Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) zed1983 válasza imibogyo (#892) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Ezt a lábat hogy fogod megoldani? az is fából lesz?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#902) imibogyo válasza ViZion (#900) üzenetére


imibogyo
veterán

:R

(#901) zed1983: fogalmam sincs. Majd amit találok otthon, abból lesz. Lehet nem is ilyen lesz. Lehet nem is lesz. :B

(#903) zed1983 válasza imibogyo (#902) üzenetére


zed1983
őstag

Én ezt a lábat néztem most ki magamnak :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#904) s3toraph válasza imibogyo (#899) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem van egy ilyen ventim, igaz 200mm-es a ventije. Ennek jövő héten le tudom mérni a furattávolságait, ha az segít valamit.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#905) imibogyo válasza zed1983 (#903) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez bitang jól néz ki. Még én is agyalok egy ilyen "ultravékony" ITX gépen, csak most már lassan döntenem kellene, mert hétvégéig még a marópályákkal is el kell készülnöm, ha akarok valamit alkotni.

s3toraph: nem a méretek a bajok, hanem az, hogy hogyan is fog kinézni. Szeretem belepróbálni az adott alkatrészt amikor kész vagyok valamivel, hogy hogyan fest, mert sokszor ami a terven jól mutat az a valóságban nem, vagy fordítva, csak most szimplán nincs pénz csak ezért venni egyet. Egyébként én max. 200-as ventiben gondolkodom. Úgy látom, hogy 200-as ventit alapul véve mindenhol ez a felállás:
- 200 mm a lapátok körüli perem átmérője
- 154 mm a csavarlyukak középpontjai közötti távolság

Ez így van a Bitfenix-nél és így van az AeroCool-nál is. Tehát gondolom 200 mm-es ventire ez lehet a szabvány.

(#906) zed1983 válasza imibogyo (#905) üzenetére


zed1983
őstag

Ez elvileg ncase ház! Ezt egy Hardforum tag gyártya? Mert minden ncase ház projektje megtalálható a Hardon.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#907) s3toraph válasza imibogyo (#905) üzenetére


s3toraph
senior tag

Világos, én is úgy tervezem hogy aki elkészíti majd nekem - ha minden jól megy - elküldök neki minden méretböl legalább 1-1 ventit és a hdd bracket-et (csak ez még nincs meg :O ).
Apropó, tudtok mondani debrecenben a pc-max-on kívül olyan helyet ahol árulnak használt brand pc házakat, olcsóért? 1600-ért vettem egyet annó a pc-maxtol, de azt a típust már nem árulják. Ami gond, mert nagyon jó a braket benne, de azt sajnos elvágtam korábban. :((( Update: Ja bocs már kérdeztem itt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#908) namivanmar


namivanmar
csendes tag

Üdv.
Az én nemrég elkezdett építményem tervei:

Az egész egy ipari, letisztult jelleget hozna. Gépépítő aluprofil a váz, alulemez egyéb tartók és oldalak, a két nagy oldal pedig üveg vagy plexi lesz.Lehetőleg minden kábel minimálisra gyártva, szépen fixen elvezetve.
A két vízkör tudom hogy fölösleges, ez csak egyéni ízlés, "design".
A ház váza már elkészült, ha minden igaz hétvégén a lemezek is meglesznek és faraghatok tovább.
Van a fórumon valami "build log" rész ahol lehetne posztolni az épülés folyamatát? (ha van rá igény).

(#909) ViZion válasza namivanmar (#908) üzenetére


ViZion
félisten

Logouton csinálj cikket róla...
Nagyon szép lett! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#910) imibogyo válasza namivanmar (#908) üzenetére


imibogyo
veterán

Csatlakozom én is. Nagyon szép terv. Logout pedig tényleg a legideálisabb (mert utólag is szerkeszthető). Vagy nyithatsz saját topik-blogot, de az oda berakott képek utólag nem szerkeszthetőek.

