Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) foka válasza Honkydoo (#600) üzenetére


foka
aktív tag

Ha közeli a lemez a raid részhez, használd légcsatornaként egy kisebb ventilátor felhasználásával (kapjon valami burkolatot hogy csak oda szállítson), az onnét kijövő melegebb levegőt meg tereld egy kifele fújó ventilátor felé.

Üdv: Fóka

(#602) Honkydoo válasza foka (#601) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hmm.. Kösz a tippet, elgondolkodom rajta. :))
Egyébként arra gondoltam, hogy a közeli lemez oldalára teszek egy szellőző rácsot. Mondjuk a két ötletet ötvözni is lehet.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#603) =HG= válasza Honkydoo (#598) üzenetére


=HG=
addikt

Meglesem, bár soha nem használtam még ilyen progit..

(#604) =HG= válasza =HG= (#603) üzenetére


=HG=
addikt

Most sem fogok... :N

(#605) ViZion válasza =HG= (#604) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akarsz beszélni róla?kicsit vannak trükkök benne, meg van pár plugin, amivel gyorsabb a móka. Meg ugye rétegek vannak, mint Photoshopban. Símán lehet rajzolni meglévő alakzathoz... másik rétegen. Ez velem is mindennapos. Vannak tutorialok, nézd meg, sokat segít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#606) Honkydoo válasza =HG= (#604) üzenetére


Honkydoo
őstag

Miért?

Nem nagy dolog. Van adatbázis, egy csomó dolgot le tudsz szedni onnan. (ventilátor, alaplap, etc..) Neked tényleg csak a ház rajzolással kell foglalkozni.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#607) =HG=


=HG=
addikt

Így elsőre nekem nagyon kínai... Megnézek róla 1-2 okosító vigyeót, hátha megvilágosodok... :B

(#608) =HG= válasza ViZion (#605) üzenetére


=HG=
addikt

Ne röhögjetek! Első próbálkozás a progival! :D
Én ezt az elrendezést gondoltam:

Gondold át a csövezést és a vezetékeket is, hogy mennyire egyszerű az elrendezés. (Legalább is szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#609) Honkydoo válasza =HG= (#608) üzenetére


Honkydoo
őstag

:C Megy ez.. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#610) =HG= válasza Honkydoo (#609) üzenetére


=HG=
addikt

Azt azért nem állítanám! :N

(#611) ViZion válasza =HG= (#608) üzenetére


ViZion
félisten

Ügyes vagy!
Nah, ez fain, csak a méretekre figyelj. Mert ez van vagy 70 cm... :D Nem férne el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#612) =HG= válasza ViZion (#611) üzenetére


=HG=
addikt

Nincs is annyi! Csak 60x60x45 :P Viszont ugrottam egy dupla leszúrt rittbergert amikor elkészült a doboz! :DD

(#613) Honkydoo válasza =HG= (#612) üzenetére


Honkydoo
őstag

Először én is így voltam vele. Majd belejössz, minden csak gyakorlás kérdése. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#614) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Lassan a végéhez közeledik a tervezési fázis. (Kivéve persze akkor, ha nem találok még ki valamit.. :)) )

Apróbb igazítások váratnak még magukra, de drasztikus módosítások már nem lesznek.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#615) ViZion válasza Honkydoo (#614) üzenetére


ViZion
félisten

Tápot jól lemérted? Vezetékek elférnek? Mert amúgy fain, kicsi, kompakt. Szélessége elég lesz?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#616) Honkydoo válasza ViZion (#615) üzenetére


Honkydoo
őstag

A táp rendben van. A vezetékeknél szerintem a sok sata kábel jelent gondot, de arra azt találtam ki, hogy kábel felfogatókkal elvezetem a kártyától a hdd rack-ig. Más vezeték nem sok van, mivel pico psu-t használok. 1 db tápkábel a rack-nek, a psu táp kábele és az AC/DC konverter tápkábele.

Volt még szó a raid kártya hűtéséről, az elülső ventilátor szelének egy részét fogom egy műanyag darabbal odavezetni, meg ott annak a szellőzők is, szerintem ennyi elég kell hogy legyen.

A szélesség szerintem elég lesz, de még egyeztetek a mester emberrel, aki kimarja nekem a házat egy lemezből, hogy ő mit mond rá.

