Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) foka válasza chester91 (#400) üzenetére


foka
aktív tag

Hacsak nem olyanra váltasz, ami 3,5-ös, vagy 2×5,25-ös (Aerocool Touch2100 mint nekem is), vagy az alaplapra bízod a ventiket (jó alaplapnál lehet).

Üdv: Fóka

(#402) imibogyo


imibogyo
veterán

ÚJABB VIDEÓ KÉSZÜLT !!!

Megint kicsit bénáztam, de végső soron elviselhető lett. :B

[ Szerkesztve ]

(#403) chester91 válasza foka (#401) üzenetére


chester91
senior tag

Igazából rájöttem, hogy nem feltétlen kell kielző, nyilván nem hátrány, de mivel több mint 4 venti kerül bele, lehet egy lamptron majd jobb lesz, arra 8 fér. Vagy 2 db-nak vágok bele helyet, a másikat egy ráccsal kitakarom, és bármikor belefér 2x5,25-ös

Szerk.: meg annyira nem jon be a műanyag vezérlő, ezért tetszett a Touch-1000 is, mert fém :))

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#404) chester91 válasza imibogyo (#402) üzenetére


chester91
senior tag

:C :R

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#405) foka válasza chester91 (#403) üzenetére


foka
aktív tag

Én is a kinézetébe zúgtam bele, meg a terhelhetőségébe. A Thermaltake Xcontroller eldurrant az egy csatornára kötött 4 db CM 20-as ventitől, ez még a szivattyút is elbírná (25W/csatorna)!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#406) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Akit érdekel az eddig elkészült mű, az innen letöltheti :))

Így jobban átlátható, mintha 2d-s képeket raknék ki :P

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#407) chester91


chester91
senior tag

Na, hát azt hiszem, elkészültem vele.

Várom a véleményeket, hogy ki mit gondol róla. Úgy nézzétek, hogy ez mindenképpen megvalósul idén, a gépház remélhetőleg júliusban, a kapcsolók, usb-csatlakozók és a többi venti, ami nincs most kéznél, azok még idén.

A festést még nem döntöttem el, lehet, hogy kívülről mégsem metál szürke lesz, hanem dominálni hagyom a fa hatást, és belül lesz matt feketére lefestve.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#408) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

csatlakozom én is a topikhoz, ma szedtem le a progit, youtube alapján próbálok valamit tákolni, denem megy valami zökkenő mentesen. :B

(#409) chester91 válasza Goblin12 (#408) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Nézd meg ezt, majd ezt.

Nekem ez a kettő videó alapján sikerült összeraknom a tervem.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#410) Goblin12 válasza chester91 (#409) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

köszi remélem sikerülni fog ez alapján, igazából elég nagy fába vertem bele a fejszét, majd meglátom mi sül ki belőle. :R

(#411) ViZion válasza Goblin12 (#410) üzenetére


ViZion
félisten

Guglinak is vannak tutorial videói, még amikor övé volt a sketchup. Használhatók, érthetők. Angol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#412) imibogyo válasza Goblin12 (#410) üzenetére


imibogyo
veterán

Na meg aztán ha nem sikerül a videóim alapján, szívesen segítek is. Többen szoktak privátban is "zaklatni" ( ;] ), ahogy időm (és a fiam) engedi, igyekszem válaszolni. ;)

(#413) chester91 válasza imibogyo (#412) üzenetére


chester91
senior tag

Erről tudnék mesélni.....:DD Mennyi? 80-90 üzenet? :DD

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#414) imibogyo válasza chester91 (#413) üzenetére


imibogyo
veterán

Pontosan 98 darab, de ki számolja.... ;] :P

(#415) chester91: Még idén? Szerintem még ezen a héten. Na de befejeztem a kocsogoskodást. Írj, csak nyugodtan. Amint tudok úgyis válaszolok. :K

[ Szerkesztve ]

(#415) chester91 válasza imibogyo (#414) üzenetére


chester91
senior tag

Át kell terveznem egy-kettő dolgot, kb. 2-3 hét múlva kapsz tőlem üzenetet, hogy mi a véleményed :DD még idén elérjük a 100-at :DD

