Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) imibogyo válasza Pete55555 (#1550) üzenetére


imibogyo
veterán

Egész pofás ez már így is. :K

Én mondjuk az SSD-ket raknám alulra, vagy hátrébb tolva a hátsó venti felé és a tápegységet az oldalfalra fogatnám fel (ha kell akkor az alsó bútorlap lejjebb engedésével). Szerintem így jóval csendesebb lenne, hőmérsékletben pedig nem sok minden változna, mert a 14-esektől kapna friss levegőt, hátul pedig a 200-as kihúzná a "meleget", bár nekem még a "nagy" gépemmel (4790k + passzív GTX 750Ti felső tápos elrendezésben) sem sikerül igazán meleg levegőt kifújatnom vele, szóval emiatt annyira nem aggódnék. A kábelmenedzsment pedig mivel fából van az egész könnyen kialakítható, hogy ne szóljon bele a belső légáramlásba).

A 14-esek elé raknék páraelszívóhoz való szűrőt.
Használtál már ilyet? Nem fogja le nagyon a légáramot? Én eddig még csak kifeszített nejlonharisnyát használtam, azzal nem volt gond és a port is fogta szépen. :B

[ Szerkesztve ]

(#1552) Pete55555 válasza imibogyo (#1551) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem egészen értem mire gondolsz a táppal kapcsolatban.
Legyen szélesebb a doboz, és menjen a lap mellé a táp?

Közben dolgoztam még kicsit rajta, igazából csak a méretet finomítottam, de így néz ki, plusz lesz egy kép amin látszik a táp:


Az SSD-k is lekerültek közben :D
Az oldalsó bútorlapokat lehet leengedem a végén, ezt még nem tudom hogy lenne jó.

Csináltam végül egy elforgatott változatot is, ezt 12mm MDF-ből tervezve. Túl hosszűnak gondoltam az első verziót, emiatt csináltam ezt, de ez meg több, mint 100mm-el szélesebb, és ugyanolyan hosszú :(
Annyi, hogy itt ATX lappal számoltam, de nem lenne sokkal rövidebb, ha mATX lenne sem. Szóval nem tudom :D

Az oldallapok még hiányoznak, de így jobban áttekinthető.

Felraktam ide az skp fájlokat is, ha esetleg valakinek jól jönne:
mATX fiók gép
ATX fiók gép elforgatva

Az a baj, hogy komplett asztalt szeretnék tervezni, csak jó lenne előbb lefixálni a gép-doboz méreteit, hogy tudjak tovább haladni :D
Az a cél, hogy relatíve gondozás, por, és kábeldzsungel mentes legyen az asztal.

Nem használtam még, cégnél van bent ilyesmi anyag - nem pont páraelszívóhoz való, de hasonló, 10mm vastagságban. Szerintem jó lenne, de lehet hazalopok kérek egy keveset, és ki is próbálom.

A kábeleknek még a fiók alatt hagynék némi helyet, és az asztallap alól vezetném fel.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1553) imibogyo válasza Pete55555 (#1552) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi, most nincs időm jobban megtervezni, de az elv érthető így is. Szóval én ilyen elrendezésű házaknál (asztal-pc), jobbnak gondolom az "egy légcsatornás" kivitelezést. Így a tápegység is jobban kapna szerintem friss levegőt. Na most ezt alapvetően úgy oldanám meg, hogy a tápegység legyen a processzorhűtő előtt és a memóriák felett, de mivel nem tudom a komponenseidet, ezért most épp a proci hűtő mögé raktam be. De egyébként szerintem nyugodtan kimehetne a mATX lap is a hátfalig, mint az ATX tervnél, mert szerintem nagyon fogsz anyázni, ha valamit ki/be kell dugnod a hátsó csatlakozók valamelyikébe és akkor biztosan elférne a tápegység is. :B

[ Szerkesztve ]

(#1554) Pete55555 válasza imibogyo (#1553) üzenetére


Pete55555
addikt

Aha, így értem.
Válaszodból rájöttem közben, hogy kevés információt adtam meg kicsit :D
Az a baj én nem akarom szem elé rakni a tápot, meg a kábeleket :DDD
Azt találtam ki, hogy a CM Q300L házamban kipróbálom az elforgatott elrendezés, kiveszem a tápot, és berakom alulra a két 14-es ventit, így le tudom tesztelni jó lesz-e.
Azért gondolnám jobbnak ezt, mert ugyan jobb lehetne a légcsatornás elrendezés, de annál a VGA-t csak egy venti látja el levegővel. Így meg kettő fújná direktbe. Nekem meg valahogy mindig a VGA hűtésével van bajom, a CPU sosem melegszik túlságosan. Így majd a CPU a VGA meleg levegőjéből fog kapni, majd letesztelem jó lesz-e.

