Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) imibogyo válasza flymi (#700) üzenetére


imibogyo
veterán

Várjuk a fejleményeket majd. Ezt a topikot úgy általában nem "worklog"-olásra szántam, szóval nem kell minden tényleges lépésről itt beszámolni, de egy "innen indultam, ez lett belőle" dolog simán belefér nekem. Az agyalás része más tészta, mert hát mi másról szólna a topik. Persze lehet mások máshogy látják. Ez csak szigorúan "SZVSZ" dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#702) flymi válasza imibogyo (#701) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értettem főnök! :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#703) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

Back panel measurements ennél van esetleg valakinek egy kidolgozottabb pontosabb megoldása? Van még ő, de a kettőben elétrő méretezések vannak. :(

(#704) imibogyo válasza Goblin12 (#703) üzenetére


imibogyo
veterán

(#705) Goblin12 válasza imibogyo (#704) üzenetére


Goblin12
őstag

Tőled linkeltem. :) Azért kérdem, hogy van e valakinek jobb, de ezek szerint átlagolni kell a kettőt.

(#706) imibogyo válasza Goblin12 (#705) üzenetére


imibogyo
veterán

Aztata én nem figyeltem. Láttam, hogy googleusercontent, de nem megy fejből az azonosítóm megnézni meg lusta voltam. :B

(#707) Goblin12 válasza imibogyo (#706) üzenetére


Goblin12
őstag

Van neked esetleg egy ilyen kész modelled mármint hátoldal? Lehet találok a warehouseban, de szerintem 100x jobb ha tőled kérek, minthogy onnan szedjek valami rosszat. :R

Sehol nem találok másikat csak ezt a kettőt, pedig nem hiszem, hogy csak ez a kettő lenne kint, a felhőben.

[ Szerkesztve ]

(#708) HookR válasza Goblin12 (#703) üzenetére


HookR
addikt

'Kézi' megmunkálás során úgysem tudsz tized milliméteres pontossággal dolgozni, de ahogy látom az első tartalmazza a specifikációk szerinti pontos méreteket, amiket amúgy itt ellenőrizhetsz:
- ATX Specification v2.2
- PCI-E Card Electromechanical Specification v1.1

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#709) Goblin12 válasza HookR (#708) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi átnyálazom. :R

___

Viszont arra nem tud valaki megoldást, ha importálok egy modellt egy layerre, és és azt a modellt egy másik ablakban átalakítom elmentem és az előző ablakban újra beimportálom akkor miért az előző modellt importálja ami már nem is létezik, mert felülírtam a másik ablakban?? :W Eddig csak azt találtam, hogy törlöm az aktuális layert létrehozok egy másikat, és el kell menteni a modellt szintén másnéven, hogy a jót importálja. Ez elég gány megoldás

[ Szerkesztve ]

(#710) imibogyo válasza Goblin12 (#707) üzenetére


imibogyo
veterán

Én warehouse-ból szoktam szedni. Pontosabban innen. De mivel elég régóta egyrészt vagy kész alaplapi tálcát használok, vagy a nulláról én építem, így túl nagy figyelmet nem szoktam erre szentelni. Szemre stimmeljen és kész (a többi modellhez tudsz viszonyítani). Még ez egy jól sikerült darab talán. ;)

De "motherboard tray" kereső szó segít. Sajnos ennél többet általában nem tudok segíteni. :N Nekem is letöltés után derül ki, hogy jó-e, vagy sem.

Bár én nem szoktam variálni. Van egy bevált darabom mindenből (általában mindenből a "legnagyobb" adott méretosztályon belül) és ezeket használom. Van lementett tápom nagy, közepes és kicsi VGA-m, valamint nagy közepes és kicsit léghűtőm, egy-egy ITX. mATX és ATX alaplapom, egy SSD és egy HDD, valamint egy-egy 120-as és 140-es venti. Nagyjából ennyi. Hacsak nem olyan passzentos házat tervezel, mint mondjuk HookR, amiben mindennek centire stimmelnie kell, akkor egy ilyen alap készlettel bőven el lehet lenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#711) Goblin12 válasza imibogyo (#710) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor nem marad más mint letöltök tizenezer ilyen csodát, és átépítem. :R

(#712) imibogyo válasza Goblin12 (#711) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak egyszer kell. De nem kell átépíteni, csak átméretezni arányosan. Csinálj egy ismert méretű darabot, mondjuk a PCI helyek szélességét négyzetből. Ehhez igazítsd hozzá a letöltött modell PCI sínjeinek szélességét, de úgy, hogy az egész modellt méretezed (mert, hogy önmagukhoz képest általában arányosak) és máris kész a méretezett alaplapi tálcád.