Én is Logout-on csináltam ilyeneket. Most pedig már a saját honlapon. :K
Ettől függetlenül javítanom kellene a képeket a Logout-on is. :B

(#911) adatfalo válasza namivanmar (#908) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szép a render, keyshot? Vagy esetleg vray? A globális illuminációból (GI) gondolnám inkább vray-nek, bár mostanában a keyshot is sokat fejlődött. De lehet teljesen mellétrafálok. :))

www.adatfalodesign.hu

(#912) ViZion válasza adatfalo (#911) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, ez nem a sketchup-féle blokkdiagram...
Amúgy terveztem én is aluprofillal, de horror még úgy is, h ismerőstől vettem volna profilt darabolva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#913) namivanmar válasza adatfalo (#911) üzenetére


namivanmar
csendes tag

Köszönöm a visszajelzéseket. Ráugrok majd este a Logoutra. Magyar oldalakon ritkán járok ezért nem ismerem mindet :)
A modellek nagyja Solidworksben készült, amit 3ds maxban pakoltam össze, és igen vray a render. (nem értek a renderhez igazán és nem szeretek anyagmintákkal, világítással bajlódni, csak összehalászott dolgokat használok ilyen célokra általában.) Sajnos az alaplap meg videokártya modell is összekapart nagyjából irányadó cucc csak, mivel be vannak épitve a jelenlegi gépbe :)

(#914) adatfalo válasza namivanmar (#913) üzenetére


adatfalo
senior tag

Akkor egész jól eltaláltam (nem hiába szakmába vág :D ). Én is így dolgozom, ha valami mérnöki modellt kell szépen bemutatnom. :) Solid Edge/Solid Works -> 3DS Max +V-ray

Szerintem a tálalás is korrekt, csak így tovább!

www.adatfalodesign.hu

(#915) s3toraph válasza zed1983 (#862) üzenetére


s3toraph
senior tag

Jó lesz ez, ahogy beszéltük hogy a tápot és a VGA-t megcseréled, és lesznek még kivágások két oldalt. :K

No mutatok már valamit, min ügyködöm, már majdnem kész, két printscreen róla:

A kivágások ilyenek lesznek. A tetőre tőled loptam az design-t. :P

Beszívó oldalon lesz a bitfenix (230x200x25mm), oda lehet majd rakni 2x 12cm vagy 2x14 cm ventit is, ha úgy akarja az ember.

Tető nyílni fog, eleje nyílni két részben (előlap még nincs kész), oldallai alsó rekesznek két oldalt lenyithatóak lesznek. Lényegében a legutóbb posztolt printsceen-jeimen látható tervet módosítottam hogy a hdd csatornához beférjen 14 cm venti elöl és hátul, valamint most már ATX lap is be fog férni, megnöveltem a méretét 360x360x400mm-re.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#916) zed1983 válasza s3toraph (#915) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Persze, majd megcserélem!
Te is szépen haladsz a tervezéssel!

A belsejéről is mutass már egy párat! A méhsejt kivágást mennyi idő megcsinálni?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#917) zed1983 válasza namivanmar (#908) üzenetére


zed1983
őstag

Nagyon szép lesz! :R
A tápegység milyen lesz? mert nem láttam, vagy az alaplap mögött lesz elhelyezve?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#918) s3toraph válasza zed1983 (#916) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Majd belinkelem inkább a fájlt, úgy körbe tudod nézni 3D-ben is, jobb mint képekröl.
A mesh rácsot megcsinálni 1-2 óra max., ha tudod a méreteket. Mivel nekem ki kellett mérnem mindent és kísérleteztem a lyukméretekkel is, plusz átvariáltam hogy 12 és 14 cm ventinek is legyen anyagdarab furattal mert az istennek sem akart odaesni a rácsozat, így kb. 2 délután volt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#919) zed1983 válasza s3toraph (#918) üzenetére


zed1983
őstag

Oké, értem, van valami speciális eszköz a kecsupban amivel csináltad?

ma nem dolgozol???

