Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Pete55555 válasza HookR (#1600) üzenetére


Pete55555
addikt

Fordítok:
Vagy jó lesz - vagy nem ;]

Bocs, nem tudtam kihagyni :P

...Szeretem leracsniztatni...

(#1602) Nerazim válasza HookR (#1600) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi szépen. Akkor erre nincs egzakt méret. Igazából csak azért kérdeztem, mert amit tervezgetek kuckóban (matx) az ATX tápot szeretném minimális átfedéssel (a méretek csökkentése végett) az alaplapra rátolni a 24 pin felőli részen egészen a ram slotokig. De akkor ez így felejtős ezek szerint...

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1603) imibogyo válasza Nerazim (#1602) üzenetére


imibogyo
veterán

Meg vannak már a komponensek? Mert akkor lemérni sem nagy ördöngösség. Vagy most még csak abszolút elméleti síkon szeretnél előtervezni?

(#1604) cinemazealot válasza imibogyo (#1603) üzenetére


cinemazealot
addikt

Vagy modell/típus-függetlenül: ha idővel cserélni kell az alaplapot, ne kelljen cserélni/átépíteni a házat is.

(#1605) Nerazim válasza cinemazealot (#1604) üzenetére


Nerazim
őstag

Pontosan :K

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1606) imibogyo válasza cinemazealot (#1604) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, de eredeti célként nem ez hangzott el... Univerzális háznál egészen mások a méretezési "szabályok" én is túl vagyok már pár terven. Van köztük univerzális és egyedi méretre szabott is... :K

(#1607) zotyi85 válasza imibogyo (#1606) üzenetére


zotyi85
tag

Szia!
Megnéztem a terveidet, tök jók lettek, a slim tower-el én is szemeztem még annó itt. Aztán csináltam egy hasonlót.

ASUS TUF GAMING B460M PLUS, INTEL i5 10400F, BE QUIET PURE ROCK, SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB M.2, 2x8GB KINGSTON 2666 C16, ASUS RX 6600XT 8GB, COOLER MASTER MASTERBOX MB311L, ASUS ROG STRIX 650G, REDRAGON KUMARA, A4TECH BLOODY

(#1608) dugo_


dugo_
veterán

A tavaszi fellelkesülés után egy kicsit nagyobb elánnal nekiálltam lekoppintani Yuel Beast Designs Motif Monument-jét, és igazából már csak pár rajz és az árajánlatkérés van hátra.

3x lemez lézervágva, 3x élhajlítás, 1x hegesztés, 9x menetes furat, az egész elox feketében 5mm AlMg3 aluból. Terveim szerint... Kicsit át lett variálva az alaplapi tálca kivágása és kapott egy 12mm-es rejtett bekapcsológombot is.

[ Szerkesztve ]

(#1609) imibogyo válasza dugo_ (#1608) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon jó. Én is jól haladtam a saját koppintásommal, aztán végül kukáztam mert végig gondoltam, hogy még az eddigi terveimet sem valósítottam meg, nem kellene újabba belefognom... :B