Egyébként örülök, hogy tetszik :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#617) imibogyo válasza barnibal (#586) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi keresztelőn voltam, nem értem rá PH-zni, de holnap neki ugrom egy előzetes tervnek. Utána meg majd egyeztetünk. :R

(#618) ajaxon


ajaxon
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Már régen tervezek egy sk. házikót építeni, és mivel gyakorlatilag emberi áron nincs microatx méretben nekiugrottam én is. (érdekes hogy itx után egyszerre a minitorony jön, köztes méretben csak pár ház van, az is horribilis összegért)
Elsődleges szempont a méret minimalizálása volt, így a méretei 25*25*25cm plusz láb lett.
Konkrét hardverhez készül, így ilyen úri dolgokkal hogy szerelhetőség stb. nem foglalkoztam. :)
A vázat alumínium "szögvas" alkotja csavar+fémragasztó kötéssel.
A fedlapok és tálcák 0,5mm alulemezek.
Cnc-maróval, fémfűrésszel, reszelőkkel, valamint szőlő metszőollóval készülnek. Az utóbbit csak egyszer használtam.
Jelenleg a "szélcsatornás" kisérletek folynak.
A procit felülről gondoltam, egy 12cm ventivel megfújni, a vga kétventis kialakítása elég hatékonynak tűnik.
A kérdéses pont a hdd, bár szinte mindig áll, mert az ssdről fut a rendszer.
A proci és a vga között van egy csünt NB borda, valamint a feszültség FETek (ha jól írom),na azok fűtenek rendesen.
Frontoldalról gondoltam egy 14cm ventivel megtámogatni az egészet, kérdés hogy elég-e a vga és oldallap közé terelni a légáramból, a többi meg menne a másik oldalról a NB felett?
Vagy nem úszom meg és mindenképpen adnom kell szellőzést a vga felől is?

(#619) Pete55555 válasza ajaxon (#618) üzenetére


Pete55555
addikt

Pofás kis ház, bár jó zsúfolt lesz így. A lap sem teljes mATX ha jól látom, különben nem férne el elöl a vezetékelés.

Úgy látom egyre népeszerűbb ez az elrendezés... :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#620) HookR válasza ajaxon (#618) üzenetére


HookR
addikt

"Elsődleges szempont a méret minimalizálása volt..."
Milyen bővítőkártyákat tervezel elhelyezni a VGA-n kívül, ami indokolja a microATX méretet a mini-ITX helyett?
Ha tényleg a méret minimalizálása az elsődleges szempont, valószínűleg jobban járnál a toronyszerű kialakítással, ahol a tápegység alul, vagy felül van hátul, és közvetlen előtte egy szinten (úgy, hogy ne legyen a kábelezés útjában) az a néhány merevlemez, amit szánsz bele.

"A fedlapok és tálcák 0,5mm alulemezek."
Az alaplapi tálca is? Menetes alaplapi távtartó rögzítéséhez kevésnek tűnik.

"Frontoldalról gondoltam egy 14cm ventivel megtámogatni az egészet..."
A modellen nem látok helyet 25mm vastag ventinek az alaplapi tálca elejénél. A venti miatt ugye a 244mm mély microATX-es alaplapok rögtön kiesnek (feltéve, hogy maradsz a 250x250x250mm-es befoglalóméretnél), maximum 21cm körüli alaplapmélység jöhet szóba. Illetve akkor már érdemes fontolóra venni a 180/200/220mm-es ventilátor méreteket is.

A 3,5"-es merevlemezt érdemes rezgéscsillapított módon rögzíteni, például gumigyűrűs csavarral.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#621) Pete55555 válasza HookR (#620) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyetértek. Ebbe így ahogy írtam is, nehezen fér be teljes mATX lap. Ventinek sincs hely. A 0.5mm alu lemez meg kevés, még burkolatnak is, nagyon vékony, jobban megfogom, és összegyűrődik, mint a papír.

...Szeretem leracsniztatni...

(#622) ajaxon válasza HookR (#620) üzenetére


ajaxon
csendes tag

Üdv!

Mint említettem meglévő konfighoz terveztem az egész katrocot. Nincs tervbe véve más bővítőkártya.
A meglévő asrock "csúcskategóriás", low-end alaplaphoz lett tervezve a méret. Ami microatx-nek hirdetnek és valóban csak cirka 20 cm a szélessége vagy mélysége, ahogy tetszik.

A fedlapok és a tálcák igazándiból 1,5-2mm vastagok kb, per pill. nincs nálam subler. Hogy honnét a náthából vettem a 0,5mm-t lövésem sincs. Ezúton is bocsánat a félre infoért!

A légbefújást elölről vagy 2db 12 cm ventivel gondoltam, ami kis barkácsolással még pont befér. Vagy 1 darab 14 cm-es külső oldalon, ami majdan az előlappal lenne egybeépítve.
Bár most hogy említed, ez esetben már érdemesebb lenne a nagyobb átmérőt választani.

A tápegység és a hdd, purfix szivacson ül, plusz a hdd gumi alátétes csavar rögzíti.
Bár elég régi már, és kicsit hangosabb a mostani típusoknál.