Innentől már csak annyi kell, hogy minden egyes kívánt típushoz (ITX, uATX, ATX) elkészítsd ugyanígy és máris meg van oldva "egy életre" az alaplapi tálca kérdésed. ;)

(#713) Goblin12 válasza imibogyo (#712) üzenetére


Goblin12
őstag

Fogtam egy modellt és a PCI slotokat kezdtem el egymás alá másolgatni és így is megvan a kívánt szám, az alaplaptálca már kész, csak ez a hülye backpanelel kell geccsölni. :( Lassan az is kész. :C

(#714) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Nos eljutottam arra a pontra, hogy megosztom veletek eddigi számomra legjobb félkész alkotásomat, és szeretnélek megkérni titeket, hogy véleményezzétek kulturált határokon belül. :R Pl "FÚ bazd meg de ocsmány" ilyet pl ne, elég ha annyit írsz, hogy ocsmány kis indokkal. ;)

Mint azt láthatjátok még közel sem vagyok a vége fele, elég csak ránézni, a PCI slotokra vagy keresni az SSD-nek fenntartott helyeket.

Ahol a pumpákat látni arra az oldalra szeretnék majd valami nyitható ablakfélét szerelés + feltöltés céljából csinálni, a tápot sem tudom még, hogy hogyan kellene úgy beépíteni, hogy az szerelhető legyen.

A kifele fújó ventiket sem tudom még, hogy milyen módszerrel kellene lefedni.

Bármiféle kritikát elgondolást esetleges tervet elfogadok. :R

Ja persze a link se ártana: Képek

[ Szerkesztve ]

(#715) imibogyo válasza Goblin12 (#714) üzenetére


imibogyo
veterán

FÚ bazd meg de ocsmány....

;] :P

Na jó. Viccet félretéve a színén kívül nagyon tetszik. Élőben az a tapasztalatom, hogy ami Sketchup-ban tetszik szín az a valóságban nagyon sötétnek bizonyul. Tehát ha berakok egy mahagóni textúrát a programba és ott tetszik, majd veszek azzal a textúrával rendelkező pl. bútorlapot és megcsinálom belőle a házat, akkor azt élőben a szobába berakva ahol csak halovány természetes fény van, nagyon sötétnek találom.

Ez amúgy milyen textúra? Tölgy, dió?

Ettől függetlenül tetszik az elrendezés. Van egy kis Corsair 900D beütés benne.
Főleg oldalnézetből. :B

[ Szerkesztve ]

(#716) Goblin12 válasza imibogyo (#715) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

köszi, a szín csak fogtam valamit, hogy fa hatása legyen, mindjárt megkeresem milyen textúra.

Pont 900D, pedig szinte egy házat se néztem meg, hogy milyen, na jó a haf stackert kicsit megnéztem, de már a vízhűtés-topikban beszélgettünk, hogy hogyan lenne érdemes a radikat tényleg minden hőfok kihasználásával elhelyezni.

(#717) Goblin12 válasza Goblin12 (#716) üzenetére


Goblin12
őstag

Textúra ctrl+f-be írbe, hogy grain, és a lap alján lévők közül valamelyik csoportban van benne, de már nem tudom melyikben. itt van külön

Ha hasonlítani szeretnéd a házat vmihez akkor inkább HAF stacker. :R

[ Szerkesztve ]

(#718) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék segítő kezet lemezhajlító géppel. A képen látható HDD tartót kellene hajlítani elég éleshajlítás kellene. A lapot előkészíteném előfúrnám csak hajlítani kellene.
Tud valaki BP. és környékén valakit aki vállalná?
Vagy olyan helyet ahol vehetnék hasonló cuccot?
Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#719) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Hali mindenkinek.

