Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Livio válasza Honkydoo (#550) üzenetére


Livio
tag

Ez pedig egy vizes alternatíva is lehet. :C

(#552) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok
úgy néz ki tényleg nekiállunk itthon a fa pc háznak. Linkeltetek nekem egy kockához hasonlító 2 szintes házat na az nagyon tetszett.
A ház 2 szintes lenne . Alul: táp 1 hdd 1 ssd meg 1 odd.
1. Kérdésem, a tápom egy fsp 350 egy 12 centis venti van rajta. Ez lefele nézzen és ott legyen lyukacsos a ház, vagy az alaplap alja felé nézzen és onnan szívjon?
2. Kérdésem: ha 2 szintes lesz a ház, ugye szükség van egy "polcra" na ez legyen egy ilyen szita szerű fém anyag amit átjár a levegő? Ez hűtés ügyileg sokkal jobb volna mint a tömör fa polc vagy indifferens? Lesz még egy csomó kérdésem, ne haragudjatok .
üdv

[ Szerkesztve ]

(#553) Pete55555 válasza bicajoskema (#552) üzenetére


Pete55555
addikt

Jöhet nyogodtan, az én házamra gondolsz szerintem :)

Táp mindegy merre néz, meg lehet oldani, hogy kapjon levegőt, de mindkét elhelyezés felvet "problémákat".
Ha alulról szív, ugye alulra kell kivágás, és nyilván lesz lába a háznak, és lehet pont oda esne, ahol a kivágás lesz. Pont ezért én felülről szívóra raktam be, az alaplap tartó lemez alatt van kb 1.5-2 cm hely, így nincs vele gond.
Elölről 20 cm-s ventitől kapja a levegőt az egész ház, többek között a táp is, így minden kap elég levegőt.

Alaplap tartó lemez igazából majdnem mindegy miből van, de én direkt úgy terveztem, hogy elválassza a két részt. Persze a kábeleknek hagytam kivágásokat. A venti nagyobb része a felső részbe lóg bele, így az a rész (alaplap, VGA, CPU) több levegőt kap, és az alaplapi tálcát tartó rétegelt lemez lap elválasztja a két "légteret" egymástól, így megakadályozva, hogy felülről esetleg alulra menjen a meleg/használt levegőből.

Szerk: Most nekem is szét van szedve, vettem új alaplapot, CPU-t és kicsit átszabom a házat. Hátulra a CPU, és a HDD keret mögé rakok majd kivágásokat, mert szerintem nincs elég helye a meleg levegőnek távozni

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#554) bicajoskema válasza Pete55555 (#553) üzenetére


bicajoskema
tag

Igen igen a te házad volt az :)
A ventik elé mit használtál a por ellen ? Szúnyogháló? Valamint én alaplapi tálca nélkül kizárólag fábol gondoltam a megoldást, legfelül plexivel és egy kis leddel a gépházon belül.
üdv
szerk.: valamint még lenne kérdésem :
Ha csak 1 ventivel oldanám meg a szellőztetést a hdd/sdd nél akkor az inkább befújja a hideget vagy inkább a meleget hozza kifele és legyenek külön nyílások? Vagy inkább menjek a biztosra és 2 kisebb ventivel fújassam át? Nem szeretem ha az adataim 40 fok felett vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#555) ViZion


ViZion
félisten

Nah, végre tegnap és ma este tudtam tervezgetni kicsit... Előljáróban a szokásos: nem végleges, nem plexi lesz, inkább csak az elrendezést mutatja.
Vízhűtés, kb. 40×40 radival, a ventiket csak a távolság miatt dobtam rá. Alaplap felé fúj, nem, nem meleg a levegő, még terhelve sem vészes. Az alaplap mögötti venti befelé fújna, a chipsetre. Kifelé a táp alul, a VGA és a VGA felett egy a rajzról lefelejtett venti... fakk. :)

Van rack-om HDD-nek, de 2 SSD és egy HDD fogadására lehet jobb, ha vmit összetákolok.
Agyalok még egy nagy tartály beépítésén, ami kitolhatja a passzív időt. Ventivezérlő BaltoaFarkastól, új, nagyon okos, lehet félautomatára rakni (pumpa, chipset venti), ami adott szenzor hő felett elkezdi pörgetni őket jobban. Automata módban (radi ventik, VGA feletti "elszívó" venti) kikapcsolja a ventiket, majd X foknál bekapcs és tekerés... Ezzel idle csak a pumpa, VGA-, Táp- és a chipset venti menne.