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#416) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

jól látom, hogy ha már megrajzoltam a négyzetet akkor csak a move-val tudom állítani a vonal hosszúságát? Nincs valami olyasmi, hogy jobb klikk és edit length, vagy hasonló? :S

(#411) ViZion: Found them. :K

(#412) imibogyo: Akkor ezt megtudod válaszolni? :B

Mert igazán idegesítő, hogy a Move-val viszi magával az egészet még ha 1 vonal van kiválasztva akkor is. . . ha nincs benne ilyen utólag módosítom dolog akkor sajnos progit kell váltanom. :(

A méretezésnél az meg milyen dolog, hogy átlehet írni a méretet és nem változtatja meg annyira? Eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

(#417) chester91 válasza Goblin12 (#416) üzenetére


chester91
senior tag

kb 100 alkalomból 1x nem veszi be. Szépen megnyomod a tabot, aztán beírod, pontosvesszővel elválasztod a méretet, majd enter, és akkora, amekkora kell, lényeg, hogy először indul el arra az irányba az egérrel, amerre akarod húzni a méretet.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#418) Goblin12 válasza chester91 (#417) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen ez működik, újra kezdtem. . .

(#419) imibogyo válasza Goblin12 (#416) üzenetére


imibogyo
veterán

Mert igazán idegesítő, hogy a Move-val viszi magával az egészet még ha 1 vonal van kiválasztva akkor is.

Ezt nem értem. Mit visz magával? Ha csak egy vonalad van kiválasztva, akkor csak azt az egyet mozgatod. Ha meg felület van kiválasztva, akkor meg csak a felületet viszi magával (természetesen a négy élével). Ugyanez igaz forgatásra, átméretezésre is.

Ez nem egy profi tervező program, együtt kell élni a hiányosságaival. Én ezért szoktam pontos méreteket kiszerkeszteni, amit utólag a "move+tab+pontos méret megadása" kombóval szépen tudok méretezni. Tehát rajzolok mondjuk egy 1000x1000 mm-es négyzetet és ha utólag át kell alakítanom mondjuk 300x1000-esre, akkor move+tab+"-700" a megfelelő oldalra kattintva. Vagy a videóban is látható push/pull eszköz+tab+"-700" felület esetén és ugyanott vagy.

Ha szerszámgépet tervezek én is Solidworks-özök, de alap tervezésekre pont tökéletes a Sketchup. Arról nem is beszélve, hogy azok mennyivel bonyolultabbak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#420) Goblin12 válasza imibogyo (#419) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

lehet kipróbálom a SolidWorks-t, esetleg Inventor-t ismered? Hányas verziót használod?

Solidhoz van tutorial? :R

[ Szerkesztve ]

(#421) imibogyo válasza Goblin12 (#420) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha nincs egy komolyabb összeg a zsebedben, akkor szerintem felejtősek (naiv arcocska miért nincs???). 2013-asat használok. Inventor csak próbaképp volt nálam, így azt nem nagyon ismerem. :N

[ Szerkesztve ]

(#422) Goblin12 válasza imibogyo (#421) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

értem.

Huh most sikerült jól a sketchup, csak elfelejtettem mit is akartam :D XD Ja megvan, 3 chamberes házat, majd kérek véleményeket, ha eljutok addig ameddig szeretnék. :B

[ Szerkesztve ]

(#423) chester91


chester91
senior tag

Tud valaki olyan alternatívát iOS-re Sketchup-hoz, amivel meg tudom nézni mobil eszközön is a tervet? Van saját programjuk, de az 2e ft....

Próbáltam már néhányat, de érdemben egyikkel sem bírtam a saját tervemet megtekinteni...

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#424) chester91 válasza chester91 (#423) üzenetére


chester91
senior tag

Kérdés visszavonva, meg is találtam a szükséges programot közben, valahogy először ezt nem láttam :))

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#425) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

olyan, hogy segédvonal olyan létezik sketchup-ban?