Felraktam ezt a Google SketchUp nevű programot, de elsőre nagyon meredeknek tűnik :D .
Rajzoltam egy téglatestet, hogyan tudok neki méretet megadni? :F

Illetve láttam ezt a honlap amit itt linkeltetek a topicban, sok hasznos dolog van benne. A kérdésem az ezzel kapcsolatban, hogy csak letöltöm és megnyitom a sketchup-al és csak "belehúzom" a készülődő gépházba? :F

https://ingatlan.com/33821564

(#720) imibogyo válasza Dani_kp (#719) üzenetére


imibogyo
veterán

Készítettem két "oktató" videót. Ajánlom figyelmedbe őket. ;)

1. videó
2. videó

(#721) Dani_kp válasza imibogyo (#720) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

https://ingatlan.com/33821564

(#722) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

időközben elkészültem a vinyókkal. :R

(#723) Goblin12 válasza Goblin12 (#722) üzenetére


Goblin12
őstag

(#724) imibogyo válasza Goblin12 (#723) üzenetére


imibogyo
veterán

CNC-vel fog készülni? Vagy legalább valamilyen marógépen? Csak mert elég bonyolult lett.

[ Szerkesztve ]

(#725) Goblin12 válasza imibogyo (#724) üzenetére


Goblin12
őstag

Majd 1x fából szeretném, de sejtéseim szerint fából nem igen lehetne ezt ilyen szépen kivitelezni. Ezekhez a gépekhez semennyit se konyítok. :(

(#726) imibogyo válasza Goblin12 (#725) üzenetére


imibogyo
veterán

Fából végülis kivitelezhető (még akár kézi gépekkel is), de azért lesz pár izzadságcsepp mire szépen egyformára dolgozod ki a részleteket. Ha addigra elkészülök a marógépemmel szívesen segítek, természetesen nagyon baráti áron...

... 50.000 Ft ;] :P

(#727) Goblin12 válasza imibogyo (#726) üzenetére


Goblin12
őstag

Az se holnap lesz mire meglesz rá a pénz. :B amúgy is csak terv. :) akkor majd ha meglesz rá a pénz és aktuális lesz, akkor majd hozzád fordulok. ;)

(#728) Goblin12 válasza Goblin12 (#727) üzenetére


Goblin12
őstag

Meg amúgy is még hibás, mivel nincsenek bent köztük a távolság tartók, így csak a levegőben lógnak abban a kis sínszerűségben. Ami visszont nem fog kinézni jól, hogy a táp kábel amivel a vinyókat kell ügye összekötni azoknak olyan szép hasuk lesz, hogy csak na. :/

(#729) Pete55555 válasza Goblin12 (#728) üzenetére


Pete55555
addikt

Rakd be fordítva ;)

...Szeretem leracsniztatni...

(#730) Goblin12 válasza Pete55555 (#729) üzenetére


Goblin12
őstag

Ezt hogy érted? :F

(#731) imibogyo válasza Goblin12 (#727) üzenetére


imibogyo
veterán

De az sem holnap lesz mire elkészülök a maróval.... ;)

(#732) DerDer


DerDer
tag

Sziasztok,
Lehet nem a legjobb topic, de hátha tudtok segíteni.
Céges rendezvényre építjük ezt a config-ot, de jelen állapotban túlmelegszik. Ráadásul szeretnénk még plusz tartóelemeket beszerelni, hogy jobban rögzítve legyen a VGA és az tovább zavarná a levegő áramlását.

A gép majd fektetve lenne, úgy ahogy most. Ti mit csinálnátok? :F

(#733) ViZion válasza DerDer (#732) üzenetére


ViZion
félisten

Adatok? Alaplap, proci, freki, fesz? Rendes proci hűtőt raknék rá ;]
Felső két ventit kikötném.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#734) DerDer válasza ViZion (#733) üzenetére


DerDer
tag

A hőmérsékeletet nem nagyon elemeztem, de cpu: 75-80 °C-on volt, GPU ~75°C körül.

Maximums VII Ranger
4790k (nem húzzuk, alap-on megy)

CPU hűtőnek a GPU hűtése miatt kevés hely jut, de majd akkor körülnézek, hogy van-e a stocknál kicsit nagyobb és jobb hűtő.

Tapasztaltatok már olyat, hogy túlmelegedéskor nem a gép kapcsol ki, hanem kilövi a játékot?
WIN 8.1-en ilyen hőmérsékelten többször is kifagyott a játék. Ugyanaz a játék fps limittel, alacsonyabb hőmérsékeleten nem fagyott ki.