A hátfalra tolással az a baj, hogy a venti akadályozná a dolgot, másrészt az asztal hátfala lesz a szoba közepe fele, és nem akarom, hogy semmilyen kábel, venti, lyuk látszódjon, így a venti mögött kb 5-10cm-re is lesz egy bútorlap, hogy eltakarja :)
Ezért is lehet jobb ha oldalt lesznek a csatik, jobban hozzáférnék úgy.

A héten talán lesz egy kis időm kipróbálni az elrendezést és akkor többet tudok majd :R

Alakítottam még az elforgatott elrendezésen, ha hazaérek és lesz időm feltöltöm majd.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1555) Pete55555 válasza Pete55555 (#1554) üzenetére


Pete55555
addikt

Íme:

Kicsit pofásítottam. Felraktam az skp-t is.

Így most 517x450x300mm. Még lehet faragni a hosszból, ha mATX lapot raknék bele, de jó lesz ez így szerintem ATX-el tervezve, legalább lesz hely szerelni, és relatíve nem is olyan nagy.
Szélességen az előző tervhez képest jelentősen csökkentettem, az oldallap direkt van kivágva, hogy jobban hozzáférjek a csatikhoz. Az alaplapi hátfaltól most így 65mm-re van az MDF lemez, +az MDF 12mm, +olyan 10mm a sín. Így ~87mm van a majdani szekrény oldaláig, ahol bármilyen csatlakozó el fog férni, és ha kihúzom, a fiókot, a nyitott oldallapnak köszönhetően könnyen tudok dogdosni ;]

Csak ki kell próbáljam jó lesz-e így a hűtés, de ez az elrendezés most úgy néz ki megtalálta az igényeimet ;] :DDD

Szerk: Majd egy noti DVD író megy a PCI slotok alá, csak azt már nem volt időm berajzolni, de az is szépen el fog férni. Ha használni akarom, csak kihúzom a gépet. Tekintettel arra, hogy ez évente kb 2x történik meg, nem jelent nagy problémát.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1556) Pete55555 válasza Pete55555 (#1555) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, sikerült kipróbálni az elrendezést:

A VGA 8-10 fokkal hűvösebb, köszönhető ez nyilván a rá direktben fújó két ventinek. A CPU hőmérsékletét nem figyeltem meg a teszt előtt, de így olyan 53 fok körülre ment fel, szóval ha több is lett, akkor sem vészes.
Nem stressz teszteltem amúgy, csak nyomtam egy jó órás ETS2 kört, ez legalább valós felhasználás.

Szóval az elrendezés kiállta a próbát, már csak le kéne tisztázni a tervet, és kezdhetem tervezni az asztalt hozzá :DDD :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#1557) Pete55555 válasza Pete55555 (#1556) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, alakul az asztal terv is :D


170x62 az asztal, a lap 72cm magasan van, +10cm a monitor emelvény. Ebben lenne egy kics "rekesz" a kábeleknek, pl a két hangszórónak. Majd még eldöntöm, ez lehet nem lesz ilyen mély.

...Szeretem leracsniztatni...

(#1558) Demo07


Demo07
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy ide kell e írnom gyakorlati modding kérdéssel is, de "rajzot"(vázlatnak elég, annyira nem vagyok ügyes ebben) én is mindig csinálok mielőtt valaminek neki esek bárminek is, így bedobom hátha megkapom a választ amiért jöttem :)

Adott a gépház, meg a dolgok nagy része már benne is van... ami még nincsen és így a kérdés felmerült...épített vízre váltás miatt kicsit belenyúlnék a ház 1 pontjába, nevezetesen a HDD Tray aminek kellene átesnie egy minimális módosításon!

A gép váza a fiókok mögött érintetlen marad!
Viszont most vannak gyári takarók elemek, ezek lekerülnek és helyettük egy 5mm Plexi/Akril lap lenne tervben!