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#920) namivanmar válasza zed1983 (#917) üzenetére


namivanmar
csendes tag

Köszi.
Igen, tápegység az alaplap mögött lesz, remélhetőleg egy Seasonic Platinum 860, 2db SSD-vel (Samsung evo 250+500GB)

(#921) s3toraph válasza zed1983 (#919) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem tudok róla, megrajzoltam egy hatszöget, make group, aztán másolgattam ctrl+move-al, majd amikor meg lett egy sor, make group, lemásoltam amennyi kellett bepozícionálva, aztán feloldottam a csoportba foglalásokat, kitöröltem a benfoglaló anyagot a hatszögetböl és adtam a lemeznek vastagságot.

Ma nem.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#922) Goblin12 válasza namivanmar (#908) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

szép és tetszetős, de egy hibát felfedeztem, de lehet, hogy nem is hiba.

Ahogy látom ezeket az alkatrészeket raknád a pumpához:

EK-XRES 140 D5 - Acetal (Original CSQ)
+
Aquacomputer D5-Pumpenmechanik mit USB- und aquabus Schnittstelle

Ügye ennek alulról kellene vagy 3-5 centi hely hogy a kábelek elférjenek, de ahogy látom te teljesen leraktad a ház aljába a pumpát így elég nehéz lesz berakni bármilyen kábelt, ha a fenti pumpát használnád.

Nem szőrszál hasogatásként mondom, csak ne később amikor már késő jusson eszedbe. :R

(#923) namivanmar válasza Goblin12 (#922) üzenetére


namivanmar
csendes tag

Köszi az aggodalmat de kicsit másak a komponensek. Sima vario D5 pumpa lesz, alulrol csavarhuzoval szabályozható. A pumptop pedig Koolance (az EK túl szögletes az én izlésemnek). Amúgy a pumpa, pumptop és res. is méretes CAD modell elvileg, nem csak nagyjából van ott. Jelenleg 5mm hézag van a pumpa alatt. Reményeim szerint ott elfér a kijövő táp meg PWM visszajelző kábel. A mostani házban is hasonló a helyzet. De 1-2mm-t tudok rajta emelni utólag is ha kell.

Nemsokára nekiállok a Logoutos blogpostnak ahol többet regélek a dolgokról. Sima személyes blogba irom szerintem, nem cikknek. gondolom az újabb blogbejegyzések jobban illenek egy huzamosabb idejű folyton frissülő dolognak. De mint korábban is mondtam, nem ismerem igazán, tehát ha más formában kéne írnom szerintetek akkor tereljetek bátran jó irányba :)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#924) Goblin12 válasza namivanmar (#923) üzenetére


Goblin12
őstag

Ja, hogy van ott rés, az nem jött le nekem a képekből. :R Akkor tekintsd semlegesnek.

(#925) imibogyo


imibogyo
veterán

Esti unatkozós..... A részleteket nem dolgoztam ki, de a lényeg látható. Arra azért figyeltem, hogy "megvalósítható" legyen a terv, tehát mindennek a felfogatásához van elég hely, csak már nem volt lelkierőm kidolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#926) Goblin12 válasza imibogyo (#925) üzenetére


Goblin12
őstag

Erősen hajaz az Apple kúpra. :P

De tetszetős. :K :R

(#927) imibogyo válasza Goblin12 (#926) üzenetére


imibogyo
veterán

Hint: nézd meg a fájlnevet. Nem a véletlen műve. ;)

(#928) patomi válasza imibogyo (#927) üzenetére


patomi
őstag

No akkor itx-ből ide jövök. Az első próbálkozás a progival. Viszont ez így ahogy van megy a kukába szerintem.

Túl nagyra sikeredett, meg nem is valami összeszedett.. eddig.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#929) Goblin12 válasza patomi (#928) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem rossz ez, próbálgatás teszi am egyre jobbá. :) csak ne add fel, :K

(#930) patomi válasza Goblin12 (#929) üzenetére


patomi
őstag

Á nem adom fel a célom,hogy meg is építsem. Magam fogom legyártani az elemeket. A részletekkel nem is foglalkoztam, mint bekapcsoló gomb vagy USB. Egyelőre ezek nem fontosak. A legfontosabb, hogy a lehető legkisebb helyre tudjam összepréselni, 200x200mm-en belül. Magasság 250, max 300mm. (Kis viszonylag egyszerű konfignak lesz. ITX lap, i3 4330 egy SSD és HDD, dVGA nem lesz, ha lehet panel táppal)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#931) Goblin12 válasza patomi (#930) üzenetére