Itt lenne a tákolmányom, mint említettem éppen hőmérséklet teszteket gyártok.
Köszönet az észrevételekért, továbbra is szívesen fogadom.

Pete55555: Úgy látom egyre népeszerűbb ez az elrendezés... :)

Igen, nekem már rég herotom van a bőrönd nagyságú pléhkaszniktól. :)

[ Szerkesztve ]

(#623) Pete55555 válasza ajaxon (#622) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondom én, hogy pofás :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#624) Honkydoo válasza ajaxon (#622) üzenetére


Honkydoo
őstag

Őszintén szólva nekem is bejön. :)

A sketchup-os verzió annyira nem jött át, de ez tetszik! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#625) Pete55555 válasza ajaxon (#622) üzenetére


Pete55555
addikt

CPU hűtőd milyen típus?

...Szeretem leracsniztatni...

(#626) imibogyo válasza barnibal (#586) üzenetére


imibogyo
veterán

Elkészültem az éjszaka egy alfa verzióval (a tervet is beraktam a mappába). A 140-es Corsair radiátor nagyon megszélesítette volna a házat, ezért elforgattam, így egy sokkal elegánsabb, kecsesebb ház lett a végeredmény. Remélem tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

(#627) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#626) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is ilyesmit terveztem magamnak, csak sima ATX-szel, illetve a magasság kordában tartása végett nálam a radiátor az alaplap és a táp "előtt" van, szintén így, lapjával.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#628) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#627) üzenetére


imibogyo
veterán

És lett is belőle valami? Vagy csak terv maradt? Ha nem titkos nyugodtan bedobhatod ide a köz okulására.

Nekem most ez az "álom gép" amit meg szeretnék valósítani, akár 45 fokos kivitelben, akár állóban, de mivel a közeljövőben nem lesz pénzem komolyabb vízhűtésre, így valószínűleg álom is marad. :(

(#629) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#628) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az irdatlan kupleráj és a helyhiány gátat vetett a megvalósításnak. Még a tervek sem 100%-osak, mert annyira be van sűrítve minden, hogy a rögzítések egy része és a csövezés/kábelezés egy nagy kérdőjel.

Íme a gép tartalma (lényegtelen részletek hanyagolva):
-ATX lap
-4xRAM
-2xVGA
-Hangkártya
-ATX táp
-Szivattyú
-3x140Radiátor + 140x38 ventik
-Tartály
-HDD(k)
-SSD

Méret: ~11*51*43cm láb nélkül.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#630) viperabácsi válasza imibogyo (#626) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez erősen hajaz erre

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#631) imibogyo válasza viperabácsi (#630) üzenetére


imibogyo
veterán

Főleg mivel az volt az alapja (vagyis a Tenius 1). Ott van a terven is a váz képe, ami alapján készült a modell. :P Valamint ez volt az eredeti kérés. Én csak szívességből megterveztem neki.

(#632) viperabácsi: nem is vettem annak. De szándékosan olyan. :K

[ Szerkesztve ]

(#632) viperabácsi válasza imibogyo (#631) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem kötekedni akartam , tudom mi munka van emögött amit csináltál. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#633) barnibal


barnibal
tag

Köszönöm szépen az alfa terveket, remélem hamar béta is lesz és sebtibe prototípus is :DD Nagyon jó lesz, egy két dolgot még pontosítani kell és frankó lesz. Remélem a gyártásnál is minden rendben lesz 👹

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#634) ajaxon válasza Pete55555 (#625) üzenetére


ajaxon
csendes tag

A gyári FX6350-eshez adott hűtő borda, ami tudtommal megegyezik az FX 8xxx sorozat hőcsöves CPU hűtővel.
A porszívó hangú kb 8 cm ventit leoperáltam, és hát khm... csak simán ráraktam egy Artic pwm 12cm ventit.
Érdekes hogy jobb a hatásfoka hogyha csak szimplán ráteszem, mintha szűkítővel az egészet a lamellák közé nyomatom. Valszínűleg azért mert ez a típus nemalkalmas az ilyen sűrű lamellákhoz.
Viszont így roppant jól szellőzteti az alaplapot is. Normál használat mellett biosból leszabályozva 1100 fordulat mellett a proci 39-40 C. az alaplap meg 37 C.
Ha néha megküldöm egy kis játékkal, BF4, Grid2, WarThunder, olyankor felpörög 1400 körülire, a proci meg 52-55 C az alaplap meg 42C lesz.
Ha felkerülnek a fedlapok akkor biztos kell majd a frontoldali légbetáp. mert a vga is hozzáadódik az egészhez.