A nagyobb víztartálynál gondolkodtam "extrákban" is. Vajon mi lenne, ha a plussz 2-4 liter folyadékot (alkohol+desztvíz) előtte hűteném? Nem fagyasztó, mert a harmatpont alá veszélyes vinni, de ha nem 24°C vízet, hanem 12°C öntök bele, akkor az érne valamit, vajon hány percet adna még a néma üzemhez? :U Lehet a mennyiség kevés lenne, radiban gyorsan környezeti hőre melegedne... vagy tévedek?

Képek:


Oldala a radival


kivezetések hátul, a por miatt és mert pakolok rá, letettem a felső kivezetésről.


Eleje. Csak ventivezérlő, ki- és bekapcs. USB nem kell, hátsó USB3-at kanóccal a monitorhoz vezettem.


Oldalról, alul a táp, meg minden kanóc a lemez alatt.

Várom a véleményeket! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#556) =HG= válasza ViZion (#555) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem nagyon szétpakoltad a HDD/SSD-ket...Így sok lesz a kanóc! Inkább tedd be alulra a táp és venti szabályzó közé. A pumpát és (ha van elég hely egy nagyobb tartályra) vizet a HDD helyére... Csőböl is kevesebb kéne, mert közelebb a radi és a blokk...

(#557) ViZion válasza =HG= (#556) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! :R
Lehet HDD is az SSD-k mellé kerül. Lentre nem raknám, a víznek van egy olyan hülye tulajdonsága, h lefelé folyik... :D

Pumpák szeretnek az alsó ponton lenni, a légtelenítés sokkal kevesebb idő. Másrészt ez a pumpa mérsékelten szép, ráadásul szivacson van, hogy ne legyenek rezgések. Kellene neki valami doboz-féle akkor... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#558) Pete55555 válasza ViZion (#555) üzenetére


Pete55555
addikt

Pofás lesz szerintem. Háttértárakat én is inkább egy helyre raknám, csak a kábelezésre figyelj, hogy legyen valamennyi helyed. Én most vettem egy N200-ast (ideiglenesen, amíg a fa ház kész nem lesz), és a SATA kábeleket alig tudtam elrejteni, nem akarnak oda menni, ahova én akarom.

12 fokos vizet hogy érted? Mivel hűtenéd le? Ha folyamatosan hűtöd, akkor van értelme, nem véletlen volt régen pl kompresszorral egybeépített ház is, csak az már nagyon kényes dolog...

...Szeretem leracsniztatni...

(#559) ViZion válasza Pete55555 (#558) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, pl. hűtőben lehűtöm, este belelöttyintem és csendben megy... :U
Mondjuk 2-4 l nem sokáig tart...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#560) =HG= válasza ViZion (#557) üzenetére


=HG=
addikt

Ha felteszed a "polcra" a pumpát, akkor sincs semmi gáz! Nekem csak a felső radi van magasabban mint a pumpa, de simán légteleníthető a rendszer... Inkább a radiban szeret megrekedni a buborék... A pumpa alá meg javaslok öntapadó szivacs szalagot Esztétikus, a rezgést elég jól elnyeli..Nekem bevált. Ha fosol a szivárgástól, akkor tegyél a rendszerbe ilyet Ez ugye nem vezeti az áramot, és tuti, hogy nem tud belefolyni egyébként sem a HDD/SDD-be.. Viszont ha víz folyna a tápba,....Na az nagyobb élmény! ;) Márpedig ott van felette a polcon a lefolyó! :D

[ Szerkesztve ]

(#561) Pete55555 válasza ViZion (#559) üzenetére


Pete55555
addikt

Annak úgy semmi értelme :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#562) ViZion válasza =HG= (#560) üzenetére


ViZion
félisten

Továbbra is ott van a "mérsékelten szép" mint ellenérv... :)
Jelenlegi keverék sem vezető, HDD-hez ha bekerül, akkor nem lenne bódogság azért... Táp is érdekes dolog, nekem már ment bele -igaz csak löttyent pár csepp inkább- nem volt gond.