(#426) ViZion válasza Goblin12 (#425) üzenetére


ViZion
félisten

igen
a mérőszalaggal tudod behúzni. kicsit leírni nehezebb, ha próbálod majd jön. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#427) Goblin12


Goblin12
őstag

Hogyan lehet egy részt amit nem szándékosan töröltem visszahozni, sok sok sok lépéssel később vettem észre. :R ?

(#426) ViZion: Haha köszi. :C

[ Szerkesztve ]

(#428) chester91 válasza Goblin12 (#427) üzenetére


chester91
senior tag

vagy visszavonod az addigi változtatást, vagy újra megcsinálod, legalábbis én még jobbat nem találtam erre

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#429) Goblin12 válasza chester91 (#428) üzenetére


Goblin12
őstag

Jeah, ez is sikerült. :C Jó kis progi ez. :K

(#430) chester91 válasza Goblin12 (#429) üzenetére


chester91
senior tag

Na látod, és az elején mennyire ott akartad hagyni :)

Nyilván nem a legtökéletesebb a tervező programok között, de ingyenes, könnyen megtanulható az alapja ahhoz, hogy tudd használni érdemben (ezúton is újabb köszönet imibogyónak). A fizetősök jobbak, drágábbak, és nehezebben kezelhetőek, de ha nem tervezőirodának készítesz művet, ez a legjobb :))

Szerk.: Érdeklődés szintjén, hátha valaki tud erre válaszolni :))

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#431) Goblin12 válasza chester91 (#430) üzenetére


Goblin12
őstag

Besokaltam tőle, hanyagolom mára. . . egy lyuk fúrásához, miért kell kitörölni a hátlapot? Újra megint nem kezdem az biztos, csomó időt beleöltem, és akkor kitörölgeti. . . :W

(#432) imibogyo válasza Goblin12 (#431) üzenetére


imibogyo
veterán

Miért törölné ki a hátlapot? A videómban szerintem egész jól elmagyarázom, hogyan kell lyukat készíteni, mondjuk ventinek. Ugyan ezzel a módszerrel kell apróbb lyukakat is készíteni. Tényleg ajánlom a videókat, mert olyan kérdéseket teszel fel (na jó nem mindig), amik azokban megválaszolásra kerültek. Ami meg nincs benne, azokat lehet nekem küldeni privátban, hogy egy következő anyagban benne legyenek. :K

chester91: nekem a modding mappában van egy csomó méretezés. Bár már láttam kaptál választ. :B

[ Szerkesztve ]

(#433) HookR válasza Goblin12 (#420) üzenetére


HookR
addikt

Inventorhoz eleve van beépített tutorial, illetve rengeteg fellelhető Youtube-on is.
Ha ezt választod, tudok adni hozzá jó néhány hardverkomponens modellt, hogy legyen mivel elindulni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#434) imibogyo válasza HookR (#433) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk erre lehet én is vevő lennék. Ha nem bánod. :B

MÁS

Mivel olyan problémát feszegettünk Goblin12-vel privátban ami másnak is hasznos lehet, így bemásolom ide is. "Szendvicsszerkezet Sketchup-ban" a címe. :D

ELSŐ TRÜKK (egyszerűbb):

Ne egy darabból legyen az előlap, ha "szendvics" szerkezetben gondolkodsz, hanem rajzold meg az első négyzetes testet, lyukaszd ki ahogy gondolod a ventiknek, majd ezt az egész "előlapot" Ctrl+move-al klónozd le (csak egyszer kell Ctrl-t nyomni, utána megjelenik egy kis "+" ikon a mozgatás kurzor mellett).

Miközben mozgatod (vagyis beindul a klónozás) előre, vagy hátrafelé (Shift-et nyomva-tartva (folyamatosan) mozgatás közben, csak egy adott "fő"-tengely mentén mozgat (zöld, piros, kék), például elindulsz a zöld tengely irányába, nem engeded el a mozgatást, de utólag hozzányomsz egy Shift-et, akkor megvastagodik a zöld tengely (Shift-et előre megnyomva nem működik, rajta kell lenned mozgatással egy adott fő tengelyen és azt tudod rögzíteni), innentől csak ezen a tengelyen fog mozogni az adott tárgy, így biztosan párhuzamosan mozgatsz majd bármit is.