(#1610) HookR válasza dugo_ (#1608) üzenetére


HookR
addikt

Pár észrevétel:
- A táp fölötti vízszintes lemez jobb hátsó sarkánál, ahol egyszerre 2 hajtás is találkozik, el kellene hagyni 2-3mm-t, hogy ne egy pontba fussanak össze. Egyeztess a kivitelezővel ezzel kapcsolatban, de amúgy a Motif Monument-en is van elhagyás: [kép1] / [kép2]
- Az újabb SFX tápok már jellemzően felvették a 6db rögzítőfuratos trendet, de előfordulhat, hogy lesz olyan, amin nem találsz majd 4db-ot a sarkakon, mert a szabvány eredendően csak 3-at ír elő (egyik oldalon 2 a sarkakon, másik oldalon 1 középen). Szerintem ne ezen spórolj, legyen 6db furat, biztos, ami biztos!
- Előfordulhat olyan SFX táp is, amin a tápcsatlakozó és/vagy a billenőkapcsoló annyira a szélre kerül, hogy kívül esik a rögzítőfuratok középpontjait összekötő egyenesen, ezért kompatibilitási okokból célszerű a hátlapi kivágást nagyobbra méretezni. Ha a 6db furat miatt nem akarod cifrázni az alakját és marad egyszerű téglalap, akkor legalább a hosszabbik oldalak távolságát méretezd nagyobbra (pl. furatközéppontok helyett igazítsd a furatok érintőjének).
- Az 5mm-es lemezvastagság ellenére alul és felül is érdemesebb lenne kicsit vastagabbra hagyni a hátlemezt az alaplap és a dVGA hátlapi kivágása körül, ahogy az ihletül szolgáló házon is van. (A dVGA rögzítőcsavarjánál nyilván muszáj vékonynak lenni a dVGA csatlakozói miatt, de alul/felül nem.)
- Bár a lemezhajtás és a táp szellőzése miatt kell valamennyi távolságot hagyni a két vízszintes lemez között, megfontolandó az ATX táppal kompatibilis hátlap kailakítása.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1611) dugo_ válasza imibogyo (#1609) üzenetére


dugo_
veterán

És mi volt a terv, otthoni hajlítgatás vagy gyártatás?
Gondolkoztam csavaros verzión is, az viszonylag egyszerűbb, de nem volt valami szépségdíjas.

(#1612) dugo_ válasza HookR (#1610) üzenetére


dugo_
veterán

Köszi az észrevételeket! Bekerültek az ajánlott módosítások.
ATX tápot viszont nem szeretnék, főleg a méreteiből fakadóan. A magasságot még nem is nagyon vinné el, viszont nagyon hátulról kéne visszakanyarodni a kábelekkel, amik kilógnának így a "ház" síkjából.

Igazából nekem az egész pc korszak kimaradt, így rögtön itx+sfx vonallal kezdtem 10L-ben, nagy alkatrészek nélkül... :D

(#1613) imibogyo válasza dugo_ (#1611) üzenetére


imibogyo
veterán

Otthoni hajlítás. Szinte minden gépem adott hozzá. Csak épp időm nincs semmire... :B

(#1614) dugo_


dugo_
veterán

Eddig 6 céget pingeltem meg a gyártásért, 4 visszadobta, 1 iktatta, majd válaszol, 1-ről még nincs infó.

A legfájóbb lerázások azoktól jöttek, akikkel bérmunkázunk és a kezemben tartom, napi szinten szerelem a hajlított lemezalkatrészeit, aminek gyártásához állítólag nincs meg a technológiájuk.:D:D:D

(#1615) imibogyo válasza dugo_ (#1614) üzenetére


imibogyo
veterán

Én épp ezért (meg persze az anyagi vonzatok miatt is) szoktam magam megoldani amit csak meglehet. Belefáradtam már (nem csak ezen a területen), hogy mindig valamiért, valakire várnom kell.

Ezért is kezdtem el könyvtárosként felszerelni magam mindenféle gépekkel (és persze fejleszteni is magam rengeteg utánaolvasással, YT videókkal), hogy amit csak lehet megoldjam magam. Így lehet, hogy a saját házamban a kőműves munkákat, a villanyszerelést, a központi fűtés kiépítését, a vízszerelést és a burkoló munkákat is én végeztem, illetve végzem aktuálisan is. Nem mindent szeretek csinálni, nem örömömből állok neki, de sokszor kell, muszáj. Legutóbb pl. egy burkolótól kaptam 2020 (!!!) nyarára időpontot... :(

(#1616) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#1615) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kolléganőnek most burkolt az ismerőse kb 10nm-t potom 430 mátyásért baráti alapon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1617) dugo_ válasza imibogyo (#1615) üzenetére


dugo_
veterán

Az 5. emeleten lakás ezt problémássá teszi.:D

Munkahelyen fogjuk rá, hogy meg tudnám fusizni a lemezvágást, fúrást, menetelést kézzel, de hajlítani nem tudunk. Ha meg áttervezem, hogy élében legyen csavarozva, akkor meg az esztétika megy el. Meg kérdéses, hogy egy M3-as menet mennyit tart egy 6-os lemez élében.