Erre menne kettő viszonylag súlyos darab...
-1db D5 revo pumpa (folyadék nélkül is 950 gramm, folyadékkal kb 1200-1300 gramm lesz)
-1db 250-es tartály (folyadék nélkül a gyáriak szerint KB 800 gramm, folyadékkal kb 1200-1300 gramm)

Maga a plexi takaró lap felülete H:460 x SZ:160 x M:5 mm lenne!
Minimum 6 helyen lenne a ház gyári részéhez rögzítve hátulról rejtett csavarral az anyagba belehúzva!
Plusz maga a pumpa és a tartály átmenő csavarjai, amik szintén le lennének kontrázva a házhoz!

Jelenleg így van:

Szóval véleményetek szerint elég lenne egy 5mm plexi/akril lap erre a célra?
Rezonancia és hajlás nélkül kibírja ezt a súlyt?

Előre is köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#1559) Demo07 válasza Demo07 (#1558) üzenetére


Demo07
aktív tag

Annyi infó lemaradt az előbb, hogy a 250-s tartály az alján és a tetején is rögzítve lenne 2-2 csavarral!
A D5 revonak viszont csak az alján van rögzítési pontja, 4 csavarral, gyárilag elvileg nagyobb tartállyal is elég stabil lenne fémre fogatva, viszont itt a plexi miatt, nem vagyok benne biztos, felül max a merevcső fog adni neki még némi tartást :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#1560) imibogyo válasza Demo07 (#1559) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem az 5-ös plexinek elégnek kell lennie, főleg többpontos megfogatásnál. Amúgy jöhetnek nyugodtan ide az ilyesmik mert végülis még csak az agyalás megy... :K

(#1561) Demo07 válasza imibogyo (#1560) üzenetére


Demo07
aktív tag

Holnapra már a megvalósítás a cél, találtam 2-3 helyet ahol van akril/plexi lap 5mm vastagságban, csupán a méretre vágott lap ára, és hogy mikorra tudják vallni fogja eldönteni a dolgot :)

Ma egy utolsó méret ellenőrzés, hogy minden rendben legyen, pár dolgot még úgy is várok az építéshez, így erre is maradt idő, szerencsére!

Technikai kérdések...
-Plexit mivel tudok szépen lefújni? Kell valami speciális festék hozzá, vagy csak egyszerűen veszek egy spray-s festéket, meg lakkot és ennyi? (Előtte zsírtalanítás.)
-Csavar helyeket fához való fúrószárral lehetne előfúrni?

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#1562) imibogyo válasza Demo07 (#1561) üzenetére


imibogyo
veterán

MKI Plexit ajánlom. Méretre is vágnak. Van kalkulátor is az oldalukon és természetesen ki is szállítanak, még talán CNC-zést is vállalnak (talán lézer és/vagy vízsugaras géppel).

Festeni simán lehet fújós festékkel, de előtte finoman fel kell érdesíteni a felületet. 200+-os csiszolópapírral pl.

Fúrni sima fúrószárral lehet, én fémhez valóakkal szeretem fúrni. Fához valóakkal is lehet, de könnyebben kitörnek az élek. Ajánlatos lassabb fordulaton és "minél gyorsabban" fúrni, akár több lépésben ha kell, mert képes "megfolyni" az anyag. ;)

(#1563) SQX_Barto válasza imibogyo (#1562) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ha mar a plexi szobakerult.
Van egy kisebb "problemam", amit jo ideje halogatok, de szeptemberben szeretnek ra megoldast (akkor fogok hazamenni kulfoldrol par napra)

Szoval van egy mini PC-m, amit takaro lemez nelkul hasznalok (egyszeruen tetszik a belseje, itt van az asztalomon mellettem. Szeretnek plexi takaro lemezeket ra, mert igy ebben a formaban eleg szepen gyujti a port. A szokasos U alaku boritas van, harom kulonallo plexire gondoltam, nemi designos szellozo nyilassal, meg ugye a rogziteshez kelene valami jo otlet.


A haz (doboz :D)

(A csavar nyilasokat amik a kepen lathatoak a VGA-val ellentetes oldalon egy 3,5-os HDD foglalja el.)

Plexi helyett az edzett uveg is szobajohet, bar az gondolom dragabb.