Ezzel a módszerrel meg lesz a dupla, szépen lyuggatott szendvicsed a ventiknek, már csak az oldalfalakat kell megrajzolnod, valamint megvastagítanod és kész is. Én egyébként ilyenkor minden oldalfalat egyenként "group"-ba is rendezek, később nagyon hasznos.

MÁSIK TRÜKK (bonyolultabb):

Ha mégis nagyon egy darabból akarod, akkor szendvicsszerkezetnél is működik a push/pull trükk, csak annyi a pepecselés vele, hogy miután átlyukasztottad a négy felületet (kettő elől, kettő hátul), ő ugye be is süllyeszti az adott alakzatot például hatszöget mind a két szélső oldalt (néha csak az egyiket, de végül is mindegy, ilyenkor maximum törlöd a megmaradó külső hatszög felületet, mögötte olyan lesz, mint a már eleve besüllyesztettnél). Ilyenkor az ember már menne is rá, hogy kitörölje a felesleges belső hatszög felületeket, de ebben az esetben tényleg törlődik a hátfal is.

Na ezt úgy tudod kikerülni, hogy miután megvagy az átlyukasztással, de még nem töröltél semmit sem (kivéve esetleg a megmaradó "külső" hatszöget), akkor megrajzolod ceruzával a "belső" hatszöget újra a majd később törlendő belső hatszög felületnél (annál aminél neked is megmaradt a "belső hatszög", de törlődött a hátfal.

Így újra lesz 6 valós éled, és törlés után a test belső nagy felületei érzékelik ezt, és nem törlődnek a hátfalak, csak a hatszög belső felületei. Elmondva amúgy rosszabb, mint csinálva, ez kb. 1-2 perces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#435) Goblin12 válasza imibogyo (#434) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

ami most feltűnt, hogy úgy is működik, hogy elindítani valamelyik irányba a push/pull-t és ha tudjuk mennyit akarunk push/pullolni akkor csak a számot kell beírni, és tökéletesen működik. :R

(#436) imibogyo válasza Goblin12 (#435) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez szinte minden módosításnál igaz. Erről már volt szó, hogy Tab-al szinte mindegyik eszköznél működik (forgatás, mozgatás, méretezés, push/pull). ;)

(#437) Goblin12 válasza imibogyo (#434) üzenetére


Goblin12
őstag

És a második esetben körnél ez hogy működik? :B

Szerk: ugyan úgy csak még pepecselősebb. . ., de megoldható. :K

Szerk2: Mit értesz Tab alatt? Amikor húzom valamerre simán csak elkezdem írni a számot nem nyomok tabot. :F

Szerk3: Mi a francért akad meg a program szinte minden 5 sec-nél? Autosavel, vagy mi a baja? mindenből van elég mint hardware nem kellene neki akadoznia. :F

[ Szerkesztve ]

(#438) Goblin12 válasza imibogyo (#434) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

második trükk :( De legalább működik. :C

(#439) Goblin12 válasza Goblin12 (#438) üzenetére


Goblin12
őstag

Wáá ezt a user fail-t, meg ne nézzétek a képet. :D

Tanulság, a második türknél mikor körbe rajzoljuk újra a kivágott darabunkat, zoomoljunk amennyire lehet csak bele a képbe, és ne 5km-ről próbáljuk meg eltalálni, mert akkor olyan failok lesznek mint amit előbb linkeltem. :C

[ Szerkesztve ]

(#440) ViZion


ViZion
félisten

extensionokat is érdemes felrakni, jobb layer panel, gyorsgombos forgatások, export, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#441) Goblin12 válasza ViZion (#440) üzenetére


Goblin12
őstag

Persze, mint Phoshopnál, csak akkor már nem lesz hely a képernyőmön :D

(#442) HookR válasza imibogyo (#434) üzenetére


HookR
addikt

Kigyűjtöttem néhány 3D modellt a Pack&Go funkció segítségével, amiket érdemesnek találtam a megosztásra. - Pack&Go_Tiny.zip

Autodesk Inventor Pro 2013-ban lettek elmentve. Akad köztük néhány, ami nem saját, például az alaplapon a foglalatok (CPU, memória), vagy a Radeon HD4870. Ezek jellemzően .step, vagy .iges importok vizuálisan az Inventorhoz igazítva.