Kár, hogy kreativitásom nincs, így kénytelen vagyok már létező dolgokat kopizni.

(#1618) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#1616) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor nekem jobb barátaim vannak, mert nekem most kivételesen jön egy régi ismerősöm burkolni és a kb. 25 nm padlót, valamint a kb. 6 nm konyhafalat burkolja 80.000 Ft-ért.

(#1617) dugo: nincs semmi gond a kopizással (észszerű és alapvetően normális jogi kereteken belül), ha valamire épp nincs ötlete az embernek (vagy lusta, mint én :DDD ). Én is rengeteg mások által már elkészített modellt nyomtatok ki a 3d nyomtatómmal, pedig magam is megtervezhetném...

De ha már másolás, akkor próbáld meg Bari elvtárs hajlítóját lemásolni, vagy valakit keresni, aki megteszi ezt neked. Nem annyira bonyolult és akkor lesz egy frankó kis hajlítód.

Én legutóbb pl. betonozáshoz készítettem egy hajlítót egy a telken a földben talált óriási csapágyból (bocsi a "puszi" miatt a videó végén, eredetileg a szüleimnek készült a videó, hogy megmutassam mit alkottam hulladékból :DDD ). Tiszta rozsda volt a csapágy, teljesen rozsdaszínű volt az egész, meg sem mozdult, de két nap rozsdamaróban eltöltött idő után teljesen használható lett. A "kioldott" fém miatt természetesen kicsit így már lötyög, de hát egy ilyen eszközhöz nem kell precizitás... :B

[ Szerkesztve ]

(#1619) dugo_


dugo_
veterán

Megjött az első árajánlat, 90k+áfa:D:D:D rip

(#1620) HookR válasza dugo_ (#1619) üzenetére


HookR
addikt

Welcome to Magyarisztán... ;]

Annál még lehet innen is olcsóbban jönne ki, UK-ból való postázással, makulátlan minőségben: pcdesignfoundry.com
diceboii-t meg tudod kérdezni a tapasztalatairól, ő ezt csináltatta ott:
[link] / DICE - FLOW

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1621) TESCO-Zsömle válasza dugo_ (#1619) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha szeretnéd emberi áron legyárttatni, akkor rendelj belőle 100.000-et, azt is lehetőleg kínából. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1622) mpierre válasza dugo_ (#1619) üzenetére


mpierre
veterán

Kínából olcsóbban is beszerezhető...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1623) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#1622) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ez erősen megmosolyogtató. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1624) mpierre válasza TESCO-Zsömle (#1623) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD Végül is 90k + erdő-nél tán valamivel olcsóbb lesz a vége... De ja, rendelni kell belőle "pár" darabot és jobb lesz az ára.

Szerk1.: Ja, meg ja! Sajna a magyar konvertibilis valuta épp igen erős... :(

Szerk2.: Ahhh, zooooooooo...! :DDD Pardonnémoá.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1625) TESCO-Zsömle válasza mpierre (#1624) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én arra gondoltam, hogy emberünk ki tudja mennyi időt beleölt, hogy lemásolja, megtervezze a szóban forgó házat, cégekkel levelezett, ajánlatokat kért, közben meg elég lett volna szétnézni ALI-n. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1626) dugo_ válasza TESCO-Zsömle (#1625) üzenetére


dugo_
veterán

Várjál, én ezt márciusban kezdtem el rajzolni, amikor épp csak kijött a végleges változat. És az Alis amúgy is ronda.:D

Az eredeti 250 dollár volt*, ennek a fényében a kínai kopi 180-ért nem túl erős deal.