Pete55555: ettől tartottam én is. Nézegettem, ha lenne valami "vödör", akkor ócó jégkockát bele, megtekerni kicsit benne a csövet (van fém csövem is), de gyanítom az is pikk-pakk elolvadna. Ehh, a klímát rá kellene csöveznem, mint volt a neten... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#563) Honkydoo válasza ViZion (#562) üzenetére


Honkydoo
őstag

Milyen keveréket használsz ha nem titok? :B

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#564) ViZion válasza Honkydoo (#563) üzenetére


ViZion
félisten

Desztvíz + ~5 % Alkonek (ipari spiritusz + adalék, kb. mint a fagyálló, de színtelen). 10 % körül bemattult tőle az olcsó cső, 5 %-nál nincs ilyen már.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#565) Honkydoo válasza ViZion (#564) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi, én fagyálló + ioncserélt vízben gondolkodom.
Lehet az én koncepcióm sem vezeti az áramot?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#566) ViZion válasza Honkydoo (#565) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg nem kellene, de a fagyállón rajta van. Fagyálló VESZÉLYES. Nemég a PH!-s kolléga belekortyolt sajnos, éjjel mehettek kórházba. Alkonek tulajdonságaiban hasonló, viszont büdös, főleg a tömény cucc. Nem olyan büdös, amit nem szellőztetsz ki, de az az igazi rézeleje-kerítésszaggató, vendégmarasztaló rosszul főzött pálinka szag. Gyerekek tutira elkerülik. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#567) Honkydoo válasza ViZion (#566) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mondjuk nálunk nincs kisgyerek, én meg nem iszom kék löttyöt.. :D Bár régen volt az a kék kóla, ha emlékszik valaki.. :DD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#568) =HG= válasza ViZion (#562) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem HDD-be akkor sem megy bele víz, ha slaggal locsolod...csak a nyákra...(bár még nem próbáltam.) Csúnyácska? :U Akkor úgyis lecseréled majd..főleg, ha nagyobb tartályban is gondolkodsz.. ;)

(#569) ViZion válasza =HG= (#568) üzenetére


ViZion
félisten

A tartély új, a pumpa kocka, mint a képen is. HDD-be belemegy, van rajta lyuk a levegőnek a motorhoz...

Készítek némileg kidolgozottabb terveket hamarosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#570) =HG= válasza ViZion (#569) üzenetére


=HG=
addikt

Na jó, de a lyuk alul van! Gondolom nem lavorban akarod áztatni... Egyébként azon a pici lyukon elég nehezen megy be víz..a levegőnek ahhoz ki kellene jönnie valahol... Mondjuk nem is ez a lényeg. :N
Ez a pumpa nem?

(#567) Honkydoo : Az borzalmas volt!!

[ Szerkesztve ]

(#571) ViZion válasza =HG= (#570) üzenetére


ViZion
félisten

EK-DCP 4.0 vagy Phobya címkés is volt. Nem divatos annyira... :DDD

Valahol láttam, hogy kiszuperált PCI karira rakták az SSD-ket. ilyesmi Lehet meg kellene játszani. Ott van hely bőven, takarja a mobo-t, CF meg nem l€sz :D

Hoppá, van gyári! [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#572) ViZion


ViZion
félisten

Első ventivel:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#573) =HG= válasza ViZion (#571) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem az nem kiszuperált PCI kari, hanem rendes sata dokkoló PCI foglalatba..

(#574) ViZion válasza =HG= (#573) üzenetére


ViZion
félisten

"ilyesmi" írtam volt. Kinézetre olyan. Mivel azt a modot, ahol láttam, hogy PCI karin elvágják a lábakat, de tápot onnan kapott a led, és a két oldalon 1-1 SSD figyelt. Tetszetős.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#575) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Kicsit módosítottam a terven:

Az jutott még eszembe, hogy az utolsó képen a felső PCI-E bővítőkártyát, és a 12 cm-es ventilátort megcserélem, így a ventilátor közvetlenül a HDD-kre fogja fújni a levegőt.

Később lehet egy vízhűtés is beépítésre kerül, az APU-t és a RAID kártyát fogja hűteni. A radiátor a hátsó venti helyére fog kerülni, a venti meg rá. Tudom drága, de nekem megtetszett a dolog. :))

Vélemény?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#576) Honkydoo válasza Honkydoo (#575) üzenetére


Honkydoo
őstag

Megcsináltam a módosításokat:

Meglepő fordulat, hogy a radiátor nem biztos, hogy befér. :Y
Erre figyelnem kell majd.

Szerk.: További rejtély, hogy a pumpát hova rakom, ezt is át kell még gondolnom..