Goblin12
őstag

Értem, hajrá. :R

(#932) ViZion válasza Goblin12 (#929) üzenetére


ViZion
félisten

+1
tucatnyi sz@rt kell összelegózni, hogy lásd mik a hibák. Hányszor örültem, h így jóóóóó!
...majd a vezetékeknél, vagy a vízcsöveknél "elvérzett"

Vigyázz a kis méretekkel: paneltápra kell burkolat, vannak vezetékek, szerelhető kell legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#933) viperabácsi válasza ViZion (#932) üzenetére


viperabácsi
addikt

Minek a paneltápra burkolat? :F

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#934) ViZion válasza viperabácsi (#933) üzenetére


ViZion
félisten

...érintésvédelem, meg valahogy rögzíteni kell. Vagy ott lifeg valahol? Nem fémdoboz feltétlenül, de egy műa. lap legalább nem árt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#935) imibogyo


imibogyo
veterán

Szokásos esti unatkozós tervem....

Mivel rájöttem, hogy egy jó darabig nem lesz pénz dVGA-ra és van egy felesleges SFX tápom is, így bőven megfelelne nekem egy ilyen (az eddigi gépeim után) ultra-mini ház is. Hétvégén valószínűleg el is készítem.

A szellőzés nagyon egyszerű elven működne, az előlapi két ventilátor lényegében átnyomná az egész házat és hátul jó nagy szellőzőkön távozhatna a meleg levegő. Bár amennyi idő alatt ez a kicsi légtérfogat kicserélődik, szerintem még langyos sem lesz a távozó levegő.

Alaplapi tálca nincs a képen, de valószínűleg egy sima alu lemezt fogok használni, vagy egy már most is meglévő alaplapi tálcát, de hátfalat biztosan nem használok, mert a maximális szellőzésre törekszem majd. Inkább kimarom fából a felesleges részt. Ezzel a megoldással a HDD és SSD hűtése is kipipálva.

Ja és természetesen zárt lenne az oldalfal a maximális "légcsatorna hatás" elérése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#936) patomi válasza ViZion (#934) üzenetére


patomi
őstag

Igen világos, nem szeretnék tönkre tenni semmit. Természetesen stabilan és távtartókra lesz beszerelve. Vagy esetleg PicoPSU is jó lenne szerintem elbírná ezt a kis gyenge gépet.
Odáig sikerült ma eljutnom,hogy az I/O panelt helyre raktam az alaplaphoz pontosan. :B

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#937) zed1983 válasza patomi (#936) üzenetére


zed1983
őstag

Hasonlót tervezel mint, én

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#938) imibogyo


imibogyo
veterán

Az lemaradt, hogy mivel egyelőre nincs lapos cpu hűtőm sem, ezért egyelőre valahogy így fog kinézni. ;]

(#939) patomi válasza zed1983 (#937) üzenetére


patomi
őstag

Igaz, csak én a VGA helyére 3,5" vinyót plusz egy 2,5" SSD-t szeretnék tenni és az alaplap előtti kivágást is meg akarom szüntetni. Alul kap 1db. 120mm-es ventit és kész. Még egy slim ODD jó volna ha beférne valahogy, de ha nem hát nem.

(#938) imibogyo Ezeket a ventiket magad modellezted? Elég jól néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#940) imibogyo válasza patomi (#939) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem. Én csak alakítottam rajtuk, hogy passzoljanak a nyílásba.
Warehouse-ból szedtem őket. ;)

(#941) zed1983 válasza imibogyo (#940) üzenetére


zed1983
őstag

Te milyen rendert használsz?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#942) zed1983


zed1983
őstag

A mai napi!