Ha a függőben lévő 2 ajánlat is hasonló lesz, akkor szerencsére nem fenyeget a veszély, hogy új gépet építek... Legalább egy tucat cég a munkakezdés utáni fél órában visszadobta az este kiküldött érdeklődést.:D

*Illetve most nem tudom mi a helyzet, az Alis komment szerint nem tudták még elkezdeni a limitált kisszériát, pedig a tavaszi proto már működőképesnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#1627) imibogyo válasza dugo_ (#1626) üzenetére


imibogyo
veterán

Én továbbra is azt mondom, hogy relatíve kis pénzből és eszközigénnyel is kihozható igényesen, HA türelmes vagy. Linkeltem egy Bari által készített relatíve egyszerű hajlítót, inkább abba tennék bele pénzt a helyedben (10k környéke lehet) és egy ismerőssel/hegeszteni tudó apóssal, akárkivel elkészíttetném. Ezután lényegében annyi iterációt készíthetsz a vázból, amennyit csak szeretnél. Az alu lemez viszonylag olcsó...

Írtad, hogy a többit talán meg tudod oldani melóban, de ha nem, akkor is a lyukakhoz és a nyílásokhoz egy egyszerű pontozó, fúrógép, szúrófűrész, sarokcsiszoló szerszámpakk elég. Ez nem hiszem, hogy túl nagy beruházás (sőt lehet, hogy ennyi géped már alapból van is)...

Az 5. emeleten lakás ezt problémássá teszi.
Csak kifogás. Én anno elrekviráltam a kamrát a feleségemtől... :DDD :P És onnan fejlődtem tovább, amikor már végre lett egy kis helyem is...

(#1628) dugo_ válasza imibogyo (#1627) üzenetére


dugo_
veterán

Jött ajánlat mezei acélból, menetelés és festés nélkül 15k-ért. Az már jobban hangzik. Maradékot megfusizom meg kap flakonos festéket.

Ősszel költözünk, lesz 4,3nm tároló, majd ott kialakítok valamit.

(#1629) imibogyo válasza dugo_ (#1628) üzenetére


imibogyo
veterán

Az picit jobb ajánlat. :K

(#1630) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok! Ennél van olcsóbb táp kábel krimpelő fogó itthon? :)

Plug and Pray... :)

(#1631) HookR válasza Iginotus (#1630) üzenetére


HookR
addikt

Ha nem is olcsóbb, de kb. abban az (szállítás nélküli) árban van, mint amit linkeltél: HT-225D

De mintha lenne olcsóbban is:
- Hestore
- Distrelec

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1632) Iginotus válasza HookR (#1631) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm, Azt sem tudom milyet keressek van 100 féle egyébként ebből..
[link]
Ez jó lehet?

Plug and Pray... :)

(#1633) Ze'


Ze'
csendes tag

Helló

A véleményetek kérném, belefogtam az új projectbe: Passzív Deskmini A300 netezős - filmezős htpc jellegű gép tervezésbe - építésbe. Mindenképpen szerettem volna egy passzív rendszert, de nem vásárolt kész házban, hanem sajáttal.
Processzornak az AMD 2200GE vagy 2400GE típusokat próbáltam beszerezni, de nem jött össze, így maradt a 35W -os kategóriából az Athlon 200GE.

Az elképzelésem a hűtésre, hogy hőcsövek helyett 5 és 10mm vastag rézlapokból építek fel egy 30mm -es hőátadó réteget (ezek elérhetők és a megmunkálás is megoldott szerencsére), amit egy 160 x 150 x 25mm -es bordára erősítek fel. Online kalkulátorok szerint ez a borda még boldogul a 35W -os procival - elméletben. A borda alap vastagsága csak 5mm, ezért a rögzítési pontokon +5mm -es lapkákat hegesztünk rá. Jelenleg a borda felülete nyers, de eloxálás feketére tervben van, ha jók a teszt eredmények. Amitől tartok, hogy a hőátadó réz rétegek (5db) között túl sok lesz a veszteség.
Mennyire problémás szerintetek ez az elképzelés?