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#577) ViZion válasza Honkydoo (#576) üzenetére


ViZion
félisten

csövezésre is gondolj, ott megtörik mint a .... nagyon. Szerintem pár centivel nagyobb jobb lenne. Ha kompaktvíz, akkor milyen típus? Mert a csövek valahogy nekem még azzal sem férnek el így ránézésre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#578) Honkydoo válasza ViZion (#577) üzenetére


Honkydoo
őstag

Az a baj, hogy csöveket, nem tudom, hogy modellezzem le. :F
A típust még nem tudom, mert olyan lesz, amit olcsón be tudok szerezni. (mondjuk az aprón) A modellhez hasonlót próbálok szerezni.

Egyébként köszönöm a tanácsot. :R Ha valahogy le tudnám modellezni a csöveket, az nagyon jó lenne, de ötletem sincs, hogy hogyan rajzoljam bele.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#579) ViZion válasza Honkydoo (#578) üzenetére


ViZion
félisten

Múltkor csináltam, rajzolni kell egy path-ot, azaz útvonalat, amire adott külső átmérővel húz csövet. Csak nem tudom, h plugin volt-e, vagy benne van. Meg íveket nem nagyon sikerült, szal csináltam pár szakaszt és azt használtam. Ha jól emlékszem megcsináltam a path-ot, rajzoltam egy kört és follow me -vel sikerült, de nem biztos :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#580) Honkydoo válasza ViZion (#579) üzenetére


Honkydoo
őstag

Elkezdtem tervezni a csöveket.. Igazad volt, ez minden, csak nem egyszerű. Még próbálkozom, de tényleg nincs sok hely a csöveknek.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#581) foka


foka
aktív tag

Autocad dxf-et lehet itt bemutatni, vagy konvertáljam skp-ba?

Üdv: Fóka

(#582) ViZion válasza foka (#581) üzenetére


ViZion
félisten

mindegy. Egyiket sem tudod feltölteni csak jpg-ként.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#583) imibogyo válasza foka (#581) üzenetére


imibogyo
veterán

Nyugodtan. Nincs semmilyen kikötés. :N
Meg aztán, ahogy ViZion is írta, úgy is csak képként tudod beszúrni.

[ Szerkesztve ]

(#584) barnibal


barnibal
tag

Hello kedves mindenki!,...

Olvasgatom az írásaitokat, és már régóta szeretnék egy saját gépházat csináltatni,... A gyártás és egyéb munkálatokat meg tudom oldani, de szeretnék segítséget kérni a tervezésben és méretezésben, valamint a belső alkatrészek elhelyezésében, hogy minden frankón legyen kitalálva. Ahogy olvasom, ti eléggé profik vagytok ebben, mind tervezés és elképzelés téren!

Természetesen nem kívánom ingyen, megfizetem az árát a munkának! Nagyon örülnék, ha valakivel össze tudnék ülni és meg tudnám beszélni mit is szeretnék, valamint aki megrajzolná nekem és méretezné a dolgokat, hogy a legyártást az alapján meg tudjam csináltatni.

Nagyon kérem a tisztelt jelenlévőket, hogy valaki segítsen nekem, aki tud erre időt és energiát fordítani!

Üdvözlettel, barnibal

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#585) imibogyo válasza barnibal (#584) üzenetére


imibogyo
veterán

Üdv a topikban!

Először dobd be az ötleteidet, mégis mit szeretnél utána többen tudunk segíteni a tervezésben. Én nem szoktam ilyenért pénzt kérni... Annyira azért nem nagy dolog (bár a Milkát szeretem ;] ). Ha tényleg komolyan gondolod az "összeülést" abban is benne vagyok, de a kisfiam és munkahely miatt elég "válogatós" vagyok időpontokban (általában 17:00-18:30 között érek rá hétköznapokon (H-CS), előtte-utána nem nagyon), péntek és a hétvégék legtöbbször kilőve (esetleg megbeszélés kérdése). ;)

(#586) barnibal válasza imibogyo (#585) üzenetére


barnibal
tag

Igazából egy neten talált aluházból szeretnék kiindulni mivel egy elég erős hardvert kell majd frankón lehűtenem és mivel eléggé combos futamidőket szoktam egyhuzamban nyomatni ezért lesz hő rendesen. De ugyanakkor szeretnék egy nagyon mutatós kis tornyot összedobni.
Az elképzelésem az alábbi képen látható stuffból indulna ki,... (szerintem mindenkinek ismerős) az alap koncepció erre épülne és az alábbi hardvert kellene belezsúfolnom: (Asus Maximus VII Gene, i7-4790+Corsair H110+2/4db 140mm beQuiet venti, 16 gb ram, Asus R9 290 DCII OC)