(#735) ViZion válasza DerDer (#734) üzenetére


ViZion
félisten

GPU az rendben, CPU-nál már kicsit nagyobb kúler is segítene. Intel tuning topikban segítenek sztem, mert biztosan lehetne jobb hőfokot elérni, de AMD userként ebbe nem ugatnék bele... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#736) DerDer válasza ViZion (#735) üzenetére


DerDer
tag

Köszi, akkor cpu cooler csere biztos lesz!

(#737) imibogyo válasza DerDer (#732) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is CPU cooler cserére szavazok. A GPU hőmérséklet simán elfogadható.
Vannak nem túl nagy, de hatékony hűtők. Például. De ez csak példa. ;)

(#738) DerDer válasza imibogyo (#737) üzenetére


DerDer
tag

Köszi, ezt már én is kinéztem régebben, nagyon tetszik, de sajna nem fér el.. de majd lemérem mégegyszer hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#739) imibogyo válasza DerDer (#738) üzenetére


imibogyo
veterán

Az alaplapod miatt nem fér el, vagy a vízhűtő csövei és radiátora miatt? Semmi olyat nem látok az alaplapodon ami miatt ne férne el egy nagyobb hűtő. A VGA távolsága pedig elvileg bizonyos keretek között szabványos a lapokon. Tehát annak nem kellene gondnak lennie.

(#740) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt mondják a táp alulra való. Kérdem miért? Mert ott "hűvösebb" a levegő és a meleg levegő útjában van fent, így a VGA-CPU-RAM által termelt hő nem tesz jót neki? Ennyi? Rosszul gondolom?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#741) ViZion válasza flymi (#740) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, kb. ennyi. Táp ventinek kevesebbet kell forognia. Főleg terhelve, léghűtős procinál nagyon nem mindegy hol a táp. Logouton van róla írásom a házcserénél talán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#742) imibogyo válasza flymi (#740) üzenetére


imibogyo
veterán

Én soha nem tapasztaltam, hogy a fenti táppal gond lenne. Nem kezdett el többet forogni a ventije, nem lett hangosabb és nagyon melegebb levegőt sem tolt ki magából, mint előtte. Viszont cserébe besegített a proci melegének és a ház felső része felé szálló levegőnek az eltávolításába, így elhagyhattam a hátsó ventit. Szóval kinek mi. Bár én mindig direkt túlméretezem a tápomat (850-es táp, durván 400-450-et evő gép mellé), lehet ezért sem ment feljebb a venti, mert a tápnak ez a plusz "terhelés", csak egy-két fokot jelentett, ami még nem okozott venti fordulatszám növekedést. ;)

(#743) flymi válasza imibogyo (#742) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Akkor még egy kérdéssel kevesebb! :) Holnap megyünk nyaralni! :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#744) imibogyo válasza flymi (#743) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért érdemes figyelembe venni azt is amit ViZion írt. Mert ez nagyon "ház + táp + általános belső hőmérséklet" hármasának a kérdése. És ami állapotok nálam fenn álltak, nem biztos, hogy nálad is állnak. ;)

(#745) ViZion válasza imibogyo (#742) üzenetére


ViZion
félisten

A tápok hatásfokát figyelembe véve ekkora túlméretezés már nem biztos, h jó. Egy tuningolt gépnél meg van meleg rendesen, szal. a "nem lett hangosabb és nagyon melegebb levegőt sem tolt ki magából, mint előtte." sem lehet minden esetben helytálló. Nálam a forró/nagyon meleg helyett langyos lett pl. játék alatt a luft. Most vizezve a procit már mindegy lenne, h alul vagy felül van. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#746) flymi válasza ViZion (#745) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

A ház maga elég nagy, el is tudom különíteni a tápot teljesen ha kell a többi fő alkatrésztől, így már akkor gondolom nem "baj", ha marad felül.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#747) Goblin12


Goblin12
őstag

Készülőben van egy új tervem is. Annyit tudok eddig elárulni belőle, hogy egy asztal projekt. :K