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A "ház" egyébként 2,5mm -es acél, géppel vágva - hajlítva. A hátlap kialakítása még módosítás alatt, anyaga 1mm -es acélból, ehhez rögzülne közvetlen egy 2,5 HDD. A rendszer az előlapi M.2 -es portban egy Patriot Viper SSD-n saját hűtőbordával.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A VRM hűtés tuningra is van egy ötletem. Az első nagy bordával megegyező kiosztású, de csak 15mm magas 150 x 50mm -es bordát tennék felülre, 3mm -es hajlított réz rúdat használva hőátadónak. Ennek a bordának a talpát részben lemarnák, hogy középen tudjon szellőzni. Ennek a kidolgozása sem végleges, az sem biztos, hogy ez beépítésre kerül.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Várom az ötleteket, véleményeket, kritikákat :)

Egyébként a passzív rendszer teszteléshez megmartunk egy Arctic 12 passzivot, hogy ráférjen függőleges borda kiosztással az A300-ra, de nem vagyok túl elégedett. Normál használat mellett 61-68 C° 20-30 C° -os környezetben. Ez alá kellene az új egységet leküzdeni.

(#1634) HookR válasza Iginotus (#1632) üzenetére


HookR
addikt

Passzolom a kérdést. Olyan topikban kellene feltenni, ahol nagyobb eséllyel fordulnak meg műszerészek/szervizesek/elektronikai alkatrészekkel bütykölők.

(#1633) Ze': A megcélzott formanyelv nekem tetszik, szemrevaló.
Viszont nem derült ki a rajzokból, hogy a ház elemei hogyan lesznek egymáshoz rögzítve (lehetőleg kívülről nem látható módon), arra kíváncsi lennék.

"Mennyire problémás szerintetek ez az elképzelés?"
Szvsz jó esetben épp csak kielégítő lesz, de ki kell próbálni a gyakorlatban.
Lehet inkább valamilyen házi hőcsöves megoldásban kellene gondolkodni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1635) flashpointer válasza Ze' (#1633) üzenetére


flashpointer
őstag

Meg lehet oldani hatekonyabban is: Rendelsz a CPU-ra egy diy hocso foglalatot, valami ilyesmit:

meg hozzavalo hocsoveket amiket a kivant formara hajlitasz es amellett hogy fel kiloval konyebb lesz az egesz sokkal jobb lesz a holeadas is mivel egyenletesebben oszolhat el azon a felteglanyi bordan.

(#1636) Ze' válasza HookR (#1634) üzenetére


Ze'
csendes tag

Viszont nem derült ki a rajzokból, hogy a ház elemei hogyan lesznek egymáshoz rögzítve (lehetőleg kívülről nem látható módon), arra kíváncsi lennék.

Igen azt a réteget elfelejtettem bekapcsolni. A megcélzott minimál designhoz a rögzítéseket is elrejteném, legalábbis elől. A ház belső felébe L profilok lennének rögzítve. Ezek egy úttal rögzítenék a házhoz a bordát és a kereszt irányú 5mm -es, remélhetőleg a hőeloszláson némiképp javító rézsín széleit szorítanák le.

-Elől vagy fixen felhegesztve ovál furatokkal a kisebb korrekciókhoz, vagy a ház belső felére csaphegesztve (gépi) lenne 2db M6 -os csap, ezekre lenne csavarozva, így két tengely mentén lehetne korrigálni

-Hátul 3 lehetőség is adott.
1: hegesztve - a borda felőli száron ovál furattal, 1 tengelyes korrekció
2: hátulról süllyesztett csavarral - 2 tengelyes korrekció
3: sajtolt csappal - hátulról szinte láthatatlan -síkba simul a feje pontosabb, mint a csaphegesztés - 2 tengelyes korrekció.