Otleteket elore is koszonom :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1564) Almosom


Almosom
csendes újonc

Honnan lehet tervrajzokat gyűjteni?
Például az alaplapon a csavarlyukak helye, a videókártya elhelyezkedése és rögzítése stb...? És tudna valaki 3d modellező programot kezdőbbeknek?

(#1565) imibogyo válasza Almosom (#1564) üzenetére


imibogyo
veterán

Ajánlom az első bejegyzés átböngészését, ott nagyon sok hasznos infót találhatsz (források is vannak betéve, valamint 2 egyszerűbb oktató videót is bedobtam a közösbe). Méreteket a legegyszerűbb egy levedlett alaplapról, vagy szabványnak megfelelő házról levenni ha szeretnéd, de igazából elég jó, mérethelyes tervek vannak már fenn például a 3d Warehouse-ban is. :K

Kérdés, hogy milyen szinten akarsz tervezgetni?

Ha elsődlegesen magadnak készülnek a tervek (vagy pl. asztalos havernak stb.), otthoni kivitelezés előkészítéséhez, akkor a legegyszerűbb a Google Sketchup programmal összebarátkozni. Ekkor még az sem nagy probléma, ha nem minden komponensed 100%-osan mérethelyes, mert össze lehet az alkatrészeket egymáshoz képest méretezni látványilag és mondjuk melléjük írod a méreteket manuálisan amikre szükséged van. Tehát mondjuk kijön egy ATX tápegységre a vonalzó eszközzel, hogy 243,3 mm, de az igazából 245 mm, akkor felül tudod írni a méretet a kihúzott vonalzó eszközön és máris azt látod, hogy minden rendben van méretileg, holott ez nem lesz igaz, de látványilag és az odaírt méretekkel mégis rendben lesz a terv (de hangsúlyozom, hogy ez a legrosszabb forgatókönyv, nem igazán jellemző ma már, pár éve még sok volt a gagyi terv, ma már egy egész komoly gépet össze lehet hozni, mindenféle utólagos mókolás nélkül). A legegyszerűbb mégis az, hogy kezd el összevadászni a komponenseket és amikor már van egy kisebb csomag alkatrészed (2-3 alaplap, 3-4 dVGA stb.), amikről tudod, hogy rendben vannak, akkor elkezdeni a tervezgetés azokból az elemekből. Tehát én pl. csak azért mert most épp egy piros témájú gépet építek, nem kezdem elölről az egészet. Elő veszem egy régebbi, bizonyosan mérethelyes (mondjuk kék témájú) gépemet és csak átszínezem a komponenseket, meg evidens módon átrendezem őket stb. Itt van pár gép ötletadónak... ;)

Sok kiegészítő van hozzá, amikkel akár gépi gyártásra is előkészíthető a modell (CNC maró, lézer, vízsugaras vágó stb.), de ha ez a terved, akkor én mégis csak valami komolyabb programot ajánlanék, mert azok ezt natívan tudják.

Ha esetleg későbbi gyártás előkészítés is a terveidben van (CAD), akkor pl. az Autodesk Fusion360 az egyik ajánlott program (ingyenes verziója is van), de ennek azért egy kicsit meredekebb a tanulási görbéje. Természetesen a jobb render modulnak köszönhetően ezzel sokkal profibb, élethűbb modellek készíthetőek, nem beszélve a modellek pontosságáról. Ami ebből kijön az lényegében készen van a gépi gyártásra. :K

(#1566) HookR válasza Almosom (#1564) üzenetére


HookR
addikt

MicroATX Motherboard Interface Specification v1.2 (2-es fejezet)
ATX v2.01 (3-as fejezet) / Micro ATX / Mini-ITX kompatibilisek egymással, csak a nyákméret változik.