Az összeülést persze komolyan gondolom mivel kb 1 héten belül meg kell oldjam a terveket, mert Édesanyám ahol melózik ott nem tudnak mindig foglalkozni ilyennel és a legyártás ami 5mm alumarás leginkább plusz furatok menetelése vágása stb,... mostanában tudják megcsinálni :DD

A milkát mindenképpen megadom (neked és a kisfiadnak is :R ) meg persze a belefektetett időt/energiát is rendezem!

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#587) ViZion válasza barnibal (#586) üzenetére


ViZion
félisten

Játékvíznek minek ekkora ház?
5 mm alu marás? Talán 1,5 mm (az is sok) alu lemez hajlítás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#588) barnibal válasza ViZion (#587) üzenetére


barnibal
tag

Nem feltétlenül kell ekkora, csak ebből szeretnék kiindulni, tehát az alakja ilyen legyen. a 1,5mm nem nagyon vékony eléggé tart vajon. Totál semmi tapasztalatom ebben igazából és csak azért gondoltam, hogy jó stabil legyen, nem gondoltam, hogy 1,5mm is elég. :DDD Tudom illene egy komolyabb vizet alárakni, de annyit költöttem erre a rohadt gépre, hogy már azt nem akarom belerakni,... (bár tudom az dukálna)

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#589) ViZion válasza barnibal (#588) üzenetére


ViZion
félisten

Másik, h mennyit szánsz rá? Nekem a fentebb mutogatott kocka ház olyan 7 kg, ami ~25k lenne 1 mm-es vasból (lézervágás+hajlítás, hegesztés, porfestés). Alu drágább jóval, bár könnyebb kicsit, nálad CNC munka is lenne (?), meg eloxálás gondolom, szal. nem ócó... sőt, mondhatnám ez kib****tt drága lesz. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#590) barnibal válasza ViZion (#589) üzenetére


barnibal
tag

Az igazság az, hogy édesanyám ahol dolgozik, ott az alu "ingyen van" és a megmunkálása meg szintén mert nagyon sok jó tett a melósókért és ez egy aprócska szívesség lesz viszonzásképpen :D hogy a szaktudását beleteszi a kolléga ebbe kis projectbe.

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#591) barnibal válasza ViZion (#589) üzenetére


barnibal
tag

üPersze aztán le is kell festeni, de van festőüzem így beleülnek az alkatrészei a kész háznak a teknőbe és ipari módon ráégetik frankón. Csak azt nem tudom, hogy a 1,5 mm-es alut lehet e ilyen technikával megoldani?!,... :N

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#592) mackosajt


mackosajt
addikt

Valami bekékült, orrmányos dobta a topik linkjét az arcomba, mert egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy építsek egy asztalt, amibe bele fér a konfigom, és vele együtt a PC radiátorok, valamint a wilo fűtési szivattyú, a Reserator, és a klímaradiátor egy Xedos 9-ből.

Addig is olvasok.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#593) =HG= válasza mackosajt (#592) üzenetére


=HG=
addikt

Én is a "kékre" jöttem... Igaz, csak olvasgatni, meg max belepofázni dolgokba...Egyenlőre nem építek....

(#594) ViZion válasza =HG= (#593) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, persze, kenjetek mindent rám! Az'tán szépen viselkedni itten! :K ;]

Újagg, részletesebb ismét. Finomítva pár dolog, előre 12+14 cm venti, csak ha kellene... Hátulra 12 cm-es egy sor, meg a nagy, halk. Ha kell, akkor a vezérlő a kikapcsolt ventiket automatikusan bekapcsolja és hajCSa. A halvány kék izé az a szűrő, részletesebbre nincs szükség ehhez. Hátul telibe lesz lézervágott rács. Kivágások hiányoznak, tartók is, meg a csövezés. Elől lent lemez csíkban, felette plexi. Árat is kérdeztem, 1 mm-es vaslemez, lézervágás, hajlítás, hegesztés, porfestés: bő 25 k lenne így végleges rajzok nélkül. Ebben a plexi és a szűrők nincsenek benne.