CPU Cooler - Scythe Big Shuriken
CPU Cooler - Scythe Kozuti
CPU Cooler - Thermalright Ultra 120 Extreme
FAN - 100x12 - Scythe Kaze Jyu Slim 100
FAN - 120x12 - Scythe Slip Stream Slim 120
FAN - 120x15 - Prolimatech Ultra Sleek Vortex 12
FAN - 120x25 - NoiseBlocker eLoop B12-PS
FAN - 140x15 - Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14
FAN - 140x25 - Scythe Slip Stream 140
FAN - 140x26,5 - Thermalright TY-147
FAN - 92x25 - Arctic Cooling F9
HDD - 3.5
MB - Mini-ITX - Gigabyte H55N-USB3
PSU - Flex ATX
PSU - Panel - Realan LR1106-250W12VDCX2
PSU - PicoPSU-160-XT
PSU - SFX
Radiator - Black Ice Pro Pro2
Radiator - Innovatek Dual
RAM - DDR3 - Kingston HyperX Blu
SSD - 2.5
VGA - HIS iCooler HD7750LP (H775F1GD)
VGA - Radeon HD4870

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#443) Goblin12 válasza HookR (#442) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

tudnál esetleg posztolni, egy képet egy PC-s Inventor projectedről?

Illetve mennyi idő alatt sikerült elsajátítanod a program használatát? :R

(#444) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

lehet valahogy a progit gyorsítani? Mert ha behozom a HPTX alaplap modell-t kb összekaksizza magát a program esélytelen használni. :(

(#445) HookR válasza Goblin12 (#443) üzenetére


HookR
addikt

Az aláírásom egy Logout-os cikkre mutat, amely 4. oldalának alján találsz képeket az adott projekt 3D modelljéről.
A fentebbi .zip-ben egyebek mellett ezen főbb hardverkomponensek találhatóak meg. Mitöbb, a 'MB - Mini-ITX - Gigabyte H55N-USB3' már eleve egy komplett összeállítás alaplappal, CPU-val, CPU hűtővel, memóriával, low-profile VGA-val, picoPSU-val (amiből persze azt veszel ki/kapcsolsz ki, illetve raksz bele/kapcsolsz be, amit akarsz). Egyből lehet is köré pöttöm házikót tervezni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#446) imibogyo válasza HookR (#442) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm szépen! Most csak lementettem, de majd meglesem!
Amint lesz új gépem. :K

(#437) Goblin12 igen, van autosave alapból ki kell kapcsolni.
(#444) Goblin12: 3d-s gyorsítás bekapcsolva? Milyen géped van?

[ Szerkesztve ]

(#447) Goblin12 válasza imibogyo (#446) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

kikapcsolrtam, bevan pipálva.

Notim van:i 7 720qm, 8gb ram, Quadro FX 880m

(#448) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

mekkora a 140mm-es ventinek a belső kör átmérője?

120-nak: 114,8, legalábbis ezt találtam egy gyártónak a PDF-ben, de sajnos 140-es ventijük nem volt, és a gugliban meg csak ilyen előre kész nyomtatható vackok vannak.

Köszi előre is. :R

(#449) mrbig25 válasza Goblin12 (#448) üzenetére


mrbig25
őstag

Nagyjából ~134-135mm.
Viszont, ha SketchUP-ot használsz, akkor ilyesmikkel nem kell foglalkoznod, mert itt rengeteg előre elkészített modellt találsz, amik könnyebb kiindulási alapot ad(hat)nak.

...

(#450) Goblin12 válasza Goblin12 (#448) üzenetére


Goblin12
őstag

És azt is árulja el valaki, hogyan lehet valamit külön layerre tenni köszi. :R

(#449) mrbig25 Üdv, köszi, igen láttam őket, csak az a baj, ha beteszek bármit használhatatlanná válik a program, annyira elkezd laggolni, vagy nem is tudom mit csinálni, hogy csak az altf+f4 segít rajta. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.