, szerintem több célú: egyfelől azzal, hogy egy fém kasztniba teszed az egész gépet, egyfajta Faraday-kalitkát hozol létre körülötte, amivel megóvod az őt esetleg megzavarni képes elektromágneses behatásoktól (rádiójelek, kozmikus sugárzás stb.), illetve a környezetet is megóvod a gépből "kiszivárgó" káros rádiójelektől.

Másfelől azzal, hogy fémesen összekötöd minden alkatrész testét, egyfajta EPH (egyen potenciálra hozó) hálózatot alakítasz ki, így bármely alkatrészben kialakuló zavar (pl. indukált- vagy túlfeszültség, esetleg por miatti statikus kisülés stb.) ezen a hálózaton minden más alkatrészre (és akár az imént említett kasztniba) is átvezetődik, és mivel egyen potenciálon van minden, nem alakulhat ki az alkatrészek kommunikációs érintkezői között olyan, kritikusan nagy feszültség különbség, ami károsíthatja valamelyik áramkört.

A fém kasztni egyébként érintésvédelmi célokat is szolgálhat, de ez a tápok galvanikus leválasztása miatt csak akkor jelent bármit is, ha az adott táp földelt. Pl. külső kocka tápoknál (mint notebook töltők), amiken kétpólusú a 230 V-os kábel, ez nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

(#1344) flymi válasza cinemazealot (#1343) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz a választ.
Fizikából érettségiztem, szóval azt vágom nagyjából, hogy mi a Faraday kalitka, bár azt nem oktatták szerintem ezzel párhuzamosan számtech órán, hogy miért is van a számítógépház fémből. (Vagy épp hiányoztam akkor) ... :D

Tehát magyarra lefordítva, azoknál a gépházaknál, amik mondjuk a csavarokon kívül csak fából vagy műanyagból készült, abban nagyobb valószínűséggel lehet "bajság" egy esetleges nagyobb feszültségkülönbség kialakulásakor?
Számtalan ilyen modot láttunk már és eddig tudtommal még nem volt ilyen jellegű bejegyzés, vagy az illető nem is tud róla, hogy ezért halt be egy-két komponense? :F

Vagy ne szaporítsam tovább a szót, csak vágjak bele az építésbe, mi? ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1345) cinemazealot válasza flymi (#1344) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem nyugodtan belevághatsz, ha megnyugtat, én is farost lemezből fogom a gépházamat elkészíteni. :) Viszont én annyit azért még megteszek, hogy minden faburkolat belső felületére felragasztok egy réteg alufóliát. Kívülről nem fog látszani, de ezzel meglesz a Faraday-kalitka hatás. Az EPH bizonyos fokig, szintén ezen a fóliázott belső felületen fog kialakulni, de nem fogom törni magam, hogy mindenütt meglegyen a tökéletes kontaktus.

Egyébként a műanyag házas laptopok műanyag házának belső felülete is jobb helyeken fémréteggel van bevonva. :K

(#1346) flymi válasza cinemazealot (#1345) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1347) cinemazealot válasza cinemazealot (#1339) üzenetére


cinemazealot
addikt

Gondoltam, megosztom Veletek a mini-ITX konfigom tervezett házáról készült látványterveket. A nyomógombok, kapcsolók, csatlakozók, antennák még hiányoznak, ahogy a ventilátor és a hangszórók elé szánt védőrácsok is, de a lényeg már látszik.

A célom tehát egy olyan gép építése volt, ami mobilizálható és (úgy ahogy) használható is, mint egy laptop (ha van kéznél egér és billentyűzet, képernyője és hangszórója viszont már van), de elsősorban asztali gép, könnyen cserélhető alkatrészekből, ami egy komolyabb áramszünettől sem szeppen meg (köszönhetően 2 db 2,3 Ah-ás ólom-zselé akksinak). Igen, lesz egy kis súlya, de az most nem szempont.

A burkolatot belülről fémfóliázott farostlemezből tervezem elkészíteni, a színe még nem végleges, lehet, hogy marad színében nyers fa lelakkozva. A ház 346 mm hosszú, 186 mm széles és 90 mm magas.

Véleményeket, kritikát, észrevételeket, javaslatokat ne tartsátok vissza. :R

[ Módosította: radi8tor ]

(#1348) flymi válasza cinemazealot (#1347) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha nem láttam volna még számítógépet, azt mondtam volna az első két kép alapján, hogy ez egy páraelszívó. ;] :D
Ötletes!
Annyi csak, hogy az SSD felőli oldalon a hardver sokat elvesz a szellőzőnyílásból.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1349) ViZion válasza flymi (#1348) üzenetére


ViZion
félisten

+1 a páraelszívóra :DDD
Érdekes design.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1350) cinemazealot válasza flymi (#1348) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, az SSD oldali burkolat és szellőző még nem végleges. Vagy a szellőző nyílás helyén és/vagy alakján vagy az SSD elhelyezésén szerintem még fogok változtatni.

Páraelszívó? Ez még eszembe sem jutott. De megtarthatjuk modellnévnek. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.