Jöhetnek a kegyetlen vélemények... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#595) =HG= válasza ViZion (#594) üzenetére


=HG=
addikt

Rád kenünk mindent! Ezért lettél kék! (Vigyázz, nehogy bebarnulj! ;) )

Szóval...A sarkok kerekítése tetszik, viszont koncepcióban az előző nekem szimpibb! Ha netán vga befűt a kuckóba és felül megreked a meleg, akkor vinyóknak melegük lehet.... A végig polcos rész alá vinyókkal nekem jobban bejönne..Márcsak azért is, mert tyúkhúrok alul elrejtve maradnának....(Pumpát, tartályt úgyis le fogod cserélni, mert van jobb és szebb és nagyobb.. :K )
Viszont a radinál a hűtést nem értem.....Mivel szűrőt tettél, gondolom onnan szivna, de merre menne el a meleg levegő ?
Én inkább úgy oldanám meg, hogy ventiket az alaplapi tálca és radi közé raknám radi felé fújóra. Friss levegőnek a ház elejére, hátuljára, aljára vágnék levegő "beömlőket"(csíkokat) porszűrőzve... Radi éle, és ház közötti részt körbe lezárnám valamivel. Oldallapra jó a rács, így simán távozna a meleg levegő.

[ Szerkesztve ]

(#596) ViZion válasza =HG= (#595) üzenetére


ViZion
félisten

Kivágások nincsenek rajta, mert sokszor átrajzolva az macera... A radi és a mobo között lézervágott lemez lesz, sok réssel. A VGA felett hátul is lesz rács, meg a mobo chipsetnél is, ott lehet még venti is, ebben a helyzetben kifelé szíííívónak.SSD-t szeretném a légáramba tenni, terelni a luftot a VGA-ra, HDD-t lehet lerakom... Ott a táp felett sincs kivágás még, annyit cseréletem, variáltam a lemezt... :U

Jah, a ventivezérlő idle lekapcsolná a kis ventiket, csak a táp, a VGA és hátul a nagy menne. Terhelésre indulnának a kicsik. Ezért a radin át befelé fúj, idle nem is meleg a levegő, elég lesz a mobo-nak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#597) =HG= válasza ViZion (#596) üzenetére


=HG=
addikt

Jó lenne ha le tudnám modellezni, hogy hogyan gondolom, de sajna nem értek hozzá. Így meg nehéz elmagyarázni..
Ahogy én képzelem el, úgy nagyon jól el lehetne rejteni a kábeleket, tényleg csak a csövezés látszana....
Ebben a formában nagyon össze-vissza kéne vinned a madzagokat..Nehéz lenne elrejteni..
Van valami ingyenes (vagy próbaverziós) progi amivel az abszolute hülyék is tudnak ilyesmi terveket készíteni?
Akár csak hasábokkal, körökkel stb...

[ Szerkesztve ]

(#598) Honkydoo válasza =HG= (#597) üzenetére


Honkydoo
őstag

A sketchup miért nem jó?

Igaz próba verziós, de ha lejár tudtommal fel lehet tenni újra. Egyszerű a kezelése is.

(#594) ViZion:
Nekem is jobban bejön a lekerekített verzió. :K
Fasza kis ház lesz ez :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#599) ViZion válasza Honkydoo (#598) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt használjuk, ingyenes. A pro verziója a fizetős. Örülök, h valakinek tetszik rajtam kívül :DDD

Öregszakállas: Kábelek nem fognak látszódni, azért a lemezek a táp felett, a mobo mögött... Majd ha kivágások és a plexik is be lesznek rajzolva, akkor érthetőbb lesz. Egyelőre a fémes cuccokra koncentrálok, hogy terítéket rajzolhassak mielőbb, amit levághatnak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#600) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Letettem a vízhűtésről, túl kicsi a ház hozzá, és komolyabban áttervezni meg nem akartam.
A léghűtés egyszerűbb, és talán kisebb a zsúfoltság is.

Azt nem tudom még, hogy a RAID kártyát hogyan hűtsem? (az alaplapon lévő kártya) Hajlamos nagyon melegedni, és félek, hogy az oldallemez (ami nincs berajzolva) és a kártya között megreked a meleg.

A kábelezésre is gondoltam. Nem lesz annyira szép és letisztult, mint egy igazi modder ház. Viszont egyszerű: Kábelrögzítőket szerelek a hdd rekesz alá, abban fog menni a sok sata kábel.

Szerk.: Amit még elfelejtettem leírni, hogy a kártyák már valós méretűek.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.