(#748) imibogyo válasza ViZion (#745) üzenetére


imibogyo
veterán

A hatásfokos dolog az újabb tápoknál nem igaz, Az én 80+ Gold-os tápomnál például 4%-al jobb a hatásfok 50%-os terhelésen, mint 100%-on, vagy 20%-on, amiknél viszont mellékesen megegyezik a hatásfok 88% képében.

sem lehet minden esetben helytálló.
Ugyanezt mondtam én is. Hogy nálam nem volt semmi anomália. Azt is írtam, hogy adott összeállításnál kell nézni mindig a dolgokat, nem lehet általánosítani. ;)

Például a 7970 és a 3770k masszív tuning mellett sem fűtötte fel a tápomat (BQ 580W) ebben a kisméretű házban. Pedig itt aztán még egy nyamvadt hátsó venti sem volt pluszban a házban, csak egy első 140 mm-es. Még lézeres hőmérővel is mértem a tápot (és az alkatrészeket), mivel féltem attól, hogy nem egy túl nagy teljesítményű példány le ne olvadjon, de nem volt gond. A teljes fogyasztás azt hiszem 480W körül volt, talán picit felette.

A tuning mértéke egyébként (minden léggel):
3770k: 4,8 GHz (1,35V) ~70 fok
7970 (feszültség mod): GPU: 1200 MHz (1000 MHz gyári), RAM: 1750 MHz (1500 MHz gyári) ~75-85 fok

A fő bordákon mérve 4-6 fokot csökkent a hőmérséklete a tápnak, amikor az asztalon kinn volt a gép mellett. Tehát nem mondom, hogy nem nyel be plusz hőmérsékletet, ha felül van, csak azt mondom, hogy ez például az én esetemben "semmivel" sem járt.

De egyébként az újabb gépeimben én is szépen vagy alulra teszem, vagy az alaplapi tálca mögé a tápot. Mert ott jobb neki. Én csak azzal nem értek egyet, hogy "annyival" rosszabb lenne neki a proci felett. Főleg azért mert elég kevesen vannak akik masszívan tuningolják a gépüket. Átlagos gépekben szerintem nem sok vizet zavar hol van a tápegység, vagyis pontosabban fogalmazva, amit kapnak, attól semmi bajuk sem lesz. A jó minőségű és megfelelően méretezett tápoknak pedig szerintem hangosodni sem nagyon szabadna.

Ráadásul egy venti könnyedén eltolja/elszívja a felfelé szálló meleg levegőt. Tehát még felül lévő tápnál is egy sima hátsó venti, vagy egy jól irányzott első venti előbb tolja ki a levegőt, mint, hogy az a tápba jutna. Jutni fog belőle oda is, de messze kisebb rész, mint irányított légmozgással nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

(#749) ViZion válasza imibogyo (#748) üzenetére


ViZion
félisten

Utána írtál azt nem láttam. Akkor faintos tápod van, ami sajnos a legtöbb userre nem mondható el.
Jogos, sokaknak nincs masszív tuning, ott kb. mindegy. Logouton írtam nekem mit hozott a házcsere.

De a "A jó minőségű és megfelelően méretezett tápoknak pedig szerintem hangosodni sem nagyon szabadna." -hoz annyit, h megfelelő vízhűtés mellett azt is hallod ha a légysz@r megcsúszik a ház oldalán :) Anno monitort cseréltem, mert standby módban villogtatta a ledet, amihez zizzent egyet a tápja...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#750) imibogyo válasza ViZion (#749) üzenetére


imibogyo
veterán

h megfelelő vízhűtés mellett azt is hallod ha a légysz@r megcsúszik a ház oldalán
Passzív vízhűtés elfogadható csendességi tapasztalatnak (D5 + DDC 8V mod)?
EZ is passzív volt, meg EZ is. :K

Ilyen cicergős tápos monitorom nekem is volt, de lecseréltem. A következő nem csinálta a zizzenést pedig az is villogós volt, valószínűleg ez áramköri kérdés. Jól megtervezett áramkörrel ami konkrétan 3-5 darab alkatrészből áll (555 időzítő + ellenállás + LED + (kondi+tranzisztor ha szebbé akarod tenni az effektet)) nem szabadna hallanod a LED villogtatását. Ezt a hihetetlenül magas elektronikai lécet úgy látszik az én esetemben sem sikerült megugrania az LG mérnökeinek. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.