PCI Express Card Electromechanical Specification v1.1 / v2.0 (6.1 és 6.2-es fejezet)
Ebből a szempontból bármelyik verzió megfelel.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1567) Almosom


Almosom
csendes újonc

Letöltöttem mini itx 3d modellt, de a SKetchup nem támogatja. Valaki tudna dobni mini itx alaplap, sfx táp, MSI Gtx 1070 vga, Intel gyári hűtő, 2,5" hdd 3d modellt? Olyan fájl formátumban amit támogat a sketchbook
Csak ha van már neked vagy van kedved/időd/linked.
És itt az elképzelésem (még egy gagyi modellező programmal)
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-05/14/808340_nhok6p07l1ckixcj_img_20190513_140941.jpg
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-05/14/808340_nhok6p07l1ckixcj_img_20190513_140941.thumb.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1568) imibogyo válasza Almosom (#1567) üzenetére


imibogyo
veterán

Már írtam a 3d Warehouse-t. 1060-at és 1070-et is láttam fenn, próbálj meg többféle módon rákeresni. Pl. "Nvidia GTX", "GTX", "GTX 1060", "GTX 1070" stb... SFX tápegység... Van fenn Intel gyári hűtő is. 2,5"-ös HDD.

De igazából minden is van fenn, a kereső segít. Igazából csak szűkíteni kell a minőségük szerint. Érdemes a jó modelleket elrakni magadnak későbbi felhasználásra és akkor nem kell mindig mérethelyes modelleket vadászni. ;)

(#1569) Almosom válasza imibogyo (#1568) üzenetére


Almosom
csendes újonc

Köszi :)

(#1570) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Visszatalálós :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#1571) SQX_Barto válasza SQX_Barto (#1563) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Latom nem igazan jott semmi otlet, nekem az jutott eszembe, hogy az oldallap elejere ket - ket ful, hatulra pedig ket csavar, a fedlap mar picit problemasabb. De valoszinuleg ott is valami hasonlo lenne az elkepzeles.
Le kell majd gyartatnom, utana pedig venni furot, amivel kifurom a csavarhelyeket a hazon.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1572) imibogyo válasza SQX_Barto (#1571) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem az elejére ragasztott (?) fül becsatlakozási pontjai csúnyábbak lesznek összességében, mintha csavaroznád ott is. Csavarozni is lehet nagyon szolidan, például süllyesztett fejű fekete csavarokkal. És akkor ebben az esetben még "gyártatnod" sem kell semmit sem.

Anno én is készítettem pár plexi/üveg oldallapú gépet, de vagy teljesen csavaroztam, vagy ragasztottam az oldallapokat. Egyedül a nagy plexi házamon voltak az oldallapok és minden más ragasztva, míg az előlap csavarozva (mert hogy a vízhűtés alkatrészei (pumpa, tartály a hang miatt) ide mentek volna és így szerelhetőnek kellett ennek a résznek lennie).

Persze tudom, hogy ez az egész ízlések és pofonok kérdése, de gondoltam leírom, ha már kérdeztél. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1573) SQX_Barto válasza imibogyo (#1572) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A fülek nem ragasztva lennének, hanem úgy lenne legyártva, a belső vázhoz rögzítené az oldallapot, ami kb 1mm vastag. A szellőzők miatt mindenképp gyártatnom kell a plexit. Ilyen ferde csíkozásokra gondoltam két oldalt.
A felsőlap vagy teljes lenne vagy esetleg megnézhetném a VGA vizezés lehetőségét, egy radiátort oda rögzíteni.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1574) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv.Egy tavalyi projekt.Két kamrás,alsó tápos.Ha a nagy gépben cserélem a videókártyát akkor ebbe lehet megy a kis Rx 460.G4560+8 gb rammal eljátszogatok majd a tv-n.(hd) :D

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#1575) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#1576) Almosom


Almosom
csendes újonc

Ti ezeket 3d-s nyomtatással hozzátok létre? Ha igen akkor kb mennyibe kerül? Ha nem akkor hogy? Megtanultam a Sketchupot, és készen van egy terv

[ Szerkesztve ]

(#1577) imibogyo válasza Almosom (#1576) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem a legtöbbünk nem... :N Egyszerűen elkészítjük őket manuálisan, pl. barkácsgépekkel. Nekem legalábbis egy-két CNC marógépes házamon kívül szinte az összes így készült...

A tervedben (nagyképűen nyilatkozva) nincs semmi komolyabb kihívás, amihez 3d nyomtató, CNC marógép, vagy bármi speciális gép kellene. Ezt te magad is meg tudod oldani. Arról nem beszélve, hogy 3d nyomtatással egy ilyen gép a fél életedet elvinné... :DDD

Még az egyszerűbb modellek is van, hogy 15-25 órát mennek... :K

[ Szerkesztve ]

(#1578) Almosom válasza imibogyo (#1577) üzenetére


Almosom
csendes újonc

És ha megvan egy 3d file, akkor hogyan kezdjek neki? Honnan vegyek alapanyagot, milyen alapanyagot vegyek? Sajnos semmi szaktudásom se gépem sincs otthon. Segítenél?