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#943) TESCO-Zsömle válasza zed1983 (#942) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az alsó úgy néz ki, mint egy hegesztőtrafó. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#944) imibogyo válasza zed1983 (#941) üzenetére


imibogyo
veterán

Mármint oprendszert? Az attól függ. Amikor melóból dobok be valamit az Win 7. Amikor otthonról az Xubuntu. ;)

SZERK: basszus a rendert, rendszernek olvastam. :DDD
Renderből semmilyet, még csak exportot sem. Ahogy az ablakban látszik a modell azt mentem le képernyőmentéssel és kész. Nem szeretek felesleges dolgokba időt ölni, a kevés szabadidőmből. A kész produktum nézzen ki valahogy a többi nem számít.

Régebben odafigyeltem erre is (egyik és itt a másik), de mióta meg van a gyerek meg minden, azóta sietni szoktam a tervekkel. :B

[ Szerkesztve ]

(#945) ViZion válasza imibogyo (#944) üzenetére


ViZion
félisten

másik topikban engem is baCCogatnak, hogy egy éve tervezek, más ez alatt 3 házat cserélt...
OK, de nincs sok időm, változott a konfig alaposan, igazodtak a tervek. Sokminden saccolós volt, megvettem a vízhez a cuccokat (ez hónapokba telt, mert nem végtelen a havi keret sajnos :DDD ), összeraktam, mértem, korrigáltam. Már leadtam, elkészült a lézerre a terv, meg a részletek, etc. Árra várok, profestés kb. 5-6k lesz, a "vasat" kollégák megoldják egyrészt "hulladékra", másrészt barátságos időkkel, de így is a végére kb. 15-20 k lesz csak a radi doboz. Szal. időbe kerül minden, ha nem akar az ember rev1, rev2, rev3 és így tovább próbálkozni élesben...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#946) Pete55555 válasza ViZion (#945) üzenetére


Pete55555
addikt

Abban a "másik topikban" vannak az olyan emberek, akik megveszik, összerakják, és örülnek.
Ez itt nem az a kategória. Ott van pénz, csak a kreativitás = a 0-val. Itt ellenkezőleg. Ezért nem is olvasom azt a topikot.
Legalábbis ha egy topikra gondolunk.

...Szeretem leracsniztatni...

(#947) ViZion válasza Pete55555 (#946) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem, ez egy ilyen baráti topik (a piszkálódás is inkább az), nem az, amire gondolsz. De amire gondoltál, ott vannak ilyen pikk-pakk jön a futár kész a modding dolgok. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#948) patomi


patomi
őstag

Aszt hiszem nagyjából összeállt a terv. Kicsit talán sok a plexi.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#949) imibogyo válasza ViZion (#945) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen ez egy ilyen szekér... :K

Egyébként én sokat haladtam most a házzal, csak már elaludt a gyerek nem akarom most megkeresni a fényképező USB kábeljét. Majd holnap teszek fel képeket, hogy mit sikerült ebből a tervből kihoznom.

Megint nincs még teljesen kész a dolog, de majd holnap napközben az apróságokat kijavítom és talán még le is pácolom. De a színben nem tudok zöld ágra vergődni. Valamint az oldalfal egy ehhez hasonló színű (nagyon vastag) üvegtábla lesz, amit le kell szabatnom az üvegessel, mert itthoni eszközökkel egyszerűen esélytelen, mivel 5-6 mm vastag.

Ja és majd vennem kell két Noctua ventit az előlapra, de most nincs rá keret. :(

patomi: tetszik nagyon, csak így tovább. :R Azért a paneltáp baromi sokat könnyít a tervezésen és a szerelésen. A következő gép nekem is azzal lesz, mert mindig a táp elhelyezése és mérete a legnagyobb szívás.

[ Szerkesztve ]

(#950) patomi válasza imibogyo (#949) üzenetére


patomi
őstag

Igen a táp sok helyet elvesz. Nem is nagyon van szükségem nagy tápra, bár azért egy SFX-es megoldást is kreáltam. Abban fektetett alaplappal. Még egy slim odd is belefért.(mondjuk a kábeleknek nem sok hely maradt)
No meg amint látod én inkább a szögletes forma felé megyek el, talán így könnyebb lesz elkészíteni. Tömege is meglesz 8mm vastag alu lemezekből.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.