[ház front rögzítés]
[ház hátsó rögzítés]
[ház hátsó kívül]
[távtartók]

Az alaplap távtartókkal rögzül, ezekbe hátulról jön egy újabb toldás (a két távtartó / alátét kombó szorítja össze az alaplapot) és ehhez kapcsolódik a hátfal süllyesztett csavarokkal, viszonylag diszkréten.

Szvsz jó esetben épp csak kielégítő lesz, de ki kell próbálni a gyakorlatban.
Lehet inkább valamilyen házi hőcsöves megoldásban kellene gondolkodni.

Sejtem én is, hogy nem ez a legjobb módja, de viszonylag kis ráfordítással kipróbálható ez az opció. Ha nem hozza az elvárt szintet tovább lépek, majd kiderül.

A megcélzott formanyelv nekem tetszik, szemrevaló.
Köszi

(#1637) HookR válasza dugo_ (#1628) üzenetére


HookR
addikt

Közben az jutott eszembe, hogyha nem ragaszkodsz feltétlenül pont ehhez a dizájnhoz, akkor lehetne egyszerűsíteni rajta. A táp hátfala után egyáltalán nem szükségszerű befordulni vízszintesbe, ott simán mehet tovább a lemez tovább függőlegesen fölfele, majd az alaplapi tálca ugyanott fordulna el, ahol most is.
- Megspórolnál 2 élhajtást a 4-ből
- A hátoldal is potenciálisan erősebb lehetne az alaplap hátlapi kivágásainál
- És a megmaradó élhajtások távol kerülnének egymástól, könnyebben találnál rá kivitelezőt. Egyedüli negatívum (ha annak véled), hogy a tápegység felülről sem lenne eltakarva.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1638) dugo_ válasza HookR (#1637) üzenetére


dugo_
veterán

Valahogy így gondoltad?

Meglátjuk milyen lesz az elkészült bérgyártmány minősége, pontossága, aztán igazából lehet még próbálkozni mással is, nem vészesek az árai ennek a cégnek. Utólagos fusi fúrással, spray-s festéssel meg fog állni ez a kopi 25ezerből...

Pénteki update volt:
Tisztelt Partnerünk!
Megrendelése elkészült!

:P

(#1639) HookR válasza dugo_ (#1638) üzenetére


HookR
addikt

Lényegében igen, de a táp hátlapi részét jobban harmonizálva az alaplap hátlapi részével, azt még picit maszirozni kellene. Pl. a tápnál nem indokolt ez a szélesség, fent pedig nyugodtan lehetne valamivel szélesebb, hogy egységes legyen. Lehet, hogy ennek folyományaként a dVGA-t rögzítő mechanizmust is újra kellene gondolni (pl. a lemez élébe fúrt menetek helyett valami L-profilos megoldással. Vagy magából a vastag lemezből egy kis darabkával.).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1640) Fred23 válasza dugo_ (#1638) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alu ház házi lefestéséhez milyen spray ajánlott? Ragasztáshoz pedig melyik Epoxy metal lehet a legjobb? Van vagy egy tucat márka.

Tegnap este jutott eszembe, hogy tulajdonképpen én is építhetnék egy házat, kábeleim vannak bőven elhullott, de akár kukázott példányokból is. :D (Nőcim nagyot szokott nézni, mikor valami kuka mellett álló, régi, törött házban turkálok érdekes alkatrészek után kutatva.)

[ Szerkesztve ]

(#1641) imibogyo válasza Fred23 (#1640) üzenetére


imibogyo
veterán

Én pl. a szinte legolcsóbb Very Well! palackos festékeket szeretem használni a leginkább. Igazából az előkészületeken sokkal-sokkal több múlik, mint magán a festéken, illetve a festési technikán (mármint az emberén...).