Honkydoo. Köszönöm. Ha felkerülnek a fedlapok meg a kötelező világítás, remélem tényleg pofás lesz ez a cube. (bár magamat ismerve ez még odébb lesz)

[ Szerkesztve ]

(#635) Pete55555 válasza ajaxon (#634) üzenetére


Pete55555
addikt

:Y Nem is gondoltam, hogy gyári borda, azt hittem, valami olcsóbb topflow hűtő. Vagy csak csalóka, és a kis ház miatt hat nagynak.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#636) ViZion válasza imibogyo (#626) üzenetére


ViZion
félisten

Annyi megjegyzésem lenne, hogy a HDD/SSD került a legmagasabb, legmelegebb helyre. Nem lehetne lejjebb? Ahol átfújja a luft kicsit? Érdekes design, nekem nagy lenne így, de ha van hely, akkor kényelmesen szerelhető.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#637) imibogyo válasza ViZion (#636) üzenetére


imibogyo
veterán

Lényegében tőlem kerülhetne lejjebb. :P

De nem az enyém lesz. Az eredeti tervben pedig szintén felül volt. Bár ha a legfelső rész "likacsos" lenne, akkor nem gond, maximum pár fokot jelentene. Nekem legalábbis annyit jelent csak, még rárakott oldallappal is.

[ Szerkesztve ]

(#638) ViZion válasza imibogyo (#637) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, lukacsok, esetleg még egy venti... bár minap egyik topikban volt 80°C-os HDD is, szal... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#639) imibogyo válasza ViZion (#638) üzenetére


imibogyo
veterán

Na ja, de azért 45 fok felett nem igen ajánlatos járatni. Ráadásul nekem pl. 3 TB-os, szóval ha ez meghalna elég sok mindent elveszítenék, még akkor is ha van egy kis backup HDD-m és saját felhőm a fontosabb dolgoknak. Így én inkább a 40-45 fokos tartományban tartom. Most agyalok, hogy van egy méretes hűtőbordám azt ráapplikálom valahogy. :DDD

(#640) ViZion válasza imibogyo (#639) üzenetére


ViZion
félisten

Próbáltam már... SSD-re raktam pasztázva elég nagy VGA bordát, venti is fújta, de talán ha pár fokot lett hűvösebb. Gyanítom ott nem ért a burkolathoz minden IC, vagy pont a vezérlő nem... De nem kaptam szét. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#641) HookR


HookR
addikt

Amúgy a Lian Li-t is megihlette ez az elrendezés, PC-Q12L néven mutogattak ilyen toronyszerű házikót.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#642) =HG= válasza imibogyo (#626) üzenetére


=HG=
addikt

Érdekes elgondolás! :R

(#643) barnibal válasza ViZion (#636) üzenetére


barnibal
tag

Igen valószínű, hogy a HDD és SSD máshova kell majd rakni mert használtam már a radiátor mellett őket és volt, hogy 10 fok plussz volt ahhoz képest amikor nem mellette voltak,... Szóval a belső még nem fix :D

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#644) Bakus


Bakus
tag

Íme a következő épített gépházam terve... Remélhetőleg még idén elkészül. :D



[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#645) imibogyo válasza Bakus (#644) üzenetére


imibogyo
veterán

Kíváncsian várjuk. Tervezel még valami átalakítást, vagy már véglegesnek mondható? És jó lenne pár belső render is, hogy lássuk, hogy szeretnéd elrendezni.

[ Szerkesztve ]

(#646) ViZion válasza Bakus (#644) üzenetére


ViZion
félisten

...elég fekete! :DD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#647) Bakus válasza imibogyo (#645) üzenetére


Bakus
tag

Az elején a vízhűtés még változhat valószinű, hogy csak 360-as vagy 420-as radi lesz elől ez még a jővő kérdése.
Belső képeken is rajta vagyok de nem egyszerű mindent kirajzolni. Amúgy belül a full minimálra törekszem amit lehet azt elfogok rejteni az alaplap tálca mögött beleértve a tápot is. :N
De amint meglesz igérem felrakom azokat is.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#648) imibogyo válasza Bakus (#647) üzenetére


imibogyo
veterán

Ok. Várom azért majd. :K
Egy-két tervem van nekem is.
Mazsolázhatsz belőlük ötleteket például a belsőhöz.
De a többiek is dobtak már be nem kevés jó tervet.
Érdemes visszaolvasni. :K

[ Szerkesztve ]

(#649) flashpointer


flashpointer
őstag

Most találtam rá a a topikra és végigolvasva egyből egy adott kép ugrott be: :D

(#650) imibogyo válasza flashpointer (#649) üzenetére


imibogyo
veterán

Miért? Vannak komoly kivitelezések is szerintem. Nem csak gányolás. De még ha csak az is lenne, akkor is jó szórakozás. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.