És a képen csak nagyon kezdetleges terv van. Még kell hátulra egy kamra a kábeleknek, a cuccok rögzítése stb.

[ Szerkesztve ]

(#1579) cinemazealot válasza Almosom (#1578) üzenetére


cinemazealot
addikt

A szaktudás a legrosszabb esetben is jön magától, emiatt ne aggódj. :) Először veszel egy csavarhúzó készletet, majd rájössz, hogy nem a legolcsóbbra kell rávetned magad először, veszel egy jobbat drágábban, az talán nem csorbul ki az első erősebb csavarásra. Aztán veszel egy fúrógépet, majd rájössz, hogy a kábel útban van vagy éppen nem is fúrnod kell, hanem nagyobb tételben csavaroznod, ezért veszel egy akkumulátoros gépet (is). Aztán rájössz, hogy mindkét fúró túl nagy, ráadásul csiszolni, köszörülni is szeretnél, így ha finom kézimunkát végeznél, arra csak egy Dremel kompatibilis egyenes csiszoló fog kelleni (mindeközben oszlopos tagjává válsz a Házi barkács topicnak). Persze azóta már túl vagy egy asztali köszörű gépen is. :)

Kedvenceid lesznek a barkács áruházak, ahol a kész termékek osztályairól egyre gyakrabban fogod látogatni a nyersanyag (fűrészáru, építőanyag stb.) osztályokat, mígnem odáig mész, hogy amikor kinézel valamit, nem az eredeti funkcióján gondolkozol, hanem azon, hogy mi egyébre (pl. futó projekt egy alkatrészeként) lehetne azt felhasználni. Idővel rájössz, hogy a plexi lapokat, bútorlapokat, acél- vagy alu alkatrészeket praktikusabb a kevésbé ismert gyártótól megvásárolnod (megrendelned), mert a barkács áruházak iszonyú árréssel működnek, idővel elkezded magad baleknak érezni. Aztán miután már a 20. gépházadat hagyod félbe és kezded újra a tervezését, rádöbbensz, hogy ez egy qrv@drága hobbi, de végtelenül szórakoztató, a többi topiklakó pedig néha annyira elvetemült kreálmányokat mutat be, hogy csak pislogsz, de titkon azon gondolkozol, hogy amikor egy hasonló ötlettel előállsz, azt hogy fogod jóváhagyatni az asszonyoddal.

Elkezdenek érdekelni a lomok, azok a levetett régi gépházak, amik ugyan rettentően rusnyák, de pont olyan alaplapi paneljük van, amit ha kivágnál, tök jó alapja lehetne az épített mododnak. Gyűlik a lom a lakásban, és asszonyt már nem az új ötleteid elfogadása miatt kell puhítanod, hanem hogy ne kergessen ki Téged a lakásból, amikor beállítasz egy újabb bontott gépházzal. :D

(true story)

[ Szerkesztve ]

(#1580) Pécsi gyerek válasza cinemazealot (#1579) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C Tökéletes kórkép. :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#1581) imibogyo válasza cinemazealot (#1579) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt hiszem ez mehetne az első hozzászólásba a következő címmel:

"Életem története, röviden..."

:DDD :P

(#1578) Almosom: egyébként persze segítek, segítünk majd. Erre van a topik, meg a már említett barkács topik is (bár ott kevésbé szeretik a gépépítéses kérdéseket, ha "profi" építésről van szó). Sajnos elég sokat melózom, nem tudom mikor tudok majd érdemben válaszolni, de igyekszem majd... :K

[ Szerkesztve ]

(#1582) Almosom válasza imibogyo (#1581) üzenetére


Almosom
csendes újonc

Amúgy gyerek vagyok és papámnak van ultimate barkács készle. És a házat falapból fogom megcsinálni amit lefújok feketére.