Utoljára számítógépes témában én is egy teljesen alu házat festettem és a gazdájának nem volt kifogása a minőséggel. Olyannyira, hogy elsőre észre sem vette, hogy újra lett festve, azt hitte maga a vágás lett ennyire "tökéletes". :D

(#1642) Fred23 válasza imibogyo (#1641) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gratula, én is gyári fehérnek néztem volna!

Gyorsba' rákerestem, hogy mik a lehetőségek festék téren a mellettünk lévő OBI-ban, és szerintem ez is jó lesz.

(#1643) dugo_ válasza Fred23 (#1642) üzenetére


dugo_
veterán

Én a Pintyplus Evolution sorozatot találtam vélemények alapján a legjobbnak, azzal fogok próbálkozni.

Munkahelyeken Maestro volt utójavításokra használva, azzal se volt gond, bár az olvasott tesztek elég gyengének hozták ki.

(#1644) Fred23 válasza dugo_ (#1643) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a tippeket, amit meg én linkeltem, nem is biztos, hogy olyan jó, most ugrott be, hogy egyszer mintha már használtam volna azt a sprayt, és nem voltam elégedett a végeredménnyel.

Ragasztókkal esetleg valakinek tapasztalat? Valami epoxy metal kéne majd, de melyik? :F

(#1645) imibogyo válasza dugo_ (#1643) üzenetére


imibogyo
veterán

+1 a Pinty-nek is. Azt is használtam már többször és tényleg nagyon jó. Sajnos ahova most költöztem ott nem tartanak és nem is rendelnek Pinty-t, "csak" a fentebb már említettet, de azért ez is megfelelő és bátran szoktam ajánlani.

(#1644) Fred23:
Ragasztókkal esetleg valakinek tapasztalat? Valami epoxy metal kéne majd, de melyik?
Sajnos ezekkel nincs nagy tapasztalatom. Egyszer ragasztottam még csak fémet kétkomponensű epoxy-val, mondjuk az jól is sikerült. Az igazat megvallva egyszerűen kértem a boltban, hogy fémet szeretnék ragasztani, de úgy, hogy hő- és nyomásálló is legyen (Honda CBR1000F hűtővíz-keringető dekli csonkja tört le, esztergáltam újat és azt ragasztottam be) és ezt nyomták a kezembe. Nem is volt nekik másfajta, csak ez az egy, szóval nem volt nehéz a döntés. :DDD

(#1646) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok!

Vállalkozó szellemű kollégát keresek egyedi méretű MATX ház megtervezéséhez. A legyártatáshoz van egy-két tippem, viszont nem értek a tervezéshez. Értelemszerűen kifizetném az illető idejét. Jelenleg van egy lemezből hajtogatott "prototípus", de kezd megfáradni a sok hurcolászásban, és nem is szép. Viszont kiindulópontként jó tud lenni. A ház egyszerű, téglatest alakú lenne, semmi extra, csak a gyártást-kivitelezést szeretném igényesre, illetve robusztusra elkészíteni. Minden bele kerülő dolog (táp, alaplap, stb) mérete rendelkezésre áll.

Aki érez magánban vállalkozó szellemet, akár csinált is már ilyet, dobjon meg bátran egy privát üzenettel! Ott bővebb infóval, képekkel tudok szolgálni az elképzelésről.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#1647) dugo_


dugo_
veterán

Hopp-hopp. ;]

(#1648) mpierre válasza dugo_ (#1647) üzenetére


mpierre
veterán

Ejha. Szép lett. Mennyi volt, ha nem vagyok vindisgréc?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1649) HookR válasza dugo_ (#1647) üzenetére


HookR
addikt

Kezd szépen körvonalazódni, gratula! :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#1650) dugo_ válasza mpierre (#1648) üzenetére


dugo_
veterán

17k össz ebben az állapotban, 15k+posta.

Fúrás, festés fusi lesz; festék +5k, ker.áru: távtartó, bekapcs gomb, M.2 hűtő, táphoz kábelfésű, táphoz nem metrikus csavar +3k.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.