Kösz a válaszokat

(#1583) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Belevágtam a fejszémet és elkezdtem egy gépházat összerakni. Kritériumok amik szóba jöttek:
-matx lapot is fogadjon (24,4x24,4cm) azért mert olcsóbb mint a mitx
-atx tápot is tudjon fogadni, szintén a költséghatékonyság végett szemben az sfx tápokkal
-lehető legkisebb legyen, amennyire egy matx lapot fogadni képes ház kicsi lehet
-nagyobb dvga fogadására is alkalmas legyen
a riser kábeles megoldást elvetettem mivel olvastam, hogy nem megbízhatóak a külföldről rendelt kébelek, amik igen azok meg drágák. Jelenleg még az elején tartok minden tanácsot szívesen veszek amik a fent kitűzött célokat segítik megvalósítani :D

Jelenleg elől két 120 venti fújja be a friss levegőt és alul a tápon keresztül távozna. (a táp ventije felfelé áll jelenleg) Valószínű, hogy a finomítások miatt még itt-ott változni fog a befoglaló mérete.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1584) flashpointer válasza Nerazim (#1583) üzenetére


flashpointer
őstag

(#1585) Nerazim válasza flashpointer (#1584) üzenetére


Nerazim
őstag

Az enyém kisebb :)) (terveken :DDD )

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1586) TESCO-Zsömle válasza Nerazim (#1585) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

26L-be én ATX lappal pakoltam bele 2VGA-t terveken. :D

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1587) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#1586) üzenetére


flashpointer
őstag

: q

(#1588) TESCO-Zsömle válasza flashpointer (#1587) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A második VGA-val meggyűlne a bajod. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1589) flashpointer válasza TESCO-Zsömle (#1588) üzenetére


flashpointer
őstag

Az max a lap miatt lenne mert a 16-os sin nem az elso, illetve egy bizonyos magassagon tul mar csak ful/tolerancia kerdese, de en nem fogok repteret mukodtetni a nappaliban : )

(#1590) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Valaki meg tudná mondani, hogy a matx lapok közül melyik a leggyakoribb méret? Eddig a 24x24cm méretet találtam a legnagyobbnak, de ha nem muszáj akkor nem erre lőném be a tervezendő házat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1591) SQX_Barto válasza Nerazim (#1590) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szerintem az mATX mint olyan szabványméret, ha jól tudom 24*24

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1592) Pete55555 válasza SQX_Barto (#1591) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez így van, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a maximum 24,4x24,4 cm-es lap lesz mATX.
Létezik 20,5 x 24,4mm-es, és azt is mATX-nek hívjuk.
Gyakorlatilag minden ami nagyobb, mint az ITX, és kisebb, mint 24,4x24,4cm az mATX lesz.
Ezen belül rengeteg variáció van, alaplap gyártótól, felszereltségtől, stb függűen.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#1593) imibogyo válasza Pete55555 (#1592) üzenetére


imibogyo
veterán

20,5 x 24,4mm-es...
Nem semmi, hogy ennyi tudást ilyen kicsi méretben is tud már az ipar...

;] :P

(#1594) Pete55555 válasza imibogyo (#1593) üzenetére


Pete55555
addikt

Elb*sztam :W

De legalább 2x jól írtam le :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#1595) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Ti hogy szoktatok az alaplapi hatlemez pontos helyet meghatarozni a kivagashoz ? Be kell hozza szerelni ideiglenesen a lapot a felig kesz hazba?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1596) HookR válasza Nerazim (#1595) üzenetére


HookR
addikt

Én a hasra ütéses módszer híve vagyok.

Ennek lényege, hogy hasra ütés után megnézzük mi van a szabványleírásban: #1566

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1597) Nerazim válasza HookR (#1596) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. És ez általában be is szokott jönni ami a nagykönyben van írva? Nem szokott lenni eltérés pár mm?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1598) HookR válasza Nerazim (#1597) üzenetére


HookR
addikt

Az már leginkább a kivitelezés pontatlanságának mértékén múlik (alapanyag, megmunkálási lehetőségek, gyakorlat). Szvsz érdemes +/-0.5mm-en belül maradni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1599) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ram slotok pozíciójára pl: alaplapi csavartól van valami doksi? Nem találok ilyet egyelőre.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1600) HookR válasza Nerazim (#1599) üzenetére


HookR
addikt

Modellenként változó. Perspektivikusan minimálisan torzító felülnézeti fotóról le tudod mérni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.